10 ماده غذایی که افراد مبتلا به درد مفاصل باید بخورند

 ماده غذایی برای افراد مبتلا به درد مفاصل
دانشمندان اثربخشی این محصولات را اثبات کرده اند که برای افراد مبتلا به بیماری های مفاصل و غضروفی و برای پیشگیری مفید خواهد بود.طبق آمار ، در افراد بالای 50 سال ، در 38 درصد از مردان و 17 درصد از خانم ها آرتریت و سایر ضایعات التهابی مفاصل مشاهده می شود. برای درمان این آسیب شناسی گران و هزینه بر است و اغلب بی اثر است. اما ، خوشبختانه ، سالها تحقیقات دانشمندان کشورهای توسعه یافته ثابت می کند که می توان علائم بیماری را سرکوب کرد ، کند شدن تخریب مفاصل و حتی جلوگیری با شروع استفاده از محصولات در تغذیه و رژیم غذایی.


لیست 10 غذای مفید برای مفاصل و غضروف:

ماهی چرب

ماهی قزل آلا ، ماهی قزل آلا و ماهی خال مخالی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است. به لطف آنها ، درد کاهش یافته و سفتی کاهش می یابد. پزشکان توصیه می کنند ماهی را حداقل دو وعده در هفته (حدود 400 گرم) مصرف کنید.

 

سیر

ثابت شده است که مواد فعال سیر مواد محافظتی هستند. علاوه بر این ، آنها دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی هستند.
برای آرتریت ، سیر به ویژه مفید است. از آنجا که عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد. گوگرد موجود در سیر به آزادسازی مقدار مناسب مایعات در مفصل کمک می کند ، بنابراین در برابر یکدیگر کمتر سائیده می شوند.

 

زنجبیل

این مطالعه نشان داد افرادی که بیش از 40 روز  زنجبیل می خورند ، درد مفاصل را کاهش می دهند. با کمک این ماده که واکنش التهابی را در مفصل از بین می برد ، انتشار سیتوکین ها را سرکوب کرد و باعث جلوگیری از نکروز شد. بنابراین ، زنجبیل باید خورده شود.

 

کلم بروکلی

این کلم همچنین با رفع التهاب به جلوگیری از نکروز کمک می کند. کلم بروکلی سرشار از سولفورافان است. این ماده مانع از فعال شدن سلولهای ایمنی و ایجاد فرآیندهای التهابی در مفاصل می شود.


گردو

آجیل سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است و همچنین با موفقیت در مبارزه با التهاب کمک می کند. مطالعات نشان داده است که این محصول به ویژه برای مبتلایان به آرتریت روماتوئید و بیماری های خود ایمنی روده مؤثر است. شایع ترین آنها بیماری کرون و کولیت اولسراتیو است.

 

انواع توت ها

انواع توت ها مواد مفید زیادی دارند. آنها به کاهش سرعت پیری سلول ها ، حفظ غلظت مورد نظر ویتامین ها و عناصر کمک می کنند. دانشمندان ایالات متحده ثابت كردند كه دو وعده توت فرنگی در هفته غلظت پروتئین واكنشگر C در خون را 14 درصد كاهش می دهد. یعنی ، یک نشانگر التهابی است. علاوه بر این ، توت برای پیشگیری از تصلب شرایین ، دیابت ، سکته مغزی ، حمله قلبی و سایر بیماریهای خطرناک قلب و عروق مفید است.

 

اسفناج

سبزیجات مفید برای مفاصل. اسفناج حاوی مقادیر زیادی کامپفرول آنتی اکسیدان است. این ماده قادر به مسدود کردن واسطه های التهابی سلولهای ایمنی در غضروف و مفاصل است.

 

انگور

آزمایشات نشان داده است که انگور می تواند پیشرفت آترواسکلروز عروق بزرگ را مهار کند. همچنین ، مواد فعال با موفقیت غلظت آدیپونکتین و اینترلوکین 10 (نشانگرهای التهابی) را در خون کاهش می دهند. بنابراین ، انگور باید با بیماری مفاصل و رباط ها خورده شود.

 

روغن زیتون

محصول مفیدی برای اتصالات. دانشمندان دریافتند که یک و نیم ماه نوشیدن روغن زیتون روند تخریب بافت غضروف را به میزان قابل توجهی کند می کند و همچنین کانونهای التهابی را نیز محدود می کند. به خصوص این محصول باید توسط بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید استفاده شود.

 

آب آلبالو

این محصول دارای ویتامین ها و عناصر مفید بسیاری ، اسیدهای آمینه است. این آزمایش نشان داد اگر شش هفته از نوشیدن دو لیوان آب در 7 روز استفاده شود ، علائم دردناک آرتروز به طور قابل توجهی کاهش می یابد. علاوه بر این ، سرعت بازسازی بافت استخوانی تخریب شده افزایش می یابد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید