10 برنامه ی کاربردی برای کسب درآمد

در

 شما احتمالا می دانید برنامه هایی وجود دارند که شما از آن ها نه فقط برای سرگرمی، بلکه برای کسب درآمد اضافه یا پس انداز مقداری از آن می توانید استفاده کنید. اما، شما ممکن است درباره ی این برنامه ها چیزی ندانید،  با بررسی این 10 نرم افزار عالی و کاربردی شما می توانید پول اضافه ای در اوقات فراغت خود پس انداز کنید . بعضی از این برنامه ها برای کاربران خارج از کشور کاربرد دارد اما کارآفرین ها ار این برنامه های کاربردی می توانند ایده بگیرند.


1. Foap
این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا با گرفتن عکس پول دربیاورید. شما می توانید همان اندازه که دوست دارید در هر عکس شارژ کنید، که این به این معنی است که فرصت پولسازی شما از طریق Foap تقریبا بدون حد و مرز است. مردم همیشه به دنبال انواع بسیار متنوعی از عکس ها هستند، و ممکن است شما از اینکه چه مقدار پول با یک عکس گربه تان می توانید بدست بیاورید، شگفت زده شوید.
2. Bookscouter
اگر می خواهید از شر کتاب های قدیمی خود خلاص شوید، از این نرم افزار استفاده کنید تا آنها را بفروشید. با تلفن هوشمند خود بارکد را اسکن کنید، و Bookscouter به شما اجازه خواهد داد پرداخت های بیش از 20 شرکت خرید متقابل کتاب را مقایسه کنید. هنگامی که شما بهترین پیشنهاد را پیدا کردید، برخی از اطلاعاتی که برای پرداخت مورد نیاز است را پر کنید، و کتاب را برای شرکت های خرید متقابل کتاب بفرستید.
3. Fieldagent
این نرم افزار عالی است  به شما کمک می کند تا پول بدست بیاورید. از طریق پنجره ی ناوبری اصلی شما می توانید شغل ها را از طریق "لیست مشاغل" یا از طریق "نمای نقشه" شناسایی کنید. یک شغل انتخاب کنید تا جزییات اضافی را برای آن ببینید و آن را بپذیرید. زمانی که یک شغل انتخاب شد، شما دو ساعت وقت خواهید داشت تا کار را تکمیل کنید. قبل از شروع به کار، مطمئن شوید که شما در نزدیکی هدف قرار دارید.(برای کاربران خارج از کشور)
4. Cash For Laptop
شما می توانید با فروش لپ تاپ های قدیمی خود پول اضافی بدست بیاورید، و این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا این کار را انجام دهید. به سادگی نوع وسیله های که می خواهید بفروشید را انتخاب کنید، یک توصیف در مورد وسیله اضافه کنید، آن را بسته بندی و ارسال کنید (رایگان) و پرداخت را با چک یل پی پال انتخاب کنید.(برای کاربران خارج از کشور) 
5. Expensify
اگر شما برای گزارش هزینه های خود مشکلاتی دارید، شما می توانید با استفاده از Expensify پول و زمان خود را ذخیره کنید. این نرم افزار به شما اجازه خواهد داد که شما رسیدها، زمان و مسافت طی شده، سفر تجاری طی شده، ایجاد گزارش های هزنه و غیره را ضبط کنید. استفاده از این نرم افزار به شما اجازه خواهد داد تا این چیزها را به سرعت انجام دهید، بنابراین شما می توانید زمان بیشتری را صرف بدست آوردن پول کنید.
6. Ibotta
از رسیدهای خود عکس بگیرید و با استفاده از این رسید تخفیف بگیرید. برای یک حساب کاربری رایگان عضو شوید، نرم افزار موبایل را انتخاب کنید، و روی تخفیف ها کلیک کنید. در این جا پیشنهادی بزرگ را پیدا خواهید کرد. تخفیف ها بسته به نوع محصول و ارتقاء متفاوت خواهند بود.
7. Casual
ممکن است تعجب کنید، اما برنامه ی مدیریت پروژه ی Casual با کمک به کاهش رد شدن از مهلت ها و مشکلات همراه با تیم، مقدار زیادی از پولتان را ذخیره می کند. Casual کمک می کند تا وظایف و پروژه ها را به روش جدید مدیریت کنید: وظایف خود را با رسم یک فلوچارت برنامه ریزی کنید. ویژگی شگفت انگیز این است که Casual به تجسم وابستگی های بین وظایف کمک می کند. با استفاده از این نرم افزار سازنده تر شوید.
8. Receipt Hog
این نرم افزار خیلی شبیه به Ibotta است، زیرا شما می توانید از رسیدهای خود برای برای پی پال یا کارت های هدیه ی آمازون عکس بگیرید. برخلاف Ibotta، شما مجبور نیستید از فروشگاه های خاص خرید کنید. می توانید از هر جایی خرید کنید و هنوز هم امتیاز بدست بیاورید. اما اما نسبت به Ibotta نقد کردن آن کندتر است.
9. Ncponline
به عنوان یک بحث کننده، امتیازات پاداشی برای Ncponline بدست بیاورید. خریدهای خود را اسکن کنید، و اطلاعات را برای بدست آوردن امتیازات بفرستید. همچنین ممکن است گاهی برای نظرات با شما تماس برقرار شود. شما می توانید از این نمر افزار پول بدست بیاورید و این از شما یک ساعت در هفته وقت خواهد گرفت. شما برای هر تعاملی امتیاز می گیرید و زمانی که شما امتیازات کافی داشتید، شما می توانید آن ها را برای پاداش ها نقد کنید.
10. I-Say Mobile
زمانی که شما نیاز به یک نرم افزار بررسی دارید، قطعا این چیزی است که باید آن را انتخاب کنید. این نرم افزار از شرکت ایپسوس است که بیشتر رای گیری ها را در طول رقابت های ریاست جمهوری انجام می دهد. اگر شما مقداری زمان آزاد داشته باشید، می توانید با کامل کردن بررسی ها پول بدست بیاورید. یا شما می توانید امتیازات را جمع آوری کنید، و آن ها را برای کارت های هدیه ی آمازون، آیتونز و غیره باز خرید کنید یا می توانید از طریق پی پال آن ها را نقد کنید.

5 روش برای ارتقاء بازاریابی 

ایده هایی برای کسب و کار های کوچک با سرمایه اندک

10 برنامه ی کاربردی برای کسب درآمد آنلاین

کسب و کار های خانگی آنلاین 

پنج توصیۀ بازاریابی برای یک تجارت آنلاین موفق

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Que grandes peullcías Bird People in China y Gran Guerra Yokai... Esta también mem gustó, aunque no tanto, sin mi personaje favorito el yakuza de segunda!

در ادامه بخوانید...

ایده های کسب و کار برای جوانان

در

مستقل شدن، رویای هر فرد جوانی است.
جوانان آماده برای انجام کار و کسب درآمد هستند. در این قسمت نکاتی ارائه شده است که جوانان و دانشجویان می توانند با توجه به آنها درآمد بیشتری کسب کنند:


1. خدمات نوشتن آزاد
اگر از علم بیان خود مطمئن هستید، اجازه دهید دیگران نسبت به این استعداد نادر شما آگاه باشند. مطالب بازاریابی، پست های وبلاگ، خبرنامه و مقالات را افراد آماتور می توانند بنویسند. تنها شرط شما این است که مهارت و خلاقیت داشته باشید. چند مشتری محلی بیابید. شما می توانید مستقیما با کسب و کارهای کوچک مشارکت داشته باشید. می توانید درخواست کار آنلاین داده و کالاهای خود را به مردم اطراف جهان بفروشید.
2. طراحی هنر گرافیکی
طراح گرافیک بودن، نیازمند خلاقیت است. حتی اگر هیچ دیپلم یا گواهی نداشته باشید، می توانید خدماتی را به دیگران ارائه دهید. از موسسات خیریه، کلیساها و دیگر سازمان های غیر انتفاعی بازدید کنید. مهارت خود را آزموده و ابتدا بنرهایی طراحی کنید. وقتیکه حس کردید مورد تقاضا هستید، ادامه داده و بصورت آنلاین کار کنید. بشما توصیه می کنیم که از Fiverr یا سایت های آزاد دیگر بهره گیرید. همچنین، استعدادهای شما احتمالا مورد استقبال تجار محلی قرار گیرد که خواستار رویکرد شخصی هستند.
3. تدریس
شما در کدام موضوعات خوب هستید؟ اگر حداقل یک رشته وجود دارد که نسبت به تحصیل آن علاقه دارید و می دانید که در آن رشته نسبت به رشته های دیگر بهتر هستید، می توانید بعنوان معلم خصوصی آن شروع به فعالیت کنید. برخی والدین دوست دارند که فرد جوان و پرانرژی به آنها آموزش دهد. بهتر است که نرخ شما معقول باشد و کمی پایین تر باشد، بدون هیچ مشکلی مشتریان خود را خواهید یافت.
4. ترجمه
تمام افراد چندزبانی و زبانشناسان، نیازمند یافتن شغل پردرآمد هستند. اگر زبانهای خارجی می دانید، می توانید شروع به ترجمه اسناد خارجی کنید. اگر به حد کافی شجاع هستید، می توانید ترجمه  دائمی انجام دهید. بعدها ترجمه را با نوشتن آزاد ترکیب کرده و محتوا را به زبانهای مختلف بنویسید.
5. طراحی وب سایت
تعداد کارآفرینان و وبلاگ نویسان در حال افزایش است. بزودی متوجه می شوند که بدون داشتن وب سایت ماهرانه، قادر به رشد شغل خود نخواهند بود. طراحی وب سایت، فعالیت هیجان آوری است که به کسب پول بیشتر منجر می شود. همچنین از شما انتظارخواهد رفت که سایت موجود را حفظ کرده و برخی وظایف دیگری انجام دهید که همگی درآمد خوبی دارند.
6. مدل مو
به مردم کمک کنید ظاهر خوبی داشته باشند. اینکه آرایشگر واجد شرایطی هستید یا یک فدر درحال آموزش، می توانید خدمات خود را به دیگران ارائه دهید. اجازه دهید مردم پیش شما بیایند یا اگر فاصله برای شما مهم نیست، مشتریان خود را در محل انتخابی آنها ملاقات کنید.

10 برنامه ی کاربردی برای کسب درآمد

کسب و کار های خانگی

ایده هایی برای کسب و کار های کوچک با سرمایه اندک

5 نرم افزار تجارت الکترونیک برای کارآفرینان جوان

5 منفعت آغاز یک کسب‌ و کار کوچک جانبی

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

پرورش تمساح در تایلند

در


 گردشگران زیادی در سال های اخیر برای تماشای  تمساح‌‌ها به تایلند می روند  و کشور تایلند با پرورش این خزندگان  وحشتناک در مزارع معروف به پرورش تمساح علاوه بر کارافرینی برای جوانان کشور،  درآمد بسیارخوبی  هم کسب می کند . از چندی پیش این درآمدزایی وارد فاز جدید شده است . گوشت، پوست و حتی خون تمساح نیز برای فروش عرضه می‌ گردد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

اصول تبلیغات موفق بخش اول

در

صاحب حرفه‌ای هستید؟ کسب و کاری دارید که عده‌ای برای شما کار می‌کنند؟ کوتاه یا طولانی؟ مدرن یا سنتی؟ پر رفت و آمد یا خلوت؟‌ اینترنتی یا مستقیم؟ خدماتی یا تولیدی؟ فرقی ندارد. هر چیزی که نام کسب و کار را بتوان بر روی آن گذاشت، نیازمند تبلیغات مؤثر است. تبلیغات گاهی از نان شب هم برای یک کسب و کار موفق واجب‌تر است.

من امروز تصمیم دارم تا در چندین بخش، اصول اساسی تبلیغات موفق را در اختیار شما قرار دهم. ممکن است بسیاری از شما از این روش‌ها سال‌ها است حتی به صورت ناخودآگاه و تجربی استفاده می‌کنید و خواندن این سطور برای شما ملال آور باشد، پس اگر این چنین است، لطفا مطالعه‌ی آن را به آنهایی که دوست دارید موفقیت آنها را ببینید توصیه کنید.(سیارک

1- مطالعه و تحقیق کنیم!

بسیاری از ما عادت داریم که سریع‌ترین و راحت‌ترین راه‌های موجود برای تبلیغات را برای بار اول امتحان کنیم. شاید عطش بالا برای دیده‌ شدن محصولات و یا برند ما باعث می شود که بی دلیل و حساب کتاب پول صرف تبلیغات کنیم و با این جمله‌ی کلیدی و معروف که تبلیغات هزینه نیست، این خرج کردن‌ها را برای خود و سازمانی که به آن تعلق داریم توجیه کنیم. کمی دست نگه دارید!!لطفا اولین گام را به این سرعت در مسیر اشتباه برندارید. فرصت چندانی برلی اشتباه در اختیار شما نیست.

بله این جمله کاملا صحیح است که تبلیغ هزینه نیست! اما آیا هر تبلیغی؟ به هر شکلی؟ آیا همه هزینه‌ ها به این شکل می‌باشد؟ بدون هیچ گونه مطالعه و برآوردی؟ اگر اینگونه بود پس چرا بسیاری از کسب و کارها در عین تبلیغات وسیع و رنگارنگی که در ابتدای کار ارائه می‌دهند توفیق چندانی کسب نمی‌کنند؟

10 مورد که امروزه در تبلیغات باید بدانید

اهمیت تبلیغات و بازاریابی

اهداف تبلیغات تعاملی

تبلیغات یک علم است و صد البته یک هنر. بهتر است بگویم که هنر و تجربه در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. اگر هنر نادیده گرفته شود، شاید تجربه مرگ برای یک کسب و کار رقم بخورد. پس مطالعه کنید. راز موفقیت بزرگان تبلیغات را خودتان دریابید نه آنطوری که صاحبان صنعت تبلیغات دوست دارند به شما ارائه دهند. اگر شما در زمینه‌ی تبلیغات اطلاعات کافی داشته باشید، مجبور نخواهید بود که صرفا محتاج دستان تبلیغ گرانی باشید که برای شما قرار است برنامه ریزی کنند. اگر بعضی از افراد به جای اینکه صرفا به دنبال برنامه رمز شکن وای فای برای اندروید بودند، کمی برنامه‌ریزی را سرلوحه‌ی کار خود قرار می‌دادند، الان وضع بهتری داشتند. برنامه ریزی کنید و به کسب و کار خود در درجه‌ی اول سر و سامانی بدهید. برنامه‌ای شبیه برنامه کلاسی، با این تفاوت که اینجا به جای کلاس، شما با کسب و کار درگیر هستید. 

2- پول همیشه نیست! 

میزان پولی که شما برای تبلیغات در اختیار دارید، در بسیاری از موارد چندان زیاد نیست. خصوصا اگر به تازگی کسب و کار و بیزنسی را به راه انداخته‌اید و در مراحل ابتدایی کار قرار دارید، باید بیشتر مراقب دخل و خرج خود باشید. تبلیغات بسیار عالی تر از عالی است، اما نیازی نیست که شما برای تبلیغات تا سر حد ورشکستکی پول خرج کنید! هر چیزی ارزش خاص خود را دارد. ارزش علم، ارزش پول، ارزش تبلیغات و هر ارزشی باید به اندازه‌ی خودش و محدوده‌ای که برایش تعیین می شود باشد. افراط و تفریط ممنوع! پس یاد بگیریم که از ابتدا برای منابع خود، خرج ‌های ناحدود و نامعقول نتراشیم. هرچیزی را سر جای خودش بگذاریم.  

3- اولویت‌ها را تعیین کنید.

همیشه تعیین اولویت‌ها در یک کسب و کار موفق، دغدغه‌ی اصلی مدیران موفق بوده است. مدیری موفق است که همه جانبه و فراگیر، اولویت‌ها را تشخیص دهد و براساس آن برنامه ریزی کند. برخی از اولویت‌ها واقعا ممکن است در صدر الویت های حیاتی یک شرکت جایی نداشته باشند، پس شما هم بیش از اندازه به آنها بها ندهید و در عین حال آنها را به دست فراموشی نیز نسپارید. تبلیغات جزو اولویت‌های حیاتی تلقی می شوند. شما می توانید دوباره تبلیغات را به زیر اولویت‌هایی تجزیه کنید.(سیارک

تلگرام، اینستاگرام، تلویزیون، رادیو، ایمیل، مجله و روزنامه و یا تراکت؟ کدام یک واقعا بیشترین راندمان در فروش و تأثیر مثبت پایدار را بر روی ذهن جستوگر و بسیار حساس مشتری برای شما به ارمغان خواهد آورد؟ شاید هم فکر می کنید که بیلبوردهای تبلیغاتی ایده‌ی مناسب تری برای گسترش کسب و کارتان است. تصمیم با شما است. اما توصیه من به شما این است که پیش از انتخاب، سری هم به اصل اول بزنید، یعنی اصل مطالعه و تحقیق. تصور کنید شما محدودیت در انتخاب زیرساخت تبلیغاتی دارید. چگونه عمل می‌کردید؟ چگونه اولویت‌ها را برای خود ترسیم می کردید؟ اینجا هم الویت بندی کنید. برای مثال شما می توانید در تلگرام و هم در اینستاگرام به تبلیغ محصولات خود بپردازید. اما آیا شما محدودیتی در بکارگیری افرادی که بتوانند این کار را برای شما انجام دهند دارید؟ بی شک اگر شما به دنبال این هستید که محصولات یا خدمات خود را به صورت حرفه‌ای معرفی کنید، نیاز دارید که حرفه‌ای ها را به خدمت بگیرید. حرفه‌ای ها هم رایگان برای کسی خدمت نمی‌کنند. اگر در ابتدا توان صرف هزینه برای این کار را ندارید و ترجیح می‌دهید که خودتان مدیریت تبلیغات خودتان را برعهده بگیرید، زمان لازم را به خوبی تقسیم کنید. برای مثال شما زمان محدودی برای سر زدن به کانال و صفحه‌ی تبلیغاتی خود در تلگرام و اینستاگرام دارید. ممکن است اگر شما مجبور باشید زمان خود را برای سر و سامان دادن به هر دوی اینها هزینه‌ کنید، کم بیاورید و نتیجه‌ی آن عدم رضایت مشتری و نتیجه‌ی معکوس تبلیغاتی باشد.(سیارک

پس شاید بهتر باشد تمرکز خود را صرفا بر روی یکی متمرکز کرده و اصطلاحا حق مطلب را به خوبی ادا کنید. فراموش نکنید که آن تبلیغی عملکرد مناسبی را به دنبال خواهد داشت، که مشتری را پس از تماس با شرکت شما، نا امید نکند و به این فکر کند که شاید در مراتب بعدی بهتر باشد که دوباره به شما رجوع کند. پس اگر در ابتدای کار هستید و توان پاسخگویی بالایی ندارید، از تبلیغ محدود و گام به گام، اما حساب شده و مبتنی بر اصول استفاده کنید. ترجمه  itrans.ir 

ادامه دارد...

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه روحیه کار آفرینی در فرزندان ایجاد کنیم

در

 چطور می توانم کودکان کارآفرینی تربیت کنم؟ این سوال در سایت Quora مطرح شده است؟ این وب سایت به عنوان مرجعی برای یادگیری و اشتراک علوم مختلف و هم چنین ایجاد شناخت بیشتر افراد از دنیای اطراف است. قرار نیست تمام کودکان در آینده دکتر یا وکیل شوند. جامعه در آینده به افراد کارآفرین نیز نیاز دارد.

Cameron Herold، مربی کارآفرینی و سخنگوی سایت TED.com در سایت Quora این چنین به این سوال پاسخ داد:

من در دوران بچگی خود شاگرد زرنگی در مدرسه نبودم و همیشه در کلاس در حال شیطنت بودم. اما به سرعت متوجه شدم که عاشق کسب و کار هستم، عاشق پول درآوردن هستم و دوست داشتم که راه جدیدی برای آن پیدا کنم.

پدرم، من و خواهر و برادرم را طوری تربیت کرد که کارآفرین باشیم. او به سرعت فهمید که من نمی توانم با مسایلی که در مدرسه به من آموخته می شد ارتباط برقرار کنم. بنابراین او مرا مجبور کرد تا بر روی استعداد ذاتی خود برای کسب وکار تمرکز کنم. اکثر بچه ها چنین تعلیماتی را فرا نمی گیرند و به نظر من این جای شرمندگی دارد.

من کاملا بر این باورم که اگر ما بچه های خود را برای کارآفرین شدن ترغیب کنیم در نتیجه می توانیم بر تمام مشکلاتی که در دنیای کنونی ما وجود دارد غلبه کنیم. در نقطه ای از این دنیا یک کودک ایده ای دارد که می تواند یکی از این مشکلات را حل کند.

اما من فکر می کنم که ما از فرصت هایمان برای پیدا کردن کودکانی که دارای خصیصه های کارآفرینی هستند، به خوبی استفاده نمی کنیم و به آن ها برای پرورش دادن این استعدادشان کمک نمی کنیم. کودکان شما ممکن است در مدرسه یا در هنگام بازی با اسباب بازی هایشان چیز زیادی در مورد کارآفرینی یاد نگیرند. اگر شما تصمیم دارید که این استعدادها را پرورش دارید، بستگی به شما دارید که این کار انجام دهید یا خیر.

در ادامه به هشت روش مختلف خواهیم پرداخت که به منظور پرورش استعداد کارآفرینی کودکان خود می توانید از آن ها استفاده کنید. ( سیارک)

۱ – دانستن ارزش پول

من به خوبی به یاد می آورم که پدرم در زمان کودکی به من گفت که به وسط خیابان بروم و یک سکه یک پنی را بردارم. چرا اون کار را کرد؟ زیرا پدرم در آن لحظه دیده بود که من آن سکه را به خیابان انداخته بودم. او برای پول درآوردن سخت کار می کرد و نمی توانست ببیند که پول او حتی به اندازه یک پنی این چنین هدر می رود.

این درس بزرگی برای من بود. به فرزندان خود بیاموزید که پول چه ارزشی دارد. به آن ها اجازه ندهید که به راحتی آن را هدر دهند.

۲ – تلاش برای کسب درآمد

پول توجیبی باعث تربیت اشتباه فرزندان می شود. این کار باعث می شود تا آن ها مانند یک کارمند فکر کنند و هر ماه منتظر دریافت مبلغ معینی باشند. در صورتی که یک کارآفرین این چنین فکر نمی کند. اگر شما سعی دارید که فرزندان خود را یک کارآفرین بار آورید باید به آن ها یاد دهید که برای پول در آوردن تلاش کنید.

اولین معامله جدی من در کسب و کار در سن هفت سالگی و فروش رخت آویز به خشک شویی ها بود . من از این در به آن در به دنبال فروش هرچیزی بودم از روزنامه گرفته تا محافظ های پلاک ماشین. من یک انتخاب نداشتم. باید برای درآمدزایی تلاش می کردم و در همین حین بود که اصول کسب و کار را یاد می گرفتم.

۳ – مذاکره کردن و یافتن فرصت های جدید شغلی

حتی اگر شما به کودکان خود پول توجیبی نمی دهید، هنوز هم می توانید روش های دیگر درآمدزایی را به آن ها بیاموزید. شما باید تنها راه و روش پول درآوردن را برای آن ها تغییر دهید.

فرزندان من در خانه و حیاط می چرخیدند و به دنبال کاری برای انجام دادن می گشتند. سپس به سراغ من می آمدند، کاری را که برای خود دست و پا کرده بودند به من می گفتند و در نهایت من درباره مبلغ آن کار با آن ها مذاکره می کردم. این کار به آن ها می آموخت که به دنبال فرصت ها بگردند نه فقط کارهایی که حاضر و آمده در مقابل آن ها است. هم چنین آن ها در این میان یاد می گرفتند که چطور برای یک مبلغ بهتر مذاکره کنند.

۴ – مدیریت امور مالی و پس انداز کردن

نیازی نیست منتظر بمانید تا فرزندانتان بزرگ شوند و سپس به آن ها پس انداز کردن را بیاموزید. به آن ها دو قلک بدهید یا برایشان دو حساب بانکی باز کنید. پنجاه درصد از پولی که بدست می آورند باید به یک حساب منتقل شود و هر طوری که دوست دارند آن را خرج کنند. پنجاه درصد باقیمانده نیز باید در بانک پس انداز شود یا سرمایه گذاری شود.

وقتی که من می شنوم یک جوان ۳۰ ساله می گوید حالا دیگر زمان پس انداز کردن برای دوران بازنشستگی است، عصبانی می شوم. زیرا او ۲۵ سال از عمر خود را تلف کرده است. شما می توانید عادت به پس انداز کردن را از کودکی به فرزندان خود بیاموزید تا از همان زمان به این کار در زندگی خود عادت کنند.

۵ – تصمیم گیری به طور مستقل

آیا شما هر شب که فرزندتان به رختخواب می رود برای او قصه می خوانید؟ اگر این طور است، این کار را خاتمه دهید. به جای این کار هفته ای سه تا چهار شب برایش قصه بگویید. در بقیه شب ها به او اجازه بدهید که یک داستان بگوید. نام چهار قلم جنس را به او بگویید و از او بخواهید که با آن ها یک داستان بسازد. این کار باعث پرورش خلاقیت آن ها می شود و کمک می کند تا بتوانند خودشان فکر کنند و تصمیم بگیرند. تمام این ها خصوصیاتی هستند که یک کارآفرین به آن ها نیاز دارد. ( سیارک)

۶ – سخن گفتن در برابر مردم

به فرزندان خود کمک کنید تا روی پای خود بایستند و مقابل افراد مختلف صحبت کنند. حتی اگر شده در مقابل تعداد اندکی از دوستان خود این کار را انجام دهند. بگذارید نقش بازی کنند، صحبت کنند و داستان بگویند. مطمئن شوید که آن ها برای سخنرانی در مقابل حضار آمده می شوند. هر کارآفرینی باید بتواند سخنرانی کند، ایده های خود را بیان کند و برای افرادی که آن ها را نمی شناسد، صحبت کنند. این یک مهارت ارزشمند است که فرزندان شما باید بیاموزند.

۷- دانستن تفاوت بین یک کارمند خوب و یک کارمند بد

وقتی شما برای صرف غذا به رستوران می روید یا سری به یک سوپرمارکت می زنید، کارمندان خوب و بد را به فرزندان خود نشان دهید. کارمندان بداخلاق و هم چنین سرویس های بدی را که توسط این افراد به مشتری داده می شوند را برای آن ها مشخص کنید. به آن ها توضیح دهید که چرا آن کارمند خاص خوب نیست.

از طرفی کارمندان خوب و وظیفه شناس را نیز به آن ها نشان دهید. به آن ها کمک کنید تا درک کنند که رعایت چه مسائلی می تواند منجر به ارائه یک سرویس خوب به مشتری شود. مطمئن شوید که آن ها فرق بین خوب و بد را می دانند و اهمیت این موضوع را در کسب و کار برایشان توضیح دهید.

۸ – راه های فروش و تعیین قیمت ها

احتمالا شما نیز در خانه خود تعداد زیادی اسباب بازی دارید که بلااستفاده در اطراف خانه افتاده اند. چرا این اسباب بازی ها را بر نمی دارید و به کودکان خود نشان نمی دهید که چطور آن ها را در eBAY یا Craigslist بفروشند؟ مسلما فرزندان شما در سنی نیستند که بتوانند این کار را به تنهایی انجام دهند و این شما هستید که باید این کار را مدیریت کنید اما آن ها یاد خواهند گرفت که چطور کلاهبرداران را بشناسند و پیشنهادات خوب را بیابند. به آن ها بیاموزید که چطور قیمت ها را تعیین کنند، قیمت ها را حدس بزنند و برای یک قیمت بهتر مذاکره کنند.

قرار نیست تمام بچه ها در بزرگسالی دکتر یا وکیل شوند. ما باید به دنبال خصوصیات کارآفرینی در فرزندان خود بگردیم و آن ها را پرورش دهیم، به طوری که آن ها بتوانند در کسب و کار خود رشد کنند. با این کار می توان امیدوار بود که آن ها در آینده نه چندان دور می توانند بسیای از مشکلات جامعه را حل نمایند.tnews

نظرات

در ادامه بخوانید...

افرادی که با ایده هایی خلاقانه میلیونر شدند بخش اول

در

بنا به آخرین آماری که منتشر شده است، در حدود سی و شش میلیون نفر میلیونر و ثروتمند در حال حاضر در نقاط مختلف جهان زندگی می کنند (این آماری است که در دسامبر 2017 منتشر شده است). بیشتر این افراد مطمئناً از شیوه های رایج و معمول در پس انداز کردن برای جمع آوری این ثروت عظیم خود استفاده کردند و بعد از این که سرمایه کوچکی فراهم کرده اند، در فعالیت های مختلف از این سرمایه خود استفاده کرده و به ارزش آن افزوده اند. بسیاری نیز ممکن است  پول هنگفتی به ارث برده باشند و به این واسطه بدل به یکی از ثروتمندان جهان شده باشند. با این وجود موضوعی که در این مقاله با آن سر و کار خواهیم داشت، به هیچ یک از این دو گروه وابسته نخواهد بود و در حقیقت، تمرکز ما بر روی گروه سومی است که معمولاً بسیار تعدادشان کمتر از افراد دو گروه اول است، با این وجود، نکات جالبی در خصوص آن ها وجود دارد که ذکرشان خالی از لطف نخواهد بود. در حقیقت این افراد کسانی هستند که با ایده هایی خلاقانه قادر به فراهم کردن سرمایه بزرگی برای خود بوده اند و از پول بسیار کمی که در اختیار داشته اند، سرمایه ای عظیم برای خود به ارمغان آورده اند. برای نمونه برادرانی را سراغ داریم که در پارکینگ منزل خود اقدام به فروش مرغ می کردند و از این طریق سرمایه بزرگی به هم زدند. یا مردی که برای دهه های متوالی دست از بازی و شرط بندی نمی کشید. به هر عنوان، در این مقاله قصد داریم شما را با مواردی از این  قبیل آشنا کنیم که در آن افراد به وسیله روش هایی خلاقانه و بعضاً عجیب و غریب، قادر به جمع آوری سرمایه ای برای خود شده اند؛ سرمایه ای که از مرز یک میلیون دلار عبور می کند. البته به کار گرفتن این روش ها برای ثروتمند شدن توصیه نمی شود، چرا که این گونه به نظر می رسد که این روش های تنها یک بار جواب می دهند. با سیارک همراه باشید.

بوسیله طراحی یک عکس

تصویری که مشاهده می کنید، برای مدتی طولانی همگان را شیفته خود کرده بود و در فضای مجازی و اینترنت بسیاری از افراد از آن استفاده می کردند؛ تصویری که در آن گربه ای با دهان باز درخواست یک همبرگر پنیری می کند. این عکس نزدیک به 352 میلیون بار در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد (رقمی که تخمین زده شده است) و در بسیاری از وب سایت ها نیز مورد استفاده قرار گرفت و به سرعت هواداران بسیاری پیدا کرد. اریک ناکاگاوا، شخصی بود که این عکس را طراحی کرده و برای نخستین بار در فضای مجازی قرار داده بود و در نهایت این ایده خلاقانه اش، چیزی حدود ده میلیون دلار برایش به ارمغان آورد، سرمایه ای که با سال ها زحمت و تلاش هم امکان به دست آوردن آن به مسائل گوناگون دیگری خواهد بود و شاید ناکاگاوا در خواب هم نمی دید که این عکس ساده، برایش چنین سرمایه ای رقم زند.

بوسیله ثبت کردن یک URL

(کلمه اختصاری URL که مخفف Uniform Resource Locator است، راهی است برای شناسایی مکان یا موضع یک فایل بر روی اینترنت)

کسانی که فعالیت های خود را در زمینه هاست و دامین متمرکز می کنند کم نیستند. این افراد به طور معمول URLهایی را خریداری می کنند که به نظرشان قابلیت بدل به شدن به یک آدرس اینترنتی پربازدید را خواهد داشت و در نهایت سعی می کنند، همین URLهایی که خریده اند را با قیمتی بالا تر به خریداران احتمالی اش به فروش برسانند. بنابر این ایده کلی این کار چندان خلاقانه نیست و این یکی از منابع درآمد افراد در فضای مجازی اینترنت است. البته چیزی که در این خصوص عجیب است و توجه ما را به خود جلب کرده است، هزینه ای دو و نیم میلیون دلاری است که برای خرید یکی از این آدرس ها شده است. هزینه ای که در سال 2008 به کریس کلارک پرداخت شد تا pizza.com، را از او خریداری کنند. کریس کلارک این آدرس اینترنتی را در سال 1994 و به قیمت بیست دلار خریداری کرده بود. تصویری که مشاهده می کنید، مربوط به صفحه نخست همان سایت خریداری شده است (pizza.com) و به همین اواخر مربوط می شود.

به وسیله عمده فروشی مرغ

در سال 2009 بود که دو برادر با نام های مایک و جی سی کنارد، شروع به فعالیت خود کردند. فعالیتی که ممکن است برای تان عجیب به نظر برسد. این دو برادر از پارکینگ منزل شان در واشینگتن آمریکا استفاده کرده و در آن اقدام به فروش مرغ می کردند. ایده خلاقانه ای که این دو برادر برای فروش مرغ های خود به کار گرفته بودند، این بود که به ازای هر پوند (یک پوند برابر با نیم کیلوگرم) مرغ، 1.49 دلار از خریداران خود دریافت می کردند و این تقریباً نصف قیمت اصلی مرغ، در بازار آن روزهای آمریکا می شد. البته برای این کار خود دلیلی نیز داشتند و تنها در صورتی به این قیمت اکتفا می کردند که خریدارشان حداقل چهل پوند (برابر با بیست کیوگرم) مرغ از آن ها بخرد. تنها پس از گذشت دو روز این دو برادر قادر به فروش نزدیک به هشت هزار پوند (چهار هزار کیلوگرم) مرغ شده بودند و در نهایت با سرمایه ای که از طریق فروش این مرغ ها به دست آوردند اقدام به راه اندازی کسب و کاری جدید کردند که کاملاً بر صنعت مد و لباس نظارت داشت. نام این مرکزی که توسط این دو برادر راه اندازی شد، زایکون (Zaycon) است و در حال حاضر نزدیک به هشتاد نفر در آن کار می کنند.

به وسیله فروش قطعات خودرو

اوایل دهه نود میلادی بود که فردی به نام جان کُن، مغازه ای در نیویورک آمریکا بر پا کرد که هدف اصلی از راه اندازی آن فروش قطعات خودرو بود. البته این چیز عجیب و یا خلاقانه ای نیست و بسیاری در نقاط مختلف جهان به این کار مشغول هستند. پس چه چیزی باعث تمایز کار جان از دیگران شد و او را بدل به یک میلیونر کرد؟ در پاسخ به این سؤال باید عنوان کرد که سه عامل مختلف باعث این رخداد جالب توجه شدند. اولین نکته در خصوص کار جان کُن این بود که او اقدام به وارد کردن قطعات کم یاب (و بعضاً نایاب) خودرو از قاره آسیا می کرد؛ قطعاتی که به سادگی در هر مغازه ای نمی شد آن ها را پیدا کرد. دومین نکته این بود که این قطعات به صورت انحصاری توسط جان و در مغازه او به فروش می رسید و جای دیگری نمی شد، شبیه به آن ها را پیدا کرد. سومین نکته که شاید مهمترین آن ها نیز باشد، عنوان شدن نام اگزبیت (Xibit)، خواننده رپ مشهور آمریکایی به عنوان یکی از خریداران پر و پا قرص جان بود. در حقیقت این خواننده آمریکایی در آن زمان برنامه ای در شبکه اِم تی وی داشت تحت عنوان «Pimp My Ride» که در آن خودروهای مردمی که کمتر بضاعت مالی داشتند را تحویل می گرفت و پس از استفاده از قطعاتی بسیار قدرتمند و اسپورت کردن تمام عیار خودرو، آن را به شخصی که از او تحویل گرفته بود بر می گرداند.

به وسیله فروش صندلی های مخصوص دفاتر اداری

به دست آوردن ثروتی میلیون دلاری، آن هم در حالی که در زمان شروع کار پانصد دلار سرمایه داشته باشید، داستانی نیست که برای هر کسی به حقیقت بپیوندد. حال اگر کسی که این رؤیا را تحقق می بخشد، چهارده سال بیشتر نداشته باشد، این داستان عجیب تر هم می شود. اما به هر صورت شان بنلیک، پسر چهارده ساله ای که در سال 2001، اقدام به راه اندازی یک خرده فروشی صندلی های مخصوص دفاتر اداری کرد، موفق شد این داستان و رؤیای عجیب و غریب را به حقیقت بدل کند. شان بنلیک، سایتی با نام «bizchair.com» راه اندازی کرد و به وسیله آن صندلی دفاتر می فروخت. تنها چهار سال پس از راه اندازی سایت بود که درآمد آن در سال به رقم فوق العاده چهارده میلیون دلار رسیده بود. در سال 2008 هم این درآمد سالانه سه برابر شد.

به وسیله فروش یک توپ بیس بال

بیست و هفتم سپتامبر سال 1998 بود که بازی بیس بالی در آمریکا برگزار شد و مارک مک گوایر افسانه ای نیز در آن بازی حضور داشت. مارک که در آن زمان هفتادمین بازی خانگی خود را تجربه می کرد، ضربه محکمی به توپ نواخت و آن را میان تماشاچیان فرستاد؛ ضربه ای که رکورد های قبلی را شکست و بدل به قدرتمندترین ضربه ای شد که تا آن زمان در دنیای بیس بال شاهد آن بودیم. البته موضوع اصلی ما در خصوص یک تماشاچی خوش شانس است و نه مک گوایر. فیلیپ اوزرسکی، تماشاچی خوش شانسی بود که توانست توپ مک گوایر را در میان آن همه تماشاچی از آن خود کند و تنها سه ماه پس از این مسئله بود که اتفاق خوشایندی برای او افتاد که زندگی اش را دچار تغییر و دگرگونی کرد. فیلیپ در یک مزایده شرکت کرد و توانست این توپ را به قیمت سه و نیم میلیون دلار به فروش برساند. هنوز که هنوزه، گاهی خبرنگاران در سالگرد آن رویداد (شکستن رکورد قدرتمند ترین ضربه توس مک گوایر)، با فیلیپ قرار ملاقات گذاشته و صحبت می کنند.

به وسیله شرکت در مسابقه لاتاری

البته شرکت کردن در مسابقه لاتاری به نظر کار عجیبی نمی آید، چرا که سالانه بسیاری از مردم در نقاط مختلف جهان در این گونه مسابقه ها شرکت می کنند. البته کسی که قصد داریم در موردش صحبت کنیم، یعنی استفان ماندل، نکته ای دارد که او را متمایز از سایر شرکت کنندگان در این مسابقات می کند. استفان ماندل چهارده بار در این مسابقه شرکت کرد. استفان فعالیت خود در این زمینه را از اوایل دهه پنجاه میلادی آغاز کرد و از همان زمان، در مسابقات لاتاری ای که در نقاط مختلف جهان برگزار می شد (از رومانی گرفته تا استرالیا)، شرکت می کرد و تا جایی که برایش مقدور بود، هیچ یک را از دست نمی داد. استفان از همان زمان هر بلیطی که شانسی برای برنده شدن به واسطه خریدن آن وجود داشت را تهیه می کرد. در نهایت هم در سال 1992 بود که درختی که استفان کاشته بود، بالاخره ثمره داد و توانست به مبلغی بالغ بر بیست و هفت میلیون دلار دست پیدا کند که رقم جایزه ای بود که آن زمان برای برنده لاتاری در نظر گرفته شده بود. استفان، تا جایی که برایش مقدور بود، بلیط تهیه می کرد (برای یک مسابقه لاتاری) و به این صورت بود که شانس خود را افزایش داده و در نهایت هم برنده این مسابقه شد. البته در حال حاضر مجموعه کسانی که در این مسابقه شرکت می کنند، با افزایش چشم گیری رو به رو شده است و با تغییرات جزئی ای که در روند مسابقات نیز همراه شده است، این گونه بردن مسابقه، تقریباً غیر ممکن شده است.

به وسیله فروش یک حیوان خانگی کاملاً جدید

گری داهل کسی بود که ایده بسیار خلاقانه ای داشت و به نظر او حیوان خانگی ایده آل، آن حیوانی است که نیازی به غذا و خوراکی نداشته باشد و نیز نیازی به بیرون بردن آن برای کمی خیابان گردی نباشد. حیوان خانگی ایده آل، به نظر داهل، آن حیوانی بود که نیازی به بردن آن به کلینیک مخصوص حیوانات هم نباشد و مهمتر از همه این که نباید هیچ وقت بمیرد و همیشه کنار صاحبش باشد. اما چه حیوانی است که بتواند چنین خصوصیات عجیبی داشته باشد؟ مطمئناً سگ و گربه ای روی کره زمین نیست و هیچ گاه هم نخواهد بود که توان برآورده کردن این نیاز ها را داشته باشد. اما یک تخته سنگ چطور؟ بله حقیقت این است که تنها یک تخته سنگ قادر به برآورده کردن این نیاز ها خواهد بود. در سال 1975 بود که ایده خلاقانه ای به ذهن گری داهل رسید و گری با پیدا کردن سنگ هایی که از لحاظ حجمی شکل مناسبی داشتند، کمی آن ها را تزئین کرده و به عنوان حیوان خانگی به فروش می رساند. گری روی هر سنگی که می فروخت نزدیک به یک دلار سود می کرد و در نهایت، پس از گذشت چیزی حدود یک سال، توانست بیش از یک میلیون عدد از این سنگ ها را به فروش برساند و همین ایده خلاقانه او بود که گری را بدل به یک میلیونر کرد.

به وسیله فروش پیکسل

در سال 2005 بود که شخصی با نام الکس تیو، در سایت milliondollarhomepage.com ثبت نام کرد. این سایت به گونه ای طراحی شده است که ابعادی برابر با هزار در هزار پیکسل دارد و تمامی خانه های آن خالی رها شده است و به منظور تبلیغات شرکت های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. الکس که این صفحه را خریداری کرده بود، هر نقطه از این صفحه را به قیمت یک دلار در اختیار شرکت های بازرگانی ای می گذاشت که قصد داشتند به منظور تبلیغات از آن بهره بگیرند. بسیاری از این شرکت ها، تا چیزی حدود دوازده خانه خالی از این صفحه را خریداری کرده و بنر محصول و شرکت خود را بر آن می نهادند. تنها چند ماه از فعالیت های الکس نگذشته بود که متوجه سرمایه هنگفتی شد که از این کار به هم زده بود. در حقیقت پس از این چند ماه، الکس بدل به یک میلیونر شده بود. الکس تیو، از این سرمایه خود کمال استفاده را برد و سود حاصل از این کار خلاقانه خود را در سرمایه گذاری دیگری به کار بست و اپلیکیشنی برای دستگاه های تلفن هوشمند طراحی و روانه بازار کرد که با نام «Calm (آرامش)» شناخته می شود و به عنوان ابزاری برای تمرکز و خوابیدن به کار گرفته می شود.ترجمه  itrans.ir

این مقاله ادامه دارد.... 

نظرات

در ادامه بخوانید...

ترجمه تخصصی چیست و مترجم چه کسی می باشد

در

ترجمه انتقال متن نوشته شده از زبانی به زبان دیگر است. اگرچه واژگان ترجمه و تفسیر اغلب بجای هم استفاده می شود، به تعریفی دقیق، ترجمه مربوط به زبان نوشتاری، و تفسیر به زبان گفتاری است. ترجمه عمل تفسیر معنای یک متن، و تولید بعدی یک متن معادل که یک برگردان نیز نامیده می شود، می باشد که با پیام یکسانی در زبانی دیگر ارتباط برقرار می کند. متنی که ترجمه می شود، متن منبع نامیده می شود و زبانی که به آن ترجمه می شود زبان هدف نامیده می شود؛ محصول نهایی اغلب "متن هدف" نامیده می شود. 

در ترجمه باید محدودیت هایی را که شامل زمینه، قواعد دستوری دو زبان، قراردادهای نگارشی آنها و اصطلاحات آن ها می باشد را به حساب بیاورید. تصور غلط رایج این است که مطابقت دادن لغت به لغت ساده ی بین هر دو زبان وجود دارد و اینکه ترجمه یک فرایند ماشینی سرراست است. در صورتی که ترجمه ی لغت به لغت به هیجچ وجه زمینه، گرامر، قراردادها و اصطلاحات را به حساب نمی آورد.

چه کسانی از خدمات ترجمه  استفاده می کنند؟

کسب و کار خدمات ترجمه در تلاشی برای خدمت بهتر به مشتریان خود و ادامه تقاضای آنها است. چنانکه این دنیا بیشتر و بیشتر رقابتی می شود، ضروری است که تجارت ها پیام خود را به صورت واضح و عینی به مشتریان خود برسانند. اشتباهات ترجمه می تواند به صور بالقوه بر اعتبار یک شرکت تاثیر بگذارد و منجر به زیان مالی شود.

به طور کلی، بسیاری از صنایع نیازی برای این نوع خدمات دارند. زمینه قانونی نیاز به ترجمه ورقه های استشهاد، دادخواست ها، و اقدامات دادگاهی دارد. اجرای قانون ممکن است نیاز به بیانیه های ترجمه شده داشته باشد و عرصه پزشکی اغلب نیاز به پرونده های پزشکی و یادداشت های ترجمه شده دارند. نمونه های دیگر صنایعی که از خدمات ترجمه  اسناد بهره می برند شرکت های بیمه و مالی و همچنین رسانه ها هستند.

همانطور که شرکت ها بیشتر و بیشتر خدمات خود را از طریق اینترنت در دسترس قرار می دهند، نیاز برای ترجمه وبسایت ها و محتوای وب نیز رشد کرده است. علاوه بر این، رادیو، پادکست ها، نظرسنجی ها، گروه های کانونی و جلسات شرکتی اغلب نیاز به خدمات ترجمه دارند.

تنها تجارت ها نیستند که نیازی به ترجمه آنلاین اسناد دارند. در سطح شخصی، افراد نیز این نوع خدمات را به کار می گیرند. با توجه به  مهاجرت افراد زیادی به کشورهای مختلف در جستجوی زندگی بهتر، آنها خود را در محیطی که ناآشنا، از جمله زبان آن، است، می یابند. در نتیجه، آنها ممکن است نیاز به اسناد و مدارک قانونی ترجمه شده، مانند گواهی های تولد، جواز ازدواج، گذرنامه ها، قراردادها، و قراردادهای اجاره یا رهن داشته باشند.

مترجم 

تقاضا در زمینه ترجمه بیشتر از قبل است. مترجمان زیادی بعنوان مترجم های آزاد کار می کنند و دیگر توسط سازمان های بین المللی و همچنین نمایندگی های دولتی کار می کنند. سازمان های غیردولتی و مذهبی نیز مترجمانی را استخدام یا قرارداد خدماتی مترجمان را برای ترجمه اسناد وضع می کنند. افرادی که بعنوان مترجم کار می کنند بسیار خردمندند. کار آنها پاداشی و رضایت بخش است.

شما می توانید فروم ها و بوردهایی را در اینترنت، جایی که شما می توانید تبلیغات کاری را پیدا کنید، بیابید. شما (مترجم )قادر خواهید بود که از تجربه و حمایت دیگر مترجمان بهره ببرید. مکان های دیگر برای پیدا کردن مشاغل ترجمه اسناد روزنامه ها و وب سایت های کاریابی آنلاین هستند. روزنامه محلی شما می تواند منبع خوبی از فرصت های شغلی باشد.

اگر می خواهید که به صورت مستقل کار کنید، ممکن است بخواهید که با بازاریابی خدمات خود با تجارت های محلی شروع کنید. شرکت های بیمه، بیمارستان ها، مطب پزشکان، و شرکت های املاک بخش هایی در جامعه شما هستند که ممکن است از مهارت های ترجمه تخصصی  شما بهره ببرند. یکی از مزایای انجام ترجمه اسناد این است که شما می تواند در خانه کار کنید. شما می توانید اسناد منبع را از طریق ایمیل، فاکس، پست یا پیک دریافت کنید.

برای موفقیت در این زمینه، شما نیاز به سازمان خوب و مهارت های مدیریت زمانی خواهید بود. توانایی مواجه شدن با مهلت نهایی و اولویت بندی نیز بسیار مهم است. فرصت ها در صورتی که ترجمه سند آن چیزی باشد که شما می خواهید، بینهایت است. 

چطور ترجمه خود را آنلاین سفارش دهیم؟

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم  itrans.ir  

 

نظرات

در ادامه بخوانید...