سلامت زنان

ده روش موثر برای درمان خانگی آدنومیوز

آیا از خونریزی قاعدگی سنگین و شکم درد دردناک رنج می برید؟ این احتمال وجود دارد که شما آدنومیوز داشته باشید.آدنومیوز رحم چیست ؟ این پست درباره علل و علائم آدنومیوز و لیستی از داروهای مختلف برای درمان خانگی و درمان گیاهی آدنومیوز است. می خواهیددر باره سلامت زنان بیشتر بدانید؟ ادامه مطلب را بخوانید.

آدنومیوز چیست

آدنومیوز چیست؟

آدنومیوز یک بیماری نادر پزشکی و یکی از بیماری های زنان است که در آن سلول های آندومتر در دیوار عضلانی رحم  رشد می کنند. این بیماری در درجه اول زنان 35 تا 50 ساله را تحت تاثیر قرار می دهد. از جمله علائم آن می تواند خونریزی قاعدگی و درد شکم شدید باشد که در اکثر موارد در دوران بعد از یائسگی مشاهده می شود. گرچه هیسترکتومی (برداشتن رحم با تخمدان ها یا بدون تخمدان ها) از طرف بسیاری از پزشکان توصیه می گردد ، باز داروهای خانگی و درمان های طبیعی برای ادنوميوز رحم وجود دارند که می توانند به کاهش علائم آدنومیوز کمک نمایند.

  علل آدنومیوز

  علت دقیق آدنومیوز ناشناخته است. با این حال علت آن می تواند موارد زیر باشد
  1. با توجه به گفته کارشناسان، این وضعیت ممکن است بدین علت رخ دهد که سلول‌های آندومتر روی سطح رحم، به عضلات دیواره رحم نفوذ می کنند. شکاف هایی که در طول این مرحله به ویژه بخش های C ایجاد می شوند، سلول های آندومتر را تشویق به حمله به دیواره رحم می نمایند.
  2. همچنین کارشناسانی وجود دارند که منشا آدنومیوز را انباشته شدن بافت آندومتر در عضلات رحم می دانند که در دوران بارداری، رحم بزرگ شده است. 
  3.این شرایط از طریق التهاب جدار رحمی نیز می تواند ایجاد می شود. زمانی که این التهاب در مرحله بعد از زایمان رخ می دهد، در مرز سلول های طبیعی که خطوط رحم را مشخص می کنند امکان دارد شکاف ایجاد شود.
  حضور استروژن در بدن نقش مهمی در آدنومیوز بازی می کند. در طول یائسگی، کاهش تولید این هورمون است که منجر به ناپدید شدن آن می گردد.

  علائم آدنومیوز چیست؟

  گرچه در برخی موارد، آدنومیوز می تواند بدون علائم هم باشد، بدین معنی که شما هیچ نشانه‌ای از وجود این بیماری را نبینید، اما علائم زیر را دارد
  • خونریزی مدید و /یا سنگین در طول دوره قاعدگی. خونریزی در بین دوره های قاعدگی نیز امکان دارد رخ دهد. این می تواند موجب لخته شدن خون در طول دوره شود.
  • کرامپ های قاعدگی که شدید و زجرآور است می توانند بدتر نیز شوند.
  • احساس نازک یا ضخیم شدن قسمت پایین شکم.
  • درد در طول مقاربت جنسی.
  درمان های خانگی برای آدنومیوز‌
  گرچه درمان های خانگی کمی در این مورد وجود دارد اما داروهای خانگی موثری وجود دارند که می توانند بعنوان گزینه هایی از درمان طبیعی برای آدنومیوز استفاده شوند. در اینجا ده مورد از آنها را می آوریم

  تشخیص آدنومیوز

  تنها در 15% موارد آدنومیوز به درستی قبل از عمل تشخیص داده میشود. دو دلیل برای این درصد پایین تشخیصی وجود دارد:

  1 ) تعداد زیادی از بیماران که مبتلا به آدنومیوز هستند اکثرا علامتی ندارند.

  2 ) آدنومیوز غالبا تحت الشعاع مسائل پاتولوژیک توأم ( مثل لیومیوم و اندومتریوز ) قرار میگیرد. سونوگرافی لگن امکان دارد اختلالرا نشان دهد اما روشی قطعی برای تشخیص به حساب نمی آید. نقش MRI در تشخیص آدنومیوز تاکنون مشخص نشده است.

  درمان آدنومیوز

  تنها درمان قطعی برای آدنومیوز، هیسترکتومی کامل با یا بدون حفظ تخمدانهامی باشد. پروژستین های صناعی سود بخشنمی باشند و امکان دارد باعث افزایش  درد لگن در برخی از بیماران شوند.

  درمان خانگی آدنومیوز

  1- خواص روغن کرچک
  برای این بیماری، دارویی بسیار عالی می باشد. آنچه که باید انجام دهید این است که پارچه نرمی را در روغن کرچک فرو برده و آن را روی پوست خود قرار دهید تا گردش خون را افزایش داده و اندام ها و بافت های زیر پوست شما بهتر التیام بخشد. روغن کرچک به شما کمک می کند تا درد و التهابی که در طول پاکسازی بافت اسکار  رشد بافت خارجی و چسبندگی توسط سیستم های پاکسازی طبیعی بدن، با آن مواجه می شوید را کاهش دهد.
  2- خواص گیاه کیسه کشیش
  با توجه به گفته کارشناسان گیاهی، گیاه کیسه کشیش که برای درمان بی نظمی قاعدگی استفاده می شود جهت افزایش انقباضات رحمی نیز خوب است  و به نوبه خود به کاهش خونریزی کمک می کند. ادعا می شود که این گیاه از طریق انقباض رگهای خونی، جریان خون در ناحیه لگن را محدود می سازد. باید زنان باردار از بکارگیری این گیاه (گیاه کیسه کشیش) اجتناب کنند چرا که انقباضات رحمی را افزایش می دهد. همچنین بایستی آن را تحت نظارت یک متخصص استفاده کنید چرا که عوارض جانبی آن بعنوان دارو مشخص نیست.

  3- خواص زنجبیل 
  این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان قوی است که بعنوان جینجرولها که خواص ضد التهابی دارند و به عملکرد طبیعی رحم کمک می کنند، شناخته می شوند. همچنین می تواند بعنوان یک ضد درد طبیعی عمل کند و به کاهش درد قاعدگی در آدنومیوز کمک کند. روزانه چای زنجبیل بنوشید و این ریشه شگفت انگیز را در غذای خود استفاده کنید. همچنین می توان یک لیوان آب جوش را با یک تکه 1 اینچی زنجبیل جوشانده و برای بدست آوردن فواید آن، نوشید. 
  4- خواص زردچوبه
  یکی دیگر از درمان های گیاهی که آثار شگفتی برای آدنومیوز دارد، زردچوبه می باشد. زردچوبه حاوی کورکومین است، به کاهش سریع التهاب در رحم کمک می کند و همچنین مقدار خون‌ریزی در طول قاعدگی را کاهش می دهد. نوشیدن یک مخلوط یک لیوان شیر با یک قاشق چای خوری زردچوبه به کاهش التهاب در تمامی قسمتهای مختلف بدن کمک می کند. همچنین می توانید آن را به غذایتان اضافه کنید تا از دیگر فواید آن بهره مند شده و نیز تسکینی برای علائم آدنومیوز خود قرار دهید. 
  5-خواص گیاه پنج انگشت‌ برای آدنومیوز
  این گیاه بعنوان درمان طبیعی برای آدنومیوز شناخته شده است. پنج انگشت حاوی ترکیبات خاصی است که دارای برخی اثرات مشابه با پروژسترون و تستوسترون و هورمونهای دیگر است. این گیاه مانع از تولید استروژن در بدن می شود. کاهش سطح استروژن در از بین بردن علائم آدنومیوز کمک می کند زیرا همانطور که قبلا ذکر شد امکان دارد استروژن اضافی یکی از علل این بیماری باشد. تحقیقات همچنین نشان داده اند امکان دارد پنج انگشت در زنانی که تجربه خون ریزی بیش از حد را تجربه کرده اند سبب اختلال در عملکرد تخمدان شود. 
  6-خواص کلسیم و منیزیمبرای آدنومیوز
  دو ماده معدنی ضروری که نقش مهمی در فرایند قاعدگی بازی می کنند. شما باید اطمینان یابید که از برنامه غذایی‌تان کلسیم و منیزیم کافی را کسب می کنید. کارشناسان مصرف حداقل سه بار در هفته از مکمل ها را توصیه می کنند. این به تنظیم دوره قاعدگی شما کمک می کند که به نوبه خود به کاهش شدت یا از بین بردن علائم آدنومیوز کمک می کند.

  7. خواص گیاه کیشی بوکوریوگان برای آدنومیوز 
  این گیاه یک درمان طبیعی است که در ژاپن برای بسیاری از انواع مختلف مشکلات زنان و زایمان استفاده می شود. با توجه به تحقیقات انجام گرفته، بعنوان یکی از موثرترین درمان‌های آدنومیوز می باشد. محققان جهت بدست آوردن اطلاعات بیشتر درباره این گیاه ژاپنی، به تحقیقاتشان ادامه میدهند تا درباره اثرات آن روی این بیماری اطلاعات بیشتری کسب نمایند. قبل از این که از این درمان طبیعی استفاده کنید، با پزشک مراقبت‌های بهداشتی که در بکارگیری و استفاده از KGB تجربه دارد مشورت نمایید چرا که هنوز اطلاعات بسیار کمی درباره عوارض جانبی آن در دست می باشد. 
  8- خواص تشک برقی برای آدنومیوز 
  گرما می تواند به شل کردن عضلاتتان کمک کند. همچنین در از بین بردن فشارهای دردآور مفید خواهد بود. بعد از رفع فشار، گرفتگی عضلات و دردهای دیگر رفع می گردد. تشک برقی را بکار گرفته و آن را روی ناحیه ای که در آنجا احساس درد می کنید -که معمولا پایین شکم است- قرار دهید. در صورتی که تشک برقی ندارید، می توانید از کیسه آب گرم نیز استفاده کنید. دراز بکشید و تا زمانی که درد فروکش بکند آن را روی ناحیه مورد نظر نگه دارید. این کار را تکرار کنید. همچنین حمام گرم هم می تواند در کاهش درد شما کمک کند. 
  9-خواص آلوئه ورا برای آدنومیوز  
  وقتی راجع به الوئه ورا فکر می کنید به احتمال قوی فکرتان متوجه فواید ان روی پوست و مویتان خواهد شد. همانطور که می دانید، می توان از آن استعمال داخلی نیز کرد چرا که مزایای سلامتی زیادی داشته و بسیاری از مشکلات را دور نگه می دارد. آلوئه ورا قاعدگی را بسیار منظم ساخته و از گرفتگی عضلات پیشگیری می کند . وقتی قاعدگی منظم می شود، فشار روی رحم کم شده و در نتیجه درد کم می شود. دو بار در هفته یک لیوان آب آلوئه را بنوشید تا از مزایای آن بهره‌مند شوید. می توانید با بکارگیری ژل آلوئه ورای تازه در ناحیه آسیب دیده، به کاهش گرفتگی عضلات کمک کنید. 
  10- خواص آروماتراپی برای آدنومیوز
  با گفته کارشناسان، آروماتراپی روش خوبی برای درمان گرفتگی عضلات در دوران قاعدگی است . روغن مریم گلی و روغن مرزنجوش برای کاهش درد و ناراحتی های ناشی از آدنومیوز مفید می باشد. همچنین توصیه می شود که از کمپرس گرم این روغن ها در روی شکم استفاده کنید تا از علایم این بیماری خلاص یا آنها را کم نمایید. 
  بغیر از داروهای خانگی و درمان دارویی آدنومیوز، کارشناسان ورزش منظم را نیز توصیه می کنند. فعالیت های فیزیکی می تواند به کاهش و از بین بردن علائم آدنومیوز کمک قابل توجهی نماید. به یوگا توصیه زیادی می شود . آساناهایی از جمله آدهو موخاسانا، سوپتا بادها، کوناسانا، باجناسانا و اوتهیتا انگولی سوخاسانا در کاهش گرفتگی شدید قاعدگی بسیار موثر هستند. یوگا آسانا را هر روز به مدت 20 دقیقه انجام دهید تا از فواید آن بهره مند و نشانه های این بیماری دردناک را کاهش دهید. به خاطر داشته باشید که شما نباید در طول دوره قاعدگی این ورزش را انجام دهید.

  خوردنی‌های خاصی

  همچنین خوردنی‌های خاصی وجود دارد که حاوی رژیم غذایی برای راحت کردن گرفتگی در ادنومیوز می شود. که عبارتند از :

  درمان آدنومیوز با طب سنتی
  • هویج- به تنظیم دوره قاعدگی کمک می کند؛ 
  • پاپایا- حاوی آنزیمهایی است که به تنظیم جریان خون قاعدگی کمک می کند. 
  • چای بابونه- دارای خواص ضد اسپاسم و ضد التهاب  بوده و موجب کاهش تورم و کاهش گرفتگی های قاعدگی می گردد. 
  • ریحان- حاوی اسید کافئیک می باشد که در از بین بردن دردهای موجود در گرفتگی‌های قاعدگی کمک می کند. 
  • دارچین- دارای خواص ضد التهابی و ضد لختگی است که در طول دوره قاعدگی کمک می کند. 
  • زعفران- دارای خواص ضد اسپاسم و ضد التهابی بوده و در کاهش تورم ناشی از گرفتگی های قاعدگی مفید می باشد. 
  • جعفری- شامل آپیول و myricistin است که به تنظیم قاعدگی کمک می کند. 
  گرچه آدنومیوز می تواند وضعیت دردناکی ایجاد کند اما باز داروهای خانگی وجود دارند که می توانند به شما در کاهش ناراحتی و درد کمک کرده و موجب تنظیم قاعدگی شود، موثر واقع گردند. استفاده از درمان های طبیعی جایگزین خوبی برای داروهای آلوپاتی هستند و هیچ ضرری ندارند. 
  با این حال، به خاطر داشته باشید که امکان دارد برخی از گیاهان نسبت به برخی از داروها عکس العمل نشان دهند بنابراین قبل از استفاده از آنها با پزشک خود مشورت نمایید. وقتی که از آنها استفاده می کنید مطمئن باشید که تمامی علائم ادنومیوز را رفع خواهند کرد.

  این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

  ترجمه توسط itrans.ir

  - نظرات

  برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


  افراد مشهور و سلبریتی هایی که اغلب بر روی صفحه نمایش تلویزیون و پوشش مجله..

  زیباترین زنان به انتخاب مجله فوربس 2019

  افراد مشهور و سلبریتی هایی که اغلب بر روی صفحه نمایش تلویزیون و پوشش مجله..

  دانشمندان توضیح می دهند که چرا زنان پس از ازدواج سریعتر چاق می شوند.

  چرا زنان پس از ازدواج سریعتر چاق می شوند

  دانشمندان توضیح می دهند که چرا زنان پس از ازدواج سریعتر چاق می شوند.

  بسیاری از رفتارهای مردان و زنان مختلف است. ما مطمئن نیستیم که چگونه این ....

  10 تفاوت منحصر به فرد بین مردان و زنان

  بسیاری از رفتارهای مردان و زنان مختلف است. ما مطمئن نیستیم که چگونه این ....

  در واقع، مردان به چیزهای زیادی توجه نمی کنند!

  چه چیزی در ظاهر زنان برای مردان مهم است و چه چیزی اهمیت ندارد

  در واقع، مردان به چیزهای زیادی توجه نمی کنند!

  محققان ادعا می کنند که دختران لاغر مردان را بسیار کمتر از رقبای مبهم

  قد و وزن شاخص اغوا کننده در زنان نامگذاری شده است

  محققان ادعا می کنند که دختران لاغر مردان را بسیار کمتر از رقبای مبهم

  به نظر می رسد که مفاهیم زنان و فاشیسم با سبک زندگی زنان ناسازگار است

  فاشیست های دامن پوش: عکس های مستند از زنان که در صفوف آلمان نازی خدمت کرده است

  به نظر می رسد که مفاهیم زنان و فاشیسم با سبک زندگی زنان ناسازگار است

  ترشحات قهوه ای رنگ و علل ترشحات قهوه ای رنگ می تواند متفاوت باشد.

  علت ترشحات قهوه ای رنگ در زنان چیست

  ترشحات قهوه ای رنگ و علل ترشحات قهوه ای رنگ می تواند متفاوت باشد.

  کارشناسان متوجه شدند که 13 نوع سرطان با اضافه وزن همراه هستند

  چرا چاقی باعث سرطان می شود

  کارشناسان متوجه شدند که 13 نوع سرطان با اضافه وزن همراه هستند

  شستشن ظروف، تمیز کردن خانه و شستن  و تا زدن لباس می تواند زندگی شما را طولانی

  انجام کار در خانه می تواند زندگی شما را طولانی تر کند

  شستشن ظروف، تمیز کردن خانه و شستن  و تا زدن لباس می تواند زندگی شما را طولانی

  زنان قبل از یائسگی و مردان هم سن خطر آب مروارید یکسانی دارند

  چرا آب مروارید یا کاتاراکت در زنان شایع تر است

  زنان قبل از یائسگی و مردان هم سن خطر آب مروارید یکسانی دارند

  اختلال عملکرد جنسی در زنان ارتباط بسیار محکمی با افسردگی و سلامت زنان دارد

  ارتباط افسردگی و مصرف دارو در عملکرد جنسی زنان

  اختلال عملکرد جنسی در زنان ارتباط بسیار محکمی با افسردگی و سلامت زنان دارد

  روش های روان درمانی نقطه اتکاء مدیریت اختلال عملکرد جنسی در زنان محسوب می شوند.

  مدیریت اختلال عملکرد جنسی در زنان بخش دوم

  روش های روان درمانی نقطه اتکاء مدیریت اختلال عملکرد جنسی در زنان محسوب می شوند.

  سرطان تخمدان بیشتر در زنان سفیدپوست رایج است تا زنان نژادهای دیگر.

  مواردی که زنان باید درمورد سرطان تخمدان بدانند 5 مورد

  سرطان تخمدان بیشتر در زنان سفیدپوست رایج است تا زنان نژادهای دیگر.

  در این مقاله به 7 بوی واژن و این که چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کنیم

  بوی واژن نشانه ای از سلامتی تا بیماری 7 بو

  در این مقاله به 7 بوی واژن و این که چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کنیم

  از هر شش مورد سرطان پستان یکی با علائمی غیر از توده های مظنون شروع می شود.

  سرطان پستان همیشه با توده شروع نمی شود

  از هر شش مورد سرطان پستان یکی با علائمی غیر از توده های مظنون شروع می شود.

  بعضی از زنان تلاش میکنند که عفونت واژن خود را بصورت خانگی درمان کنند.

  ترشحاتی که باید زنان را نگران کند

  بعضی از زنان تلاش میکنند که عفونت واژن خود را بصورت خانگی درمان کنند.

  بوی ادرار نیز می ‌تواند نشانگر بیماری باشد.

  عفونت های مجاری ادراری و مهبلی

  بوی ادرار نیز می ‌تواند نشانگر بیماری باشد.

  سازمان تغذیه و داروی ایالات متحده (FDA) چند دارو برای زنان یائسه تصویب کرده است

  روش‌های پزشکی برای درمان استئوپروز

  سازمان تغذیه و داروی ایالات متحده (FDA) چند دارو برای زنان یائسه تصویب کرده است

  به صورت روتین با متخصص استئوپروز مشورت نمایند.

  روش تشخیص استئوپروز

  به صورت روتین با متخصص استئوپروز مشورت نمایند.

  کولونوسکوپی به عنوان استاندارد "طلایی" برای تشخیص سرطان کولورکتال

  زنان بعد از 40 سال: کلسترول در خون و 8 بررسی دیگر

  کولونوسکوپی به عنوان استاندارد "طلایی" برای تشخیص سرطان کولورکتال

   سلامت زنان، بارداری هفته 1 تا 40 در این بخش هفته 17 تا 24

  بارداری هفته 1 تا 40 بخش سوم

  سلامت زنان، بارداری هفته 1 تا 40 در این بخش هفته 17 تا 24

  تغذیه زنان باردار: غذاهایی که دارای کلسیم هستند، مثل پنیر،

  بارداری هفته 1 تا 40 بخش دوم

  تغذیه زنان باردار: غذاهایی که دارای کلسیم هستند، مثل پنیر،

  بدن شما در بارداری چگونه تغییر می‌کند؟ در داخل بدن شما چه می‌گذرد؟

  بارداری هفته 1 تا 40

  بدن شما در بارداری چگونه تغییر می‌کند؟ در داخل بدن شما چه می‌گذرد؟

  خونریزی در این زمان ها از اولین علائم و نشانه های سرطان تخمدان است.

  اولین علائم و نشانه های سرطان تخمدان

  خونریزی در این زمان ها از اولین علائم و نشانه های سرطان تخمدان است.

  یک رژیم غذایی بدون کربوهیدرات برای دیابت بارداری ممنوع است.

  رژیم غذایی برای دیابت بارداری

  یک رژیم غذایی بدون کربوهیدرات برای دیابت بارداری ممنوع است.

  در آخر هر هفته نکته هفته را آوردیم، تا مادران باردار به این نکات توجه کنند.

  بارداری هفته 1 تا 40 بخش چهارم

  در آخر هر هفته نکته هفته را آوردیم، تا مادران باردار به این نکات توجه کنند.

  در بخش های قبلی به اختصار بارداری هفته 1 تا 40 توضیح داده شد.

  بارداری هفته 1 تا 40 بخش پنجم

  در بخش های قبلی به اختصار بارداری هفته 1 تا 40 توضیح داده شد.

   مصرف زرشک و آب زرشک به زمان باستان می رسد.

  طرز تهیه آب زرشک

  مصرف زرشک و آب زرشک به زمان باستان می رسد.

  دمنوش این گیاهان دارویی می‌توانند درد گلو را بهتر کنند

  داروهای گیاهی برای سرماخوردگی

  دمنوش این گیاهان دارویی می‌توانند درد گلو را بهتر کنند

  زرشک بیش از ۲۵۰۰ سال برای درمان خانگی مورد استفاده قرار گرفته است.

  خواص زرشک

  زرشک بیش از ۲۵۰۰ سال برای درمان خانگی مورد استفاده قرار گرفته است.

  لیمو و زنجبیل درمان خانگی قدرتمندی برای سرماخوردگی هستند

  لیمو و ریشه زنجبیل برای درمان سرماخوردگی

  لیمو و زنجبیل درمان خانگی قدرتمندی برای سرماخوردگی هستند

  روش های طبیعی درمان سریع جای جوش ، روشن شدن پوست ، ترمیم پوست و کمرنگ شدن لکه های روی پوست، طبیعی ماسک صورت و درمان خانگی سریع جای جوش صورت و پوست

  ۱۰ روش طبیعی درمان سریع جای جوش

  روش های طبیعی درمان سریع جای جوش ، روشن شدن پوست ، ترمیم پوست و کمرنگ شدن لکه های روی پوست، طبیعی ما...

  پنج درمان خانگی طبیعی برای موهای خشک، آموزش مرحله به مرحله نحوه بکارگیری درمان های خانگی طبیعی برای موهای خشک، درمان موهای خشک به روش خانگی

  ۵ درمان خانگی طبیعی برای موهای خشک

  پنج درمان خانگی طبیعی برای موهای خشک، آموزش مرحله به مرحله نحوه بکارگیری درمان های خانگی طبیعی برای ...

   این ترکیب نیز به عنوان یکی از موثرترین درمان های خانگی موثر برای آرتریت در نظر گرفته می شود.

  23 درمان خانگی طبیعی تاپ برای آرتریت های (آرتروز) نمایان شده ی دست ها

  این ترکیب نیز به عنوان یکی از موثرترین درمان های خانگی موثر برای آرتریت در نظر گرفته می شود.

  آنفولانزا درمان خانگی مایعات

  درمان های خانگی برای آنفلوانزا

  آنفولانزا درمان خانگی مایعات