درمان های خانگی برای گرفتگی پا در شب بخش اول

گرفتگی پا (یا گرفتگی عضلات پا)، که همچنین گرفتگی شبانه نامیده می شود، هرچند که افراد مسن و زنان حامله بیشتر مستعد ابتلا به این مشکل هستند، می تواند برای هرکس در طول دوره شب اتفاق بیافتد.

گرفتگی پا یا گرفتگی شبانه می تواند به دلایل زیادی ایجاد شود. و بدلیل اینکه می تواند خواب را برهم زده و برای بیماران، ناراحتی و درد بوجود آورد، بسیاری از مردم به دنبال رهایی از دست آن هستند. درمان گرفتگی پا می تواند بصورت مراقبت های پزشکی و یا راه حل های جایگزینِ طبیعی باشد. با این حال، در این مقاله، می خواهم تا تنها روی درمان های خانگی و طبیعی برای گرفتگی پا، که به شما در کاهش درد و ناراحتی کمک می کند، تمرکز کنم.
درمان های خانگیِ طبیعی برای گرفتگی پا در شب – راه حل جایگزینی که به شما آسودگی و آرامش قابل توجهی می دهد.(سیارک
گرفتگی پا یا گرفتگی شبانه می تواند بصورت چارلی هورس (سختی و گرفتگی دردناک ماهیچه ی پا و دست)، اسپاسم های دردناک، شناخته شود که در عضلات ساق پا ظاهر می شود. همانند نام آن، گرفتگی پا می تواند بیماران را در شب، هنگام تجربه اسپاسم های دردناک، از خواب بیدار کند. با این حال، به این معنا نیست که این مشکل در طول روز نمی تواند گریبانگیر شما شود. در واقع، بدلیل فعالیت های فیزیکی مانند دوچرخه سواری و دویدن، امکان آن وجود دارد که این بیماری در روز اتفاق بیافتد. این فعالیت ها می توانند به عضلات پای شما فشار وارد کنند. علاوه بر این، برخی از افراد که مجبور به انجام شغل هایی در حالت نشسته یا بدون تحرک می باشند، با خطرات بیشتری در رابطه با توسعه گرفتگی عضلانی روبرو هستند. این گرفتگی عضلانی که ناشی از سبک زندگی بی حرکت است، می تواند از چند ثانیه تا حدود 10 دقیقه طول بکشد. طبق متی هایلند، یک درمانگر فیزیکی و رئيس انجمن درمان فیزیکی (تن درمانی) نیویورک، دلایل و شرایط زیادی وجود دارند که خطر ابتلا به گرفتگی پا یا گرفتگی شبانه، اعم از کم شدن آب بدن یا مشکلات جدی تری از قبیل بیماری های کلیوی، را افزایش می دهند. علاوه بر این، گرفتگی پا می تواند توسط ورزش شدید، ترومای عضلات، نشستن در تئاتر شلوغ، یا ماندن پاهایتان برای مدتی طولانی در وضعیتی نامناسب، بوجود آید.(سیارک)  برخی از داروهای خاص آن شامل داروهای دیورتیک (که اغلب توسط افرادی که فشار خون بالایی دارند مصرف می شود)، کنترل بارداری و استروئیدها هستند. کمبود کلسیم و پتاسیم نیز منجر به گرفتگی پا می شود. آب و هوای سرد نیز یکی از علت ها می باشد. بسیاری از بیماران اغلب گرفتگی حاد شبانه را با سندرم پای بی قرار (RLS) اشتباه می گیرند. با این حال، RLS که مشکل جدی تر و مزمنی است با گرفتگی های حاد شبانه یا گرفتگی های پا تفاوت دارد. اگر شما RLS داشته باشید، ممکن است که احساس کشیدگی و ضربان مداوم را در پاهایتان تجربه کنید. شما می توانید گرفتگی پا را با انواع راه ها و روش ها، از جمله پچ، مسکن ضد درد (analgesic balm)، داروهای بدون نسخه، درمان کنید. گفته می شود که داروهای تسکین دهنده دردِ OTC که برای درمان گرفتگی های قاعدگی، مانندMidol و یک Pamprin، بکار می روند، می تواند در درمان گرفتگی های بدِ پاهایتان، موثر باشد. با این حال، شما همچنین با استفاده از درمان های خانگیِ طبیعی برای گرفتگی های پا در شب، قادر به درمان و جلوگیری از گرفتگی پا هستید، بعلاوه تمایل دارم که AllRemedies.com را به خوانندگان معرفی کنم. امیدوارم که شما بتوانید اطلاعات مفیدی که به شما در تسکین درد و ناراحتی کمک می کند، را پیدا کنید.
1. آب تونیک را با کینین بنوشید.
نشان داده شده است که آب تونیک با کینین، یکی از موثرترین درمان های خانگی برای گرفتگی پا در شب است که شما باید به یاد داشته باشید. FDA (اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا) به بیمارانی که مبتلا یه گرفتگی پا هستند توصیه کرده است که جهت یافتنِ آرامش و آسودگی قابل توجه، بهتر است که کینین مصرف کنند. برخی از گزارش ها، دوزهای بالایی از کینین را در دارویQualaquin که برای درمان گرفتگی پا استفاده می شود، پیدا کرده اند. با این حال، برخی از آزمایش های منتشرنشده به این نتیجه رسیده اند که حتی اگر بهبود اندکی در بیمارانی که کینین مصرف می کنند در مقایسه با کسانی که تنها دارونما مصرف می کنند، وجود داشته باشد، عوارض جانبی مانند وزوز گوش اغلب با گروهی از بیماران که کینین مصرف کرده اند در ارتباط است. هنگام استفاده از کینین باید توجه داشت که چنانچه برخی از درمان ها برای گرفتگی پا بی اثر نباشد، مهم است که قبل از استفاده، برای جلوگیری از هر گونه عوارض جانبی ناخواسته به دلیل مصرف بیش از حد، و نیز نظارت بر فواید و خطرات آن در افراد، با پزشکان مشورت شود.
2. کمپرس گرم (گاز و پارچه گرم، یا امثال آن که برای فشار وارد آوردن روی موضع محدودی بکار می رود)
یک بطری از آب داغ یا پد (تامپون یا بالشتک) گرمایشیِ الکتریکی می تواند یکی از بهترین درمان های خانگی برای گرفتگی پا در شب باشد.
دمای بالا عضله شما را شل، آزاد و راحت می کند، و احساس درد در پاهایتان را تسکین می دهد. برای تویت کلیک کنید.
با این حال، مهم است که هنگام استفاده از پدهای الکتریکی، به منظور جلوگیری از سوختن، به خواب بروید. وقتی شما از پدهای الکتریکی و یا یک بطری از آب گرم، برای درمان گرفتگی شبانه استفاده می کنید، شما باید ناحیه گرفتگی را با مقدار زیادی از پمادVapoRub ماساژ دهید. اگر شما می خواهید به نتیجه بهتری برسید و تسکین قابل توجهی برای درد گرفتگی بدست آورید، شما باید درمان را چند بار در هفته تکرار کنید.(سیارک
3. مصرف پتاسیم را افزایش دهید.
مهم است که بدانید که کمبود پتاسیم خطر توسعه ی گرفتگی های شب هنگام را در پاهایتان افزایش می دهد. بنابراین، شما بایستی بیشتر از غذاهایی را که دارای منبع عمده ای از پتاسیم هستند بخورید. میوه هایی که سرشار از پتاسیم هستند شامل شلیل، موز، زردآلو، خرما، انگور و کشمش، را می توان به عنوان نوعی از درمان های خانگی برای گرفتگی پا درنظر گرفت. بعلاوه، سبزیجاتی مانند کلم بروکلی و کلم سرشار از پتاسیم هستند و شما باید آنها را در رژیم غذایی خود وارد کنید. دیگر منابع عمده پتاسیم، گریپ فروت، پرتقال، گوشت خوک، ماهی های آب شور، و گوسفند می باشند. اما اگر شما نمی توانید پتاسیم کافی را از طریق رژیم غذایی تان بدست آورید، شما می توانید مکمل پتاسیم را بجای آنها مصرف کنید. قبل از مصرف این مکمل ها، شما باید با پزشک مشورت کنید که بدانید آیا مصرف بیش از حد این مکمل ها باعث عوارض جانبی ناخواسته می شود.(سیارک
4. آب کافی بنوشید تا آب بدنتان حفظ شود.
گرفتگی های شب هنگام می تواند باعث کم شدن آب بدن شود. این بدان معنی است که شما باید به اندازه کافی آب در طول روز به منظور درمان و جلوگیری از گرفتگی های پا در شب، بنوشید. با این حال، آیا چه مقدار آب را شما باید در طول مدت روز بنوشید؟ با توجه به کلینیک مایو، زنان باید 2.2 لیتر آب بنوشند، در حالیکه مردان روزانه نیاز به 3 لیتر آب دارند. شما می توانید از روی شفافیت ادرارتان تشخیص دهید که آیا شما آب کافی مصرف کرده اید یا نه. ادرار روشن، به معنی داشتن آب کافی است. از سوی دیگر، ادرار زردرنگ کمبود آب را نشان می دهد. اگر شما می خواهید آب بدنتان را حفظ کنید، شما باید مصرف الکل را محدود کرده و یا از مصرف آن اجتناب کنید. نوشیدن الکل بسیار زیاد، بدن را به خروج مایعات ترغیب کرده و وضعیت گرفتگی را بدتر می کند. محدود کردن مصرف الکل، راهی عالی برای اینکه چگونگه آب بدنتان را حفظ کنید و اینکه چگونه به نفع سلامت کلی شما است، می باشد.(سیارک
5. از شر ملحفه های سفت خلاص شوید.
گفته می شود که روکش ها یا ملحفه های سفت می توانند هنگام خواب سبب اشاره ی انگشتان پای شما، بصورت ناخودآگاه به سمت پائین شوند. این حرکت غیرمناسب می تواند منجر به گرفتگی های عضلات ساق پا شود. بنابراین، در میان درمان های خانگی موثر برای گرفتگی های پا در شب، شما باید ملحفه های شل تری را انتخاب کنید تا خطر ابتلا به اشاره انگشت پا (toe pointing) و توسعه گرفتگی های پا را کمتر کنید.
6. از نوار صابونی مشابه با صابون های معمولی متل (Motel) برای درمان گرفتگی های پا استفاده کنید.
اگر شما خواستار درمانی های خانگی برای گرفتگی های پا هستید، تمایل دارم به شما استفاده از یک نوار صابونی معمول در متل ها، به منظور ناپدید کردن گرفتگی های پا، را توصیه کنم. شما فقط باید صابون مایع هایپوآلرژنیک (اندکی حساسیت‌زا) را بر روی مرکز گرفتگی تان استفاده کنید. در این روش، چگونگی خلاص شدن از دست گرفتگی های پا عجیب و غریب است، این طور نیست؟ با این حال، بطور شگفت آوری کار می کند. دلیل احتمالی آن می تواند این باشد که زمانیکه آنرا بر روی ساق پا قرار می دهید، صابون، مولکولی ایجاد می کند که احتمالا از ژل صابون منتشر می شود. در نتیجه، به شما آرامش قابل توجهی می دهد. این مولکول قادر به پخش شدن در هوا است.

7. شیر گاو بنوشید.
به عنوان یکی از درمان های خانگی موثر برای گرفتگی های پا یا گرفتگی های شبانه، شما باید شیر گاو بنوشید. دلیل احتمالی آن می تواند این باشد که شیر گاو منبع عظیمی از کلسیم است. بنابراین، شیر گاو به بیماران مبتلا به گرفتگی های عضلانی برای یافتن آرامش قابل توجه کمک خواهد کرد. علاوه بر این، همچنین شیر غنی از فسفر است. فقدان فسفر به گرفتگی های عضلانی منجر می شود یا شرایط را بدتر می کند. اگر شما می خواهید درد و ناراحتی های ناشی از گرفتگی های پایتان را کم کنید، شما روزانه باید شیر گاو بنوشید، و نتیجه چشمگیر آنرا ببینید.

پست های مرتبط : 

درمان های خانگیِ طبیعی برای گرفتگی پا در شب بخش اول

درمان های خانگیِ طبیعی برای گرفتگی پا در شب بخش دوم

درمان های خانگیِ طبیعی برای گرفتگی پا در شب بخش سوم

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید