ممنوعیت رابطه جنسی : متخصص قلب و عروق پنج افسانه در مورد حمله قلبی را رد می کند

قلب

متخصص قلب و عروق ، متداول ترین افسانه ها در مورد حمله قلبی را نام برد. بنابراین ، به گفته وی ، درد در جناغ سینه به هیچ وجه نشانه حمله قلبی نیست ، این یک باور اشتباه  است.بسیاری از مردم فکر می کنند که علامت اصلی حمله قلبی  سوزش و درد در منطقه قلب است. بسیاری از علائم بیماری های شبیه به سکته قلبی وجود دارد که با درد در بازو ، فک ، درد در کتف یا اشکال بدون درد سکته قلبی آشکار می شود.

پنج افسانه در مورد حمله قلبی

 متخصص قلب و عروق خاطرنشان کرد:

1- به طور کلی زنان اغلب بدون شکایت از درد دچار حملات قلبی می شوند.پیچیدگی بیشتر این واقعیت این است که زنان بیشتر از مردان دچار حملات قلبی خاموش می شوند.زنان بیشتر از مردان دچار تنگی نفس ، درد کمر یا فک ، حالت تهوع و استفراغ می شوند. این ممکن است به همین دلیل باشد که برخی از زنانی که دچار حمله قلبی می شوند در ابتدا علائم خود را به عنوان نشانه های آنفولانزا یا برخی بیماری های دیگر کمتر ترسناک رد می کنند.

 

2- هیچ رابطه مستقیمی بین میزان حمله قلبی و شدت سندرم درد وجود ندارد.

 

3-سومین افسانه ممنوعیت رابطه جنسی پس از حمله قلبی است. اگر مردی بدون آنژین سینه و بدون تنگی نفس می تواند به راحتی تا طبقه سوم بالا برود ، این همان میزان فعالیت بدنی برابر با میزان فعالیت جنسی است. دکتر تأکید کرد: این بدان معناست که او می تواند با خیال راحت فعالیت جنسی داشته باشد.

 

4- اعتقاد بر این است که اگر فردی سیگار نکشد ، از حمله قلبی جلوگیری می کند ، اما این طور نیست. البته سیگار ، یک عامل خطر زای شایع است ، اما تعدادی از عوامل دیگر نیز وجود دارد: دیابت شیرین ، کلسترول بالا ، فشار خون بالا.

 

5- بسیاری معتقدند که جوانان دچار حمله قلبی نمی شوند. اما اکنون این بیماری در حال توسعه بین جوانان است و علاوه بر این ، اگر خطرات ارثی ، متابولیسم کلسترول مختل شود (همچنین می تواند با ژنتیک همراه باشد) ، حمله قلبی می تواند در سنین پایین رخ دهد.

 

پیش از این ، متخصصان  نوشیدنی های الکلی را بیشتر از دیگران نامگذاری کردند که منجر به حملات قلبی می شود. این یک کوکتل الکل و انرژی است. ترکیب آنها مشکلات جدی ایجاد می کند - به عنوان مثال ، تاکی کاردی و آریتمی.

 

حمله قلبی خاموش چیست

در برخی موارد ، علایم حمله قلبی به طور واضحی به قلب مرتبط نیستند. این حملات را سکته های قلبی خاموش می نامند و به همان اندازه جدی هستند که سکته های قلبی با علائم بارزتری دارند.

حمله قلبی خاموش هنوز یک حمله قلبی است - به این معنی که جریان خون در بخشی از قلب مسدود شده و در صورت عدم درمان ، آن را در معرض آسیب قرار می دهد.

علائم سکته قلبی خاموش می تواند بسیار گسترده باشد و شامل موارد زیر باشد:

سو هاضمه ، سوزش معده
خستگی مفرط غیر قابل توضیح
ناراحتی مشابه کشیدگی عضله در قسمت فوقانی شکم ، پشت یا فک
سبکی سر
تنگی نفس

جلوگیری از حملات قلبی

البته ، همیشه ایده خوبی است که در وهله اول گامهایی در جهت جلوگیری از حمله قلبی بردارید. در حالی که برخی از عوامل خطر را نمی توان کنترل کرد - به عنوان مثال سن و سابقه خانوادگی بیماری قلبی - برخی دیگر قابل کنترل هستند.

باقی ماندن در کنار سایر مشکلات بهداشتی - مانند فشار خون بالا ، کلسترول بالا و دیابت - می تواند تا حد زیادی به افزایش خطر حمله قلبی کمک کند.

و بسیاری از تغییرات سبک زندگی برای جلوگیری از حمله قلبی به اندازه کافی سریع هستند که می توانند در برنامه روزمره شما کار کنند:

کار بر روی عادات غذایی سالم - همه چیز در مورد میوه ها ، سبزیجات و پروتئین های کم چرب اس
گنجاندن فعالیت بیشتر در روز خود مانند راه رفتن یا استفاده از پله 
با انجام چند دقیقه تنفس عمیق ، سطح استرس خود را کنترل کنید
محدود کردن الکل
ترک سیگار

هنگامی که دچار حمله قلبی می شوید ، ناگهان بخشی از عضله قلب شما مسدود می شود و مانع دریافت خون غنی از اکسیژن برای عملکرد قلب می شود. درمان به موقع بسیار مهم است. بدون آن ، عضله قلب مسدود شده در معرض آسیب دائمی است و قطع بیشتر جریان خون می شود.

به همین دلیل است که دانستن علائم حمله قلبی - و جدی گرفتن آنها - بسیار مهم است.

هر ترکیبی از این علائم را باید جدی گرفت. اولین قدم باید تماس با 115 باشد. افرادی که برای سکته قلبی با 115 تماس می گیرند معمولاً خدمات پزشکی فوری را سریعتر از افرادی که به بیمارستان می روند دریافت می کنند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید