سالاد تن ماهی 4 مدل

برخی اوقات به دنبال یک غذا ی سریع و البته خوشمزه هستیم که لبخند رضایت بعد از خوردن آن بر روی لب هایمان بنشیند. سالاد تن ماهی یکی از این غذا ها است. اما هر آشپزی روشی برای درست کردن آن دارد که متفاوت است. دستور پخت های مختلف از کشور های متفاوت برای تهیه ی این غذا وجود دارد. غذا هم مانند برخی رسوم دیگر دست خوش محل زندگی و فرهنگ یک ملت می شود. بنابراین ممکن است برخی از دستور پخت ها با رسومات و فرهنگ ما هماهنگی نداشته باشد. اما نگران نباشید ما در این جا به شما چندین دستور تهیه ی سالاد تن ماهی را ارئه می کنیم که در عین حال که متنوع هستند از کشور های مختلفی نیز می آیند. امیدوارم که از آن لذت ببرید.

البته به یاد داشته باشید که در تهیه ی هر کدام از این سالاد ها تنها از یک تن ماهی استفاده شده است شما می توانید به تناسب نیاز و تعداد سالادی که می خواهید درست کنید به تعداد تن ماهی های خود بیافزایید.

طرز تهیه سالاد پاستا با مرغ 

سالاد بدون سبزیجات 22 مورد 

سالاد تن ماهی به روش ایتالیایی

با شنیدن نام ایتالیا شما هم به یاد نقاش ها و نقاشی های مختلف می افتید؟ یا غذا های خوشمزه و خوش رنگ ایتالیایی. باید اعتراف کنم که غذا های ایتالیایی به همان رنگ و لعاب نقاشی هایشان است. دستور تهیه ای که در این جا قرار گرفته است جزو دستورات محبوب در میان مردم ایتالیا است. پس اگر می خواهید به روش یک ایتالیایی اصیل سالاد تن ماهی درست کنید این دستور را از دست ندهید.

مواد مورد نیاز:

دو عدد تن ماهی

یک عدد لیمو ترش تازه

روغن زیتون

سس مایونز

سرکه سفید

نمک

فلفل سیاه

نعنا

جعفری

زیتون سیاه

کنسرو ذرت

طرز تهیه:

تن ماهی ها را درون یک قابلمه گذاشته، مقداری آب روی آن بریزید و بگذارید به مدت بیست دقیقه در آب بجوشد. در این فاصله نعنا و جعفری را شسته و ریز خرد کنید. هسته ی زیتون ها را در آورده و آن ها را نیز از وسط نصف کنید. لیمو ترش را نصف کرده و آب نصف آن را بگیرد. کنسرو ذرت را به دو قسمت تقسیم کنید و مقداری را برای تزئین جدا کنید.

تن ماهی هایی که به جوش آمده اند را باز کرده، خوب خرد کنید و درون ظرفی بریزید که می خواهید در آن سالاد را درست کنید. آب نصف لیمو را به آن اضافه کنید. سس مایونز، یک قاشق غذا خوری سرکه ی سفید، نمک، فلفل، جعفری و نعنای خرد شده و زیتون سیاه را با یک دیگر خوب مخلوط کنید. سپس به تن ماهی های خرد شده اضافه کنید. می توانید سالاد خود را با تکه های ذرت گوجه فرنگی و کاهو نیز تزئین کنید.

سالاد تن ماهی به روش لهستانی

یکی دیگر از دستور تهیه های سالاد تن ماهی که بسیار نیز محبوب است از کشور زیبای لهستان می آید. تهیه  ی آن نیز ساده بوده و نیاز به مواد اولیه ی زیادی ندارد. پس آماده باشید تا به روش یک آشپر ماهر لهستانی سالاد تن ماهی برای خانواده درست کنید.

مواد مورد نیاز

یک عدد تن ماهی

3 قاشق غذا خوری سس مایونز

جعفری

پیاز بنفش

هویج

نمک

فلفل

آب لیمو ترش

کاهو

گوجه فرنگی

طرز تهیه:

تن ماهی را درون آب جوش بگذارید تا به مدت بیست دقیقه بجوشد. جعفری ها را شسته و خرد کنید. یک پیاز بزرگ بنفش را نیز ریز خرد کنید. دو عدد هویج متوسط را شسته و ریز خرد کنید. تن ماهی را بعد از جوشیدن خرد کرده و با جعفری، پیاز، هویج و سس مایونز مخلوط کنید و به آن نمک و فلفل و آب لیمو ترش اضافه کنید.

چند برگ کاهو را شسته و در کنار آن با گوجه فرنگی تزئین کنید. سالاد را روی برگ های کاهو گذاشته و به همراه گوجه فرنگی میل کنید. نوش جان.

سالاد تن ماهی به روش یونانی

هر چند برخی از مواد اولیه ی این سالاد ها شبیه به هم است اما ترکیب برخی از مواد در آن ها مزه ای متفاوت را ایجاد می کند که مخصوص است.

بدون شک سالاد تن ماهی به روش یونانی ها یکی از مزه های خاصی است که می توانید آن را مهمان سفره های خود کنید. آستین ها را بالا بزنید که سالاد یونانی در انتظار شما است.

مواد مورد نیاز:

یک عدد تن ماهی

خیار

آب لیمو ترش

گوجه فرنگی

زیتون سیاه

سس مایونز

پنیر فتا

آویشن

نمک

فلفل سیاه

طرز تهیه:

خیار و گوجه فرنگی ها را شسته و خرد کنید. دو قاشق غذا خوری پنیر فتا را خرد کرده و به آن اضافه کنید. همه این ها را به تن ماهی اضافه کرده و درون یک ظرف بریزید. در آخر آب لیمو ترش، سس مایونز، نمک و فلفل را اضافه کنید و با یک دیگر به خوبی مخلوط کنید تا مزه ها به خرد یک دیگر بروند. وسپس در آخر با آویشن و زیتون سیاه سالاد خود را تزئین کنید. به همین سادگی به همین خوشمزگی، سالاد یونانی.

سالاد سریع و آسان مارچوبه ی برشته

سالاد ماکارونی با مرغ 

 

سالاد تن ماهی به روش مکزیکی

غذا های تند و تیز مکزیکی ها در تمام دنیا زبان زد خاص و عام است اما بر خلاف این صحبت ها سالادی که آن ها می خوردند زیاد هم تند و تیز نیست. اما خب نمی توانیم منکر خوشمزگی آن شویم. خود را برای خوردن یک سالاد با طعمی مکزیکی آماده کنید. ساده و دلپذیر.

 

مواد مورد نیاز:

یک عدد تن ماهی

کاهو

گوجه فرنگی

خیار

کنسرو ذرت

کنسرو لوبیا

پیاز بنفش

فلفل قرمز

فلفل سیاه

آب لیمو ترش

نمک

طرز تهیه:

تن ماهی را درون آب جوش گذاشته و اجازه دهید بیست دقیقه بجوشد. در این فاصله، خیار، گوجه فرنگی و پیاز ها را نگینی خرد کنید. دورن یک ظرف بچینید و به آن کنسرو ذرت و کنسرو لوبیا را اضافه کنید. بعد از آن تن ماهی را نیز خرد کرده و به آن اضافه کنید. در آخر نمک، فلفل قرمز، فلفل سیاه و آب لیمو را اضافه کنید. می توانید با کاهوی خرد شده نیز آن را تزئین کنید.

نکته ی مهم در این سالاد این است که در مصرف فلفل می توانید دست و دل باز باشید و هر چقدر که دوست دارید آن را تند کنید. درست به روش مکزیکی ها. 

در سیارک بخوانیم:

سالاد سریع و آسان آروگولا (شابانک سالاد)

سالاد سریع و آسان 25 مورد

سالاد سریع و آسان بلغور عربی  جعفری با زردآلو  

سالاد سریع و آسان بلغور عربی با زردآلو و مرغ

سالاد سریع و آسان 24 مورد

طرز تهیه ترشی بامیه و سالاد میگو

طرز تهیه سالاد کینوا 

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید