منبع پروتئین به شکل حشرات برای همه ساکنان زمین مناسب نیست

در
منبع پروتئین به شکل حشرات برای همه ساکنان زمین مناسب نیست
دانشمندان ایتالیایی گفته اند که حشرات یک منبع عالی از پروتئین برای تغذیه هستند و خواستار استفاده از آنها به عنوان جایگزینی برای منابع پروتئینی در رژیم غذایی هستند. به عنوان بخشی از آزمایش های علمی، ایتالیایی ها دریافتند که، به عنوان مثال، ملخ ها و کرم های ابریشم حاوی مقادیر زیادی از پروتئین و آنتی اکسیدان ها هستند. دانشمندان بر این باورند که استفاده از حشرات به حل مشکل کمبود مواد غذایی کمک خواهد کرد.
 
با این حال، ایده خوردن حشرات به عنوان منبع پروتئین و سایر اجزای مفید مورد انتقاد قرار گرفته است. طبق گفته متخصصان، برای ساکنان کشورهای اروپایی، ملخ ها نمی توانند در یک زمان کوتاه مفید واقع شوند، زیرا این پروتئین برای آنهایی که در اروپا تکامل پیدا می کنند، بیولوژیک نیستند. این پروتئین می تواند منجر به واکنش بدن و بیماری های خود ایمنی شود. علاوه بر این، بال و ساختار کیتوزان حشرات شامل تعداد زیادی از آلرژن ها است، که همچنین می تواند منجر به واکنش بسیار حاد بدن شود.
 
بر طبق گفته ی متخصصان، برای ارگانیسم هایی از نمایندگان کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی برای شروع مصرف حشرات به عنوان منبع پروتئینی مناسب، بیشتر از صد سال زمان لازم است تا ارگانیسم آنها عادت کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

غذاهایی که سبب افزایش تمرکز و قدرت ذهن می‌شوند 7 مورد

در

اگرازیک دونده مسابقات دوی ماراتون درباره سلامتی انسان سؤال کنید، مطمئناً جوابی که خواهید شنید محدود به سلامتی جسمانی و فیزیکی نمی‌شود. درحقیقت برای این شخص و بسیاری ازافراد، سلامت ذهنی انسان از اهمیتی هم سطح با سلامت فیزیکی برخوردار است. جالب است بدانید که تغذیه شما در طول روز، می‌تواند تأثیر بسزایی بر این امر داشته باشد. خوشبختانه با داشتن تغذیه‌ای مناسب می‌توانید تمرکز خودرا افزایش داده و هوشیاری خود را در سطح قابل توجهی نگاه دارید. البته این رژیم غذایی مناسب، در نهایت منجر به افزایش ماهیچه‌ ها و سلامت جسمانی شما نیز می‌شود. حال تحقیقاتی صورت گرفته است و نتایج آن حاکی از این است که هفت غذا وجود دارند که به طور بخصوصی در سلامت ذهنی انسان تأثیر مثبت خواهند گذاشت. بیشترین تأثیر این سلامت، در بهبود عملکرد انسان در مهارت‌ های شناختی است. با استفاده از این مواد غذایی قادر خواهید بود تمرکز خود را افزایش دهید و در موقعیت هایی که ماهیچه ها و بدنتان دیگر از توان کافی برخوردار نیستند، می‌توانید با تمرکز بر روی هدفتان، ماهیچه های از کار افتاده خود را به کار بندید. علاوه بر این این مواد غذایی خوشمزه هستند، مزایای بسیاری علاوه بر آنچه ذکر شد برای سلامتی انسان دارند و در نهایت می‌‌توان به سادگی آنها را در رژیم غذایی هر روزه خود جای داد. با سیارک همراه باشید تا شما را با این مواد غذایی که سبب افزایش تمرکز و بهبود مهارت های شناختی می شوند، آشنا کنیم.

  1. ماهی سالمون

برای همه به خوبی آشکار است که خوردن ماهی هایی که دارای چربی مفید برای بدن هستند، باعث بهبود عملکرد مغز می‌شود.  کریستن اسمیت، متخصص و سخنگوی مرکز تغذیه ای در آمریکا در این خصوص عنوان کرد: «ماهی سالمون یکی از غنی ترین منابع اُمگا سه است که چربی مفیدی برای بدن به حساب می‌آید و بنا به تحقیقات صورت گرفته، تأثیر بسزایی در بهبود سلامت و عملکرد مغز دارند.» بسیاری از متخصصین تغذیه در آمریکا در تلاش اند تا با استفاده از مطبوعات و مجله ها، مردم را از فواید ماهی سالمون آگاه کنند و آنها را ترغیب به جا دادن این ماده خوراکی در برنامه غذایی خود کنند. به طوری که حداقل دو بار در هفته از این ماده خوراکی استفاده کنند. البته تا کنون ناکام مانده اند و به نظر می رسد مردم آمریکا خیلی اقبالی به این ماده خوراکی نشان نمی دهند که البته تنها خود متضرر می‌شوند، چراکه ماهی به طور کلی، علاوه بر فوایدی که ذکر شد، یکی از منابع غنی پروتئین نیز می‌باشد که برای سلامت انسان بسیار مفید است. پروتئین این ویژگی را دارد که شما را برای مدتی طولانی سیر نگاه می‌دارد و این مسئله سبب کاهش وزن و کمتر شدن خودن غذاهایی می‌شود که می‌توانند برای شما مضر باشند. متخصصین تغذیه پیشنهاد کرده اند که در وعده غذایی صبحانه، جایی برای ماهی سالمون داشته باشیم. خوردن ماهی سالمون در کنار تخم مرغ در وعده صبحانه می‌تواند گزینه ایده آلی باشد. علاوه بر این می‌توانید از ماهی سالمون در وعده ناهار خود استفاده کنید. در سالاد و یا هر غذای دیگری که دوست داشته باشید.

  1. تخم مرغ

تا مدت ها افراد بسیاری به خاطر کلسترول موجود در تخم مرغ، از خوردن آن پرهیز می‌کردند، حال آنکه اکنون در علم تغذیه، تخم مرغ به عنوان یک ماده غذایی بسیار ارزشمند به حساب می‌آید و تقریباً در تمامی رژیم های غذایی متفاوت تجویز شده برای افراد مختلف، جایی برای تخم مرغ محفوظ است. تخم مرغ یکی از منابع غنی پروتئین به شمار می‌رود و مواد معدنی و چربی های مفیدی در آن موجود است که در سلامت بدن نقش بسزایی دارند. کولین یکی از این مواد مفید موجود در تخم مرغ است. اسمیت، که یک متخصص تغذیه است در این خصوص گفت: «با مصرف کولین که در تخم مرغ (و برخی غذاهای دیگر) وجود دارد، عنصری شیمیایی در مغز آزاد می‌شود که با نام استیل کولین شناخته می‌شود و تأثیر بسزایی در عملکرد مغز و سیتسم عصبی انسان به طور کلی دارد.»

بنا به تحقیقات انجام شده در آمریکا، بیش از نود درصد مردم این کشور، کولین لازم برای بدن (در طول یک روز کامل) را دریافت نمی‌کنند. این در حالی است که خوردن یک عدد تخم مرغ، تا چیزی حدود بیست درصد کل کولین مورد نیاز برای بدن را تأمین می‌کند. در سوی دیگر، ماسچا دیویس، صاحب امتیاز مرکز تغذیه نومادیستا، عنوان کرده است که تخم مرغ علاوه بر مزایای ذکر شده، یک منبع غنی ویتامین ب (ب 12 و ب 6) به حساب می‌آید. این ویتامین ها نیز تأثیر بسزایی در سلامتی مغز دارند. شاید حتی نیازی به اشاره کردن به این موضوع نباشد که جای دادن تخم مرغ در وعده غذایی تا چه اندازه می‌تواند آسان باشد. بسته به ذائقه خود می‌توانید آن را سرخ کرده یا بپزید و به عنوان یک میان وعده مغزی نوش جان کنید. اگر قصد دارید کمی تنوع ایجاد کنیدف می‌توانید تخم مرغ خود را در روغن زیتون تفت دهید (که به مراتب سالم تر از روغن های دیگر است) و با آن یک ساندویچ خوشمزه درست کنید.

  1. سبزیجاتی که برگهای سبز دارند

البته سبزیجات فواید بسیاری برای سلامت انسان دارد و مصرف سبزیجات در اکثر رژیم های غذایی توصیه می‌شود، اما یکی از کارکردهای سبزیجات در سلامت بدن، تأثیر بسزای آن در سلامت مغز انسان است. یکی از آخرین تحقیقات انجام شده در این خصوص نشان می‌دهد که جای دادن اینگونه سبزیجات حتی در یک وعده غذایی، می‌تواند تأثیرات کاهنده ای را که افزایش سن بر مهارت های شناختی و قدرت تمرکز دارد را تا یازده سال به تعویق بیندازد. یکی از متخصصین تغذیه در این خصوص گفت: «سبزیجاتی که دارای برگ سبز هستند، از غنی ترین مواد غذایی به شمار می‌روند، لوتئین و ویتامین کی موجود در این سبزیجات، خود بخوبی نشانگر این موضوع است که چرا سبزیجات چنین نقش مثبتی در سلامت مغز انسان ایفا می‌کنند.» سبزیجاتی که برگ سبز تیره تری دارند را می‌توان به عنوان ماده غذایی اصلی در سالاد استفاده کرد و علاوه بر این با مشاهده دستور پخت غذاهای متفاوتی که از سبزیجات در مواد لازم خود بهره می‌گیرند، می‌توانید از تأثیرات مثبت این ماده غذایی استفاده کنید.

  1. زردچوبه

همانگونه که مطلع هستید از این ادویه طلایی برای رنگ دار کردن غذا و بهتر کردن ظاهر آن استفاده می‌شود. البته جالب است بدانید که تنها فایده این ادویه، بهبود ظاهر غذا نیست و فواید دیگری هم دارد. اکثر تحقیقاتی که در مورد زردچوبه صورت می‌گیرد، بر مکمل کورکومین موجود در آن متمرکز است (کورکومین یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که خاصیت ضد التهابی دارد). یک متخصص تغذیه با نام دیویس در خصوص زردچوبه گفت: «زردچوبه تأثیر آنتی اکسیدانی بسیاری قوی‌ای روی عملکرد مغز دارد و زمانی که با فلفل سیاه ترکیب شود، این تأثیر بیشتر از قبل هم خواهد شد.

تحقیقی که اخیرا در خصوص زردچوبه و فواید آن انجام شده است نشان می‌دهد که مصرف مکمل کورکومین موجود در زردچوبه برای مدت هجده ماه و به میزان دو بار در روز می‌تواند تأثیر چشم گیری در بهبود حافظه و حواس شود. زردچوبه کمی طعم تندی دارد که آن را به ادویه هایی چون فلفل شبیه می‌کند، به همین خاطر است که می‌توان از آن در اکثر مواد غذایی بهره گرفت و استفاده کرد؛ از تخم مرغ سرخ شده گرفته تا گوشت و خورش و... .

  1. آجیل

به قدری از فواید بادام زمینی و کره آن، در گوشه و کنار مشاهده کرده‌اید که به نظر می‌رسد ذکر فایده‌ای جدید، تعریف بیش از اندازه باشد، با این حال قصد داریم شما را با فایده تازه ای از کره بادام زمینی آشنا کنیم. تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که خوردن آجیل در افرادی که سنین بالاتری دارند، سبب افزایش و بهبود مهارت های شناختی شان می‌شود. علاوه بر این، گردو حاوی مواد پلی فنیک است که در سبزیجات نیز به طور عمده وجود دارد و سبب کاهش التهاب در مغز می‌شود. ماده خوراکی دیگری پیدا نخواهید کرد که بتوانید به سادگی آجیل و خشکبار آن را مصرف کنید. می‌توانید به سادگی کمی آجیل در جیب خود بریزید و در طول روز و هر موقعی که دوست داشتید به خوردن آن بپردازید. غذاهای بسیاری نیز وجود دارد که در دستور پخت آنها از آجیل و خشکبار به عنوان مواد لازم استفاده شده است.

  1. آووکادو

با کمی دقت نظر در مواد خوراکی و غذایی که به آنها اشاره شده است، می‌توانید ببینید که تقریباً همه این مواد خوراکی شباهتی با هم دارند. تمامی این مواد خوراکی حاوی چربی کم و مفید برای بدن هستند که برای سلامت مغز، نقش بسزایی ایفا می‌کند. آووکادو دیگر ماده خوراکی است که برای سلامت مغز بسیار مفید است. دیویس، که یک متخصص تغذیه است درباره آووکادو گفت: «آووکادو حاوی مقادیر زیادی چربی مفید برای بدن و ویتامین ای است که هردوی این ها تأثیر بسزایی در بهبود عملکرد مغز انسان دارند و در بلند-مدت از تأثیر کاهنده سن انسان بر سلامت مغز کمی جلوگیری می‌کنند.» تحقیقاتی که در این خصوص صورت گرفته است نشان می‌دهد که افرادی که برای مدت شش ماه، یک آووکادو در روز مصرف می‌کنند، مهارت های شناختی و حافظه شان به طور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می‌کند. علاوه بر این آووکادو تاچیزی حدود بیست ویتامین و ماده معدنی وارد بدن شما می‌کند که آن را بدل به یک ماده خوراکی بسیار ارزشمند می‌کند و جای دادن آن در رژیم غذایی هر روزه خود، می‌تواند تأثیرات بسیار خوبی بر سلامت انسان داشته باشد. آووکادو نیز همچون دیگر مواردی که در این لیست به آنها اشاره کرده ایم، به سادگی مصرف می‌شود و در غذاهای بسیاری می‌توانید از آن استفاده کنید؛ ترکیب آووکادو با کمی لیمو (یا آب لیمو) و نمک طرفداران بسیاری دارد.

  1. کَفیر

این ماده خوراکی که از فرآوزده های شیر به حساب می‌آید، طعمی شبیه به ماستی دارد که کمی رقیق شده باشد و سرشار از پروبیوتیک است. محققان تغذیه بر این باور اند که پروبیوتیک موجود در روده تأثیر بسیار مهمی در کاهش سرعت از بین رفتن تأثیر همیشگی مهارت های شناختی دارد. علاوه بر این تحقیقات دیگری نیز در این خصوص صورت گرفته است و نتایج آن نشان داده که افرادی که از بیماری آلزایمر رنج می‌برند، در صورت استفاده از محصولات حاوی پروبیوتیک، مهارت های شناختی شان بهبود پیدا خواهد کرد. با وجود اینکه تحقیقات در مورد کَفیر، مراحل ابتدایی خود را طی می‌کند، در اینکه فوایدی را متوجه بدن انسان می‌کند شکی نیست و بهتر است این ماده خوراکی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. کَفیر یکی از منابع غنی پروتئین و کلسیم به شمار می‌رود (هردوی اینها سبب سلامت ماهیچه ها نیز می‌شوند) و به راحتی می‌توان آن را به ماست اضافه کرده و نوش جان کرد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

5 دلیل برای خوردن بیشتر پروتئین

در
5 دلیل برای خوردن بیشتر پروتئین
همانطور که می دانید چربی های "خوب" و "بد" و کربوهیدرات "خوب" و "بد" وجود دارد.  تقریبا همه متخصصان در زمینه تغذیه با این واقعیت موافق هستند که پروتئین قطعا مفید است .البته، در مصرف بیش از حد خطراتی وجود دارد، اما این موارد استثنایی است . به طور کلی، محصولات پروتئینی باید در رژیم غذایی به طور مداوم حضور داشته باشند، و در حال حاضر ما توضیح خواهیم داد که چرا.

اشتها را کاهش می دهد

مطالعات نشان می دهد اگر چه پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها برای عملکرد طبیعی بدن اهمیت دارند، پروتئین بهترین عملکرد را به ما می دهد.
 
این امر تا حدودی به این دلیل است که توانایی کاهش سطح گرلین ، هورمون گرسنگی را دارد، در حالی که سطح پپتید YY را افزایش می دهد که به ما کمک می کند تا احساس سیری کنیم.
 

تقویت عضلات

در حال ساخت مواد برای عضلات ما، پروتئین در رژیم غذایی از توده عضلانی پشتیبانی می کند و ، اگر ورزش کنید به افزایش کافی آن کمک می کند. مطالعات متعدد نشان می دهد که این مورد است و ما هیچ دلیلی برای بحث در مورد آنها نداریم. اما در اینجا مهم است که در هنگام کاهش وزن (از جمله در مقیاس بزرگ)، پروتئین اجازه می دهد تا در زمان کاهش وزن عملکرد ماهیچه ها حفظ شود. 
 

محافظت از استخوان ها

شما ممکن است شنیده باشید که پروتئین حیوانی برای بافت استخوانی مضر است. این بیانیه بر اساس این واقعیت است که محصولات پروتئین بار اسیدی را در بدن افزایش می دهند و منجر به کاهش کلسیم از استخوان ها به منظور خنثی سازی اسید می شود. و در تئوری این واقعا امکان پذیر است. فقط در حال حاضر، اکثر مطالعات دقیقا برعکس است: پروتئین حیوانی و گیاهی برای استخوان ها مناسب است . علاوه بر این، افرادی که پروتئین زیادی در رژیم غذایی خود دارند ، خطر ابتلا به پوکی استخوان و شکستگی در سن بالا را ندارند.
 

فشار را کاهش می دهد

افزایش فشار یک علت شایع اختلالات قلب و عروق و بیماری مزمن کلیه است. و ظاهرا پروتئین می تواند در اینجا کمک کند.
 
بررسی ای که نتایج 40 مطالعه کنترل شده را تجزیه و تحلیل کرده است نشان می دهد که افزایش مقدار پروتئین در رژیم غذایی فشار خون سیستولیک (بالا) را به طور متوسط ​​76/1 میلی متر و دیاستول (پایین تر) کاهش می دهد - به طور میانگین 1.15 میلی متر Hg
 
و مطالعه دیگری در مورد این موضوع نشان می دهد که رژیم پروتئین نیز سطح کلسترول بد و تری گلیسیرید را کاهش می دهد.
 

کمک به بهبودی 

از آنجا که پروتئین، به عنوان یادآوری، برای ساختن بافتها و اندامها بسیار مهم است، کمک آن در بازسازی بافتها و اندامها به هیچ وجه شگفت انگیز نیست. اما اگر شما به شواهد علمی نیاز دارید، در اینجا این است: تحقیقات نشان می دهد که با مصرف مقدار زیادی پروتئین پس از آسیب دیدگی  به سرعت بهبودی حاصل می شود. علاوه بر این، در صورت آسیب های جزئی و همچنین آسیب های جدی تر، مفید خواهد بود. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

رژیم غذایی ضد چین و چروک

در
رژیم غذایی ضد چین و چروک
چگونگی پوست ما به عوامل مختلفی از قبیل: مراقبت مناسب برای آن، انتخاب لوازم آرایشی مناسب و همچنین رعایت رژیم خاص بستگی دارد. به نظر می رسد که برخی از محصولات می توانند پیری را کند کرده و ظاهر شدن اولین چین و چروک را به تاخیر بیندازند. به گفته کارشناسان، رژیم ضد چروک باید حاوی بسیاری از ویتامین های مختلف، عناصر کمیاب و فلاونوئیدها باشد که آنتی اکسیدان های طبیعی هستند . امروز ما خواهیم گفت که کدام محصول برای پوست مفید است.

 

چرا چروک ظاهر می شود

چین و چروک ها یکی از علائم پیری هستند. هنگامی که الاستیک الیاف کلاژن کاهش می یابد، آنها ظاهر می شوند. این به خاطر کاهش تعداد فیبروبلاست ها در بدن ما است - سلول هایی که در آن سنتز کلاژن و الاستین، که پوست را تشکیل  می دهند، بستگی دارد. پس از حدود 30 سال در بدن انسان، فرآیند تولید اسید هیالورونیک ابتدا کاهش می یابد و سپس به طور کامل متوقف می شود. کمبود آن همچنین منجر به تشکیل چروک ها می شود. به عبارت دیگر، بدن ما به گونه ای تنظیم شده اند که با سن، مواد خاصی که لازم است برای حفظ الاستیک پوست پوشش داده شوند، دیگر سنتز نمی شوند.
 
در این مورد، هر دو دارای دو گزینه هستند. شما می توانید اجازه دهیدکه پوست هر روز جوانی خود را از دست بدهد. و یا شما می توانید سعی کنید جوانی از دست رفته را با استفاده از محصولات خاصی دوباره برگردانید.
 

 

آیا بین آنتی اکسیدان ها، رادیکال های آزاد و پیری پوست رابطه ای وجود دارد

رادیکال های آزاد اتم هایی با فعالیت شیمیایی بسیار بالا هستند. آنها قادر به سرعت اکسیداسیون مواد مختلف، از جمله آنزیم های موجود در پوست انسان هستند. چرا این فرآیند خطرناک است؟ حداقل این واقعیت است که اکسیداسیون معمولا با پیری سلول های بدن همراه است.
در مورد اثر روی پوست، رادیکال های آزاد باعث جلوگیری از عملکرد مناسب آنزیم ها می شوند. در نتیجه، فرآیند تولید کلاژن ( پروتئین مسئول کشش پوستی) مختل می شود و سلول های مرده جای خود را از دست می دهد و این باعث می شود که ظرفیت احیا کننده پوست تضعیف شود. لازم به ذکر است که در برخی موارد، تحت تاثیر رادیکال های آزاد، اسیدهای نوکلئیک (DNA) آسیب می بینند، که مسئول بازسازی سلول مناسب هستند. یک نتیجه احتمالی می تواند توسعه بیماری سرطان باشد.
 
منابع اصلی رادیکال های آزاد عبارتند از:
 
محیط آلوده
استرس و خستگی ثابت
سوء مصرف الکل و نوع خاصی از دارو
سیگار کشیدن
تابش نور خورشید
استفاده مکرر از مواد غذایی حاوی چربی ترانس و نگهدارنده.
و حالا در مورد آنتی اکسیدان ها. این مواد هستند که به بدن کمک می کنند تا اثرات رادیکال های آزاد را کنار بگذارد. به همین علت، مواد اصلی طراحی شده برای مبارزه با پیری زودرس مواد آنتی اکسیدانی هستند. با این وجود، آیا مبارزه با چین و چروک تنها با لوازم آرایشی ممکن است؟ آنتی اکسیدان ها نیز باید به عنوان بخشی از غذا وارد بدن می شوند، به طوری که مهار روند پیری از داخل اتفاق می افتد.
 
مهمترین آنتی اکسیدان هایی که بدن می تواند از غذا دریافت کند عبارتند از:
 
ویتامین A ، C ، E
بتا کاروتن (provitamin A)
کوآنزیم Q10
لیکوپن
فلاونوئیدها
لوتئین
عناصر کمیاب: سلنیوم ، مس ، منگنز ، روی .

 

نقش کلاژن در پیشگیری از چین و چروک

یکی دیگر از مولفه مهم که بدون آن غیر ممکن است بتوانیم جوانی پوست و حفظ elasticity پوست را انجام دهیم کلاژن است. در زمان ما، لوازم آرایشی بسیار محبوب حاوی کلاژن است. تولید کنندگان در مورد چنین محصولاتی به عنوان بهترین محصولاتی که می توانند بر ضد پوست پیری عمل کنند صحبت می کنند.
با این حال، محققان توصیه نمی کنند مصرف کنندگان کورکورانه به اثرات خیره کننده این محصولات اعتقاد داشته باشند. اعتقاد بر این است که مولکول های کلاژن در اندازه های بسیار بزرگ هستند، بنابراین آنها نمی توانند به عنوان بخشی از کرم داخل پوست نفوذ کنند.
بنابراین، غذای غنی از کلاژن (همه محصولات با ژلاتین ) یک منبع موثرتر است .
 

 

تاثیر کوآنزیم Q10 در پیشگیری از چین و چروک

Q10 آنزیمی است که به بازسازی سلول های پوستی کمک می کند. برای بازگرداندن ذخایر این آنزیم به بدن، مفید است که ماهی، روغن، غلات کامل، اسفناج ، کلم بروکلی را بخورید . اما مهم است که به یاد داشته باشید که این جزء تنها در حضور چربی جذب بدن می شود ، بنابراین مفید است که از هر یک از این محصولات را با روغن مصرف کنید.
 

 

تاثیر فلاونوئیدها در پیشگیری از چین و چروک

فلاونوئیدها مفید هستند، زیرا آنها از تخریب DNA سلول ها جلوگیری می کنند، تاثیر مثبتی بر بیوسنتز کلاژن دارند، وضعیت بافت همبند را بهبود می بخشد و پوست را از اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند. فلاونوئیدها در بسیاری از مواد غذایی از گیاهان یافت می شود. بیشتر این ماده در انگور سیاه ، زغال اخته ، چغندر ، حبوبات، هویج ، جعفری ، کاهو ، تمشک ، میوه های انار ، کلم بروکلی، سیب ، شکلات تیره (تنها حاوی 70٪ کاکائو و یا بیشتر) وجود دارد.
 

 

مفید ترین مواد معدنی در پیشگیری از چین و چروک

سلنیوم نقش اساسی در مبارزه با رادیکال های آزاد بازی می کند. برای بازگرداندن ذخایر این عنصر ریز، مفید است که به طور منظم از غذاهای دریایی ( میگو ها ، صدف ها ، خرچنگ ها )، گردو ، فندق ، بادام ، قارچ، ماهی، دانه های کامل، سیر ، پیاز استفاده کنید.
 
روی یا زینک برای سنتز پروتئین و تقسیم سلولی ضروری است. کمبود این مواد معدنی از طریق مشکلات پوستی مختلف، از جمله چین و چروک و پیر شدن زودرس  خود را نشان میدهد. شما می توانید از این مواد معدنی از محصولات زیر استفاده کنید: غذاهای دریایی، گوشت، کبد ، غلات، آجیل.
 

 

ویتامین های ضد چین و چروک

ویتامین ها آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که برای مبارزه با رادیکال های آزاد ضروری هستند. برای نگه داشتن پوست جوان و تازه تا زمانی که ممکن است، مفید است که غذاهای حاوی ویتامین A، C و E را در تغذیه روزانه بخورید.
 
ویتامین A (رتینول) باعث تولید کلاژن، جلوگیری از پیری زودرس و تضعیف پوست می شود و رنگ آن را یکدست می کند.
 

بهترین منابع غذایی

هویج، گوجه فرنگی ، فلفل قرمز ، اسفناج
خربزه ، هلو ، زردآلو ، پرتقال
تخم مرغ، کره ، شیر ، پنیر
کبد یا جگر سیاه
ماهی خال مخالی ، ماهی قزل آلا
 

 

منابع ویتامین A (بتا کاروتن)

سبزیجات سبز، کدو تنبل ، هویج، خربزه، انبه ، فلفل قرمز، کشمش سیاه، توت فرنگی ، تمشک .
ویتامین E اثر مفیدی بر ساختار لایه چربی دارد که پوست را از اثرات نامطلوب محیط محافظت می کند.
 

 

منابع ویتامین E

انواع مختلف روغن
ماهی
گوجه فرنگی
دانه های آفتابگردان و دانه کنجد ، آجیل، جوانه گندم.
ویتامین C (اسید اسکوربیک) باعث تحریک سنتز کلاژن، تقویت عروق خونی می شود. با توجه به این اثر پوست صاف و تابش می شود.

 

منابع ویتامین C

غنی از آسکوربیک یا ویتامین ث:
 
کلم، گوجه فرنگی، فلفل قرمز ، جعفری
مرکبات، توت فرنگی، توت سیاه، گل وحشی
 

 

منو ضد پیری چیست

پروتئین برای پوست صاف: گوشت گوساله، ماهی
بخشی از گوشت یا ماهی حاوی مقدار زیادی روی یا زینک است و این ماده باعث کاهش التهاب و قرمزی پوست می شود و باعث بهبودی زخم می شود. علاوه بر این، گوشت و ماهی، یک انبار پروتئین با کیفیت بالا است. این محصولات حاوی اسیدهای آمینه لازم برای تشکیل کلاژن هستند، یعنی، همانطور که شناخته شده است، آن را الاستیک و کشش پوست را در برابر ظاهر چین و چروک محافظت می کنند.
هنگامی که کمبود پروتئین در رژیم غذایی وجود دارد، کلاژن در بدن ذخیره نمی شود. در نتیجه، چروک ها سریعتر ظاهر می شوند. به هر حال، برای تولید مقدار مورد نیاز کلاژن، بدن نیز نیاز به ویتامین C دارد. بنابراین، مفید است که گوشت و یا ماهی را با غذاهایی که حاوی اسید آسکوربیک هستند ترکیب کنید.
 
ویتامین C برای کلاژن: پرتقال، مرند، فلفل
ویتامین C نه تنها بر تولید کلاژن تاثیر می گذارد، بلکه بر وضعیت رگ های خونی نیز تاثیر دارد. اگر رژیم غذایی حاوی سبزیجات و میوه های غنی از اسید آسکوربیک نباشد، رگه های عنکبوتی اغلب روی پوست ظاهر می شوند و صورت به نظر کسل کننده و خسته می شود.
 
برای دریافت مقدار روزانه ویتامین C، به اندازه کافی پرتقال کوچک، توت سیاه یا یک چهارم فلفل را می خورید. به هر حال، شما نمی توانید در مورد احتمال مصرف بیش از حد ویتامین نگران باشید. اسید اسکوربیک یک ماده محلول در آب است، به این معنی که بیش از حد از طریق ادرار و عرق دفع می شود.
 
چربی ضد خشک شدن است: آجیل، آووکادو، روغن کلزا
همه می دانند: برای جلوگیری از کم آبی، شما باید حداقل 2 لیتر آب در روز بنوشید . با این حال، این به اندازه کافی برای رطوبت پوست کافی نیست. برای حفظ رطوبت در اپیدرم، بدن نیاز به غذاهای غنی از اسیدهای چرب اشباع نشده دارد. چربی بر روی پوست به عنوان مومیایی عمل می کند. با تشکر از چربی ها، یک لایه طبیعی چربی تشکیل شده است که مانع از خشک شدن پوست می شود. در نتیجه اپیدرم مقاوم تر به عوامل خارجی مضر و کمتر حساس به رطوبت است.
 
علاوه بر این، بسیاری از روغنها و آجیل ها حاوی ویتامین E هستند که به عنوان اکسیر جوانی شناخته شده است. علم تأیید کرده که کمبود این ویتامین باعث تشکیل چین و چروک پوست می شود و استفاده از آن پوست را از اشعه UV محافظت می کند.
 
سبزیجات برگ سبز برای احیای پوست: اسفناج، کاهو، جوانه بروکسل
بتا کاروتن بیشتر در ارتباط با هویج است. با این وجود، ذخایر بزرگ ویتامین در سبزیجات برگ سبز تیره وجود دارد. بتا کاروتن بع از وارد شدن به بدن موجودات زنده، تبدیل به ویتامین A می شود، که مسئول بازسازی مناسب پوست است. بنابراین، اگر بدن ویتامین A کافی نداشته باشد، پوست خشک می شود، پوسته پوسته می شود، الاستیسیته را از دست می دهد. علاوه بر این، بتا کاروتن به عنوان یک فیلتر طبیعی در برابر اشعه ماوراء بنفش عمل می کند. اما برای اینکه پوست فواید ویتامین را احساس کند، محصولاتی که حاوی آن هستند، باید با مقدار کمی چربی مصرف شوند.
 

سایر محصولاتی که با پوست دوست هستند

گوجه فرنگی (حاوی ویتامین C لازم برای کلاژن و لیکوپن است که از اشعه UV محافظت می کند)
تمشک (غنی از فلاونوئیدها، پلی فنل ها، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها که باعث کم شدن پیری می شود)
محصولات لبنی (حاوی پروبیوتیک ها هستند که نه تنها برای سیستم گوارش، بلکه برای پوست مفید هستند)
آووکادو (حاوی بسیاری از اسید های چرب است که برای پوست مفید است و همچنین گلوتاتیون، که شناخته شده به اثر بازسازی پوست کمک می کند)
عسل (خواص ضد ویروسی و آنتی اکسیدانی دارد، مفید است که برای خوردن و تاثیر در داخل بدن و به عنوان یک ماسک برای صورت استفاده شود)
نان با سبوس (تنظیم غدد سباسه، جلوگیری از خشکی و پوسته پوسته شدن)
سیب (حاوی مقدار زیادی آهن است که کمبود آهن موجب ایجاد چین و چروک در ناحیه بینی می شود).

 

حفاظت از پوست با ضد چروک های طبیعی در تابستان

منافع خورشید برای پوست - و تمام بدن انسان بر کسی پوشیده نیست. اما اگر پوست بیش از حد طولانی در تماس با نور خورشید باشد (به عنوان مثال، در تابستان)، به نفع او نیست. پوست خشک و چروک می شود، elasticity آن را از دست می دهد. برخی از اندازه گیری ها برای جلوگیری از استفاده از این کرم های ضد آفتاب کمک می کند. اما اگر دفاع از رژیم غذایی مناسب در تابستان باشد، دفاع از آن حتی موثر تر خواهد بود.
 
کار کرم های ضد آفتاب این است که پوست را از اشعه UV محافظت کند. اما همان طور که محققان آمریکایی کشف کرده اند، بدن ما می تواند یک آنزیم مخصوص ایجاد کند که پوست را از آسیب UV محافظت کند. و آنچه جالب است، تولید این آنزیم بستگی به آنچه دارد که ما می خوریم. متخصصین لیستی از محصولات را تولید کرده اند که به طور مؤثرتری نسبت به دیگران در توسعه این آنزیم کمک می کند و باید در رژیم غذایی تابستانی همه کسانی که مایل به محافظت از پوست خود از اشعه های سوزان هستند، رعایت کنند.
 

زغال اخته

این انواع توت ها اغلب به عنوان یکی از سودمند ترین ها برای انسان ها نامیده می شوند، زیرا آنها حاوی مقدار باور نکردنی آنتی اکسیدان های قدرتمند هستند که در میان سایر موارد، محافظت از پوست را از اثرات خطرناک طولانی مدت آفتاب محافظت می کند. علاوه بر این، انواع توت سیاه حاوی مقدار زیادی ویتامین C که یکی از مواد مفید برای پوست است، می باشند. کارشناسان توصیه می کنند هر روز حداقل یک مشت از زغال اخته بخورند تا ازچین و چروک در بازدید از ساحل جلوگیری شود.
 

هندوانه

این میوه ی بزرگ می تواند به راحتی بیشترین منبع لیکوپن نامیده می شود. این ماده، با توجه به مطالعه سال 2012، قادر به جذب اشعه ماوراء بنفش از طیف های مختلف است.  به عبارت دیگر، لیکوپن می تواند تا حدی به عنوان یک کرم ضد آفتاب عمل کند و از آسیب پوست جلوگیری کند.علاوه بر این، 90 درصد از هندوانه مایع است، و از این رو برای مرطوب کردن پوست مفید باشد.
 

 

دانه ها و آجیل

دانه های گردو، کنف ، کتان و چیا (گوشت اسپانیایی) حاوی اسید های چرب امگا 3 ضروری هستند که در تابستان به طور ضروری برای پوست لازم هستند. چگونه آنها مفید هستند؟ امگا 3 دارای خواص ضد التهابی است، پوست را از آسیب محافظت می کند و مانع از تماس طولانی مدت با آفتاب سوزان می شود.
 

 

هویج و سبزیجات برگ

این محصولات یک انبار واقعی ویتامین A هستند. در سال 2007، محققان دریافتند که پس از 10 هفته مصرف منظم هویج و سبزیجات برگ، بدن محافظت طبیعی از خورشید را ایجاد کرد. استفاده از این محصولات به شما اجازه می دهد بدن با آنتی اکسیدان های لوتئین و زاکسنتین اشباع شود، که مانع شکل گیری چین و چروک پوست می شود و همچنین به عنوان پیشگیری از سرطان پوست عمل می کند.
 

 

چای سبز

در یک مطالعه، چای سبز باعث کاهش آسیب پوستی ناشی از اشعه UV شد. این به خاطر این واقعیت است که نوشیدنی از کمبود کلاژن در بافت جلوگیری می کند. علاوه بر این، داده های تجربی علمی که در موش انجام شده نشان داده اند که چای سبز غنی از فلاونوئیدها است که خطر ابتلا به سرطان های ناشی از اشعه ماورای بنفش را کاهش می دهد.
 

 

گل کلم

در تابستان، بسیاری از سبزیجات و میوه ها در جداول ما ظاهر می شود. اگر شما در مورد پوست خود مراقبت می کنید و می خواهید آن را تازه تر نگه دارید، گل کلم را نادیده نگیرید . این سبزی حاوی هیستیدین است. این ماده یک حفاظت طبیعی در برابر اشعه ماوراء بنفش است. علاوه بر این، گل کلم غنی از آنتی اکسیدان ها است، که به موجب آن همه پروسه های پیری کاهش می یابد، از جمله تشکیل چین و چروک.
 

 

نوشیدنی ضد چروک تابستان

این نوشیدنی بهترین است که میتوانید پوست خود را در فصل تابستان گرم ارائه دهید. خوشمزه است، کاملا تشنگی، و همچنین جلوگیری از پوست خشک و ظاهر چین و چروک روی آن است.
 

مواد لازم یک کوکتل تابستانی ضد چروک

یک و نیم لیوان چای سبز سرد
1 فنجان زغال اخته
2 برش هندوانه
نصف گل کلم کوچک
1 هویج کوچک
2 قاشق غذاخوری دانه کنف
1 قاشق غذاخوری آب لیمو تازه
چند مکعب یخ.
تمام مواد در ظرف میکسر قرار داده شود، تا زمانی که صاف شود
 

 

آب اساس همه چیز است

اما اگر رژیم غذایی مایع کافی نداشته باشد، هیچ رژیم غذایی نمیتواند از تشکیل چروک جلوگیری کند. استفاده ناکافی از آب - سریع ترین راه برای پوست برای پیری است. بدون رطوبت لازم، سفتی و انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. حداقل 2 لیتر آب خالص در روز برای جلوگیری از خشک شدن پوست لازم است.
 
برای اصلاح وضعیت پوست و حذف چین و چروک های اول، شما نیاز به یک کرم خوب ندارید. مراقبت از بدن با رژیم غذایی مناسب آغاز می شود - غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و سایر اجزای تشکیل شده که به پوست نفوذ می کنند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 محصول که باعث نفخ می شود

در
علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
نفخ نه تنها یک پدیده ناخوشایند از نظر احساس درونی است ، بلکه با بزرگ شدن شکم تاثیر منفی بر روحیه می گذارد. علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
به دلایل مختلف احساس نفخ بیش از حد وجود دارد:
• استفاده از تعدادی از محصولات که ضعیف جذب می شوند و یا یک بمب هسته ای را تشکیل می دهند.
• جذب سریع مواد غذایی که باعث می شود مقادیر زیادی هوا وارد معده شود.
باید نه تنها سرعت غذا خوردن بلکه رژیم غذایی خود را نیز کنترل کنید تا نفخ شریک زندگی شما نشود sayarak.com لیستی از 10 محصول را ارائه می دهد که باعث نفخ می شود ، اگر نمی خواهید احساس ناراحتی کنید ، باید از خیر خوردن آنها بگذرید.

10 محصول که باعث نفخ می شود

 

1. محصولات نانوایی و نفخ

علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
ترکیب نان و رول شامل مخمر است.  / عکس
 
وقتی صحبت از رژیم غذایی یا تغذیه مناسب می شود ، اولین چیزی که متخصصان برای بررسی در رژیم غذایی توصیه می کنند ، محصولات نانوایی است. شیرینی های آرد گندم بسیار خوشمزه هستند ، اما در عین حال صدمات بیشتری را نیز بوجود می آورند . علاوه بر این ، دستور العمل کلاسیک برای نان و رولت ها حاکی از حضور شکر و مخمر در ترکیب است که به شکل گیری گاز کمک می کند. اگر نمی خواهید نان را از رژیم غذایی خود حذف کنید ، گندم سیاه ، یا آرد سبوس دار خریداری کنید - آنها حاوی مخمر نیستند ، بنابراین آنها یک جایگزین مفید برای محصولات مختلف نانوایی هستند.
 

 

2. نوشابه و آب گازدار

علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
نوشیدنی های گازدار قند زیادی دارند.  / عکس
 
آب گازدار ساده ، که شما برای خرید در فروشگاه عادت دارید ، نیز بسیار مفید نیست. نوشیدنی های غنی از کربوهیدرات منجر به تجمع گازها در معده می شود و به مدت چند ساعت حجم آن افزایش می یابد. نفخ همراه است با سنگینی ، ناراحتی و سایر احساسات ناخوشایند. فراموش نکنید که آب گازدار بیشتر اوقات نوشیدنی شیرینی است که حاوی مقدار زیادی قند است. افسوس که بدن را بعد از دو یا سه ساعت ترک نمی کند بلکه در جایی در اطراف کمر جا خوش می کند.
 

 

3. محصولات بسیار چرب و نفخ

علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
سرخ کردنی ها ناسالم است.  / عکس
 
چیپس ، سیب زمینی سرخ کرده و سایر فست فودها که در مقیاس صنعتی تهیه می شوند ، گرچه خوشمزه اما بسیار مضر هستند. همه در مورد آن می دانند ، اما هنوز هم در مقادیر زیادی از آن استفاده می کنند. در نتیجه - نفخ و ناراحتی در معده پیش می آید. چنین عواقبی به این دلیل ظاهر می شود که ترکیب چنین محصولاتی حاوی نمک ، شکر ، ادویه جات ، مواد نگهدارنده ، مواد افزودنی شیمیایی و غیره موادی است که هیچ فایده ای برای سلامتی ندارند. علاوه بر این ، چربی های ترانس بالا در فست فودها وجود دارند که می توانند باعث التهاب در معده شوند.
 

 

4- فرآورده های لبنی با افزودن مربا

علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
پروتئین در ترکیب با مربا ضعیف هضم می شود!
 
برای من غیر منتظره بود ، اما یک واقعیت است! با وجود این واقعیت که محصولات ترش و شیرین یکی از محبوب ترین ها در هنگام تغذیه مناسب است ، ترکیب آنها با مربا ، مارمالاد ها و دیگر شیرین کننده های مشابه آن یکی از بهترین ایده ها نیست. هضم این مخلوط از محصولات برای معده بسیار دشوار است: پروتئین ها برای مدت زمان طولانی تجزیه می شوند و مربا شروع به تخمیر می شود. و پس از آن - نفخ پیش می آید. بهتر است ماست را به شکل خالص آن بدون مواد افزودنی بخورید.
 

 

5- بستنی و نفخ

علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
بستنی یک بمب واقعی قندی است.  / عکس
 
مهم نیست که چقدر آگاه باشید ، اما بستنی موردعلاقه شما بسیار موذی است. برای شروع ، می گوییم که این یک بمب در زمان واقعی است - بعد از اینکه معده بستنی را هضم کرد ، قند در انبارهای چربی مخفی می شود و بعداً به صورت پوند اضافی ظاهر می شود. و همچنین یک محصول بسیار سرد که حاوی لاکتوز است ، نیاز به شرایط ویژه هضم دارد ، به همین دلیل نفخ ظاهر می شود. بنابراین با دقت فکر کنید که آیا از این دسر در رستوران سفارش دهید یا بهتر است یک سالاد میوه بخورید.
 

 

6. انگور و نفخ

علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
انگور ظاهر نفخ را تحریک می کند.  / عکس
 
انگورهای شیرین و خوشمزه متأسفانه نه تنها پر کالری ترین انواع میوه ها هستند بلکه هضم آن نیز سخت ترین است. همیشه باعث ایجاد نفخ می شوند ، زیرا باعث افزایش گاز در معده می شوند. همچنین ، لیست میوه های ممنوعه شامل سیب ، هلو ، گلابی - آنها غنی از فروکتوز هستند ، به این معنی که برای هضم به زمان و انرژی زیادی نیاز دارند . از جمله موارد دیگر در انگور ، هضم پوست انگور بسیار سخت است. بنابراین ، از آن زیاد استفاده نکنید.
 

 

7. گوشت فرآوری شده و نفخ

علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
محصولات نیمه آماده فایده ای برای بدن ندارند.  / عکس
 
صحبت از گوشت فرآوری شده است ، منظور ما کالباس ، کتلت فروشگاهی و سایر محصولات نیمه آماده است. هر متخصص تغذیه به شما توصیه می کند این محصولات را رها کنید ، زیرا آنها حاوی مقدار زیادی مواد شیمی و چربی های مضر هستند که منجر به چاقی ، مشکلات سیستم قلبی و عروقی می شوند. علاوه بر این ، محصولات نیمه آماده عامل فرآیندهای التهابی در معده هستند. اما این همه چیز نیست - سوسیس و کالباس حاوی مقدار زیادی سدیم است که می تواند منجر به کم آبی و تورم شود. در نتیجه - احساس ناراحتی در شکم و نفخ پیش می آید.
 

 

8- آدامس و شیرینی هایی که قند ندارند

علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
اگر دیدید که مواد غذایی با مارک بدون شیرینی به معنی بدون قند است ، از آنها خرید نکنید. واقعیت این است که به جای شکر طبیعی ، تولید کنندگان آنالوگ هایی را به محصولاتی اضافه می کنند که در معده به شدت هضم می شود. و جویدن آدامس: وقتی آن را جویدیم ، مقدار زیادی هوا وارد معده می شود ، که به شکل گیری گاز کمک می کند.
 

 

9. کلم و نفخ

علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
کلم به شکل خام دلیل تشکیل نفخ در بدن است.  / عکس
 
علیرغم اینکه کلم بسیار مفید است ، اگر منتظر یک رویداد مهم یا رفتن به مهمانی هستید بهتر است از مصرف آن خودداری کنید و باید بهترین ظاهر خود را حفظ کنید. با این حال ، یک نتیجه گیری وجود دارد. نفخ می تواند فقط با کلم تازه و خام ایجاد شود. اگر سبزی را حرارت بدهیم ، می توانید از این محصول به عنوان میان وعده استفاده کنید. واقعیت این است که فیبر درشت بخشی از کلم است که منجر به افزایش تشکیل گاز می شود. اما با عملیات حرارتی از بین می رود و این بدان معنی است که نمی تواند به بدن آسیب برساند.
 

 

10. حبوبات و نفخ

علت نفخ گازهایی است که در معده و روده تشکیل می شود. اگر نمی خواهید هر از گاهی به یک بادکنک در حال انفجار تبدیل شوید و گازها باعث پیچش در دل و روده های شما شوند و با دیدن خود در آینه از زندگی بیزار شوید ، لیست محصولاتی که باعث نفخ می شوند را با دقت بخوانید.
حبوبات حاوی پروتئین هستند که معده برای مدت طولانی هضم می کند.  / عکس
 
حبوبات همچنین نفخ ایجاد می کنند که به دلیل مقدار زیاد پروتئین که معده قادر به هضم آن نیست در مدت زمان کوتاهی به دلیل کمبود آنزیم های ضروری ظاهر می شود. به همین دلیل ، حبوبات در داخل معده تخمیر شده و باعث ناراحتی می شوند. اگر حبوبات دوست دارید و حاضر نیستید که آنها را از رژیم غذایی خود حذف کنید ، قبل از پخت و پز آنها را خیس کنید و در زمان پخت آب را خالی کرده و دور بریزید، این کار به کاهش پیامدهای منفی کمک می کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چاشنی مناسب برای کاهش فشار خون و کلسترول

در
دانه کنجد


همانطور که در کنفرانس متخصصان انجمن قلب آمریکا ذکر شد ، استفاده از دانه کنجد به عادی سازی فشار خون و کلسترول کمک می کند.


بنابراین ، پخت و پز با روغن کنجد یا دانه کنجد باعث افزایش اثر بخشی در درمان بیماری می شود. جایگزینی روغن های کنجد و چربی ها در تغذیه و رژیم غذایی روزانه می تواند کلسترول خون را عادی کرده و خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

متخصصان انجمن قلب آمریکا خاطرنشان کرد: دانه کنجد حاوی لیگنان و فیتواسترول ها ، ترکیبات گیاهی به کنترل کلسترول کمک می کند ، که همانطور که می دانید در مقادیر زیاد به عنوان یک عامل خطر برای بیماری های قلبی عروقی عمل می کند.


دانه کنجد همچنین مقدار زیادی منیزیم ، ویتامین E و آنتی اکسیدان ها دارد. کنجد همچنین پروتئین دارد: سه قاشق غذاخوری محصول حاوی پنج گرم پروتئین است. علاوه بر این ، سه قاشق غذاخوری از دانه های تصفیه شده حاوی 3.5 گرم فیبر ، برای عملکرد طبیعی روده ها لازم است.

به گفته کارشناسان ، استفاده از اسیدهای چرب مفید و آنتی اکسیدان ها ، مانند سسامین ، سسامول ، سسامولین و اوریزانول ، می تواند بر سلامتی تأثیر بگذارد و فشار خون را عادی کند.

توجه داشته باشید که همیشه قبل از افزودن هر محصولی به رژیم غذایی که می تواند بر فشار خون شما تأثیر بگذارد ، همیشه با پزشک مشورت کنید.

فشار خون بالا برای کلیه ها و مغز خطرناک است و می تواند منجر به انفارکتوس میوکارد ، سکته مغزی و غیره شود.بارها ذکر شده است که حمله قلبی یکی از شایع ترین دلایل مرگ در جهان است. 

نظرات

۱۴۰۰/۱۰/۲کنجد آنتی اکسیدان و ضد عفونی کننده، بازگرداننده چرخه زندگی بدن و پوست، منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی، دارای خواص ضد ویروسی، ضد التهابی و ضد قارچی، تقویت بافت استخوانی، درمان بیماری های مجاری تنفسی و گلو، عادی سازی متابولیسم، سفید کننده، تغذیه، نرم کننده، مرطوب کننده و سفت کننده پوست، از بین بردن جای زخم و ترک های پوستی، التیام بخش مو و پوست سر، رفع شپش، روغن اصلی ماساژ در آیورودا، یک محصول غذایی ارزشمند

۱۴۰۰/۱۰/۲وطن نوع اصلی کنجد - sesamum indicum - هند است که در طول تمدن هاراپا - ۲۲۵۰ سال قبل از میلاد در آنجا کشت می شد. در همه جای هند رشد می کند، برای مدت طولانی در سراسر آسیا، به ویژه در چین و برمه پرورش داده شده است. از دهه ۵۰ قرن بیستم، در آمریکا پرورش داده شده است.

۱۴۰۰/۱۰/۲دانه کنجد یکی از قدیمی‌ترین چاشنی‌هایی است که بشر مورد استفاده قرار می‌دهد و روغن کنجد در غذاهای مختلف دنیا به‌ویژه آسیایی کاربرد فراوانی دارد . دانه‌های کنجد طعمی شیرین و آجیلی دارد که با بو دادن بیشتر می‌شود. آنها قهوه ای، قرمز، سیاه، زرد هستند. دانه های تیره تر خوش طعم تر در نظر گرفته می شوند.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغنی که از دانه های کنجد تهیه می شود، طعم و بوی آجیلی قوی دارد و در آشپزی برای طعم دادن استفاده می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۲دانه کنجد یکی از قدیمی ترین ادویه های شناخته شده برای بشر است. پای کنجد، شراب و برندی با آن پخته می‌شد و با نان و شیرینی پاشیده می‌شد و برای غلیظ کردن سس‌ها و چاشنی‌ها استفاده می‌شد.

۱۴۰۰/۱۰/۲در حال حاضر تولیدکنندگان اصلی روغن کنجد هند، چین، برمه، سودان، اتیوپی، اوگاندا و نیجریه هستند. ۷۰ درصد روغن کنجد از آسیا و ۲۶ درصد از آفریقا تامین می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۲کلمه کنجد از زبان فارسی آمده است. در هندی و سایر زبان های شمال هند، کنجد را "تیل، تیلا" می نامند. از این نام رایج برای هر روغن - "taila" می آید. در زبان های جنوب هند به روغن کنجد ellu می گویند که به معنای روغن نیز می باشد. در تامیل نادو به آن " نالا اننی" - "روغن خوب" می گویند.

۱۴۰۰/۱۰/۲میوه کنجد کپسولی دراز با دانه های متعدد است. دانه های کنجد قهوه ای، مایل به قرمز، سیاه، زرد و عاجی رنگ هستند. دانه های تیره تر طعم بیشتری دارند. آنها رایحه ای شیرین و آجیلی دارند که با بو دادن تقویت می شود. غلاف های رسیده کنجد با کوچکترین لمسی با صدای زیاد باز می شوند.

۱۴۰۰/۱۰/۲از دانه های کنجد برای به دست آوردن روغن کنجد (کنجد) استفاده می شود.... آنها حاوی ۶۰٪ روغن هستند. روغن تقریباً هیچ بویی ندارد، فقط رایحه شیرین ضعیفی دارد که یادآور آجیل است، طعم دلپذیری دارد. می تواند تیره (اگر از دانه های کنجد بوداده فشرده شود) و روشن باشد. ساختاری سبک و ماندگاری در نگهداری طولانی مدت (تا ۹ سال) به دلیل داشتن آنتی اکسیدان زیاد دارد. روغن در دمای اتاق ذخیره می شود، در دمای منفی ۳ درجه سانتیگراد، جامد می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد سرشار از ریز عناصر (کلسیم، آهن، منیزیم، روی، مس، فسفر) و اسیدهای چرب غیراشباع - اولئیک، لینولئیک، پالمیتیک، استئاریک، آراشیدیک و لیگنوسرینیک، فیتواسترول، سزامین (کلروفرم)، اکسیدان‌امول قوی، پروتئین‌های قوی است.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد منبع غنی ویتامین E است، یک آنتی اکسیدان طبیعی که سطح کلسترول خون را کاهش می دهد. روغن کنجد علاوه بر ویتامین E، حاوی ویتامین‌های B۶، C، A و K است.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد در زمینه‌های مختلف فعالیت‌های انسانی - در صنایع غذایی، پزشکی، داروسازی، آرایشی و بهداشتی، صابون‌سازی و برای اهداف فنی - در رنگ‌ها و رنگ‌ها استفاده می‌شود.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد در هند، روغن اصلی مورد استفاده برای غذا، در مراسم مذهبی، در طب عامیانه و در آیورودا است. به دلیل خواص دارویی که دارد «سلطان روغن ها» نامیده می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۲علاوه بر این، روغن کنجد در هند مقدس محسوب می شود . در وداها و پوراناها ذکر شده است و نماد جاودانگی است، الهه عشق، ثروت و خوش شانسی خود لاکشمی نشان دهنده خواص دانه کنجد است. دانه های کنجد مخلوط با برنج - تارپانام - به خدایان و پیامبران وداها تقدیم می شد. روغن کنجد پس از ghee در رتبه دوم اهمیت قرار دارد و در معابد در زمان پوجا، در چراغ‌ها در مقابل تصاویر خدایان، به عنوان پیشکشی به خدایان استفاده می‌شود. بر اساس آن، توپ‌های شیرین ساخته می‌شوند - غذای مورد علاقه خدای گانشا.

۱۴۰۰/۱۰/۲در آیورودا هزاران سال است که از روغن برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها استفاده می شود: توصیه می شد بدن حداقل هفته ای یک بار پس از شستشو با روغن کنجد مالیده شود.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد عفونی کننده، ضد ویروسی، ضد قارچی، ضد باکتریایی، ضد التهابی، نرم کننده، مغذی، مرطوب کننده، ملین است.

۱۴۰۰/۱۰/۲از خواص درمانی روغن کنجد در موارد زیر استفاده می شود: - روغن کنجد برای بیماری های ریوی، تنگی نفس، آسم و سرفه خشک -روغن کنجد به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی که باعث جوانسازی بدن و افزایش طول عمر می شود - روغن کنجد به عنوان داروی تسکین دهنده استرس، اضطراب و تنش، ایجاد احساس خوب و خلق و خوی خوب، برای ناراحتی های عصبی و بی خوابی

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد به عنوان یک نرم کننده و مرطوب کننده که خشکی داخلی و خارجی را برطرف می کند - روغن کنجد برای دفع سموم و سموم بدن: روغن کنجد سموم را جذب کرده و سپس از بدن دفع می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد برای کاهش سطح کلسترول خون - روغن کنجد برای درمان بیماری های پوستی - روغن کنجد برای درمان انواع عفونت های قارچی، به ویژه قارچ پا و ناخن

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد برای آبریزش بینی و تحریک و خشکی مخاط بینی: قطره بینی با روغن کنجد از سرماخوردگی و ویروس های احتمالی محافظت می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد برای گلودرد و بیماری های گلو آیورودا غرغره کردن با روغن کنجد را برای تسکین درد و گلودرد توصیه می کند. به بازیابی صدای از دست رفته به دلیل گلودرد یا کار بیش از حد کمک می کند. - روغن کنجد برای برای بهداشت دهان و دندان، برای سلامت لثه ها و دندان ها: شستشوی دهان با روغن کنجد تمام میکروب های انباشته شده در طول شب را از بین می برد، نفس را تازه می کند. علاوه بر این، این روغن دندان ها و لثه ها را تقویت می کند، از پوسیدگی محافظت می کند

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد به عنوان ملین: روده ها را مرطوب می کند - روغن کنجد برای بهبود لخته شدن خون: اسیدیته خون را کنترل می کند و تعداد پلاکت ها را افزایش می دهد از این نظر برای افراد مستعد ترومبوز و واریس توصیه نمی شود.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد برای عادی سازی متابولیسم، با چاقی: به کاهش وزن با اضافه وزن و افزایش وزن برای افراد لاغر کمک می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد برای عفونت های قارچی واژن - روغن کنجد به عنوان روان کننده در هنگام مقاربت و همچنین برای از بین بردن جوش، تحریک و عفونت در ناحیه صمیمی - روغن کنجد برای تسهیل زایمان و به عنوان یک ضد عفونی کننده طبیعی در هنگام زایمان

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد برای پیشگیری از پوکی استخوان و تقویت بافت استخوانی بدن و همچنین برای توسعه تحرک مفاصل یک قاشق چایخوری روغن کنجد حاوی نیاز روزانه یک فرد بالغ به کلسیم است، بنابراین کنجد نسبت به بسیاری از غذاهای حاوی کلسیم، به ویژه پنیر، برتری دارد.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن عمیقا به مغز استخوان نفوذ می کند، بافت ها را تقویت می کند. - روغن کنجد برای رفع اسپاسم، درد عضلات و مفاصل، آرتریت، کمردرد - روغن کنجد برای حفظ کبد روغن کنجد توسط کبد دفع نمی شود، اما به عنوان یک "مولکول دوستانه" پذیرفته شده است.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد برای افزایش ایمنی کل ارگانیسم -روغن کنجد برای فشار خون بالا، به دلیل محتوای بالای کنجد و اسیدهای چرب غیر اشباع، فشار خون را کاهش می دهد.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد برای بهبود گردش خون - روغن کنجد برای دیابت -روغن کنجد برای کم خونی -روغن کنجد برایخونریزی داخلی - روغن کنجد برایبیماری های گوش - به عنوان وسیله ای برای کند کردن رشد تومورهای سرطانی، به دلیل محتوای بالای آنتی اکسیدان - کاهش اسیدیته - با خماری

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد در بسیاری از محصولات زیبایی یافت می شود. اینها کرم های صورت و بدن، پمادها، روغن ها، محصولات ناخن، کرم های دارویی، مومیایی کننده ها، مومیایی کننده های لب، شامپوها، موس ها، ماسک ها، نرم کننده ها، مومیایی کننده ها هستند. برای انواع پوست و مو مناسب است. این روغن پایه اصلی در لوازم آرایشی آیورودا - کرم ها، روغن ها - و روغن های ماساژ است. یکی از خواص مهم و ارزشمند روغن کنجد نفوذ سریع و عمیق به پوست است.

۱۴۰۰/۱۰/۲خاصیت آنتی اکسیدانی روغن کنجد فرآیند بازسازی سلول های پوست را بازسازی می کند، روند پیری پوست را متوقف می کند. این روغن به طور سنتی "اکسیر زیبایی " نامیده می شود. فرآیندهای متابولیک را تحریک می کند و چین و چروک را صاف می کند. استفاده منظم از روغن جوانسازی پوست را تضمین می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد خیلی سریع به پوست نفوذ می کند، سموم محلول را جذب می کند، آنها را وارد جریان خون می کند و سپس آنها را از بدن خارج می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۲خاصیت مغذی و مرطوب کنندگی روغن کنجد عمیقا به پوست نفوذ می کند، آن را از داخل با ریز عناصر و ویتامین های لازم تغذیه می کند، آن را از آلودگی پاک می کند. به پوست نرمی و ابریشمی می دهد، درخشندگی می بخشد. آلودگی های عمیق را از بین می برد.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد یک فیلتر فوق العاده UV با جذب اشعه های مضر است. به همین دلیل، اغلب در آرایشی و بهداشتی ضد آفتاب استفاده می شود. پوست را بعد از آفتاب سوختگی مرطوب می کند، پوست آفتاب سوخته و تحریک شده را تسکین می دهد.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد مخصوصا برای پوست های خشک، پیر و پوسته پوسته و همچنین برای پوست های حساس و تحریک پذیر نشان داده شده است.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد یک درمان و ماسک عالی برای پوست آرنج، پا ، زخم ها، ترک ها و بریدگی ها را التیام می بخشد، پوست خشن را مرطوب و نرم می کند، پس از یک پیاده روی طولانی، خستگی را رفع می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۲ترک های اطراف لب و روی لب را التیام می بخشد، لب ها را نرم می کند، آنها را صاف و الاستیک می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۲خواص ضد عفونی کننده و ضد قارچی روغن کنجد بسیاری از بیماری های پوستی را درمان می کند - اگزما، خارش، گلسنگ، تحریک، بثورات، آکنه، آکنه، آبسه، جوش، بازیابی سلامت پوست، التیام زخم ها، ترک ها، سوختگی ها، تسکین التهاب.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد چربی اضافی پوست را از بین می برد، منافذ را به خصوص اطراف بینی کاهش داده و سفت می کند و غدد چربی را تنظیم می کند. همه اینها روغن کنجد را برای مراقبت از پوست چرب ایده آل می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد همچنین برای پوست های نوجوان مستعد آکنه و تحریکات مختلف عالی است، تاثیر آن دقیقا برعکس روغن های سنگین است. بسیار راحت جذب می شود و هیچ گونه اضافی روی پوست باقی نمی گذارد و مشکلات جوانی پوست را برطرف می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد پکیج کامل برای مراقبت از پوست کودک ، در برابر بثورات، ناراحتی ها، بثورات پوشک. در هند به نوزادان ماساژ ده دقیقه ای با روغن کنجد داده می شود که هم روی پوست و هم بر رشد کل بدن تأثیر مفیدی دارد.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد به طور موثری از پوست اطراف ناخن هامراقبت می کند ، آنها را قوی تر می کند، از قارچ ها محافظت می کند و از جدا شدن آنها جلوگیری می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۲خاصیت سفید کنندگی روغن کنجد روغن کنجد خواص سفید کنندگی، صافی پوست و بهبود رنگ چهره، روشن کننده لکه های پیری است. استفاده از روغن کنجد پس از زایمان به زن اجازه می دهد تا فرم خود را به دست آورد، شکم خود را سفت کند و علائم کشش را از بین ببرد. این کاملاً برای مادر و کودک بی خطر است.

۱۴۰۰/۱۰/۲روغن کنجد یک محصول عالی برای مراقبت از مو و پوست سر است . سلامت پوست طبیعی را حفظ می کند، بیماران را شفا می دهد. به موها نرمی می بخشد، آن را مرطوب می کند، از خشک شدن آن جلوگیری می کند. روغن کنجد ایده آل برای موهای رنگ شده و مواد شیمیایی اچ شده، موها را صاف می کند، آنها را ضخیم تر و براق تر می کند. از موها در برابر اثرات نامطلوب نور خورشید، سفید کننده، آب دریا محافظت می کند. به اعماق الیاف مو نفوذ می کند، آنها را از داخل تغذیه می کند، ریشه مو را التیام می بخشد. موثر بر ضد شپش و پوست سر را بدون برهم زدن تعادل pH آن تمیز می کند و بیماری های پوستی را التیام می بخشد.

۱۴۰۰/۱۰/۲دو نوع اصلی روغن کنجد وجود دارد - روشن و تیره. روغن کنجد روشن برای سس سالاد عالی است. وقتی روغن کنجد تیره‌تر برشته می‌شود - یک عنصر ضروری در غذاهای ژاپنی، چینی و هندی - عطر قوی‌تر و رنگ طلایی عمیق‌تری دارد. به طور گسترده ای در غذاهای آسیایی استفاده می شود. به راحتی می سوزد پس در آخرین لحظه آن را به ظرف اضافه کنید.

در ادامه بخوانید...

خواص توت گوجی هیمالیا ، goji berry

در

هنوز هم برای تغییر سبک زندگی دیر نیست. اگر هنوز هم برای تحولات عمده آماده نیستید، در اینصورت رژیم خود را بهبود بخشید. خلاق بوده و منوی خود را با افزودن غذاهای جدید، متنوع و جالب کنید.
چندین سوپر غذا وجود دارند که شما را متحول کرده و به بهبود پوست، ناخن و موی شما کمک می کنند. همچنین اغلب سوپر غذاها با گنجاندن در رژیم غذایی و تغذیه، می توانند باعث بهبود سلامت شما شوند.

 

توت گوجی هیمالیا (goji berry) دارای تاریخی 3 هزار ساله در چین و دیگر بخش های آسیا، می باشد. توتهای گوجی، حاوی 18 اسید آمینه و 21 ماده معدنی می باشند. از خواص مفید دیگر این توت ها (goji berry) مقدار زیاد آنتی اکسیدان ، مقدار زیادی اسید آمینه، پلی ساکارید، و دیگر مواد مغذی که نشان دهنده سودمندیهای زیادی برای بدن از جمله،انرژی، طول عمر،شور و نشاط، خواب آرام، بردباری و  آرامش و سلامتی می توان اشاره کرد.
1. مبارزه با بی خوابی
توت گوجی (goji berry) با توجه به ویتامین ب 12، باعث بهبود خواب شما می شود. اگر از بی خوابی رنج می برید، باید توت گوجی (goji berry) را در منوی خود وارد کنید.
2. کاهش واکنش آلرژیک
قبل از رفتن به داروخانه محلی جهت خرید دارو، چیز متفاوتی امتحان کنید. توت گوجی، قرص های با مزه و طبیعی آلرژی می باشند که هرگز به شما صدمه ای نخواهند زد مگرا اینکه باعث کاهش قابل توجه در واکنش التهابی شود.
3. محافظت در برابر خورشید
اگر بیشتر زمان را خارج از خانه می مانید یا در کشور گرم و آفتابی زندگی می کنید، به شما توصیه می شود که توت گوجی را بعنوان محافظ طبیعی در برابر نور خورشید استفاده کنید. آنها به خاطر آنتی اکسیدانهای متعدد، پاسخ به آفتاب سوختگی را کاهش می دهند.
4. بهبود دید
دید خود را بدون قطره چشم بهبود بخشید، اگر دوست دارید از دژنراسیون ماکولا و آب مروارید اجتناب کنید، توت گوجی بخورید.
5. جلوگیری از بیماری
توت گوجی نسبت به پرتقال و بسیاری از میوه های دیگر از نظر ویتامین ث غنی است. آنها حاوی آنتی اکسیدانهایی می باشند که با بیماریهای مختلف مبارزه می کنند. اگر بطور مرتب خورده شود، آنها باعث بهبود قابل توجه در سلامت شما می شوند.
6. افزایش انرژی
توت گوجی قادربه بهبود استقامت شماست. تحمل و سطوح انرژی شما افزایش خواهد یافت و شما حس سلامت بیشتر و خستگی کمتری خواهید داشت.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۶thanks

۱۳۹۵/۱۲/۲۶I was going to create a Hunger Games Cookbook but I just ca8&2n#17;t compete with your site! I love your recipes, your humor, and all the time you have spent creating this! Instead of writing, I am becoming a faithful follower! Great job!

در ادامه بخوانید...