20 استفاده جالب از آلوئه ورا

در
20 استفاده جالب از آلوئه ورا

 

در صورتی که می دانستید گیاه  آلوئه ورا به چه میزان برای شما مفید است و چه خواص جادویی دارد حتما گلدان آلوورا را  در همه جا و همه ی زمان ها با خود حمل می کردید. همانطور که همه شما ممکن است بدانید، آلوئه ورا از خانواده کاکتوس ها می باشد و در بعضی کشورها مثل نیوزلند مانند علف هرز رشد می کند شما می توانید گیاه آلوئه ورا را در خانه داخل گلدان نگهداری کنید. آلوئه ورا شامل بیش از 200 ماده فعال از جمله ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، آنزیم ها و اسیدهای چرب است. به همین دلیل استفاده از آلوئه ورا طیف گسترده ای دارد. 

 

آلوورا مناسب برای خشکی پوست

آلوورا مناسب برای خشکی پوست

 

مهم نیست که  پوست شما  چه نوع از مشکلات آلرژیک را دارد یا  مستعد آکنه ، خشکی، لکه و غیره می باشد از آلوئه ورا یا صبر زرد به عنوان یک مرطوب کننده استقاده کنید روی هر پوستی  به طور موثر کار می کند و حاوی مواد شیمیایی مضر نمی باشد. بسیاری از محصولات با استفاده از مواد شیمیایی مضر که منجر به خطر افتادن  سلامت پوست و مو می شوند پس به سراغ آلوئه ورا بروید! مرطوب کننده آلوئه ورا بصورت طبیعی برای سلامتی پوست و مو، بدون استفاده از هر نوع مواد شیمیایی یا مصنوعی .

درمان سوختگی های سطحی پوست با آلوورا 

درمان سوختگی های سطحی پوست با آلوورا

 

برای استفاده از آلوئه ورا و ژل آلوئه ورا برای سوختگی، یک مقدار  از آلوئه ورا  را در منطقه سوخته بمالید و روی آن را پانسمان کنید بقیه کار را آلوئه ورا  انجام  خواهد داد. آلوئه ورا التهاب پوست را کاهش داده و در ترمیم بافت آسیب دیده کمک می کند. التهاب پوست نسبتا به سرعت کاهش می یابد. محصولی که توسط شما در خانه ساخته شود بدون مواد شیمیاییی مضر و بسیار بهتر از کالا های آماده بیرون می باشد . به همین دلیل است که استفاده از کرم آلوئه ورا و ژل آنرا به منظور سوختگی جزئی پوست پیشنهاد می کنیم. 

تمیز کردن سبزیجات یا میوه ها از باکتری ها

تمیز کردن سبزیجات یا میوه ها از باکتری ها

از اسپری مقدار کمی از ژل آلوئه ورا مثلا برای خیار، گوجه فرنگی و یا بر روی سبزیجات و میوه جات استفاده کنید. این چنین استفاده جالب از آلوئه ورا را می دانستید؟

آلوورا جایگزینی برای دهان شویه

آلوورا جایگزینی برای دهان شویه

شما می توانید دهان شویه آلوئه ورا را در خانه درست کنید. شستشوی دهان با آلوئه ورا باعث جلوگیری از خونریزی لثه و بهبود تورم لثه می شود. 

آلوورا برای کاهش وزن

آلوورا برای کاهش وزن

یکی دیگر از استفاده های جالب از آلوئه ورا  کمک به کاهش وزن است . اما برای رسیدن به نتیجه  مطلوب باید صبر و شکیبایی داشته باشید. (البته در هر روش کاهش وزن زمان حرف اول را می زند) آلوئه ورا  شامل برخی از خواص مفید مانند : افزایش سیستم ایمنی بدن، حذف سموم و کمک به هضم غذا  می باشد و تمام این موارد  در جهت کاهش وزن و سلامتی کمک می کنند.

آلوورا برای درمان دیابت

آلوورا برای درمان دیابت

دیابت یک بیماری بسیار خطرناک است که در بزرگسالان و حتی در کودکان رخ می دهد، چگونه آن را درمان کنیم؟ پاسخ آلوئه ورا است.  باور کنید یا نه ژل خشک شده آلوئه ورا با کاهش سطح قند خون به درمان دیابت کمک می کند.

آلوورا برای درمان آلوپسی آره آتا

آلوورا برای درمان آلوپسی آره آتا

آلوپسی  یک بیماری خود ایمنی است، که در آن سیستم ایمنی بدن که برای محافظت از بدن در برابر مهاجمان خارجی از جمله ویروس ها و باکتری ها طراحی شده ، به اشتباه به فولیکول های مو، ساختاری که  باعث رشد موها می شود، حمله می کند.و منجر به ریزش مو در یک بخش خاصی ازسر و قسمتهای دیگر بدن می گردد .این وضعیت پوست سر  را می توان با استفاده روزانه از آلوئه ورا کاهش داد .

آلوورا برای ترمیم زخم ها و بریدگی

آلوورا برای ترمیم زخم ها و بریدگی

 ژل آلوئه ورا شامل الیاف پلی ساکارید است که به بهبود زخم کمک می کند بسته به عمق بریدگی مقداری از ژل آلوئه ورا روی بریدگی و یا زخم گذاشته و پانسمان کنید.

آلوورا پاک کننده آرایش

آلوورا پاک کننده آرایش

تمیز کردن آرایش کار بسیار مشکلی است. گاهی اوقات بعد از تمیز کردن آرایش، هنوز هم برخی از نقاط  پوست  تمیز نشده اند که باعث آکنه و یا خشکی و خشن شدن پوست می شود.بهترین راه برای برای پاک کردن آرایش انجام این کار با استفاده از مواد طبیعی مانند آلوئه ورا است. آلوئه ورا سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها است که علاوه بر تمیز کردن پوست شما ، پوست را صاف و ابریشمی می کند . ژل آلوئه ورا جایگزین ساده و موثری برای انواع محصولات شیمیایی است.نگهداری ژل آلوئه ورا در یخچال برای خانم ها برای دسترسی آسان پیشنهاد می شود و حتی نگهداری ژل آلوئه ورا در فریزر هم برای مدت های طولانی قابل استفاده است.

آلوورا یک تسکین دهنده سریع

آلوورا یک تسکین دهنده سریع

قالب های یخ را با ژل آلوئه ورا پر کنید، و در فریزر بگذارید . این تکه های یخ آلوئه ورا تسکین دهنده بزرگ برای سوختگی های ناشی از نور خورشید، گزش حشرات،گیاهان سمی مثل  پیچک و غیره می باشند. از تکه های یخ آلوئه ورا همچنین می توانید برای حلقه های تیره و چین و چروک استفاده کنید.

آلوورا برای شستشوی صورت

آلوورا برای شستشوی صورت

درست مثل دهان شویه، شما همچنین می توانید شوینده صورت حاوی آلوئه ورا  رادر خانه بصورت طبیعی و بدون استفاده از هر نوع مواد شیمیایی مضر درست کنید . مخلوط 1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با یک قاشق غذاخوری شیر بادام و اضافه کردن یک قاشق غذاخوری آب لیمو . این ژل آلوئه ورا را برای حدود 5 تا 10 دقیقه بر روی صورت خود گذاشته و سپس بشویید.

آلوورا برای کف اصلاح صورت آقایان

آلوورا برای کف اصلاح صورت آقایان

کف اصلاح حاوی مواد شیمیایی بسیار مضر است که برای پوست شما خوب نیست. اما اگر می خواهید مرطوب کننده طبیعی بعد از اصلاح استفاده کنید  از آلوئه ورا استفاده نماییذ. آلوئه ورا یک مرطوب کننده  قوی است. برای درست کردن کف اصلاح با آلوئه ورا  : مخلوط 1/3 فنجان ژل آلوئه ورا را با 1/4 فنجان صابون ، 1 قاشق غذاخوری روغن بادام مخاوط کنید . پس از آن  1/4 فنجان آب مقطر گرم با 1 قاشق چایخوری روغن ویتامین E و 5 قطره از روغن اوکالیپتوس در یک بطری کف یا پمپ صابون تمیز اضافه کنید. قبل از هر بار مصرف کاملا تکان بدهید.

نگهداری آلوئه ورا در یخچال

این کف اصلاح در یخچال به مدت شش ماه قابل نگهداری می باشد.

درمان بوی بد دهان با آلوورا

درمان بوی بد دهان با آلوورا

1/4 فنجان از آلوئه ورا ، 1/3 فنجان آب یا آب سیب را مخلوط کرده و آن را بنوشید. آلوئه ورا ضد تورم لثه که یکی از علل بوی بد دهان می باشد، است 

درمان رنگدانه ها و چین و چروک با آلوورا

درمان رنگدانه ها و چین و چروک با آلوورا

ژل آلوئه ورا به بهبود خشکی پوست ، کک و مک و همچنین لکه های خشک پوست کمک می کند .ژل آلوئه ورا دارای ویتامین C و E است که بهترین درمان  برای رنگدانه و چین و چروک پوست می باشد . چند قطره روغن نارگیل در ژل آلوئه ورا برای درمان رنگدانه و چین و چروک مخلوط کنید.

ژل ابرو با آلوورا

ژل ابرو با آلوورا

 یک قسمت از ژل آلوئه ورا را با یک بخش دیگر از روغن کرچک مخلوط کنید. این به تمیز کردن راحت زیر ابرو کمک خواهد کرد.

آلوورا برای پاهای خشک و ترک خورده

آلوورا برای پاهای خشک و ترک خورده

ژل آلوئه ورا (صبر زرد) برای پاهای خشک و ترک خورده است: گلاب، ژل آلوئه ورا، و گلیسیرین و آب لیمو را مخلوط کرده به حالت خمیر برای 10-15 دقیقه روی پاشنه های ترک خورده بصورت روزانه بگذارید. این ژل خمیری آلوئه ورا کمک خواهد کرد پاهای خشک و ترک خورده نرم و صاف شود.

آلوورا برای ضدعفونی کردن دست

آلوورا برای ضدعفونی کردن دست

ضد عفونی کننده ژل آلوئه ورا ی دست  را در خانه در کمتر از یک ساعت درست کنید ½ ژل آلوئه ورا و ¼ الکل را با 20 قطره از اسانس مورد علاقه خود در یک بطری تمیز مخلوط کرده و در محلی تاریک نگهداری کنید.

ژل آلوورا (صبر زرد) برای نوشیدن

ژل آلوورا برای نوشیدن

یکی از رایج ترین و جالب ترین  موارد استفاده از ژل آلوئه ورا اضافه کردن آن در مواد غذایی است. بسیاری از مردم به خاطر خاصیت ملین ژل آلوئه ورا  برای  رفع یبوست از آن استفاده می کنند . آلوئه ورا بخاطر خاصیت قلیایی ،به کاهش التهاب در معده نیز کمک می کند. شما می توانید ژل آلوئه ورا برای مقاصد مختلف استفاده کنید.برای نوشیدن

درخشندگی موها با آلوورا

درخشندگی موها با آلوورا

 مواد شیمیایی موجود در شامپوها باعث خشک و کدر شدن موها شده برای آبرسانی به موها و درخشندگی آنها  ژل آلوئه ورا  موثر است. در صورتی که پوست سر شما چرب یا خشک است برای بازگرداندن تعادل مناسب به پوست سر از ژل آلوئه ورا استفاده نمایید.

درمان های دارویی با ژل آلوورا

درمان های دارویی با ژل آلوورا

ژل آلوئه ورا در درمان بیماری ریفلاکس اسید معده به مری  استفاده می شود. ریفلاکس اسید معده باعث علائمی مانند سوزش سر دل، درد قفسه سینه، و مشکل در بلع می شود. آلوئه ورا بخاطر خواص ضد التهابی باعث تسکین پوشش معده و مری می شود . همچنین با عوامل بیماری زایی که باعث مشکلات گوارشی می شوند مبارزه می کند.

 

درخت آلوئه ورا

Aloe-plants-region-Transkei-South-Africa.jpg


این گیاه گرمسیری و همیشه سبز به ارتفاع 4-10 متر می رسد برگها گوشتی ، بزرگ ، تیز ، سبز مایل به آبی یا خاکستری مایل به آبی تا طول 60 سانتی متر است. در امتداد لبه های برگ خار وجود دارد. ریشه بسیار منشعب است. گلها به شکل زنگوله ، نارنجی کمرنگ یا قرمز روشن هستند که در گل آذین جمع شده و روی ساقه بلند رشد می کنند. میوه یک کپسول استوانه ای است. دانه ها متعدد ، سیاه مایل به خاکستری ، مثلثی هستند. آلوئه  بیشتر اواخر زمستان و اوایل بهار شکوفا می شود. از طریق قلمه تکثیر می شود.

 

سرزمین بومی درخت آلوئه آفریقای جنوبی است. در منطقه ما ، در قفقاز و آسیای میانه رشد می کند. آلوئه مدت زیادی است که اهلی شده و به عنوان یک گل داخلی پرورش داده می شود. با این حال ، در شرایط داخلی ، این گیاه به ندرت شکوفا می شود ، اگرچه با مراقبت خوب می تواند هر ساله شکوفا شود. آلوئه خیلی سریع رشد می کند و ارتفاع آن به 100 سانتی متر می رسد برگ و آب آلوئه دارای خواص دارویی است.

برگ ها و ساقه ها حاوی ویتامین های مختلف ، مواد صمغی ، آنتراگلایکوزیدها و مقدار کمی آنزیم هستند. برگها در دوره پاییز و زمستان برداشت می شوند ؛ توصیه می شود 1-2 هفته قبل از برداشت آلوئه مرطوب کننده نشود.

 

Aloe-cameronii-Red-Aloe1.jpg


این گیاه بومی مناطق استوایی آفریقا است ، بنابراین نور خورشید را بسیار دوست دارد. در تابستان ، در فضای باز و در هوای تازه رشد خوبی می کند. می توان به ندرت مرطوب کننده کرد ، زیرا برگها قادر به حفظ رطوبت برای چندین روز هستند. در زمستان ، آلوئه باید با آب در دمای اتاق آب داده شود ، و لازم است هم از بالا آب بگیرید و هم آب در ظرف بریزید. اما مهم است که در این کار زیاده روی نکنید: وقتی خاک غرقاب می شود ، سیستم ریشه پوسیده می شود. در زمستان بهتر است گیاه را در اتاقی با دمای 10-10- درجه سانتیگراد نگهداری کنید.

 

درخت آلوئه ورا سبز و درخت  آلوئه ورا قرمز هر دو آلوئه ورا و آلوئه ورا گیاهان دارویی با ترکیب شیمیایی یکسان هستند که در طب سنتی و سنتی استفاده می شود. این آب میوه برای بیماری های دستگاه گوارش ، درمان بیماری های چشم و فرآیندهای التهابی استفاده می شود. این گیاه همچنین در زیبایی شناسی کاربرد زیادی دارد.

دراین مقاله  طریقه مصرف آلوئه ورا برای مو پوست و انواع بیماری را بخوانید 

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۷I wish to show my affection for your kindness giving support to those who have the need for help on this study. Your personal commitment to passing the message throughout has been exceptionally advantageous and have surely made many people just like me to reach their objectives. The invaluable rencmmeodations can mean a whole lot a person like me and extremely more to my office colleagues. Regards; from everyone of us.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵آلوورا مرطوب کننده طبیعی قوی، آنتی اکسیدان، ضد عفونی کننده، مقوی، داروی موثر برای درمان بیماری های پوستی، جوان کننده پوست و بدن، تقویت کننده ایمنی، دارای خاصیت قابض، التیام دهنده زخم، ضد التهاب و تسکین دهنده، التیام دهنده آرتروز، تسکین دهنده دردهای عضلانی است. مورد استفاده برای رگ به رگ شدن و جراحات ورزشی، التهاب چشم، بیماری های گوارشی و قلبی عروقی، زخم، آبریزش بینی و گلودرد، تقویت کننده لثه، داروی عالی برای تحریک و درمان موهای ضعیف شده

۱۴۰۰/۱۰/۱۵الوئه ورا یک گیاه همیشه سبز کاکتوس مانند از خانواده سوسن است. کلمه "ورا" به معنای "واقعی، واقعی" یعنی آلوئه واقعی است.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵زادگاه آلوئه، قسمت جنوبی شبه جزیره عربستان، شمال آفریقا، جزایر قناری و کاپو ورد است. در تمام نقاط جهان که آب و هوای آن خشک است رشد می کند. در آفریقا و هند گسترده است. به دلیل رطوبت بالای برگ ها، آلوئه می تواند در خاک های خشک و سنگلاخی رشد کند. این امر استفاده از آن را به عنوان یک گیاه زینتی ساده می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵بیش از 200 گونه الوورا وجود دارد. با گلهای زرد زیبا شکوفا می شود و به شکل مثلث میوه می دهد. طول برگ های آلوئه به 60 تا 100 سانتی متر می رسد. انتهای بریده شده برگ 4 ساعت پس از برش اکسید می شود و اگر مایعی از برگ خارج شود پژمرده می شود. برگها ضخیم و گوشتی و حاوی مایعات زیادی هستند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵تولیدکنندگان اصلی آلوئه برای نیازهای آرایشی و بهداشتی عبارتند از: استرالیا، هند، بنگلادش، چین، مکزیک، جمهوری دومینیکن، کنیا، آفریقای جنوبی، جامائیکا و ایالات متحده آمریکا.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵خواص درمانی آلوئه ورا از زمان های قدیم شناخته شده بوده است و مصریان، یونانی ها، رومی ها و هندی ها به طور گسترده ای از آن در پزشکی استفاده می کردند. این یک جزء جدایی ناپذیر در طب سنتی در چین، روسیه، آفریقا، جامائیکا، ایالات متحده آمریکا، مکزیک و هند است.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵آلوئه ورا نقش مهمی در خوددرمانی در خانه دارد ، زیرا برای تعدادی از مشکلات و بیماری ها موثر است، اما هیچ عارضه ای حتی برای بدن کودک ندارد. برگ های آلوئه حاوی مواد فعال بیولوژیکی هستند: اسیدهای آمینه، آنتراکینوئیدها، آنزیم ها، آلانتوئین، آنتی اکسیدان های طبیعی، ویتامین های B کمپلکس - B1، B2، B3، B5، B6، B12، ویتامین های C و E و بتاکاروتن که در بدن وجود دارد. تبدیل به ویتامین A، کلسیم، روی، منیزیم، مس، آهن، پتاسیم، فسفر، رودیوم، ایریدیم، مونو و پلی ساکارید می شود. آب برگ آلوئه ورا دارای خواص مرطوب کنندگی باورنکردنی است.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵آلوئه دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، آرام بخش، مرطوب کننده، ضد عفونی کننده، ضد قارچ، قابض، ترمیم کننده زخم، ضد درد، ملین است. به عنوان دارو برای مصارف داخلی و خارجی استفاده می شود. آب آلوئه ورا به شکل طبیعی مصرف می شود. آلوئه ورا یک داروی فوق العاده موثر برای درمان بیماری های پوستی است.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵آب آلوئه ورا دارای اثر ضد عفونی کننده، تسکین دهنده و التیام بخش است. برای بریدگی، خراش، سوختگی از جمله آفتاب سوختگی، سرمازدگی، سوزش، بثورات پوستی، التهاب پوست، کاهش خارش، سوزش، تورم پس از نیش حشرات و آلرژی موثر است. به درمان کبودی، آکنه، لک های جزئی پوست، درماتیت، زخم های پوستی و اگزما و همچنین جوش و ویتیلیگو (کم رنگی شدن پوست)، پای ورزشکاران، پسوریازیس کمک می کند. تسریع بهبود زخم، کاهش اسکار، درمان زگیل، تبخال. در درمان زخم های کهنه و آبسه های عمیق با چرک زیاد موثر است. قارچ های مختلف از جمله قارچ ناخن و پا را درمان می کند. آلوئه نه تنها اثر شفابخشی بر روی پوست دارد، بلکه آن را عمیقاً مرطوب می کند. آلوئه ورا بهترین مرطوب کننده طبیعی( یخ الوورا برای صورت ) است.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵از خواص درمانی آلوئه ورا در موارد زیر استفاده می شود: - با آبریزش بینی با منشاء مختلف، با آسم، آب آن التهاب را برطرف می کند و مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای آمینه بدن را تامین می کند، تورم مخاط بینی را برطرف می کند، همچنین برای جلوگیری از سرماخوردگی، غرغره گلو درد با آب آلوئه ورا استفاده می شود. - با رگ های واریسی - برای افزایش ایمنی بدن ویتامین های موجود در آب آن به حفظ سطح ایمنی مورد نیاز کمک می کند. آب آن حاوی آنتی بیوتیک های ملایم است. - برای بهبود وضعیت خون - برای درمان دیابت، سطح قند خون را کاهش می دهد - برای درمان بیماری های دستگاه گوارش، بیماری های دستگاه گوارش همراه با زخم های داخلی، آبسه ها، زخم ها، تحریکات غشای مخاطی معده و دوازدهه 12 - برای بهداشت دهان و دندان و تقویت لثه غرغره با آلوئه ورا عفونت های دهان را از بین می برد، زخم ها را التیام می بخشد، نفس را تازه می کند. این یک داروی شناخته شده برای درمان بیماری لثه است. -در درمان کدر و ملتهب چشم، التهاب پلک ها کمپرس و شستشو با آب آلوئه کمک می کند. - برای بیماری های قلبی عروقی، تاکی کاردی، آنژین صدری - متابولیسم را بهبود می بخشد و به طور موثر به یبوست کمک می کند - برای درمان روماتیسم، آرتریت، آسیب های ورزشی ژل آلوئه ورا برای ورزشکارانی که دچار خراشیدگی، رگ به رگ شدن، دردهای عضلانی می شوند، یک داروی ضروری است. - برای درمان بیماری های انکولوژیک برای محافظت در طول پرتودرمانی استفاده می شود. به عنوان یک تونیک عمومی برای بیماران مبتلا به سرطان که سوء تغذیه دارند استفاده می شود. - با آترواسکلروز - برای آلرژی - با فشار خون بالا - با هپاتیت

۱۴۰۰/۱۰/۱۵بسیاری از گیاهان بیابانی از جمله آلوئه ورا در شرایط نامساعدی رشد می کنند که به تجمع مواد فعال بیولوژیکی در داخل آنها کمک می کند. هنگام استفاده از این گیاهان در خانه، قبل از درمان، بهتر است شرایط نامطلوب ایجاد شود - به مدت 3-4 روز آبیاری نکنید، در یک مکان تاریک قرار دهید. بنابراین، گیاه منبع داخلی مواد مغذی را فعال می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵آلوئه ورا از زمان های بسیار قدیم به طور گسترده ای در لوازم آرایشی استفاده می شود و در محصولات آرایشی بی شماری برای صورت و بدن و همچنین برای مراقبت از مو استفاده می شود. تصور چنین محصول آرایشی که این گیاه نمی تواند در آن گنجانده شود دشوار است. می تواند اصلی یا یکی از اجزای اصلی محصول باشد یا به آن اضافه شود. اینها انواع کرم ها، پمادها و ژل ها، آرایشی و بهداشتی و دارویی، شامپو، نرم کننده، مومیایی کننده، ماسک صورت و مو، تونیک و لوسیون، صابون، محصولات برنزه کننده، محصولات آرایشی، خمیر دندان و .... هستند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵ آلوئه در آرایش و زیبایی به لطف استفاده می شود - خاصیت مرطوب کنندگی( یخ آلوورا ) آلوورا یخ زده پوست را عمیقا مرطوب می کند، یک لایه محافظ مرطوب کننده روی پوست ایجاد می کند. از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست در هوای بد و در شرایط رطوبت کم هوا جلوگیری می کند، در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند، قرمزی را تسکین می دهد، خارش را برطرف می کند. پوست را نرم و صاف می کند، آن را با رطوبت و ویتامین اشباع می کند، چین و چروک ها را از بین می برد، پوست را مات می کند، چهره را بهبود می بخشد. قبل از استفاده از کرم مغذی، چند قطره آب آلوئه ورا روی پوست صورت بمالید.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵آلوئه ورا یک داروی عالی برای پوست های خشک، خسته، کم آب و پیر، آن را با رطوبت و ویتامین ها اشباع می کند. ایده آل برای پوست ظریف دور چشم. - خاصیت ضد التهابی و تسکین دهنده اثر آرام بخش دارد. تحریک، قرمزی پوست، خارش را برطرف می کند. پاک کننده آرایش عالی . محصولی عالی برای مراقبت از پوست بعد از اصلاح و اپیلاسیون. - خاصیت قابض و شفابخش

۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ژل آلوورا زخم ها، بریدگی ها، سوختگی ها، سرمازدگی را التیام می بخشد، به بهبود زخم ها و التیام آنها کمک می کند، جای زخم ها را کاهش می دهد. دارای خواص قابض قوی است، منافذ را سفت می کند، پف را تسکین می دهد. ژل آلوورا یک درمان موثر برای پوست های چرب با منافذ بزرگ. - ژل آلوورا خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی در درمان تعدادی از قارچ ها و باکتری ها، در درمان بیماری های پوستی، آبسه، تاول، اگزما، پسوریازیس، پاک کننده پوست، تنظیم کننده ترشح سبوم و رفع جلای چربی موثر است.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵خاصیت آنتی اکسیدانی ژل آلوورا در هند به دلیل خواص ضد پیری، "کوماری" - "جوان، جوان" نامیده می شود. ملکه مصری کلئوپاترا زیبایی خود را مدیون ژل آلوورا بود - کلئوپاترا ژل آلوورا را گیاه جوانی می نامید.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵ژل آلوورا بخشی از بسیاری از آماده سازی های مو است - شامپو، ماسک، نرم کننده، . رشد مو را تسریع می کند، تغذیه و مرطوب می کند. ساختار مو را تقویت می کند، تعادل چربی و آب را بازیابی می کند. مخصوصاً برای درمان موهای فرسوده و تغییر رنگ، برای محافظت و ترمیم موها پس از رنگ کردن توصیه می شود

۱۴۰۰/۱۰/۱۵آلوورا در غذا نیز استفاده می شود ، ژل آلوورا در برخی از لیکورها و دسرها یافت می شود. آب آلوئه ورا متابولیسم را بهبود می بخشد.

۱۴۰۰/۱۱/۲۷خود کلمه "آلوئه" در حال حاضر با فوایدی همراه است، خواه یک گیاه آپارتمانی باشد یا یک محصول آرایشی مبتنی بر آن. اما در عین حال، سردرگمی زیادی وجود دارد: کسی آن را آگاو می نامد و کسی آن را آلوورا می نامد، برخی می گویند آب آلوورا مفید است، در حالی که دیگران در مورد ژل صحبت می کنند.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸علیرغم این واقعیت که تمام فرآورده های آلوئه ورا منشا گیاهی دارند و اغلب متعلق به مکمل های غذایی هستند و نه مواد دارویی، استفاده از آنها بدون تجویز پزشک بسیار نامطلوب است.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸در دهه 30 قرن گذشته، فیلاتوف، آکادمیک شوروی، یک روش منحصر به فرد برای درمان بیماری های چشم، پوست و سایر بیماری ها - بافت درمانی - ایجاد کرد. ماهیت آن تجمع محرک های بیوژنیک در بافت های منشأ حیوانی و گیاهی در حین حفاظت آنها به روشی خاص بود. او از برگ آلوئه به عنوان ماده گیاهی استفاده کرد. بر اساس همین اصل، پمادها و مواد بر پایه آلوئه به طور فعال در درمان عواقب بمباران اتمی در ژاپن در سال 1945 استفاده شد.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸به عنوان وسیله ای برای کاهش وزن عصاره آلوورا اغلب با انواع رژیم های کاهش وزن مصرف می شود. این بر اساس خواص آن است که فرآیندهای متابولیک و متابولیسم را تسریع می کند. همچنین به لطف آمینو اسیدهای موجود در ترکیب، آلوئه به عنوان منبعی از پروتئین در نظر گرفته می شود که از نظر تئوری می تواند به رشد عضلات کمک کند و منبع انرژی باشد. با این حال، هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد آلوئه واقعاً بر کاهش وزن تأثیر می گذارد.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸برای سرماخوردگی، از آب آلوورا به صورت خارجی استفاده می شود: به شکل قطره - برای آبریزش بینی و به عنوان محلول شستشو - برای درد در گلو. محلول با مخلوط کردن آب و آب آلوورا به نسبت مساوی به دست می آید. آلوئه ورا به دلیل خاصیت قابض، علاوه بر ضد التهاب، اثر ضد درد خفیفی نیز دارد. اغلب، آلوئه به رژیم غذایی افرادی که پس از بیماری های جدی (از جمله بیماری های ویروسی تنفسی) ضعیف شده اند اضافه می شود تا وضعیت عمومی آنها را بهبود بخشد و اشتها را تحریک کند. آلوئه با عسل، گردو و گاهی با شراب قرمز مخلوط می شود.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸برخی از آنزیم ها، روی و ویتامین ها مسئول خواص ترمیمی آلوئه هستند. اکثر باکتری ها و ویروس ها به سیستم گوارش نفوذ می کنند و با افزایش نفوذپذیری دیواره روده، عملکرد محافظتی کل ارگانیسم ممکن است کاهش یابد. آنزیم برادی کیناز موجود در آلوئه ورا سیستم ایمنی را تحریک می کند و عملکرد غشای سلولی را حفظ می کند. روی تأثیر مثبتی بر پس زمینه هورمونی دارد که وضعیت آن بر عملکردهای محافظتی بدن نیز تأثیر می گذارد. ویتامین‌های A، C، E و تعدادی از مواد معدنی موجود در آلوئه ورا دارای اثر آنتی‌اکسیدانی هستند و به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند، که همچنین می‌تواند فرآیندهای التهابی را کاتالیز کند.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸همه از خواص احیا کننده آلوئه ورا می دانند که تعدادی از مواد مسئول آن هستند. آنتراکینون ها و فیتونسیدها از رشد و نمو بسیاری از باکتری ها، قارچ ها و تک یاخته ها جلوگیری می کنند و کریزوفانوئیک اسید نیز اثر ضد قارچی دارد. امودین و ساپونین ها ضد عفونی کننده قوی هستند. برخی از پلی ساکاریدهای موجود در آلوئه دارای اثر تحریک زیستی هستند، فرآیندهای متابولیک را در بافت ها تسریع می کنند و به بهبود سریع تر زخم ها کمک می کنند. وقتی آب آلوئه به صورت خارجی استفاده شود، به عنوان مثال، به عنوان لوسیون یا آبیاری، از فعالیت بسیاری از میکروب های بیماری زا مانند استافیلوکوک، استرپتوکوک، اشریشیا کلی و اسهال خونی جلوگیری می کند. با توجه به این خاصیت، در طب عامیانه تا به امروز از آب آلوئه در درمان ضد سل استفاده می شود. محبوب ترین استفاده از پمادهای مبتنی بر آلوئه برای بهبود زخم. عسل و آب آلوئه ورا به نسبت مساوی مخلوط می شوند و یک قاشق غذاخوری الکل به یک لیوان مخلوط حاصل اضافه می شود. پس از آن، پماد کاملا مخلوط شده و در یخچال نگهداری می شود.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸تاثیر آلوورا بر هضم غذا از زمان های قدیم از آب آلوورا به عنوان ملین استفاده می شده است. حتی پلینی بزرگ آن را "... تقریباً تنها ملینی که در عین حال معده را تحریک می کند" نامیده است. این عمل آلوئه بر اساس خواص آلوئین است که منجر به افزایش محتوای آب در روده، تحریک ترشح موکوس و افزایش پریستالسیس می شود. با این حال، ثابت شده است که استفاده از آب و سایر مشتقات آلوئه به عنوان ملین بی خطر نیست . در سال 2002، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) استفاده از محصولات حاوی آلوئین را برای چنین اهدافی به دلیل ایمنی و کارایی مشکوک ممنوع کرد. همچنین طی آزمایشات روی حیوانات مشخص شد که این ماده سرطان زا است.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸آلوورا هنوز در طب عامیانه محبوب است. اغلب برای موارد زیر استفاده می شود: عادی سازی هضم، افزایش اشتها، حفظ ایمنی، درمان بیماری های پوستی، کاهش وزن.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸ویژگی های بازسازی کننده آلوئه حتی نقش مهمی در توزیع مجدد جهان باستان ایفا کرد! اسکندر مقدونی تنها به این دلیل جزیره سقطری را فتح کرد که ساکنان آن به کشت آلوئه مشغول بودند. طبق یک نسخه ، مربی او ارسطو به اسکندر مقدونی توصیه کرد که این کار را انجام دهد ، طبق دیگری ، ارتش فرمانده بزرگ در اثر لشکرکشی های قبلی تضعیف شده بود و به درمانی نیاز داشت که برگ های آلوئه می توانست ارائه دهد.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸برگها و آب تغلیظ شده آلوورا به دست آمده از تبخیر به عنوان مواد اولیه دارویی استفاده می شود. به دومی "صبور" نیز می گویند که از عربی به "صبر" ترجمه شده است، زیرا خود آلوورا به دلیل توانایی طولانی مدت بدون آب، نمادی از استقامت در نظر گرفته می شود. برگ ها را چندین بار در سال برداشت می کنند و فقط برگ های پایین و وسط را به طول حداقل 15 سانتی متر انتخاب می کنند.قبل از برداشت، گیاه تا چند هفته آبیاری نمی شود تا غلظت عناصر غذایی به حداکثر برسد. مواد فعال به مدت 4 ساعت پس از جمع آوری نگهداری می شوند. سه نوع مواد اولیه وجود دارد: برگ های تازه، برگ های خشک و شاخه های تازه. عصاره آلوئه از برگ های تازه در پزشکی و زیبایی استفاده می شود. همچنین مهم است که بین ژل و آب آلوورا تمایز قائل شوید. شیره یک مایع زرد رنگ است که در برگها وجود دارد و هنگام بریدن یا شکستن آنها آزاد می شود و ژل ، پالپ فرآوری شده برگهای آلوورا است. آب آلوورا غلیظ تر و اشباع تر از مواد فعال است، اما هر دو شکل در داروسازی و آرایشی کاربرد دارند.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸ترکیب شیمیایی آلوورا........... آب آلوورا حاوی بیش از 200 ماده فعال است. مهم ترین آنها را نام می بریم: آنتراکینون ها - آلوئین (باربالوئین)، ایزوآلوئین، 7-هیدروکسی آلوئین A، 5-هیدروکسی آلوئین A. آلوئین تلخی مشخصی می دهد و مسئول تأثیر داروهای حاوی آلوئه بر روی سیستم گوارش است - ماهیچه های صاف روده را کاهش می دهد. آلانتوئین - دارای اثر قابض و نرم کننده است. تک و پلی ساکاریدها؛ آنزیم ها؛ ویتامین های A، C، E، گروه B؛ آمینو اسید؛ مواد معدنی: کلسیم، مس، سلنیوم، کروم، منگنز، منیزیم، پتاسیم، سدیم، روی و غیره. ساپونین ها؛ اسیدهای آلی؛ فیتونسیدها - مواد فعال بیولوژیکی با اثرات باکتریواستاتیک و ضد قارچی؛ استرها و رزین ها؛ فنل ها؛ هورمون های گیاهی اکسین ها و جیبرلین ها که دارای خواص ضد التهابی و بازسازی هستند.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸بیش از 400 نوع آلوئه وجود دارد. اما معروف ترین آنها آلوئه آربورسنس و آلوورا هستند. هر دو گونه به عنوان گیاهان زینتی محبوب هستند و همچنین از زمان های قدیم به طور گسترده در طب عامیانه و آرایشی استفاده می شده است . Aloe arborescens از زمان مصر باستان شناخته شده است - آب آن بخشی از مایعات مومیایی کردن فراعنه بود. این نوع آلوئه است که در عامیانه آگاو نامیده می شود . آگاو در بیابان ها و نیمه بیابان های آفریقای جنوبی رشد می کند، اما در بسیاری از مناطق گرمسیری و معتدل طبیعی است. آلوورا (آلوئه ورا)، یا آلوئه واقعی، در سرتاسر جهان کشت می‌شود و در جزایر قناری در طبیعت یافت می‌شود، بنابراین گاهی به آن آلوئه قناری نیز می‌گویند. آگاو و آلوئه ورا ترکیب شیمیایی مشابهی دارند و بنابراین کاربردهای مشابهی دارند.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸نام‌های دیگر آلوئه‌ورا عبارتند از: چادُروار، صبر سقوطری، آلوئه‌ورا، صبر، صبر کموار، صبر زرد، ازوال، ازوادزرد خزانه، مقر، ایلوا، صبارا، آلوئه کوراسائو، آلوئه هندی، آلوئه بارباد، الوا، صباره، برمس، سولع، مقرا، چادروا و صعدنا

۱۴۰۰/۱۱/۲۸آلوئه قدیمی ترین گیاه است که اولین ذکر آن در تاریخ مصر باستان به حدود 1500 سال قبل از میلاد می رسد. ویژگی های ساختاری ساکولنت به او کمک کرد تا از تمام تغییرات آب و هوایی که در طول هزاره ها رخ داده است جان سالم به در ببرد و تا به امروز زنده بماند. در طول خشکسالی طولانی، گیاه از ذخیره رطوبت انباشته شده در برگها استفاده می کند و برای اینکه در شرایط شدید از بین نرود، شاخه های پایینی را دور می ریزد.

در ادامه بخوانید...

آب سم‌ زدای آلوورا

در

مواد لازم
• آلوورا
• آب لیمو
• آب


طرز تهیه
1. برگ آلوورا را برداشته، آن را باز کرده و ژل آن را درآورید.
2. دو قاشق غذاخوری ژل آلوورا داخل پردازنده بریزید.
3. دو قاشق غذاخوری آب لیمو به آن اضافه کنید.
4. آن را چرخ کنید.
5. یک لیوان آب اضافه کنید.

فواید
• آلوئه ورا حاوی ویتامین‌ها، ‌مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه است. این خواص ضد باکتری، باعث بهبود هضم غذا، جلوگیری از بیماری های پوستی، مانع از شکل گیری زخم های دهانی شده و به کاهش وزن و کاهش سطح قند خون کمک می کند.
• لیمو با کمک به دفع صفرا از کبد به روده کوچک، به کاهش چربی اضافی بدن کمک می کند.(سیارک)

بیست و پنج نوشیدنی برای سم زدایی و کاهش وزن

نظرات

در ادامه بخوانید...

در مورد آلوورا بیشتر بدانیم

در

بعضی از خواص آلوورا  شامل کمک به کاهش وزن، بهتر شدن هضم و افزایش ایمنی بدن می باشد.

نوشیدنی های آلوورا باعث کشش و سلامتی سریع پوست می شود.

خواص و مضرات :

آلوئه ورا همچنین برای درمان یبوست  مکملی محبوب می باشد ، اما می تواند موجب برخی از واکنش های جانبی در کوتاه مدت از قبیل گرفتگی عضلات و حتی دفع کلسیم گردد. زیاده روی و مصرف طولانی مدت آلوورا توصیه نمی شود زیرا که با عدم تعادل الکترولیت ها، سوء جذب، فشار کلیه، و از دست دادن بیش از حد پروتئین در ارتباط است.

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

نظرات

در ادامه بخوانید...

خواص مفید دانه کاکائو

در
دانه کاکائو علاوه بر کاهش وزن کمک از سکته مغزی جلوگیری می کند
دانه کاکائو علاوه بر کمک به کاهش وزن، از سکته مغزی جلوگیری می کند. پوسته دانه کاکائو ، که من آن را شکلات استفاده می کنم، برای کاهش وزن مفید است.
کارکنان دانشگاه ایلینوی تصمیم گرفتند که حداقل برخی از غذاهای شیرین و محبوب را که می توانید و حتی نیاز به خوردن غذا در رژیم غذایی دارید را پیدا کنند.
دانشمندان موفق شدند، به نتیجه های غیر منتظره برسند-. خواص پوسته کاکائو به افرادی که می خواهند وزن کمتری داشته باشند کمک خواهد کرد.
 
دانیل کلینت، یکی از شرکت کنندگان در گروه تحقیق ، اظهار داشت :ما پوسته را تجزیه و تحلیل کردیم و نتیجه گرفتیم که حاوی عصاره های مفید است. علاوه بر این، آنها قادرند سلولهای چربی سفید را به صورت قهوه ای تبدیل کنند. در نتیجه، یک فرد به سرعت کالری های اضافی را می سوزاند و مواد مصرفی و از دست دادن وزن را شروع می کند.
 
علاوه بر این، دانشمندان دریافته اند که ترکیبات فنلی در پوست دانه کاکائووجود دارد و خطر سکته مغزی، دیابت نوع 2 و سایر بیماری هایی را که بر اثر چاقی ایجاد می شود، کاهش می دهد.
 
کارشناسان همچنین اشاره کردند که تولید کنندگان از کاکائو استفاده می کنند تا شکلات کم کالری ایجاد کنند. همچنین این محصول در مواردی منع مصرف دارد. بنابراین، قبل از استفاده از آن، با یک متخصص مشورت کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

در سه روز 7 کیلوگرم وزن از دست بدهید

در
چغندر و کفیر یک کشف واقعی برای هرکسی است که می خواهد وزن کم کند. این محصولات مقرون به صرفه به شما این امکان را می دهند که فقط در سه روز 7 کیلوگرم وزن خود را از دست داده و بدن را تمیز کنید.
 
رژیم های فشرده بسیار محبوب هستند زیرا به شما امکان می دهند خیلی سریع به نتیجه برسید. اما آنها منع مصرف دارند ، بنابراین باید با پزشک مشورت کنید. در رژیم غذایی کفیر و چغندر در سه روز می توانید از سه تا هفت کیلوگرم وزن خود را از دست دهید - این بستگی به ویژگی های فردی و میزان وزن اضافی شما دارد.  
 
اگر قبلاً رژیم گرفته اید ، یا حداقل به درستی غذا می خورید و ورزش می کنید ، این رژیم غذایی نتایج بیشتری را به همراه خواهد داشت. اما به یاد داشته باشید که چنین رژیم غذایی با محدودیت های جدی در تغذیه و رژیم غذایی از نظر کمبود ویتامین ها و پروتئین همراه است و شما نمی توانید بیش از سه روز به آن پایبند باشید.
 
بنابراین ، در هر روز باید 1.5 کیلوگرم چغندر آب پز ، 1.5 لیتر کفیر کم چرب و 1.5-2 لیتر آب میل کنید. کفیر و چغندر را هم با هم و هم جداگانه می توان مصرف کرد. به عنوان مثال ، می توانید آنها را در مخلوط کن مخلوط کنید. در روز چهارم مقدار چغندر و کفیر را کم کنید و 400 گرم گوشت بدون چربی آب پز یا هر نوع ماهی را به منو ی تغذیه خود اضافه کنید ، همچنین یک پرتقال یا گریپ فروت در روز چهارم مصرف کنید.
 
چغندر برای بدن بسیار مفید است. به خواص این گیاه که حاوی فیبر ، فروکتوز ، پتاسیم ، منگنز ، ید ، فسفر ، گوگرد ، مس ، پکتین ها ، ویتامین های A ، C ، گروه B است می توان اشاره کرد، که به بهبود دستگاه گوارش ، پاکسازی روده ها ، از بین بردن سموم و کلسترول اضافی از بدن کمک می کند. کفیر سرشار از پروتئین و کلسیم است ، این نوشیدنی کاملاً جذب می شود ، تأثیر مفیدی بر روده و میکرو فلورا دارد.
 
رژیم غذایی با کفیر 7 روش
چنین فرآورده های لبنی ، مانند کفیر ، دستگاه گوارش را کاملاً تمیز می کند ، بدن را برای مدت طولانی اشباع و سیر می کند ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. همچنین حاوی پروتئین شیر ، کلسیم ، فسفر است. بنابراین ، رژیم های کفیر بسیار محبوب هستند ، به سرعت اثر می گذارند و به راحتی تحمل می شوند.
 
1. روزهای روزه یا روزه کفیر. اگر شما نیاز به کاهش وزن یا پاکسازی بدن در چند روز دارید ، یک رژیم غذایی کفیر یک گزینه عالی است. برای انجام این کار ، شما فقط باید 1 تا 5/1 لیتر کفیر به مدت 1-3 روز استفاده کنید. هنوز هم می توانید آب و چای سبز را به مقدار نامحدود بنوشید. اما شما نمی توانید این روش را بیش از 3 روز ادامه دهید ، در طی آن می توانید تا 5 کیلوگرم وزن کم کنید.
 
2. رژیم غذایی کفیر و پنیر دلمه. برای بهبود متابولیسم و ​​تجدید دوباره ذخیره کلسیم ، به کفیر و پنیر نیاز دارید. همچنین ، این پشت سر هم به از دست دادن 5-6 کیلوگرم در 5 روز کمک می کند. اگر این گزینه مناسب شماست ، 1 تا 5 لیتر کفیر و نیم کیلوگرم پنیر کم چرب مصرف کنید ، به 5 وعده غذایی تقسیم کنید و هر 2-3 ساعت یکبار بخورید.
 
3. رژیم غذایی کفیر  و میوه. چنین رژیم غذایی شامل حذف سموم از بدن و کاهش پوندهای اضافی است. سیب برای چنین رژیمی عالی است. اصل بسیار ساده است: 1 کیلوگرم میوه و 1 لیتر کفیر 5-6 بار تقسیم کنید. به مدت 5 تا 5 روز و 4 کیلوگرم از دست بدهید.
 
4. رژیم غذایی روز درمیان کفیر. چنین رژیم غذایی برای کسانی مناسب است که نمی خواهند روی یک رژیم غذایی دقیق بمانند ، اما می خواهند وزن اضافی خود را از دست بدهند. اصل آن این است: در یک روز فقط 1 لیتر کفیر می خورید ، و روز بعدی فرنی بعدی ، سوپ ها ، غذاهای پروتئینی ، میوه و سبزیجات (به جز شیرینی و آردی). سپس دوباره کفیر ، و سپس دوباره رژیم معمولی را ادامه دهید. شما می توانید تا 2 هفته از چنین رژیمهایی استفاده کنید و تا 9 کیلوگرم وزن کم کنید.
 
5- رژیم غذایی کفیر و گندم سیاه. همه می دانند که گندم سیاه حاوی پروتئین ، فیبر ، منیزیم و آهن است. به فعال کردن دستگاه گوارش کمک می کند و کفیر اثر آن را تقویت می کند. اگر مناسب شماست و شما تمایل به از دست دادن 10 کیلوگرم دارید ، پس از 1-2 هفته باید گندم سیاه آب پز (بدون نمک و ادویه جات) بخورید و کفیر کم چرب بنوشید. سیب نیز مجاز است.
 
6. رژیم سم زدایی کفیر. این گزینه رژیم غذایی به ویژه پس از تعطیلات طولانی مناسب است ، اما استفاده بیش از 3 روز از این رژیم غذایی منع مصرف دارد. رژیم غذایی: صبحانه - 1 قاشق غذاخوری کفیر و 1 قطعه نان قهوه ای؛ چای بعد از ظهر - 2 عدد سیب و 1 قاشق غذاخوری. کفیر
ناهار - سالاد کلم ، 1 قاشق غذاخوری. کفیر
شام - 2 عدد سیب و 50 گرم پنیر ، و قبل از خواب نیز 1 قاشق غذاخوری. کفیر
 
7. رژیم كفیر به مدت 21 روز. به اصطلاح چنین رژیم غذایی شامل خوردن غذاهای سالم است. شما باید طی 21 روز انواع ماهی و گوشت کم چربی بخورید ، نیمی از چربی ها باید از منشاء سبزیجات ، لبنیات کم چرب ، مصرف بیشتر سبزیجات ، میوه ها و آب باشند. نان و شیرینی را از رژیم غذایی خود حذف کنید. و هر روز حداقل 1 لیتر کفیر بنوشید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

کامکوات میوه طلایی

در

کامکوات (Kumquat (fortunella ، kinkan گیاهی از خانواده Root است که متعلق به جنس مرکبات است. این گیاه در جنوب چین ، در جنوب اروپا ، ایالات متحده آمریکا ، ژاپن ، آسیای جنوب شرقی و خاورمیانه کشت می شود.کامکوات، Kumquat تازه مصرف می شود. بر اساس آن ، لیکور ، آب نبات میوه ای ، مربا ، مارمالاد تهیه می شود.

میوه ها اشتها آور، آبدار ، طعم ترش و شیرین دارند و بدن را با ویتامین ها و مواد معدنی تأمین و با انرژی پر می کنند. Furtunella خواص ضد التهابی ، ضد باکتریایی ، ضد قارچ و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن دارد.

نوشیدنی مبتنی بر "میوه طلایی" برای درمان بیماری های دستگاه تنفسی فوقانی ، اختلالات گوارشی ، عادی سازی فعالیت های قلبی عروقی و سیستم عصبی استفاده می شوند.

توضیحات گیاه شناسی کامکوات

کامکوات، Kumquat درخت کوتاه همیشه سبز است که تا 4/5 متر ارتفاع دارد. شاخه های صاف ، سه ضلعی ، با خار یا بدون خار هستند. گلها بصورت سفید است. برگ هایی با غدد شفاف ، 5 سانتی متر طول و 1.5 سانتی متر عرض دارد. این میوه به رنگ زرد طلایی گرد ، به قطر 2 سانتی متر ، از 3 تا 6 برش ، خوراکی (با پوست) تشکیل شده است. پوست نازک ، صاف ، عطر تندی دارد ، گوشت آن آبدار ، ترش و شیرین است.

 

از نظر ظاهری ، کامکوات شبیه به یک پرتقال بیضی شکل کوچک ، به طعم - ماندارین است . دارای سیستم ریشه ای ضعیفی است ، بنابراین به ندرت از دانه ها پرورش می یابد. 

 

در بین تمام مرکبات ، کمترین میوه را دارد که اندازه آن از قطر 2 سانتیمتر بیشتر نیست. پوست میوه رسیده به رنگ نارنجی اشباع شده با لکه های قرمز است. این گیاه توسط سنبله های طولانی که از میوه بیشتر است محافظت می شود. کومکوات هنگ کنگ شامل 3 تا 4 پر ، دانه های بزرگ ، نه خیلی آبدار و تقریباً غیرقابل خوردن است. مالایی زادگاه این گیاه شبه جزیره مالایی است که در جنوب چین یافت می شود. محققان هنوز درباره اینكه کامکوات است یا لیمو، مخالف هستند. پوست میوه یک رنگ طلایی-نارنجی دارد که با رنگ داخل منافات دارد. از هشت پر تشکیل شده ، بیشتر از اندازه سایر انواع کامکوات است.

انواع کامکوات

کامکوات مارومی

این تنوع در سال 1885 در ژاپن به فلوریدا و ایالات متحده آمریکا آورده شد. ارتفاع درخت 2.75 متر است که با خارها پوشیده شده است ، از لحاظ بصری به گونه های ناگامی شباهت دارد اما دارای برگهای کوچکتر است. این میوه گرد ، زرد طلایی ، مسطح ، دارای 1 تا 3 دانه ، 4 تا 7 بخش و طول 3.2 سانتی متر است. گوشت این کامکوات ترش است. مارومی یک نوع کامکوات در زمستان است.

کامکوات مائه

در سال 1911 از ژاپن به ایالات متحده آورد. این نوع کامکوات کمتر شناخته شده است. درخت بدون خار، برگهای آن سفت است ، میوه ها گرد بزرگ (تا 4 سانتی متر قطر) با گوشت ترش و شیرین است. پوسته طلایی ، ضخیم و شیرین است. پالپ حاوی چند دانه (حداکثر 3 قطعه) است ، اما به اندازه کافی آبدار نیست. این نوع کامکوات نه تنها به خاطر طعم عجیب و غریب بلکه از زیبایی ظاهری و تزئینی آن نیز مورد استفاده زیاد دارد.

کامکوات ناگامی (نوردمن و واریگات)

این محبوب ترین نوع کامکوات است. در ابتدا ، این گیاه به طور انحصاری در چین رشد یافت ، سپس در سراسر ژاپن پخش شد. در سال 1846 ، رابرت فورچون کامکوات ناگامی را به لندن آورد ، سپس این مرکبات عجیب و غریب در آمریکای شمالی (1850) ، فلوریدا (1885) به ثبت رسید. تاج درخت متقارن ، جمع و جور ، سبز ، پراکنده با میوه های نارنجی روشن (به طول 4.5 سانتی متر ، قطر 3 سانتی متر) است. هر میوه شامل 5 برش ، حاوی 5 دانه است ، عطر و بوی دلپذیر و قوی از مرکبات ایجاد می کند. گوشت ترش است ، پوست آن شیرین ، کاملاً خوراکی است.

2 نوع کامکوات ناگامی وجود دارد: Nordmann و Variegated. ویژگی بارز اولین گونه عدم وجود دانه است. Nordman Nagami - انواع مقاوم در برابر یخبندان ، میوه های متوسط ​​، که روی خوشه هایی از درخت آویزان شده اند.

کامکوات متنوع

نوعی اصلاح شده از ناگامی است. این درخت برگدار ، بدون خار ، محکم (تا 2.5 متر) است. برگها به رنگ های خامه ای رنگ می شوند ، میوه ها به رنگ نارنجی روشن هستند و در زمستان ها رسیده اند.

کامکوات فوکوشی یا چانگشو

این درخت کوتاه ، پراکنده ، تا 1.5 متر ارتفاع ، بدون خار ، با تاج متقارن است. ویژگی بارز فوکوشی برگهای پهن ، برگهای بیضی و میوه های بیضی بزرگ (قطر تا 5 سانتی متر) است که از سایر انواع کامکوات بزرگتر است. پالپ آبدار ، نارنجی ، ترش و شیرین است. پوست آن بسیار شیرین ، صاف و معطر است.

لیموترش و کامکوات هنگ کنگ

کالاماندین - ماندارین و ناگامی کومکوات. Oranzhekat - نارنگی unshiu و kumquat. کوکل - کلمنتین و ناگامی کومکوات. کومندارین - ماندارین و کومکوات. آبلیمو - لیمو و کامکوات. Citrumquat - trifoliate و kumquat.

 

ترکیب شیمیایی کامکوات

کامکوات دارای 80٪ آب استد ، 20٪ باقی مانده روغنهای اساسی ، مونوساکاریدهای با ارزش ، اسیدهای چرب ، پروتئینها ، مواد معدنی و کربوهیدراتها است. از نظر ارزش انرژی ، میوه از همتای مرکبات خود فراتر نمی رود. 100 گرم محصول فقط 71 کالری دارد. یک ویژگی منحصر به فردکامکوات این است که شما نمی توانید نیتراتهای سمی را در ترکیب آن پیدا کنید ، که به شدت از خاک جذب می شوند و در سبزیجات ریشه ای ، سبزیجات ، میوه و انواع توت ها ( هندوانه ، خربزه ، سیب ، هلو ، زغال اخته ، چغندر ، کلم ، هویج ) وجود دارند. کامکوات خشك حاوی فیروكومارین است كه با بیماریهای قارچی مقابله می كند. پوست کامکوات منبعی از مس ، آهن و منگنز است ، بنابراین توصیه نمی شود قبل از استفاده پوست آنرا جدا کنید. میوه های طلایی با پوست خورده می شوند.

 

جدول ارزش غذایی کامکوات خام

اجزاء محتوا در هر 100 گرم محصول

محتوای کالری

71 کالری

آب

80/85 گرم

کربوهیدرات ها

15/90 گرم

مونوساکارید ها

9/36 گرم

فیبر غذایی

6/5 گرم

پروتئین

1/88 گرم

چربی

0/86 گرم

مواد معدنی

0/52 گرم

اسید های چرب اشباع نشده

0/274 گرم

اسید های چرب اشباع شده

0/154 گرم

 

جدول ترکیب شیمیایی کامکوات خام

‌‌‌نام

مقدار مواد مغذی در 100 گرم محصول ، میلی گرم

ویتامین ها
اسید اسکوربیت ویتامین c 43/90

نیاسین (B3)

0/429

پانتوتنیک اسید (B5)

0/208

ریبوفلاوین (B2)

0/090

بتا کاروتن (A)

0/36

تیامین (B1)

0/037

پیریدوکسین (B6)

 0/۳۶

مواد معدنی

پتاسیم 186
کلسیم 62
منیزیم 20
فسفر 19
سدیم 10
عناصر کمیاب

آهن

0/86

روی یا زینک

0/17

مس

 0/۹۵

 

خواص کامکوات

"میوه طلایی" Kumquat هدیه ای از طبیعت است. به دلیل فراوانی مواد پکتین ، ترکیبات معدنی ، روغنهای اساسی با ارزش ، اسید اسکوربیک و ویتامین های B ، میوه های درخت همیشه سبز به طور گسترده ای در داروهای مردمی به عنوان یک داروی ضد عفونی کننده و ضد سرما کاربرد دارد.

خواص کامکوات (تازه ، خشک): دستگاه گوارش را بهبود می بخشد.

- تنش عصبی را تسکین می دهد ، استرس، بی اختیاری را تسکین می دهد.

- از بیماریهای قارچی جلوگیری می کند.

- از ایجاد زخم معده جلوگیری می کند.

- مبارزه با سرفه ، آبریزش بینی

- سوخت و ساز بدن را عادی می کند (به این دلیل کامکوات بخشی از فهرست رژیم غذایی برای کاهش وزن است).

- کلسترول را کاهش می دهد .

- ترشح آب معده را بهبود می بخشد.

- انرژی می دهد و خستگی را تسکین می دهد.

- پس از یک مهمانی یا جشن های دسته جمعی ، همراه با فراوانی مشروبات ، چینی ها همیشه با این میوه ها درمان می شوند.

مضرات کامکوات 

- Kumquat در افرادی که مستعد واکنش آلرژیک هستند ، منع مصرف دارد ، زیرا مرکبات می توانند بدون جذب ایمونوگلوبولین ها باعث ترشح قوی هیستامین شوند. در نتیجه ، فرد مبتلا به عدم تحمل، بثورات پوستی ، تورم مخاط بینی ، آبریزش بینی ، بثورات ، سرفه خشکی ، پارگی رگ های چشم ، رینیت و ملتحمه ایجاد می کند. آلرژی می تواند با درد شکم ، تهوع ، استفراغ ، اسهال ، نفخ شکم ، از دست دادن اشتها همراه باشد. علائم و شدت علائم در هر فردی متفاوت است.

- در موارد نادر ، شوک آنافیلاکسی ، ورم کوینک ممکن است ایجاد شود. علاوه بر این ، میوه درخت مرکبات از رژیم غذایی افراد مبتلا به بیماری های معده ، دیابت ، التهاب اندام های ادراری خارج  شود.

- زنان باردار با مشاهده واکنش بدن می توانند مقدار متوسطی از فورتونلا (حداکثر 5 عدد در روز) بخورند.

موارد مصرف کامکوات

- بر خلاف سایر مرکبات ، میوه پوست کنده نمی شود ، پوست کامکوات قابل خوردن است. گوشت ترش آبدار و پوست لطیف و شیرین طعم مطلوبی به میوه می بخشد. از میوه های نارنجی مینیاتوری برای تزئین میز جشن استفاده می شود. آنها بر روی سیخ کشیده شده اند ، به سالادها ، دسرها اضافه می شوند و روی لیوان ها با کوکتل آویزان می شوند. Kumquat به جای لیمو به نوشیدنی و تونیک اضافه می شود .

سس های ترش و شیرین ، مارینادهای سبزیجات و غذاهای گوشتی ، تنتور ، شربت ، لیکور از میوه های کامکوات  تهیه می شوند.

مرکبات به خصوص با گوشت قرمز خوب است . میوه های کامکوات کامل را با گوشت ، ماهی بپزید.

- میوه در تولید دسر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

- تهیه كمپوت از کامکوات خشک 

- از مزایای کامکوات است که با محصولات اسید لاکتیک (ماست ، پنیر) ترکیب می شود.

- اسیدیته کامکوات مزه  عجیب و غریب به نوشیدنی ها می دهد .

چگونه کامکوات را انتخاب کنیم

کامکوات رسیده دارای پوست براق و صاف و بدون صدمه و حتی رنگ نارنجی است. این میوه عطر شیرین مرکبات را منتشر می کند. هنگام خرید کامکوات خشک ، به رنگ توت ها توجه کنید. یک رنگ نارنجی روشن اشباع نشانگر رنگ آمیزی محصول با مواد شیمیایی به منظور بهبود ارائه است.

با خشک شدن طبیعی ، کامکوات کمرنگ می شود و برای چشمان خریدار جالب توجه نیست. ماندگاری میوه های تازه 3 هفته در یک مکان سرد با دمای حداکثر 7 درجه سانتیگراد است.

چگونه از کامکوات در خانه مراقبت کنیم

درخت کامکوات دارای چندین مزیت است: مینیاتور ی است، اندازه جمع و جور ، تاج زیبای متراکم ، برگهای صاف کوچک ، رنگ معطر سفید-صورتی ، میوه های فراوان. جای تعجب نیست که این گیاه در بین باغداران بسیار محبوب است.

انواع فوروتونلا در اغلب موارد در خانه کشت می شود: فوکوشی ، ناگامی ، مارومی. روش های تکثیر گیاه: دانه ها (فرآیندی طولانی و پر زحمت که به ندرت نتیجه می دهد)؛ قلمه ها (محبوب ترین روشی که در آن ریشه زایی بعد از شش ماه رخ می دهد)؛ پیوند (روی درختان دیگر مرکبات). Kinkan یک گیاه مقاوم به یخ زدگی است که در زمستان منهای 18 درجه و به علاوه 35 درجه در تابستان را بدون هیچ مشکلی تحمل می کند. در خاک مخلوط از هوموس برگ ، زمین خاکی ، کود ، شن درشت (در مقادیر مساوی مخلوط می شود) کاشته می شود. از آنجا که در کودها از ذغال سنگ نارس استفاده می کنند. تنه بهتر است سفید شود. کومکوات را در هوای تازه و با نور پراکنده رشددهید (در نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید).

درخت گرمای بیش از حد را دوست ندارد ، خاک اره را درون خاک بریزید ، تاج را با آب حل شده اسپری کنید تا از تبخیر شدید رطوبت در فصل گرم جلوگیری شود. با افزایش خشکی هوا ، کامکوات شروع به از دست دادن شاخ و برگ می کند. در دوره خنک ، آبیاری متوسط ​​گیاه (هر روز) ، در تابستان - روزانه ، در زمستان - دو بار در هفته آبیاری کنید.

فقط از آب گرم استفاده کنید. اگر مایع خیلی سرد باشد ، گیاه برگ ریزی پیدا می کند. درخت میوه در داخل خانه  تا 1.5 متر رشد می کند. دوره فشرده رشد در اواخر آوریل - اوایل ماه مه و تا 2 ماه ادامه دارد. در جولای-آگوست به مدت 5 تا 7 روز شکوفا می شود. میوه ها در زمستان در دسامبر-ژانویه به ثمر می رسند.

متوسط ​​رشد گیاه 6 تا 10 سانتیمتر در سال است. برای میوه دهی ، مرتباً کومکوات را تغذیه کنید ، تمام شاخه های جانبی را در بهار برش دهید (بیش از 4 شاخه جوان را روی یک شاخه نگذارید) ، در غیر این صورت آنها آب گیاه را از گیاه بیرون می آورند و محصول حاصل نمی شود.

نتیجه گیری

کامکوات، Kumquat از انواع مرکبات است که مشخصه بارز آن اندازه کوچک مینیاتوری است که از قطر آن بیش از 5 سانتیمتر نیست. آنها پوست نمی شوند ، کاملاً خورده می شوند. خواص مفید "پرتقال طلایی" از زمان های قدیم به اثبات رسیده است. بعنوان شفا دهنده، مردمی شرق برای تسکین واکنش های التهابی در یک بیمار استفاده می کردند. Kumquat خاصیت ضد باکتریایی دارد ، سرفه ، سرماخوردگی ، آبریزش بینی را درمان می کند. حاوی فوراکومارین است که فعالیت ضد قارچی دارد. علاوه بر این ، فورتونلا در مبارزه با افسردگی کمک می کند ، تنش عصبی را برطرف می کند ، دستگاه گوارش را فعال می کند.

بنابراین ، کامکوات یک محصول در تغذیه و رژیم غذایی ، خوشمزه و سالم است که برای هر کسی که به میوه مرکبات حساسیت نداشته باشد می تواند هم به صورت خام و هم فرآوری شده (ترشی ، خشک شده ) مصرف شود. طعم شیرین و ترش میوه برای مزه به ظروف گوشتی ، دسرها ، سالادها ، استفاده می شود. به یاد داشته باشید ، کامکوات قوی ترین تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است که دفاع بدن را فعال می کند. 100 گرم از "میوه طلایی" حاوی 50٪ از ویتامین ث روزانه برای تقویت عملکرد بدن است ، به طور مرتب میوه را در هنگام شیوع عفونتهای حاد تنفسی ویروس و آنفولانزا مصرف کنید. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

طریقه مصرف آلوئه ورا برای مو پوست و بیماری

در

آلوئه ورا

مقاله فقط توسط متخصص برای مقاصد اطلاعاتی تهیه شده است. ما از شما می خواهیم خود درمانی نکنید. وقتی اولین علائم ظاهر شد ، با یک پزشک مشورت کنید. 

 

آلوئه ورا چیست

آلوئه ورا غالباً تا چهار متر رشد می کند. دارای ساقه های شاخه ای ، پر برگ و قائم است. برگهای آلوئه ورا به صورت متناوب ، تا 40 سانتی متر طول ، در لبه های آنها دندانهای غضروفی سفت و سخت دارد. آنها در وجود تفاله بسیار گوشتی و آبدار متفاوت هستند. این گلها بزرگ ، نارنجی ، شش عضو ، دارای پایه های نازک ، یک نژاد استوانه ای شکل چند گل به طول حدود 40 سانتی متر تشکیل می دهند. میوه آلوئه ورا یک کپسول با تعداد زیادی دانه است

 

آلوئه ورا که در محیط داخلی رشد می کند ، معمولاً از فوریه تا مارس شکوفا می شود. میوه هایی که ظاهر می شوند ، رسیده نمی شوند.وطن آلوئه ورا جزایر کوراکائو و باربادوس ، قسمت جنوب غربی شبه جزیره عربستان است. این گیاه در آسیا و آفریقا ، در آنتیل ها کشت می شود. در بسیاری از کشورهای جهان ، این گیاه به عنوان یک باغ زینتی و گیاه خانگی کاشته می شود.

 

جمع آوری و برداشت آلوئه ورا . برگهای تازه آلوئه ورا به طور گسترده ای هم در طب سنتی و هم در طب سنتی استفاده می شود. آنها معمولاً همزمان با رشد برداشت می شوند. از آب موجود در برگ های گیاه ، ژل آلوئه ورا غلیظ شده در اثر تبخیر حاصل می شود که در پزشکی به آن سبور می گویند. سابور با کیفیت بالا در الکل 70٪ کاملاً محلول است ، بدتر از آن - در آب ، بنزین و اتر ، به هیچ وجه در کلروفرم حل نمی شود. صنعت داروسازی از آب مایع آلوئه ورا تعدادی آماده سازی می کند و همچنین با افزودن مقدار کمی الکل ، آب تازه تولید می کند.

 

ژل آلوئه ورا تازه را می توانید در خانه تهیه کنید. برای این منظور ، آب میوه از برگهای پایین گوشتی فشرده می شود ، که بلافاصله برای هدف مورد نظر استفاده می شود. همچنین یک روش شناخته شده برای تهیه آلوئه ورا به شکل شربت وجود دارد که از آب یک گیاه با افزودن شکر و محلول کلرید آهن پخته می شود.

 

آلوئه ورا

 

طرز استفاده از آلوئه ورا

آلوئه ورا خاصیت ضد باکتری دارد و در برابر باکتری هایی مانند استرپتوکوک ، استافیلوکوک ، دیفتری و باسیل اسهال خونی فعال است. در برابر اشعه ، بیماری های التهابی ، زخم های تازه ، تسریع روند بازسازی موثر است. آلوئه ورا به عنوان یک تنظیم کننده سیستم ایمنی عمل می کند و به سلامت کلی بدن کمک می کند. مواد فعال Sabur با افزایش تحرک روده ، به خوبی به یبوست آتونیک و مزمن کمک می کنند. در دوزهای کم ، هضم را بهبود می بخشد و ترشح صفرا را افزایش می دهد.

 

آنتی بیوتیک باربالوئین از ژل آلوئه ورا جدا شد ، که در سل و بیماری های پوستی موثر است. همچنین در ورم معده مزمن ، پانکراتیت ، کولیت ، در درمان التهاب ملتحمه ، نزدیک بینی پیشرونده و تیرگی مایع زجاجیه استفاده می شود.

 

خواص آلوئه ورا

در معالجه بیماران و تهیه داروها از ژل آلوئه ورا ، برگهای تازه ، عصاره و ژل (آب غلیظ) استفاده می شود. برای انجام این کار ، از گیاهی که به سه سال رسیده است ، در ماه های اکتبر-نوامبر ، برگهای میانی و تحتانی با طول بیش از 18 سانتی متر جمع آوری می شود. برگها حاوی روغنهای اساسی ، آنزیم ها ، آنتراگلایکوزیدها ، ویتامین ها ، آمینو اسیدها ، مواد معدنی ، پلی ساکاریدها هستند. ، فیتونسیدها و همچنین اسید سالیسیلیک.

 

ژل که از برگ آلوئه ورا بدست می آید(صبر زرد) ، در درمان یبوست مزمن تأثیر خوبی دارد . شیره مایع تازه گیاه نیز ملین ملایمی است. آماده سازی تهیه شده از آب فشرده برای درمان ورم معده توصیه می شود ، که با کاهش اسیدیته آب معده و کولیت مزمن مشخص می شود.

 

در درمان غیر شفا چرکی زخم و بیماری های مختلف پوستی پوسچولر عفونی، آب صبر است در قالب مرطوب کننده و یا لوسیون استفاده می شود. اثر استفاده خارجی از آب میوه با کیفیت بالای ضد باکتری آن توضیح داده می شود. این یک اثر مخرب بر تعداد زیادی از میکروب های بیماری زا شناخته شده - استرپتوکوک ، استافیلوکوک ، و همچنین بر روی باسیل روده ، حصبه و اسهال خونی است.شربت تهیه شده از آب میوه با افزودن آهن برای درمان کم خونی با موفقیت استفاده شده است.

 

محرکهای زیستی موجود در برگهای آلوئه ورا فرآیندهای متابولیکی سلولهای بافتی را تقویت کرده و به سفت شدن و التیام زخم ها کمک می کنند.

داروهای ژل آلوئه ورا به طور گسترده ای برای آسیب اشعه ایکس به پوست ، برای تسکین علائم آفتاب سوختگی و برخی بیماری های پوستی استفاده می شود.همچنین استفاده از آلوئه ورا در شرایط آستنیک ، نوروز ، برای تسکین سردرد با علت نامشخص شناخته شده است.

 

راندمان بالای استفاده از آلوئه ورا برای درمان آسم برونش ، زخم معده دوازدهه و معده ، ورم معده مزمن و بسیاری از بیماری ها ذکر شده است.امروزه ، از داروهای آلوئه ورا به طور گسترده ای در چشم پزشکی در درمان بیماری های چشم استفاده می شود.

 

آلوئه ورا

 

 

طریقه مصرف آلوئه ورا  برای بیماری های مختلف

به افرادی که در اثر بیماری های شدید و همچنین برای بهبود هضم غذا و تحریک اشتها خسته شده اند ، توصیه می شود از ژل آلوئه ورا به شکل زیر استفاده کنند: 150 گرم آب ، 250 گرم عسل و 350 گرم شراب قرمز قوی مخلوط می شوند و حدود پنج روز استراحت داده می شود. مخلوط حاصل باید حداقل سه بار در روز قبل از غذا ، یک قاشق غذاخوری مصرف شود.

 

اغلب اوقات ، ژل آلوئه ورا ورا در مخلوط های مختلف تغذیه ای توصیه می شود که برای بدن هنگام ضعف و خستگی بدن به دلیل بیماری استفاده می شود. برای کودکان ضعیف شده می توانید یکی از این مخلوط های غذایی را ایجاد کنید. در نصف لیوان ژل آلوئه ورا ، 500 گرم مغز گردوی خرد شده ، 300 گرم عسل و آب فشرده سه تا چهار لیمو اضافه می شود. این مخلوط بیش از سه بار در روز قبل از غذا در یک دسر یا قاشق چای خوری مصرف می شود.

 

طب سنتی استفاده از ژل آلوئه ورا را برای سل ریوی توصیه می کند. برای تهیه دارو لازم است 100 گرم کره ، چربی یا چربی غاز ، 15 گرم آب گیاه ، 100 گرم عسل و 100 گرم پودر کاکائو تلخ را مخلوط کنید. مخلوط حاصل به خوبی ورز داده شده و در یک قاشق غذاخوری تا سه بار در روز به عنوان افزودنی یک لیوان شیر داغ مصرف می شود.

 

اگر آبریزش بینی دارید ، توصیه می شود از قطره های ژل آلوئه ورا استفاده کنید. آب گیاه تازه فشرده شده باید 2-3 قطره در هر سوراخ بینی ریخته شود. درمان باید حدود هشت روز ادامه یابد.

 

برای گلودرد ، غرغره با ژل آلوئه ورا کمک می کند. برای این کار ژل آلوئه ورا را با مقدار مساوی آب رقیق کنید ، سپس گلو را خوب بشویید. پس از انجام این روش ، نوشیدن یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا کاملاً فشرده با شیر گرم توصیه می شود.

 

وقتی درد در دندان ایجاد می شود ، می توانید از یک روش بسیار ساده برای درمان آن استفاده کنید: یک قطعه برگ آلوئه ورا که در حفره دندان قرار گرفته است ، به سرعت درد را تسکین می دهد.

 

به عنوان ملین ، می توانید از دستورالعمل زیر استفاده کنید ، که از طب سنتی شناخته شده است: 150 گرم برگ آلوئه ورا با خارهای بریده شده خوب خرد شده ، با 300 گرم عسل گرم ، اما جوشانده ریخته نمی شود. این مخلوط باید به مدت یک روز تزریق شود و پس از آن باید گرم و فیلتر شود. این دارو یک قاشق چای خوری صبح یک ساعت قبل از غذا مصرف می شود.

 

استفاده از ژل آلوئه ورا در صورت بروز تبخال شناخته شده است . برای از بین بردن بثورات ، آنها باید پنج بار در روز با آب از برگ های گیاه روان شوند. توصیه می شود قبل از هر روانکاری ، یک برگ تازه و تازه آلوئه ورا را جدا کنید.

 

پمادی که از ژل آلوئه ورا تهیه شده دارای اثر درمانی است. این ماده معمولاً برای بهبود زخم ها ، زخم ها و فیستول ها استفاده می شود. در صورت لزوم می توان یک باند را اعمال کرد. پماد به شرح زیر تهیه می شود: عسل و ژل آلوئه ورا در مقادیر مساوی مخلوط می شوند ، یک قاشق غذاخوری الکل خالص به لیوان مخلوط اضافه می شود. سپس مخلوط باید خوب مخلوط شود. توصیه می شود پماد را در یخچال نگهداری کنید. هنگام استفاده از آن ، باید احتمال عدم تحمل فردی به ژل آلوئه ورا توسط بیمار را در نظر گرفت.


اگر برگهای آلوئه ورا را برش دهید ، یک مایع آبکی از آنها خارج می شود ، طعم بسیار تلخی دارد. این شیره گیاه است که در ساخت داروها استفاده می شود. آب میوه در سلولهای ترشحی واقع در قسمت غربال بسته نرم افزاری قرار دارد. اگر در بخش مشاهده شود ، این لایه از سلول ها به صورت هلال واقع شده است. پس از جمع آوری برگها ، آنها را خوب خرد و خرد می كنند تا آب آنها جمع شود. مایع به طور قابل توجهی تبخیر شده و به فرمهای خاصی ریخته می شود ، در آنجا جامد می شود.

 

به این ژل آلوئه ورا غلیظ شده "صبر زرد" گفته می شود. این به یبوست مزمن کمک می کند ، ترشح غدد مری را افزایش می دهد ، صفرا را برطرف می کند ، هضم را بهبود می بخشد. در دوزهای بسیار کم استفاده می شود ، در غیر این صورت می تواند مسمومیت ایجاد کند. در دوران بارداری ، سیستیت ، قاعدگی نباید از آن استفاده کنید . در ورم معده مزمن ، زخم معده ، پس از اسهال خونی ، ژل آلوئه ورا سه بار در روز ، نیم ساعت قبل از غذا ، 1 قاشق چای خوری مصرف می شود.

برای بیماری سل ، مخلوطی از ژل آلوئه ورا ، آب کاف ، کره ، عسل و کاکائو که یک قاشق غذاخوری قبل از ناهار و شام مصرف می شود ، مثر است. این دارو را می توان با یک لیوان شیر گرم مصرف کرد. از نظر ظاهری ، ژل آلوئه ورا به صورت لوسیون در درمان زخم های تروفیک ، زخم های چرکی ، جوش ، آبسه ، سوختگی استفاده می شود . با سل پوست ، اگزما و درماتیت اشعه ای سر ، کمپرس با آب تجویز می شود.

 

آلوئه ورا

 

چگونه ژل آلوئه ورا درست کنیم

تهیه ژل آلوئه ورا در خانه آسان است. برای انجام این کار ، برگ های گیاه سه تا چهار ساله در جای تاریک با دمای 4-8 درجه سانتیگراد (در یخچال) به مدت 12 روز نگهداری می شود. سپس آنها را در آب جوشانده سرد شسته ، خرد کرده ، از طریق یک لایه ضخیم گاز فشرده کرده و به مدت سه دقیقه در یک حمام آب بخار می دهیم. ژل آلوئه ورا به سرعت کیفیت خود را از دست می دهد ، بنابراین باید بلافاصله استفاده شود.

 

مخلوطی از آب تازه: برای صدمات ناشی از اشعه ، زخم معده ، آسم برونش ، ورم معده ، التهاب حنجره ، اسهال خونی ، باید 1/2 قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا و عسل میل کنید ، در یک لیوان شیر گرم رقیق شده است. دارو باید سه بار در روز ، نیم ساعت قبل از غذا مصرف شود. دوره درمان 2-3 هفته با دو هفته وقفه است.

 

طریقه مصرف آلوئه ورا برای مو

طرز تهیه صحیح آلوئه ورا با عسل و نحوه مصرف

طریقه مصرف آلوئه ورا برای مو
آلوئه ورا اثر مفیدی روی پوست سر دارد ، به مشکلاتی مانند شوره سر ، ریزش مو ، طاسی کمک می کند. و گیاه فولیکول های مو را فعال و تغذیه می کند ، انتهای شکاف را بهبود می بخشد. موها ضخیم ، قوی و براق می شوند. ژل آلوئه ورا ورا برای درمان و مراقبت از مو استفاده می شود. روزانه به پوست سر مالیده می شود. پس از بهبود وضعیت مو ،ژل می تواند 1-2 بار در هفته استفاده شود. دوره درمان 2-3 ماه است. برای موهای چرب مفید است که 1-2 ساعت قبل از شستن موهای خود در ژل آلوئه ورا با( و د ک ا )مالش دهید.

 

ماسک برای حجم و درخشش مو: یک قسمت ژل آلوئه ورا ، یک قسمت روغن کرچک و یک قسمت عسل باید مخلوط شود ، برای مدتی روی موهای مرطوب قرار داده شود ، سپس با شامپو کاملاً بشویید.

آلوئه ورا در ترکیب با عسل برای طاسی ، ریزش مو و شوره سر مفید است. می توان از آلوئه ورا و عسل برای تهیه ماسک مو استفاده کرد.

 

آلوئه ورا با عسل

عسل یکی از اصلی ترین اجزای سازنده داروهای مفید مبتنی بر ژل آلوئه ورا است. در ترکیب با عسل ، آلوئه ورا اثر آن را افزایش می دهد. با توجه به اینکه چنین دارویی بسیار فعال است ، می توانید بیش از یک ماه از آن استفاده نکنید ، همراه با سرماخوردگی ، پنج روز برای بهبودی کامل کافی است.آلوئه ورا در ترکیب با عسل برای طاسی ، ریزش مو و شوره سر مفید است. می توان از آلوئه ورا و عسل برای تهیه ماسک مو استفاده کرد.

 

برای حفظ ایمنی ، داروهای زیر باید مصرف شوند:

 500 گرم برگ آلوئه ورا و 500 گرم گردو باید از طریق چرخ گوشت چرخ شود ، 1.5 فنجان عسل بریزید ، بگذارید به مدت سه روز در یک مکان گرم و تاریک دم بکشد. ، و سپس یک قاشق غذاخوری سه بار در روز بعد از غذا مصرف کنید.

 

مخلوط: سه قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا ، 100 گرم کره ، 5 قاشق غذاخوری کاکائو و یک سوم لیوان عسل زنبور عسل باید خوب مخلوط شوند. قبل از استفاده ، تمام اجزا باید به خوبی با 200 گرم شیر گرم مخلوط شده و کمی سه بار در روز نوشیده شوند.

 

 آلوئه ورا 

 

 

آلوئه ورا در بینی

اگر سرماخوردگی یا آبریزش بینی شروع شود ، می توانید 5 قطره عصاره آلوئه ورا را در هر سوراخ بینی سه بار در روز بچکانید. به همین دلیل ، تورم مخاط بینی کاهش می یابد ، تنفس آزاد می شود. باکتری ها و ویروس های بیماری زا از جمله آنفلوانزا از بین می روند و در نتیجه غشای مخاطی ضد عفونی می شوند. اگر به اجزای سازنده ژل آلوئه ورا حساسیت دارید ، استفاده از آن توصیه نمی شود.

 

طریقه مصرف آلوئه ورا برای بیماری های ریوی ، سرماخوردگی ، برونشیت

برای بیماری های ریوی ، سرماخوردگی ، برونشیت ، ترکیب زیر کمک می کند:

تنتور آلوئه ورا: 350 گرم برگ خرد شده آلوئه ورا ، 100 گرم الكل و 750 گرم شراب قرمز باید در یك كاسه لیوان یا مینا مخلوط شوند. توصیه می شود محصول را در مکانی تاریک و خنک نگهداری کنید. بزرگسالان 1-2 قاشق غذاخوری 20 دقیقه قبل از غذا ، کودکان بعد از پنج سال - 1 قاشق چای خوری مصرف می کنند.

عصاره آلوئه ورا مایع شفاف با رنگ زرد روشن یا زرد مایل به قرمز است که طعم آن تلخ است. این در آمپول های تزریقی ، به صورت محلول برای استفاده داخلی و همچنین آب میوه ها ، قرص ها ، شربت ها تولید می شود. به صورت مایع ، عصاره باید 5 میلی لیتر سه بار در روز نیم ساعت قبل از غذا مصرف شود. عصاره آلوئه ورا برای بی اشتهایی و بیماری های دستگاه گوارش ، 5-10 میلی لیتر دو بار در روز ، نیم ساعت قبل از غذا نوشید.

 

قرص ها 1 عدد مصرف می شوند. سه بار در روز 15-20 دقیقه قبل از غذا. تزریق زیر جلدی تجویز می شود: برای کودکان زیر 5 سال - 0.2-0.3 میلی لیتر ، پس از 5 سال - 0.5 میلی لیتر ، برای بزرگسالان - 1 میلی لیتر. هنگام استفاده از داروها ، واکنش های آلرژیک ، افزایش فشار خون ، اسهال امکان پذیر است .
آلوئه ورا

 

آلوئه ورا برای صورت

طریقه مصرف آلوئه ورا برای پوست خشک و آلوئه ورا برای لک صورت و طرز استفاده از ژل آبرسان آلوورا
از آلوئه ورا با موفقیت زیادی در زیبایی استفاده می شود. ماسک ها و کرم های دارای آلوئه ورا برای پوست های حساس و مستعد واکنش های آلرژیک توصیه می شود. مواد آرایشی حاوی آلوئه ورا پوست را با مواد مغذی ضروری غنی می کنند ، از آن در برابر تأثیرات محیطی محافظت می کنند و در صورت وجود لکه های پیری روشن می شوند .

 

ماسک عسل آلوئه ورا برای صورت مفید است ، مناسب هر نوع پوستی است. هنگام استفاده از داروهای ساخته شده از آلوئه ورا ، توصیه های مربوط به استفاده از آنها باید کاملاً رعایت شود.

 

استفاده منظم از ماسک ها و کرم های صورت با پایه ژل آلوئه ورا  اثر شگفت انگیزی دارد ، زیرا آنها به بثورات پوستی ، التهاب ، اگزما و پسوریازیس کمک می کنند.

ماسک برای پوست خشک: ژل آلوئه ورا ، عسل ، گلیسیرین و بلغور جو دوسر باید در آب تمیز مخلوط شود ، با مخلوط کن ضرب شود ، به مدت 15 دقیقه باقی بماند ، در یک لایه ضخیم روی پوست خشک و تمیز قرار گیرد. می توانید ماسک را یک روز در میان بگذارید ، حدود نیم ساعت آن را نگه دارید.

 

آیا آلوورا پوست را تیره میکند

ماسک آلوئه ورا برای پیری پوست و روشن شدن پوست  : یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا و 2 قاشق غذاخوری عسل را مخلوط کنید. توصیه می شود این مخلوط را به صورت لایه ضخیمی روی پوست تمیز استفاده کنید و به مدت 40 دقیقه نگه دارید. ماسک باعث صاف شدن چین و چروک ، روشن شدن پوست و مرطوب شدن پوست می شود.

 

آلوئه ورا برای آکنه

مدت هاست که اثر ژل آلوئه ورا برای آکنه شناخته شده است. دارای اثر پاک کنندگی ، التیام بخشی ، ضد باکتری ، ضد التهاب و التیام بخشی است. به لطف این گیاه دارویی ، می توان از ایجاد جای زخم ، لکه و زخم که اغلب پس از آکنه ایجاد می شود ، جلوگیری کرد. ساده ترین راه برای از بین بردن التهابات پوستی این است که مرتباً صورت خود را با یک تکه کوچک آلوئه ورا - در جایی که گوشت بریده می شود - پاک کنید. قبل از آن ، پوست باید تمیز شود.

 

توجه ویژه باید به مناطق مشکل دار پوست انجام شود. آرایشگران حرفه ای اغلب از آلوئه ورا به عنوان یک محصول موثر برای مراقبت از پوست صورت استفاده می کنند.

آلوئه ورا

 

ماسک صورت آلوئه ورا برای آکنه

برگهای تازه بریده شده آلوئه ورا را خرد کرده ، پروتئین اضافه کرده و از مخلوط کن عبور داده تا حالت ناراحتی ایجاد کند ، سپس چند قطره آب لیمو اضافه کنید . ماسک باید در سه لایه اعمال شود و به مدت 30 دقیقه نگه داشته شود ، سپس با آب گرم شسته شود.

 

ماسک  ضد التهاب  آلوئه ورا

  لازم است ژل آلوئه ورا تازه فشرده شده را با یک قاشق چای خوری خاک رس سفید یا آبی مخلوط کنید ، هم بزنید تا یک توده همگن بدست آید و بدون گفتگو و هیچ گونه حرکت صورت ، به صورت یکنواخت روی صورت قرار گیرد. توصیه می شود ماسک را به مدت 15 دقیقه نگه دارید و سپس آن را با آب خنک بشویید.

لوسیون های مربوط به التهابات پوستی: برگ های آلوئه ورا ریز خرد شده را باید با آب ریخته و به مدت 1 ساعت اصرار ورزید ، سپس به مدت دو دقیقه جوشانده ، سرد و فیلتر کرد. مایع حاصل به صورت لوسیون استفاده می شود.

 

 

تزریق آلوئه ورا

تزریق آلوئه ورا گردش خون را بهبود می بخشد و بافت ها را بازیابی می کند ؛ این داروها برای بیماری های چشمی ، آسم برونش و زخم دستگاه گوارش تجویز می شوند. تزریق می تواند به صورت عضلانی و زیر جلدی انجام شود. تزریق آلوئه ورا به صورت زیر جلدی به شکم یا بازو ، به صورت عضلانی به باسن یا ران توصیه می شود. در این حالت ، تزریق های مكرر نباید در محل های تزریق قبلی قرار گیرند.

 

دوز دارو با در نظر گرفتن سن بیمار ، بیماری های او و ویژگی های بدن انتخاب می شود. برای بزرگسالان 1 میلی لیتر بیش از 3-4 بار در روز نیست ، برای کودکان زیر پنج سال - 0.2-0.3 میلی لیتر در روز ، بیش از پنج سال - 0.5 میلی لیتر.

تزریق آمپول با عصاره آلوئه ورا به زنان باردار و افرادی که از بیماری های قلب ، رگ های خونی ، کلیه ها یا فشار خون رنج می برند ممنوع است . فقط پزشک معالج باید آمپول تجویز کند.

 

 آلوئه ورا 

 

نحوه نگهداری آلوئه ورا

با ارزش ترین نکته در مورد آلوئه ورا ، برگهای گوشتی و آبدار است که با آب مایل به زرد تلخ پر شده است. آنها را می توان در هر زمان از سال برای استفاده پزشکی جمع آوری کرد. اما فقط باید بدانید که کدام برگها مناسب هستند. برگهای پایینی که از یک گیاه حداقل سه ساله جمع آوری شده اند ، بهبودی محسوب می شوند. معمولاً انتهای آنها خشک است. بهتر است برگها از ساقه جدا شوند.

نحوه نگهداری آلوورا در یخچال و مدت زمان استفاده از آلوورا 

ارزش ذخیره مواد اولیه در فضای باز بیش از سه تا چهار ساعت ندارد ، زیرا بیشتر خواص مفید از بین می رود.

نگهداری آلوئه ورا در یخچال و  آیا ژل آلوئه ورا خراب می شود؟ از کجا بفهمیم ژل الورا خراب شده است

برای اینکه برگ ها خشک نشوند ، باید آنها را در یک کیسه پلاستیکی بپیچید و در یخچال نگهداری کنید.  بنابراین آنها خواص درمانی خود را برای مدت طولانی حفظ می کنند. برگها را می توان با گذاشتن روی یک لایه کاغذ و پوشاندن آنها با پارچه ، خشک کرد. می توانید مواد اولیه آماده شده را به مدت دو سال در فریزر در قالب های یخ ذخیره کنید. و بعدا بعنوان  ماسک یخ الوورا   آلوورا یخ زده را استفاده کنید. آلوورا یخ زده برای پوست از یخ معمولی برای ماساژ پوست بیشتر خاصیت دارد.

 

یخ آلوورا    

یخ آلوورا    

 

 

طرز تهیه تنتور آلوئه ورا

برای تنتور آلوئه ورا ، از برگ و ساقه گیاه استفاده می شود. تنتور محلول های الکلی مایع  است که بر اساس گیاهان دارویی تهیه می شود. آنها با الکل 40-70 درجه تهیه می شوند ، که بهترین پایه برای تزریق گیاهان است ، زیرا باعث بهبود خواص درمانی آنها می شود. تنتور برای تحریک سیستم های دفاعی بدن استفاده می شود ، اشتها را افزایش می دهد ، هضم غذا را بهبود می بخشد.

 

دستور تنتور آلوئه ورا. باید برگهای پایین آلوئه ورا را بریده ، با کاغذ تیره بپیچید و به مدت 1-2 هفته در یخچال قرار دهید ، سپس برگها را خرد کنید ،  محلول الکل 70٪ به نسبت 1: 5 بریزید. حداقل ده روز طول می کشد تا محصول را در یک مکان تاریک و خنک ، در یک ظرف بسته قرار دهید. توصیه می شود تنتور را یک قاشق چای خوری نیم ساعت قبل از غذا 2-3 بار در روز مصرف کنید.

 

آلوئه ورا

 

آلوئه ورا برای زنان

در زنان ، با قرار دادن تامپون های مرطوب با آب به داخل واژن به مدت 2-3 ساعت ، از آلوئه ورا برای فرسایش دهانه رحم استفاده می شود . به همین ترتیب ، آنها با یک امولسیون حاوی ژل آلوئه ورا درمان می شوند. این آب یک قاشق غذاخوری سه بار در روز بعد از غذا به عنوان ملین برای یبوست در زنان باردار ، برای دیسپلازی مزمن در یائسگی و برای دیسپلازی گردن رحم مصرف می شود . تنتور آلوئه ورا برای التهاب حاد دهلیز واژن ، 1 قاشق غذاخوری سه بار در روز قبل از غذا مصرف می شود.

بخور آلوئه ورا

تنتور: برگهای آلوئه ورا باید خرد و با عسل مخلوط شوند تا یکدست شوند. به طور جداگانه، شما نیاز به بخار برگ های خشک و گل راعی ، بخور آنها در یک حمام آب به مدت 3-4 دقیقه، فشار، ترکیب آلوئه ورا با عسل با جوشانده سرد می شود  و ذخیره در یک مکان تاریک خنک بعد از 10 روز می توانید از ترکیب استفاده کنید. توصیه می شود روزانه دو قاشق غذاخوری با معده خالی میل کنید. دوره باید به مدت 14 روز ادامه یابد.

 

آلوئه ورا در  درمان ناباروری

درمان ناباروری: چربی غاز و روغن خولان را به برگهای خرد شده آلوئه ورا اضافه کنید ، مخلوط کنید ، در یک ظرف گرم ریخته و به مدت هفت روز در یک مکان خنک و تاریک قرار دهید. برای استفاده ، یک قاشق غذاخوری از مخلوط را در یک لیوان شیر داغ هم بزنید و سه بار در روز مصرف کنید.

 

 

موارد منع مصرف آلوئه ورا

داروهای آلوئه ورا در بیماری های کبدی و کیسه صفرا ، در ورم مثانه ، بواسیر ، در مراحل اولیه بارداری و همچنین در چرخه های قاعدگی منع مصرف دارند.

 

برای جلوگیری از بی خوابی ، ژل آلوئه ورا باید 2-4 ساعت قبل از خواب مصرف شود. با مصرف طولانی مدت داروها ، مواد معدنی از بدن دفع می شود ، به ویژه پتاسیم که متابولیسم نمک آب را مختل می کند.

برای کودکان زیر 12 سال ، مشاوره پزشک در مورد مصرف آلوئه ورا لازم است.

اگر اطلاعات بیشتری راجع به آلوئه ورا می خواهید ۲۰ استفاده جالب از آلوئه ورا  را بخوانید 

 

نظرات

۱۴۰۰/۱۱/۲۷عصاره آلوورا بخشی از بسیاری از محصولات آرایشی برای پوست صورت، بدن و مو است. به لطف آمینو اسیدها، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در ترکیب این گیاه، لوازم آرایشی مبتنی بر آلوورا دارای خواص مرطوب کنندگی و تغذیه خوبی هستند . اثر ضد التهابی آلوورا به مبارزه با بثورات پوستی ، در درمان آکنه، اگزما و پسوریازیس کمک می کند. خاصیت قابض خاصیت سفت کنندگی خفیفی دارد که برای محو شدن و پیری پوست مفید است و آلانتوئین پوست های مستعد خشکی را به خوبی نرم می کند . از خواص ترمیم کنندگی عصاره آلوورا در ژل ها و کرم های تسکین دهنده بدن و صورت استفاده شده است که پس از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید استفاده می شود. ماسک آلوئه پوست را مرطوب کرده و آن را نرم و لطیف می کند. عصاره آلوئه دارای اثر روشن کنندگی ملایمی است و اغلب در محصولاتی برای مبارزه با لکه های پیری گنجانده می شود. در تریکولوژی ، عصاره آلوورا به شامپوهای ضد شوره ، درمان خارش پوست سر و خشکی بیش از حد آن اضافه می شود. اسیدهای آمینه و ویتامین های موجود در آلوئه، موهای خشک و ضعیف را به خوبی تغذیه کرده و آنها را قوی و سالم می کند. به دلیل خاصیت نرم کنندگی آلانتوئین، عصاره آلوئه ورا اغلب به مواد شیمیایی خانگی که با پوست دست در تماس هستند، مانند محصولات ظرفشویی یا کف شویی اضافه می شود.

۱۴۰۰/۱۱/۲۷آلوورا در بین دوستداران گیاهان محبوب است زیرا بسیار بی تکلف است و مراقبت از آن حتی برای باغبان های مبتدی نیز آسان است. با این حال، برای اینکه آلوورا صاحبان خود را خوشحال کند، باید تعدادی از قوانین را دنبال کرد: بهتر است یک گلدان سرامیکی انتخاب کنید و حتما یک لایه زهکشی بالا در آن بریزید تا از رکود رطوبت جلوگیری شود. فروشگاه ها خاکی را می فروشند که مخصوص آلوئه طراحی شده است. این به آلوورا کمک می کند تا سریعتر ریشه بزند. آلوئه نور خورشید را دوست دارد، بنابراین گلدان ها روی طاقچه قرار می گیرند. در تابستان می توانید گیاه را به بالکن ببرید. رژیم دمایی مطلوب برای آلوئه 22-25 درجه سانتیگراد و حداقل دمای مجاز 12 درجه سانتیگراد است. اگرچه این گیاه مقاوم در نظر گرفته می شود، اما باید از سرما و بادها محافظت شود. در تابستان بهتر است آبیاری گیاه را با سمپاشی ترکیب کنید. آلوئه را باید در زمستان کمتر از تابستان آبیاری کرد. همچنین مهم است که برگها را به طور منظم گردگیری کنید. کوددهی اجباری با کودهای معدنی و آلی .

۱۴۰۰/۱۱/۲۷چه کسانی نباید آلوورا مصرف کنند با استفاده خارجی از آلوئه، عوارض جانبی بسیار نادر است، آنها عمدتا با واکنش آلرژیک به هر یک از اجزای گیاه مرتبط هستند. هنگام استفاده از آلوئه به یک شکل یا شکل دیگر، ممکن است "عوارض جانبی" بسیار بیشتری در داخل وجود داشته باشد: آلوورا در دوران بارداری منع مصرف دارد. افرادی که تحت درمان با انسولین قرار می‌گیرند، باید محصولات حاوی آلوورا را با احتیاط مصرف کنند، زیرا این محصولات می‌توانند سطح انسولین خون را کاهش دهند. آلوورا می تواند باعث تاکی کاردی و آریتمی شود، بنابراین در افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی منع مصرف دارد. استفاده از آلوئه ورا به خصوص به صورت تنتور به دلیل تهاجمی بودن آن به عنوان ملین توصیه نمی شود. آلوئه ورا می تواند اثر برخی داروها مانند ملین ها، دیورتیک ها، گلیکوزیدهای قلبی را افزایش دهد. آماده سازی با آلوورا در نارسایی کبد و کلیه منع مصرف دارد. پزشکان مکمل های آلوورا را برای کودکان با احتیاط کامل تجویز می کنند.

در ادامه بخوانید...