کاپوچینو طرز تهیه فواید و عوارض

کاپوچینو

 

چرا مردم هرگز از کاپوچینو دست نخواهند کشید و چه عواملی باعث می شود نوشیدنی قهوه با نقش و نگار کف روی شیر طعم متفاوتی داشته باشد؟
صبح زود در میدان سنت پیتر رم ، سخنرانی خوش آهنگ ایتالیایی ، شیرینی با مارسیپان و بادام و البته یک فنجان کاپوچینوی معطر داغ با کف شیرین - نمادی از آغاز روز   ایتالیایی و خوش خلقی است. و حتی اگر در ایتالیا نباشد ، این نوشیدنی هم در یک روز بهاری  و هم در یک عصر آرام در حومه شهر با کیک های شیرین خانگی در هر جای دنیا خوب است.

 


ما همه چیزهایی را که درباره محبوب ترین نوشیدنی قهوه جهان با شیر می دانیم به شما خواهیم گفت و نحوه تهیه آن در خانه بدون دستگاه کاپوچینو را به شما آموزش می دهیم.

 

 

کاپوچینو چیست

کاپوچینو

 

با وجود قصه های موجود که دستور آن توسط راهبان کاپوچین اختراع شده است و برخلاف  ایتالیایی آن ، سلف کاپوچینوی مدرن در قرن هجدهم در اتریش ظاهر شد.

نوشیدنی تهیه شده از قهوه ، سفیده و خامه زده شده Kapuziner نام داشت. این نام واقعاً با کاپوچین ها در ارتباط بود: سازندگان نوشیدنی تصور می کردند رنگ آن شبیه روپوش قهوه ای راهبان است. به هر حال ، نام دوم قهوه ، معروف در آغاز قرن هجدهم ، مانند Franziskaner به نظر می رسید (و راسته کاپوچین یکی از شاخه های راسته Franciscan بود). از اتریش ، کپچینر به مناطق مرزی ایتالیا آمد ، و از آنجا به سراسر کشور گسترش یافت ، و نام ایتالیایی کاپوچینو را دریافت کرد.

 

کاپوچینو


تا اوایل قرن 20 میلادی ، شیر و خامه مخصوص کاپوچینو را با دست می زدند (نحوه انجام این کار را نیز بعداً به شما آموزش می دهیم). شناخته شده است که اولین سازنده کاپوچینوی مکانیکی بدوی ، که سرعت هم زدن را سرعت می بخشد ، کمی بیش از 100 سال پیش ظاهر شد ، اما اطلاعات در مورد سازنده آن بسیار متناقض است. به هر ترتیب ، در اوایل دهه 30 قرن XX ، قهوه با شیر کف کرده، تزئین شده با دارچین یا شکلات ، به طور کامل در قهوه خانه های ایتالیا سرو می شد. و بعد همه چیز مثل ساعت پیش رفت. مهاجران ایتالیای پس از جنگ در دهه 1940 عشق کاپوچینو را به ایالات متحده آوردند ، جایی که محبوبیت خاصی در بوستون ، نیویورک و سانفرانسیسکو ، سه شهر تعیین کننده  پیدا کرد.

 

 

ساده ترین طرز تهیه کاپوچینو

دستورالعمل سنتی ایتالیایی کاپوچینو شامل موارد زیر بود: اسپرسو ، شیر گرم و ⅓ کف 1 سانتی متر ساخته شده از شیر زده شده. اما در قرن بیستم ، باریستا ها آزمایش مقدار شیر و کف را آغاز کردند ، بنابراین در دو کافه  کنار یکدیگر ، طعم کاپوچینو می تواند کاملا متفاوت باشد.

پایه قهوه یک فنجان استاندارد کاپوچینو 1 پیمانه اسپرسو (30 میلی لیتر) یا 2 وعده (60 میلی لیتر است ، اما سپس 2 برابر بیشتر شیر مصرف می شود).

 

کاپوچینو


کاپوچینوی معمول دارای یک خویشاوند "تابستانی" است - کاپوچینوی فردو ، که بر اساس اسپرسوی سرد شده ایجاد شده و به آن شیر کف سرد اضافه شده است. نسخه یونانی freddo cappuccino نامیده می شود (بله ، یونانی ها فقط کلمات را دوباره مرتب کردند) ، و در آن اسپرسو (یا هر قهوه دیگر ، از جمله قهوه فوری) با یخ سرد می شود و روی آن کف اضافه می شود.

 

چندین نوشیدنی دیگر بر اساس کاپوچینو ایجاد شده است: به عنوان مثال ، یک کوکتل قهوه بی الکل بیچرین با شکلات داغ (شیر در آن با خامه جایگزین شد) ، ماروچینو با کاکائو ، کاپوچینو تند و حتی نسخه کودکانه و بای بچه ها کاپوچینو که از دکاف یا کاکائو یا حتی فقط از شیر و کف شیرین  استفاده می کند.

 

 

کدام قهوه برای کاپوچینو بهترین است؟ 

بهترین مارک کاپوچینو   و انواع کاپوچینو

اما همه چیز با متخصص ارنا ناتسن ، که  طعم میوه ای طبیعی قهوه وارد کرد ، تغییر کرد. قهوه خانه ها شروع به دم کردن اسپرسو با عربیکا خالص کردند و مشتریان آنها یادگیری صحیح شکلات ، ادویه ها ، گیلاس و زردآلو را یاد گرفتند.

 

کاپوچینو


با این حال ، اگر اسیدیته قهوه را دوست ندارید ، نگران نباشید. برای کاپوچینو ، همه همچنین از مخلوط Arabica  و Robusta با طعم خنثی استفاده می کنند ، زیرا اسیدیته بالا برای شیر مناسب نیست. بهترین دانه های کاپوچینو با آجیل ، کاکائو و کارامل از برزیل ، ویتنام ، هندوراس و غیره تهیه می شوند.

 

کاپوچینو
کلاسیک هایی که

 

همیشه مد خواهند بود

طبق گفته باریستا ، کاپوچینو به دلیل کاربردهای متنوع هرگز از مد نمی افتد. این نوشیدنی سازش بین اسپرسو و نوشیدنی های شیرین قهوه مانند لاته یا رافا است که در بیشتر کشور ها مد روز است .

طعم کاپوچینو تحت تأثیر دو جز - قهوه و شیر است و شیر باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و از نظر چربی مناسب باشد. شیر خوب قادر به مخفی کردن طعم دانه قهوه با کیفیت متوسط ​​است (اما برعکس این  موثر نیست).

 

 

کدام شیر برای کاپوچینو بهترین است؟

کاپوچینو با شیر گاو کلاسیک است که در هر کافه ای از ایتالیا تا کامچاتکا یافت می شود. کاپوچینوی سنتی و متعادل نمی تواند ترش یا تلخ باشد ، اما به دلیل شیرینی طبیعی شیر باید طعم شیرین و بدون شکر اضافه شده داشته باشد.

 

کف ایده آل باید انعطاف پذیر ، ابریشمی ، متشکل از حباب های میکرو بدون حباب های بزرگ هوا باشد ، نه داغ باشد ، بلکه سرد هم نباشد. طعم شیرین آن از لاکتوز تأمین می شود که با گرم شدن به مونوساکاریدها - گلوکز و گالاکتوز تجزیه می شود و پروتئین های موجود در شیر عامل ایجاد بافت مطبوع باشند.درصد بالایی از پروتئین برای کاپوچینوی مناسب لازم است. اما محتوای چربی زیاد اختیاری است (و حتی به طعم آن آسیب می رساند).

 

کاپوچینو با شیر گیاهی

دوران جدید قوانین جدیدی را وضع می کند و برای کسانی که به دلایلی شیر گاو را در قهوه خود قبول نمی کنند ، باریستاها شروع به تهیه کاپوچینو با شیر گیاهی کردند. به عنوان مثال ، نارگیل ، سویا ، بادام ، یا حتی بلغور جو دوسر. هر یک از این محصولات کاربردهای خاص خود را دارند: نباید سویا و نارگیل را در یک نوشیدنی تازه ریخته شود ، زیرا پروتئین آنها از درجه حرارت بالا (بالاتر از 60 درجه سانتیگراد) ایجاد می شود و بادام از گرمای بیش از حد طعم تلخ می گیرد.

 

کاپوچینو

 

کاپوچینو ، لاته و سفید تخت: دوقلو یا نوشیدنی های مختلف؟


تفاوت بین چنین کاپوچینویی به ظاهر مشابه ، لاته و سفید تخت موضوعی برای یک مقاله جداگانه است . به طور خلاصه ، اینها فقط نوشیدنی های مختلف نیستند ، بلکه نوشیدنی های بسیار متفاوت هستند.


کاپوچینو بر اساس یک سوم اسپرسو و دو سوم شیر است. این باعث می شود هم طعم شیری داشته باشد و هم قهوه مانند.

تاریخچه لاته یا بهتر بگوییم لاته ماکیاتو (در زبان ایتالیایی "latte" به معنای "شیر") کمی خنده دار است. به عنوان نوعی نوشیدنی کودکان تصور می شد. ایتالیایی ها نگران بودند که فرزندان آنها نیز اسپرسوی رقیق نشده بنوشند. کسی این ایده را داشت که شیر را به قهوه اضافه کند - مقدار زیادی شیر. با گذشت زمان ، دستورالعمل لاته تکامل یافته است ، اما نکته اصلی ثابت مانده است: قهوه فقط ¼ نوشیدنی است ، بقیه شیر است. کف نیز متفاوت است: در لاته کف بیشتر و پفی تر است ، در کاپوچینو متراکم است و دارای حباب های ریز هوا است.


از طرف دیگر ، سفید تخت ، قهوه برای روحیه و بدن قوی است. حداقل به دو دلیل در نیوزیلند ظاهر شد. اولاً ، این کشور محل زندگی بسیاری از فرزندان مهاجر ایتالیایی و یونانی است که از اروپا عشق به قهوه غلیظ را آورده اند. و ثانیا ، زیرا شیر گاوهای نیوزلند بیش از حد چرب  است و کف زیادی می دهد. متصدیان تجربی مقدار شیر را کاهش داده و درعین حال مقدار قهوه را دو برابر می کنند: یک سفید تخت استاندارد حاوی 2 وعده اسپرسو است. که بدون شک آن را به عنوان قوی ترین در بین نوشیدنی های شیر قهوه قرار می دهد.

 

 

طرز تهیه کاپوچینو در خانه با دستگاه قهوه ساز

اگر یک دستگاه قهوه ساز با دستگاه کاپوچینو در آشپزخانه است ، تمام مراحل تهیه اسپرسو است ، شیر را در پارچ  ریخته و آنرا تکان می دهیم  تا حباب های ریز ظاهر شود و سپس آن را درون یک فنجان بریزید . در این حالت بهتر است چند قانون را رعایت کنید.

شیر باید در ابتدا سرد باشد. قبل از شروع زدن ، باید آن را به مدت 20-30 ثانیه با قرار دادن آن در زیر لوله بخار دستگاه قهوه گرم کنید ، و فقط آنقدر هم بزنید تا پارچ داغ شود. اگر دماسنج آشپزخانه دارید همه چیز حتی بیشتر ساده می شود. شیر کف دار در پارچ باید به 65 درجه برسد. تنها چیزی که باقی مانده این است که آن را به دقت در اسپرسوی آماده بریزید.برای اینکه قهوه بهتر مزه بدهد باید فنجان کاپوچینو را از قبل گرم کنید.

 

کاپوچینو

 

طرز تهیه کاپوچینو در خانه بدون دستگاه قهوه ساز

اگر از تمام وسایل قهوه موجود در خانه فقط یک یک سزوه یا یک دستگاه فرنچ پرس قهوه فرانسه وجود دارد ، نباید ناراحت باشید. تهیه کاپوچینو در خانه حتی اگر دستگاه قهوه ساز ندارید کاملاً امکان پذیر است. نکته اصلی داشتن میکسر (یا همان دستگاه فرنچ پرس قهوه فرانسه) است.

ابتدا باید قهوه را به روشی که برای شما مناسب است دم کنید. حجم قهوه می تواند هر نوع باشد ، اما رعایت نسبت های کلاسیک مهم است ، گرچه این موضوع نیز سلیقه ای است. در اینترنت ، دستورالعمل هایی برای کاپوچینو خانگی دوتایی وجود دارد که برای تهیه آن 60 میلی لیتر قهوه و 80 میلی لیتر شیر استفاده می شود.

 

کاپوچینو


می توانید شیر را با یک بدستگاه فرنچ پرس قهوه فرانسه بزنید یا با همزن. یک راه دیگر نیز وجود دارد: شیر را تا 70 درجه گرم کنید ، آن را در یک دستگاه فرنچ پرس قهوه فرانسه بریزید (بیش از 1/3 فلاسک) و سپس پیستون را به مدت 35-40 ثانیه به سرعت بالا و پایین کنید. با آخرین حرکت دورانی ، کف و شیر را در یک توده همگن مخلوط کنید و سپس در یک فنجان بریزید.

 

نه تنها خوشمزه ، بلکه زیبا:

 

لاته به عنوان هنر

"فقط کاپوچینو" ، که "با خود" در فنجان های کاغذی می بریم ، اغلب خوشمزه است ، اما دیدن زیبایی آن در زیر درب غیرممکن است. اما در کافی شاپ ها ، کاپوچینو اغلب با طرح روی کف شیر سرو می شود. هنر ساخت طرح های کف را هنر لاته می نامند.

 

کاپوچینو


فقط دو روش هنری لاته وجود دارد - پیچینگ (نقاشی با جریان شیر) و اچ (نقاشی با وسایل بداهه مانند شربت و دارچین). اچ یک جهت کاملاً حرفه ای برای هنرمندان باریستایی است که در مسابقات قهرمانی هنرهای لاته با یکدیگر رقابت می کنند. و پیچ و تاب زدن یک تکنیک نسبتا ساده است ، که در آن کاملا تمام ترکیبات بر اساس سه نقاشی ایجاد می شوند: یک گل لاله ، یک قلب و .......

 

کاپوچینو


هنر لاته یک ویژگی خاص دارد. با تمام زیبایی تصویر ایجاد شده ، یکپارچگی کف نقض می شود. حلقه خامه ای قهوه که هنگام رنگ آمیزی ظاهر می شود ، نوشیدنی را کمی تلخ می کند ، در حالی که یک کاپوچینو بدون هنر لاته از نظر طعم متعادل تر قلمداد می شود.

 

 

فواید کاپوچینو

صادقانه بگویم ، ما نمی خواستیم این را بنویسیم ، اما کاپوچینو یک نمونه بارز از این واقعیت است که می توان در مورد قهوه "اما زیبا" گفت. استفاده متوسط ​​از این نوشیدنی به بدن آسیب نمی رساند اما نباید منتظر فوایدی باشید که هر قهوه سیاه به شما می دهد.

 

 

عوارض کاپوچینو

پروتئین شیر کازئین با پلی فنل های قهوه واکنش داده و تا حدی تجزیه می شود. و اتفاقاً پلی فنول ها مهمترین مواد مغذی قهوه هستند. آنها به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند.

هضم کاپوچینو مانند هر قهوه دیگری با شیر در معده بیشتر طول می کشد.

کاپوچینو پر از کالری است. مقدار انرژی یک فنجان بدون شکر اضافه شده 33/45–37،65 کیلوکالری است و با افزودن چند قاشق غذاخوری شکر در حال حاضر 52.80–57.00 کیلوکالری است. برای مقایسه ، میزان کالری اسپرسو فقط 2 کیلو کالری است.

 

کاپوچینو
طرفداران کاپوچینو می گویند:

نه ،کافئین به جایی نمی رود.  شیر آن را خنثی نمی کند ، این یک افسانه است. کافئین در کاپوچینو دقیقاً به همان میزان کافئین است که در یک فنجان اسپرسو وجود دارد که پایه آن شد. بنابراین ، اگر به منظور بیدار شدن  صبح به قهوه نیاز دارید ، کاپوچینو بیش از حد مناسب است.

کاپوچینو با شیر گیاهی می تواند راه حلی برای کسانی باشد که می خواهند سلامتی خود را بهبود بخشند و کف مورد علاقه خود را بدست آورند. پروتئین های گیاهی آنتی اکسیدان های قهوه را تخریب نمی کنند. درست است که کاپوچینو همراه با شیر نارگیل یا بادام هنوز از نظر کالری مشکل دارد.

 

کاپوچینو


 اوج فروش قهوه مربوط به ساعت 6 صبح تا 12 ظهر است و دوم اینکه ، کاپوچینو در بین نوشیدنی ها پیشتاز است. این مورد توسط 45٪ بازدید کنندگان ترجیح داده می شود. بعد از آن یک لاته با 20٪ ، یک Americano با 10٪ دنبال می شود. Raf امتیاز 8٪ را کسب کرد و محبوب ترین اسپرسوی ایتالیا را تنها 4٪ دوستداران قهوه ترجیح می دهند. موقعیت های باقی مانده توسط سفید تخت و سایر نوشیدنی ها گرفته شد.

 

کاپوچینو


در ایتالیا ، کاپوچینو یک نوشیدنی صبحانه است ؛ برای بقیه اوقات ، یک اسپرسو وجود دارد. مدتها اعتقاد بر این بود که تقاضای کاپوچینو از باریستای رومی بعد از ظهر تقریباً یک توهین کشنده است. بگویید ، باریستا امتناع خواهد کرد ، و با شور و اشتیاق به ایتالیایی توضیح می دهد که چرا این کار نباید انجام شود. در واقع هیچ اتفاق وحشتناکی رخ نخواهد داد و این قانون در مورد گردشگران صدق نمی کند. خود ایتالیایی ها  ، بعد از شام واقعاً نوشیدنی شیر نمی نوشند.

 

کاپوچینو


بین دوستداران قهوه ، یک ضرب المثل مشهور هست که: " وقتی مشتری در یک کافی شاپ با قاشق کف کاپوچینو را می خورد ، یک باریستا جایی گریه می کند." این موضوع مربوط به اسنوبیسم حرفه ای نیست (گرچه این موضوع نیز در مورد آن است) ، اما طعم کاپوچینو دقیقاً با اولین جرعه تعیین می شود. اما از طرف دیگر ، متخصصان ما بیش از یک بار گفته اند که بهترین قهوه همان قهوه ای است که خودتان دوست دارید.

سرانجام ، در مورد سرو نوشیدنی. کاپوچینو در ظروف شیشه ای سرو نمی شود. ظروف مواد سرامیکی یا چینی با دیواره ضخیم است که گرما را به خوبی حفظ می کند. اگر فرم یک فنجان کلاسیک با لبه های گرد ، با حجم 150-180 میلی لیتر باشد. دمای نوشیدنی باید 60-65 درجه باشد

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید