کدام بیماری باعث بوی بد دهان می شود

در

بوی بد دهان
بیماری هایی که می توانند باعث بوی بد دهان شوند. تعجب خواهید کرد ، اما بیش از هفتاد درصد افراد مشکل هالیوز را تجربه می کنند.درمانگر بیماری هایی را که عامل هالیوز می شود را  نام برد.

 

در بیشتر موارد ، دندان های درمان نشده و خونریزی لثه مقصر  هستند. به میزان کمتر،  بیماری گوش و حلق .

علت بوی بد دهان می تواند التهاب لوزه و سینوزیت باشد . - همچنین لازم است بدنبال مشکلات سیستم گوارشی در معده ، کبد ، روده باشید.

 

در وهله اول ، متخصص به شما توصیه می کند هنگام بوی بد دهان به دندانپزشک مراجعه کنید ، اما اگر دکتر منبع هالیوز را پیدا نکرد ، باید به پزشک مراجعه کنید ، اجازه دهید او به شما متخصص گوش و حلق و بینی و متخصص گوارش را معرفی کند.

 

به هر حال ، جوشانده انیسون و نعناع ، شوید و جعفری ، آب لیمو محلول در آب و دانه های هل به تازه شدن نفس کمک می کند.

نظرات

۱۴۰۰/۹/۱۷اگر بوی بد دهان دارید، به دنبال سه دلیل اصلی باشید هالیتوزیس، یعنی بوی بد دهان، در بیشتر موارد با مشکلات دندان ها (لثه)، معده یا مشکلات ارگان های گوش و حلق و بینی رخ می دهد. علاوه بر این، مشکلات تنفسی به دلیل اعتیاد بیش از حد به پیاز، سیر، کلم، قهوه و سیگار رخ می دهد. سخنرانان یا مربیان، یعنی افرادی که باید زیاد صحبت کنند، اغلب با هالیتوزیس مواجه می شوند، زیرا دائماً دچار خشکی دهان می شوند. برای مقابله با علت بوی بد، باید به دندانپزشک، گوش و حلق و بینی یا متخصص گوارش مراجعه کنید. پنج راه برای از بین بردن بوی بد دهان: آب فراوان بنوشید، از دندان ها و لثه های خود مراقبت کنید، زبان خود را تمیز کنید، سیگار را ترک کنید و از اعتیاد به غذاهایی که باعث "بوی بد" دائمی می شوند خودداری کنید.

۱۴۰۰/۹/۱۷چرا بوی نامطبوع در صبح ظاهر می شود؟ واقعیت این است که همیشه میکروارگانیسم ها در حفره دهان وجود دارند و در شب ترشح بزاق کاهش می یابد، بنابراین اسیدیته افزایش می یابد. بزاق اسیدی تر و غلیظ تر می شود. اینها شرایط مساعدی برای رشد باکتری هایی هستند که باعث ایجاد این بو می شوند.

در ادامه بخوانید...

دندانپزشک چهار روش برای محافظت از دندان را ذکر کرد

در
دندانپزشک چهار روش برای محافظت از دندان های شما از پوسیدگی را ذکر کرد
دندانپزشک چهار روش برای محافظت از دندان های شما از پوسیدگی را ذکر کرد. در صورت پیروی از قوانین ساده ، محافظت از دندان ها و لثه ها از باکتری های مضر و از بین رفتن امکان پذیر است.
 
دندانهای بیمار برای خیلی ها مشکل آفرین است دندانپزشک گفت که چگونه به دهان و دندان خود کمک کنید.
 

ویتامین D

برای استخوان ها و تعادل هورمونی بسیار مهم است. علاوه بر این ، ویتامین D برای استحکام دندان نیز مفید است.
 

پروبیوتیک 

ثابت شده است که مصرف پروبیوتیک در جلوگیری از پوسیدگی مهم است. پروبیوتیک به سرکوب استرپتوکوک و از بین بردن بوی بد دهان کمک می کنند.
 

شستشوی مناسب

برخی افراد برای شستشوی دهان و دندان از موادی استفاده می کنند که دارای خواب آور هستند. بهتر است از این محلول های شستشو استفاده نکنید. این ها مضر هستند. آن را با روغن نارگیل جایگزین کنید. روغن نارگیل به طور موثری باکتری های استرپتوکوکوس mutans و کاندیدا را شکست می دهد. "
 

به جای شکر یک جایگزین مناسب انتخاب کنید

پزشک همچنین جایگزینی قند با زایلیتول(در ایران گزیلیتول) را توصیه می کند. این ماده به حفظ یک محیط سالم در دهان کمک می کند و از تکثیر باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان ها و سایر بیماری ها می شوند ، جلوگیری می کند.
مسواک برقی
 

نوع کلاسیک و اولین نوع مسواک برقی که وارد بازار شد. در واقع، این یک مسواک دستی معمولی است، اما دارای یک موتور داخلی است که به دلیل آن چندین برابر سریعتر از دست انسان حرکت می کند. حرکات چنین مسواک هایی می تواند رفت و برگشتی-چرخشی یا ارتعاشی به سمت بالا و پایین باشد: در حالت اول، حرکت از دندان به دندان وجود خواهد داشت، در حالی که تمیز کردن با حرکات ارتعاشی طبق تکنیک با مسواک زدن با دست تفاوتی ندارد.

مزایای مسواک های دستی

کمترین قیمت در مقایسه با سایر مسواک های برقی؛
اصل تمیز کردن تا حد امکان به تمیز کردن با مسواک معمولی نزدیک است و بصری است.
گزینه های باتری وجود ندارد.
هیچ گونه منع مصرفی ندارند
از معایب مسواک برقی می توان به صدای نسبتا بلند در هنگام کارکرد موتور و وزن خود مسواک برقی اشاره کرد.

 

مسواک برقی

مسواک های سونیک

کار آنها بر اساس ارتعاشات صوتی با برد متوسط ​​12 تا 40 هزار در دقیقه است. حرکات نوسانی با فرکانس و دامنه معین موج صوتی ایجاد می کند که به دلیل آن مایع موجود در دهان، از جمله کف خمیردندان، با حباب های اکسیژن اشباع می شود، به گردش در می آید و دندان ها را از هر طرف شسته و حتی به داخل دندان های سخت نفوذ می کند. -دسترسی به مکان ها این اثر نفوذ  آبیاری به شما امکان می دهد پلاک را به آرامی و بدون ضربه تمیز کنید. همچنین پاکسازی به دلیل حرکات شدید سر تمیز کننده حاصل می شود. در حین کار، چنین مسواک صدایی با فرکانس بالا ایجاد می کند.

 

مزایای مسواک های صوتی:

کیفیت تمیز کردن بالاتر از مسواک های دستی کلاسیک است.
تمیز کردن کمی کمتر زمان می برد.
هیچ گونه منع مصرفی ندارند
معایب مسواک های صوتی :

هزینه بیشتر از  مسواک  دستی 
مسواک زدن نیاز به عادت کردن دارد.

 

مسواک برقی


مسواک های اولتراسونیک

یک مبدل پیزوسرامیک در بدن یا نازل آنها تعبیه شده است که موج اولتراسونیک ایجاد می کند. مسواک ها با فرکانس بالا (بیش از 2400000 ضربان در دقیقه) با دامنه کمی می لرزند. در همان زمان، دمای بافت های اطراف کمی افزایش می یابد (حدود 1 درجه)، به این معنی که مسواک گردش خون در لثه ها را بهبود می بخشد و مقداری اثر درمانی دارد. اولتراسوند زنجیره های باکتری های موجود در پلاک (از جمله استرپتوکوک موتانس که باعث پوسیدگی می شود) را می شکند و از چسبیدن آنها به مینای دندان جلوگیری می کند. بنابراین، مسواک اولتراسونیک مکان های صعب العبور را نه با کمک یک اثر آبیاری یا حرکت موها ، بلکه با خود موج اولتراسونیک تمیز می کند.

 

مزایای مسواک اولتراسونیک:

تمیز کردن با کیفیت بالا؛
اثر ضد باکتریایی امواج اولتراسونیک؛
در اثر سونوگرافی، مواد مفید خمیردندان بهتر به بافت های دندان نفوذ می کند و مصرف خود خمیر کاهش می یابد.
بی صدا کار می کند.

 

مسواک برقی


معایب مسواک اولتراسونیک

قیمت (این گرانترین مسواک برقی است)؛
تمیز کردن بیشتر از نمونه های مشابه صدا طول می کشد، زیرا اولتراسوند باید حداقل 5 ثانیه روی هر قسمت از دندان عمل کند.
به دلیل گرم شدن بافت ها، مسواک در بیماری های حاد حفره دهان یا تشدید آنها منع مصرف دارد. خرید بدون مشورت با دندانپزشک توصیه نمی شود.

مسواک برقی در مقابل دستی: مزایا و معایب
به عنوان یک قاعده، سوال اصلی این نیست که کدام مسواک الکتریکی را انتخاب کنید، بلکه این است که آیا اصلاً ارزش آن را دارد که به آن اولویت دهید. بنابراین، ما به طور جداگانه در مورد مزایا و معایب آشکار  مسواک برقی صحبت خواهیم کرد.


مزایای مسواک برقی

1. خودکار. یک مسواک برقی از هر نوع به شما امکان می دهد با حداقل تلاش حداکثر نتیجه را بدست آورید و این مزیت اصلی آن است. کاملاً صحیح است که بگوییم مسواک برقی اساساً دندان های شما را بهتر مسواک می کند، چنین مطالعاتی انجام شده است و نتایج مثبت بوده است. به عنوان مثال، گزارشی در ژانویه 2003 از گروه بهداشت دهان و دندان Cochrane Collaboration تأیید می کند که مسواک های الکتریکی دستی نسبت به مسواک های دستی، پلاک بیشتری را روی دندان ها از بین می برند. برای مسواک های سونیک و اولتراسونیک این رقم بسیار بالاتر خواهد بود و تمیز کردن با آنها آسان تر است.

با این حال، باید بدانید که بهداشت دهان و دندان همیشه باید یک فرآیند آگاهانه باشد. روش صحیح مسواک زدن و زمان صرف شده برای این روش از بسیاری جهات مهم تر از خود مسواک است.

 

مسواک برقی


مسواک برقی تا حد زیادی زندگی را ساده می کند: نباید به مسواک فشار بیاورید و حرکات دست را کمتر می کنید. متأسفانه دستگاه‌هایی که دندان‌ها را در یک لحظه تمیز می‌کنند هنوز اختراع نشده‌اند، بنابراین بهتر است مدل الکتریکی را به عنوان وسیله‌ای برای مسواک زدن راحت‌تر با تلاش کمتر درک کنیم.

2. راحتی. مسواک های برقی، به استثنای گزینه های کم هزینه، دارای بسیاری از ویژگی های اضافی هستند. برای مثال:

یک تایمر که سیگنال می دهد که چه زمانی باید تمیز کردن را تمام کنید.
کنترل فشار برای جلوگیری از فشار بیش از حد مسواک برقی که می تواند به مینای دندان آسیب برساند.
نشانگر زمان تعویض نازل و غیره است.
3. سلامت لثه. با استفاده صحیح و عدم وجود فرآیندهای التهابی حاد در حفره دهان، هر مسواک برقی می تواند اقدامی برای پیشگیری از بیماری پریودنتال باشد. به دلیل گرم کردن سبک (در مورد مسواک اولتراسونیک) و ماساژ با مو (در مورد مسواک دستی و صوتی)، گردش خون در بافت‌های لثه بهبود می‌یابد که بر وضعیت آنها تأثیر مثبت می‌گذارد.

4. ارگونومی. با وجود این واقعیت که یک مسواک دستی چندین برابر ارزان تر است، باید بدانید که نسخه الکتریکی آن یک دستگاه چند منظوره است. یک مسواک برقی برای حل بسیاری از کارها کافی است، فقط باید نازل ها را عوض کنید. نازل هایی با انواع مسواک (نرم، سختی متوسط، سخت)، مخصوص ارتودنسی، کودکان، زبانه ای و ... وجود دارد که با تعویض آن ها کل خانواده می توانند از یک مسواک استفاده کنند.

 

مسواک برقی

 

عیب اصلی مسواک های برقی، علاوه بر قیمت بالای آنها، اتصال مداوم به شارژر (یا وجود باتری) و مشکلات احتمالی در تهیه قطعات جایگزین است. در عین حال مسواک های برقی به اندازه مسواک های دستی تاثیر منفی روی دندان ها ندارند. آنها به خودی خود، بر خلاف افسانه رایج، مینای دندان را خراش نمی دهند و بر تثبیت ساختارهای دندانی تأثیر نمی گذارند.

سایش مینای دندان اغلب به دلیل موهای سفت و نامناسب انتخاب شده و فشار بیش از حد بر روی خود مسواک - هم برقی و هم دستی - است.

 

مسواک برقی


در انتخاب مسواک برقی به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای انتخاب مسواک مناسب، همیشه باید با دندانپزشکی مشورت کنید که با توجه به وضعیت حفره دهان شما، مناسب ترین و مطمئن ترین گزینه را به شما توصیه کند. اما در زیر به موارد دیگری اشاره خواهیم کرد که علاوه بر نوع مسواک، هنگام خرید باید به چه مواردی توجه کنید.

سعی کنید در خرید از برندهای ناشناخته و مدل های کمتر محبوب خودداری کنید. اول، "برندهای ناشناخته" ممکن است بدون آزمایش های بالینی لازم باشند. و در مرحله دوم، لازم است به طور منظم نازل برای مسواک های الکتریکی خریداری شود. و بهتر است آنها را به راحتی در هر داروخانه یا فروشگاه تخصصی خریداری کنید.
به ظرفیت باتری توجه کنید. اگر خود را در وابستگی دائمی به شارژ مجدد بیابید ناخوشایند خواهد بود.
به تعداد برنامه ها دقت کنید. در گزینه های بودجه، معمولا فقط 1-2 حالت وجود دارد که اغلب کافی نیست. مهم است که بتوانید شدت حرکت مسواک را کنترل کنید، زیرا این امر برای مشکلات لثه و مینای حساس مهم است.
شماره و نام نازل های قابل تعویض همراه با مسواک را بررسی کنید.
عملکردهای اضافی - تایمر، نشانگرهای تعویض نازل، کنترل فشار - استفاده از مسواک را تا حد زیادی تسهیل می کند. اما همگام سازی با یک برنامه تلفن همراه اختیاری است، اگرچه یک افزودنی خوب است. از مزایای همگام سازی می توان به توانایی یادگیری تکنیک صحیح، علامت گذاری پیشرفت و دریافت مشاوره در مورد مراقبت از دهان اشاره کرد. با این حال، باید درک کنید که چنین "آپشن هایی" به طور قابل توجهی هزینه مسواک را افزایش می دهند، اما کیفیت بهداشت را بهبود نمی بخشند.

 

نظرات

۱۴۰۰/۱۱/۲۴روزی شخصی می‌خواست دندان‌هایش را سریع‌تر و بهتر مسواک بزند. بنابراین مسواک معمولی با مسواک برقی جایگزین شد. با این حال، خریداران یک دستگاه مد روز مسواک برقی همچنان نگران یک سوال مهم هستند: آیا تمیز کردن با مسواک دستی و مسواک برقی با اختلاف قیمت آشکار آنها تفاوتی دارد؟

در ادامه بخوانید...

راه های طبیعی سفید کردن دندان

در

چه کارهایی را باید انجام دهیم و چه کارهایی را نباید انجام دهیم ؟
شاید تصور کنید که برای لبخند بتوانید از یک نوشابه ی مقوی استفاده کنید ، ولی نمی خواهید زمان یا پول خود را روی درمان های متصدیان آن سرمایه گذاری کنید یا به شما دیگر ژل های داروخانه یا نوار فروخته نمی شود.
برخی از درمان های خانگی و طبیعی ، ایمن بوده و می تواند دندان شما را سفید کند. بفهمید بهترین شرط های شما چه هستند و کدام یک شما را به دردسر نمی اندازد.

 

استفاده از مسواک و نخ دندان
بهداشت مناسب دهان و دندان ، روش موثر حفظ لبخندتان در بهترین حالت است. خمیردندان ها به آرامی جرم سطح دندان را زدوده و براق می کنند. خمیردندان های سفیدکننده همان کار را با ترکیبات بیشتر انجام می دهند ؛ آنها دندان شما را سفید نمی کنند. نخ دندان ، غذاها و باکتری هایی را که به جرم دندان تبدیل و سخت می شوند ، از بین برده که باعث می شود دندان ها مات و تیره تر به نظر برسند.(سیارک)

 کشیدن دندان با روغن
این تکنیک در طب آیور ودا رایج است. شما یک قاشق سوپخوری از روغن را (مثل دانه ی کنجد ، نارگیل یا روغن زیتون) در اطراف دهان به مدت 20 دقیقه برای " بیرون راندن" باکتری ، غرغره می کنید. بررسی اخیر نشان داده که استفاه از روغن نارگیل از فساد دندان جلوگیری می کند ولی هیچ حمایت علمی از آن نشده است.

جوش شیرین
علاوه بر کمک به عدم خردشدگی دندان، ساینده ی ملایمی است که جرم ها را می ساید. شما می توانید آن را با استفاده از خمیر جوش شیرین دست ساز خود امتحان کنید ولی احتمالا با عوض کردن آن با خمیردندانی با بی کربنات سدیم ، نتیجه ی بهتری خواهید گرفت. بررسی ها نشان می دهد که مسواک با محصولاتی که دارای جوش شیرین هستند ، به مرور زمان ، جرم های سطح دندان را از بین خواهد برد.

سیب ، آناناس ، توت فرنگی
اسید مالیک موجود در سیب ، بزاق را برای شستشو و پاک کردن اسید ، تقویت می کند. خمیردندان هایی با ماده ی بروم ، ترکیبی در آناناس ، به سفید شدن دندان کمک می کند. ولی هیچ مدرکی وجود ندارد که خوردن این میوه ها ، ظاهر دندان شما را براق کند. توت فرنگی را کنار بگذارید. یک مطالعه در دندانپزشکی عملی دریافت که مسواک کردن با ترکیب اینها و جوش شیرین ، دارای اثر سفیدکنندگی نیست. بدتر اینکه ، اسید سیتریک موجود در توت فرنگی ، مینای دندان یعنی قشر بیرونی دندانتان ، را تجزیه می کند .(سیارک)

پروکسید هیدرژن
عامل رنگبری است که در اکثر بسته ی لوازم سفیدکننده ی خانگی یافت می شود. در واقع رنگ دندان را نیز تغییر می دهد. یک بررسی نشان داد که رنگکاری با ژل غیر مجاز با 6% هیدروژن پروکسید روی دندان بعد از دو هفته ، تفاوت قابل توجهی را ایجاد می کند. بطری های ارزان این مایع که می توان آن را از داروخانه ها خریداری کرد ، دارای درصد پایین تری است. و طبق گفته ی موسسه ی دندان سازی آمریکایی ، غرغره کردن قبل از اینکه دندانتان را سفید کند ، لثه تان را خواهد سوزاند.

سرکه ی شربت (الکل دار) سیب
طبق گفته ی آنها ، غرغره ی قبل از مسواک به شما کمک می کند تا باکتری ها را کشته و لکه ها را از بین ببرید. شما به لبخند سفیدتر خواهید رسید.
متاسفم ، هیچ بررسی ای این ادعاها را اثبات نکرده است. در حالی که می تواند تزئین سالادتان را سفیدتر کند ، انتظار نداشته باشید که سرکه ی مشروب سیب ، دندانتان را سفید کند.

زردچوبه
ادویه ی تند و گرم که به چاشنی کاری معروف است نیز یک رنگ طبیعی است که بافت سفید را به طلایی روشن تبدیل می کند. به طور فرضی ، خمیر زردچوبه می تواند دندان تیره را به سفید مرواریدی تبدیل کند. به هر حال خردل را نیز در نظر بگیرید. هیچ تحقیق روشنی برای حمایت از آن وجود ندارد.

هرچه را که می خورید ، به دقت نگاه کنید
معالجه بهتر از درمان است. غذاهایی شامل نوشیدنی ها و دانه های سیاه مثل قهوه ، شراب قرمز و لیموناد ،که به متخلفین معروف هستند  از آنها در حد اعتدال لذت ببرید و بعد از آن با آب شستشو دهید تا خطر کمتری از تاثیر آنها روی دندانتان ایجاد شود. (سی دقیقه قبل از مسواک صبر کنید تا از مینای دندان محافظت کرده باشید).
سیگار و جویدن تنباکو نیز باعث آلودگی می شود که دلیل دیگر ترک آن است.

(سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

خواص میخک

در

 

 میخک ادویه ای فوق العاده با ارزش غذایی و آنتی اکسیدانی بسیار بالا می باشد. 

بوی میخک پشه ها را فراری می دهد.برای رهایی از نیش پشها مقداری از این ادویه را نزدیک محل خوابیدن قرار دهید.

میخک دارای خواص ضدعفونی کننده، ضد قارچ و ضد میکروبی می باشد و باعث از بین بردن باکتری ها و میکروب های بد دهان ، بوی بد دهان و همچنین رفع بسیاری از مشکلات گوارشی میگردد.(سیارک

داروی گیاهی میخک ضد نفخ می باشد و بسیاری از مشکلات حرکتی روده از جمله یبوست را برطرف مینماید.

میخک یک درمان عالی برای مشکلات انگلی می باشد.

میخک را می توان به عنوان یک مسکن بسیار قوی برای رفع درد دندان استفاده کرد.

میخک از دو بخش نر و ماده تشکیل شده است.بخش نر همان ساقه و بخش ماده ی آن توپ مانند است.

آقایان برای مصرف میخک فقط ساقه را استفاده کنند ولی خانم ها هر دو بخش را می توانند به عنوان آدامس  برای بر طرف کردن بوی بد دهان بجوند! (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا کشیدن دندان های عقل کاری بیهوده است

در

به گزارش (سیارک) شواهد نشان داده اند که برداشت مدام دندان های عقل کاری بیهوده است. نه؛ شاید شما درواقع نیازی به کشیدن دندان های عقل خود نداشته باشید.


بیشتر ما متوجه در آمدن دندان های عقل مان نمیشویم، اما بنا به دلایلی در زمان بین دوران متوسطه و دانشگاه، به بسیاری از مردم در آمریکا یا استرالیا گفته میشود که باید آنها را کشید.بر این اساس که آیا دندانها تحت فشار هستند یعنی در زیر لثه باقی مانده باشند جراحی شامل بیهوشی، بخیه و یک یا دو هفته استراحت کم تحرکی خواهد بود.برای بسیاری از ما، این میتواند تا سن بزگسالی پیشنهاد خیلی بیرحمانه ای تلقی بشود! اما متخصصین بیشتر و بیشتری شروع به پرسش در این خصوص کرده اند که آیا اساسا چنین جراحی هایی لازم است یا خیر. و تحقیقات در حال توسعه نشان میدهند که ما ممکن است بی هیچ دلیل خاصی، تنها افراد را در معرض هزینۀ بالای برداشتن دندان عقل قرار دهیم.
مشخصا، تمام موارد برداشت دندان عقل، بی دلیل نیست.دندانهای عقل میتوانند عفونت کنند، ایجاد پوسیدگی و یا کیست کنند.به دندان های مجاور آسیب وارد کنند و همچنین اگر در فک افراد باقی بمانند، موجب درد شدید را فراهم آوردند. در این موارد، کاملا مشخص است که این برای بیمار بسیار بهتر است که این دندان های "مولار سوم" اسم تخصصی دندانهای عقل برداشته شوند. اما موارد دیگری هم هستند که تحقیقات در مورد آنها شک دارند. مواردی که دندان های عقل تحت فشار نیستند و از هر نظر دیگر سالم اند و یا هیچ نشانگان خاصی ندارند.
در سال 1988، پس از آنکه مطالعه ای در دانشگاه Yorkبدین نتیجه دست یافت که شواهد علمی حامی این کار وجود ندارد؛ بریتانیا برداشت معمول دندان های عقل را متوقف کرد.در همان سال، کالج سلطنتی پزشکان ادینبورگ"Edinburgh" اعلام کرد برای بیمارانی که شرایط مربوط به مولار سوم را ندارند، برداشت آن پیشنهاد نمیشود.  (سیارک
کماکان در خیلی از کشورها، شامل آمریکا و استرالیا، برداشتن مداوم دندانهای عقل یک پروسۀ معمول میباشد.دلیل ارائه شده این است که رها کردن آن ها در داخل دهان به تعویق انداختن امر اجتناب ناپذیر است، چراکه افراد دارای دندان عقل بعدها با عفونت و یا عوارض دیگر روبرو خواهند بود.
منطقا، در سال 2011، 10 میلیون دندان عقل از دهان آمریکایی ها برداشته شد و یک تحقیق در سال 2015 تخمین زد که بیشتر از هفت برابر این آمار در استرالیا و بریتانیا جهت برداشتن دندان عقل، بستری شده اند. اما تحقیقات جدید نشان میدهند که این عمل احتمالا بیهوده است.
Greg J. Huang رئیس ارتودنتیست های دانشگاه واشنگتن طی یک مصاحبه در سیاتل بهRony Carin Rabin از نیویورک تایمز گفت: "هر فردی در معرض آپاندیسیت قرار دارد، اما آیا شما آپاندیس همۀ مردم را بر میدارید؟!"
" من مخالف برداشتن دندان های عقل نیستم، اما شما بایستی ارزیابی کنید و دارای یک دلیل خوب کلینیکی باشید."
خب؛ جستجوها چه میگویند؟ آخرین شواهد حمایت کنندۀ برداشتن دندان های عقل "فقط در مواردی" مربوط به بررسی سال 2014 میباشید که از مطالعۀ هفت برگه آزمایش اینکه چه اتفاقی رخ میدهد هنگامیکه فرد جوان بالغ دندان عقل خود را نگاه دارد، بدست آمد.و با این وجود که در مجموع مطالعه نشان داد که رها کردن دندان عقل در داخل دهان براستی سبب افزایش ریسک ایجاد مشکلاتی در آینده میباشد، اما این تمام ماجرا نبود.
Rob Wile برای Fusion"فیوژن" توضح داد که:"مقاله به این نتیجه ختم شد که ریسک تحمل برداشت دندان، با افزایش سن بیشتر میشود"
"اما دست کم، یکی از نتایج بدست آمده از این مطالعه هم چنین نتیجه ای را عنوان نمیکند.بلکه مطالعه ای در بریتانیا نشان میدهد که 83.13 درصد مراجعین دورۀ یک سالۀ عاری از نشانگان را بسلامت پشت سر گذاشتند و تنها 5 درصد نیاز به برداشتن دندان خود داشتند."
Rabin از نیویورک تایمز، همچنین به این نکته اشاره میکند که با وجود اینکه، چندین مطالعه، نشان میدهند که نگاه داشتن دندان های عقل با بروز مشکلاتی همراه هستند "بنظر نمیرسد که حتا یک آزمایش بالینی تصادفی استاندارد طلائی اثبات علمی وجود داشته باشد که در آن به مقایسه افراد یکسانی بپردازد که برخی تحت اقدامات پیشگیری کنندۀ برداشتن دندان قرار گرفته و برخی نگرفته اند" (سیارک
از سوی دیگر، مطالعات گسترده و در حال رشد هستن که مخال آنرا نشان میدهند که بسیاری از برداشت های دندانهای بیهوده میباشد.
تحقیقی در سال 2011 بر روی بیش از 6.000 بیمار در یونان که دندان عقل خود را برداشته بودند، به این نتیجه رسید که تنها 2.8 درصد این دندانها حاوی کیست یا تومور بودند. و بررسی مکررا تکرار شده در سال 1988 نشان داد که تنها 12 درصد از 1.765 نفر مردم میان سالی که دندان عقل خود را برداشت نکرده بودند، تجربه درد و مشکلات را داشته اند.
حتا فراتر از آن، در سال 2008، سازمان سلامت عمومی آمریکا(APHA) بسیاری از موارد بحث برانگیز که معمولا در مورد برداشتن دندان های عقل گفته میشود، مثل مثل آسیب رساندن ه دندانهای مجاور و یا تجمع باکتریایی در دندان که موجب بیماریهای دهان و دندان شود را رد کرد.
سازمان در نهایت اعلام کرد:"مطالعات کمی که بر آثار طولانی مدت دندان های تحت تاثیر قرار گرفته انحام شده است، دال بر اندک بودن خطر آسیب میباشد."
APHA این سیاست را تایید کرد که نگرانی های هر ساله ناشی از نگهداری دندانها داخل دهان، ریسک عمل جراحی را توجیه نمیکند که البته کم هم نیستند.بغیر از ریسک ناشی از بیهوشی، جراحی ممکن است به آسیب عصبی، از دست دادن حس چشایی و گاهی اوقات حتا مرگ، منتهی بشود.
با وجود تمام اینها، چرا هنوز دندانپزشکان به بسیاری از مردم پیشنهاد میکنند تا دندان عقل خود را بردارند؟
Julia Boughner، زیست شناس سلولی دانشگاه ساسکاچین(Saskatchewan) در کانادا که این بحث را از نزدیک دنبال میکند، در مصاحبه با فیوژن گفت:"رمز آن این است که مسئولین کلینیک ها، هنوز تمام ابزار و اطلاعات موجود که آنها را در راحتی و در حالتی انفعالی قرار بدهد، را ندارند."
پس چه باید کرد اگر که دندانپزشک شما، شما را به برداشتن دندان عقل ترغیب کند؟Rabin پیشنهاد میکند که باید برای فهمیدن اینکه آیا واقعا این کار ریسک انجام عمل جراحی را برای شما دارد؛ تلاش کرد واگر که درمان های غیر تهاجمی تر موجود باشند، بایستی اوا آنها را دنبال کنید.
به بیان دیگر، جویا شدن یک رای دوم یا سوم پیش از مبادرت به عمل جراحی، قطعا ضرری نخواهد داشت.
اما چه هنگام ارزش این ریسک را دارد؟
Rabin مینویسد:"اجماع عمومی در میان منتقدان برداشت مکرر بر این باور است که :

 

عفونت عود کنندۀ لثه یا پری کرونال، پوسیدگی جبران ناپذیر دندان، آبسه، کیست، تومور و آسیب دندانهای مجاور و استخوان ها و یا سایرشرایط پاتولوژیک، این عمل را موجه میکند.


هر تصمیمی که گرفتید، مهمترین چیز این است که مرتبا دندانپزشک خود را برای چک آپ و تمیز کردن دندان، ببینید.دندانپزشکان توصیه می کنند که مراقب بهداشت دهان و دندان خود باشید تا دقیقا از این مشکلات جلوگیری شود.چرا که سلامت دندان ها امر پیش پا افتاده ای نیست.خصوصا برای جوانانی که در ابتدای زندگی خود میباشند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

یازده روش طبیعی برای سفید کردن دندان ها

در

(سیارک): همه ی ما افرادی را در تلویزیون یا در یک فیلم دیده ایم که دندان ها و لبخندهای عالی، روشن و درخشان خود را به معرض نمایش می گذارند. یا شاید در محل کار خود یا جایی دیگر متوجه فردی شده اید که لبخند تابان بی نقصی دارد. با دیدن دندان های این افراد، اکثر ما متعجب می شویم که آن ها چگونه دندان هایی روشن و درخشان دارند. در مورد بخش اعظم این افراد، یعنی افراد مشهور و ثروتمند، پرداخت مقادیر قابل توجهی پول موجب می شود تا دندان های مصنوعی آن ها اینگونه به نظر بیاید. در حقیقت، آمریکایی ها هر ساله بیش از 1.4 بیلیون دلار را برای خرید محصولات سفید کننده ی دندان صرف می کنند. اگرچه، برخی از روش های استفاده شده توسط مردم، شامل استفاده از مواد شیمیایی یا اقدامات خطرناک، یا فرمول های ناسالم است. اما آیا بدون صرف هزینه ی گزاف، دندان-های درخشان و براق می خواهید؟ یا می خواهید این کار را با روشی طبیعی انجام دهید؟ خوشبختانه، برای استفاده ی شما، یازده روش طبیعی برای سفید کردن دندان را معرفی می کنیم. این روش ها، آسان و بسیار مقرون به صرفه هستند.
روغن نارگیل
اکثر مردم در حین مطالعه یا شنیدن درباره ی این روش، با شک و تردید به آن می نگرند. آن ها همچنین فکر می کنند که این روش، مسخره است. با این حال، استفاده از روغن نارگیل جهت شست و شوی دندان هایتان، موجب روشن شدن آن ها می شود. این روش با عنوان "ضربه ی روغن نارگیل" نیز شناخته می شود. اسید لوریک موجود در روغن نارگیل، به حذف و پاک کردن باکتری از سطح دندان، کمک می کند. پلاک دندان، عامل است که موجب زرد یا کثیف نشان داده شدن دندان می شود.
در هنگام صبح، یک قاشق غذاخوری از روغن نارگیل را برداشته(درست قبل از مسواک زدن دندان هایتان) و آن را در دهان خود قرار دهید. برخی از افراد آن را تنها در دهان خود قرار می دهند درحالیکه سایرین ترجیح می دهند تا ابتدا آن را نرم کنند. هر روشی را که استفاده کنید، قدم بعدی، مالیدن و چرخاندن روغن نارگیل در اطراف و بر روی دندان-هایتان است. این کار را برای 10 تا 15 دقیقه انجام دهید. وقتیکه کارتان تمام شد، آن را از دهان خود خارج کنید و دهان خود را با آب بشویید و دندان هایتان را مسواک بزنید. بهترین چیز درباره ی روش روغن نارگیل این است که تنفس شما را تازه نگه داشته و موجب سلامت بیشتر لثه ها می شود. (سیارک
پوست پرتقال یا لیمو ترش
بنا بر گزارش ها، استفاده از پوست پرتقال یا لیمو ترش در از بین بردن لکه و بعنوان سفید کننده ی دندان موثر است. بخش سفید پرتقال یا آلبدو، حاوی پکتین، لیمونین و ویتامین c است. همچنین حاوی الیاف و گلوکارات محلول است. این ترکیبات غالباً در بسیاری از محصولات سفید کننده ی دندان که در سراسر جهان به فروش می رسند، وجود دارد. پوست لیمو همچنین حاوی افزودنی های مشابهی است که در پوست پرتقال نیز یافت می شود. برای بدست آوردن بهترین نتیجه، بخش های سفید درون لیمو یا پرتقال را قبل از مسواک زدن، به دندان هایتان بمالید. اما به یاد داشته باشید که این میوه ها حاوی مقادیر قابل توجهی اسید هستند. بدین دلیل، قادرند مینای طبیعی دندان را نیز از بین ببرند. پس از استفاده از این میوه ها، دهان خود را با آب بشویید یا دندان هایتان را مسواک بزنید.
استفاده از نخ دندان
صبر کنید، استفاده از نخ دندان، دندان ها را سفید نگه می دارد؟ در حقیقت، بله. با این حال، بسیاری از مردم علاقه-ای به استفاده از آن ندارند. استفاده از نخ دندان، حداقل دو بار در روز می تواند به حفظ سلامت و ظاهر دندان هایتان کمک کند. بخش قابل توجهی از دندان پزشک ها موافقند که استفاده از نخ دندان، برای حفظ سلامت دندان، از خود مسواک زدن نیز مهم تر است. استفاده از نخ دندان به از بین بردن باکتری و موادی که موجب ساخته شدن پلاک دندان می شوند، کمک می کند. پلاک دندان عامل اصلی پوسیدگی دندان، بیماری لثه و کرم خوردگی است. بنابراین اگرچه ممکن است استفاده از نخ دندان برای سفید کردن دندان چندان مفید به نظر نرسد، اما در حقیقت یکی از بهترین روش های اثبات شده ی در دسترس است.
روش جوش شیرین (1)
تنها به جوش شیرین، آب لیموی تازه یا آب نیاز دارید، اولین روش جوش شیرین یکی از آسان ترین، اقتصادی ترین و طبیعی ترین راه ها برای سفید کردن دندان است. ابتدا، چندین قاشق غذاخوری از جوش شیرین را یا با آب یا با آب لیموی تازه مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که از مقدار کافی مواد استفاده کنید تا ماده ای خمیری بدست آید. سپس، از یک حوله ی کاغذی یا چیز دیگری استفاده کنید تا بزاق موجود بر روی دندان هایتان را پاک کنید. پس از آن مقدار مناسبی از خمیری که ساخته اید را برداشته، بر روی مسواک خود قرار دهید و به آرامی بر روی دندان هایتان بمالید. سپس، به مدت حداقل یک دقیقه این خمیر را بر روی دندان هایتان نگه دارید. در آخر، دهان خود را بشویید و خمیر را از روی دندان هایتان پاک کنید. این کار از آسیب رساندن اسید به بافت مینای دندان جلوگیری می کند.
روش جوش شیرین (2)
این روزها، جوش شیرین مزایای بسیار زیادی دارد و به همین دلیل باید آن را "جوش شیرین معجزه گر" نامید. یک روش دیگر برای سفید کردن دندان استفاده از جوش شیرین، نمک و توت فرنگی است. از آنجاییکه توت فرنگی ها غنی از ویتامین c هستند، منبع خوبی برای دندان های سالم تر و سفیدتر به شمار می آیند. ویتامین c به از بین بردن پلاک که یکی از بزرگترین دلایل زرد بودن دندان است، کمک می کند. همچنین توت فرنگی ها دارای آنزیمی هستند که مالیک اسید نامیده می شود. این آنزیم به حذف لکه از سطح دندان کمک می کند. در ابتدا یک تا سه توت فرنگی بزرگ، ½ قاشق غذاخوری جوش شیرین و کمی نمک دریایی(این گزینه انتخابی است) را بردارید. با توت فرنگی ها و له کردن آن ها آغاز کنید. سپس، ½ قاشق غذاخوری جوش شیرین و کمی نمک را به توت فرنگی ها اضافه کنید. از برداشتن بزاق روی دندان هایتان با یک حوله ی کاغذی اطمینان حاصل کنید. با استفاده از یک مسواک، مقدار مناسبی از مخلوط را بر روی دندان هایتان قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که مخلوط، قبل از شست و شو برای مدت 5 دقیقه بر روی دندان هایتان باقی بماند. برای بدست آوردن بهترین نتیجه، این کار را هر شب قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید.
روش جوش شیرین (3)
آخرین روش ما شامل مخلوط جوش شیرین که پودری اعجاب انگیز است با هیدورژن پراکسید می باشد. در حالیکه مقدار اندکی از هر دو را با یکدیگر مخلوط می کنید، خمیری ساخته می شود که باید برای تمیز کردن دندان هایتان از آن استفاده کنید. ترکیب جوش شیرین و هیدورژن پراکسید، عاملی را تشکیل می دهد که دارای نیروی ضد باکتریایی و پاکسازی کننده ی لثه است. البته، اطمینان حاصل کنید که مقدار کافی هیدروژن پراکسید را به مخلوط بیفزایید. مقدار زیاد جوش شیرین می تواند موجب کنده شدن مینای دندان شود. این مینا، زمانیکه از بین برود، دیگر باز نمی-گردد. فقط اطمینان حاصل کنید که خمیر، بیشتر در طرف بیرون دندان باشد چراکه در غیر اینصورت، بسیار سخت و محکم خواهد شد.
هیدروژن پراکسید 3%
اگرچه برخی از افراد ممکن است این روش را 100 درصد طبیعی ندانند، هیدروژن پراکسید 3% جهت شست و شوی دهان، بسیار خوب عمل می کند. اما، اطمینان حاصل کنید که تنها از هیدروژن پراکسید 3% استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، استفاده از این محلول بعنوان یک دهان شویه ی معمولی است. از آنجاییکه بخش اعظم محصولات سفید کننده ی دندان حاوی این افزودنی هستند، این ترکیب دارای کاربرد گسترده ای است. اگرچه، اکثر آن ها حاوی مقادیر بیشتر، و/یا اشکال گرانقیمت تر هیدروژن پراکسید هستند. همچنین، آن ها از هیدروژن پراکسید همراه با سایر ترکیبات استفاده می کنند.
سرکه ی سیب
از آنجاییکه اکثر درمان های خانگی برای سفید کردن دندان در این مقاله مورد اشاره قرار گرفتند، استفاده از سرکه ی سیب نیز توصیه می شود. اما، ممکن است حداقل یک ماه طول بکشد تا نتیجه ی کار را مشاهده کنید. با این وجود، این روش، دارای نتایج مثبتی است چراکه سرکه ی سیب می تواند بعنوان پاکسازی کننده ی لثه و دهان مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین به از بین بردن لکه هایی که از بین بردن آن ها دشوار است، مانند لکه های حاصل از نیکوتین و قهوه، کمک می کند. از آنجاییکه سرکه ی سیب یک اسید است، می تواند مینای دندان شما را نیز از بین ببرد. آن را با احتیاط مصرف کرده و دندان هایتان را پس از استفاده از سرکه ی سیب، بطور منظم و با خمیر دندان غیر فلورایدی مسواک بزنید. باید دهان خود را پس از هر نوبت، بطور کامل بشویید. (سیارک
زغال چوب
اکثریت مردم زمانیکه درباره ی درمان های خانگی می شنوند در مورد اکثر آن ها معمولاً تردید دارند. این در مورد استفاده از زغال چوب نیز بعنوان راهی برای تمیزتر و سفیدتر کردن دندان، صدق می کند. با این حال، نتایج خود گویای همه چیز هستند. اگرچه استفاده از این ماده ممکن است ترسناک به نظر برسد، از آن ناامید نشوید. در حقیقت برخی از مردم در اولین استفاده از زغال چوب، ممکن است آن را مورد تمسخر قرار دهند. چراکه دهان و دندان شما پس از استفاده از آن کاملاً سیاه خواهد شد. با این وجود، پس از شست و شو و مسواک زدن دهان، تفاوت را خواهید دید. زغال چوب را بصورت پودر درآورید تا استفاده از آن راحت تر شود. زغال چوب را با آب مخلوط کرده و برای چند دقیقه در دهان خود بگردانید. ماده ا ی به شدت جاذب و متخلخل که با اعمال زغال چوب به دندان بوجود می آید، موجب تمیزی دندان می شود. اطمینان حاصل کنید که زغال چوب فعال را بعنوان غذا یا منبع دارویی استفاده نکنید.
خمیر دندان های خانگی سفید کننده
ترکیب پودر کربنات کلسیم خالص، پودر Non-GMO Xylitol و روغن MCT می تواند عملکرد فوق العاده ای بر روی دندان-های زرد یا کثیف شما داشته باشد. برای ساختن این خمیر به سه قاشق غذاخوری پودر Xylitol، ¼ فنجان روغن MCT(در صورت نیاز برای رقیق کردن مقدار بیشتری استفاده کنید)، ¼ فنجان پودر کربنات کلسیم نیاز دارید. می-توانید از برخی روغن های ضروری نیز به انتخاب خود استفاده کنید.
ابتدا، اطمینان حاصل کنید که پودر Xylitol، دانه بندی درشتی نداشته و کاملاً ریزدانه باشد. از دست یا مخلوط کن برای مخلوط کردن تمامی افزودنی ها با یکدیگر استفاده کنید تا زمانیکه یکدست شوند. در نهایت، می توانید خمیر دندان خانگی خود را در یک ظرف شیشه ای نگه دارید. می توانید از این خمیر دندان مانند هر خمیر دندان معمولی دیگری بطور روزانه استفاده کنید.
پودر زردچوبه
بله، می دانیم که پودر زردچوبه خود برای زرد(لکه دار)کردن استفاده می شود. اگرچه، گیاهان بادوام برگ شکل و ساقه دار خانواده ی زنجبیل، که زردچوبه نیز به این خانواده تعلق دارد، برای سفید کردن دندان عالی است. دلیل دیگری برای استفاده از این پودر این است که دارای اثرات مثبتی برای رفع تورم لثه است. برای استفاده از این روش، مسواک خود را برداشته، آن را خیس کنید و در 1/8 قاشق غذاخوری پودر زردچوبه فرو ببرید. پس از مسواک زدن دندان هایتان با این پودر، اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه بر روی دندان هایتان باقی بماند. پس از سپری شدن این زمان، دهان خود را کاملاً با آب بشویید. این شست و شو را تکرار کنید تا زردچوبه ی موجود بر روی لبه ی دندان-هایتان نیز شسته شود. همچنین می توانید ¼ قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با 1/8 قاشق غذاخوری روغن نارگیل نرم(آب) شده مخلوط کنید. خمیر دندانی را با استفاده از هر دوی این افزودنی ها ساخته و دندان هایتان را با آن مسواک بزنید؛ درست مانند زمانیکه از یک خمیر دندان معمولی استفاده می کنید. مانند سایر روش ها، اجازه دهید برای مدت 3 تا 5 دقیقه بر روی دندان هایتان باقی بماند.

راه های طبیعی سفید کردن دندان

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

نکاتی که باعث می شود جوان تر به نظر برسید 8 مورد

در

اکنون بهترین زمان است تا امکاناتی که همیشه در اختیار دارید اما آن ها را فراموش می کنید را آشکار کنید. متاسفانه دوران جوانی  کوتاه مدت و زودگذراست و خیلی زود از دست می رود.

زمانی که خود را در حال از دست دادن جوانی می بینیم سعی می کنیم آن را با روش های مختلف بازیابی کنیم.

با وعده هایی که در گوشه و کنار تبلیغات در مورد درمان های معجزه آسای گران قیمت و همچنین جراحی های گران و خطرناک می شنویم، دنیای زیبایی ترسناک به نظر می رسد. اگرچه نباید در مورد ظاهر بیرونی خود دروغ بگوییم، اما ما هنوز به نشان دادن بهترین جنبه های خودمان به دنیا افتخار می کنیم. با این وجود، بر خلاف پیشنهادهایی که بیشتر محصولات آرایشی موجود در قفسه های فروشگاه ها می کنند، ما برای شما محدودیت هایی را مشخص می کنیم که پرهیزهای زیبایی را برای شما آشکار کند تا بهترین های هر دو دنیا: بازیابی جوانی و تقویت امکاناتی که خداوند به ما داده است در حالی که هنوز در جست و جوی خوبی های خودمان هستیم، را به ما بدهد.

اینکه آیا تلاش می کنید تا سن تان کم تر از سی سال به نظر برسد یا به دنبال یک راهبرد ضدپیری برای این هستید که سن تان را به عقب برگردانید و جوان تر به نظر برسید مهم نیست، ما نکته هایی را به شما می گوییم تا به امکانات درخشانی دست پیدا کنید و با صرف مدت زمانی کم ظاهری بسیار جوان تر پیدا کنید. از این نکات اصلاحی و ساده، برای کاهش سن ظاهری و نشان دادن امکاناتی که فراموش کرده بودید همیشته داشتید استفاده کنید.

در استفاده از پوشش سخت گیر نباشید.

همه ی ما می دانیم، همیشه وسوسه می شویم تا کوچک ترین گوشه از بدنمان را که به نظرمان کامل نیست بپوشانیم.

اما استفاده بیش از حد از پوشاننده ها در واقع می تواند به دلیل ساختار بافت آن ها، توجه ها را به خطوط و بی نظمی های موجود جلب کند. این به هیچ وجه به این معنی نیست که جوانی تان را به سطل زباله بیاندازید بلکه ما پیشنهاد می کنیم، با کمی برنامه ریزی صرفا فقط بیشتر از جوانی تان مراقبت کنید.

بر روی ترمیم خطوط و سیاهی دور چشم سرمایه گذاری کنید.

همه ی ما خسته هستیم اما هیچکس به دانستن آن احتیاج ندارد. یک پک ترمیم دور چشم که در آن کلاژن وجود دارد را تهیه کنید، تا حلقه ها و خطوط دور چشم را از بین ببرد که همانند درمان آب گرم در خانه عمل می کند.

سفید کردن دندان ها.

دندان های زرد یک علامت هشدار دهنده برای سن بالا است.

خوشبختانه، درمان هایی وجود دارد که نیازی به هزینه های خیلی زیاد رفتن پیش دندان پزشک ندارد و دندان ها و لثه هایتان را بی ضرر پاک کنید. قبل از این که از خانه خارج شوید به مدت زمان 30 دقیقه در خانه درمان سفید کردن دندان ها را انجام دهید تا بلافاصله لبخندتان سفید شود.

بستن مو ها در پشت سر.

همانند تصویر بالا موهایتان را در پشت سرتان ببندید.

این سبک بستن مو باعث کشیده شدن پوست شده و خطوط و چروک ریز صورت را از بین می برد.

با این روش می توانید جوان تر به نظر برسید.

مرطوب کردن.

آیا واقعا نیاز است که این موضوع را به شما یادآوری کنیم؟ شما هم مانند هر کس دیگری می دانید که این بخشی است که واقعا ارزش سرمایه گذاری کردن بر روی آن وجود دارد، پس یک محصول آرایشی که به آن اعتماد دارید این کار را به خوبی انجام دهد را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید.

پیشانی و خط ابرو، جوانی

آیا می دانید تحقیقات نشان داده است که توجه کردن به پیشانی و خطوط ابرویتان می تواند باعث شود جوان تر به نظر برسید. ابروهای تان را با ابزار های مناسب تیره کنید تا برجسته تر به نظر برسند و چهره تان جوان تر به نظر برسد.

بلند کردن مژه ها

می توانید از هر فرصتی برای مبارزه با پیری استفاده کنید. ابزار شما در این راه انگشتان شما است. وقتی که سن شما بیشتر می شود، مژه های شما تمایل پیدا می کنند تا کم تراکم تر شوند، در این حالت چشمان شما مسطح به نظر می رسد. پس شما باید از هر فرصتی که می توانید برای عمق بخشیدن، استفاده کنید.

رطوبت ظاهری با استفاده از هایلایترها

اگر به نظرتان به اندازه کافی پوست تان رطوبت ندارد، از ترفندهایی که مربوط به مرطوب کننده ها هستند، استفاده کنید. می توانید با استفاده از دو هایلایتر مرطوب این کار را انجام دهید. گونه های ما وقتی که پیر می شویم، نازک می شوند که در واقع می توانند فرصت هایی را برای ما فراهم کنند تا از هایلایتر هایی استفاده کنیم که در جوانی از آن ها استفاده نمی کردیم.

نظرات

در ادامه بخوانید...