بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست بعد از کاهش وزن

 (سیارک) : معمولا افتادگی و شل شدن پوست، مشکل شایع پس از کاهش وزن می باشد و بیشتر در رژیم های کم پروتئین و کم کربوهیدرات بوجود می آید. رژیم هایی که کاهش وزن سریع را در برنامه کاری خود مد نظر دارند.

هدف از کاهش وزن کم کردن لایه های اضافی چربی های بدن می باشد اما در صورتی که در زمان کاهش وزن، لایه‌های چربی زیر پوست به سرعت و در زمان کوتاه کم شوند و وزن زیادی از دست بدهید ، پوست زمان کافی برای کشش خود جهت انطباق را پیدا نمی کند و در آن زمان است که با مشکل افتادگی و شل شدن پوست مواجه می‌گردید . اما در صورتی که فعالیت ورزشی را در کنار رژیم غذایی نداشته باشید ، بدون شک با افتادگی پوست شدید تر مواجه می شوید.اما برای پیشگیری از شل شدن پوست بعد از کاهش وزن به دنبال اجرای یک برنامه رژیم غذایی چه باید کرد؟

به میزان کافی آب بنوشید مخصوصا در طول روز 

آب رسانی منظم به بدن همیشه برای سلامت پوست خوب و مفید می باشد ، اما در خصوص شل شدن پوست نیز تاثیر دارد . در روند کاهش وزن حتماً به‌طور منظم ، نوشیدن آب را در برنامه خود قرار دهید ، با تأمین آب مورد نیاز بدن باعث می شوید تا پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست ندهد ، شل و آویزان نشود . 
حد اعتدال کاهش وزن در هفته ۹۰۰ گرم می باشد.

اولین گام برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست کم کردن وزن بصورت نرمال ، معادل  ۹۰۰ گرم در هفته می باشد. تحت هیچ شرایطی نباید در ماه بیشتر از ۴ الی ۵ کیلو وزن کم نمایید .
 آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی استفاده کنید

در رژیم غذایی خود به اندازه کافی از آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده نمایید . از آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توان به ویتامین C، ویتامین E و بتاکاروتن که در میوه و سبزیجات قرمز و نارنجی‌ رنگ موجود است نام برد.

از ورزش های هوازی غافل نشوید.

با تمرینات هوازی به چربی سوزی کمک کنید و با تمرینات بدنسازی سوخت‌وساز بدنتان را بالا ببرید ، تمرینات بدنسازی از افتادگی پوست بدن و شل شدن پیشگیری می کند.  ورزش منظم، قابلیت ارتجاعی طبیعی پوست را افزایش می دهد.
پروتئین استفاده کنید.

یکی از فراوان‌ترین پروتئین‌های بدن، کلاژن می باشد درصورت مصرف ناکافی پروتئین در رژیم غذایی کلاژن تخریب می شود و پوست شل با باعث چین‌وچروک در پوست می شود . 
ویتامین ها را فراموش نکنید.

حتماً ویتامین‌های A, C, K, E و ویتامین‌های ب کمپلکس را در رژیم غذایی بگنجانید تا با مصرف آن‌ها از چین‌وچروک و شل شدن پوست پیشگیری نمایید، چون به تولید کلاژن در پوست نیز کمک می‌نماید. 

معجون معجزه آسا دشمن چربی دور شکم

9 غذا برای کاهش وزن

چگونه وزن خود را کم کنیم؟

5 غذای چربی‌سوز عالی

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید