رنگی که می تواند جایگزین صفحات خورشیدی گران قیمت شود

صفحات خورشیدی

دکتر ناتانیل دیویس از دانشکده علوم شیمیایی و فیزیکی دانشگاه ولینگتون ویکتوریا گفت که وی و گروه تحقیقاتی وی در یک نقطه عطف مهم در تحقیقات خود در مورد انرژی خورشیدی به سر می برند. او در حال کار بر روی "رنگ" خورشیدی است که می تواند جایگزین صفحات خورشیدی برای تولید برق شود.

 

رنگ جدید به گونه ای طراحی شده است که بر روی سقف ساختمان اعمال می شود تا نور مورد نیاز برای تولید برق و تأمین انرژی یک خانه با استفاده از انرژی خورشیدی را بهتر جذب کند.دکتر دیویس توضیح می دهد: "این رنگ حاوی مولکول های لومینسانس است که نور را جذب و از خود ساطع می کند و این امر نور خورشید را به سمت صفحات خورشیدی برای تولید برق هدایت می کند."

 

بر خلاف صفحه های خورشیدی بزرگتر (و گرانتر) که در حال حاضر موجود است ، راه حل دکتر دیویس شامل یک لایه رنگ و حاشیه باریک صفحه های خورشیدی به عرض انگشت است. ترکیبی از رنگ سقف و صفحات کوچک برای تولید برق کافی برای تأمین انرژی کامل خانه ساخته شده است.

 

هزینه متوسط ​​صفحات خورشیدی در نیوزیلند حدود 9000 دلار آمریکا برای مواد و نصب است. دانشمندان امیدوارند که هزینه خورشیدی بسیار کمتر باشد زیرا اگر یک بار استفاده شود ، دهه ها ادامه خواهد داشت. همچنین نیازی به نصب صفحات خورشیدی بزرگ و گران قیمت نیست ، که این باعث می شود استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید برق برای یک فرد متوسط ​​مقرون به صرفه باشد.

 

این سیستم همچنین با هر فناوری صفحه خورشیدی موجود در بازار کار خواهد کرد. دکتر دیویس در کار خود از فناوری "متمرکز کننده های خورشیدی" خود استفاده می کند که در یک قطعه پلاستیک یا شیشه قرار می گیرد ، که نور خورشید را گرفته و به صفحه خورشیدی برای تولید برق می فرستد.

 

دکتر

دکتر ناتانیل دیویس با متمرکز کننده های خورشیدی: دانشگاه ویکتوریا ولینگتون.

دکتر دیویس نتیجه گیری می کند: "این رنگ علاوه بر تأثیر مثبت بر تغییرات آب و هوایی و محافظت از محیط زیست با انرژی پاک و انرژی جدید پذیر ، هزینه های استفاده از برق در خانه را نیز به طور قابل توجهی کاهش می دهد."

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید