دکتر 6 باور غلط در مورد واکسن COVID-19 را نام برد

واکسن
امروزه افسانه های خطرناک زیادی در مورد واکسیناسیون کرونا وجود دارد . پزشکان در تلاشند تا آنها را از بین ببرند.  اعتقاد دارند برخی از آنها خطرناک است.متخصص آلرژی و ایمونولوژیست مضرترین افسانه ها در مورد واکس  COVID-19 را نام برد و دلیل خطرناک بودن اعتقاد به آنها را توضیح دادند.

 

افسانه شماره 1

در صورت ابتلا به عفونت ویروس کرونا  واکسیناسیون لازم نیست

دکتر  توضیح می دهد که حتی در صورت ابتلا به عفونت ویروس کرونا نباید از واکسیناسیون امتناع ورزید. ایمونولوژیست می گوید واقعیت این است که آنتی بادی ها با گذشت زمان کاهش می یابد و فرد برای بیمار شدن دوباره مستعد می شود. بهتر است خطر نکنید.

 

افسانه شماره 2

بعد از اولین واکسیناسیون کرونا  ، ایمنی بدن کم می شود

باور غلط خطرناک دیگری که نباید به آن اعتقاد داشته باشید. اگر بین واکسیناسیون اول و دوم ، علائم آنفلوانزا و تب همچنان ظاهر شود ، این بدان معنا نیست که ایمنی بدن شما را از شر ویروس های عامل SARS نجات داده است. ایمونولوژیست توضیح می دهد ، این فقط واکنش بدن به واکسن است.

 

افسانه شماره 3

قبل از واکسیناسیون ، گذراندن آزمایش آنتی بادی ضروری است

به گفته ایمونولوژیست ، هیچ کس شما را از این کار منع نمی کند ، اما این روش کاملا اختیاری است. حتی اگر قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده اید ، اما به صورت خفیف و بدون علامت ، از تزریق هیچ آسیبی نخواهید دید.

 

افسانه شماره 4

به دلیل الکل ، واکسن COVID-19 کارایی نخواهد داشت

 اینکه این افسانه ها از کجا متولد شده اند ناشناخته است ، اما این یک مزخرف محض است.الکل اثر واکسن را کاهش نمی دهد. خطر متفاوت است ، الکل برای پانکراس و کبد مفید نیست. (البته شاید فقط اینگونه نباشد. ) بنابراین ، بهتر است در دوره واکسیناسیون از نوشیدنی الکلی خودداری کنید ، سلامت بیشتری خواهید داشت.

 

افسانه شماره 5

اگر بیماری های مزمن وجود داشته باشد ، نمی توانید واکسینه شوید

این تا حدی درست است ، در طول دوره تشدید بیماری ها ، هرگونه واکسیناسیون به طور کلی منع مصرف دارد و COVID-19 نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما این بدان معنا نیست که این بیماران باید بدون واکسیناسیون بمانند. اگر پزشک معالج به شما کمک کند ،از  این دوره تشدید بیماری عبور کنید ، پس شما باید بروید و تزریق کنید.

 

افسانه شماره 6

اگر من واکسن کرونا را تزریق کردم ، دیگر نیازی به ماسک نیست

به گفته ایمونولوژیست ، این یک باور غلط خطرناک است. شما هنوز هم باید ماسک بزنید و به قوانین فاصله اجتماعی پایبند باشید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید