نرم افزار word

10 ترفند امنیتی جدید

به خاطر اینکه بزهکاران پیوسته ترفند های جدید برای سرقت پول ، اطلاعات و یا حتی گرو گرفتن آن ها ابداع می کنند،هر سال محافظت رایانه یا دستگاه همراه شما در برابر تهدیدات آنلاین پیچیده تر می شود. در اینجا لیستی از تکنولوژی های جدید محافظت که با ترفند های تازه و گاها ترسناک هکر ها مقابله می کند را مشاهده می کنید.
 

1. خنثی کردن بدافزار Cryptolocker (قفل کننده مخفی)

شما ممکن  قفل کننده ی مخفی را به خاطر اینکه در سال گذشته حداقل 2 بار در سرتیتر خبر ها آمد بشناسید.این بد افزار مخرب اسناد شما را با یک رمز منحصر به فرد رمزگذاری می کرد و در خواست باجی (عموما، در حدود 300 دلار) برای رمز گشایی می نمود.حذف این بد افزار اسناد رمزگذاری شده شما را باز نخواهد گرداند.
علاوه بر این اغلب بازگرداندن اطلاعات بدون کلید غیر ممکن است ( و فقط بزهکاران قفل کننده ی سری این کلید را دارند).راه حل ساده است اگر یک نسخه پشتیبان از اطلاعات اخیرتان داشته باشید ، اما اغلب مردم این مورد را ندارند، در این جا یک راه حل جدید ارائه می شود .سیستم ارتقا یافته مراقب هوشمند ، به صورت خودکار از اسناد و اطلاعات کاربر هنگامی که هر برنامه ی مشکوکی برای دسترسی به آن تلاش می کند، نسخه ی پشتیبان تهیه می کند.اگر بعد از آن ،مشخص شد که برنامه یک بد افزار مشابه قفل کننده ی مخفی است،تمام تغییرات در اسناد و اطلاعات(یعنی رمزگذاری )قابل بازگشت خواهد شد.

2. مانع تروجان های بانکی شوید

بله ،بزهکاران سایبری می توانند مستقیما ، از شما پول سرقت کنند. این مورد با تروجان های بانکی صورت می گیرد، که بسیار موثر هستند(فقط یک باند،در یک هفته بیش از 500,000 یورو به سرقت برد)و گاها برای دور زدن دو عامل هویت و دیگر اقدامات حفاظتی بانک ها مدیریت می شوند. تروجان ها هنگامی که کلمه عبور خود را تایپ می کنید،شماره های کارت اعتباری خود را وارد می کنید، از اطلاعات شما کپی و ثبت می کنند و حتی وقتی از صفحه بانکی آنلاین خود عکس می گیرید،شما را نظاره می کنند.
 برای حفظ امنیت، کاربر باید مطمئن شود که با رایانه یا وب سایت درست ارتباط برقرار می کند، رمزگذاری قوی در محل صورت گرفته و کاربران رایانه هیچ مزاحمی ندارند. نرم افزار امنیت اینترنتی چند وسیله ای  Kaspersky یک تکنولوژی خاص دارد که پول امن نامیده می شود و تمام این اقدامات را ترکیب می کند و تروجان را از جاسوسی بر روی صفحه کلید ، تداخل با مرورگر وب و ... منع می کند.اقدامات محافظتی جدید شامل امتناع از عکس برداری (این مورد ممکن است توسط تروجان بر روی یک صفحه کلید مجازی صورت گیرد) و حفاظت کلیپ بورد( نوعی از حافظه کوتاه مدت نرم افزاری) می شود.

3. هشدار در مورد اینترنت بی سیم نا امن

زندگی دیجیتال شما زمانی که از یک شبکه باز اینترنت بی سیم،مخصوصا در محیط های عمومی ،استفاده می کنید  کاملادر معرض قرار دارد.به طرز فاجعه آمیزی جاسوسی روی این ارتباط آسان است ، که این دلیلی است برای اینکه بهتر است از آن صرف نظر کنید.اما مشکلات احتمالی شبکه بی سیم بدون رمز ،تمام نمی شود ،به این علت که نرم افزار های حفاظت هوشمند باید ناامنی های احتمالی را ردیابی کرده و به کاربر هشدار دهند.ما حتی فراتر از این می رویم ، به طوری که کاربر را در مورد اینترنت وای فای باز مطلع نموده و با تنظیمات مربوطه در محل، از انتقال بدون رمز گذاری کلمات عبور شما جلوگیری می کنیم.                      

4.پیشگیری از جاسوسی از  طریق دوربین

این مسئله ممکن است مانند طرح یک فیلم بد هالیوودی باشد،اما واقعا اتفاق می افتد ، هکر ها ممکن است از دوربین وب رایانه برای جاسوسی در مورد کاربر استفاده کنند.این مطلب اغلب برای دوربین های جاسوسی استفاده می شود ،اما گاهی حرفه ای های مغرض این کار را برای تفریح و یا حتی باج خواهی از کسی (خصوصا دختران زیبا)انجام می دهند.
آیا شما نیاز دارید که دوربینتان را با یک نوار بپوشانید ؟حقیقتا خیر ،یک راه حل بهتر وجود دارد-ما هنگامی که یک برنامه جدید برای دسترسی به دوربین شما تلاش می کند ،به شما هشدار می دهیم.شما می توانید به Skype  یا پاتوق های اینترنتی اجازه ی استفاده دهید و از دیگر برنامه ها به صورت آسان و کارامد برای دسترسی به دوربین وب جلوگیری کنید .

5.بر فعالیت های فرزندانتان مسلط باشید و آن ها را ایمن نگه دارید.

اینترنت برای فرزندان، اقیانوسی از احتمالات شامل هر چیز خوب و بد همراه هم است.برای پشتیبانی از تلاشتان برای مدیریت زندگی آنلاین فرزندانتان، راه حل های کنترلی متعدد از سوی پدر و مادر وجود دارند که می توانند مانع بازی بیش از اندازه ی فرزندانتان، دسترسی به وب سایت های نامناسب یا صحبت با غریبه های خطرناک شوند.اما ،اغلب فعل و انفعالات امروزه در شبکه های اجتماعی اتفاق می افتد،و بر اساس افشا سازی های ادوارد اسنودن ،بسیاری از سایت های شبکه اجتماعی ،امروزه محتویات خود را به صورت رمز گذاری شده ارسال می کنند.این مطلب بسیاری از راه حل های کنترلی والدین را بی اثر می کند.اما راه حل،می تواند محتوای رمز گذاری شده را در صورتی که والدین بخواهند مورد بررسی قرار دهد.این کار به پیشگیری از زورگویی  وزورگیری مجازی و دیگر خطرات شبکه های اجتماعی کمک می کند.علاوه بر این ،محصول جدید ما به کاربران اجازه ی تنظیم کردن مناسب را به آسانی و به سرعت می دهد.

6. محافظت هر چه بهتر  در برابر سرقت رمز ها از طریق سایت های جعلی (Phishing)

هر دستگاه با صفحه نمایش و ظرفیت های آنلاین باید در برابر فیشینگ محافظت شود-یک کلاهبرداری آنلاین که تلاش می کند اطلاعات اعتباری و مالی کاربر را با جعل کردن یک سایت معتبر (یک بانک ،شبکه اجتماعی و ...)به سرقت ببرد.محافظت های معمول فیشینگ آدرس یک صفحه وب را در یک بانک اطلاعاتی جامع بررسی می کند که کاربر را از مراجعه به سایت های مخرب منع می کند.اما،هر روز سایت های فیشینگ جدید  ظهور می یابند، و ما باید هم چنین کاربر را کاملا در برابر مراجعه به سایت های جدید کلاهبرداری محافظت کنیم.بنابراین،ما در بیش از 200 معیار ارتقا یافته ایم که به تشخیص سایت های خوب و بد کمک می کند و ما از این دانش برای هر سایت که کاربر مراجعه می کند،برای کمک به جلوگیری از تقلب های جدید کمک می کند.

7. کار یکپارچه با مرور گر های جدید

همچنین توسعه دهندگان مرورگر تلاش می کنند که وب را به مکان امن تری تبدیل کنند.در این تلاش، آن ها بعضی تغییرات که ممکن است سازگاری با مرورگرهای قدیمی تر و افزونه ها را به هم می زند ،را معرفی می کنند.یکی از این تغییرات حرکت اخیر google برای متمرکز کردن توزیع پلاگین های کروم است.ما این تغییر را مورد توجه قرار داده و فراهم کردن هر مرور گر با پشتیبانی مداوم را مورد هدف قرار می دهیم.
 

8.مطلع نمودن صاحب نرم افزار از وضعیت حفاظت

از زمانی که هر کس فقط یک رایانه ی شخصی در خانه داشت مدت زیادی گذشته است.در یک خانه ی معمولی به آسانی 3-5 دستگاه دیجیتالی متفاوت-لپ تاپ ،تبلت و موبایل های هوشمند –یافت می شود. به این دلیل است که ما مدتی  قبل مجوز های چند وسیله ای را معرفی کردیم ،اما این مطلب چالش دیگری یعنی مدیریت حفاظت برای تمام این دستگاه های مختلف را به وجود آورده است.شما می توانید از مرکز حفاظت Kaspersky مبتنی بر وب برای مشاهده ی وضعیت حفاظتی تمام دستگاه ها در یک صفحه ی وب به صورت زنده و همزمان استفاده کنید،به آسانی مجوزها را مدیریت کنید و امنیت بر روی دستگاه را فعال کنید،پشتیبانی فنی را دریافت کنید و به محصولات اضافی لابراتوار Kaspersky  و خدمات که شامل ابزار آزاد می شوند،دسترسی داشته باشید.

9 . از دوست خود محافظت کنید

هنگامی که دوست شما به صورت ناگهانی شروع به ارسال آگهی های عجیب "قرص های لاغری" یا حتی چیزی عجیب تر بر روی پروفایل فیس بوک می کند یا لینک های غیر مشخص با متن های حتی غیر واضح تر برای شما می فرستد،شما می توانید حدس بزنید که او احتمالا به وسیله ی سارق کلمه ی عبور و یا آلودگی بدافزار هک شده است.یک شخص مسئول باید در سریع ترین زمان ممکن قربانی را از هک در حال انجام مطلع کند.اما شما چه می توانید انجام دهید تا از اتفاق افتادن مجدد این وضعیت پیش گیری کنید؟شما می توانید از دوست خود محافظت کنید!
از نرم افزار امنیت اینترنت چند وسیله ای Kaspersky برای پیشنهاد مجموعه ی حفاظتی به دوستانتان که مشاوره های حفاظتی شخصی ارائه می دهد،استفاده کنید.دوستانتان مورد حفاظت قرار خواهند گرفت و شما یگ گام به قدردانی ما نزدیک تر خواهید شد-حفاظت رایگان برای خودتان.

10.همیشه به روز باشید

این مطلب ممکن است بی اهمیت باشد،اما در دنیای امنیت به روز بودن همیشگی با آخرین نسخه ی نرم افزار بزرگترین معیار حفاظتی است.به این علت است که نرم افزار های مهم مانند خود ویندوز یا کروم امروزه،به صورت خودکار به روز می شوند.ما مفهوم مشابهی را برای امنیت اینترنت Kaspersky معرفی می کنیم، نرم افزار ،نه تنها به صورت خودکار پایگاه داده ضد ویروس را به روز خواهد نمود، بلکه خود برنامه را به آخرین نسخه ی در دسترس ارتقا می دهد.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


تصمیم به مهاجرت دارید، میخواهید شانس دوباره ای را امتحان کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت - 7 کشور

تصمیم به مهاجرت دارید، میخواهید شانس دوباره ای را امتحان کنید.

امنیت و حریم خصوصی در ابر، مسئله ای بسیار بزرگ می‌باشد

چالش‌ها در محاسبه ابری و بررسی موضوعات امنیتی

امنیت و حریم خصوصی در ابر، مسئله ای بسیار بزرگ می‌باشد

 این روش دسترسی دیگران را به کلیه محتویات رایانه شما محدود میکند

چگونه روی فایلهای word پسورد بگذاریم

این روش دسترسی دیگران را به کلیه محتویات رایانه شما محدود میکند

 با این تکنولوژی نظارت مستمر بر سلامت بدن انسان و جمع آوری داده در زمان واقعی ممکن شده است.

نظارت مستمر بر سلامت بیمار با تکنولوژی بیوسنسورها

با این تکنولوژی نظارت مستمر بر سلامت بدن انسان و جمع آوری داده در زمان واقعی ممکن شده است.

ایمن سازی دیتا در cloud یکی از چال برانگیزترین مسائل می باشد. ‏‏

ایمن سازی دیتا در محاسبات ابری

ایمن سازی دیتا در cloud یکی از چال برانگیزترین مسائل می باشد. ‏‏

هشدار عجیب بانک دی مردم را گیج خواهد کرد

هشدار عجیب بانک دی

هشدار عجیب بانک دی مردم را گیج خواهد کرد

نیویورک تایمز اخبار جدید از غول شبکه های اجتماعی فیسبوک منتشر کرده

حریم غیر شخصی فیسبوک: هر دم از این باغ بری میرسد

نیویورک تایمز اخبار جدید از غول شبکه های اجتماعی فیسبوک منتشر کرده

هدف اصلی پردازش یا رایانش ابری، ارائه ذخیره سازی امن، سریع و راحت داده ها با تمام خدمات ارائه شده از طریق اینترنت است.

شناسایی تهدیدات امنیت ابری

هدف اصلی پردازش یا رایانش ابری، ارائه ذخیره سازی امن، سریع و راحت داده ها با تمام خدمات ارائه شده از...

یکی از مسائل کلیدی رایانش ابری  فقدان کنترل هست.

مسائل امنیتی مرتبط با بستر ابری

یکی از مسائل کلیدی رایانش ابری فقدان کنترل هست.

سایت های شبکه سازی اجتماعی آنلاین (OSN) مانند فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس صدها و میلیون ها نفر از کاربران را جذب می کنند.

حریم خصوصی و امنیت در شبکه های اجتماعی آنلاین

سایت های شبکه سازی اجتماعی آنلاین (OSN) مانند فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس صدها و میلیون ها نفر از کار...

Bullying" اصطلاحی ست که چندین قرن عمر دارددوستی خوب، دزد یا جنایتکار اجیر شده، یا فردی خشن و زورگو که به تهدید دیگران میپردازد

قلدری یا رفتار پرخاشگرانه چیست

Bullying" اصطلاحی ست که چندین قرن عمر دارددوستی خوب، دزد یا جنایتکار اجیر شده، یا فردی خشن و زورگو ک...

 رییس پلیس فتای استان خراسان جنوبی از دستگیری مجرمان سایبری که به بهانه دهه فجر اطلاعات بانکی شهروندان را سرقت می کردند، خبر داد.

مجرمان سایبری به بهانه دهه فجر اطلاعات بانکی شهروندان را می دزدند!

 رییس پلیس فتای استان خراسان جنوبی از دستگیری مجرمان سایبری که به بهانه دهه فجر اطلاعات بانکی شهروند...

هدفشان دزدیدن اطلاعات حساس، خرابکاری در عملیات مربوط به کسب‌وکار و یا رسیدن به منافعِ مالی است.

حملات سایبری بخش دوم

هدفشان دزدیدن اطلاعات حساس، خرابکاری در عملیات مربوط به کسب‌وکار و یا رسیدن به منافعِ مالی است.

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی از برگزاری بزرگترین کارگاه آموزشی کودک و اینترنت در این استان خبر داد.

بزرگترین همایش کودک و اینترنت در خراسان شمالی برپا شد

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی از برگزاری بزرگترین کارگاه آموزشی کودک و اینترنت د...

۵ لایحه پیشنهادی

5 لایحه پیشنهادی وزارت ارتباطات برای ترسیم نظام حقوقی سایبری

۵ لایحه پیشنهادی

در حمله هکری به سایت‌ های خبری، ضعف در لایه کاربردی وب و سامانه مدیریت محتوا بوده و انگلستان نیز به اشتباه به عنوان یکی از مهاجمین ذکر شده بود.

انگلیس در حمله هکری به خبرگزاری های ایرانی دست نداشت

در حمله هکری به سایت‌ های خبری، ضعف در لایه کاربردی وب و سامانه مدیریت محتوا بوده و انگلستان نیز به ...

مرکز ماهر، حملات سایبری شب گذشته 21 بهمن به سایت روزنامه‌ قانون، روزنامه‌ آرمان و روزنامه ستاره صبح را بررسی و نتیجه بررسی‌ های انجام شده را منتشر کرد.

نتیجه بررسی های مرکز ماهر در مورد حملات سایبری شب گذشته به سایت های خبری ایرانی منتشر شد

مرکز ماهر، حملات سایبری شب گذشته 21 بهمن به سایت روزنامه‌ قانون، روزنامه‌ آرمان و روزنامه ستاره صبح ...

 منابع مختلف از وقوع حملات سایبری به سرورهای المپیک زمستانی و رایانه‌های کمیته برگزارکننده این مسابقات حین مراسم افتتاحیه این مسابقات خبر دادند.

سرورهای المپیک زمستانی هک شد

منابع مختلف از وقوع حملات سایبری به سرورهای المپیک زمستانی و رایانه‌های کمیته برگزارکننده این مسابق...

بیش از نصف معاملات بیت کوینی با فعالیت های غیرقانونی همراه است و گرانی ارز بیت کوین را باید در مخفی ماندن ماهیت تراکنش های مالی و هویت کاربران جستجو کرد.

قیمت بیت کوین را مجرمان تعیین می کنند/ بیش از 50 درصد تراکنش های بیت کوینی غیرقانونی است!

بیش از نصف معاملات بیت کوینی با فعالیت های غیرقانونی همراه است و گرانی ارز بیت کوین را باید در مخفی ...

 رییس سازمان پدافند غیرعامل عنوان کرد: اطلاعات کاربران ایرانی‌ توسط مدیریت تلگرام به آمریکا و اسرائیل فروخته می شود.

پاول دورف اطلاعات کاربران ایرانی‌ تلگرام را به آمریکا و اسرائیل می فروشد!

رییس سازمان پدافند غیرعامل عنوان کرد: اطلاعات کاربران ایرانی‌ توسط مدیریت تلگرام به آمریکا و اسرائی...

دانشگاه ها در دهه 1980 شروع به تدریس اخلاق کسب و کار نمودند.

آموزش اخلاق

دانشگاه ها در دهه 1980 شروع به تدریس اخلاق کسب و کار نمودند.

کاربران در نصب فایل های فیلتر شکن و کلیک کردن روی آنها احتیاط کنند زیرا انتشار بدافزار، ویروس و شنود ترافیک در این افزونه‌ ها وجود دارد.

احتمال بالای نفوذ ویروس و شنود ترافیک در صورت استفاده از فیلترشکن

کاربران در نصب فایل های فیلتر شکن و کلیک کردن روی آنها احتیاط کنند زیرا انتشار بدافزار، ویروس و شنود...

وب مکانی است که ذاتا غیرقابل اعتماد است.

حریم خصوصی اینترنت: مرورگر امن

وب مکانی است که ذاتا غیرقابل اعتماد است.

وب سایت های فیشینگ یک کپی از وب سایت های معتبر هستند.

فیشینگ در فضای اینترنت

وب سایت های فیشینگ یک کپی از وب سایت های معتبر هستند.

یک کارشناس نسبت به استفاده از فیلتر شکن‌ در زمان خرید اینترنتی هشدار داد و توصیه کرد که کاربران در زمان انجام امور بانکی در فضای اینترنتی، فیلتر شکن خود را خاموش کنند.

فیلتر شکن‌ را هنگام خرید اینترنتی قطع کنید

یک کارشناس نسبت به استفاده از فیلتر شکن‌ در زمان خرید اینترنتی هشدار داد و توصیه کرد که کاربران در ز...

معاون سازمان فناوری اطلاعات گفت: انتشار پیام سرویس تماس صوتی و تصویری تلگرام در میان کاربران، یک نسخه جعلی از تلگرام است که به دفترچه کاربر نفوذ می‌ کند.

هشدار جدی؛ پیغام تلگرامی «انتشار تماس صوتی و تصویری» فیشینگ است!

معاون سازمان فناوری اطلاعات گفت: انتشار پیام سرویس تماس صوتی و تصویری تلگرام در میان کاربران، یک نسخ...

رسانه کلیک - رییس پلیس فتا استان یزد گفت: استفاده از اینترنت باعث شده تا کلاهبرداران سایبری از طریق نرم افزار صیغه یاب کاربران را به دام اندازند.

کلاهبرداری 85 میلیونی در پی دانلود نرم افزار صیغه یاب!

رسانه کلیک - رییس پلیس فتا استان یزد گفت: استفاده از اینترنت باعث شده تا کلاهبرداران سایبری از طریق ...