معنی تاتو ماهی ژاپنی

معنی تاتو ماهی ژاپنی
ماهی قرمز با رنگ های پر زرق و برق ، چشم نواز و نمادهای جالب توجه ، به گزینه های محبوب تاتو تبدیل شده اند. 

ماهی قرمز مقاوم که در یک زمان حیوان خانگی بسیاری از افراد بوده است.و ماهی کوی ( Koi ) موجود دریایی که در بسیاری از استخرهای خانگی محبوب شده است ، چیزی فراتر از ماهی های با رنگ روشن است که مردم آنها را دوست دارند.تاتو ماهی کوی یا ماهی اژدها و تاتو ماهی  قرمز بخاطر زیبایی این ماهی ها بخصوص ماهی کوی احساس خوبی دارد.

 

معنی تاتو ماهی


علاقه به این ماهی ها از صدها سال پیش آغاز شده است و این ساکنان رودخانه ها افسانه ها و نمادهای جالبی دارند که طی سال ها و در سراسر جهان از آنها پیروی کرده اند و در طول قرن ها افراد زیادی را الهام بخشیده اند.

معنی تاتو ماهی کوی بیانگر قدرت شخصیت ، پشتکار ، موفقیت و شجاعت است ، در حالی که معنی خالکوبی ماهی قرمز نماد ثروت و خوش شانسی است.

 

معنی تاتو ماهی

 

تاریخچه ماهی کوی در فرهنگ ژاپن

در حالی که ماهی کوی در فرهنگ ژاپنی و تاتو های سنتی نقش مهمی دارد ، این ماهی در اصل از چین آمده و یک نوع کپور است - "koi" ژاپنی کپور است. از چین به ژاپن آورده شد و ماهی در آنجا شکوفا شد. با گذشت زمان ، این ماهی ها برای ایجاد گونه های کوی با رنگ روشن و ماهی کوی باله بلند که امروزه می شناسیم پرورش داده شدند.(چند سال است که  ماهی های رنگارنگ  کوی ( Koi ) در سفره هفت سین ایرانی ها دیده می شود)

ماهی کوی که در حوضچه های امروزی پرورش داده می شوند به اوایل قرن نوزدهم ژاپن بر می گردند ، جایی که شالیکاران در شالیزار علاوه بر برنج ماهی های کپور رنگارنگ وحشی را نگهداری و پرورش می دادند.

 

پس چگونه این کپور فروتن به نمادی از رشادت برای تاتو تبدیل شد؟ این داستان شجاعت ، استقامت و ایمان تزلزل ناپذیر از کجا آمد؟

 

 

افسانه تبدیل ماهی کوی به اژدها

بیهوده نیست که خالکوبی ماهی کوی نمادی از استقامت و قدرت شخصیت است. این از یک ماهی کوی "koi"  ناشی می شود که در برابر مشکلات و حتی تمسخر شیاطین حاضر به تسلیم شدن نیست.

داستان ماهی کوی "koi"  

گروه زیادی ماهی کوی در بالادست کنار رودخانه شنا کرد. در انتهای نهر ، به آبشار رسیدند. در همان زمان ، غلبه بر مانع غیرممکن به نظر می رسد ، گروه به عقب برگشت - همه به جز یک ماهی کوی شجاع. ماهی کوی برای 100 سال با تلاش برای رسیدن به قله آبشار به پرش ادامه داد. ماهی کوی به پیشروی خود ادامه داد و توسط گروهی از شیاطین که مجذوب تلاش های وی شده بودند ، مورد آزار و اذیت قرار گرفت.

 

معنی تاتو ماهی

خالکوبی ماهی koi در بازو
 

با پریدن از اعماق رودخانه ، او بی نتیجه تلاش کرد تا به بالای آبشار برسد. سرانجام ، پس از یک قرن پرش ، ماهی کوی یا ماهی اژدها به بالای آبشار رسید. خدایان با شناسایی استقامت و عزم راسخ وی ، ماهی کوی را به یک اژدهای طلایی ، مجسم کننده قدرت و استقامت تبدیل کردند.(معنی خالکوبی ماهی کوی )

 

معنی تاتو ماهی

 

معنی تاتو ماهی کوی

"همچنین گفته می شود که اگر ماهی کوی گرفتار شود ، با شهامت یک جنگجوی سامورایی که در جنگ با شمشیر می جنگد ، بدون لرزش منتظر ضربه چاقو خواهد بود. این به وضوح نشان دهنده اعتقادات فرهنگی در قدرت و شجاعت ماهی کوی است. "

در حالی که معنی تاتو ماهی کوی نماد دستیابی به آرزوهای شما و ادامه استقامت است ، معنای تاتو ماهی koi می تواند با توجه به رنگ آن متفاوت باشد.

 

معنی تاتو ماهی

تاتو ماهی koi در بازو

 

معنی تاتو ماهی کوی با رنگ های مختلف

همانطور که ماهی کوی افسانه ای به یک اژدهای طلایی تبدیل می شود ، ناگفته نماند که طلا و زرد گزینه های محبوب رنگ هنگام انجام این تاتو هستند. این ماهی کوی رنگی نماد ثروت ، رفاه و خوش شانسی است.ماهی آبی کوی اغلب با مردانگی و باروری همراه است. نماد پسر در خانواده.

 

معنی تاتو ماهی

خالکوبی ماهی koi 


یکی دیگر از انتخاب های محبوب رنگ برای تاتو koi ، رنگ قرمز است که می تواند معانی مختلفی از مادری تا شجاعت و عشق پرشور داشته باشد.

اگر یک نقاشی رنگارنگ از ماهی koi نمی خواهید ، نگران نباشید - این ماهی در رنگ سیاه بسیار نمایشی است و همچنین دارای نمادگرایی قوی است.

 

معنی تاتو ماهی

تاتو ماهی ژاپنی  koi در دست

 

"تاتو ماهی کوی سیاه با ناملایمات و قدرت همراه است. برای کسانی که در گذشته بر مشکلات فائق آمده اند ، چه افسردگی باشد و چه رابطه ای دشوار ، جذاب است. "رنگ نه تنها معنی تاتو شما را تحت تأثیر قرار می دهد ، بلکه همچنین جهت آن را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

 

تاتو ماهی کوی شما به کدام سمت میره؟

معانی مختلفی در پشت تاتو ماهی koi شما کمین کرده اند. اگرچه این کار به روش های مختلف قابل انجام است ، اما می توانید مقداری را که فکر می کنید مناسب ترین گزینه برای شماست انتخاب کنید.

"اکنون در جنگ یا همچنان با موانع مبارزه می کنم ، اما تسلیم نمی شوم."

این همچنین می تواند به معنای غلبه بر موانع و قدرت و قدرت لازم برای ادامه شنا در برابر جریان باشد.

 

معنی تاتو ماهی

خالکوبی ماهی کوی قرمز و آبی

 

اگر خالکوبی ماهی کوی شما در پایین دست شناور است ، این می تواند به این معنی باشد که شما هنوز قدرت فائق آمدن بر موانع پیش روی خود را ندارید و به سمت موفقیت مورد نظر خود پیش می روید.

از طرف دیگر ، این همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که شما قبلاً به اهداف خود رسیده اید ، در بالای آبشار هستید و دیگر نیازی به ادامه جنگ ندارید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید