سالاد تن ماهی 5 مدل

در

برخی اوقات به دنبال یک غذا ی سریع و البته خوشمزه هستیم که لبخند رضایت بعد از خوردن آن بر روی لب هایمان بنشیند. سالاد تن ماهی یکی از این غذا ها است. اما هر آشپزی روشی برای درست کردن آن دارد که متفاوت است. دستور پخت های مختلف سالاد تن ماهی از کشور های متفاوت برای تهیه ی این غذا وجود دارد. غذا هم مانند برخی رسوم دیگر دست خوش محل زندگی و فرهنگ یک ملت می شود. بنابراین ممکن است برخی از دستور پخت ها با رسومات و فرهنگ ما هماهنگی نداشته باشد. اما نگران نباشید ما در این جا به شما چندین دستور تهیه ی سالاد تن ماهی را ارئه می کنیم که در عین حال که متنوع هستند از کشور های مختلفی نیز می آیند. امیدوارم که از سالاد با تن ماهی لذت ببرید.

 

سالاد تن ماهی

سالاد با تن ماهی

 

البته به یاد داشته باشید که در تهیه ی هر کدام از این سالاد ها تنها از یک تن ماهی استفاده شده است شما می توانید به تناسب نیاز و تعداد سالادی که می خواهید درست کنید به تعداد تن ماهی های خود بیافزایید.

طرز تهیه سالاد پاستا با مرغ 

سالاد بدون سبزیجات 22 مورد 

سالاد تن ماهی به روش ایتالیایی

سالاد تن ماهی

سالاد با تن ماهی ، سالاد تن ماهی و کاهو

 

با شنیدن نام ایتالیا شما هم به یاد نقاش ها و نقاشی های مختلف می افتید؟ یا غذا های خوشمزه و خوش رنگ ایتالیایی. باید اعتراف کنم که غذا های ایتالیایی به همان رنگ و لعاب نقاشی هایشان است. دستور تهیه سالاد با تن ماهی که در این جا قرار گرفته است جزو دستورات محبوب در میان مردم ایتالیا است. پس اگر می خواهید به روش یک ایتالیایی اصیل سالاد تن ماهی با کاهو  درست کنید این دستور را از دست ندهید.

مواد مورد نیاز:

دو عدد تن ماهی

یک عدد لیمو ترش تازه

روغن زیتون

سس مایونز

سرکه سفید

نمک

فلفل سیاه

نعنا

جعفری

زیتون سیاه

کنسرو ذرت

طرز تهیه سالاد تن ماهی با کاهو

در طرز تهیه سالاد تن ماهی با کاهو ،  تن ماهی ها را درون یک قابلمه گذاشته، مقداری آب روی آن بریزید و بگذارید به مدت بیست دقیقه در آب بجوشد. در این فاصله نعنا و جعفری را شسته و ریز خرد کنید. هسته ی زیتون ها را در آورده و آن ها را نیز از وسط نصف کنید. لیمو ترش را نصف کرده و آب نصف آن را بگیرد. کنسرو ذرت را به دو قسمت تقسیم کنید و مقداری را برای تزئین جدا کنید.

 

تن ماهی هایی که به جوش آمده اند را باز کرده، خوب خرد کنید و درون ظرفی بریزید که می خواهید در آن سالاد را درست کنید. آب نصف لیمو را به آن اضافه کنید. سس مایونز، یک قاشق غذا خوری سرکه ی سفید، نمک، فلفل، جعفری و نعنای خرد شده و زیتون سیاه را با یک دیگر خوب مخلوط کنید. سپس به تن ماهی های خرد شده اضافه کنید. می توانید سالاد تن ماهی خود را با تکه های ذرت گوجه فرنگی و کاهو نیز تزئین کنید.

 

سالاد تن ماهی به روش لهستانی

سالاد تن ماهی
سالاد تن ماهی با کاهو

 

یکی دیگر از دستور تهیه های سالاد تن ماهی که بسیار نیز محبوب است از کشور زیبای لهستان می آید. تهیه  ی آن نیز ساده بوده و نیاز به مواد اولیه ی زیادی ندارد. پس آماده باشید تا به روش یک آشپر ماهر لهستانی سالاد با تن ماهی برای خانواده درست کنید.

 

مواد مورد نیاز

یک عدد تن ماهی

3 قاشق غذا خوری سس مایونز

جعفری

پیاز بنفش

هویج

نمک

فلفل

آب لیمو ترش

کاهو

گوجه فرنگی

طرز تهیه سالاد با تن ماهی

تن ماهی را درون آب جوش بگذارید تا به مدت بیست دقیقه بجوشد. جعفری ها را شسته و خرد کنید. یک پیاز بزرگ بنفش را نیز ریز خرد کنید. دو عدد هویج متوسط را شسته و ریز خرد کنید. تن ماهی را بعد از جوشیدن خرد کرده و با جعفری، پیاز، هویج و سس مایونز مخلوط کنید و به آن نمک و فلفل و آب لیمو ترش اضافه کنید.

چند برگ کاهو را شسته و در کنار آن با گوجه فرنگی تزئین کنید. سالاد را روی برگ های کاهو گذاشته و به همراه گوجه فرنگی میل کنید. نوش جان.

 

سالاد تن ماهی به روش یونانی

سالاد تن ماهی

سالاد تن ماهي

هر چند برخی از مواد اولیه ی این سالاد ها شبیه به هم است اما ترکیب برخی از مواد در آن ها مزه ای متفاوت را ایجاد می کند که مخصوص است.

بدون شک سالاد تن ماهی به روش یونانی ها یکی از مزه های خاصی است که می توانید آن را مهمان سفره های خود کنید. آستین ها را بالا بزنید که سالاد یونانی در انتظار شما است.

مواد مورد نیاز:

یک عدد تن ماهی

خیار

آب لیمو ترش

گوجه فرنگی

زیتون سیاه

سس مایونز

پنیر فتا

آویشن

نمک

فلفل سیاه

طرز تهیه:

خیار و گوجه فرنگی ها را شسته و خرد کنید. دو قاشق غذا خوری پنیر فتا را خرد کرده و به آن اضافه کنید. همه این ها را به تن ماهی اضافه کرده و درون یک ظرف بریزید. در آخر آب لیمو ترش، سس مایونز، نمک و فلفل را اضافه کنید و با یک دیگر به خوبی مخلوط کنید تا مزه ها به خرد یک دیگر بروند. وسپس در آخر با آویشن و زیتون سیاه سالاد خود را تزئین کنید. به همین سادگی به همین خوشمزگی، سالاد یونانی.

سالاد سریع و آسان مارچوبه ی برشته

سالاد ماکارونی با مرغ 

 

سالاد تن ماهی به روش مکزیکی

سالاد تن ماهی

سالاد تن ماهی و ذرت

 

غذا های تند و تیز مکزیکی ها در تمام دنیا زبانزد خاص و عام است اما بر خلاف این صحبت ها سالاد تن ماهی که آن ها می خوردند زیاد هم تند و تیز نیست. اما خب نمی توانیم منکر خوشمزگی سالاد تن ماهی و ذرت شویم. خود را برای خوردن یک سالاد با طعمی مکزیکی آماده کنید. ساده و دلپذیر.

 

مواد مورد نیاز

سالاد تن ماهی و ذرت

یک عدد تن ماهی

کاهو

گوجه فرنگی

خیار

کنسرو ذرت

کنسرو لوبیا

پیاز بنفش

فلفل قرمز

فلفل سیاه

آب لیمو ترش

نمک

طرز تهیه سالاد تن ماهی و ذرت

تن ماهی را درون آب جوش گذاشته و اجازه دهید بیست دقیقه بجوشد. در این فاصله، خیار، گوجه فرنگی و پیاز ها را نگینی خرد کنید. دورن یک ظرف بچینید و به آن کنسرو ذرت و کنسرو لوبیا را اضافه کنید. بعد از آن تن ماهی را نیز خرد کرده و به آن اضافه کنید. در آخر نمک، فلفل قرمز، فلفل سیاه و آب لیمو را اضافه کنید. می توانید با کاهوی خرد شده نیز آن را تزئین کنید.

نکته ی مهم در این سالاد تن ماهی این است که در مصرف فلفل می توانید دست و دل باز باشید و هر چقدر که دوست دارید آن را تند کنید. درست به روش مکزیکی ها. 

 

سالاد فرانسوی با تن ماهی

سالاد تن ماهی

سالاد فرانسوی با تن ماهی

مواد مورد نیاز:

ماهی تن 400 گرم

گوجه فرنگی 6 عدد

سیب زمینی 2 عدد

فلفل دلمه ای قرمز 1 عدد

تخم مرغ آب پز 2 عدد

لوبیا سبز 100 گرم

روغن زیتون 6 قاشق غذاخوری قاشق

سرکه سیب 4 قاشق غذاخوری قاشق

زیتون 8 عدد

خردل 1 قاشق غذاخوری

ادویه  بنا به ذائقه 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه سالاد فرانسوی با تن ماهی

فلفل را پوست بگیرید و خرد کنید. تخم مرغ ها را به 4 قطعه برش دهید .

گوجه فرنگی ها را به صورت ورقه های بزرگ برش دهید ، سیب زمینی ها را بجوشانید و به صورت ورقه ای برش بزنید.

فیله ماهی تن را به مکعب های بزرگ برش دهید ، ادویه را بپاشید و به مدت 5-7 دقیقه در نصف روغن زیتون سرخ کنید.(اول مثل سالاد های قیلی در آب به مدت 20 دقیقه بچوشانید)

روغن زیتون ، سرکه و خردل باقیمانده را مخلوط کنید.

برگ های کاهو را نصف کرده و در یک کاسه گود قرار دهید. سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، زیتون ، لوبیا ، فلفل و تخم مرغ را اضافه کنید. سالاد را مزه دار کنید و هم بزنید.

سالاد فرانسوی با تن ماهی را روی بشقاب ها قرار داده و با برش های تن ماهی تزئین کنید.

 

در سیارک بخوانیم:

سالاد سریع و آسان آروگولا (شابانک سالاد)

سالاد سریع و آسان 25 مورد

سالاد سریع و آسان بلغور عربی  جعفری با زردآلو  

سالاد سریع و آسان بلغور عربی با زردآلو و مرغ

سالاد سریع و آسان 24 مورد

طرز تهیه ترشی بامیه و سالاد میگو

طرز تهیه سالاد کینوا 

 

نظرات

۱۴۰۰/۳/۲۷چرا تن ماهی در میان سرآشپزها تقاضای زیادی دارد؟ همه چیز در مورد ارزش غذایی محصول است. ترکیب گوشت این ساکن در اعماق دریا حاوی بسیاری از ترکیبات شیمیایی مفید است ، که در زیر آنها موارد زیر را برجسته می کنیم: پروتئین ها اسید چرب ویتامین ها عناصر خرد / کلان. هیچ رازی نیست که گوشت تن ماهی حاوی ترکیبات زیادی مفید برای بدن است. به طور جداگانه ، اسیدهای چرب امگا -3 / 6 را یادداشت می کنیم که تأثیر مثبتی بر اندام های سیستم قلبی عروقی دارند. لازم به ذکر است که این عناصر از بسیاری از فرآیندهای پردازش فنی محصولات مصون هستند ، بنابراین حتی پس از خوردن کنسرو ماهی تن می توانند وارد بدن شوند. علاوه بر این ، ماهی تن حاوی مقدار نسبتاً زیادی پروتئین (24 گرم در هر 100 گرم محصول) است که به خوبی جذب بدن می شود و آن را با اسیدهای آمینه اشباع می کند.

۱۴۰۰/۳/۲۷سالاد تن ماهی محصولی کم کالری است که مقدار انرژی آن از 140 کیلوکالری بیشتر نیست. بنابراین ، می توان با خیال راحت در رژیم روزهای روزه داری و رژیم های غذایی گنجانده شود. ماهی پخته ، مقدار کالری آن 187 کیلوکالری نیز برای یک میز رژیم غذایی مناسب است ، اما توصیه می شود از آن به همراه سبزیجات استفاده کنید.مثل سالاد تن ماهی با کاهو کنسرو ماهی تن ، که کالری آن 240 کیلوکالری است ، برخی از ویژگی های مثبت را از دست می دهد ، اما ترکیب آن همچنان شامل عناصر امگا -3 و امگا -6 است ، که باعث می شود گوشت بسیار سالم و مغذی باشد. ماهی کنسرو و سالاد تن ماهی با کاهو را می توان با خیال راحت در رژیم غذایی ورزشکاران و کسانی که می خواهند لاغر شوند قرار دهد.

۱۴۰۰/۳/۲۷ خواص مفید گوشت سالاد تن ماهي ماهی قبل از رسیدن به آشپزخانه چندین مرحله از پردازش را طی می کند و تمام میکروارگانیسم های انگلی را از بین می برد ، بنابراین این محصول برای سلامتی انسان کاملاً بی ضرر است. مصرف منظم ماهی مقاومت به تنش را افزایش می دهد و خطر ابتلا به نئوپلاسم بدخیم را کاهش می دهد. عناصر کمیاب موجود در ماهی تن و در نتیجه سالاد تن ماهی تأثیر مثبتی بر روی سیستم قلبی عروقی دارند و به طور قابل توجهی فعالیت مغز را بهبود می بخشند. ماهی و سالاد با تن ماهی به طور قطع باید در رژیم غذایی افراد مسن قرار گیرد ، زیرا مواد موجود در ترکیب آن از تشکیل پلاک های کلسترول جلوگیری می کند و در نتیجه خطر لخته شدن خون را کاهش می دهد. سالاد با تن ماهی برای بیماران دیابتی و بیماران مبتلا به فشار خون بالا نشان داده شده است ، زیرا قادر به عادی سازی تمام فرایندهای مشکل در بدن است. مصرف منظم گوشت تن ماهی و سالاد تن ماهی با کاهو منجر به کاهش درصد واکنش های آلرژیک و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. وجود سدیم و پتاسیم در ماهی و سالاد تن ماهی تأثیر مفیدی بر عملکرد کلیه ها دارد که منجر به عادی سازی تعادل آب در بدن می شود. گوشت ماهی ضد افسردگی بسیار خوبی است و تأثیر مفیدی بر سلامت روانی جنس جوان دارد. ماده معدنی بخشی از ماهی است ، کبد را از سموم پاک می کند. محتوای زیاد ید در سالاد تن ماهی می تواند از بروز آسیب های تیروئیدی جلوگیری کرده و همچنین تظاهرات ضعف و خستگی مزمن را کاهش دهد.

۱۴۰۰/۳/۲۷ مضرات گوشت ماهی تن و سالاد تن ماهی محتوای سدیم بالا به عنوان مثال ، یک قوطی کنسرو ماهی تن به طور متوسط ​​600 میلی گرم سدیم دارد. مصرف مقدار زیادی از این ماده شیمیایی در بدن می تواند باعث فشار خون بالا و حتی سکته مغزی شود. فلزات سنگین. ماهی تن شکارچی است که ماهی های کوچکتر را می خورد ، غلظت زیادی از جیوه در بسیاری از آنها وجود دارد. همانطور که عمل نشان می دهد ، در گوشت ماهی تن که به اندازه نسبتاً زیادی رسیده است ، مقداری جیوه جمع می شود که می تواند به سلامت انسان آسیب برساند. بنابراین ، متخصصان استفاده از انواع کوچکتر این ماهی را در آشپزخانه توصیه می کنند. مواد شیمیایی مضر. به دلیل آلودگی شدید اقیانوس ها ، بسیاری از مواد سمی (PCB ، دیوکسین و سایر موارد) که برای سلامتی انسان خطرناک هستند به ارگانیسم ماهی وارد می شوند. ماهی تن پرورشی ماهی می تواند به همان اندازه خطرناک باشد ، زیرا همیشه احتمال افزودن آنتی بیوتیک و هورمون به رژیم غذایی آنها وجود دارد. خطر مسمومیت غذایی. حتی کوچکترین نقض فناوری پردازش ماهی می تواند مسمومیت غذایی ایجاد کند. بنابراین ، بهتر است اولویت را به تن ماهی تازه بدهید. پزشکان خوردن گوشت ماهی تن به تنهایی و در هر غذایی مثل سالاد تن ماهی و سالاد تن ماهی با کاهو را برای دسته های زیر افراد توصیه نمی کنند: مبتلایان به آلرژی؛ زنان حامله؛ بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی ؛ کودکان زیر 3 سال.

۱۴۰۰/۳/۲۷در دهه های اخیر ، این ماهی تجاری به دلیل گوشت شگفت آور خوشمزه ، سالم و کم کالری ، به سرعت در بازار مواد غذایی تن ماهی و در انواع سالاد تن ماهی محبوبیت پیدا کرده است. نام این ماهی از یونان باستان thynō آمده است. ماهی تن بدنی متراکم و مانند اژدر دارد که تا دم باریک شده است. باله پشتی مانند داس به نظر می رسد ، این شکل برای شنای سریع و طولانی ایده آل است. بعضی از نمایندگان ماهی تن (و ده ها نفر از آنها وجود دارند) می توانند تا 75 کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشند. اندازه و وزن ماهی تن نیز می تواند بسیار متفاوت باشد: طول بعضی از ماهی ها به 3.5 متر می رسد و وزن آنها تا 500 کیلوگرم می رسد. ماهی تن -شکارچی هستند ، رژیم غذایی آنها حاوی ساردین کوچک ، ماهی خال مخالی ، شاه ماهی ، و همچنین سخت پوستان و نرم تنان است. آنها از سه سالگی شروع به تولید مثل می کنند. آنها در ژوئن-ژوئیه ، در آبهای گرم مناطق نیمه گرمسیری تخمریزی می کنند. باروری - از 2.9 تا 6.3 میلیون تخم . در میان معروف ترین انواع ماهی تن معمول یا ماهی قرمز است. آتلانتیک یا باله سیاه (معروف به -تن ماهی سیاه)؛ تن قرمز (بزرگترین گونه) ، ماهی زرد یا دم زرد (باله های عقب به رنگ زرد روشن هستند) ؛ ماهی آلباكور ، یا ماهی سفید (گوشت ماهی سفید لطیف ترین و با ارزش ترین است). شیلات ماهی تن در مقیاس صنعتی از اواسط قرن بیستم شروع به توسعه فعال کرد. بیشترین تعداد شناورهای متخصص در ماهیگیری متعلق به چین ، ژاپن ، تایوان ، اندونزی و اسپانیا است. علاوه بر این ، بسیاری از ماهی تن با کیفیت بالا اکنون در مزارع خلیج مدیترانه و دریای ژاپن پرورش داده می شوند.

۱۴۰۰/۳/۲۷ماهی تن در چین و ژاپن ماهی "شان و مقام مخصوص" محسوب می شود ، تصادفی نیست که حتی پیشخوان های جداگانه ای نیز برای آن در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال در فرانسه به دلیل ارزش غذایی بسیار گرانبها ی تن ماهی به این محصول "گوساله دریایی" گفته می شود. ماهی تن به هر شکل خوشمزه است: سرد و گرم ، سرخ شده ، پخته ، آب پز ، خورشتی ، خشک ، دودی ، کنسرو شده (در روغن ، در آب آن ، در زیر سس های مختلف). گوشت ماهی تن به سالادها (از جمله نیکویای کلاسیک فرانسوی با ماهی تن و سالاد فرانسوی با تن ماهی ) و سس ها ، ساندویچ ها و پیتزا اضافه می شود ، گوشت چرخ کرده برای رول و سوشی از آن درست می شود . ماهی تن به خوبی با سبزیجات سازگار است: خیار ، گوجه فرنگی ، کرفس ، کاهو ، کلم چینی ، فلفل دلمه ای.

۱۴۰۰/۳/۲۷ ماهی تن از نظر کیفیت مواد غذایی و خواص مفید یک محصول عالی است. گوشت این ماهی سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده چندگانه امگا -3 و امگا -6 است که تأثیر مفیدی بر قلب و رگ های خونی دارند ، مغز را فعال می کنند ، ساختار مو و وضعیت پوست را بهبود می بخشند. این محصول برای سیستم های عصبی و گوارشی مفید است ، قند خون را تنظیم می کند و دارای خواص آنتی اکسیدانی است ، باعث تقویت استخوان ها و بهبود ایمنی بدن می شود. گوشت ماهی حاوی ویتامین ها ، اسیدهای آمینه و عناصر کمیاب (کلسیم ، آهن ، فسفر ، ید و غیره) است. کارشناسان توصیه می کنند که گوشت ماهی تن در بیشتر اوقات برای کسانی که رژیم غذایی دارند را بصورت مصرف در سالاد تن ماهی شامل شود . ماهی تن 80٪ نیاز روزانه بدن ما به ویتامین B12 و همچنین حدود 30٪ نیاز ویتامین B6 را تأمین می کند. این ماهی به راحتی توسط بدنسازان در رژیم غذایی آنها گنجانده می شود ، زیرا پروتئین موجود در آن به "ساخت" توده عضلانی کمک می کند.

۱۴۰۰/۳/۲۷موارد منع مصرف سالاد تن ماهی آلرژی غذایی. مصرف این محصولات در سالاد تن ماهي در برای زنان باردار (به ویژه در طول دوره سم زدایی) و همچنین برای بیماران مبتلا به اختلال عملکرد کلیه توصیه نمی شود. کودکان می توانند از سه سالگی گوشت تن ماهی را در فهرست انتخاب کنند. لازم به یادآوری است که گوشت ماهی تن بزرگ می تواند سرشار از جیوه باشد.

۱۴۰۰/۳/۲۷ حقایق جالب در ماهی تن ● ماهیگیران ژاپنی بیش از 5000 سال پیش ماهی تن قرمز را صید کردند. ● در بسفر ، 30 کلمه مختلف برای نامگذاری این ماهی استفاده شد. ● ماهی تن روی سکه های سلتیک و یونان به تصویر کشیده شد. ● بزرگترین ماهی تن در جهان با وزن 335 کیلوگرم هنگام چرخش در سال 2012 در سواحل نیوزیلند صید شد. ● در حین حرکت سریع ، به دلیل بار زیاد عضلات در بدن ماهی ، مقدار زیادی میوگلوبین تولید می شود و گوشت آن قرمز می شود ، به همین دلیل گاهی ماهی تن را "گل رز دریاها" می نامند.

۱۴۰۰/۳/۲۷ترکیب و خواص مفید در سالاد تن ماهی بخاطر گوشت ماهی تن ماهی تن در بازارهای جهانی بسیار ارزشمند است و به درستی پس از میگو در رتبه دوم قرار دارد. گوشت ماهی تن حاوی مقدار قابل توجهی پروتئین است - تقریبا 23 درصد - از کل ماهی ها ، این بالاترین میزان پروتئین است. محتوای چربی گوشت تن ماهی می تواند متنوع باشد - از کسرهای کوچک یک درصد تا نوزده درصد متفاوت است. این ماده حاوی عناصر خرد و کلان مفید برای سلامت انسان است - منیزیم ، سدیم ، کلسیم ، کروم ، پتاسیم ، گوگرد ، کلر ، فسفر ، آهن ، ید ، منگنز ، فلوئور ، روی ، مس ، مولیبدن ، نیکل و کبالت. ماهی تن سرشار از ویتامین های گروه B است و همچنین حاوی ویتامین های A ، E و PP است. علاوه بر این ، حاوی تمام آمینو اسیدهای لازم برای بدن انسان است. ماهی تن قرمز ، حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است که برای جلوگیری از خطر بیماری های قلبی عروقی ضروری است. علاوه بر این ، کمپلکس امگا 3 که شامل اسیدهای چرب لینولئیک ، ایکساپنتینو و دوکوزاکسینوئیک است ، بر عملکرد مغز و چشم تأثیر مفیدی دارد ، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد ، اثر ضد التهابی خوبی دارد و به طور قابل توجهی کاهش می یابد درد در آرتروز برای جلوگیری از بسیاری از بیماری ها ، کافی است ماهانه حداقل پنج و نیم گرم چربی امگا 3 مصرف کنید ، یعنی یک قوطی گوشت کنسرو آلبابور (ماهی تن زرد) در هفته. این ماده به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی بالای خود مشهور است و برای سیستم های گوارشی و عصبی ، غشاهای مخاطی و پوست بسیار مفید است. محتوای کالری در 100 گرم ماهی تازه 96 کالری وجود دارد.

۱۴۰۰/۳/۲۷اسرار و روش های پخت و پز تن ماهی , سالاد تن ماهی ماهی تن از زمان های بسیار قدیم تا امروز به عنوان غذا استفاده می شده است. تن ماه در آشپزی های اروپایی و آسیایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تن ماه به صورت، سالاد تن ماهی میان وعده لذیذی تهیه می شود که از گوشت خرد شده تهیه شده و با روغن زیتون و آب لیمو پاشیده می شود. استیک های تن ماهی بسیار محبوب هستند ، آنها در یک تابه سرخ می شوند و کباب می شوند. راز اصلی سرخ کردن زیاد خشک نشود ، بنابراین سرخ کردن از هر طرف بیش از 2-3 دقیقه طول نمی کشد ، تا زمانی که پوسته طلایی تشکیل شود. قسمت داخلی قطعه باید صورتی ملایم باشد. ضخامت ایده آل چنین استیک 3 سانتی متر است ، به شما اجازه می دهد تا خوب سرخ کنید و در عین حال ماهی را خشک نکنید. غالباً ، قبل از سرخ كردن ، تكه ها در سفیده و ادویه جات ترشی جات یا پودر نان آغشته می شوند ، این باعث آبدارتر شدن ماهی می شود. از ماهی آب پز برای تهیه ساندویچ ، سالاد تن ماهی با کاهو و تنقلات مختلف استفاده می شود.زمان پخت 10-12 دقیقه است و پس از آن می توان از ماهی به عنوان بخشی از غذاهای دیگر استفاده کرد.

۱۴۰۰/۳/۲۷ روش پخت دیگر ماهی تن استفاده از ترشی است. با ترشی ماهی آبدار و خوش طعم می شود. برای ماریناد ، آب مرکبات ، عسل و سس سویا ، روغن زیتون و کنجد استفاده می شود ، ادویه جات را می توانید به انتخاب خود استفاده کنید. به نظر می رسد ماهی تن بسیار خوشمزه ای که در فر پخته شده به عنوان یک غذای فرعی ، تقریباً با همه چیز مناسب است - با سالاد با تن ماهی ، برنج و ماکارونی ، قارچ ، سیب زمینی و سبزیجات. همچنین می توانید هر نوع سس - پنیر ، سیر ، خامه ای ، گوجه فرنگی و حتی میوه را انتخاب کنید. کنسرو ماهی تن ، چه کارخانه ای و چه خانگی ، در دنیا بسیار محبوب است.

۱۴۰۰/۳/۲۷مزایای ماهی تن و استفاده از ماهی تن در سالاد تن ماهی با مطالعات مکرر اثبات شده است: سالاد تن ماهی با کاهو یک محصول رژیمی است و برای قرار دادن در منو برای کاهش وزن توصیه می شود. تأثیر مفیدی بر سیستم های عصبی ، قلبی عروقی ، استخوان و تولید مثل دارد. تأثیر مثبتی بر مغز دارد. از پیری جلوگیری می کند ظاهر و وضعیت مو و پوست را بهبود می بخشد. برای پیشگیری از سرطان خدمت می کند. فشار خون بالا را تثبیت می کند. تقویت سیستم ایمنی بدن متابولیسم را نرمال می کند. کاملاً کلسترول را تجزیه می کند.

۱۴۰۰/۳/۲۷با تمام مزایای آشکار ماهی تن همچنین دارای مضراتی هست: گوشت ماهی بزرگ و سن دار جیوه و هیستامین را به مقدار زیاد تجمع می کند ، بنابراین بهتر است ماهی کوچک بخورید. برای افرادی که از نارسایی کلیوی رنج می برند استفاده نمی شود. برای زنان باردار و شیرده توصیه نمی شود. برای کودکان زیر 3 سال توصیه نمی شود.

۱۴۰۰/۳/۲۷فیله ماهی یخ زده روند تهیه ماهی تازه منجمد و تازه عملاً یکسان است. اگر غذای دریایی به صورت منجمد خریداری شده باشد ، فقط باید آن را برای چند ساعت در دمای اتاق نگه دارید. شما نباید از مایکروویو استفاده کنید.

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه سس مایونز خانگی 4 روش

در
طرز تهیه سس مایونز خانگی 4 روش
سس مایونز را می توان در یخچال و فریزر هر شخصی یافت. در یک شیشه در بسته یا یک وکیوم ، جزء لاینفک انواع سالاد های ما و بسیاری از ظروف آشپزی دیگر است. با این حال ، همه دوست ندارند آن را از فروشگاه خریداری کنند ، زیرا محصول طبیعی و ارگانیک به ندرت پیدا می شود. بنابراین ، ما پیشنهاد می کنیم با 4 دستور العمل ساده با طرز تهیه این سس خوشمزه آشنا شوید که به شما امکان می دهد در عرض چند دقیقه یک سس مایونز معطر و سالم را برای کل خانواده تهیه کنید.
 

 

1. سس مایونز با خردل و لیمو

طرز تهیه سس مایونز خانگی 4 روش
سس مایونز خانگی با خردل و لیمو.  \ عکس
 
آیا شما سس مایونز تند را با کمی ترشی و ادویه دوست دارید؟ پس خود را با این دستور العمل ساده که یک سس خوشمزه برای سالادهای خانگی و هر نوع غذای دیگر است ،آماده کنید.
 

مواد لازم برای تهیه سس مایونز خانگی با خردل و لیمو:

• تخم مرغ - 2 عدد؛
• نمک و شکر - بنا به ذائقه؛
• خردل - 2 قاشق غذاخوری؛
• روغن نباتی یا روغن زیتون - 250 میلی لیتر؛
• آب لیمو - 1 قاشق غذاخوری.
طرز تهیه سس مایونز خانگی 4 روش
سس مایونز خانگی.  \ عکس
 

طرز تهیه سس مایونز خانگی با خردل و لیمو:

• تخم مرغ ها را در یک کاسه مناسب بشکنید.
• شکر را با نمک بریزید.
• خردل اضافه کنید.
• با استفاده از مخلوط کن یا رست مخلوط کنید تا یکنواخت شود.
• پس از آن ، سس مایونز تقریباً آماده شده را به طور فعال هم بزنید ، و روغن را اضافه کنید.
• تا زمانی که مخلوط غلیظ شود ، ادامه دهید.
• آب لیمو را اضافه کنید.
• دوباره هم بزنید.
 

 

2. سس مایونز بدون تخم مرغ

طرز تهیه سس مایونز خانگی 4 روش
سس مایونز خانگی بدون تخم مرغ.  \ عکس
 
مطابق این دستور العمل ، شما می توانید یک سس مایونز ملایم و کلاسیک ، درست همان موردی را که در کودکی امتحان کرده اید آماده کنید - غلیظ ، با طعم غنی و خامه ای.
 

مواد لازم برای تهیه سس مایونز خانگی بدون تخم مرغ:

• شیر - 150 میلی لیتر؛
• روغن نباتی یا روغن زیتون - 300 میلی لیتر؛ 
• خردل - 3 قاشق غذاخوری؛
• آب لیمو - 2 قاشق غذاخوری؛
• نمک - بنا به ذائقه.
طرز تهیه سس مایونز خانگی 4 روش
سس مایونز خانگی سبک و خوشمزه.  \ عکس
 
 

طرز تهیه سس مایونز خانگی بدون تخم مرغ:

• شیر را درون یک کاسه مناسب بریزید.
•  روغن بریزید.
• بیست ثانیه با مخلوط کن یا میکسر بزنید.
• بعد از اینکه توده غلیظ شد ، خردل ، آب لیمو را اضافه کنید ، نمک بریزید.
• دوباره میکس کنید.
• به یک قوام یکدست و غلیظ برسید.
 

 

3. سس مایونز با خامه ترش

طرز تهیه سس مایونز خانگی 4 روش
سس مایونز خانگی با خامه ترش.  \ عکس
 
وقتی می خواهید چیزی غیر استاندارد باشد ، حتماً این دستور العمل را امتحان کنید ، که بدون استفاده از غذاهای خام ، یک سس مایونز اصلی ایجاد می کند.
 

مواد لازم برای تهیه سس مایونز خانگی با خامه ترش :

• زرده های آب پز - 3 عدد؛
• خردل - 2 قاشق غذاخوری؛
• خامه ترش - 300 گرم؛
• نمک - بنا به ذائقه.
طرز تهیه سس مایونز خانگی 4 روش
سس مایونز با خامه ترش.  \ عکس
 

طرز تهیه سس مایونز خانگی با خامه ترش:

• زرده ها را درون یک ظرف مناسب بریزید.
• بعد خردل بریزید.
• با یک چنگال یا قاشق مخلوط کنید ، کاملا هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند.
• خامه ترش را اضافه کنید.
• نمک بپاشید.
• با یک چنگال مخلوط کنید یا می توانید با میکسر مخلوط کنید تا جرم یکدست و صاف شود.
 

 

4- سس مایونز با سرکه

طرز تهیه سس مایونز خانگی 4 روش
سس مایونز خانگی با سرکه.  \ عکس
 
و این دستور العمل به شما اجازه می دهد تا مایونز مورد علاقه ، بسیار خوشمزه و سالم خود را از هر چیزی که به راحتی در هر آشپزخانه و یخچال و فریزر می توانید در اسرع وقت تهیه کنید ، تهیه کنید.
 

مواد لازم سس مایونز خانگی با سرکه:

• زرده - 2 عدد.
• نمک و شکر - بنا به ذائقه؛
• سرکه - نصف قاشق چایخوری؛
• روغن نباتی یا روغن زیتون - 150 میلی لیتر.
طرز تهیه سس مایونز خانگی 4 روش
مایونز خانگی خوشمزه.  \ عکس
 

طرز تهیه سس مایونز خانگی با سرکه:

• زرده ها را درون یک کاسه بشکنید.
• نمک را با شکر بریزید.
• سرکه بریزید (می توانید با سرکه سیب جایگزین کنید)؛
• به آرامی و به تدریج روغن را بریزید.
• مخلوط کن را درون ظرف قرار دهید و آن را روی توان متوسط ​​قرار دهید.
•  از یک سمت مخلوط کنید.
• بعد از اینکه سس به میزان قابل ملاحظه ای غلیظ شد ، حرکت را از پایین به بالا برای یکنواختی و توزیع مواد شروع کنید.
 

 

نکات مهم در طرز تهیه سس مایونز

طرز تهیه سس مایونز خانگی 4 روش
سس مایونز خانگی عالی.  \ عکس
 
برای اینکه توده به سرعت متراکم تر و یکنواخت تر شود ، لازم است که مواد در دمای اتاق قرار بگیرند و سرد نباشند.
 
• اگر می خواهید سس مایونز سبک داشته باشید - پس تخم مرغ های موجود در فروشگاه ، اگر دوست دارید روشن و زرد باشد - بهتر است موارد خانگی را با زرده نارنجی تر انتخاب کنید.
 
• در حالت ایده آل ، بهتر است سس مایونز را با روغن نباتی درست کنید ، اما می توانید آن را با زیتون ترکیب کنید.
 
• اگر می خواهید سس مایونز را غلیظ تر کنید -  روغن را افزایش دهید ، که حتی در صورت غلیظ شدن به میکس کردن نیز کمک می کند و اگر به مایع بیشتری احتیاج دارید - می توانید کمی آب جوشیده سرد شده اضافه کنید.
 
• به منظور طعم جالب سس مایونز خانگی ، می توانید در صورت دلخواه از سیر ، فلفل ، گیاهان دارویی و همچنین پاپریکا و سایر ادویه جات ترشی جات استفاده کنید.
 
• سس مایونز خانگی باید در یک ظرف بسته (پلاستیکی مجاز) نگهداری شود ، تا پنج روز از تاریخ تهیه  سس مایونز خانگی قابل استفاده است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 دستور غذایی سالم با خیار

در

این دستورهای  غذا با خیار  را بدقت بررسی کنید که از نظر متخصصان تغذیه ، راه های مورد تایید استفاده از خیار یعنی یک گیاه کامل برای سالاد ها ،  اسنک ها ،  دسر با خیار  و حتی خوراک های مهم است.

با خیار چی درست کنم

خیار برای شما خوب است

خیار چه در سالاد ، سوپ یا ساندویچ استفاده شود یا نه ، گیاه آبداری است. 95% آب در آن وجود دارد و منبع خوبی از ویتامین K‌ است که برای لخته شدن خون بسیار مهم است. همچنین دارای پتاسیم (‌مناسب برای فشار خون!) و ویتامین C‌ به عنوان تقویت کننده ی ایمنی بدن است. برای اینکه به خیار خوردن میل داشته باشید ، برخی از دستورهای غذایی مورد علاقه ی خود را شامل مواد غذایی تغذیه ای خود جمع آوری کرده ام. از  غذا با خیار سبز  لذت ببرید!

خیار فوری کره ای

خیار

با خیار اضافی چه کنیم

چنین خیارهایی همیشه تند ، آبدار و بسیار مطابق با طعم کباب هستند.می توانید چنین خیارهایی را فقط در یک روز معمولی ، برای شام یا ناهار به عنوان پیش غذا یا غذای جانبی بپزید. این خیار سریع و خوشمزه ، مخصوصاً برای کسانی که غذاهای کره ای را دوست دارند جذاب خواهد بود.
مواد لازم برای خیار فوری کره ای
خیار - 300 گرم
سیر - 1 حبه (بزرگ)
کنجد - 1 قاشق غذاخوری
سرکه - 1 قاشق غذاخوری
سس سویا - 1 قاشق غذاخوری
روغن - 1 قاشق غذاخوری
نمک - 1 قاشق چایخوری
فلفل قرمز تند آسیاب شده یک نوک چاقو
خیارها را ببرید ، انتهای آن را ببرید و خیارها را به صورت طولی ، ابتدا به نصف ، و سپس هر نصف را به صورت طولی به نصف برش دهید. پس از آن ، نوارها را به دو قسمت تقسیم کنید. خیارهای خرد شده را در یک کاسه بریزید.
- خیارها را خرد کنید
-حالا روی خیارها مقداری زیادی نمک بپاشید ، نمک درشت دریا برای این کار بهتر است. خیارها را به مدت 15 دقیقه در نمک بگذارید.
خیار و آب خیار را با هم مخلوط کنید.
آب خیارها را آبکش کنید
پودر فلفل قرمز تند را به آنها اضافه کنید.
سس سویا را بریزید
سرکه را اضافه کنید.
دانه های کنجد را در یک تابه به معنای واقعی کلمه 1 دقیقه سرخ کنید ، گاهی اوقات هم بزنید.
کنجد را روی خیار در کاسه بریزید. و در یک ماهیتابه روغن نباتی را گرم کنید و خیار را داخل ماهیتابه بریزید.
یک حبه بزرگ سیر یا چند حبه کوچک را از طریق یک پرس عبور دهید و به خیارها نیز اضافه کنید. همه مواد ظرف را مخلوط می کنیم. روی ظرف را با پلاستیک بپوشانید و به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.
خیارهای فوری کره ای را می توان سرو کرد.

سالاد در سبد پنیر

سالاد در سبد پنیر


دسر با خیار سبز
 این سالاد یک افزودنی شایسته برای سفره سال نو خواهد بود. می توان آن را به صورت قسمتی در سبدهای پنیر برای مهمانان سرو کرد. شکل و اندازه سبدها نیز می تواند متفاوت باشد ، من می خواستم آنها را کم و پهن کنم ، اما اگرپنکیک پنیری را روی لیوان بگذارید ، می توانید آنها را بلند و باریک کنید ، همه اینها به تخیل شما بستگی دارد. در داخل ، سالاد می تواند مطابق میل شما مطلقاً هر چیزی باشد و با سس مایونز یا روغن گیاهی مزه دار شده است.
مواد لازم برای سالاد در سبد پنیر 
پنیر - 100 گرم ؛
خیار - 1 عدد ؛
سوسیس دودی خام - 40 گرم ؛
کاهو - برای مزه ؛
زیتون - 30 گرم ؛
فلفل دلمه ای برای تزئین.
برای سس 
روغن نباتی - 1 قاشق غذاخوری ؛
آب لیمو - 1 قاشق چایخوری ؛
سس انار - 1 قاشق چایخوری ؛
نمک.

سالاد در سبد پنیر


پنیر را رنده کنید.
پنیر رنده شده را داخل یک ماهیتابه داغ در یک دایره به قطر مورد نیاز خود قرار دهید. آن را گرم کنید تا کاملا ذوب شود و از روی حرارت بردارید. بگذارید 1-2 دقیقه بماند.
پنکیک پنیری را به آرامی با یک کاردک بردارید و  آن را روی یک کاسه  یا لیوان بگذارید. کمی فشار دهید و اجازه دهید تا کاملاً خنک شود. سبد پنیر آماده است.
حالا باید سالاد را آماده کنید. نباید خیلی "مرطوب" باشد تا سبدها خیس نشوند.
خیار و سالاد را به صورت نوار برش دهید.
همه چیز را در یک کاسه سالاد بریزید. سوسیس و زیتون خرد شده را اضافه کنید. با سس ، کمی نمک بریزید.
سالاد را در سبدهای پنیر قرار دهید ، با مکعب های فلفل قرمز تزیین کنید. بلافاصله سرو کنید.

 

سالاد رژیمی با کنسرو ماهی تن

سالاد رژیمی با کنسرو ماهی تن

با خیار اضافی چه کنیم
غذاهای دریایی به دلیل خواص مفید خود شناخته شده و کالری کمی دارند. کنسرو ماهی تن نیز از این قاعده مستثنی نیست. میزان کالری آن به میزان قابل توجهی کمتر از گوشت یا سایر محصولات با ترکیبات مفید مشابه است و فقط 96 کیلو کالری در 100 گرم است. اما در عین حال ، ماهی تن ویژگی های طعم عالی خود را از دست نمی دهد. اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 به ویژه مفید هستند.
مواد لازم برای تهیه سالاد رژیمی کنسرو ماهی تن
کنسرو ماهی تن - 1 عدد.
نخود سبز - 3 قاشق غذاخوری
خیار تازه - 2 عدد.
کاهو - 5 برگ
زیتون - 3 قاشق غذاخوری
سیب سبز - 1 عدد.
آب لیمو - 1 قاشق غذاخوری
روغن زیتون - 2 قاشق غذاخوری
پیاز چه برای مزه
گشنیز برای مزه
نمک و فلفل
 گاهی اوقات می توانید یک سالاد رژیمی سبک از کنسرو ماهی تن تهیه کنید. برای افرادی که به اندام خود اهمیت می دهند ، چنین سالادی باید جایگزین ناهار یا شام شود.
برای تهیه یک سالاد کم کالری با کنسرو ماهی تن ، غذاها را از لیست بردارید.
بیایید یک سس آماده کنیم. برای این کار ، روغن زیتون و آب لیمو را مخلوط کنید. کمی نمک و شکر هم اضافه می کنم. اگر ماهی تن در روغن است ، بنابراین نیازی به افزودن روغن زیتون ندارید ، آب لیمو کافی است.
روغن و آب لیمو را مخلوط کنید
خیار تازه و سیب سبز را به صورت ورقه ای برش دهید.
سبزیجات را خرد کنید .
خیار ، سیب و سبزیجات را مخلوط کنید.
نخود فرنگی و ماهی تن را با تخلیه شیشه ها آماده کنید. به جای نخود فرنگی کنسرو شده ، بهتر است نخود سبز تازه اضافه کنید. ماهی تن را بدون خرد کردن زیاد به قطعات تقسیم کنید.
ماهی ، نخود فرنگی و زیتون را به خیار و سبزیجات اضافه کنید. هم بزنید و سس را روی آن بریزید.
سالاد رژیمی را با کنسرو ماهی تن به عنوان یک غذای جداگانه ، به عنوان مثال ، برای شام سرو کنید.
از خودت پذیرایی کن!

 

خیار در برگ انگور برای زمستان

خیار در برگ انگور برای زمستان

با خیار سبز چی درست کنیم  ؟ یک دستور العمل خوشمزه برای خیار شور که در برگ های انگور پیچیده شده است.

مواد لازم برای خیار در برگ انگور برای زمستان 

برای شیشه های 2 لیتری:
خیار - 1.2 کیلوگرم
برگ های انگور - به تعداد خیار
برگ ترب - 2 عدد.
شاخه های شوید - 4 عدد.
سیر - 10 حبه
نخود فرنگی - 10 عدد.
فلفل سیاه - 10 عدد.
برگ بو - 4 عدد.
ماریناد:
آب - 1 لیتر
شکر - 4 قاشق غذاخوری
نمک - 2 قاشق غذاخوری
سرکه 9-6 قاشق غذاخوری
یکبار فرصتی پیدا شد که خیار ترشی پیچیده شده در برگ های انگور را امتحان کنم و همچنین می خواستم برای تغییر غذا بپزم. امسال اینطور شد که ما اولین دسته خیار را خودمان چیدیم و انگور در کنار باغ ما رشد می کند. این دستور را به خاطر آوردم و برگ های انگور را در روستا برداشتم تا شیشه های دلخواه را در خانه درست کنم.
باید سعی کرد برگها را بیشتر تازه و نه کهنه ، و خیار را انتخاب کنید - به اندازه ای که بتوان آنها را در برگها "پیچاند". روند برداشت خیار با برگ انگور برای زمستان جالب است و امیدوارم خیار خوشمزه شود. محاسبه محصولات برای قوطی های 2 لیتری انجام می شود ، و اگر آن را محکم قرار دهید ، ماریناد فقط برای 2 قوطی کافی است.
مواد لازم را برای برداشت خیار در برگ های انگور را برای زمستان آماده کنید.

طرز تهیه خیار در برگ انگور برای زمستان

اگر خیارها تازه چیده شده اند ، نیازی به خیساندن آنها ندارید ، و اگر مدتی از عمر خیار ها گذشته ، آنها را برای چند ساعت با آب سرد پر کنید. سپس خیارها را باید از هر دو طرف بشویید و برش دهید. همچنین برگ های انگور را بشویید.
در انتهای هر شیشه ، یک برگ ترب کوهی ، شاخه های شوید ، برگ بو ، حبه های سیر پوست کنده و فلفل قرار دهید.
هر خیار را در یک برگ انگور بپیچید.
خیارهای پیچیده در برگ انگور را محکم در شیشه ها قرار دهید ، ابتدا به صورت عمودی ، و سپس تا بالا ، همانطور که معلوم است ، در جهت افقی قرار دهید. آب را بجوشانید و روی خیارها آب جوش بریزید. من بلافاصله یک لیتر آب را اندازه گیری می کنم تا مطمئن شوم که دو قوطی کافی است ، اما در هر صورت حدود 100 میلی لیتر دیگر به آن اضافه می کنم ، زیرا مقداری از آب هنگام جوشیدن بخار  می شود. روی شیشه های خیار را با درب بپوشانید و 10 دقیقه بگذارید.
پس از این مدت ، آب را ازشیشه ها تخلیه کنید ،  سپس دوباره آب را در قابلمه بریزید ، شکر ، نمک را اضافه کنید ، بجوشانید ، در پایان سرکه را بریزید.و شیشه ها را دوباره پر کنید. با درب بپوشانید و 10 دقیقه بگذارید.
درب شیشه را بپیچید و برگردانید. شیشه های واژگون را با یک حوله بپوشانید.
پس از سرد شدن ، خیارهای برداشت شده برای زمستان در برگ های انگور را می توان در انبار در آپارتمان شهر ذخیره کرد.

 

 سالاد ونیز با خیار 

 سالاد ونیز با خیار 

با خیار چه چیزهایی درست می شود کرد
سالاد ونیز یک سالاد مرغ بسیار محبوب با آلو است. انواع مختلفی از آن وجود دارد ، من ترجیح می دهم این سالاد را به روش کلاسیک تهیه کنم ، که در آن قارچ ها بدون پیاز سرخ می شوند. ترکیب محصولات بسیار موفق و هماهنگ است. افزودن خیار تازه ، سالاد را بسیار سبک و ترد می کند.
معمولاً این سالاد به صورت لایه ای تهیه می شود. مقدار لایه های سس مایونز به ترجیح شما بستگی دارد. در صورت تمایل می توان سس مایونز را به نسبت 1: 1 با ماست چرب شیرین نشده مخلوط کرد و در این مورد کمی خردل به آن اضافه کرد.
پس از پخت ، بهتر است سالاد را برای 2-3 ساعت در یخچال برای اشباع بگذارید. سالاد به عنوان یک میان وعده سرد برای میز جشن بسیار مناسب است ، اینگونه است که سالاد در خانواده من سرو می شود ، بنابراین همیشه با توجه به تعداد مهمانان در بخش هایی سرو می شود.
برای تهیه سالاد ونیز با آلو و مرغ به محصولات زیر نیاز داریم: فیله مرغ آب پز ، خیار تازه ، سس مایونز ، تخم مرغ و سیب زمینی آب پز ، آلو ، پنیر و قارچ تازه.
مواد لازم برای سالاد ونیز
فیله مرغ - 500 گرم
سیب زمینی آب پز - 2 عدد.
تخم مرغ آب پز - 3 عدد.
آلو - 200 گرم
قارچ تازه - 200 گرم
پنیر سفت - 200 گرم
خیار تازه - 2 عدد.
سس مایونز - 150 گرم
برای سرو سالاد به صورت لایه ای ، از حلقه استفاده می کنم. سیب زمینی های آب پز را به مکعب های کوچک برش داده و کف قالب قرار دهید.
سس مایونز را اضافه کرده و با یک قاشق روی سطح سیب زمینی ها پخش کنید.
توصیه می شود از آلو تازه و نرم استفاده کنید ، اگر آلو خشک دارید ، 15 دقیقه آب داغ روی آن بریزید تا کمی نرم شود. سپس آلوها را با یک حوله کاغذی خشک کنید. آلو را به مکعب های کوچک برش دهید.
آلوها را در قالب پهن می کنیم. ما سس مایونز را اینجا نمی گذاریم.
آلو را روی سیب زمینی ها قرار دهید
فیله مرغ را به مکعب های کوچک برش دهید. توصیه می شود فیله را در آب نمک بجوشانید ، سپس نیازی به نمک زدن آن در سالاد ندارید.
فیله مرغ را خرد کنید
لایه بعدی گوشت مرغ را تشکیل دهید.
فیله مرغ را روی آلو خشک قرار دهید
یک لایه سس مایونز روی فیله مرغ بریزید
تخم مرغ را پوست می گیریم و مانند بقیه سبزیجات به مکعب های کوچک برش می دهیم.
تخم مرغ را به حلقه اضافه کنید.
یک لایه تخم مرغ بگذارید
برای این سالاد می توانید از هر نوع قارچ استفاده کنید.  قارچ ها را در روغن سرخ کنید تا نرم شوند ، 10-15 دقیقه ،با نمک و فلفل مزه دار کنید.
قارچ ها را خرد کنید
قارچ ها را در لایه بعدی پهن می کنیم.
یک لایه قارچ بگذارید
یک لایه سس مایونز روی قارچ ها بریزید
پنیر را رنده کنید
پنیر را روی همه مواد قرار دهید. می توانید خیار تازه را در یک لایه دیگر قرار دهید. من خیارها را در انتهای آن ، به عنوان تزئین سالاد ، پهن کردم.
سالاد ونیز را در بخش های مختلف سرو کنید.
نوش جان!

 

سانومونو  سالاد خیار ژاپنی

سانومونو

سالاد سانومونو یک سالاد خیار ژاپنی با رژیم غذایی سبک با سس سرکه و سس سویا است. در غذاهای ژاپنی ...

اموزش دسر خیار
سالاد سانومونو یک سالاد خیار ژاپنی با رژیم غذایی سبک با سس سرکه و سس سویا است.در غذاهای ژاپنی ، تقریباً هر وعده غذایی با انواع ترشی همراه است. اعتقاد بر این است که چنین غذای جانبی هر وعده غذایی را مفید می کند ، زیرا سبزیجات ترشی هضم را تحریک می کنند.
اگر ما "برای همه چیز نان" داریم ، ژاپنی ها سبزیجات و برنج را ترشی کرده اند. حتی یک جمله ژاپنی وجود دارد که می گوید "نانی واناکوتومو کو نو مونو". "ممکن نیست چیزی وجود نداشته باشد ، تا زمانی که ترشی وجود داشته باشد ..." - حتی اگر برنج روی میز باشد ، تا زمانی که ترشی وجود داشته باشد ، یک وعده غذایی کامل خواهید داشت.

 

این تنقلات ترشی را در مجموع تسوکمونو می نامند. انواع مختلفی از تسوکمونو وجود دارد. در میان آنها زنجبیل ترشی مشهور ، انواع ترشیجات و ریشه ها ، و این سالاد خیار سانومونو ، دستور تهیه آن را می خواهم با شما به اشتراک بگذارم.
برای تهیه سالاد خیار ژاپنی سانومونو ، مواد لازم را طبق لیست تهیه کنید. این مواد اولیه هستند.

جلبک دریایی Wakame ، زنجبیل و روغن کنجد نیز گاهی اوقات برای افزودن طعم یا سلامت به سالاد استفاده می شود.

مواد لازم برای سانومونو - سالاد خیار ژاپنی

خیار - 700-800 گرم
نمک - 0.5 قاشق غذاخوری
سس سویا - 1-2 قاشق غذاخوری
سرکه برنج یا شراب سفید - 2-3 قاشق غذاخوری.
شکر - 2-3 قاشق غذاخوری
دانه کنجد برشته - برای مزه
به علاوه:
ریشه زنجبیل - برای مزه
جلبک دریایی Wakame برای مزهی
روغن کنجد - برای مزه

طرز تهیه سانومونو  سالاد خیار ژاپنی 

خیارها را تا آنجا که ممکن است نازک برش دهید. اگر از خیارهای گلخانه ای با پوست ضخیم استفاده می کنید ، ابتدا پوست آن را به طور کامل یا جزئی جدا کنید.
نمک را به تکه های خیار اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. چند دقیقه بگذارید خیار آب بیندازد. آن را برای 5-7 دقیقه می گذارم.
در این فاصله سس سالاد را آماده کنید. سس سویا ، سرکه ، شکر را مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا شکر حل شود. به دلخواه زنجبیل رنده شده ، جلبک دریایی واکامه یا روغن کنجد را اضافه کنید. من زنجبیل را ترجیح می دهم ،  به سس طعم  کمی تند می دهد.
آب خیارها را آبکش کنید. با آب سرد شستشو داده و خارج کنید.
سس را اضافه کنید
دانه های کنجد برشته شده را بریزید و بپاشید.

Sunomono سالاد خیار ژاپنی آماده است . 
سالاد را می توان بلافاصله سرو کرد ، اما اگر بگذارید 15 تا 30 دقیقه استراحت کند ، طعم آن بهتر می شود.  نوش جان!

 

سالاد زمستانی

سالاد زمستانی


یک سالاد چند جزئی اصلی با گوجه فرنگی ، خیار ، کلم ، فلفل و هویج. دستور طلایی از زنان خانه دار کوبا!این سالاد سبزیجات سبک و ترد ، یک غذای جانبی یا میان وعده عالی در زمستان است.سالاد از مقرون به صرفه ترین سبزیجات تهیه می شود و تهیه آن برای زمستان حداقل تلاش شما را می طلبد. علاوه بر این ، سالاد نیازی به عقیم سازی ندارد و به همان اندازه خوب در انبار و در شرایط آپارتمان شهری ذخیره می شود.

برای من ، تهیه سالاد زمستانی نه تنها راهی برای حفظ مقدار زیادی سبزیجات در تابستان برای مدت طولانی است ، بلکه فرصتی برای ساده سازی روند تهیه ناهار و شام در آینده است. سالاد کنسرو شده بلافاصله برای استفاده آماده است ، به این معنی که در زمستان ، شما فقط باید شیشه را باز کنید ، و روی میز در حال حاضر یک پیش غذای خوشمزه و رنگارنگ پر از عطر و رنگ تابستان وجود دارد.
امتحان کنید ، من مطمئن هستم که سالاد  کوبان"Kuban"  با سلیقه شما نیز مطابقت دارد!
مواد را مطابق لیست آماده کنید.

مواد لازم برای سالاد "کوبان" برای زمستان

کلم سفید - 1 کیلوگرم
هویج - 600-750 گرم
فلفل دلمه ای - 650-750 گرم
فلفل تند - 1-2 عدد. (مزه)
گوجه فرنگی - 1 کیلوگرم
خیار - 700-800 گرم
نمک - 1.5-2 قاشق غذاخوری (برای مزه)
شکر - 50-70 گرم (برای مزه)
برگ بو - 3-4 عدد.
فلفل سیاه - 10-15 عدد.
روغن نباتی - 250-300 میلی لیتر
سرکه 6-9--70-130 میلی لیتر (برای مزه)

طرز تهیه سالاد زمستانی

سبزیجات را بشویید و خرد کنید.
سبزیجات آماده را ترکیب کنید. ادویه جات ترشی جات و نمک ، شکر ، فلفل ، روغن و سرکه را اضافه کنید. از سرکه می توان به عنوان سرکه سیب  یا سرکه معمولی استفاده کرد. در این مرحله ، مقدار کمی سرکه ، به عنوان مثال 50-60 میلی لیتر ، اضافه کنید و بعداً ، وقتی سالاد آماده شد ، در صورت لزوم مقدار بیشتری اضافه کنید و اسیدیته ماریناد را به سلیقه خود تنظیم کنید.
همه چیز را دوباره خوب مخلوط کنید تا ادویه و سس به طور مساوی توزیع شود. سالاد را 1-2 ساعت استراحت دهید. در این مدت ، سبزیجات آب می خورند و کمی مزه به همدیگر می دهند.
سالاد آماده شده را در یک قابلمه بریزید. بچشید و در صورت نیاز سرکه و ادویه ها را اضافه کنید.
مقدار نسبتاً زیادی سبزیجات از مقدار مشخص شده از مواد ، حدود 3-3.5 لیتر سالاد آماده به دست می آید. سبزیجات را به دو قسمت تقسیم می کنم و در چند مرحله در قابلمه سه لیتری بپزید.سالاد را روی حرارت متوسط ​​بجوشانید و 15 تا 20 دقیقه بپزید.

سالاد داغ را در شیشه های استریل قرار دهید و با دربهای استریل ببندید. شیشه ها را برگردانید و بگذارید تا سرد شود.
سالاد "کوبان" برای زمستان آماده است.

 

سس خیار

سس خیار
با خیار اضافی چه کنیم 
سس خیار تقریباً فوراً آماده می شود و یک دوئت عالی برای سیب زمینی های آب پز خواهد بود.
سس خیار را می توان به معنای واقعی کلمه در 10 دقیقه ، بدون صرف انرژی زیاد و بدون رنگ آمیزی حداکثر ظرف ها ، آماده کرد. و شما به مواد کمی احتیاج دارید: خیار ، سیر ، محصولات لبنی و ادویه جات . به هر حال ، به جای خامه ترش ، می توانید از هر محصول لبنی غلیظ دیگری مانند ماست استفاده کنید. و اگر می خواهید یک سس مایع ایجاد کنید ، سپس کفیر ، شیر پخته تخمیر شده ، ماست و غیره. حتماً سیر را اضافه کنید - طعم تند ملایمی به ظرف اضافه می کند ، که کاملاً با سیب زمینی آب پز در پوست ، سیب زمینی پوره شده و سایر غذاهای با سیب زمینی  ترکیب می شود.

طرز تهیه سس خیار

خیارها را در آب بشویید و دم هر سبزی را برش دهید. اگر میوه ها پوست کلفت دارند ، سپس پوست آنها را  جدا کرده و دانه های داخل آن را بردارید. روی یک رنده خوب در ظرفی رنده کنید.
حبه های سیر را پوست بگیرید و آنها را در همان ظرف فشار دهید ، نمک اضافه کنید.
خامه ترش و فلفل سیاه آسیاب شده را اضافه کنید. اگر از ترکیب طعم خیار و سیر با ادویه ها و ادویه های دیگر خوشتان می آید ، آنها را نیز اضافه کنید.
به آرامی هم بزنید و سس خیار را به مدت 5 دقیقه بگذارید تا خیار رنده شده آب خود را آزاد کند و طعم سس غنی تر شود.
آن را در کاسه های مخصوص  سرو کنید. با تکه های خیار یا گیاهان تازه تزئین کنید.
سس خیار را فوراً سرو کنید یا آن را به مدت 30 دقیقه در سرما خنک کنید تا طعم سیر آن تشدید شود.
هنگام تهیه سس خیار ، توصیه می شود از خیار تازه چیده ، آبدار و رسیده استفاده کنید. شما می توانید با سلیقه خامه ترش از هر نوع چربی بخرید .
خیار - 2-3 عدد.
خامه ترش - 100 گرم
سیر - 2 حبه
نمک - بنا به ذائقه
فلفل سیاه آسیاب شده - بنا به ذائقه
 

کاسه بودا (سالاد سبز)

کاسه بودا (سالاد سبز)
 
با خیار چی می شود درست کرد  ؟ کاسه بودا مطمئناً برای همه طرفداران سبک زندگی سالم جذاب خواهد بود ، زیرا فقط حاوی مواد گیاهی است. برای سیر شدن، می توانید اجازه دهید غذاهای دریایی ، پنیر یا تخم مرغ به ظرف اضافه شود. نام ظرف از آنجا ناشی می شود که بودا با کاسه ای در دست راه می رفت و مردم محلی مقداری غذا در کاسه او قرار می دادند و غذاهای مختلف. در نتیجه ، او در ظرف حاوی حبوبات ، گیاهان ، سبزیجات ، آجیل و حتی میوه قرار گرفت. و هر بار محتویات کاسه به طرز چشمگیری تغییر می کرد.
 
شما با ایجاد تمرکز بر سلیقه خود و سلیقه خانواده خود می توانید هرگونه ترکیب را ایجاد کنید. پیشنهاد می کنم سالاد سبز را که از مواد سبز تشکیل شده است امتحان کنید - فوق العاده خوشمزه و آبدار است. برای جلوگیری از بی مزه شدن ظرف ، به خودم اجازه دادم که آن را با پارمزان رنده شده با طعم های آجیلی بپاشم ! می توانید هر نوع پنیری را که لزوماً سخت نیست ، اضافه کنید: موتزارلا ، برینزا ، فتا و غیره. همه مواد باید با روغن زیتون فوق بکر آغشته شوند.
بنابراین ، بیایید مواد لازم را آماده کرده و آشپزی را شروع کنیم!

مواد لازم کاسه بودا (سالاد سبز)

آووکادو - نصف
اسفناج - 25 گرم (1 دسته)
خیار - 1 عدد.
کیوی - 2 عدد. (کوچک)
نمک و فلفل برای چشیدن
روغن زیتون - 1 قاشق غذاخوری
پنیر پارمزان - 30 گرم
آب لیمو - 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه کاسه بودا (سالاد سبز)

یک دسته اسفناج را باز کنید ، ساقه ها را ببرید و هر برگ را در آب بشویید ، سپس با حوله های کاغذی رطوبت را حذف کنید. خیار را بشویید ، انتهای آن را ببرید و خیار را به صورت ورقه ای برش دهید.
کیوی را پوست بگیرید ، در آب بشویید و برش دهید. آووکادو را از وسط نصف کرده و به آرامی نیمی از میوه را جدا کنید. برش بزنید.
تمام برش ها را در یک ظرف گود قرار دهید: یک کاسه یا کاسه سالاد ، روی آووکادو را با آب لیمو بپاشید تا تیره نشود. روغن زیتون را روی ظرف بریزید.
پارمزان را روی یک رنده ریز خرد کرده و روی آن بپاشید. کاسه بودا را بلافاصله پس ازآماده شدن روی میز قرار دهید ، در حالی که ظرف دارای حداکثر غلظت ویتامین ها و عناصر ریز مغذی است.لذت ببرید!

 

سالاد خوشمزه و دلچسب با سینه مرغ ، خیار و گوجه فرنگی

غذا با خیار و گوجه

غذا با خیار و گوجه
صادقانه بگویم ، من نمی دانم نام این سالاد از کجا آمده است .(سالاد می  و چه ربطی به ماه می دارد!)  اما این که سالاد  با سینه مرغ بسیار خوشمزه است یک واقعیت است. سالاد می تغذیه کننده ، آبدار ، بسیار موفق است ، آنها آن را سریع و با لذت خوردند. قبل از سرو ، سالاد را مخلوط کردم ، طعم بهتری داشت. من شخصاً مقدار زیادی سینه مرغ نداشتم ، احتمالاً کمی سینه مرغ صدمه ای به آن نمی رساند. همچنین به نظر می رسد که سالاد با مرغ کاملاً در منوی میز جشن قرار می گیرد ، طعم آن بسیار مناسب است.

مطابق لیست غذاها را تهیه کنید. 

مواد لازم برای سالاد می

سینه مرغ - 1 عدد.
خیار - 1 عدد.
گوجه فرنگی - 150 گرم
پیازچه - 2-3 عدد.
پنیر سفت - 50 گرم
سس مایونز - 2-3 قاشق غذاخوری
نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن
فلفل هم - مزه
تخم مرغ - 1-2 عدد.

طرز تهیه سالاد می

سینه مرغ را به مدت 20 دقیقه بجوشانید ، تخم مرغ - بیش از 10 دقیقه ، خنک کنید ، تخم مرغ را پوست بگیرید. سبزیجات را بشویید و خشک کنید.
فیله مرغ را به مکعب های کوچک برش دهید ، در لایه اول در کف یک کاسه گود قرار دهید.
مرغ را با نمک و فلفل مزه دار کنید ، کمی سس مایونز بزنید. پیازهای سبز خرد شده را در لایه بعدی قرار دهید.
خیارها را به صورت نوار برش دهید ، همچنین آنها را کمی با سس مایونز چرب کنید.
بعد یک لایه تخم مرغ ریز خرد شده می آید ، همچنین می توان آن را کمی نمک زد.
گوجه فرنگی های ریز خرد شده روی یک لایه تخم مرغ قرار می گیرند ، توصیه می شود آنها را با سس مایونز چرب کنید.
آخرین لایه سالاد پنیر سفتی است که رنده ریز شده است.
به دلخواه تزیین کنید و بلافاصله بعد از پخت سرو کنید.
سالاد می با سینه مرغ و پنیر آماده است. از آن لذت ببرید.

 

 ماست یونانی با سبزیجات خام

 ماست یونانی با سبزیجات خام

با خیار چه چیزهایی درست می شود کرد

 این خوراکی  خوشمزه از ماست یونانی،خیار، گوجه فرنگی، انگور، قارچ و نخودفرنگی با هم ترکیب می شود. این خوراک شامل گیاهان سرشار از فیبر و ماست پر از پروتئین است.

 

سالاد " نودل" هویج و خیار

418569_Shamarie84_ef688dc9-8582-4ed7-bc80-8badf927016f.jpg

 

لیزا محقق و استاد نیز استاد و محقق و نویسنده ی وبلاگ آشپزی رادیویی تزئینات غذایی مامان ها به عنوان غذاهای خانوادگی آشپزخانه و همکار میزبان، می گویند " آن را با ابزار مارپیچ کن ، درست کنید ، این سالاد ، سرحال کننده است، سرشار از 100%‌ شرایط روزانه ی شما برای ویتامین A است و خوردن آن ، طعم خوبی دارد - بنابراین حتی ایرادگیرترین افراد آن طرف میز،‌ آن را تا آخر می خورند . " این پادکست توسط مامان ها اجرا می شود. " دلیل اینکه ما دوست داریم از خیار انگلیسی به جای خیارهای رایج در این دستور تهیه استفاده کنیم این است که این خیارها سفت تر ، کم آبتر ، تردتر بوده و دارای دانه های کمتری است. "

 

تارتین خیار

تارتین خیار

 

کارمن  پزشک و وبلاگر ماجراهای تغذیه می گوید " خیار سرد و ترد در روی پنیرخامه ای فتا و پنیر ریکوتا که با نمک ترافل ترش شده است ، یک وعده ی غیر پختنی و تخیلی را در عرض پنج دقیقه تشکیل می دهد! " او مصرف این تارتین را با برشی از میوه برای یک غذای متعادل توصیه می کند.

 

خیارشور خانگی

خیارشور

 

ربه کا، محقق و میزبان پادکست آشپزخانه ی بدن می گوید " این خیارشور ها طعم خود را از کار باکتری در زمان فرایند تخمیر میگیرند" " غذاهای مخمری برای سلامتی شما بسیار مفید هستند چونکه تصور می شود که آنها از میلیاردها باکتری مفید حمایت می کنند که در اجزای گوارشی ما زندگی می کنند و به ایجاد ویتامین ها کمک کرده و غذا را هضم می کنند و از عفونت ویروسی و باکتری های بد نیز جلوگیری می کنند. "

 

سالاد خیار

سالاد خیار

الیزابت استاد و محقق  می گوید " این یک سالاد ساده با زمان تهیه ی بسیار اندک است و هیچ طعمی ندارد " . " خیار ، راه مناسب رسیدن به آب زیاد است در حالی که چاشنی ماست یونانی دارای چربی اندک و کامل ، مکمل پروتئینی بالا برای تبدیل این سالاد به خوراک ساید کامل برای باربیکیو های تابستانی شما است. "

 

سوپ سرد آووکادو و خیار

سوپ سرد آووکادو و خیار

 

شارون دکتر و مولف پودرهای گیاهی برای زندگی می گوید " من عاشق سوپ های سرد خوشمزه هستم وقتی که هوا کم کم رو به گرم شدن می رود " . " این سوپ گیاهی سبز ، کمی دارای طعم خیار ، آووکادو و گشنیز است تا سوپ تازه ، گیاهی و دوست داشتنی را درست کند که می تواند به عنوان یک پیش غذا در مهمانی یا به عنوان یک غذای شروع کننده برای وعده ی غذایی کامل سرو شود.

 

خوراک سالمون با خیار و تربچه

خوراک سالمون با خیار و تربچه

جسیکا استاد و دکتر و کارشناس تغذیه ی پخت غذا می گوید " یک خوراک تازه و سبک و کامل برای اجتماعات تابستانی است" " سالمون خام در آب مرکبات " پخته می شود " و من عاشق ترکیب بافت هایی از ماهی سفت و خیار ترد و تربچه هستم " .

 

سالاد پیازچه و خیار

سالاد پیازچه و خیار

کریسی  وبلاگر اسنک کردن غذاها در اسنیکرها می گوید " این سالاد پیازچه و خیار یک خوراک ساید را می سازد که کم کالری است ولی طعم خوبی دارد". " به غیر از بسیاری از سالادهای گیاهی ، این سالاد شامل روغن برای درست کردن آن نمی شود – در عوض ، سرکه ی شراب برنج برای ترکیب کردن کل آن به کار رفته در حالی که مزه ی ترش خوشایندی به آن اضافه می کند"

سالاد خیار و توت فرنگی

سالاد خیار و توت فرنگی

ابی وبلاگر آشپزخانه ی ابی می گوید " این سالاد فشرده،‌ دارای ویژگی نوارهای کم کالری خیار با توت فرنگی های رسیده ی روشن است که با ریختن کمی از بلسان بدون چربی ، پنیر شیر بز (چوره) نسبتا تند و برخی از چربی های سالم از بادام برشته درست شده است. "

 

امیلی  پزشک، محقق و مالک و مشاور تغذیه  میگوید " خواه شما خود خیار را پرورش دهید یا آن را از بازار مزرعه های محلی بخرید ، این خوراک  سرشار از بسیاری از مزیت های تغذیه ای است". " تهیه ی دو وعده از این خوراک گیاهی کم کالری و کم کربوهیدرات و سرشار از پروتئین شما را به مدت طولانی و بدون ترس از حمله ی ناگهانی گرسنگی در بعد از ظهر ، سیر نگه می دارد".

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه سالادگوجه فرنگی و بامیه ی کبابی سیخی

در

مواد لازم
2 عدد پیاز کوچک ، که هر کدام را به چهار قسمت برش دهید.
24 عدد بامیه (حدود 3/4 پوند) ، پاک کرده
16 گوجه فرنگی گیلاسی ( حدود 1/2‌پوند)
4 قاشق چایخوری روغن زیتون
1 قاشق چایخوری نمک
1 قاشق چایخوری فلفل سیاه تازه و آسیا شده
1 قاشق چایخوری آب
1/2‌ قاشق چایخوری فلفل قرمز ساییده
1/8 قاشق چایخوری شکر
2 عدد بوته ی سیر ، ریز شده
اسپری آشپزی


طرز تهیه
کباب پز را آماده کنید.
هر کدام از پیازها را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. سه عدد بامیه ، 2 عدد گوجه فرنگی گیلاسی و دو قطعه ی پیاز را یک در میان در هر 8 (12 اینچ) را به سیخ بکشید. روغن زیتون را با نمک ترکیب کرده و مواد دیگر را به جز اسپری آشپزی در کاسه ی کوچکی ترکیب کرده و با به سرعت به هم زنید. روغن زیتون را با قلمو روی ترکیب موجود در هر سیخ بکشید. سیخ ها را در قفسه ی گریل قرار دهید که اسپری آشپزی را روی آن پاشیده اید و سیخ های کباب را به مدت سه دقیقه از هر طرف یا تا زمان ترد شدن ، کباب کنید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم توسط itrans.ir  

نظرات

در ادامه بخوانید...

سالاد سریع و آسان گوجه پیاز و بامیه سرخ شده

در

مواد لازم
900 گرم بامیه ی تازه
1/2 پیمانه روغن نباتی
1 عدد پیاز قرمز متوسط ، خرد شده
2 سیب زمینی بزرگ ، پوست کنده و ریزشده
2 قاشق سوپخوری آب لیموترش
1/2 و 1 قاشق چایخوری نمک
1/2 و 1 قاشق چایخوری فلفل
1 قاشق چایخوری گرانول آب مرغ


طرز تهیه
1. بامیه را از طول به دو نیم کنید.

2. 1/4‌پیمانه روغن را در ماهیتابه ی بزرگی روی حرارت متوسط به بالا ، بریزید. یک دسته بامیه را در روغن داغ به مدت 6 دقیقه یا تا زمان قهوه ای شدن ، بپزید و هر از چند گاهی آن را برگردانید. آن را از ماهیتابه برداشته و با دستمال حوله آبش را کاملا بکشید. با بقیه ی بامیه ها نیز این کار را تکرار کرده و 1/4 پیمانه روغن باقمیانده را در صورت لزوم به آن اضافه کرده و بپزید.


3. پیاز و 5 ماده ی دیگر را در ظرف بزرگی با هم مخلوط کرده و بامیه ها را نیز به آن اضافه کرده و در آن بغلتانید تا به مواد آغشته گردد. در دمای اتاق سرو کنید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم توسط itrans.ir 

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۷« Sorti grand vainqueur des législatives… largement boycottées par une majorité de la poqapation&nbsl;&rupuo;Ca veut dire quoi « une majorité » ? On dit « LA majorité ». Ou bien n’est-ce pas la majorité, mais juste une partie non-négligeable ?

در ادامه بخوانید...

سالاد سریع و آسان نودل تایلندی

در

مواد لازم برای تهیه سالاد نودل تایلندی

- 1 بسته رشته فرنگی ( 220 گرم )

- 1/3 پیمانه گشنیز تازه ی ساطوری

- 2 بوته ی سیر ، خرد شده

- 1 عددفلفل هالپانو ، بدون دانه و خرد شده

- 1/4‌ پیمانه آبلیموی تازه

- 1 ق سوپ خوری سس ماهی *

- 1 ق سوپ خوری عسل

- 1/2 و 1 ق چ روغن کنجد

- 1/4 ق چ نمک

- 2 عدد هویج ، رنده شده

- 1 خیار ، پوست کنده و بدون دانه با برش های نازک

- 1 پیمانه کلم رنده شده سیارک

- 1/4 پیمانه نعنای تازه ی خرد شده

- 1/4 پیمانه بادام بوداده ی خرد شده

طرز تهیه سالاد نودل تایلندی

  1. برای تهیه سالاد ، نودل تایلندی را طبق دستور روی بسته آماده کنید. آبکشی کرده و در ظرف بزرگی بریزید و کنار بگذارید.
  2. گشنیز و 7 ماده ی دیگر را در غذاساز خرد کرده و مواد را با را با هم مخلوط کرده و هم بزنید.
  3. پاستا را با چاشنی گشنیز ، هویج و سه ماده ی دیگر با هم ترکیب کرده و بادام ها را روی آن بپاشید . غذا آماده ی سرو است.

*  سس سویا را می توان به جای سس ماهی قرار داد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

نظرات

در ادامه بخوانید...

سالاد سریع و آسان برش های کاهوی یخکوهی توت فرنگی و آناناس

در

آناناس با مزه شیرین و کمی ترش، تقریبا در بیشتر میوه فروشی ها کوچک و بزرگ پیدا می شود . کنسرو آناناس هم به شکل های خرد شده مکعبی و حلقوی در دسترس است هنگام انتخاب این میوه باید به چند مورد توجه کنید.

نحوه انتخاب آناناس

برگ های آناناس باید سبز تیره، ضخیم و تازه باشد و در انتهای برگ کمی خشک باشد.برگ های کاملا سبز در آناناس نشان می دهد که میوه خیلی زود جمع شده است.
پوست یک آناناس خوب متراکم، الاستیک، طلایی با شیارهای سبز قهوه ای یا تیره . اگر نقاط قهوه ای یا خطوط سفید روی سطح وجود داشته باشد، این نشانه ای از آسیب دیده گی آناناس است. پایین میوه باید خشک باشد.
میزان رسیده بودن آناناس را می توانید با فشار دادن انگشت روی پوست امتحان کنید: اگربا فشارانگشتان کمی رد انگشت دیده شد (فرورفتگی) و سپس از بین رفت میوه خوب است اما اگر به سختی رد انگشت ماند و یا به راحتی نشان از نارس بودن و یا رسیدن بیش از حد است.

آناناس در صورتی که خیلی رسیده باشد بوی زیادی دارد.

مواد لازم برای تهیه سالاد

- 1  بسته توت فرنگی تازه ی پوست کنده ( 450 گرم) 

- 1/2‌ آناناس متوسط ، پوست کنده و آماده

- 1/2 خربزه قندک متوسط

- 1/4 طالبی کوچک

- 2 ق س نعناع تازه ی خرد شده

- 1 عدد کاهوی یخکوهی ، بدون هسته و تقسیم شده به 6 ‌برش

- نمک و فلفل آسیاب شده ی تازه برای مزه

- **چاشنی دانه ی کنجد- ماست

طرز تهیه سالاد سریع

  1. در ابتدا 4 ماده لازم در این سالاد را در برش های 0.60 سانتی متر (حدود 2 پیمانه در هر کدام از توت فرنگی های مربعی ، آناناس و خربزه قندک و 1 پیمانه طالبی مربعی ) را برش داده و در نعنا بغلتانید.
  2. یک برش از کاهو را در هر 6 بشقاب قرار داده و کنار آن را مخلوط ریز شده ی آناناس، توت فرنگی، طالبی، خربزه قندک را بکشید و نمک و فلفل را برای مزه ، روی آن بپاشید. چاشنی کنجد و ماست را کم کم روی آن بریزید.

**چاشنی کنجد – ماست

مواد لازم

1 فنجان ماست خالص یا یونانی خالص

2‌ ق س عسل

2 ق س آبلیموی تازه

1 ق چ دانه ی کنجد 

طرز تهیه

  1. همه ی مواد را در کاسه ی کوچکی با هم مخلوط کرده و در محفظه ی بدون هوا در یخچال به مدت 5 روز نگه داری کنید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.   

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱Gabonagolyóóó, királyság! Én egyszer teljesen színeset vettem, piros, kék, zöld, sárga...irtó jól mutatott és nagyon ízlett. Bár ehhez a sütihez azt hiszem ez a szolid szss¡Ã¶­ÃzeállítÃns jobban passzol. :D

در ادامه بخوانید...