چگونه ایمنی بدن را با بستنی تقویت کنیم

در
بستنی


 چگونه ایمنی بدن را با بستنی تقویت کنیم؟ استفاده منظم از بستنی می تواند عادت خوبی برای تقویت سیستم ایمنی باشد. بستنی طبیعی که از محصولات با کیفیت ساخته شده سالم است و نباید برای کودکان ممنوع باشد. دمای پایین بستنی می تواند بر لوزه ها تأثیر بگذارد و ایمنی موضعی حفره دهان را تقویت کند. 

 

- بستنی را باید به طور مرتب میل کرد. من اغلب در مورد این واقعیت صحبت می کنم که برای تقویت سیستم ایمنی محلی حفره دهان ، قرار گرفتن  منظم  لوزه های در معرض سرمامناسب است.در این حالت قرار گرفتن در معرض سرما باید منظم باشد. اگر ماهانه یکبار از بستنی استفاده کنید ، این امر از نظر مزایا هیچ کاری نخواهد کرد.

 

اما کودکانی که سبک زندگی بی تحرکی دارند و اضافه وزن دارند ، بستنی مانند سایر شیرینی ها باید محدود باشد.دکتر یادآوری می کند: "مشکل اصلی بستنی این است که بسیار شیرین است ، یعنی کالری بالایی دارد.

 

قبلا گفته شد که مصرف ویتامین ها برای پیشگیری از بیماری های عفونی بی فایده است. و مصرف ویتامین ها فقط در صورت اثبات کمبود ویتامین باید مصرف شوند. با این وجود ، اگر خوار و بار مناسب برای دوران قرنطینه تهیه نکرده اید و مجبورید غذای انبار شده و فریزری  را مصرف کنید ، ویتامین ها می توانند مفید باشد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا بدن زن در برابر عفونت مقاوم تر از مرد عمل می کند

در
سیستم ایمنی

بر اساس تحقیقات صورت گرفته ، سیستم ایمنی بدن مردان به اندازه زنان قوی نیست. هورمون استروژن در زنان به آنها قدرت بیشتری برای مقابله با عفونت داده است.هورمون استروژن با آنزیم ( Caspase-12 ) که به روند تورم و عفونت کمک می نماید در تقابل می باشد.به این ترتیب بدن زنان قادرند در مقابل ویروس و باکتری مقاوم تر عمل نمایند. هورمون استروژن که به صورت طبیعی در بدن زنان تولید می گردد، مانع از فعالیت ژن تولید کننده این آنزیم ( Caspase-12 ) می گردد.

آنها همچنین جایگاه تلاقی استروژن با این ژن را پیدا کرده و به این نتیجه رسیده اند که این هورمون چگونه فعالیت ژن را کم می کند درنتیجه زنان عکس العمل شدیدتری در برابر عفونت،  از مردان نشان می دهند.

به گفته محققان ، سیستم دفاعی زنان به دلیل نقش مهمی که در تولید مثل و پرورش کودکان ایفا می کنند، از سیر تکاملی بهتری برخوردار می باشند.شواهد زیادی موجود است که سیستم دفاعی زنان به مراتب از مردان قوی تر عمل می کند و زنان در صورت ابتلا به بیماری های عفونی، سریعتر بهبود می یابند.

در این تحقیقات ، امکان بهبود بخشیدن به سیستم ایمنی بدن از طریق دستکاری ژنتیکی فراهم شده است .اما آیا مردان حاضرند با هورمونی کاملا زنانه مسیر بهبودی بیماری را در بدن خود کوتاهتر کرده و سریعتر معالجه شوند؟

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

تقویت سیستم ایمنی بدن هفت روش

در

(سیارک) سیستم ایمنی بدن انسان به طور طبیعی در برابر بیماریها از بدن محافظت می کند. اما این کافی نیست و با فراهم کردن آنچه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، و کنار گذاشتن فعالیتهایی که موجب ضعف این سیستم می شود، می توانید اقدام به تقویت سیستم ایمنی بدن خود کنید و در برابر بیماریها مقاوم باشید. تحقیقاتی که طی چند سال اخیر توسط دانشمندان صورت گرفته می تواند یارای رسیدن شما به این هدف باشد. در این مطلب قصد داریم به توضیح و بررسی چند مورد از نتایج این تحقیقات بپردازیم:

فواید ورزش کردن؛ تقویت سیستم ایمنی بدن

بسیاری از مردم از فواید ورزش کردن و تأثیرات خوبی که روی سیستم قلبی عروقی، ماهیچه ها و استخوان ها دارد مطلع هستند. اما کمتر کسی می داند که ورزش کردن در تقویت سیستم ایمنی بدن نیز نقش کلیدی دارد، بخصوص هرچه سنمان بالاتر می رود این نقش پررنگ تر می شود. هرچه سن ما بالاتر می رود عملکرد سیستم ایمنی بدن ضعیف تر می شود، بدین صورت که گلبولهای سفید، در زمانی تشخیص عوامل بیماری زا، فعالیت کمتری نسبت به سنین پایین تر انجام داده و اثر کمتری در دفاع از ایمنی بدن خواهند داشت. حال تحقیقاتی توسط جمعی از دانشمندان روی دوچرخه سوارانی که بین 55 تا 79 سال سن داشتند صورت گرفته، و نتایج بدست آمده از این تحقیقات نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن این افراد نسبت به سایر هم سن و سالانشان، عملکرد بهتری دارد و با کمی اغراق می توان گفت که تولید گلبولهای سفید سیستم ایمنی بدن آنها برابر همان تعدادی است که در بدن یک فرد بالغ تولید می شود. علاوه براین این تحقیقات نشان داده که ورزش کردن بیماریهای عفونی مربوط به سیستم تنفسی را نیز به شدت کاهش می دهد؛ سرماخوردگی یکی از این بیماریهاست.

اهمیت خواب در تجدید گلبولهای سفید

یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر تقویت و تجدید سیستم ایمنی بدن، خواب مناسب است. بنا به تحقیقات صورت گرفته روی جمعی از افراد که 65 سال به بالا سن داشته اند، مشخص شده است که کسانی که کمتر از شش ساعت در روز استراحت می کنند، به نسبت سایرین بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری هستند، چراکه خواب کافی برای تجدید گلبولهای سفید خود ندارند و در نتیجه آن سیستم ایمنی بدنشان آنگونه که باید کارکرد ندارد. لازم به ذکر است که عدم خواب کافی خطر ابتلا به بیماریهایی چون سرماخوردگی و آنفولانزا را نیز افزایش می دهد.

داشتن رژیم غذایی مناسب

شاید کمی عجیب به نظرتان بیاید اما میکروبها و باکتریهایی که در روده های کوچک و بزرگ ما هستند نقشی کلیدی در کارکرد سیستم ایمنی بدن دارند. برای مثال این باکتریها اقدام به تحریک گلبولهای سفید سیستم ایمنی بدن کرده و بدین صورت با فعالیت بیشتر این گلبولها، سیستم ایمنی بدن نیز قوی تر خواهد شد. حال اگر قصد دارید تعداد این باکتریها را بیشتر کنید باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. بهترین رژیم غذایی برای افزایش این باکتریها شامل غذاهای کم چرب و با فیبر بالا، به علاوه انواع سبزیجات می شود. ناگفته نماند که بهتر است رژیم غذایی شما متنوع باشد تا با وارد کردن باکتریهای مختلف به بدن، فعالیت گلبولهای سفید را بیشتر کرده که در نتیجه اینها سیستم ایمنی بدن به طور کلی تقویت خواهد شد و در برابر بیماریها مصون خواهید بود.

استفاده از باکتریهای مؤثر در تقویت سیستم ایمنی بدن

محصولات پروبیوتیک شامل باکتریهای زنده یا مخمرهایی می شوند که (برای مثال این باکتریها یا مخمرهارا به محصولاتی چون ماست اضافه می کنند) می تواند به عنوان مکمل استفاده شود. این باکتریها سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماری های گوارشی که بر اثر استعمال آنتی بیوتیکها به وجود می آید مقاوم می کند و نیز از مشکلاتی چون زخم معده جلوگیری می کند. البته تحقیقات انجام شده هنوز به طور کامل فواید استفاده از این محصولات را تأیید نکرده است و به همین خاطر اگر در این رابطه تردید دارید می توانید به جای محصولات پروبیوتیک از سایر فرآورده های آن استفاده کنید (شامل قرصهای مکمل و ...) که تأثیری مشابه خواهد داشت و با وارد کردن باکتریهای مفید به بدن شما در تقویت سیستم ایمنی بدن نقشی مؤثر خواهد داشت. محققان براین باورند که هنوز تأثیرات این گونه محصولات بر سلامتی بدن در مراحل اولیه آزمون و خطای خود به سر می برد و به کمی زمان نیاز است تا مشکلات احتمالی برطرف شود.

ضرر استفاده از مشروبات الکلی

استعمال بیش از اندازه مشروبات الکلی می تواند تأثیراتی زیان بار بر سیستم ایمنی بدن بگذارد. بنا به تحقیقات صورت گرفته، تا پنج ساعت بعد از استعمال بیش از حد مشروبات الکلی، درکار آن دسته از گلبولهای سفید که از بدن شما در برابر بیماریهای عفونی و بیماریهای دیگری چون سرطان مقاوم می کند، وقفه ایجاد می شود و این مسئله در بلند مدت می تواند برای شما مشکل ساز شود.

استعمال دخانیات

کسانی که دخانیات مصرف می کنند بیشتر در معرض بیماریهای التهابی و عفونی مانند ذات الریه و آنفولانزا قرار دارند. تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که این مسئله بیشتر ناشی از تأثیر نیکوتین موجود در دخانیات است. نیکوتین در کارکرد گلبولهای سفید اختلال ایجاد می کند و باعث می شود آنها نتوانند به درستی از پس میکروبهای خطرناک برای سلامتی بدن بربیایند. همین مسئله شمارا در معرض اینگونه بیماریها قرار خواهد داد. علاوه براین باکتریهایی که برای بدن مفید هستند و در بخشهای قبلی اشاره ای به آنها کردیم، در بدن کسانی که مصرف دخانیات دارند کمتر است. بیماریهای مربوط به قسمتهای بالایی گلو و نیز حنجره، به علاوه بیماریهای عفونی و پوستی از سایر زیانهاییست که متوجه این افراد خواهد بود.

تأثیرات مثبت نور خورشید

همانگونه که می دانید زمانی که پوست بدن در معرض نور خورشید قرار می گیرد، ویتامین دی تولید می شود. این ویتامین نیز در تقویت سیستم ایمنی نقش مؤثری دارد و به کارکرد گلبولهای سفید کمک می کند تا آنها بدن را در مقابل بیماریهای التهابی مقاوم کنند.

بنا به آنچه گفته شد امروزه با توجه به مسائل مربوط به آلودگی هوا و کمبود مواد ارگانیک لازم برای بدن میانگین سن انسان از همیشه کمتر شده است. بهتر است در برنامه روزانه خود جایی برای ورزش کردن کنار بگذارید. اگر شاغل هستید، می توانید صبح ها کمی زودتر بیدار شده و کمی فعالیت ورزشی داشته باشید. فراموش نکنید که در کنار ورزش کردن یک رژیم غذایی مناسب می تواند ایده آل باشد. با اضافه کردن باکتریهای مفید برای بدن کارکرد سیستم ایمنی خود بهبود داده و در برابر بسیاری بیماریها مقاوم می شوید.(سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

عکس روز - آبنبات عقرب دار!

در

عکس روز از بین سوژه های ارسالی کاربران سایت با اختلاف این 2 عکس انتخاب شد.بستنی عقرب دار و بستنی شان د شیپ

البته زهر عقرب تخلیه شده و تمام مراحل آماده سازی برای خوردن روی این آبنبات عقرب دار صورت گرفته است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

مرگ یکی از عزیزان بر سیستم ایمنی تاثیر می گذارد

در
غم و اندوه
چند دهه گذشته، دانشمندان در حال تحقیق در مورد اینکه آیا مرگ افراد نزدیک(داشتن روابط عاطفی با آنها) تأثیری بر سلامت و سیستم ایمنی انسان می گذارد، انجام داده است. به عنوان مثال، در پایان 80، متخصصان فنلاند متوجه شدند که میزان مرگ و میر برای همه دلایل طبیعی در هفته اول پس از آن، بیش از دو برابر افزایش می یابد.
 
و در اواسط دهه 90، مطالعه دیگری نشان داد که پس از مرگ یکی از همسران، مرگ و میر در زنان و مردان به طور قابل توجهی افزایش می یابد. اوج شاخص ها در دوره 7 تا 12 ماه پس از از دست دادن یکی از عزیزان است.
 
این و مطالعات دیگر به ما یک چیز می گویند: از دست دادن یکی از عزیزان بر روی سیستم ایمنی تاثیر می گذارد. مشکل اصلی برای دانشمندان اکنون این است که دقیقا مشخص کنند کدام مکانیزم باعث تجربه از دست دادن می شود و دقیقا چه اتفاقی در بدن می افتد.
 
دانشمندان دانشگاه آریزونا در توسان دریافتند که بدن، که از استرس به علت از دست رفتن رنج می برد، میزان التهاب را افزایش می دهد، عکس العمل ژن های سلولی ایمنی را مختل می کند و پاسخ های آنتی بادی را به مشکلات ایمنی کاهش می دهد. بر طبق گفته دانشمندان، این عوامل بر توسعه بیماری های قلبی-عروقی، دیابت و سایر مشکلات سلامتی تأثیر می گذارد که به طور چشمگیری خطر ابتلا به مرگ را افزایش می دهد.
 
در حال حاضر تحقیقات در مورد این موضوع در حال انجام است. دانشمندان باید تعداد زیادی از سوال ها را پر کنند و به فهم نهایی فرایندهایی که در بدن ما در طول استرس ناشی از، از دست دادن عزیزان رخ می دهد، برسند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

دارویی که خاصیت ضد پیری روی پوست انسان دارد

در
دارویی که خاصیت ضد پیری روی پوست انسان دارد
یک مطالعه جدید گزارش داده است که راپامایسین ، دارویی که مدت طولانی به عنوان سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن استفاده می شد ، همچنین ممکن است سرعت پیری در پوست انسان را کند و از علائم پیری پوست جلوگیری کند.
 
این کارآزمایی بالینی کوچک نشان داد که استفاده منظم از راپامایسین در قسمت پشت  دستها باعث کاهش چین و چروک و چروک و بهبود پوست می شود.
 
پس از گذشت 8 ماه ، بیشتر دستانی که تحت درمان راپامایسین قرار گرفته بودند ، افزایش کلاژن و سطح پایین تر نشانگر پیری سلولهای پوستی را در مقایسه با دارونما نشان داد .
 
در یک مقاله Geroscience اخیر ، محققان نتیجه می گیرند که درمان با راپامایسین "تأثیر روشنی" بر پیری پوست در سطح مولکولی و کلینیکی نشان داده است.
 
تیمی که این تحقیق را رهبری کرده است از کالج پزشکی دانشگاه درکسل در فیلادلفیا ، پنسیلوانیا ، جایی که محقق ارشد مطالعات کریستین سِل ، دکتری ، استاد دانشیار بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی است.
 
از زمان کشف راپامایسین، دانشمندان دریافتند که برای ترکیبات ضد قارچی باکتریایی در بدن اثرات زیادی دارد .این دارو که نام خود را از Rapa Nui گرفته است ، اصطلاح بومی جزیره اقیانوس آرام است ، می تواند سیستم ایمنی بدن را سرکوب کرده و از تکثیر سلولی در پستانداران جلوگیری کند.
 

تأثیر راپامایسین بر روی سلول ها

مکانیسم مهمی که از طریق آن راپامایسین با سلولها ارتباط برقرار می کند ، هدف مکانیکی به اصطلاح رپامایسین (mTOR) است. مطالعات ، اختلال در این مسیر را به سرطان ، چاقی و دیابت و همچنین شرایط ژنتیکی و عصبی مرتبط دانسته اند.
 
یک مطالعه قبلی توسط Sell و همکارانش نشان داده بود که راپامایسین می تواند عملکرد سلول را بهبود بخشد و پیری را در سلول های کشت داده کند نماید.
 
محققان دیگر نیز نشان داده اند كه با مسدود كردن پروتئین های TOR در سلول های مخمر ، راپامایسین باعث می شود كه سلولهای مخمر کند تر رشد كند كه طولانی تر زندگی می كنند.
 
دانشمندان همچنین دریافتند که راپامایسین می تواند پیری را در مگس ها ، کرم ها و موش ها کند نماید.
 
Sell ​​ادامه می دهد ، "هنگامی که رشد را کند می کنید ، طول عمر را افزایش می دهید و به بدن خود کمک می کنید - حداقل در موشها این همان چیزی است که در محدودیت کالری مشاهده می شود."با این حال ، تحقیقات جدید اولین کسی است که اثر ضد پیری در بافت زنده انسان نشان می دهد.
 
اثرات راپامایسین بر روی پوست
برای این مطالعه ، که به شکل کارآزمایی بالینی انجام شد ، این تیم 13 داوطلب را که بالای 40 سال سن داشتند ، استخدام کرد.
 
آنها از شرکت کنندگان خواستند که هر 1 یا 2 روز قبل از خواب کرم راپامایسین را در پشت یک دست و کرم دارونما در پشت دست دیگر استفاده کنند.
 
شرکت کنندگان در هر دو ماه و به مدت 8 ماه در بازدیدهای ارزشیابی شرکت کردند. در طول این بازدیدها ، محققان برای ارزیابی چین و چروک های پوستی و ظاهر کلی عکس هایی گرفتند.
 
شرکت کنندگان همچنین در بازدید 6 ماهه از خون نمونه گرفته و در بازدید 8 ماهه تحت بیوپسی پوست از هر دو دست قرار گرفتند.
 
آزمایشات بر روی نمونه خون نشان داد که راپامایسین وارد جریان خون شرکت کنندگان نشده است.در پایان 8 ماه ، بیشتر دستانی که تحت درمان راپامایسین قرار گرفتند ، افزایش کلاژن و کاهش پروتئین p16 را نشان داد.
 
کلاژن پروتئینی است که ساختار خود را به پوست می دهد ، و p16 اندازه گیری پیری سلول یا وخامت ناشی از پیری است. پوستی که سلولهای پیر بیشتری دارد چروکیده تر است.
 
پوستی که سطح بالاتری از p16 دارد ، خطر عفونت بیشتری را به همراه دارد و همچنین تمایل به ترک خوردگی راحت تر دارد و کندتر بهبود می یابد. اینها همه علائم آتروفی پوستی است ، یک بیماری پوستی که در افراد مسن شایع است.
 
تحقیقات p16 نشان داده است که سلولهای انسانی پروتئین را به عنوان بخشی از واکنش استرس که به دنبال آسیب سلول رخ می دهد ، آزاد می کنند. این مطالعات همچنین نشان داده اند که p16 می تواند به عنوان سرکوبگر تومور عمل کند ، نوعی پروتئین است که رشد سریع و تقسیم سلولی را خیلی سریع یا به صورت کنترل نشده متوقف می کند.
 
سرطان هنگامی شروع می شود که سلول ها به طور غیر طبیعی رفتار کنند. این می تواند در اثر جهش رخ دهد که باعث خراب شدن فرآیندهای سلولی می شود. به عنوان یک سرکوبگر تومور ، p16 چرخه سلولی را کند می کند و به جای سرطان پیری را ارتقا می دهد.
 
Sell ​​می گوید: "هنگامی که سلول ها پیر می شوند ، مضر هستند و التهاب ایجاد می کنند ."
 
وی ادامه داد: "این بخشی از پیری است" و افزود: "این سلولهایی که دچار استرس شده اند ، در حال حاضر نشانگرهای التهابی را کم می کنند."
 
محققان خاطرنشان كردند كه يافته‌هاي جديد فقط مراحل اوليه تحقيقات آنها است و قبل از اينكه بتوانند بگويند بهترين كاربرد راپامايسين برای تأخير در پيری چگونه است بهتر است اقدامات زيادی انجام دهند.
 
آنها برنامه هایی مانند بهبود عملکرد انسان و افزایش طول عمر را شامل می شوند.این نیاز به ایجاد نوعی از دارو دارد که با دوزهای بسیار کمتری نسبت به داروهایی که برای جلوگیری از رد بدن و درمان سرطان استفاده می شود ، کار کند.
 
تحقیقات جدید نشان می دهد که راپامایسین امید به زندگی موش های میانسال را 28 تا 38 درصد افزایش داده است. محققان می گویند این چیزی بیش از سود مورد انتظار در سالهای اضافی زندگی است که با از بین بردن بیماری های قلبی و سرطان در انسان حاصل می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

سه قانون طلایی برای بهبود عملکرد روده ها

در
سه قانون طلایی برای بهبود عملکرد روده ها
کارلا ایتس ، متخصص استرالیایی ، سه "قانون طلایی" را برای بهبود سلامت روده ذکر کرده است. وضعیت روده ها به سلامت روان ، وضعیت پوست ، هضم و سیستم ایمنی بدن مربوط می شود.
 
کارلا ایتس گفت ، مشکلات مداوم روده می تواند منجر به آرتروز ، عدم تعادل هورمونی ، افزایش وزن ، خستگی مزمن و حتی توسعه انکولوژی شود. بنابراین ، بهبود سلامت این قسمت بدن بسیار حائز اهمیت است.
 
در مرحله اول ، متخصص توصیه می کند مصرف محصولات فرآوری شده و قند تصفیه شده را کاهش دهید. این منجر به بهبود سریع سلامت روده می شود ، زیرا رشد باکتری های مفید شروع می شود و التهاب کاهش می یابد.
 
برخی دانشمندان بر این باورند که غذاهای فرآوری شده خطر ابتلا به سرطان روده را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند و اکیداً محدود کردن استفاده از چنین غذاهایی را توصیه می کنند.
 
ثانیا ، ایجاد خواب با آرامش است. هنگامی که بدن از خواب کامل محروم می شود ، سموم در روده ها جمع می شوند که باعث خستگی ، مشکلات حافظه و التهاب می شوند. با گذشت زمان ، این می تواند باعث ایجاد بیماری های مزمن مانند ورم مفاصل و دیابت نوع 2 شود.
 
به گفته این متخصص ، 90 درصد از سروتونین ، هورمون شادی در روده ها تولید می شود. اگر سطح این هورمون پایین بیاید ، اضطراب ، افسردگی ، نوسانات ناگهانی خلق و خو و اشتیاق شدید برای غذا ممکن است.
 
سوم ، شما باید غذای تخمیر شده میل کنید. این میزان پروبیوتیک هایی که سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند به طور قابل توجهی افزایش می دهد. این متخصص ترجیحا سس گوجه فرنگی و کیمچی را توصیه می کند.
 
پیش از این ، یک متخصص گوارش آلمانی ، پروفسور توماس فریلینگ ، خاطرنشان کرد: اگر به مدت طولانی به طور نادرست غذا بخورید ، التهاب مزمن روده، سرطان روده ، روده بزرگ و  همچنین سیروز کبد ممکن است رخ دهد.
 
به گفته وی ، اول از همه ، باید از قندهای ساده و تصفیه شده خودداری کنید ، مصرف محصولات پخته شده را از آرد سفید ، شکلات و مارمالاد محدود کنید. بهتر است از سیگار کشیدن و همچنین خوردن کالباس خودداری کنید ، زیرا به عنوان یک ماده سرطان زا شناخته می شوند.

نظرات

در ادامه بخوانید...