سلامت روان

8 تکنیک ریلکسیشن که هرگز نشنیده اید

ما شاید از همه فنون ریلکسیشن استفاده کنیم اگر گفتنش از انجام دادنش آسانتر باشد ، شما باید رویکرد جدیدی را امتحان کنید. دکتر مارتین مولف چگونه ریلکس باشیم  می گوید: پرمشغله بودن دیگر بس است ، کمی استراحت کنید و با انجام کارهای کمتر، به نتایج بهتری برسید، می گوید شما نمی توانید فرد سالمی باشید اگر استرس زیاد و شدید داشته باشید. این 8 تکنیک ریلکسیشن تعجب آور کارایی اش بیشتر از پیام های جمجمه ای ، جلسات یوگا و لیوان های چای سبز است تا سریعتر در مسیر ریلکسیشن قرار بگیرید.


رنگ های آرام بپوشید


درست است،دیوید جی مولف استرس زدایی : راهنمای جهان واقعی به قدرت شخصی ، تکامل و صلح و ذهن پایدار ، می گوید رنگ های خاص به ریلکس شدن تان کمک می کند، ولی در ابتدا باید شخصیت خود را در نظر بگیرید. اگر دارای شخصیت نوع A هستید ، رنگ های شبیه آب مثل آبی و سبز شما را آرام می کند. دیویدجی می گوید هرچیزی با آب به ذهن ما کمک کرده تا پیوسته و آرام شود " . اگر شما خیلی آرام هستید ، بدنبال رنگ هایی با تناژ خاک و روشن بروید. اطراف خود را با این رنگ ها ، یا با دکوراسیون تختخوابتان یا اداره یا با پوشیدن تی شرتی با آن رنگ آرام کننده ،‌ پر کنید وقتی که روز تنش زایی در پیش رویتان هست.


فیس بوک را از تلفن خود حذف کنید


میدو می گوید کمی سخت است ولی به حرف ما تا آخر گوش کنید. تکنولوژی ، یکی از علت های اصلی نگرانی و استرس است. اگر دائما ، پریشان هستید، تمرکز روی زمان کنونی ، کار دشواری است ، از چیزهای کوچک لذت ببرید و آرام تر صحبت کنید. برای چپاندن لحظه های ریلکس کننده در روز خود ، از رسانه ی جمعی در گوشی خود اصلا استفاده نکنید. چون فرصت های زیادی بدست می آورید تا باتری خود را دوباره و بدون توقف شارژ کنید. 


ریلکسیشن را در برنامه ی روتین صبح خود بگنجانید


میدو می گوید برخاستن از خواب با صدای زنگ ساعت ، موثر به نظر می رسد ، ولی استرس را در شما ایجاد می کند. در عوض ، روز خود را با 10-15 دقیقه ریلکسیشن آغاز کنید. زمانی را به مدیتیشن ، نشریه اختصاص داده یا به سادگی از کمک های آرام کننده که شما را برای بقیه ی روز تسریع می کند ، لذت ببرید، که شما برای دست و پنجه نرم کردن با آنچه که در پیش رویتان است ، آماد می کند.


روغن پرتقال یا گل رز استنشاق کنید


چند ثانیه عطر سنبل تنفس کنید. اگر باز احساس عصبی و بی صبری می کنید ، از روغن پرتقال یا رز استفاده کنید . بو کردن این روغن های ضروری ، طبق درمان های تکمیلی در بررسی پزشکی ، باعث ریلکسیشن جسم و ذهن میشود. محصولات آرایشی را با اسانس آرام کننده امتحان کنید مثل روغن مغذی دی روز اینفیژون لورا مرسییر یا تانگلو در کاسکید روغن اسانس آرام کننده ی پریشس . یا چند قطره روغن ضروری را به لوسیون بدن خود اضافه کرده تا احساس آرامش را در زمان مرطوب کردن ، داشته باشید.


روش شگفت انگیز محو استرس در عرض 16 ثانیه را امتحان کنید


16 ثانیه ؟ ما هم همین طور فکر می کنیم. دیوید جی آی می گوید مقدار کمی زمان می برد تا به شما کمک کرده تا به آرامش زیادی دست پیدا کنید. در ابتدا ، درباره ی چیزی که شما را در هفته ی گذشته یا بیشتر ، آزار داده فکر کنید. سپس نفس کشیده و تجسم کنید که تنفستان به درون شکمتان می آید. نفس خود را در آنجا نگه دارید و سپس حرکت آن را به سمت گلو تماشا کرده و از بینی خود بیرون دهید. این تکنیک 16 ثانیه ای به شما کمک کرده تا آرامتر و آماده تر باشید.


به دوست خود اتکا کنید


شما به طور غیرارادی با او تماس می گیرید زمانی که حس خوبی ندارید و دلیل کافی برای آن وجود دارد. بودن با بهترین دوست ، واسطه ای را از هورمون تنش کورتیزول طبق بررسی روانشناسی رشد ، ایجاد می کند. فرصت هایی وجود دارد که او برای رسیدن به جلسات ریلکس شدن ، نیز تلاش کند.


لبخند زورکی بزنید


شاد باشید یا نه ،عمل ساده ی خندیدن ،شما را لحظه ای در حالت ریلکسی بیشتر قرار می دهد. افرادی که می خندند در کتاب علوم روانشناسی ، ضربان قلب پایین تری بعد از یک واقعه ی تنش زا دارند نسبت به افرادی که چهره های خود را در حالت خنثی نگه داشته اند. تبدیل ؟ خنده کردن می تواند به گونه ای که بدن ، استرس را پردازش می کند ، کاهش دهد. پاداش : شما به آرامش می رسید اگر مثل بچه ی خندان باشید که حتی در صف خرید بقالی پوزخند می زند.


خود را تفکیک کنید


ما همگی این اخطار عاطفی را داریم – خواه دردی در شکم مان باشد یا سفتی و گرفتگی در شانه ها- که در لحظه های پر از نگرانی احساس می کنیم ، دقیقا قبل از اینکه چیز اشتباه یا کار اشتباهی بکنیم. دیوید دی جی می گوید که حداقل یکبار در روز ، ما چیزی را گفته یا انجام می دهیم که نسخه ی عالی خود ما نیست، و این در واکنش به استرس است. وقتی شما احساس کنید که استرس ایجاد شده ، تکنیک SODA‌ پنج ثانیه ای را تمرین کنید که به افسران پلیس در سراسر کشور آموخته شده است. در اینجا این روش آمده است : توقف کرده و وضعیت را به گونه ای مشاهده کنید که شما در حال کنترل آن از بالا هستید ، از صندلی خود به سمت عقب یا پاشنه ی خود خم شده تا از نظر جسمی خود را تجزیه کنید. در این پنج ثانیه ، شما از نظر عاطفی شارژ نیستید ، پس می توانید با بخشش بیشتری عمل کرده و سخن بگویید که باعث کاهش استرس بیشتر در طول خط می گردد.

 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


سالانه حدود چهل و پنج هزار نفر تنها در ایالات متحده آمریکا اقدام به خود کشی می کنند.

راهکارهایی برای افراد پر مشغله برای داشتن حالت روانی متعادل و کاهش استرس بخش اول

سالانه حدود چهل و پنج هزار نفر تنها در ایالات متحده آمریکا اقدام به خود کشی می کنند.

ما در عصر شتابزدگی، عجله، سرعت، تنش و رقابت دیوانه کننده زندگی می کنیم.

ریلکس بودن را یاد بگیرید

ما در عصر شتابزدگی، عجله، سرعت، تنش و رقابت دیوانه کننده زندگی می کنیم.

اصلی ترین چیز در چنین شرایطی، حفظ آرامش، جمع کردن نیرو  و آماده شدن برای ..

مسائل ابتدایی که می تواند زندگی شما را نجات دهد 7 مورد

اصلی ترین چیز در چنین شرایطی، حفظ آرامش، جمع کردن نیرو  و آماده شدن برای ..

کارگردان مجموعه‌های تلویزیونی «پس از باران» و «ستایش» معتقد است هر وقت که فیلم‌نامه‌نویسان خوب وارد میدان شده‌اند نتیجه‌اش ساخت سریال‌های خوب بوده است.

برخورد شتاب زده، بی تعمق و دستورالعملی آفت سریال سازی است

کارگردان مجموعه‌های تلویزیونی «پس از باران» و «ستایش» معتقد است هر وقت که فیلم‌نامه‌نویسان خوب وارد ...

6 نکته تاثیر گذار برای کنترل خشم، خشم کنترل نشده می تواند تاثیرات منفی بر جسم و بدن و به طور کلی کیفیت زندگی و ارتباط خانوادگی داشته باشد. یادگیری روش های کنترل خشم به صورت مثبت برای کاهش این احساس ویرانگر بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. آموزش روش های مهم موثر در کنترل خشم در طول زندگی روزمره

۶ نکته تاثیر گذار برای کنترل خشم

6 نکته تاثیر گذار برای کنترل خشم، خشم کنترل نشده می تواند تاثیرات منفی بر جسم و بدن و به طور کلی کیف...

10 جمله برای حفظ آرامش در خانواده، 10 روش برای حفظ آرامش در خانواده را از دهان لارای پون مشاور خانواده در اینجا مطرح می کنیم.

۱۰ جمله برای حفظ آرامش در خانواده

10 جمله برای حفظ آرامش در خانواده، 10 روش برای حفظ آرامش در خانواده را از دهان لارای پون مشاور خانوا...

12 روش برای کمک به همسرتان هنگامی لحاظ روحی در حال فروپاشی است از بین بردن استرس زندگی مشترک و همسر شما میتواند استرس آن کاهش یابد فشار زندگی

۱۲ راهکار موثر برای از بین بردن استرس در زندگی مشترک

12 روش برای کمک به همسرتان هنگامی لحاظ روحی در حال فروپاشی است از بین بردن استرس زندگی مشترک و همسر ...

پنج راه ساده و ارزان برای از بین بردن استرس

روش های از بین بردن استرس

پنج راه ساده و ارزان برای از بین بردن استرس

برخی از مورخان هنر معتقدند که زن در تصویر، لیزا دل ژوكوندو است

10 راز لبخند مونالیزا

برخی از مورخان هنر معتقدند که زن در تصویر، لیزا دل ژوكوندو است

 نحوه ی برقراری ارتباط  روی تمام جنبه های مختلف زندگی  ما تاثیر می گذارد.

مهارت های ارتباطی

نحوه ی برقراری ارتباط روی تمام جنبه های مختلف زندگی ما تاثیر می گذارد.

فناوری تشخیص چهره در چین؛ از خرید مرغ سوخاری تا دزدی دستمال توالت

فناوری تشخیص چهره در چین

فناوری تشخیص چهره در چین؛ از خرید مرغ سوخاری تا دزدی دستمال توالت