اینجا واقعا ایران است

در


صحبت از خوزستان و خوزستان گردی که به میان می آید، اولین چیزی که به فکر ما می رسد، سرزمینی با گرمایی طاقت فرسا ، گرد و خاکی بی رحم و از دست رفته ، می باشد و زندگی در آن به نظر  غیر ممکن می باشد. شاید بسیاری از ما اطلاعات درستی از جاذبه های گردشگری خوزستان نداشته باشیم، اما گاهی با کمی جست و جو، هنوز هم می توان در این استان گرمسیر، تصویری از زیبایی و لطافت را پیدا نمود.در این مقاله به معرفی  دهکده تفریحی زراس، از زیباترین جاهای دیدنی خوزستان که با تصور ذهنی ما از خوزستان گرما زده و غبار آلود در تضاد می باشد  و می تواند نمادی برای توسعه توریسم خوزستان باشد ، می پردازیم.

زیباترین و خطرناک ترین مکان دنیا چاه یعقوب

20 مکان عجیب دنیا 

سی مکان دیدنی فراموش شده

باداب سورت

16 مکان که دیدن آنها برای شما جالب است

زراس، سرزمین عجایب خوزستان

دهکده تفریحی زراس منطقه ای بکر و دست نخورده و کمترآشنا برای گردشگران  در استان خوزستان می باشد. اگر به تصاویر این منطقه نگاه کنیم، بدون تردید تصور خواهید کرد که در حال تماشا کردن تصویری از شمال ایران یا کشورهای اروپایی می باشید، غافل از اینکه این ها جلوه ای بکر از جنوب گرما زده کشورمان، ایران می باشد. شما هنگامی بیشتر متعجب می شوید که تصاویری از کوه های پر از برفرا در این منطقه تماشا کنید.

زراس با مه گرفتگی، نسیم خنک صبح های تابستانی، سرمای زمستان، زیبایی نارنجی رنگ پاییز و رگبارهای بی وقفه بهاری بیگانه نمی باشد. این منطقه از دست بی رحم تغییرات جوی این استان در امان مانده و گویی می خواهد نماینده و نشان دهنده تصویری زیبا از استانی گرد و خاک گرفته باشد. به این منطقه که برویم، همچنان تصویری از رودهای در جریان، درختان سبز و هوایی پاک را می بینیم. واقعا این تکه از بهشت را باید از نزدیک ببینید و طبیعت آن را لمس نمایید.

راهنمای سفر و موقعیت جغرافیایی

این منطقه به مساحت 206 هکتار در 250 کیلومتری شمال شرقی اهواز و 39 کیلومتری سد کارون سه واقع شده است.  بو محدوده طرح دهکده توریستی زراس نیز در این منطقه می باشد. برای دسترسی به این منطقه باید از جاده 55 کیلومتری ایذه - دهدز عبور کنید. این راه، 25 کیلومتر از طول ساحل شرقی دریاچه سد کارون 3 را طی کرده و می توان در طول مسیر از مناظر چشم نوازی استفاده کرد. شاید بتوان گفت که اصلی ترین دلیل بکر بودن و آب و هوای معتدل این منطقه، ارتفاع آن از سطح دریا می باشد. در کمترین نقطه این ارتفاع 840 متر از سطح دریا بوده و تا 1340 متر هم می رسد.

دهکده تفریحی زراس یقینا نماینده ای شایسته برای جاهای دیدنی خوزستان و صنعت  جذب توریسم این استان می باشد. کوه های سر به فلک کشیده منگشت، آبشار شیوند که مشرف به دهکده گردشگری استه و منظره بسیار زیبایی را به وجود آورده ، همچنین آبادی ها و باغ هایی که می توان انواع میوه جات سردسیری و کوهستانی را در آن مشاهده نمود. رسیدگی مناسب به منطقه و برنامه های مختلف برای گسترش آن، مطمئنا میتواند تجربه ای جدید از خوزستان گردی را برای هر فردی ایجاد نماید. 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

جاده چالوس پاییز سال97

در
جاده چالوس برگ های پاییزی سال97

منظره پاییزی جاده چالوس

جاده چالوس یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در ایران می باشد. جاده پر پیچ وخم ، باریک و پوشیده شده با مه ،با دره های عمیق و صخره های سنگی، که در بیشتر فصول آب در حال چکه چکه شدن از آنها می باشد، انسان را به گذشته های خیلی دور می برد.زمانی که مه دره ها را می پوشاند گویی زمان در این دره ها و صخره ها متوقف می شود.جاده چالوس بصورت مارپیچ دور رشته‌کوه‌های البرز، شهر کرج را به شمال ایران وصل کرده است.

 

جاده چالوس پاییز سال97

جاده چالوس در پاییز

ساختن جاده چالوس با تونل‌های زیاد که معروفترین آن کندوان می باشد و پل‌های طولانی ، با توجه به تجهیزات بسیار کم در زمان ساخت یک شاهکار در راهسازی می باشد .به علت پیچ های تند و باریکی جاده سرعت بالا درجاده چالوس ممکن نیست و از جاده های پر خطر بحساب می آید .

 

طبیعت زیبای جاده چالوس پاییز سال97

پاییز جاده چالوس

معمولا قبل از حرکت در جاده ، راننده ها وضعیت مسیررا با خواندن آخرین اخبار جاده چالوس یا اطلاع از جاده چالوس امروز،وضعیت جاده چالوس هم اکنون ،ساعت یکطرفه شدن جاده چالوس یا دوطرفه بودن و کلا وضعیت جاده چالوس در 24 ساعت آینده ، از زمان حرکت را چک می کنند .البته الان با اینترنت و آنلاین بودن اکثر افراد ،چک کردن وضعیت جاده چالوس در حال حاضر ، چک کردن وضعیت جاده چالوس فردا،وضعیت جاده چالوس تا آخر هفته،وضعیت ترافیک جاده چالوس آنلاین کار راحتی می باشد.

 

 

پاییز در جاده چالوس

عکس جاده چالوس در پاییز


در مسیرجاده انواع رستوران ها، کبابی، آشکده و باغ های خانوادگی برای گردش خانواده ها ،سد امیر کبیر،دریاچه سد، رود کرج،رود چالوس،باغ لاله های گچسر،پیست اسکی دیزین سیاه بیشه ، کوه های هفت برادران و غیره جزو جاذبه های جاده چالوس می باشد.

 

جاده چالوس کدو حلوایی نارنجی
جاده چالوس کدو حلوایی نارنجی

عکس جاده چالوس

کدو نارنجی


عکس های این پست در فصل پاییز  روز21 آبان  سال97 تهیه شده در ابتدای جاده رطوبت بصورت شبنم تمام شیشه های ماشین را پوشانده بود و هر چه جلو تر می رفتیم تبدیل به نم نم باران و با بالا رفتن به سمت قله البرز تبدیل باران به برفآب و برف شد و با وجود درختان با پوشش برگ های پاییزی زرد، نارنجی و قرمز ، منظره ای زیبا و شگفت انگیز بوجود آورده بود.

 

تصادف در جاده چالوس

چالوس پاییز شمال

جاده چالوس برف پاییز ی سال97
جاده چالوس پاییز سال97

جاده چالوس پاییز

جاده چالوس عکس پاییز

عکس پاییز جاده چالوس

عکس زیبا از جاده چالوس

جاده چالوس پاییزی

رود کرج جاده چالوس

پاییز جاده چالوس عکس

مناظر جذاب و شگفت انگیز

چالوس در پاییز

جاده چالوس پاییز سال97

عکس پاییز چالوس

جاده چالوس پاییز سال97

پاییز چالوس

جاده چالوس پاییز سال97

عکس پاییزی جاده چالوس

نظرات

در ادامه بخوانید...