8 اشتباه کوچک که باعث می شود به مهارت های آشپزی خود شک کنید

تخم مرغ
گاهی اوقات حتی غذاهای ساده متشکل از چندین ماده کاملاً متفاوت از آنچه در ویدیو یا تصاویر است ظاهر می شود، چه رسد به برخی "شاهکارهای" پیچیده تر. جای تعجب نیست که پس از یک شکست دیگر در آشپزی  تسلیم شویم. sayarak.com به شما توصیه می کند که از مهارت های آشپزی خود دست نکشید، بلکه فقط بررسی کنید که آیا اشتباهات آزاردهنده ای در آشپزخانه مرتکب می شوید و یا به ریزه کاری آشپزی دقت نمی کنید که اغلب منجر به آشپزی غذاهای بدمزه می شود؟

گوشت چرخ کرده را مزه نمی کنید

کتلت

ابتدا یک عدد کتلت را سرخ کرده و میل کنید

کتلت، کوفته و سایر غذاهای با گوشت چرخ کرده در کشور ما طرفداران زیادی دارد. برای اینکه مجبور نباشید با تاسف به کوه کاملی از کتلت‌های کم نمک/بیش از حد فلفلی/در حال ریختن نگاه کنید، حتماً باید بعد از اینکه همه مواد را به آن اضافه کردید، گوشت چرخ کرده را امتحان کنید. این در مورد خام خوردن آن نیست - یک کتلت پهن کوچک درست کنید، آن را در ماهیتابه سرخ کنید و ادویه جات را بچشید. اگر به اندازه کافی نبود، اضافه کنید، اگر زیاد بود، طعم را با آرد سوخاری، بلغور یا سیب زمینی خام رنده شده متعادل کنید. 


تخم مرغ را در لبه کاسه می شکنید

تخم مرغ

تخم مرغ باید روی میز شکسته شود

ساده ترین راه برای شکستن تخم مرغ چیست؟ درست است، در لبه کاسه، و هیچ وسیله اضافی مورد نیاز نیست. اما این رویکرد مملو از عواقب ناخوشایند است. اولاً، قطعات پوسته می توانند بدون اینکه متوجه شوید وارد بشقاب شوند (و اگر این کار را انجام دهید، بیرون آوردن آنها دشوار خواهد بود). ثانیا، خطر آسیب دیدن زرده وجود دارد و با سفید مخلوط می شود - برای برخی از غذاها این مهم نیست، اما برای برخی دیگر، برعکس، مهم است که آنها جدا باشند.

 

همچنین استفاده از چاقو یا هر شی تیز دیگری برای اهداف خود نامطلوب است - تأثیر آن مانند بعد از استفاده از کاسه خواهد بود. گزینه ایده آل این است که تخم مرغ را روی یک سطح صاف مانند میز بشکنید. پوسته شروع به ترک خوردن می‌کند و می‌توانید از انگشتان شست خود برای گرفتن لبه‌های آن استفاده کنید تا تخم‌مرغ را در ظرف مناسبی خالی کنید. 


هنگام پخت مواد خشک و مایع را با هم مخلوط می کنید

کیک

تمام مواد خشک را در یک کاسه جداگانه مخلوط کنید

به نظر می رسد چرا زحمت می کشیم: بلافاصله همه مواد را در یک کاسه بریزید و با مخلوط کن مخلوط کنید؛ به هر حال،  دستور غذا به این مرحله می رسد. این در حالی است که به گفته قنادان نمی توان این کار را انجام داد. بسیار مهم است که مواد مایع را جداگانه و مواد خشک را جداگانه مخلوط کنید تا متعاقباً به طور مساوی در خمیر پخش شوند.

این چیزی است که یک سرآشپز حرفه ای در مورد عواقب احتمالی آن می گوید: «وقتی یکی از کارمندان ما برای اولین بار به تنهایی، بدون کمک من، کلوچه پخت، معلوم شد که طعم آنها متفاوت است: یکی شیرین، دیگری شور. علاوه بر این، خمیر بسیار زبر و متراکم بود. همانطور که بعداً مشخص شد، او همه چیز را طبق دستور انجام داد و هر محصول را وزن کرد، اما قانون مخلوط کردن جداگانه مواد خشک و مایع را فراموش کرد.


به سبزیجات در حال پخت روغن نمی زنید

سبزیجات

اگر سبزیجات را با لیسک آشپزخانه روغن بزنید، رنگ خود را حفظ می کنند

امروزه تغذیه مناسب در موجی از محبوبیت قرار گرفته است و این فوق العاده است. نکته اصلی این است که تلاش برای گنجاندن غذای منحصراً سالم در منوی شما به نقطه پوچ نمی رسد. بنابراین، برای مثال، اصلاً لازم نیست که روغن نباتی را به طور کامل کنار بگذارید؛ آن طور که معمولاً تصور می شود مضر نیست. اگر هنگام پختن سبزیجات چند قطره به آب اضافه کنید یا روی غذاهای از قبل آماده شده بپاشید، رنگ روشن زیبای خود را حفظ کرده و همچنین براق می شوند. علاوه بر این، بسیاری از سبزیجات (هویج، کدو تنبل) حاوی ویتامین A هستند که محلول در چربی است و برای جذب بهتر آن باید با روغن مصرف شود.

 

جوش شیرین را در قاشق با سرکه مخلوط می کنید

جوش شیرین

این چیزی است که مادران و مادربزرگ هایمان به ما یاد دادند. اگر دستور پخت حاوی جوش شیرین باشد، مقدار لازم را در قاشق ریخته، کمی سرکه یا آبلیمو روی آن می‌ریزیم و با بقیه مواد به کاسه اضافه می‌کنیم. اما چنین دستکاری هایی بی معنی است.

هنگامی که جوش شیرین شروع به تعامل با سرکه می کند، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که در طی آن دی اکسید کربن آزاد می شود - این است که خمیر کیک را "ور می آورد". اما برای اینکه این اتفاق بیفتد، واکنش باید در داخل خمیر رخ دهد، نه در خارج. این واقعیت که نوشابه در قاشق حباب می کند، فایده ای ندارد. به همین دلیل باید مستقیماً به خمیر اضافه شود (مثل اسید) تا در حین پخت دی اکسید کربن آزاد شود و کیک اسفنجی پرطرفدار شود.

 

در یک یادداشت:اگر دستور حاوی کفیر یا شیر پخته تخمیر شده است، می توانید جوش شیرین را مستقیماً در آنجا اضافه کنید و سپس مخلوط را به مدت 10-15 دقیقه بگذارید تا حباب های مشخص ظاهر شوند. در این صورت نه به سرکه و نه آبلیمو نیاز نخواهد بود.

دستور غذا را تا آخر نمی خوانید

دستور غذا

مهم است که دستور غذا را از ابتدا تا انتها مطالعه کنید.


وقتی دستور پخت جدیدی پیدا می کنیم، برای شروع سریع آشپزی عجله می کنیم. در نتیجه، بیشترین کاری که ما انجام می دهیم این است که به لیست مواد اولیه نگاه کنیم و در حین پخت با نکات باقی مانده آشنا می شویم. اما این رویکرد را نمی توان درست نامید. برخی از دستور العمل ها به ترتیب اشتباه شرح داده شده اند و در نتیجه این امکان وجود دارد که به وسط برسید و متوجه شوید که آشپزخانه مواد یا وسیله لازم را ندارد.

بنابراین، شما نباید فرآیند دستور پخت جدید را بدون مطالعه دستور العمل در داخل و خارج شروع کنید. این به شما امکان می دهد درک کاملی از آنچه باید انجام دهید داشته باشید، به علاوه می توانید مطمئن شوید که همه ابزارها و محصولات لازم در دسترس هستند.

 

و به طور کلی، سعی کنید به تکنیک فرانسوی mise en place (به معنای واقعی کلمه - "در جای خود") پایبند باشید. چه مفهومی داره؟ شما باید همه مواد را از قبل آماده کنید: پوست بگیرید، برش دهید، وزن کنید، در کاسه ها بریزید و تنها پس از آن شروع به پخت و پز کنید. با تشکر از این رویکرد، شما می توانید از وحشت ریخت و پاش در آشپزخانه جلوگیری کنید، همه چیز هموار و با لذت پیش خواهد رفت.


به سوپ خامه در حال جوش لبنیات اضافه می کنید

سوپ خامه

باید ظرف را از روی اجاق بردارید و سپس خامه یا شیر را اضافه کنید


سوپ خامه ای یک جایگزین عالی برای سوپ های معمولی است، به خصوص زمانی که شما چیزی خوشمزه، مغذی و اصلی می خواهید. فقط فکر نکنید که تهیه آن آسان است (از همه مواد در مخلوط کن استفاده کنید و کارتان تمام است). در اینجا نیز تعدادی از تفاوت های ظریف مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا غذا را خراب نکنید.

به عنوان مثال، شما نمی توانید خامه، پنیر فرآوری شده و سایر محصولات لبنی را به سوپ پوره در حال جوش اضافه کنید - خطر زیادی وجود دارد که آنها دلمه شوند. این به ویژه برای محصولات با محتوای چربی کم صادق است.

بهترین گزینه این است که ماهیتابه را از روی اجاق گاز بردارید، پنج دقیقه صبر کنید و تنها بعد مواد نهایی را اضافه کنید. بعد از اینکه در کل سوپ پراکنده شد و قوام آن یکدست شد، تابه را روی اجاق گاز برگردانید و چند دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید.

 

به گوشت استراحت نمی دهید

استیک

استیک باید حداقل پنج دقیقه روی بشقاب بماند.


پس از عملیات حرارتی (فرقی نمی‌کند سرخ شود یا پخت)، الیاف گوشت سفت و کشسان می‌شوند. به همین دلیل، اگر بلافاصله بعد از پخت شروع به خوردن استیک کنید، به طرز باورنکردنی خشن و سخت به نظر می رسد و جویدن تکه ها غیرممکن خواهد بود. برای جلوگیری از این نتیجه، مطمئن شوید که ظرف تمام شده را کمی استراحت دهید - پنج تا ده دقیقه کافی است. با گذشت زمان، گوشت بسیار نرم تر و لطیف تر می شود.

یک نکته به همان اندازه مهم دمای گوشت خام است. شما نمی توانید آن را از یخچال خارج کنید و بلافاصله آن را در ماهیتابه قرار دهید - باید به قطعه زمان دهید تا کمی "گرم شود" ، سپس استیک تمام شده آبدارتر می شود. و آخرین راز - گوشت را باید نه در امتداد بلکه در سراسر الیاف برش داد - هرچه آنها کوتاهتر باشند، قطعات لطیف تر هستند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید