5 نکته برای اینکه باتری خودرو بیشتر عمر کند

عمر باتری

در بیشتر مدل ها، باتری خودرو  بیشتر از 3 سال عمر نمی کنند ، ماندگارترین باتری خودرو می تواند 5 سال به طول انجامد ، در حالی که برخی از استادان می گویند که شما می توانید باتری را تا 10 سال استفاده کنید. نکات زیر در دستیابی به این هدف کمک خواهد کرد.

 

 

1. پاکیزگی کلید سلامتی باتری است

 

باتری خودرو
باتری تمیز شود.

 

اول از همه ، شما همیشه باید باتری و همچنین اتصالات آن را تمیز نگه دارید. تماس های روغنی ، گرد و غبار را جمع می کند و این به نوبه خود منجر به نشت شارژ در باتری می شود. برای بدتر شدن اوضاع ، اکسیداسیون و روغن کاری باتری را به طور کامل از باتری یا پشتیبان شارژ نمی کند. بخشی از انرژی با ارزش حتی در مرحله بارگیری نیز از دست می رود.

 

 

2. بررسی ولتاژ باتری

ولتاژ باتری خودرو
 باتری را برای ولتاژ بررسی کنید

شما باید به طور مرتب ولتاژ را  بررسی کنید. این کار به هیچ وجه با کمک دستگاههای موجود در پنل انجام نمی شود بلکه با استفاده از ولت متر است. این روش ساده است و هر راننده خود می تواند یاد بگیرد که چنین آزمایشی را انجام دهد. در بیشتر موارد ، ولتاژ نباید زیر بار 13.5 ولت باشد و بدون بار در 14.2 ولت باشد.

 

 

3. باتری مناسب برای خودرو

عمر باتری
از باتری سوء استفاده نکنید

 

در هیچ صورت نیازی به مصرف انرژی بیشتر با باتری بر روی خودرو نیست ، البته اگر می خواهید عمر باتری را به حداکثر برسانید. در هر صورت ، شما قطعاً نباید باتری را بدون کمک متخصص عوض کنید. زیرا ممکن است نه تنها باتری را زودتر خراب کنید بلکه شبکه الکتریکی اتومبیل را نیز بسوزانید.

 

 

4- بررسی الکترولیت در باتری خودرو

الکترولیت باتری خودرو
بررسی الکترولیت موجود در باتری

 

به دلایلی بسیاری از رانندگان فراموش می کنند که الکترولیت موجود در باتری ها باید حداقل یکبار در 15 روز چک شود. در غیر این صورت ، اگر احتمال روشن شدن خودرو ماهی یا دو ماهی یکبار با صفحات تقریباً خشک در باتری است  چنین چیزی هرگز به نفع باتری نخواهد بود.

 

 

5. کنترل سطح شارژ در باتری را فراموش نکنید

کنترل شارژ باتری خودرو
کنترل سطح شارژ در باتری را فراموش نکنید.

سرانجام ، در هیچ حالتی نباید از چک کردن سطح شارژ در باتری غافل شوید. این کار باید هرماه انجام شود. اولاً ، "انگشت خود را روی پالس نگه دارید" و دوم ، برای مقایسه شاخص های خازنی و ولتاژ کنترل کنید. دومی نباید پایین تر از 12.5 ولت باشد. در غیر این صورت ، این بدان معنی است که باتری حداقل نیمی از شارژ خود را از دست داده است.شارژ به موقع ، مراقبت صحیح ، حفظ نظافت و نظارت منظم ،مدت زمان عمر باتری را حتی در مدل های باتری ارزان 1.5-2 یا حتی 2-3 برابر تمدید می کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید