مغز تنها چیزی نیست که ضریب هوشی را تعیین می کند

در
4 قسمت بدن که می تواند نشان دهد چقدر باهوش هستید
مغز شما تنها چیزی نیست که ضریب هوشی شما را تعیین می کند.

رابطه قد با ضریب هوشی

در یک مطالعه، محققان دانشگاه براون و دانشگاه پرینستون اظهار داشتند كه افراد قد بلندتر ممكن است از افراد كوتاه قد درآمد بیشتری بدست آورند زیرا باهوش تر هستند. نویسندگان از مجموعه داده های دولت استفاده کردند که از قد ، وزن ، هوش ، تجربه تحصیلی و حقوق افراد متولد شده در ایالات متحده یا مقیم ایالات متحده در سال 1958 و 1970 از بدو تولد تا بزرگسالی جمع آوری شده است.
 
نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل دقیق آنها نشان داد که افرادی که در دوران کودکی قد بلند تری داشتند در تست های شناختی عملکرد بهتری داشتند. بعلاوه ، افراد بلند قد تمایل به مشاغل با حقوق بالاتر داشتند که به هوش بیشتر و مهارت های کلامی و پیشرفته تر احتیاج داشت. محققان همچنان از ارتباط بین قد و هوش مأیوس شده اند ، اما برخی گمان می کنند ژنتیک یا مراقبت های اولیه کودک می تواند نقش تأثیرگذاری بر مغز داشته باشد. 
 

رابطه چپ دست یا راست دستی با ضریب هوشی

4 قسمت بدن که می تواند نشان دهد چقدر باهوش هستید
دست غالب شما ممکن است به طور خودکار نبوغ شما را نشان ندهد ، اما می تواند مزایای آن را داشته باشد. در حقیقت ، چپ ممکن است (بدون هدف در نظر گرفته شده) در بهره‌مندی از مزایای شناختی بیشتری نسبت به راست برخوردار باشد. یک مطالعه از دانشگاه آتن حدود 100 دانشجو و فارغ التحصیل دانشگاه ،50 چپ دست و 50 راست دست گرفت و دو تست شناختی به آنها داد. در یک آزمایش از شرکت کنندگان را به چالش کشید تا در سریع ترین زمان ممکن گروهی از حلقه ها را دنبال کنند و در آزمایش دوم شامل توالی شماره نامه ها بود. در هر دو آزمایش ، چپ دست ها بهتر از افراد راست دست بودند که نشان می دهد حافظه کاری قوی و انعطاف پذیری ذهنی دارند. برخی از متخصصان گمان می کنند این توانایی های شناختی ممکن است به این دلیل باشد که افراد چپ دست می توانند هر دو طرف مغز خود را با سرعت بیشتری برای پردازش اطلاعات استفاده کنند.
 

رابطه چاقی با ضریب هوشی

4 قسمت بدن که می تواند نشان دهد چقدر باهوش هستید

چربی بالا در بدن  می تواند در بسیاری از جنبه های بهزیستی کلی شما ، از فشار خون تا سلامتی قلب و احتمالاً عملکرد شناختی شما تأثیر داشته باشد. در یک مطالعه پنج ساله از بیش از 2200 بزرگسال ، محققان دریافتند که افرادی که شاخص توده بدنی آنها (BMI) 20 یا کمتر است (دامنه BMI سالم 18.5-24.9 است) می توانند 56 درصد کلمات را در یک آزمون واژگان به یاد بیاورند ، در حالی که شرکت کنندگان چاق (BMI 30 یا بالاتر) فقط 44 درصد را به یاد داشتند. علاوه بر این ، یادآوری سوژه های بعدی هنگام آزمایش مجدد پنج سال بعد به 37.5 درصد کاهش یافت. دکتر ماکسیم کورنوت ، نویسنده اصلی این مطالعه ، این تئوری را تأیید کرد که هورمونهای چربی می توانند به سلولهای مغزی آسیب بزنند. "توضیح دیگر می تواند این باشد که از آنجا که چاقی به دلیل ضخیم شدن و سخت شدن رگ های خونی ، یک عامل خطرناک قلبی عروقی شناخته شده است، خون رسانی به مغز با اختلال مواجه می شود.
 

رابطه سر بزرگ با ضریب هوشی

4 قسمت بدن که می تواند نشان دهد چقدر باهوش هستید

هیچ کس دوست ندارد "کله گنده" خوانده شود ، اما به معنای واقعی کلمه داشتن یک سر بزرگ ممکن است شما را باهوش تر کند. مطالعه  منتشر شده در Molecular Psychiatry بیش از 500000 نفر در بریتانیا ارزیابی شناختی و فیزیکی و همچنین بررسی نمونه خون ، ادرار و بزاق را دادند. محققان دریافتند افرادی که دارای سر بزرگتر از زمان تولد و به عنوان شیرخوار داشتند ، در آزمونهای استدلال عددی کلامی از امتیاز بالاتری برخوردار بودند و احتمال بیشتری برای دریافت مدرک دانشگاهی داشتند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ممکن است بسیار باهوش تر از آن چیزی باشید که فکر می کنید

در

واقعیت اثبات شده علمی : افرادی که بعضی وقت ها دوست دارند کلمه ای قاطع را در گفتار خود وارد کنند ، باهوش تر از دیگران هستند. همین مورد در مورد عاشقان گربه نیز صدق می کند: صاحبان حیوانات خزدار سطح قابل توجهی از رشد ذهنی را نشان داده اند . اما26

 

sayarak.com نتایج تحقیقات اخیر را مورد بررسی قرار داد و فهمید که افراد تیزهوش چه تفاوتی دارند. عادات خود را با علائم موجود در لیست ما مقایسه کنید - ممکن است شما بسیار باهوش تر از آن چیزی باشید که فکر می کنید.

 

خیلی سریع قدم می زنید  

بین سطح هوش و سرعت پیاده روی ارتباط مستقیمی وجود دارد: گام های سریع بر توانایی های شناختی یک شخص تأثیر می گذارد. معلوم شد افرادی که به سرعت قدم می زنند ، در ضریب هوشی، ​​16 امتیاز بالاتر از افرادی دارند که ترجیح می دهند آهسته حرکت کنند.

 

برای دوستداران پیاده روی های پر سرعت ، یک خبر خوب دیگر وجود دارد: کسانی که از کودکی به سرعت قدم می زنند ، کندتر پیر می شوند. این مسئله هم در علائم بیرونی پیر شدن و هم درونی صدق می کند.

 

دوش های بسیار گرم را دوست ندارید

هیچ کس حمام های گرم و آرامش بخش را رد نمی کند، اما در اینجا عشق به آب سرد برای ذهن مفیدتر بود. اگر برای شستشو از آب سرد استفاده می کنید ، دوش آب سرد معمولی حافظه و عملکرد مغز را به طور کلی بهبود می بخشد ، باعث تشویق و تأمین انرژی اضافی در طول روز می شود. همین امر در مورد "پیاده روی در سرما" نیز صدق می کند: عاشقانی که به درون سرما می روند می توانند ذهن سالم و تیز داشته باشند.

 

اختلال دوقطبی دارید

این بیماری تنها 2.5 درصد از جمعیت جهان را درگیر می کند. اگرچه اختلال دو قطبی بر عملکرد مغز تأثیر منفی می گذارد ، اما افراد مبتلا به این بیماری ضریب هوشی بالاتری را نشان می دهند . به عنوان مثال ، وینسنت ون گوگ و ارنست همینگوی دارای اختلال دوقطبی بودند ، اما این بیماری مانع از تبدیل شدن آنها به هنرمندان عالی نشد. اختلال دو قطبی در کودکانی که موسیقی ، نقاشی یا زبانهای خارجی را مطالعه می کنند تأثیر ویژه ای دارد: کودکان مبتلا به این بیماری نتایج بهتری در این دروس نشان می دهند.

 

نسبت به احساسات دیگران حساس هستید

ذهن نه تنها با ضریب هوشی بالا (IQ) مشخص می شود بلکه هوش هیجانی (EQ) از اهمیت بالایی برخوردار است . این EQ توسعه یافته است که باعث می شود فرد بتواند استرس را تجربه کند ، دیگران را بهتر درک کند و روحیه افراد را حتی بدون کلمات احساس کند. درست است ، که تقریباً از نظر جسمی احساسات غریبه ها را حس می کنید و حتی می توانید با عصبانیت شخص دیگری به طرز دردناکی واکنش نشان دهید اما به نوبه خود ، کسانی که مایل به برقراری ارتباط با افراد جدید هستند و از تجربه دیگران یاد می گیرند ، در طول زندگی بسیار مفیدتر خواهند آموخت.

 

کارهای روزمره را برای کارهای مهم ترک نمی کنید

افراد باهوش انجام کارهای روزمره را برای کارهای مهم ترک نمی کنند - غالباً آنها نمی خواهند مهمترین کارهایی را که الان باید انجام شود انجام دهند. نکته این است که تعلل یکی از ابزارهای قدرتمند برای افراد با هوش بالا است. در طی حواس پرتی از فعالیت های اصلی ، اولاً ، مغز ، در مرحله اول به حل وظایف اصلی در پس زمینه ادامه می دهد و ثانیا ، ایده های جدیدی را برای اجرا جستجو می کند.

بنابراین چنین غفلت از فعالیتهای مهم نه برای استراحت بلکه یادگرفتن چیزهای جدیدی است که به خلاقیت کمک می کند.

 

صدای جویدن شما را آزار می دهد

یک مطالعه جدید نشان داد که برخی از افراد می توانند صداهای ناخوشایند را فیلتر کرده و بسیار دردناک به آنها واکنش نشان دهند. لیست صداهای آزار دهنده از قبیل خوردن ، جویدن ، صدای بلند تنفس یا حتی صدای قلم روی کاغذ. نگرش عجیب غریب به صداهای خاصی mizofoniey نامیده می شود، و در حال حاضر یک اختلال روانی است که تاثیر نامطلوبی بر ادراک از دیگران می گذارد، اما در همان زمان نشان می دهد افرادی که از هوش هیجانی بالایی برخوردارند ، تمایل به ناتوانی در فیلتر کردن اطلاعات حسی نامربوط مثل این صدا های ناخوشایند دارند

 

دوست ندارید پیام بنویسید

معلوم شد که استفاده از پیام های متنی و ایمیل می تواند ضریب هوشی را حداقل 10 امتیاز کاهش دهد: به عنوان مثال ، تأثیر منفی پیام های اس ام اس حتی از اثر برخی داروها قوی تر است. کسانی که نمی توانند بدون مکاتبات زندگی کنند ، تمرکز در یک کار خاص را دشوار می کنند ، زیرا مغز آنها به جای هر کار دیگری ، آمادگی مداوم برای پاسخ دادن به یک پیام را دارد.

بعلاوه سوءاستفاده از پیام کوتاه پیامد ناخوشایند دیگری را نیز به دنبال دارد : سواد رو به زوال است و واژگان رو به زوال است ، زیرا هر گجت دارای ویژگی جایگزینی خودکار است که خطاها را برای کاربر تصحیح می کند.

 

با خودتان صحبت می کنید

ممکن است فکر کنید که سخن گفتن با خود باعث می شود شما دیوانه به نظر برسید ، اما در واقعیت ، این ممکن است نشانه مهارت بالاتر تفکر ، حافظه و ادراک باشد. در یک تحقیق از دانشگاه ویسکانسین و دانشگاه پنسیلوانیا ، محققان از شرکت کنندگان خواستند تا اشیاء را به خاطر بیاورند و پیدا کنند. آنهایی بهتر بودند که لیستی از موارد را با صدای بلند برای خود گفته بودند. "، زبان فقط یک سیستم ارتباطی نیست، زبان را می توانید در ادراک، تفکر و تقویت کننده حافظه مهم بدانید . با آواز خواندن نام اشیاء آشنا ، "شما در حال فعال کردن خصوصیات بینایی در مغز هستید تا به شما در یافتن آنها در حافظه کمک کند."

 

نمی توانید بدون شکلات زندگی کنید

شکلات های ساخته شده از دانه های کاکائو ی واقعی نه تنها شما را خوشحال می کنند بلکه برای سیستم قلبی عروقی مفید هستند. معلوم شد که شکلات طبیعی تأثیر مثبتی در سرعت پردازش اطلاعات دارد ، حافظه را بهبود می بخشد و به افزایش توجه کمک می کند.

 

خوردن شکلات های با کیفیت بالا، خطر زوال عقل را در پیری کاهش می دهد. ما سوء استفاده از شیرینی ها را ترغیب نمی کنیم ، زیرا وزن اضافی فقط بر توانایی های ذهنی تأثیر منفی می گذارد . اما استفاده متوسط ​​و منظم از شکلات طبیعی به هوشمندتر شدن و کارآمدتر شدن شما کمک خواهد کرد.

 

از خود انتقاد می کنید

ما تمایل داریم فکر کنیم که افراد باهوش اعتماد به نفس دارند ، چرا وقتی اینقدر باهوش هستند، این گونه عمل نمی کنند؟ اما تحقیقات نشان می دهد که شاید اینگونه نباشد. در یک مطالعه برجسته 1999 از دانشگاه کرنل، دانشمندان دریافتند که افراد بی کفایت می توانند بی کفایتی خود را، به رسمیت نشناسند. این امر به عنوان اثر Dunning-Kruger معروف شده است. دیوید داونینگ ، نویسنده مطالعه نوشت: که افراد بسیار ماهر تمایل به دست کم گرفتن توانایی های خود دارند. افراد هوشمند می توانند وقتی چیزی را نمی دانند تشخیص دهند ، در واقع ، آنها فقط می دانند که دانش بیشتری در آنجا وجود دارد.

 

میز شلوغ دارید

شما فکر می کنید کسی که باهوش است، مرتب و منظم است و همه چیز را در فضای کاری خود مرتب می کند - اما این طور نیست. در آزمایشی از دانشگاه مینه سوتا ، افراد در یک محیط آشفته با ایده های خلاقانه تری نسبت به کسانی که در یک فضای مرتب بودند عمل می کردند.  

تنهایی را دوست دارید

محققان انگلیس و سنگاپور از 15000 نفر بین 18 تا 28 سال خواستند نظرسنجی و آزمایش ضریب هوشی را انجام دهند. آنها دریافتند که افراد بسیار باهوش اگر بیشتر با دوستان خود معاشرت کنند ، از زندگی خود راضی نیستند. نویسندگان این تئوری را مطرح كردند كه این قطع ارتباط به دلیل اصطكاك تکاملی بین مغز و محیط اجتماعی ماست. نویسندگان این مطالعه به ایندیپندنت گفتند: "اجداد ما به عنوان شکارچیان در گروههای کوچک حدود 150 نفر زندگی می کردند.". "در چنین تنظیماتی ، تماس مکرر با دوستان مادام العمر و متحدین احتمالاً برای بقا و تولید مثل برای هر دو جنس ضروری بود.

کارول گراهام ، محقق موسسه بروکینگز که با این مطالعه ارتباطی ندارد ، همچنین فکر می کند که یافته ها حاکی است که ، "افرادی که هوش بیشتری دارند و توانایی استفاده از آن را دارند ... احتمالاً زمان زیادی را برای معاشرت سپری نمی کنند ، زیرا آنها روی چیز های دیگر متمرکز می شوند." 

 

فکر کردن درباره چیزهای پیچیده شما را غافلگیر می کند 

و نه تنها در مورد معنی زندگی: هرگونه تفکر در مورد چیزهای جهانی و غیرقابل درک ، به عنوان مثال ، در مورد اندازه جهان ، نشانگر هوش بالا است. افراد باهوش به سادگی نمی توانند در افکار خود متوقف شوند و به سؤالات بسیار مهمی نیاز دارند.

برخلاف افراد با ضریب هوشی متوسط ​​، افراد هوشمند به هر دلیلی از جمله سرنوشت خود یا سرنوشت سیاره خود بسیار بیشتر نگران می شوند ، در حالی که دیگران به مسائل دنیوی تر و مشکلات روزمره علاقه مند هستند.

 

آیا با عادات و خصوصیات خود مطابقتی پیدا کردید؟ به ما بگویید که آیا تاکنون یک آزمون ضریب هوشی را گذرانده اید و چه نتیجه ای گرفته اید؟

نظرات

در ادامه بخوانید...

فکر می کنی با هوشی ؟ تست ساده

در

فکر می کنی با هوشی تست به ظاهرساده
 با سوالات تست هوش زیر که به ظاهر ساده هستند می خواهیم دقت و هوش خودمان را بسنجیم مخصوصا اگر فکر می کنیم که باهوش هستیم و یا از دیگران باهوش تریماین گوی و این میدان.

خوب شایداین تست هوش برای خیلی ها ساده باشه اما بعضی از آدما اصلا حوصله ندارن یک کم زمان بذارن و فکر کنند. جواب در بخش نظرات می آید.

فکر می کنی با هوشی تست به ظاهرساده

فکر می کنی با هوشی تست به ظاهرساده
فکر می کنی با هوشی تست
فکر می کنی با هوشی تست
فکر می کنی با هوشی تست
فکر می کنی با هوشی تست به ظاهرساده
فکر می کنی با هوشی تست

نظرات

۱۳۹۸/۳/۲۷سلام. جواب ها را می توانیم در انتهای هر پست ها بگذاریم اما فکر کردیم کمی برای کاربران چالش برانگیز باشد.و کاربران برای رسیدن به جواب هر تست تعمق کنند.بعد از رسیدن به جواب می بینند که هر کدام از تست ها چقدر ساده بوده ! شما جواب هایی که بنظرتان می رسد را می توانید در بخش نظرات بگذارید.

۱۳۹۸/۳/۲۶با سلام جواب معماهای این سایت کجاست نمیتونم پیداشون کنم؟؟؟

۱۳۹۸/۳/۲۶جواب این معما۶ا رونمی تونم پیدا کنم کجاست؟؟؟

در ادامه بخوانید...

چرا هوش انسان قرن بیست و یکم پیوسته در حال کاهش است

در
هوش انسان قرن بیست و یکم پیوسته در حال کاهش است.چرا در قرن بیست و یکم ، ضریب هوشی مردم به طور گسترده کم شده است (دانشمندان توضیح می دهند)
امروز می توانیم هر ثانیه اطلاعات را پیدا کنیم. بدون ترک خانه خود تحصیل کنید و با افراد در سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم. با این وجود،به نظر دانشمندان، هوش انسان قرن بیست و یکم پیوسته در حال کاهش است
 
ما در sayarak.com از این واقعیت ناراحت هستیم که همسالان ما در 30 سال پیش باهوش تر بودند و ضریب هوشی بالاتری داشتند!می خواهیم بفهمیم که چرا این اتفاق می افتد و آیا نیاز فوری داریم تلفن های هوشمند را کنار بگذاریم و کتاب را در دست بگیریم؟ 
 

آیا هوش انسان قرن بیست و یکم پیوسته در حال کاهش است

چرا در قرن بیست و یکم ، مردم به طور گسترده احمق شدند
دانشمندان چندین دهه با کمک تست ضریب هوشی ، تغییرات سطح هوش افراد گروههای سنی مختلف را ردیابی کرده اند. به طور متوسط ​​100 امتیاز است و ضریب هوشی کمتر از 70 اغلب به عنوان عقب ماندگی ذهنی به شمار می آید.
 
از سال 1909 تا 2013 ، بشریت به لطف بهبود شرایط زندگی ، دسترسی به آموزش و توسعه فناوری ، باهوش تر شدند . این پدیده آماری اثر فلین نامیده می شود. با این حال ، از دهه 90 ، نرخ رشد شاخص ضریب هوشی شروع به کاهش می کند و از سال 2013 ، رشد با رکود جایگزین شده است.
 
این روند توسط محققان در سراسر جهان مشاهده می شود . در سال 2000 ، ضریب هوشی متوسط ​​جهانی 90.31 امتیاز بود. دانشمندان پیش بینی می کنند که تا سال 2050 این میزان به 86.67 امتیاز سقوط کند. اگر با چنین سرعتی پیش برویم ، در یک قرن و نیم آینده، یک فرد بالغ دارای عقل یک کودک 9 ساله خواهد بود.
 

اینترنت جایگزین حافظه شده است

چرا در قرن بیست و یکم ، مردم به طور گسترده احمق شدند
دلایل کاهش جهانی اطلاعات ناشناخته است. اما امروز ، کارشناسان در حال انجام تحقیق و فرضیه هستند. به گفته یکی از آنها ، توانایی های ذهنی ما از  این واقعیت رنج می برد که ما به طور فزاینده به تلفن های هوشمند و اینترنت وابسته هستیم.
 
در واقع ، اکنون نیازی به یادآوری اطلاعاتی نیست که تقریباً بلافاصله در شبکه پیدا می شود. دیگر نیازی نیست که بتوانید در ذهن خود حساب کنید یا جاده را به خاطر بسپارید ، زیرا یک ماشین حساب و یک پیمایشگر GPS وجود دارد. در نتیجه ، یک دانشمند برجسته در یک بازی روشنفکری با یک تلفن هوشمند مدرسه ای بی دقتی مدرسه را از دست می دهد.
همه اینها انسان مدرن را از انگیزه آموزش مغز خود محروم می کند. حافظه مزایای خود را از دست داده است.
 
اکولوژی بد
چرا در قرن بیست و یکم ، مردم به طور گسترده احمق شدند
شرایط نامطلوب محیطی روی مغز جنین تأثیر می گذارد . ضریب هوشی کودکان 4-6 ساله متولد شده در آلوده ترین مناطق ایالات متحده ، 2 امتیاز پایین تر از همسالان خود در شهرهایی با بوم شناسی بهتر بود.
محققان می گویند ، تولید گازهای مضر به جو باعث كاهش هوش در افراد در هر سنی می شود . گازهای گلخانه ای باعث کاهش غلظت ، حافظه و مهارت های تصمیم گیری می شوند.
مطالعات انجام شده در چین با مشارکت 20 هزار نفر نشان داد که هوای آلوده در درجه اول بر توانایی ریاضیات و مطالعه زبانها تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، مردان نسبت به زنان نسبت به اثرات آن حساسیت بیشتری دارند. در گروه خطر ویژه ، افراد بالای 64 سال که در معرض خطر بالای دی اکسید کربن موجود در جو هستند ، دچار زوال عقل می شوند.
 
چه کاری انجام دهیم؟ متأسفانه ، بهبود اوضاع زیست محیطی ، به ویژه در شهرهای بزرگ ، فرایندی طولانی و دشوار است. اما امروزه متخصصان توصیه می کنند هوای تازه بیشتری تنفس کرده و فیلترهای تمیزکاری را در خانه ها و دفاتر نصب کنید.
 
افراد موفق کمتر می شوند
چرا در قرن بیست و یکم ، مردم به طور گسترده احمق شدند
در کشورهای توسعه یافته ، زنانی که سطح تحصیلات بالایی دارند و حرفه ای موفق دارند به طور فزاینده ای از داشتن فرزند خودداری می کنند یا فقط یک فرزند دارند. در حالی که در گروه های اجتماعی کم درآمد ، سبک زندگی به گونه ای است که میزان فرزند آوری بیشتر است. فقط این بدان معنا نیست که کودکی از یک خانواده تحصیل کرده باهوش تر از یک پسر روستایی است.
 
این فرضیه را که هوش بستگی به عوامل ژنتیکی ( "مردم هوشمند بچه های هوشمند بدنیا می آورند")، بسیاری از دانشمندان امروز زیر سوال برده اند. در همین زمان ، کودکان خانواده های "هوشمند" (با تعداد فرزند کمتر) فرصت های بیشتری برای دریافت آموزش و پرورش هوش دارند. بنابراین ، کاهش نرخ تولد در بین جمعیت مرفه جامعه می تواند بر ضریب هوشی جهانی تأثیر بگذارد.
 

غذای چرب و شیرین

چرا در قرن بیست و یکم ، مردم به طور گسترده احمق شدند
رژیم غذایی متوسط ​​ساکن زمین در طی 100 سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است. این هم مغز را تحت تأثیر قرار داد. براساس داده های سازمان جهانی غذا سازمان ملل متحد ، بشر در 50 سال گذشته شروع به مصرف بیشتر چربی و قند کرده است.
 
مغز نه تنها هنگامی که مقدار زیادی فرآورده های حاوی قند مصرف می کنید کندتر می شود - میوه ها به مقدار زیاد نیز بر فعالیت آن تأثیر منفی می گذارند.
 
چربی های اشباع (گوشت قرمز، محصولات لبنی، نارگیل و روغن نخل) زنجیره عصبی که مسئول انگیزه هستند را را از بین می برد. اما برعکس ، اسیدهای چرب امگا 3 موجود در ماهی ، دانه و آجیل از سلولهای عصبی در برابر آسیب محافظت می کنند.
 

نوبت به تجدید نظر تست های ضریب هوشی رسیده است

چرا در قرن بیست و یکم ، مردم به طور گسترده احمق شدند
محققان نتیجه می گیرند که روش های اندازه گیری سطح هوش ممکن است ارزش تجدید نظر داشته باشد . فن آوری های جدید، زندگی یک فرد را تغییر داده است ، و مغز در حال سازگاری با محیط جدید است. ناگزیر ، برخی کارکردها اهمیت کمتری پیدا می کنند و نقش تفکر خلاق افزایش می یابد.
 
این پیشرفت تخیل و توانایی های خلاقانه در قرن بیست و یکم است که به چشم می خورد. افراد موفق قادر به ایجاد ایده های تازه هستند. استانداردهای تست ضریب هوشی تعیین شده در قرن گذشته ممکن است به سادگی منسوخ شود.
 
استاد روانشناسی کالج کینگ کالج لندن رابین موریس گفت: "من فکر می کنم باید در طول زمان ، مردم در ارتباط با استفاده از فن آوری هایی مانند ، به عنوان مثال شبکه های اجتماعی ، از تجربه فکری متفاوتی نسبت به اجداد خود برخوردار شوند. نحوه ظهور هوش آنها نیز تغییر کرده است. روشهای آموزش باید با این تغییرات سازگار شوند. "
 
احتمالاً ، هنوز هم باید از ماشین حساب استفاده کنید. درعوض ، دانشمندان توصیه می کنند که بیشتر اوقات تلفن هوشمند را کنار بگذارید و کتاب را در دست بگیرید.
 
هک کردن زندگی: نحوه حفظ مغز در شکل
 
 
"معلمان من در درجه اول کتاب و سپس والدین بودند. "
چرا در قرن بیست و یکم ، مردم به طور گسترده احمق شدند
ایلان ماسک
معلمان در دانشگاه استنفورد به دانشجویان خود توصیه می کنند برای پیشرفت تفکر و تخیل داستان های علمی در رشته های مختلف بخوانند. مدیر SpaceX ، ایلان ماسک ، در کودکی روزانه 10 ساعت به خواندن چنین ادبیاتی را سپری می کرد. با این حال ، همانطور که معلوم شد ، شیفتگی کتاب با هر ژانری فعالیت مغز را تحریک می کند.
 
و نه تنها مطالعه و تحلیل متفکرانه متن مفید است ، بلکه خواندن برای لذت بردن نیز مهم است. وقتی می خوانیم ، به لطف "اثر غوطه وری" ، خودمان را به جای یک قهرمان تصور می کنیم. این قسمت هایی از مغز را که قبلاً درگیر نبودند فعال می کند. هنگام تماشای تلویزیون یا بازی های رایانه ای ، این اثر مشاهده نمی شود.
 
نظر شما در مورد تست های ضریب هوشی چیست؟ آیا باید به آنها اعتماد کنیم؟
 

نظرات

در ادامه بخوانید...

5 اسطوره راجع به مغز انسان که مردم به دلایلی همچنان به آنها اعتقاد دارند

در
مغز انسان چیست؟ چگونه کار می کند؟ ما محبوب ترین اسطوره ها را درباره مغز مشاهده کرده ایم.
 
افسانه شماره 1. ما 10٪ مغز را استفاده می کنیم
این یک مغالطه است ما در مورد ساختار پیچیده مغز توضیح نخواهیم داد. ما برعکس آن را اثبات می کنیم. طبیعت در روند تکامل از شر اندام های بی استفاده خلاص می شود.بنابر این اگر مغز تقریباً کار نکند ، برای نسل ها اندازه و حجم آن کاهش می یابد. یعنی حجم مغز یک فرد مدرن چندین برابر کوچکتر از اجداد دور می باشد. اما این طور نیست. بنابراین ، مغز انسان صددرصد کار می کند.
 
افسانه شماره 2 . ضریب هوشی به حجم مغز بستگی دارد
این امر در عمل تأیید نشده است. فقط بخشی از مغز وظیفه کار هوش را بر عهده دارد و روند تفکر نه چندان به تعداد سلولها بستگی دارد بلکه به کار با کیفیت اتصالات عصبی بستگی دارد. علاوه بر کار فکری ، مغز مسئول تنفس ، ضربان قلب ، احساسات ، غرایز و موارد دیگر نیز هست. حجم مغز و هوش با هم ارتباط ندارند.
 
افسانه شماره 3. سلولهای عصبی بهبود نمی یابند
این عبارت از کودکی برای ما آشنا بوده است. یک توهم غافلگیرانه و سرسختانه. در هر ارگانیسم زنده ، تمام سلولهای زنده می میرند و جایگزین سلولهای جدید می شوند! اگر اینگونه نباشد ، چگونه افراد می توانند از سكته مغزی و صدمات مغزی آسیب زا بهبود یابند؟
 
افسانه شماره 4. سلول های خاکستری مغز
این درست است ، اما برای مغز مرده، در یک فرد زنده ، مغز به دلیل تعداد زیاد رگ های خونی که همه چیز لازم را تأمین می کنند ، قرمز است.
 
افسانه شماره 5. داستان های دیگر
حدس و گمان های بسیاری در مورد یکی از شگفت انگیزترین و غیرقابل درک ترین اعضای بدن وجود دارد. آنها می گویند که هوش با افزایش سن ضعیف می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

دانشمندان ژن هوش انسانی را در میمون قرار می دهند

در
دانشمندان ژن هوش انسانی را در میمون قرار می دهند
دانشمندان ژن هوش انسان را در ژن های میمون قرار می دهند. سایر دانشمندان نگران هستند.(خدا بداد ما انسان ها برسد)
دانشمندان ژن  هوش انسان را به ژن میمون ها اضافه می کنند - این تحقیق مانند چیزی است که در فیلمی مانند Rise of the Planet of the Apes(فیلم ظهور سیاره میمون ها) می بینید. اما محققان چینی دقیقاً همین کار را انجام داده اند و در یک مطالعه منتشر شده در ماه مارس در مجله چینی National Science Review ، خاطرات کوتاه مدت میمون ها را بهبود بخشیده اند . در حالی که برخی از کارشناسان تأثیرات را به عنوان جزئی ارزیابی کردند ، نگرانی در مورد این تحقیق ادامه دارد.
 
هدف از این کار ، به رهبری متخصص ژنتیک، بینگ سو از مؤسسه جانورشناسی کونمینگ ، بررسی چگونگی ژن مرتبط با اندازه مغز ، MCPH1 ، می تواند در تکامل ارگان در انسان نقش داشته باشد. تمام نخبگان دارای تنوع این ژن هستند. با این حال ، در مقایسه با سایر نخبگان ، مغز ما بزرگتر ، پیشرفته تر و کندتر برای توسعه است. محققان این سوال را می پرسیدند که آیا تفاوتهایی که در نسخه انسانی MCPH1 تکامل یافته است ممکن است مغزهای پیچیده تر ما را توضیح دهد.
 
سو و تیمش 11 جنین میمون روسوس ماکائک را با ویروس حامل نسخه انسانی MCPH1 تزریق کردند . مغز میمونهای ترانس ژنیک - آنهایی که ژن انسانی دارند - با سرعتی آهسته تر شبیه به یک انسان رشد می کنند تا آنهایی که در میمون های عاری از تراریخته وجود دارند. و در زمانی که 2 تا 3 سال سن داشتند ، میمون های تراریخته بهتر عمل می کردند و سریعتر در تست های حافظه کوتاه مدت که شامل رنگ ها و اشکال مطابقت بود ، سریعتر جواب می دادند. با این حال ، هیچ تفاوتی در اندازه مغز و رفتارهای دیگر وجود نداشت. 
 
اما نتایج آن چیزی نیست که جامعه علمی را حیرت زده کرده است. برخی از افراد اخلاق وارد کردن ژن مغز انسان به میمون را مورد سوال قرار می دهند - اقدامی که ربکا واکر ، زیست شناس در دانشگاه کارولینای شمالی ، معتقد است می تواند آغاز شیب لغزنده به سمت تحریک حیوانات با هوش انسانی باشد. در مقاله ای در سال 2010 ، جیمز سیكلا ، متخصص ژنتیك دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو ، و مربیان این سؤال را مطرح کردند که آیا یک میمون انسانی در جامعه خود جای می گیرد یا به دلیل ژنهای تغییر یافته خود در شرایط غیر انسانی زندگی می کند. 
 
برای توجیه کار ، سو و نویسندگانش گفتند که می تواند بینشی در مورد اختلالات عصبی و اجتماعی - ارائه دهد اما آنها این برنامه ها را توصیف نمی کنند. واکر می گوید: "من واقعاً چیزی را در مقاله نمی بینم که باعث شود فکر کنم که [آزمایش] لزوماً ایده خوبی بود." 
 
سو درخواست اظهار نظر برای کشف را رد کرد ، اما در مقاله ای برای China Daily گفت: "دانشمندان موافق هستند که مدلهای میمون برای تحقیقات اساسی گاهی اوقات غیر قابل تعویض هستند ، به خصوص در مطالعه فیزیولوژی انسان ، شناخت و بیماری." و در مقاله تحقیق ، نویسندگان ادعا می کنند که "فاصله نسبتاً بزرگ فیلوژنتیک (حدود 25 میلیون سال واگرایی از انسان) ... نگرانی های اخلاقی را کاهش می دهد." (macak Rhesus از نظر ظرفیتهای اجتماعی و شناختی مانند انسان کمتر از نخبگان ، مانند شامپانزه ها است که از نزدیک  برای ما نزدیک تر هستند)
 
واکر می گوید: "واقعاً فرقی نمی کند که آنها از درخت فیلوژنتیک از انسان متمایز شوند." وی گفت: "آنها در مورد بهبود حافظه کوتاه مدت صحبت می کنند ، و این باعث می شود آنها از نظر تواناییهای شناختی به ما نزدیک شوند." 
 
سو در مقاله روزانه چین گفت: "در حالی که میمون ها و انسان ها ژنوم های مشابهی دارند ،" هنوز ده ها میلیون تفاوت ژنتیکی وجود دارد. تغییر یک ژن با دقت برای تحقیق ، منجر به تغییرات شدید نخواهد شد. "
 
سیكلا موافق است كه چنین تغییری جزئی باشد. با این وجود ، وی در مورد احتمال یافتن ژن با تأثیر زیادی در شناخت شگفت زده می شود.
 
سیکلا می گوید: "برخی از عوامل خطرناک برای پایین آمدن از این تحقیق وجود دارند." "باید درمورد عواقب مربوط به اینكه كجا منجر می شود و بهترین راه برای مطالعه این نوع سؤالات چیست ، بیندیشد."
 
واکر همچنین نگران این است که این کار به کجا منتهی می شود. وی می پرسد: "آیا می توانیم با این روش ها مغز انسان را تقویت کنیم؟" او متذکر می شود که علم می تواند به سرعت شگفت آور پیشرفت کند. به عنوان مثال ، CRISPR - تکنیک ویرایش ژن که زمانی به نظر می رسید از تحقیقات انسانی بسیار دور است - در چین برای ویرایش ژنوم دوقلوها در سال 2018 مورد استفاده قرار گرفت.
 
واکر می گوید: "انجام این تحقیق در پستانداران بسیار نگران کننده است." "و سپس به طور بالقوه به این فکر کنید که چگونه می توان از آن در انسان استفاده کرد."

نظرات

در ادامه بخوانید...

آزمون آیزنک : محبوب ترین تست ضریب هوشی جهان

در

آزمون آیزنک
کشف اسرار غیرمعمول محبوب ترین تست هوش جهان (و سازنده آن).


1. آیزنک یک آزمون ضریب هوشی برای نازی ها ایجاد کرد

هانس یورگن آیزنک ، پروفسور آلمانی ، همیشه یك شخص جنجال برانگیز بوده است و اتفاقاً نه تنها ، به لطف امتحانی كه برای آزمایش توانایی های فكری شخص ایجاد كرده است. وی به نژادپرستی متهم شد ، جزئیات درگیری وی با زیگموند فروید ، که سالها به طول انجامید ، مورد تحسین روزنامه نگاران و نمایندگان دنیای علمی قرار گرفت ، و بخاطر خشن بودن و آرامش بی عیب و نقص او ، همراه با عمل گرایی طاقت فرسای آیزنک ، به او لقب دادند "anfan terribl of 70s" ( کسی که با اظهارات بی جا وکارهای بی مورد موجب تصدیع خاطرگردد(بچه ی شیطان ، کودک تخص ، اگرچه در آن زمان استاد بیش از 60 سال داشت). این عنوان کاملاً متصل به استاد بود و تا زمان مرگ در 4 سپتامبر 1997 نزد وی باقی ماند. با این وجود ، بدون شک آیزنک دانشمند برجسته زمان خود بود. و نه تنها خود او - آزمون او ، که هر فرد کم و بیش تحصیل کرده ای امروز به آن متوسل می شود ، امروزه محبوب است. درست است ، ما باید اعتراف کنیم.

واقعیت این است که در ابتدا آیزنک ، علی رغم انکار سرسختانه ارتباط خود با نازی ها ، آزمون آیزنک را مخصوص آنها ایجاد کرد. اولین نسخه های ضریب هوشی "آزمون آیزنک" توسط آیزنک به عنوان بخشی از یک پروژه نازی برای ایجاد نژادی از ابر انسان ها - زیبا ترین ، باهوش ترین و بی عیب و نقص ژنتیکی  ایجاد شد. بنابراین ، بر اساس تحقیقات خود ، آیزنک اظهار داشت که سطح ضریب هوشی جمعیت رنگی کره زمین ظاهرا بسیار کمتر از سفید پوست ها است! به هر حال ، رابطه آیزنک با ایدئولوژی فاشیستی نسبتاً پیچیده بود. از یک طرف ، وی علناً دیدگاههای فاشیستی را انکار کرد و یکبار نیز به دلیل این اتهامات وارد درگیری شد. از طرف دیگر ، در یک زمان او با سران رایش سوم روابط بسیار نزدیک داشت.


2. در ایالات متحده ،  آثار آیزنک ممنوع شد

آزمون آیزنک

چنین تحولاتی توسط آیزنک نمی تواند در دموکراتیک ترین قسمت کره زمین - در آمریکا - مورد توجه قرار گیرد. بسیار دیرتر از ظهور اولین آزمایشات ، دانشمند چندین مقاله و کتاب منتشر کرد ، همه آنها به طور ضمنی در ایالات متحده ممنوع شد. دستیابی به آثار وی عملاً غیرممکن بود. صاحبان كتابفروشی ها از ترس  واكنش تهاجمی از سوی مردم رنگين ، جرات خريد انتشار نشريه های چاپی را كه در آن نام خانوادگی آيزنک ذکر شده بود ، نمی دادند. خصومت متقابل با سیاه پوستان آمریکایی تنها مزاحمتی نیست که برای این استاد تفاق افتاده است. به عنوان مثال ، در یکی از سخنرانی ها در اروپا ، آیزنک را با تخم مرغ های گندیده مورد حمله قرار دادند . آیزنک همچنان نسبت به این واقعیت بی تفاوت بود.

 

3. افراد زیبا ضریب هوشی بالاتری دارند

ضریب هوشی و زیبایی ! علی رغم تعداد زیاد جوک ها ، ضریب هوشی و زیبایی دست به دست هم می دهند. زنان و مردان جذاب دارای ضریب هوشی بالاتری هستند. تحقیقات در دانشکده اقتصاد لندن به این نتیجه رسیدند. دانشمندان نتیجه گیری خود را با این واقعیت توضیح دادند که افراد باهوش و جذاب از نظر ظاهری ، به طور معمول ، به یکدیگر جذب می شوند ، که به آنها اجازه می دهد "فرزندان موفقی" به دنیا آورند.

 

4. اگر تست های ضریب هوشی را با روحیه بدی انجام دهید ، نتیجه پایین تری خواهد داشت

زن

قبل از اینکه از نتیجه پایین ناراحت شوید و از ناتوانی خود اطمینان پیدا کنید ، باید بین هوش واقعی و شاخص های تست ضریب هوشی تفاوت قائل شوید. یک واقعیت علمی اثبات شده: توانایی های ارزیابی شده در یک تست هوش بسته به خلق و خو ، سلامتی و حتی عزت نفس متفاوت است.

 

5. نمره بالا در آزمون آیزنک موفقیت را تضمین نمی کند

در واقع ، آیزنک در مقدمه ی یكی از نسخه های مشهور آزمون IQ ، نوشت كه برای دستیابی به موفقیت در زندگی ، باید استقامت ، پشتکار و انگیزه بالا را در ضریب هوشی بالا اعمال كنیم. فردی با هوش بالا ، اما فاقد پشتکار ، خطر این را دارد که تمام زندگی خود را در انتظار "موفقیت" سپری کند. فرد با ضریب هوشی بالا ، اما بدون انگیزه در رسیدن به هر هدفی ، خطر بلند نشدن از کاناپه را دارد.

 

6. طی 50 سال گذشته ، ضریب هوشی متوسط ​​ساکنان کره زمین 12 واحد رشد کرده است

آزمون آیزنک

 

جیمز فلین ، دانشمند نیوزیلندی ، که در یک زمان به هدف اصیل آیزنک ادامه داد ، نظریه ای را به مردم ارائه داد که براساس آن ، هر نسل بعدی از نسل قبلی حداقل انجام سریعتر و انجام وظایف بهتر در آزمونهای روانشناسی باهوش تر می شود. . چندین نظریه وجود دارد که سعی در توضیح تأثیر فلین دارد ، اما هیچ یک از آنها به طور کلی پذیرفته نیست.

 

یک واقعیت جالب: همان فلین توانست ثابت کند که سطح ضریب هوشی هر فرد نه به ژن های او بستگی دارد بلکه به محیط بستگی دارد. به بیان ساده ، اگر باهوش ترین افراد در اطراف شما نباشند ، به زودی  شانس احمق شدن را دارید.

 

7. نمرات ضریب هوشی می تواند در تابستان بدتر شود

یکی از پدیده های ضریب هوشی را می توان به شرح زیر توصیف کرد: "در طول تابستان احمق شدم." طبق آخرین تحقیقات ، مغز انسان در تابستان نسبت به زمستان در وضعیت آرام تری قرار دارد. اگرچه ، به لطف کمبود خواب و خستگی دائمی در زمستان ، ما عادت کرده ایم که متفاوت فکر کنیم. و در ضمن ، اگر در فصل گرم مغز خود را تحت آموزش مداوم قرار ندهید ، می توانید هر آنچه را که در طول فصل گذشته آموخته اید فراموش کنید ، حتی کتابهایی که خوانده اید از ذهن شما محو می شوند.

 

8. ورزش ، موسیقی و مراقبه ضریب هوشی را توسعه می دهد

مراقبه

علم در سراسر جهان فقط سه راه برای رشد عقل شما می شناسد. و به طرز عجیبی ، این کتاب خواندن یا مطالعه ریاضیات کاربردی نیست ، بلکه ورزش ، موسیقی و مراقبه است. تعدادی آزمایش نشان می دهد که ورزش مستقیماً بر عملکرد ذهن تأثیر می گذارد. در مرحله دوم ، این ضریب هوشی را با پخش موسیقی و یادگیری نواختن آلات موسیقی توسعه می یابد. اما مراقبه یکی از بهترین راه ها برای رساندن توانایی های شناختی شما به یک حالت ایده آل ، بهبود توجه و تمرکز و گسترش حجم حافظه ی فعال تلقی می شود.

 

9. سطح ضریب هوشی 40-80٪ به ژن ها بستگی دارد

قبلاً ثابت شده است که محیط بر ضریب هوشی تأثیر می گذارد ، اما وراثت با شدت بیشتری بر سطح عمومی هوش فرد تأثیر می گذارد. بله ، البته ، بوم شناسی ، محیط زیست ، جامعه ای که به یک دلیل یا دلیل دیگر مجبور به حضور در آن هستید ، همه اینها نمی تواند اثری از خود برجای نگذارد.

 

10. ضریب هوشی بالا به برقراری ارتباط کمک می کند

ما عادت کرده ایم که فکر کنیم افرادی که ذاتاً خیلی باهوش هستند در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارند. فقط دانش آموزان عالی و آرام دوران کودکی خود را بخاطر بسپارید. یا شاید شما خودتان اینگونه بودید؟ با این حال ، این فقط یک دوره است. یک شخصیت بالغ که از ضریب هوشی بالایی برخوردار است ، هر فرصتی برای پیدا کردن دوستان زیاد و فقط دوستان خوب دارد. جامعه ، همدلی غیرقابل انکاری با افراد باهوش و حتی باسواد دارد. نکته اصلی این است که به تب ستاره شدن مبتلا نشوید.

 

11. ضریب هوشی پایین منجر به خودکشی می شود

آزمون آیزنک

 

ارتباط بین سطح ضریب هوشی و تمایل به خودکشی توسط دانشمندان سوئدی کشف شد ، گرچه به نظر می رسد هرچه شخص احمق تر باشد ، مشکلات روانی کمتری باید داشته باشد و به طور کلی - زندگی در غیاب مغز ، بهشت ​​به نظر می رسد : بدون انعکاس و هیچ احساس بیهودگی بودن. با این حال ، طبق مطالعات ، افراد با ضریب هوشی پایین در حل وظایفی که به آنها محول شده ضعیف عمل می کنند ، بنابراین کنار آمدن با استرس در شرایط بحرانی برای آنها دشوارتر است ، در نتیجه ، تنها راه مطمئن برای فرار از یک فاجعه قریب الوقوع ممکن است مرگ و خودکشی باشد.

 

12. چه کسی بالاترین ضریب هوشی را دارد

طبق تحقیقات جهانی ، ضریب هوشی زنان بیش از مردان است. به عنوان مثال ، یکی از بالاترین ضرایب هوشی توسط مرلین ماخ ووس ساوانت از میسوری نشان داده شد ، وی در سن 10 سالگی از ضریب هوشی متوسطی برای افراد 23 ساله برخوردار بود. او موفق شد سخت ترین آزمون را برای پیوستن به  جامعه ممتاز ، که فقط حدود سی نفر (شامل ضریب هوشی بالایی ) که فقط  1 نفر در هر میلیون نفر وجود دارد ، پذیرفته شود! افسانه هایی درباره شارون استون بازیگر زن وجود دارد که ضریب هوشی او یکی از بالاترین درجه ها در بین افراد مشهور است. با این وجود این افسانه ، فاقد هر گونه مدرک مستند ، و همچنان یک افسانه باقی مانده است.

 

13.چه کسی کمترین ضریب هوشی را دارد

سیلوستر استالونه و جورج بوش

سیلوستر استالونه و جورج بوش

 

تاریخ با درایت در مورد پایین ترین سطح ضریب هوشی ساکت است ، اما به طور قابل اعتماد مشخص است که ، به عنوان مثال ، در میان روسای جمهور آمریکا ، پایین ترین سطح ضریب هوشی متعلق به جورج دبلیو بوش است - او فقط 91 امتیاز دارد (اتفاقاً بدون هیچ گونه آزمایشی و با قضاوت از سخنرانی های او ، واضح است ). طبق یافته های دانشمندان ، بوش از نظر ضریب هوشی نسبت به یک شهروند متوسط ​​آمریکایی پائین تر است: ضریب هوشی طبیعی یک آمریکایی معمولی حدود صد امتیاز است. قبل از جورج بوش ، فقط یک رئیس جمهور ایالات متحده کمتر از این سطح ضریب هوشی بود - پدر رئیس دولت سابق ، جورج دبلیو بوش.اما در میان ستارگان و سلبریتی های جهانی ، سیلوستر استالونه دارای کمترین سطح ضریب هوشی بود. ضریب هوشی او 54 امتیاز بود!

نظرات

در ادامه بخوانید...