مشکلات شروع تجارت


موانع و مشکلات  برای یک تجارت کوچک اغلب میتوانند فرصتهایی برای رشد را آشکارسازند. خواه این موانع تجارت کوچک شما را مختل کنند یا به آن تجارت  کمک کنند تا موضوع چشم اندازی  در آینده باشد. این شش کارفرما درسهایی را که یادگرفته اند به اشتراک میگذارند، این درسها درزمینه نحوه تبدیل اصطلا حاً لیموهای تجارت کوچک به لیمونادها میباشد.

مسئله: مذاکره قرارداد آهسته

مایک راگسدیل از TownWizard که راهنماهای موبایل محلی‌سازی‌شده را ایجاد میکند بوسیله پروسه قرارداد سنگینی که تأمین مبالغ را دربرمیگرفت بهنگام اوج گرفتن TownWizard شکست خورد. این پروسه مملو از تأخیرها، تغییر در جمله بندی، مذاکرات وکیل حقوقی و فرصتهای ازدست رفته بود.

راه حل: بدون قرارداد

راگسدیل گفت "سپس ما بعضی چیزها را تشخیص دادیم". "قرارداد فقط درصورتی مفید بود که شرکا سعی به خارج شدن داشته باشند. درآنصورت ما بطورکامل آنها را از دست میدهیم. لذا ما تمام قراردادها را حذف کردیم و بجای آن تصمیم گرفتیم تا برروی اطمینان حاصل کردن از اینکه شرکای ما شاد و موفق بودند تمرکز کنیم. پس از آن تصمیم،  تجارت  ما بصورت انفجاری گسترش یافت".

مسئله: ترک کارکن

هنگامیکه شما یک تجارت کوچک با منابع مالی و نیروی انسانی محدود دارید، ازدست دادن موقت کارکنان بخاطر شرایطی نظیر ترک زایمان یا بخاطر والدین یا موانع خانوادگی میتواند شبیه یک اختلال در عملیاتها باشد.

راه حل: موقعیتهای پاره وقت

کریس وایتلاو رئیس مؤسس I Spy Marketing بجای درنظرگرفتن آنها بعنوان یک اختلال گفت که او این شرایط زندگی را بعنوان فرصتهایی برای ایجاد وضعیتهای برد برد برای هم تجارت و هم کارکن به آغوش میکشد.
وایتلاو به روزنامه BusinessNewsDaily گقت که "تجارتهای کوچک میتوانند واقعاً از پشتیبانی از مادران در مکان کاری بهره ببرند. هرچه تجارت کوچکتر باشد سخت تر میباشد تا یک بسته پرداخت تمام وقت را توجیه نمود، مخصوصاً در سطوح بالارتبه. بعضی مادران کارکن که بسیاری از آنها دارای مهارت و مجرب هستند ممکن است ترجیح دهند تا بصورت پاره وقت کارکنند. این بدان معناست که تجارتهای کوچک میتوانند تخصص سطح بالا را روی یک پایه ازنظرمالی قابل مدیریت بخرند".(سیارک)

مسئله: نظرات آنلاین بد

تکنولوژی یک محیطی ایجادکرده است که درآن مصرف کنندگان دارای یک فرصت فوری برای بیان کردن نظر درمورد تجارت شما برای هرکسی که گوش خواهدداد میباشند. این عدم کنترل میتواند یک امر مهلک برای تجارتهای کوچک باشد. یک نظر بد یا تجربه بد مشتری میتواند باعث شود تا برند شما و تمام کارهایی که شما انجام داده اید بی‌ارزش شود.

راه حل: پرورش وفاداری

استیو باکستر مؤسس و مدیراجرایی Systino که یک فراهم کننده نرم‌افزار وفاداری مشتری میباشد به مالکین تجارت تذکر داد که یک راه برای تبدیل نظر مصرف کننده به یک فرصت بازاریابی ارزشمند وجوددارد.
"با ابزار صحیح، حتی یک مشتری ناراضی میتواند تبدیل به یک تبلیغ‌کننده برند شود. فوت و فن تبدیل مشتریان به تیم فروش دیجیتال شخصی تان عبارتست از شناسایی مشتریان وفادار، ایجاد یک برنامه وفاداری موفق و فراهم سازی یک پلتفرم که درآن تبلیغ‌کنندگان میتوانند جملات را پخش کنند و دوستان، خانواده و آشنایان را به مشتریان تبدیل کنند. با ایجاد این امکان شما یک نیروی فروش قوی را توسعه میدهید که رهبری و راهنمایی انجام میدهد، فروشها را بالا میبرد و از دلارهای بازاریابی بهره برداری میکند".

مسئله: خدمات ضعیف

بسیاری از کارفرمایان دارای مشکلاتی دررابطه با عملکرد یا خدمات غیر عالی میباشند.

راه حل: تأیید و تصحیح

میشل سالاتار رئیس شرکت بازاریابی آنلاین سومر توصیه میکند که کارفرمایان آن مشکلات را بگیرند و آنها را به یک پیمان قوی تبدیل کنند به طریقی که شرکت تان چالشها را کنترل کند.
سالاتار گفت "بجای رنجیده شدن یا دستپاچه شدن هنگامیکه محصولتان به طریقی صحیح انتقال نمی‌یابد یاهنگامیکه بعضی افراد در تلاش برای بالابردن خودشان درباره برند شما بدگویی میکنند، به این مسئله بعنوان یک مسیر مستقیم برای اتصال با مشتریانتان یا رقابت نگاه کنید. اگر مشتریانتان ناراضی هستند، مشکل را اصلاح کنید و به آنها بگویید که شما به چه خوبی به نگرانی‌هایشان گوش فرامیدهید. اگر یک رقیب به برند شما حمله میکند، کشف کنید که آیا بحث آنها دارای وزن و منطقی میباشد، و سپس اصلاحات انجام دهید. و بعد بصورت عمومی از آنها برای نشان دادن آن مشکل تشکر نمایید".(سیارک)

مسئله: کمبود بودجه‌ها

بسیاری از کارفرمایان بخاطر محدودیتهای منابع، خودشان را قادر به رشد تجارت شان نمی‌بینند.

راه حل: منبع‌یابی‌خارجی

جانی پنتینن مؤسس مشترک و مدیراجرایی شرکت پشت شبکه اجتماعی چندزبانه Xiha و صفحه هواداران، به کارفرمایان تذکر میدهد تا به ابزار و منابع موجود که راه های قابل دسترسی برای رشد ارائه میکنند تکیه نمایند.
پنتینن گفت "اکثر تجارتها شکست میخورند زیرا آنها منابع را در جنگیدن با مشکلاتی صرف میکنند که پیش‌تر حل شده اند". "بعنوان مثال شما میتوانیدخدمات در یک زبان دیگر را که بدان صحبت نمی کنید را ارائه نمایید، فقط یک شرکت را پیداکنید که میتواند این خدمات را برای شما فراهم آورد. (ترجمه) نیازی نیست تا کارکنانی را استخدام کنید یا از روز اول یک شعبه اداره را در خارج بازکنید. این امر به شما اجازه میدهد تا سیستمهای نسبتاً عظیم را با بودجه هایی کم و حداقل کارکنان بسازید".ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید