در آلمان دوقلو ها با اختلاف 97 روز متولد شدند

در
این واقعه غیر معمول در یکی از کلینیک ها در کلن رخ داد. خواهران دوقلو لیانا و لئونی با 97 روز فاصله زمانی بدنیا آمدند. به خاطر این واقعیت که آنها دوقلو هایی با جفت های متفاوت بودند.
زن باردار، مادر دوقلوها زایمان زودرس را در هفته 26 آغاز کرد. لیانا با کمک سزارین متولد شد. این اتفاق در تاریخ 17 نوامبر 2018 اتفاق افتاد. دختر در هنگام تولد تنها 907 گرم وزن داشت. او در بخش مراقبت های ویژه نگهداری شد، جایی که کودک منتظر تولد خواهرش بود.
 
پزشکان تصمیم گرفتند دومین کودک که جفت جداگانه داشت، در رحم بماند. و همه چیز خوب پیش رفت - فرایند عمومی پایان یافت و مادر با موفقیت دختر دوم را 97 روز بعد بدنیا آورد. Leoni با وزن نرمال 3.7 کیلوگرم متولد شد.
 
در حال حاضر حال عمومی هر دو دختر خوب است و به طور طبیعی رشد می کنند. اگر چه آنها دوقلو هستند، آنها نه فقط در تاریخ های مختلف،بلکه حتی در سال های مختلف بدنیا آمده اند.
 
همانطور که پزشکان گفتند، چنین مواردی بسیار نادر است. پیش از این، تنها یک پرونده ثبت شده بود - دوقلوهیی در ایرلند در سال 2012 با تفاوت 87 روز متولد شدند. داستان مشابه بود

نظرات

در ادامه بخوانید...

هنرمندانی که خواهر یا برادر 2 قلو دارند

در

۸ بازیگر معروف که خواهر یا برادر دوقلو دارند ولی هیچ کس خبر نداشته است.


اسکارلت و هانتر یوهانسناسکارلت یوهانسن هنرپیشه شناخته شده و معروف هالیوود دارای  برادر دو قلوی قد بلندی به نام هانتر می باشد. هانترهنرپیشه نیست و بیشتر وقتش را صرف فعالیت‌های خیریه می کند.

وین دیزل و پل وینسنتنام اصلی‌ وین دیزل مارک سینکلر وینسنت می باشدبا یک برادر دوقلو به نام پل وینسنت دارد که در صنعت سرگرمی‌ سازی فعالیت دارد.عکسی از پل وینسنت  و پل واکر در سال 2013 روی شبکه های اجنماعی گذاشته شد که دیزل در زیر آن نوشته بود "دو پل"

پل واکر همبازی وین دیزل در مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین بود.(سیارک)

کیفر و ریچیل ساترلندکیفر ساترلند قهرمانی فوق‌العادهسریال 24 ساعت را همه به یاد دارید.ایشان یک خواهر دوقلو به نام ریچیل دارد

لاورن کاکس و ام لامارلاورن کاکس که در سال ۲۰۱۴ نامزد دریافت جایزه امی بخاطر بازی در سریال "نارنجی همان سیاه "شد به اولین بازیگر تراجنس تاریخ بود
احتمالا بسیاری از کسانی که سریال" نارنجی همان سیاه " را دیده اند به گریمور سریال نمره 20 می دهندکه چقدر طبیعی کاکس را به صورت یک مرد گریم می کند !! اما حقیقت این است که نقش آفرینی مارکوس را ام لامار، برادر دوقلوی او برعهده داشت.

اشتون و مایکل کوچر اشتون کوچر را در فیلم اثر پروانه‌ای دیده و بیاد دارید ، مایکل  برادر دوقلوی  اشتون کوچر می باشد که در بچگی به فلج مغزی  وعمل پیوند قلب را درسن  ۱۳ سالگی  انجامداده است.
این دو برادر دوقلو هستند اما در شرایط کاملا نابرابر متولد شده اند

لیندا و لزلی همیلتوناین دو خواهر دو قلو هم در صحنه ای از فیلم معروف  ترمیناتور ۲ با هم بازی کرده اند و بینندگان متوجه حضور آنها نشده اند حتما  صحنه ای که T۱۰۰۰ خودش را به شکل سارا کانر درمیآورد تا پسرش را بکشد را فراموش نکرده اید و زمانی که  T۱۰۰۰ توسط سارا کانر واقعی شکست می خورد !! این بخش توسط لزلی همیلتون خواهر دوقلوی لیندا بازی شده است. جلوه ویژه ای در کار نبوده است!!!

ویل و روپرت یانگویل یانگ  خواننده در سبک پاپ می باشد و در سال ۲۰۰۱ جایزه استعدادیابی موسیقی پاپرا از آن خود کرد. برادر دوقلویی او روپرت می باشد.

رامی و سامی مالکرامی مالک، را حتما درسریال آقای ربات  به یاد می آورید . او در ۱۸ سالگی  توانست  جایزه بهترین بازیگر نقش اول امی را کسب کند.
نام برادر دو قلو ی او که در لس آنجلس معلم است، سامی می باشد.(سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

تهوع صبحگاهی در زنان باردار

در


 تحقیقات جدید نشان داده است با این که تهوع صبحگاهی می‌تواند در ماه‌های اولیه بارداری‌ برایتان سخت و مشقت بار باشد، اما از نشانه های سالم و طبیعی بودن جنین می باشد.
در زنانی که حالت تهوع و استفراغ صبحگاهی راداشتند، 50 تا 75 درصد سقط کمتری وجود داشت
استفان هنکل، سرپرست تحقیقات و محقق موسسه ملی سلامت کودک و توسعه انسانی امریکا واقع در بتزدا، مریلند می‌گوید: «باید به زنانی که این نشانه‌های طاقت فرسا را تجربه می‌کنند، قوت قلب داد.»
محققان می‌گویند از هر پنج زن، چهار نفر در طول بارداری حالت تهوع یا استفراغ را گزارش می‌کنند.
به گفته او و سایر محققان، تهوع صبحگاهی اغلب به عنوان نشانه بارداری سالم تلقی می‌شود، اما کمتر درباره آن اطلاعات وجود دارد.
به عنوان مثال، دلیل اصلی تهوع صبحگاهی هنوز روشن نیست و محققان درباره این که آیا آن تنها یک اثر جانبی بارداری است یا هدف خاصی پشت آن وجود دارد، مطمئن نمی باشند.
برای آزمودن این که آیا واقعاً تهوع صبحگاهی یک علامت مثبت برای مادران باردار است یا خیر، هنکل و همکارانش 797 زن را مورد مطالعه قرار دادند. تمام این زنان طبق آزمایش ادرار، اخیراً باردار شده بودند و بین ژوئن 2007 و جولای 2011 در این مطالعه ثبت نام کرده بودند.
طبق نتایج بررسی، در بین این زنان، 188 مورد بارداری (نزدیک به 24 درصد) به سقط انجامید.
در هفته دوم بارداری، نزدیک 18 درصد زنان گزارش حالت تهوع داشتند و حدود 3 درصد حالت تهوع به همراه استفراغ را گزارش کرده بودند.
در هفته هشتم، تهوع صبحگاهی قربانیان بیشتری را درگیر خود کرده بود. طبق یافته‌ها، حدود 57 درصد گزارش حالت تهوع و حدود 27 درصد حالت تهوع به همراه استفراغ داشتند.
با این حال، این ناراحتی، منافعی هم دارد. طبق یافته‌ها، زنانی که حالت تهوع را تجربه کرده بودند، 50 درصد کمتر دچار سقط شده بودند و در زنانی که استفراغ را تجربه کرده بودند، احتمال سقط 75 درصد کمتر بود.
طبق گفته هنکل «این نوع تأیید ادعا از مدت‌ها قبل وجود داشت و داده‌های ما، قطعی‌ترین شواهد برای این مسئله تا به امروز است». اما این مطالعه، علت و نتیجه آن را مشخص نمی‌کند.
به گفته دکتر جنیفر متخصص زنان و بیماری‌های زنان در نیویورک، بخشی از نقطه قوت این مطالعه، توانایی محققان برای یافتن و شروع پیگیری زنان به محض باردار شدن بود.
به گفته او، «این کار از مدت‌ها قبل شروع شده و در آینده نیز ادامه خواهد یافت. آن‌ها توانستند حتی موارد سقط جنین اولیه را نیز ثبت کنند، زمانی که افراد واقعاً نمی‌دانند باردار هستند».
هنکل می‌گوید، برخی فکر می‌کنند که تهوع صبحگاهی می‌تواند با بازداشتن زنان از عادت‌های خطرناک مانند سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل، به بارداری کمک کند.
با این حال، در این یافته‌ها، این عادت‌ها نیز در نظر گرفته شده و طبق گفته وی، به عنوان عوامل احتمالی رد شده‌اند.
طبق گفته هنکل، این مطالعه هر گونه رابطه بین تهوع صبحگاهی و سقط جنین ناشی از کودک ناقص را رد می‌کند.
دکتر جنیفر تأکید می‌کند که با این که تهوع صبحگاهی یک رفتار عادی می باشد، پزشکان درباره کمبود ویتامین یا مواد غذایی در بدن به علت دفعات مکرر استفراغ در روز، ابراز نگرانی می‌نمایند.
دکتر جنیفر می‌گوید «ما معمولاً زمانی نگران می‌شویم که افراد 10 درصد از وزن بدنشان را از دست داده باشند».
دکتر نوول استرانگ، استادیار زایمان، بیماری‌های زنان و علوم تناسلی ، توضیح می‌دهد که تهوع صبحگاهی اغلب نشانه تغییر سطح هورمون‌ها، مخصوصاً «هورمون بارداری» معروف به گنادوتروپین جفتی انسان ، در زنی که به تازگی باردار شده است، می‌باشد.
طبق گفته استرانگ، «هرچه هورمون بارداری بیشتر باشد، احتمال بروز علائمی مانند حالت تهوع و استفراغ در زنان بیشتر است. ما اغلب این علائم را در زنانی که دوقلو حامله می‌شوند، به صورت متداول می‌بینیم، چرا که در این حالت سطح هورمون بیشتر است.»
طبق اعلام انجمن بارداری امریکا، هورمون hCG توسط سلول‌های جفت پس از لقاح تخمک و شروع بارداری تولید می‌شود.
هنکل و همکارانش چنین باور دارند که حالت تهوع و استفراغ می‌تواند نشانه دوام بافت جفتی باشد؛ به عبارت دیگر بافت جفتی که به اندازه کافی هورمون ترشح نمی‌کند، نمی‌تواند موجب تهوع یک زن باردار شود و خود آن علامت وجود مشکل در بارداری است.
با این حال،هنکل و استرانگ هر دو می‌گویند که زنانی که تهوع صبحگاهی ندارند، نباید تصور کنند که حتماً مشکلی در بارداری‌شان وجود دارد.
هنکل می‌گوید «باید آن‌ها بدانند که همه بارداری‌ها به یک صورت نیست و در هر کسی متفاوت است. این که تنها فاقد علائم باشند، به این معنی نیست که بچه‌شان سقط خواهد شد.»

نظرات

در ادامه بخوانید...

دوقلو ها چهار ماه پس از مرگ مادر متولد شدند

در
دوقلو ها چهار ماه پس از مرگ مادر متولد شدند
یک زن باردار که از یک سکته مغزی فوت شده بود، اما دو قلو هایش همچنان در تلاش برای زندگی بودند توسط پزشکان به زندگی بعد از مرگ مادر ادامه دادند. در نتیجه این عملیات، پزشکان موفق به حفظ زندگی دو قلوها در بدن مادر تا زمان تولد شدند.
 
پزشکان برزیلی از زندگی یک زن باردار که در اثر سکته مغزی به مدت 123 روز جان خود را از دست داده بود، حمایت کردند. یک زن 21 ساله به نام فرانکیلن در هفته نهم بارداری خود، زمانی که ناگهان احساس بیماری می کرد، درگذشت.
 
او به شوهرش گفت که او از یک سردرد شدید رنج می برد. این زن در زمان مراجعه به بیمارستان فوت شد. پزشکان سه روز برای کمک به او تلاش کردند، اما بعد مشخص شد که مغز Franquileen مرده است. سپس پزشکان به همسرش گفتند که به محض اینکه قلب دوقلوها متوقف شود، او می تواند جسد همسرش را بگیرد.
دوقلو ها چهار ماه پس از مرگ مادر متولد شدند
اما پزشکان متوجه شدند که دوقلو ها با مادرشان نمیمیرند و همچنان به زندگی ادامه میدهند. سپس پزشکان و خانواده فرانکلین تصمیم گرفتند تا زمانی که ممکن است از زندگی دوقلو ها در بدن مادر باردار مرده حمایت کنند تا این فرصت را برای تولد نوزادان فراهم کنند.
 
پیش از این در جهان موارد مشابهی وجود داشته است. اما رکورد حفظ حیات در بدن یک زن باردار مرده 107 روز بود. فرانکلین دوران بارداری بسیار کوتاهی داشت، اما پزشکان توانستند 123 روز از او حمایت کنند.
 
بچه ها، آنا ویکتوریا و آساف با بخش سزارین متولد شدند. پس از آنکه دختر و پسر برای بخش نوزادان نارس فرستاده شدند، جایی که چند ماه دیگر برای از آنها نگهداری شود. حالا بچه ها برای ترخیص آمادگی دارند

نظرات

در ادامه بخوانید...

این زن دوقلو هایی به دنیا آورد اما پزشکان هنوز چنین معجزه ای را ندیده اند

در
زنی از شهری در چین، دوقلو هایی از پدران مختلف به دنیا آورد. این پس از آزمایش DNA مشخص شد. آزمایش DNA نشان داد که شوهر این زن تنها پدر یکی از دوقلوها است.اما از نظر ژنتیکی هر دو با مادر مشترک هستند.
 
این مرد قبلاً متوجه شده بود که یکی از دوقلو ها با او کاملاً متفاوت است و آزمایش فقط ظن های او را تأیید کرد.
 
شوهر سعی کرد توضیحی را از همسرش بدست آورد ، اما او اتهامات وی را رد کرد و به وی پیشنهاد کرد که وی نتایج آزمایش را جعل کرده است. بعداً ، این زن اعتراف كرد كه یك بار او با مرد دیگری كه پدر یكی از دوقلو ها می باشد، نزدیکی داشته است.

تولد دوقلوها، از دو مرد، پدیده ای بسیار نادر است و دلیل آن رشد دو جنین از دو پدر در رحم یک زن که همزمان دو تخمک بالغ برای دریافت اسپرم های دو مرد دارد، به وقوع می پیوندد و منجر به بارداری زنی با دوقلوهای ناتنی می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

یک زن با اختلاف دو ماه دو کودک به دنیا آورد

در
یک زن با اختلاف دو ماه دو فرزند به دنیا آورد
در قزاقستان ، یک زن با اختلاف چند ماه دو فرزند به دنیا آورد. در ماه مه ، دختری متولد شد و در اوایل ماه اوت - پسری که مدتها منتظر بود، بدنیا آورد.
 
یک معجزه واقعی در مرکز پری ناتال منطقه ای شهر اورالسک در غرب قزاقستان اتفاق افتاد. لیلیا کونوواوا یک شهروند 29 ساله ساکن محلی ، دو کودک با اختلاف دو ماه به دنیا آورد.
 
اداره محلی وزارت بهداشت کشور گفت: در ابتدا دختری با وزن تنها 850 گرم متولد شد. لیلی در 14 مه به مدت 25 هفته وی را به دنیا آورد. و در 9 آگوست ، این زن باردار دوباره زایمان کرد ، اما یک پسر تقریبا سه کیلویی توسط سزارین به دنیا آمد.
 
این اختلاف زمانی به دلیل یک ویژگی آناتومیک نادر است. واقعیت این است که لیلیا رحم مضاعف دارد. به گفته معاون مدیر مرکز perinatal  ، شانس داشتن فرزند زنده در رحم مضاعف  1 در 50 میلیون است. اما به دلیل حرفه ای بودن پزشکان از این فاجعه جلوگیری شد.
 
بارداری بسیار دشوار بود و لیلیا مجبور شد تقریباً به طور مداوم دراز بکشد ، بدون اینکه از خانه خارج شود ، اما اکنون او خوشحال است. لیلیابرای پسری که مدتها انتظار داشت به بیمارستان آمد و به هیچ وجه انتظار نداشت که او مادر یک دختر دیگر شود. این ساکنان اورالسک یک فرزند دیگر دارند که دختر است.
پدیده ژنتیکی کمیاب دیگری در سال گذشته در آلمان به ثبت رسیده است. استفان هارت آلمانی و همسرش ، بومی غنا فلورانس ، یک جفت دوقلو داشتند. یکی از بچه ها مثل مادر کاملاً سیاه پوست بود و دیگری نسخه ای از پدر کاملا سفید بود. ( و  پدیده ژنتیکی کمیاب دیگر)

نظرات

در ادامه بخوانید...

تصورات غلط در باره سزارین

در
حقایق رایج در مورد زنان و زایمان سزارین
سزارین از دیرباز عادی بوده است ، اما هنوز اسطوره های زیادی در مورد این عمل وجود دارد. بعضی از خانم ها با اعتقاد به وحشت های مختلف می ترسند از این طریق فرزندان به دنیا بیاورند. سوال اغلب زنان این است که آیا ارزش ریسک دارد؟
 
در عمل زایمان برای مدت طولانی از سزارین استفاده شده است. این عملیات توانسته تصورات غلط کافی را به دست آورد که ما سعی خواهیم کرد از بین ببریم.
 
متخصص زنان و زایمان در مورد شایع ترین تصورات غلط در باره سزارین صحبت کرد.تمایل یا عدم تمایل زن در زایمان ، معیار اصلی استفاده از سزارین نیست.
 
یک تصور غلط رایج.
در زایمان غیر طبیعی ، جدا شدن جفت ، پرولاپس بند ناف ، برداشت مایعات آمنیوتیک و عدم نتیجه تحریک زایمان و همچنین ضعف ضربان قلب جنین و وضعیتی که پارگی رحم را تهدید می کند - نشانه هایی برای سزارین است. به اینها موقعیت نادرست جنین ، لگن باریک مادر ، عدم تطابق عوامل روتوس مادر و جنین و برخی بیماری های زن باردار اضافه می شود. تعدادی از دلایل منع مصرف این عمل نیز وجود دارد. تمایل یا عدم تمایل شما در اینجا هیچ اهمیتی ندارد.
 
تصور غلط کودک متولد شده در نتیجه عمل سزارین ضعیف تر از کودکی است که به طور طبیعی متولد می شود .
این تصور غلط مبتنی بر این واقعیت است که غالباً عملیاتهایی برای نجات کودکی که در حال حاضر ضعیف است ، انجام می شود و بهبودی او زمان بیشتری می برد. اسطوره در مورد ضعف ایمنی و افت شدید فشار که باعث سلامتی کودک می شود ، توجیه پذیر نیست. همچنین دلیلی برای ترس از شیردهی مادران وجود ندارد. شیر به موقع ظاهر می شود.
 
عدم امکان تحمل متعاقب و زایمان طبیعی به دلیل مداخله جراحی در یکپارچگی رحم ، و همچنین یک زخم درشت غیرقابل تحمل بر روی شکم.
اینها همچنین داستانهای ترسناکی هستند که زنان یکدیگر را می ترسانند. جای زخم مناسب که بر روی دیواره رحم بهبود یافته باشد ، در تحمل طبیعی نوزادان آینده اختلال ایجاد نمی کند. و اگر هیچ دلیلی برای عمل جراحی وجود نداشته باشد ، تولد بعدی به طور طبیعی صورت می گیرد. برش کوچک در قسمت زیر شکم ، که از طریق آن عمل سزارین برنامه ریزی شده و به موقع انجام می شود ، چنین اثری قابل توجه را به جای نمی گذارد. بنابراین دلیلی برای نگرانی از نقض زیبایی طبیعی وجود ندارد.

نظرات

در ادامه بخوانید...