خارش گوش ، علل و درمان

خارش داخل گوش
خارش گوش ناخوشایند است. علت اصلی خارش گوش و حلق و بینی   را نمی توان به سادگی نام برد و برخی از آنها به مشکلات بزرگ تری اشاره دارند.به گفته پزشک متخصص گوش و حلق و بینی   9 مشکل بهداشتی  می تواند باعث ایجاد خارش گوش  این عضو حساس در شنوایی شود.

 

9 مشکل بهداشتی که می تواند باعث خارش داخل گوش شود

1. موم گوش 

موم انباشته شده در مجرای گوش اغلب به پلاگین منتهی می شود که علائم آن کمبود شنوایی ، خارش و ناراحتی است. اما همیشه چوب پنبه نمی تواند باعث رفع ایجاد این علائم شود. بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 

2. آب 

هنگام شنا در چشمه های باز ، استخر و حتی هنگام دوش گرفتن ، می توانید آب را داخل گوش خود کنید.  پوشاندن گوش با کف دست کمک می کند و این که سرتان را کج کنیدد. اگر خارش ادامه دارد ، به پزشک مراجعه کنید.

 

3. عفونت 

مصونیت بدن ما برای محافظت در برابر عوامل بیماری زا هر کاری انجام می دهد. اما ، گاهی اوقات مقابله نمی کند.  با تمیز کردن با پنبه و گوش پاک کن ،باکتری استرپتوکوک و استافیلوکوک را داخل کانال گوش نکنید. به هر حال ، متخصص گوش و حلق و بینی به همین دلیل توصیه می کند که از آن استفاده نکنید. 

خراشیدن گوش شما خطرناک است ، می توانید با ناخن های خود به پوست آسیب برسانید و از طریق این میکرو خراش ها عفونت باکتریایی گسترش یافته و علائم آن بیشتر و بیشتر قابل توجه می شود. با گوش های خود درمانی نکنید عضو بسیار حساسی است.

 

4. قارچ

میکروارگانیسم ناخوشایند و ناخواسته ی دیگر. متأسفانه میکوزها بسیار نادر نیستند. اگر علاوه بر خارش ، قرمزی در اطراف کانال شنوایی مشاهده شود و پوسته پوسته ظاهر شود ، قطعاً این عارضه میکوز است. به متخصص پوست بروید ، او یک روش درمانی را برای شما تجویز می کند.

 

5. عفونت گوش میانی

 التهاب گوش میانی با احساس درد در گوش و خارش شروع می شود. اگر به موقع درمان نشود ، در صورت ادامه ، بیماری می تواند به مرحله حاد برسد ، که بسیار خطرناک است. به زودی نزد دکتر بروید.

 

6. آلرژی  

خارش داخل گوش می تواند ناشی از آلرژی باشد. بیشتر اوقات ، برای نوعی غذا. برای رفع خارش آنتی هیستامین مصرف کنید. 

 

7. دیابت

خارش داخل گوش نیز می تواند نشانه دیابت باشد. اگر مستعد و علائم دیگری وجود دارد ، به یک متخصص غدد مراجعه کنید ، قند خون خود را اندازه بگیرید.

 

8. انگل ها 

به ندرت اتفاق می افتد ، زیرا ممکن است گوش به دلیل انگل دچار خارش شود. این امکان وجود دارد که یک کنه ixodid داخل گوش شده باشد.

 

9. بیماری روانی

خارش در گوش می تواند به عنوان یک علامت جسمی بیماری روانی ظاهر شود.

 

توجه داشته باشید که اندام شنوایی بسیار حساس است ، بنابراین سعی کنید به درستی از آن مراقبت کنید. هنگام تمیز کردن کانال گوش از اشیاء سخت استفاده نکنید ، سعی کنید با ناخن های خود داخل گوش را نخراشید. برای یافتن علت و تجویز درمان مناسب ، به موقع با متخصصان مراجعه کنید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید