کدام بیماری باعث بوی بد دهان می شود

بوی بد دهان
بیماری هایی که می توانند باعث بوی بد دهان شوند. تعجب خواهید کرد ، اما بیش از هفتاد درصد افراد مشکل هالیوز را تجربه می کنند.درمانگر بیماری هایی را که عامل هالیوز می شود را  نام برد.

 

در بیشتر موارد ، دندان های درمان نشده و خونریزی لثه مقصر  هستند. به میزان کمتر،  بیماری گوش و حلق .

علت بوی بد دهان می تواند التهاب لوزه و سینوزیت باشد . - همچنین لازم است بدنبال مشکلات سیستم گوارشی در معده ، کبد ، روده باشید.

 

در وهله اول ، متخصص به شما توصیه می کند هنگام بوی بد دهان به دندانپزشک مراجعه کنید ، اما اگر دکتر منبع هالیوز را پیدا نکرد ، باید به پزشک مراجعه کنید ، اجازه دهید او به شما متخصص گوش و حلق و بینی و متخصص گوارش را معرفی کند.

 

به هر حال ، جوشانده انیسون و نعناع ، شوید و جعفری ، آب لیمو محلول در آب و دانه های هل به تازه شدن نفس کمک می کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Tasmine 759 :

    اگر بوی بد دهان دارید، به دنبال سه دلیل اصلی باشید هالیتوزیس، یعنی بوی بد دهان، در بیشتر موارد با مشکلات دندان ها (لثه)، معده یا مشکلات ارگان های گوش و حلق و بینی رخ می دهد. علاوه بر این، مشکلات تنفسی به دلیل اعتیاد بیش از حد به پیاز، سیر، کلم، قهوه و سیگار رخ می دهد. سخنرانان یا مربیان، یعنی افرادی که باید زیاد صحبت کنند، اغلب با هالیتوزیس مواجه می شوند، زیرا دائماً دچار خشکی دهان می شوند. برای مقابله با علت بوی بد، باید به دندانپزشک، گوش و حلق و بینی یا متخصص گوارش مراجعه کنید. پنج راه برای از بین بردن بوی بد دهان: آب فراوان بنوشید، از دندان ها و لثه های خود مراقبت کنید، زبان خود را تمیز کنید، سیگار را ترک کنید و از اعتیاد به غذاهایی که باعث "بوی بد" دائمی می شوند خودداری کنید.

    1400/9/17 19:51
  • Tasmine 759 :

    چرا بوی نامطبوع در صبح ظاهر می شود؟ واقعیت این است که همیشه میکروارگانیسم ها در حفره دهان وجود دارند و در شب ترشح بزاق کاهش می یابد، بنابراین اسیدیته افزایش می یابد. بزاق اسیدی تر و غلیظ تر می شود. اینها شرایط مساعدی برای رشد باکتری هایی هستند که باعث ایجاد این بو می شوند.

    1400/9/17 19:52

بیشتر بخوانید