باستان شناسان به علت مومیایی شدن کودکان در دخمه های کاپوچین پی می برند

مومیایی

 

دانشگاه استافوردشایر اولین مطالعه را روی کودکان مومیایی شده در دخمه های کاپوچین در سیسیل انجام خواهد داد. این مطالعه در اعلام این پروژه در وب سایت موسسه آموزشی است.


باستان‌شناس زیستی، کرستی اسکوایرز، دسترسی انحصاری به مجموعه‌ای از مومیایی‌ های کودکان که قبلاً کشف نشده بود، در قبرستان زیرزمینی صومعه کاپوچین در پالرمو داده شده است.

 

این دخمه ها حاوی بزرگترین مجموعه مومیایی ها در اروپا هستند: بیش از 1284 جسد مومیایی شده و اسکلت شده متعلق به اواخر قرن 16 تا اوایل قرن 20. کودکان از سال 1787 در دخمه ها قرار می گرفتند، اما اگرچه مطالعات دقیقی روی بزرگسالان مومیایی شده انجام شده است، مومیایی های کودکان ناشناخته باقی مانده اند.

 

دکتر  اسکوایرز توضیح می‌دهد: «دخمه‌های کاپوچین یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های مومیایی در جهان هستند. با این حال، شواهد مستند بسیار کمی از کودکانی که مومیایی شده اند وجود دارد، حتی سوابق مرگ برای این دوره حاوی اطلاعات محدودی است.

 

مومیایی


این مراسم تشییع جنازه عمدتاً برای بزرگسالان در نظر گرفته شده بود و دانشمندان هنوز دلیل مومیایی شدن کودکان را درک نکرده اند. همه آنها از اقشار بالای جامعه بودند، اما دانشمندان از سلامت، رشد یا هویت کودکان خردسال بی خبرند. پروژه دانشمندان روشن خواهد کرد که کدام کودکان و چرا مجاز به مومیایی کردن بودند.

 

مومیایی


این پروژه از نظر روش های تحقیقاتی غیرتهاجمی پیشگام خواهد بود: شامل استفاده از دستگاه های پرتابل اشعه ایکس برای گرفتن تصاویر دیجیتال از هر کودک از سر تا پا خواهد بود. در مجموع 574 عکس رادیوگرافی برای ارزیابی سن و جنسیت کودکان و همچنین شناسایی هرگونه ضایعات پاتولوژیک و تروماتیک در بدن آنها انجام خواهد شد.

 

دکتر  اسکوایرز می‌افزاید: «تعیین اینکه آیا کودکانی که در دخمه‌ها دفن شده‌اند در معرض محیط قرار گرفته‌اند یا خیر، می‌تواند اطلاعاتی در مورد شرایط زندگی آنها در اختیار ما قرار دهد. نتایج با ویژگی‌های بیولوژیکی کودکانی که بدون مومیایی در جای دیگری در پالرمو دفن شده‌اند مقایسه خواهد شد.

 

از آنجایی که عکاسی در دخمه ها ممنوع است و موضوع بسیار ظریف است، هنرمند ادواردو هرناندز تصاویری از مومیایی های جوان خلق خواهد کرد که همراه با مقالاتی در مجلات منتشر خواهد شد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید