ارتباط ژنتیک و جوش صورت

در

آکنه

آیا جوش می تواند بر ژنتیک شما متکی باشد.جوش برای بعضی از افراد می تواند یک تجربه از نداشتن  اعتماد به نفس و خرج شدن حساب بانکی شان باشد بدون اینکه کمکی به او کرده باشد.

در حال حاضر ما در نهایت امید زیادی به اولین تحقیقات ژنتیکی در مورد درمان جوش داریم. محققان نشان دادند که ژن های بیشتری برای این وضعیت از قبل وجود داشته اند، و امیدها را برای درمان های جدید بالقوه برای آکنه باز کرده اند.
آیا امکان دارد جوش در ژن های ما نوشته شده باشد، جوش معمولا یک مجرم غیر منتظره را نشان می دهند. 

Jonathan Barker، دانشیار بیماری التهابی، می گوید: "در 20-30 سال گذشته، پیشرفت هایی در درمان جوش وجود داشته و درمان جراحی تعدادی عوارض جانبی قابل توجهی دارد."

"استفاده از این رویکردهای ژنتیکی برای جوش هرگز پیش از این انجام نشده است و این یک جهش قابل توجه است. هنگامی که شما درک ژنتیکی از یک بیماری دارید، می توانید درمان های بسیار موثرتری را پیدا کنید."

بارکر و تیم او ژنوم تقریبا 27،000 نفر را در مقایسه با 5،602 با جوش شدید مقایسه کردند.

محققان 15 نوع ژنوم را شناسایی کرده اند که با جوش شدید ارتباط داشتند، 12 مورد از آنها تا کنون هرگز مورد قبول نبوده اند.و به اندازه ای عجیب و غریب، بسیاری از این مناطق نیز با فولیکول موی انسان مرتبط بودند.
مایکل سیمپسون، پژوهشگر ارشد تحقیق در زمینه اطلاعات ژنومی در کالج لندن، می گوید: "شگفت آور بود که بسیاری از این انواع به ساختار و عملکرد فولیکول مو تاثیر می گذارد."

ممکن است این تغییرات ژنتیکی شکل این فولیکول های مو را تحت تاثیر قرار دهد و باعث می شود آنها بیشتر به باکتری و التهاب مبتلا شوند، که مشخصه جوش است. "

به عبارت دیگر، نویسندگان فکر می کنند که ممکن است وجود برخی از شکل های فولیکول وجود داشته باشد که به راحتی باکتری ها و چربی ها را جذب میکنند.نویسندگان در این مطالعه خاطرنشان می سازند که به نظر می رسد بسیاری از مناطق ژنی هنوز توسط تحقیقات آینده شناسایی شده اند، اما این یک قدم فوق العاده است.

سیمپسون افزود: "تعدادی از انواع ژنتیکی به مکانیسم های جالب اشاره می کنند که می تواند اهداف بسیار خوبی برای داروهای جدید یا درمان هایی باشد که واقعا به بیماران کمک می کند."

امروزه یکی از بهترین درمان های موجود برای جوش شدید، ایزوترتینوئین است (که اغلب تحت نام Accutane شناخته می شود) که با کاهش میزان چربی پوست می شود.
اما در حالی که این دارو می تواند برای برخی از افراد مفید باشد، بر روی هر نوع جوش کار نمی کند و می تواند با عوارض و موارد مصرف  جانبی مانند خستگی، سرگیجه، پوست خشک و پوسته پوسته، درد مفاصل و حتی نقایص زایمان همراه باشد.

پس از صرف مقدار زیادی از پول در سایر روش های درمان، مانند کرم های موضعی، شستشو و قرص های هورمونی، که اغلب ضعیف، بی اثر و بسیار پر هزینه است این آخرین گزینه برای مبتلایان به جوش است 

پس از آن، ما واقعا چیز زیادی نداریم و اگر این وضعیت برای سال ها ادامه داشته باشد، می تواند تا حدود 20 درصد افراد مبتلا به جوش شدید را با آلرژی جدی روبرو کند.

بارکر میگوید: "با این تحقیقات ، برای افرادی که مبتلا به جوش هستند، درمانهای بیشتری پیدا می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا باکتری تنها در برخی از افراد سبب آکنه می شود

در

به گزارش (سیارک)  محققان فکر می کنند ، آنها در نهایت دریافته اند ، چرا باکتری تنها در برخی از افراد سبب آکنه می شود.و چگونه می توان مانع از آن شد.

و چطور می شود جلوی آن را گرفت.

با وجود اینکه 80 درصد ما در زندگی با کابوس جوش و اکنه مواجه خواهیم شد، دانشمندان هنوز دقیقا متوجه نشده اند دلیل بروز و خیلی مهمتر نحوه جلوگیری از جوش و اکنه و درمان آکنه چیست.

اما شاید بالاخره مطالعه اخیر متوجه شود چرا باکتری پوستی باعث جوش و آکنه در بعضی افراد می شود و در بعضی دیگر نمی شود و این کشف شاید بتواند راه های جدیدی برای درمان جوش و اکنه در کمتر از دو سال پیش روی ما بگذارد. (سیارک

هم اکنون پزشکان آکنه های شدید را با آنتی بیوتیک ها، تنظیم کنندگان هورمون (مانند قرص های ضد بارداری ) و ایزورتینوین (شناخته شده به عنوان روکوتانه ) درمان می کنند.

همه این درمان ها با عوارض (بعضی شدیدتر از بعضی دیگر) همراه می شوند و بدتر از همه، بیشتر انها رهایی طولانی مدت از این مشکل را نتیجه نمی دهند و گاهی اصلا هیچکدام کارایی ندارد.

سالهای زیادی از وقتی که درمان های جدید ارائه شده می گذرد پس رویکرد تازه ای برای این شرایط لازم است.

مطالعه جدید روی این موضوع تمرکز کرده که تقریبا تمام پوست ما با باکتریها پوشش داده شده و این لایه همیشگی اولین لازم دفاعی در برابر جرم های مهاجم است.

با وجود پوشش همیشگی باکتری، خیلی مردم در رهایی از این موضوع مشکل دارند.

ریچارد گالو محقق ارشد از دانشگاه کالیفرنیای سن دیئگو به مدیکال اکس پرس گفت "پازل بزرگی است که چرا باید این باکتریها را باید روی صورتمان تحمل کنیم. معمولا به راحتی با آنها کنار می آییم. اما گاهی این کنارآمدن می شکند و تبدیل به مرض می شود".

برای اولین بار این گروه فکر می کند متوجه شده که دلیل بروز این اتفاق چیست.

گالو و همکارانش نشان دادند معمولا یک باکتری بی ضرر که روی پوست ما زندگی می کند باعث تاول می شود و وقتی خود را در جایی بدون هوا و روغنی مانند فولیکول های مو زندانی می بیند بیرون می زند.

اما فولیکول های موی همه افراد یکسان نیست و این موضوع این امر را توجیه می کند که چرا عده ای اکنه نمی گیرند افرادی که فولیکول های موی آنها خفه کننده تر است دچار این عارضه می شوند.

نه تنها ریشه بروز اکنه را توضیح می دهد می تواند راه جدیدی برای تاول ناشی از باکتری ها آشکار سازد که به دانشمندان کمک می کند دلیل مرض های متفاوت را بفهمند.

محققان روی آکنه های باکتری خاصی به اسم پروپین باکتریوم تمرکز کردند که همانطور که از اسمش برمی آید باعث بروز آکنه می شود.

بیشتر ما آکنه های پی در تمام اوقات روی صورت خود داریم اما همیشه باعثِ بروز نمی شود. پس تیم، باکتری را در شرایط خاصی روی چهره موش آزمایش کردند تا متوجه شوند موضوع از چه قرار است.

آنها نشان دادند زمانی که در محیط های بدون هوا همراه با مو و سلول های پوست گیر می افتند آکنه های پی، سبیوم را روغنی که در پوست ما وجود دارد تبدیل به اسیدهای چرب می کند که تاول در نزدیکی پوستِ سلول را فعال می کنند. (سیارک

این تاول معمولا با آنزیمی که هیستون دیسیتالیسیس نامیده می شود از کار می افتد اما اسیدهای چرب تولید شده با باکتری آن کارافتادگی را غیرفعال می کنند. پس تاول زدن ادامه می یابد تا باعث سرخی و خارش شود.

تاکنون این تحقیق فقط روی موش ها آزمایش شده اما تیم تصمیم دارد این نتایج را روی انسان ها دوباره نتیجه گیری کنند.

هولگر بروگمان، کارشناسِ باکتری پوست از دانشگاه اروس دانمارک که رد مطالعه حضور نداشت به اندی کوگان از نیوساینیست گفت" برای اولین بار این مطالعه نشان می دهد چطور اسیدهای چرب که از آکنه های پی ناشی شده اند روی سلول های پوسیتی کار می کنند تا تاول ایجاد شود".

بروگمان اضافه کرد که یافته های جدید می تواند توضیح دهد چرا نوجوانان بیشتر مستعد آکنه هستند چرا که هورمونهای جنسی آنها در دوره بلوغ ، تولید سبیوم را بیشتر می کنند و درنتیجه برای آکنه های پی شرایط یهتری می سازند.خبر بد این است که تمیز کردن همیشگی پوست جواب مسئله نیست چرا که تیم نشان داد باکتری ها کنار هم جمع می شوند و ساختارهایی به نام بیفیلمز می سازند که آنها را به پوست قفل می کند.

و وقتی این نوع باکتری باعث خرابی داخل فولیکول های مو نمی شوند آکنه های پی درواقع برای سلامت پوست مفید واقع می شوند که این امرا که چرا آنتی بیوتیک ها روی خیلی از افراد کارگر نیست و گاهی ممکن است شرایط را بدتر کند.اما اکنون تیم متوجه شده دلیل اصلی تاول چیست. آنها اطمینان دارند درمانی برای آکنه پیدا خواهند کرد.

گالو به نیوساینتیست گفت "نه ما می توانیم از تولید این اسیدهای چرب جلوگیری کنیم یا مانع تاثیر آن روی پوست شویم. روی این موضوع کار می کنیم تا بفهمیم چه باید کرد اگر خوش شانس باشیم شاید به درمان های جدید در دو تا پنج سال آینده منتهی شود".

محققان هم اکنون به دنبال پاسخ به این سوال هستند که چه چیزهایی صورت را مستعد آکنه می کند. علاوه بر داشتن فولیکول های موی خفه کننده، افرادی از لحاظ ژنتیکی بیشتر از طریق اسیدهای چرب آسیب چذیر می شوند.

یا شاید رگه های باکتری از اسیدهای چرب که آنها روی پوست خود دارند بیشتر از افراد دیگر است. گالو گفت "فکر کنم همه این موضوعات دخیل هستند".

 به محض اینکه آنها به موضوع پی بردند به درمان نزدیک تر خواهند شد و از اکنه در همان ابتدای کار جلوگیری خواهند کرد. و این برا ی خیلی از افراد راحتی خواهد آورد که از آکنه رنج می برند و از ان درد می کشند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

نظرات

در ادامه بخوانید...

علت جوش یا آکنه در مردان

در

علت جوش یا آکنه در مردان

علت جوش یا آکنه درصورت مردان چیست؟

ممکن است جوش زیر پوستی  یا آکنه که یکی از انواع جوش می باشد، همانند نوجوانان برای هر فردی در هر سنی ایجاد شود. گاهی اوقات ، جوش یا آکنه میتواند به مدت طولانی نیز وجود داشته باشد. مردان بالغ هم میتواند دچار جوش یا آکنه شوند. اما حتی برای جوش یا آکنه های شدید هم درمان هایی وجود دارد.
در بیشتر افراد؛ تغییرات هورمونی میتواند موجب ایجاد جوش یا آکنه شود. این هورمونها، چربیهایی را در سطح بدن ایجاد میکنند که میتواند منجر به مسدود شدن منافذ پوست شود، و گاهی اوقات موجب رشد باکتریها بر روی پوست میشود.

هر دوی این موارد، میتوانند موجب ایجاد جوش شوند. در مردانی که پدرانشان دارای جوش یا آکنه های شدید بوده اند، احتمال بیشتری برای بروز جوش یا آکنه وجود دارد.

گاهی اوقات داروهایی مثل لیتیوم ، که برای درمان اختلال دو قطبی استفاده میشود و نیز کورتیکواستروئیدهایی مثل پردنیزولون، می‌توانند موجب ایجاد جوش یا آکنه شوند.


جوش در مردان

مردان اغلب در صورت و یا در پشت خود دچار جوش یا آکنه میشوند. مواد شیرین، میتوانند علت جوش صورت در سن بالا و یا  موجب تشدید آکنه شوند.جوش هایی که در پشت ظاهر میشوند؛ اغلب در آب و هوای گرم و یا در هنگام انجام تمرین بروز میکنند. کنترل این جوش ها، نسبت به جوش های موجود در پشت ، مشکلتر است.

اما افراد کمی پشت شما را میبینند. برخی از مردان برجستگیهای ناشی از اصلاح را در بدن خود دارند , که شبیه به آکنه است، اما وجود موهای رشد کرده در این منطقه و یا انجام اصلاح یا اشتباه، دلیل اصلی بروز این مورد میباشد.

 

برای بهبود چه کاری میتوانید انجام دهید؟

بهداشت را رعایت کنید، پوست خود را تمیز نگه دارید. برای این منظور، تعداد زیادی از پاک‌کننده ها در دسترس قرار دارند. به طور کلی، از محصولاتی که دارای دانه هایی در داخلشان هستند، اجتناب کنید، چون این دانه ها، میتوانند پوست شما را خراش بدهند. صورت خود را دوبار در روز بشویید.


برای صورت 

از یک لیف حمام تازه و ملایم برای پوست خود استفاده کنید. وقتی اصلاح میکنید، همواره از ماشین تمیز استفاده کنید. ممکن است بخواهید از یک محصولِ دارای بنزوئیل پراکسید، رتینول، یا اسید سالیسیلیک استفاده کنید. دکتر شما میتواند برای شما یک انتی بیوتیک را تجویز کند که میتوانید برای جلوگیری از ایجاد جوش، آن را با فوم اصلاح خود مخلوط نمایید. اگر پمپهای اصلاح برای شما مشکل ساز هستند، سعی کنید از تیغ برقی استفاده کنید، و اصلاح بیش از حد نزدیک به پوست را انجام ندهید.


برای پشت 

در هنگام استحمام، از بُرسی استفاده کنید که بتوانید با استفاده از آن، مناطقی از پشت خود ؛ که دارای دسترسی نیستند را بشویید. یک سیستم شستشوی صوتی با سَریِ قابل تعویض نیز میتواند یکی دیگر از انتخابهای شما برای این منظور باشد.

محصولات دارای بنزوئیل پراکسید و یا اسید سالیسیلیک، میتوانند ایجاد جوش یا آکنه در پشت شما را کنترل کنند. شما برای تهیه این محصولات نیازی به نسخه ندارید. یک تیشرت سفید کتانی، میتواند بهترین پوششِ نزدیک به پوست شما باشد.درمان های خانگی مثل روغن درخت چای برای جوش یا چای سبز هم گزینه های خوبی است 


جوش یا آکنه‌های سرسخت

اگر در منزل و به مدت 4 تا 8 هفته درمان را انجام داده اید، ولی جوش یا آکنه های شما هنوز هم از بین نرفته اند، شاید لازم باشد که با متخصص پوست مشورت کنید. در هنگام ملاقات، متخصص پوست، پوست شما را چک خواهد کرد و یک برنامه درمانی را به شما توصیه خواهد کرد.

ممکن است نیاز به تجویز آنتی بیوتیک برای درمان آکنه و درمان جوش داشته باشید، نسخه قدرتمندِ بنزوئیل پراکسید یا اسید سالیسیلیک، یا یک نوع ِ دارویی به نام رتینوئیدها، میتوانند برای شما کمک کننده باشند. اگر جوش یا آکنه‌ی شما شدید است، متخصص پوستِ شما ممکن است دارویی با نام ایزوترتینوئین را برای شما تجویز نماید. زنانی که تصمیم به بارداری دارند، باید از این دارو اجتناب نمایند، زیرا میتواند موجب بروز نقصهای جنینی شود.

اما مردان، در صورتیکه همسرانشان تصمیم به بارداری دارند، نیاز به توصیه های اضافی در مورد مصرف این دارو ندارند. گزینه های دیگری هم وجود دارند. یکی از آنها، استفاده از درمانهای لیزری برای پوست میباشند. و یک گزینه دیگر، درمان نوری همراه با درمان با خلا میباشد. این کارها ممکن است گران قیمت باشند، و ممکن است بیمه شما آنها را پوشش ندهد اما علاوه بر درمان جوش به درمان جای جوش صورت هم کمک می کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

لباس نامناسب و سایر دلایل آکنه در پشت

در
درمان آکنه
آکنه یک بیماری التهابی پوستی است. بیشتر افراد در نوجوانی آکنه های صورت و بدن خود را تجربه می کنند ، اما در بعضی از افراد ممکن است در بزرگسالی رخ دهد.آکنه و آکنه در پشت ممکن است به دلیل گرفتگی فولیکول ها به دلیل بهداشت ضعیف و اختلال در هورمون ها ایجاد شود که باعث تولید بیش از حد سبوم می شود و همچنین به دلیل لباس های نامناسب جوش و آکنه در پشت بوجود بیاید. بیماری های دستگاه گوارش ، استرس ، استفاده از استروئیدهای آنابولیک نیز باعث بروز آکنه می شوند.
 
علاوه بر این بهداشت ضعیف و بستر کثیف (رختخواب و ملحفه) می تواند یک محیط ایده آل برای باکتری ها باشد. کوله پشتی و کیف هایی که با کمر تماس پیدا می کنند می توانند باعث تحریک پوست شوند.
 
برای کاهش روند التهابی ، ارزش آن را دارد که محصولاتی را که می توانند ظاهر آکنه را تحریک کنند ، رها کنیم. لازم نیست جوش سرسیاه ها را از بین ببرید ، زیرا این می تواند به گسترش آنها و ظاهر زخم ها کمک کند.
 
برای خلاص شدن از شر آکنه در پشت ، متخصصان توصیه می کنند سبک زندگی  را تغییر دهید. شما باید قبل از هر چیز درست بخورید. خوردن مواد غذایی شیرین ، چرب ، تند و شور را کم کنید. پزشکان توصیه می کنند که در رژیم غذایی بیشتر سبزیجات و میوه ها و همچنین غلات سبوس دار وجود داشته باشد.
 
شما همچنین باید به کمد لباس خود توجه کنید و سعی کنید لباس هایی را که از پارچه های طبیعی ساخته شده است ، انتخاب کنید و از مواد مصنوعی دوری کنید.
 
لازم است بهداشت  خود، وسایل خواب، حوله ها و لباس ها را به دقت رعایت کنید ، در صورت لزوم دوش بگیرید ، از مواد شوینده ضد حساسیت استفاده کنید.در صورت جوش در صورت، به هیج وجه از حوله استفاده نکنید، صورت را با دستمال کاغذی خشک کنید، به این صورت که دستمال را روی صورت بگذارید تا آب را جذب کند و بعد دستمال را بردارید و دور بیندازید.
 
برای جوش و آکنه در پشت پارچه نخی مناسب برای خشک کردن فقط پشت داشته باشید، دقیقا مانند حشک کردن صورت عمل کنید و بعد از هر بار دوش گرفتن و خشک کردن پشت با این پارچه نخی ، آنرا با آب گرم و مواد شوینده بشورید و بعد از خشک شدن اتو بزنید، قول می دهم به این صورت در 15 روز آکنه در پشت خشک می شود.
 
درمورد مواد آرایشی ، آنها به خوبی به درمان آکنه کمک می کنند ، از جمله آنهایی که حاوی اسید سالیسیلیک اسید هستند. اگر آکنه ماندگار است ،برای درمان آکنه با یک متخصص مشورت کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه باید افراد مبتلا به آکنه از پوست مراقبت کنند

در

تمیز کردن پوست به آرامی

اگر شما آکنه دارید، باید به آرامی پوست خود را با پاک کننده ملایمی، یکبار صبح و یکبار عصر، هم چنین پس از ورزش سنگین بشویید. صورت خود را از زیر چانه تا خط رشد مو بشویید و مطمئن شوید که بطور کامل پوستتان را شستشو دادید.

از پزشکتان یا متخصص بهداشتی دیگری تقاضای مشاوره ای درمورد بهترین نوع پاک کننده برای استفاده بکنید. استفاده از صابون های قوی یا پدهای اسکراب سفت کمک کننده نیست و می تواند در واقع باعث مشکلات بدتر شود. داروهای خشک کننده در غیر این حالت که پوست خیلی چرب باشد، توصیه نمی شود و سپس آنها باید فقط روی نقاط چرب استفاده شوند.

شامپو زدن موها به طور منظم نیز مهم است. اگر شما موی چرب دارید، شما احتمالا باید آن را هرروز بشویید.

اجتناب از دست زدن مکرر به پوست

از مالیدن و لمس ضایعات پوست خودداری کنید. فشردن، فشار دادن یا برداشتن لکه ها می تواند منجر به گسترش زخم ها یا لکه های تیره شود.

با دقت اصلاح کنید

برای اینکه ببینید کدام یک از ریش تراش های برقی و دستی راحت تر است، آنها را تست کنید. هنگامی که از ریش تراش دستی استفاده می کنید، از تیزی تیغ مطمئن شوید و موها را به طور کامل با آب و صابون قبل از استفاده از کرم اصلاح نرم کنید، به آرامی و فقط به هنگام نیاز اصلاح کنید تا خطر لکه های غافلگیر کننده کاهش یابد.

از آفتاب سوختگی یا حمام آفتاب خودداری کنید

بسیاری از داروهایی که برای درمان آکنه استفاده می شود، پوست شما را مستعد آفتاب سوختگی می کند، آفتاب سوختگی ای که پوست را قرمز می کند یا حمام آفتابی که پوست را تیره می کند ممکن است این لکه ها را کم رنگ تر کنند و باعث خشک تر شدن پوست شوند. با این حال، این منافع فقط موقتی هستند، و خطرات شناخته شده ای از قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب، مانند سریع تر شدن پیری پوست و خطر رشد سرطان پوست وجود دارد.

لوازم آرایش را با دقت انتخاب کنید

هنگامی که تحت درمان آکنه هستید، شما ممکن است نیاز به تغییر برخی از لوازم آرایش مورد استفاده خود داشته باشید. تمام لوازم آرایش ها و محصولات مراقبت از مو باید فاقد چربی باشند. محصولاتی را انتخاب کنید که برچسب غیر کومدوژنیک (یعنی آنها تشکیل منافذ بسته را ترویج نمی کنند) داشته باشد. در برخی افراد، با این حال، حتی این محصولات ممکن است باعث بدتر شدن آکنه شود.

برای چند هفته اول درمان، اعمال اساسی حتی ممکن است سخت باشد زیرا پوست ممکن است مخصوصا با استفاده از ترتینوئین موضعی یا بنزوئیل پروکسید قرمز یا پوسته پوسته شود.  (سیارک)

- چگونه آکنه گسترش می یابد؟
- چه عواملی باعث به وجود آمدن آکنه می شود؟
- چه کسانی جوش می زنند؟
- آکنه چگونه درمان می شود؟
- درمان انواع جوش های ملتهب متوسط تا شدید
- درمان آکنه شدید یا آکنه مربوط به کیست
- درمان آکنه هورمونی در زنان
- درمان دیگر آکنه
- چه تحقیقی در زمینه آکنه انجام شده است؟

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

آکنه چگونه درمان می شود

در

آکنه اغلب توسط متخصصان پوست که پزشکان متخصص مشکلات پوستی هستند، درمان می شود. این پزشکان تمام انواع آکنه بخصوص موارد حاد را درمان می کنند. پزشکانی که عمومی و یا پزشکان خانواده، متخصص اطفال، یا داخلی هستند ممکن است بتوانند بیمارانی با موارد خفیف آکنه را درمان کنند.

اهداف این درمان، درمان ضایعات موجود، متوقف کردن تشکیل ضایعات جدید، جلوگیری از اثر زخم بر اثر آکنه روی پوست، و به حداقل رساندن استرس روانی و خجالت ناشی از این بیماری هستند. درمان دارویی به هدف کاهش مشکلات متعددی است که نقشی در ایجاد آکنه بازی می کنند :(سیارک)

- تجمع غیر طبیعی سلول ها در فولیکل ها

- افزایش تولید چربی

- باکتری

- التهاب

تمام داروها می توانند عوارض جانبی داشته باشند. برخی عوارض جانبی ممکن است از دیگران شدیدتر باشند. شما باید داخل بسته همراه با دارویتان را مطالعه کنید و اگر هرگونه سوالی راجع به عوارض جانبی احتمالی داردی از ارائه دهنده مراقبت سلامت خود و یا داروساز بپرسید.

بسته به شدت مشکل پزشک ممکن است یکی از داروهای تجویز نشده (OTC) و/یا داروهای تجویز شده را توصیه کند. برخی از این داروها ممکن است موضعی (اعمال شده روی پوست) و برخی دیگر خوراکی (از طریق خوردن) باشند. پزشک ممکن است استفاده از بیش از یک داروی موضعی یا ترکیب داروهای خوراکی و موضعی را پیشنهاد کند.  (سیارک)

 - چگونه آکنه گسترش می یابد؟
- چه عواملی باعث به وجود آمدن آکنه می شود؟
- چه کسانی جوش می زنند؟
- درمان انواع جوش های ملتهب متوسط تا شدید
- درمان آکنه شدید یا آکنه مربوط به کیست
- درمان آکنه هورمونی در زنان
- درمان دیگر آکنه
- چگونه افرادمبتلا به آکنه از پوست خود مراقبت کنند؟
- چه تحقیقی در زمینه آکنه انجام شده است؟

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸کسانی که صورتشان آکنه دارد به هیچ وجه از حوله برای خشک کردن صورت استفاده نکنند.

در ادامه بخوانید...

درمان آکنه شدید یا کیستی

در

افرادی که آکنه برآمده یا کیستی دارند، بایستی توسط متخصص پوست درمان شوند. برای بیمارانی که آکنه ملتهب شدید دارند و با داروهایی مانند آنهایی که در درمان آکنه ملتهب متوسط تا شدید توصیف شد بهبود نیافتند، پزشک ممکن است ایزوترتینوئین، یک رتینوئید (مشتق ویتامین آ) تجویز کند. ایزوترتینوئین یک داروی خوراکی است که معمولا یک یا دو بار در روز با غذا برای 15 تا 20 هفته مصرف می شود. این دارو به طور مشهود اندازه غده چربی را آن قدرکاهش می دهد که این غده چربی خیلی کمتری تولید می کند. در نتیجه رشد باکتری کم می شود.

مزایای ایزوترتینوئین

ایزوترتینوئین داروی بسیار موثری است که می تواند به جلوگیری از اثر زخم کمک کند. پس از 15 تا 20 هفته درمان با ایزوترتینوئین، آکنه کاملا یا تقریبا به طور کامل در اکثر بیماران از بین می رود. در آن بیمارانی که آکنه پس از یک دوره ایزوترتینوئین اتفاق می افتد، پزشک ممکن است دوره ی دیگری از همان درمان ایجاد کند یا داروهای دیگری تجویز کند.

معایب ایزوترتینوئین

ایزوترتینوئین می تواند باعث نقص های تولد در رشد جنین یک زن باردار شود. این مسئله که زنان در سن بچه آوری با مصرف این دارو حامله نیستند و حامله نمی شوند، مهم است. زنان باید دو صورت جداگانه موثر جلوگیری از بارداری را در یک زمان برای یک ماه قبل از آغاز درمان، در طول کل دوره درمان و برای 1 ماه کامل پس از قطع مصرف دارو، استفاده کنند. شما باید از پزشک خود بپرسید که چه هنگام حامله شدن، پس از قطع مصرف ایزوترتینوئین، امن است.برخی افرادی که جوش می زنند با تغییرات در ظاهر پوستشان افسرده می شوند. (سیارک)

تغییرات در خلق و خو ممکن است در طول دوران درمان یا کمی پس از تکمیل یک دوره دارو مانند ایزوترتینوئین شدید شود. تعدادی خودکشی گزارش شده و اقدام به خودکشی در افرادی که ایزوترتینوئین مصرف می کردند وجود داشت؛ با این حال، ارتباط بین ایزوترتینوئین و خودکشی یا افسردگی ناشناخته است. با این وجود، اگر شما یا کسی که شما می شناسید به طرز غیر معمول احساس ناراحتی می کند یا علائم افسردگی مانند از دست دادن اشتها، از دست دادن انگیزه فعالیتهای از قبل مورد علاقه یا مشکل در تمرکز دارد، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید.

با دکتر خود یا داروساز در مورد عوارض جانبی ایزوترتینوئین صحبت کنید. شما هم چنین می توانید به وبسایت مدیریت غذا و دارو (FDA) مراجعه کنید. برای تعیین اینکه آیا ایزوترتینوئین به هنگام وقوع عوارض جانبی باید متوقف شود، پزشکتان می تواند خون شما را قبل از شروع درمان بصورت دوره ای در طول درمان تست کند. عوارض جانبی معمولا پس از اینکه مصرف دارو متوقف می شود، از بین می رود. (سیارک)

- چگونه آکنه گسترش می یابد؟
- چه عواملی باعث به وجود آمدن آکنه می شود؟
- چه کسانی جوش می زنند؟
- آکنه چگونه درمان می شود؟
- درمان انواع جوش های ملتهب متوسط تا شدید
- درمان آکنه هورمونی در زنان
- درمان دیگر آکنه
- چگونه افرادمبتلا به آکنه از پوست خود مراقبت کنند؟
- چه تحقیقی در زمینه آکنه انجام شده است؟

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...