علائم اصلی که حاکی از مرگ قریب الوقوع است

مرگ

معلوم شده است که با توجه به اندازه مردمک ، می توان علائم اصلی که حاکی از مرگ قریب الوقوع شخصی را که از بیماری های قلبی عروقی رنج می برد ، متوجه شد. این در مقاله علمی منتشر شده در مجله ESC Heart Failure بیان شده است.


محققان گروهی از افراد را بر اساس یک ویژگی غیرمعمول بررسی کردند : اندازه دانش آموزان به دو گروه تقسیم شدند. در گروه اول دانش آموزان کوچک وجود داشتند ، در گروه دوم  افراد بزرگسال. افراد به مدت دو سال پیگیری شدند.

محققان این تحقیق استدلال می كنند كه گروه دارای دانش آموزان كوچك (به یاد بیاورید كه این افراد از نارسایی قلبی رنج می برند) ، دو برابر افراد دارای دانش آموزان بزرگسال درگذشتند. و افراد گروه اول مجدداً با احتمال 50٪ در بیمارستان بستری شدند ، در حالی که بیماران گروه دوم در 28٪ موارد در بیمارستان بستری بودند.

در این مقاله آمده است: "مشاهدات نشان داده اند كه اندازه گیری مردمك می تواند روشی غیر تهاجمی برای ارزیابی وضعیت بیماران مبتلا به نارسایی قلبی باشد."

همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، در برخی موارد ، وجود دیابت قندی را می توان از طریق صورت مشخص کرد. یکی از عوارض جانبی بیماری فلج عصب صورت است که فقط در یک طرف صورت تأثیر می گذارد. این اختلال با ضعف عضلات صورت مشخص می شود - فرد به طور معمول نمی تواند چشمان خود را ببندد و لبخند بزند. علائم دیگری وجود دارد: افتادگی پلک یا گوشه ای از دهان ، عدم توانایی در صاف کردن چین و چروک بینی ، ناتوانی در کشش لب و چین و چروک شدید پیشانی.

 

همانطور که در بالا گفته شد ، با توجه به اندازه مردمک ، می توان به مقدمات مرگ قریب الوقوع شخصی که از بیماری های قلبی عروقی رنج می برد ، توجه کرد . 
پزشکان با بیان چه علائمی دیگر می توانند درک کنند که فرد زندگی طولانی ای ندارد؟ ایمونولوژیست خاطرنشان می کند : علائم اصلی مرگ در حضور بیماریهای مزمن رخ می دهد ، هنگامی که اوضاع به شدت رو به وخامت می رود. و مرگ ناگهانی می تواند به عنوان مثال در نتیجه بیماری های قلبی عروقی ، ترومبوآمبولی ، شوک آنافیلاکتیکی رخ دهد.

 

متخصص قلب و عروق نیز به نوبه خود تأکید می کند که در صورت ابتلا به بیماری های عروقی علائم روی صورت قابل مشاهده است.

- این علائم به معنای واقعی کلمه بر روی صورت نوشته شده است. اگر بگوییم ، ما در مورد یک بیماری مزمن در گروه قلبی عروقی صحبت می کنیم ، علائم اصلی آن 10-15 روز قبل از مرگ دیده می شود .

به گفته متخصص قلب و عروق ، ممکن است فرد دچار تنگی نفس ، بی حالی ، اضطراب و ترس ، تکرار از دست دادن هوشیاری  ، قرمزی پوست و مردمک های گشاد شده باشد.

- علائم اصلی قبل از مرگ ، تغییر رنگ پوست به آبی ، ایسکمی اندام تحتانی و ممکن است کف از دهان بیرون بیاید.

وی افزود: مرگ در این حالت ممکن است در ساعات آتی اتفاق بیفتد.

سندرم مرگ ناگهانی اغلب در نوزادانی رخ می دهد که بدون هیچ دلیل عینی می میرند. این پدیده همچنین "مرگ در گهواره" نامیده می شود. به عنوان یک قاعده ، آسیب شناسان نمی توانند علت مرگ ناگهانی را مشخص کنند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید