10 خوراکی که خریدن آنها ارزان تر و راحت تر از مدل خانگی است

سوشی

یک نظر وجود دارد که غذای خانگی بسیار خوشمزه تر و سالم تر از غذای فروشگاه است ، زیرا شما دقیقاً می دانید کتلت برای شام از چه موادی ساخته شده است و چه نوع پنکیکی تازه تر است. بله ، بحث با این نظر ها دشوار است ، اما هنوز دسته ای از محصولات و غذاها وجود دارد که خرید آنها در فروشگاه بسیار راحت تر و ارزان تر از تلاش برای پخت و پز در آشپزخانه است. sayarak.com به شما 10 خوراکی که خرید آنها ارزان تر تمام می شود تا این که خودتان بپزید و وقت خود را در آشپزخانه هدر بدهید را می گوید .

 

1. رول و سوشی

سوشی

رول ها از تعداد زیادی از اجزای گران قیمت تشکیل شده اند. آماده بخرید ارزان تر تمام می شود / عکس

 

در کنار پیتزای ایتالیایی ، رول و سوشی در لیست محبوب ترین غذاهای خارجی  را به خود اختصاص داده اند. آنها نه تنها در کافه ها ، رستوران ها خورده می شوند ، بلکه اغلب به صورت خانگی نیز سفارش داده می شوند. و اکنون یک واقعیت جالب: حتی با در نظر گرفتن تحویل کالا ، هزینه یک غذای ژاپنی بسیار کمتر از آن است که خودتان آن را بپزید. واقعیت این است که برای رول های خوش طعم و مهمتر از همه ، به رول های مخصوص نیاز دارید.زنجبیل ، واسابی ، حصیری برای چرخاندن و البته پر کردن - ماهی ، سبزیجات ، پنیر ، غذاهای دریایی. همه مواد کاملا گران هستند ، علاوه بر این ، فرایند پخت و پز بسیار پیچیده است ، به خصوص اگر می خواهید رول های پخته شده را روی میز برای مهمان سرو کنید.

 

2. بستنی

بستنی

بستنی خانگی از نظر طعم و مزه بسیار متفاوت از فروشگاه است.آماده بخرید ارزان تر تمام می شود  / عکس

 

در اینترنت می توانید بسیاری از دستورالعمل های ساده بستنی را که متشکل از چند ماده اولیه است: خامه و شیر تغلیظ شده ، موز و شیر ، ماست ، انبه و عسل پیدا کنید. به نظر می رسد تهیه بستنی مورد علاقه همه افراد ساده و سرگرم کننده است و مواد اولیه آن بسیار ارزان هستند. با این حال ، اگر شروع به شمردن کنید ، جمع اعداد به هیچ وجه خوشایند نخواهند شد. به عنوان مثال ، هزینه خامه ، شکلات تلخ خوشمزه (اگر بستنی شکلاتی می خواهید)، شیر تغلیظ شده و اما هنوز هم نیاز به خرید انواع مواد افزودنی ، میوه و مواد افزودنی دارید ، در غیر این صورت کودکانی که برای آنها بستنی را آماده می کنید ممکن است به راحتی از خوردن آن امتناع کنند.لطفا توجه داشته باشید: فراموش نکنید که بستنی خانگی هنوز طعمی متفاوت از فروشگاه دارد و این یک واقعیت است که اعضای خانواده با یک جایگزین طبیعی دسر خوشحال نخواهند شد.


3. رب گوجه فرنگی

رب گوجه فرنگی

برای تهیه یک ظرف کوچک رب ، حداقل به یک کیلوگرم گوجه فرنگی نیاز دارید. آماده بخرید ارزان تر تمام می شود/ عکس


رب گوجه فرنگی محصول بسیار پرطرفداری است: از آن برای تهیه ماکارونی ، فلفل شکم پر ، افزودن به گوشت برای خورشت و غیره استفاده می شود. به طور متوسط ​​، قوطی با وزن 500 گرم فعلا 10 تا 12 هزار تومان  هزینه دارد. برای تهیه چنین مقداری از محصول در خانه ، شما به بیش از5 کیلوگرم گوجه فرنگی ، ادویه جات و اوقات فراغت زیادی نیاز خواهید داشت.

با خرید رب گوجه فرنگی آماده از فروشگاه ، این فرصت نه تنها برای صرفه جویی در هزینه بلکه زمان خود را صرف کارهای دیگر می کنید.


4. همبرگر 

همبرگر

مواد همبرگر  ارزان به نظر نمی رسند.آماده بخرید ارزان تر تمام می شود  / عکس


این اواخر همبرگرها بسیار محبوب شده اند. اما از آنجایی که قیمت متوسط ​​گوشت بسیار بالا رفته است ، خوردن آنها هر روز در یک کافه بسیار گران است. در همین راستا ، بسیاری از افراد ترجیح می دهند این نوع فست فودها را در خانه بپزند. دستور العمل بسیار ساده به نظر می رسد: شما باید گوشت چرخ کرده خوب را از فروشگاه خریداری کنید (یا خودتان آن را چرخ کنید) ، کتلت هایی را که به اندازه مورد نیاز است در یک تابه سرخ کنید ، یک نان تازه پخته شده قرار دهید ، سس ، کاهو ، سبزیجات اضافه کنید (برخی از آنها تخم مرغ خرد شده نیز اضافه می کنند) ، و با نیمه دیگر نان را بپوشانید. این همه مواد تشکیل دهنده است - تعداد کمی از آنها وجود دارد و گران نیستند. با این حال ، این احساس دقیقاً تا لحظه ورود به فروشگاه وجود دارد. تمایل به طبخ همبرگرهای پیچیده تر ، به عنوان مثال ، همراه با پارمسان ، بیکن ، آناناس ، کیف پول شما را به شدت تحت تأثیر قرار خواهد داد. در چنین لحظاتی شما می فهمید که خرید ارزان تر تمام می شود.


5. گوآكامول

گوآكامول

گوآکاموله یک سس محبوب مکزیکی است. آماده بخرید ارزان تر تمام می شود / عکس

 

ترکیبات سنتی سس محبوب مکزیکی ، آووکادو رسیده ، گوجه فرنگی ، لیموترش ، فلفل چیلی ، سبزیجات و ادویه جات است. و اگر هیچ مشکلی با سبزیجات سنتی برای کشور ما وجود نداشته باشد ، با آووکادو می توانند. اولاً ، در زمره محصولات گران قیمت قرار دارد و ثانیا ، آووکادو به سرعت ماندگاری خود را پایان می دهد و بهتر است سس تمام شده را در روز اول آماده سازی بخورید ، در غیر این صورت خراب می شود (حتی اگر آن را در یخچال نگهداری کنید). بنابراین ، اگر ناگهان می خواهید یک عصرانه غذای مکزیکی ترتیب دهید ، گوآکامول را از فروشگاه بخرید و وقت خود را در آشپزخانه تلف نکنید.


6. آب انار

آب انار

تهیه آب انار در خانه دشوار است. آماده بخرید ارزان تر تمام می شود / عکس


انار برخلاف آب پرتقال و سیب چندان محبوب نیست ، اما با این وجود طرفداران خاص خود را دارد. این افراد هستند که معتقدند هیچ چیز بهتر از نوشیدنی ای است که در خانه درست می شود. با این حال ، روند کار دردسرساز است: برای تهیه یک لیتر آب ، حداقل به دو کیلوگرم انار نیاز دارید و این ارزان ترین میوه نیست. علاوه بر این ، به آبمیوه گیری با فشار یا آبمیوه گیری مخصوص مرکبات برای گرفتن بیشتر آب نیاز خواهید داشت. در این حالت ،  آب تمام شده تلخ خواهد شد. البته ، می توانید خودتان سعی کنید انار را فشار دهید ، اما این کار سخت جسمی است. بنابراین ، اگر قصد ندارید خود و میهمانان خود را هر روز با آب انار سورپرایز کنید ، هنگامی که  بدن شما یک نوشیدنی بهشتی طلب می کند ، برای آن به سوپرمارکت مجاور بروید.


7. سس پستو

سس پستو

ترکیبات اصلی سس پستو سبزیجات ، روغن زیتون ، آجیل است.  / عکس


پستو یک سس بسیار محبوب و همه کاره است. می توان از آن به عنوان سس پیتزا  استفاده کرد ، به پوره سیب زمینی و پنیر اضافه کرد ، روی نان تست پهن کرد و در ساندویچ ها استفاده کرد. تهیه آن کار دشواری نیست ، اما  پستو شامل سبزیجاتی (به طور سنتی ریحان) ، سیر ، روغن زیتون ، پنیر رنده شده و آجیل کاج است. این دقیقاً آخرین ماده ای است که هزینه آن زیاد است و پیدا نمی شود (مغز گردو بادام زمینی،بادام هندی،پسته می توانید استفاده کنید که باز هم گران است). مسلماً اگر پستو میهمان دائمی میز شماست ، ساختن آن بوسیله خودتان و نگهداری آن در یخچال منطقی است. اما اگر هر شش ماه یک بار آن را بخورید ، تهیه یک قوطی سس در فروشگاه ارزان تر است.


8. معجون شیر خشکبار

شیر خشکبار

شیر را می توان با انواع مختلف آجیل تهیه کرد.  / عکس


شیر تهیه شده از خشکبار یک نجات واقعی برای افرادی است که شیر گاو دوست ندارند و همچنین تحمل لاکتوز  را ندارند. پیش از این ، به ندرت در قفسه های فروشگاه مشاهده می شد و باید به طور مستقل انجام می شد. این فرآیند مشکلی ایجاد نکرد ، زیرا دستور العمل کاملاً ساده ای است - شما باید آجیل ها را با استفاده از مخلوط کن معمولی با آب خرد کنید و سپس از طریق یک الک خوب یا حوله نازک صاف کنید. با این حال ، اکنون هیچ کمبود شیر سبزیجات در فروشگاه ها وجود ندارد ، قیمت محصول بالا نیست ، بنابراین می توانید با خیال راحت آن را ارزان تر بخرید و وقت خود را برای خیساندن آجیل ، محاسبه غلظت محصول و سایر تفاوت های ظریف تلف نکنید.

 

9. کیک های کوچک

کیک

هدر دادن پول و وقت صرف کمی کیک ناپلئون هیچ فایده ای ندارد. آماده بخرید ارزان تر تمام می شود / عکس


کیک خانگی به طرز باورنکردنی خوشمزه است و معمولاً همه اعضای خانه منتظرند تا مادر یا مادربزرگ کیک عسلی را نه برای روز تولد کسی ، بلکه دقیقاً هر زمانی آن را بپزند. و حتی اگر تهیه همه کیک ها دشوار نباشد ، به طور قطع شامل بسیاری از مواد مختلف از تخم مرغ ، کره ، آرد و با اجزای تشکیل دهنده کرم و دکور است. علاوه بر این ، خامه ، شکلات و انواع مغز ها گران هستند و اگر آنها را با محصولات دیگر جایگزین کنید ، طعم آن دیگر یکسان نخواهد بود.

مسلماً اگر برای تعطیلات به مقدار زیادی کیکی نیاز داشته باشید ، طبخ آن سود بیشتری خواهد داشت. اما به خاطر دسرهای کوچک ، نباید خودتان را خسته کنید. کافی است به یک شیرینی فروشی بروید و شیرینی دلخواه را انتخاب کنید: به شما یک کیک با هر سلیقه و بودجه پیشنهاد می شود.


10. پیتزا "چهار پنیر"

 پیتزا

پنیرهای این پیتزا بسیار گران هستند. آماده بخرید ارزان تر تمام می شود  / عکس


ما قبلاً اشاره کردیم که پیتزا در کشور ما یک غذای بسیار محبوب است - این غذا هم در رستوران ها و هم با تحویل در منزل سفارش داده می شود. در ارتباط با این ، بسیاری آن را به تنهایی در خانه آماده می کنند ، زیرا در اینترنت دستور العمل ها و فیلم های بسیاری وجود دارد که تمام ظرافت های ایجاد یک شاهکار ایتالیایی را توصیف می کند. و اگر ظرفی با سوسیس ، پنیر معمولی و گوجه فرنگی ارزان قیمت باشد ، یک پیتزا که باید شامل چهار پنیر باشد ، هزینه بالاخواهد داشت. واقعیت این است که برای تهیه آن به موزارلا ، پارمزان ، پنیر سفت و دوربلو (یا یک نوع دیگر با قالب) نیاز خواهید داشت که بسیار گران هستند. بعید است  قطعات بسیار کوچک پنیر را به شما بفروشند ، به این معنی که سفارش یک غذا در پیتزا فروشی بسیار سودآورتر خواهد بود.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید