ارتباط ژنتیک و جوش صورت

آکنه

آیا جوش می تواند بر ژنتیک شما متکی باشد.جوش برای بعضی از افراد می تواند یک تجربه از نداشتن  اعتماد به نفس و خرج شدن حساب بانکی شان باشد بدون اینکه کمکی به او کرده باشد.

در حال حاضر ما در نهایت امید زیادی به اولین تحقیقات ژنتیکی در مورد درمان جوش داریم. محققان نشان دادند که ژن های بیشتری برای این وضعیت از قبل وجود داشته اند، و امیدها را برای درمان های جدید بالقوه برای آکنه باز کرده اند.
آیا امکان دارد جوش در ژن های ما نوشته شده باشد، جوش معمولا یک مجرم غیر منتظره را نشان می دهند. 

Jonathan Barker، دانشیار بیماری التهابی، می گوید: "در 20-30 سال گذشته، پیشرفت هایی در درمان جوش وجود داشته و درمان جراحی تعدادی عوارض جانبی قابل توجهی دارد."

"استفاده از این رویکردهای ژنتیکی برای جوش هرگز پیش از این انجام نشده است و این یک جهش قابل توجه است. هنگامی که شما درک ژنتیکی از یک بیماری دارید، می توانید درمان های بسیار موثرتری را پیدا کنید."

بارکر و تیم او ژنوم تقریبا 27،000 نفر را در مقایسه با 5،602 با جوش شدید مقایسه کردند.

محققان 15 نوع ژنوم را شناسایی کرده اند که با جوش شدید ارتباط داشتند، 12 مورد از آنها تا کنون هرگز مورد قبول نبوده اند.و به اندازه ای عجیب و غریب، بسیاری از این مناطق نیز با فولیکول موی انسان مرتبط بودند.
مایکل سیمپسون، پژوهشگر ارشد تحقیق در زمینه اطلاعات ژنومی در کالج لندن، می گوید: "شگفت آور بود که بسیاری از این انواع به ساختار و عملکرد فولیکول مو تاثیر می گذارد."

ممکن است این تغییرات ژنتیکی شکل این فولیکول های مو را تحت تاثیر قرار دهد و باعث می شود آنها بیشتر به باکتری و التهاب مبتلا شوند، که مشخصه جوش است. "

به عبارت دیگر، نویسندگان فکر می کنند که ممکن است وجود برخی از شکل های فولیکول وجود داشته باشد که به راحتی باکتری ها و چربی ها را جذب میکنند.نویسندگان در این مطالعه خاطرنشان می سازند که به نظر می رسد بسیاری از مناطق ژنی هنوز توسط تحقیقات آینده شناسایی شده اند، اما این یک قدم فوق العاده است.

سیمپسون افزود: "تعدادی از انواع ژنتیکی به مکانیسم های جالب اشاره می کنند که می تواند اهداف بسیار خوبی برای داروهای جدید یا درمان هایی باشد که واقعا به بیماران کمک می کند."

امروزه یکی از بهترین درمان های موجود برای جوش شدید، ایزوترتینوئین است (که اغلب تحت نام Accutane شناخته می شود) که با کاهش میزان چربی پوست می شود.
اما در حالی که این دارو می تواند برای برخی از افراد مفید باشد، بر روی هر نوع جوش کار نمی کند و می تواند با عوارض و موارد مصرف  جانبی مانند خستگی، سرگیجه، پوست خشک و پوسته پوسته، درد مفاصل و حتی نقایص زایمان همراه باشد.

پس از صرف مقدار زیادی از پول در سایر روش های درمان، مانند کرم های موضعی، شستشو و قرص های هورمونی، که اغلب ضعیف، بی اثر و بسیار پر هزینه است این آخرین گزینه برای مبتلایان به جوش است 

پس از آن، ما واقعا چیز زیادی نداریم و اگر این وضعیت برای سال ها ادامه داشته باشد، می تواند تا حدود 20 درصد افراد مبتلا به جوش شدید را با آلرژی جدی روبرو کند.

بارکر میگوید: "با این تحقیقات ، برای افرادی که مبتلا به جوش هستند، درمانهای بیشتری پیدا می شود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید