11محصول آرایشی که نباید از آنها استفاده کنید

 (سیارک) : Faundation پوششی: هر چند Faundation برای پوست شما بد نیست ولی غلیظ بوده و حتی لازم نیست. (باعث میشود چین و چروک ها برجسته شوند) در اینجا نوع قاعده زیبایی برای زنان بالای 40سال ارائه شده است. جایگزین کردن کانسیلر لکه بجای Faundation: من ترجیح میدهم شما بجای Faundation معمولی از کانسیلر نرم برای پوشش سطح پوست خود استفاده کنید. با استفاده از این محصول پوست تازه و مدرن تر بنظر میرسد. اگر روی صورت شما مسائلی مانند روزاسه و ویتیگیو وجود دارد شما مجبورید از یک پوشش دهنده غلیظ استفاده کنید. Faundation یک پوشش دهنده کاملی برای شما میباشد.

17 نکته آرایشی که نمی دانید

فوت و فن های آرایش صورت

هشت اتفاق ناگوار که به خاطر استفاده مشترک از وسایل آرایشی رخ می‌دهدمحصولات موی ارزان: همه ما محصولات با تخفیف مو را در قفسه های فروشگاه ها دیده ایم اما شما هنگام خرید اینگونه محصولات باید درنظر داشته باشید که این محصولات 1سال است که در انبار ها مانده و تاریخ گذشته میباشند. محصولات آرایشی را از فروشگاه های مجاز خریداری نمایید. اگر محصولی با نام تجاری خاص را مدنظر دارید، هنگام خرید از سالن های آرایشی یا خرده فروشی ها بجای گوش کردن به قسم های آرایشگر به کیفیت و تاریخ مصرف محصولات آرایشی دقت کرده و آن را از فروشگاه های  معتبر خریداری نمایید.شوینده های حاوی سولفات موریل سدیم: سولفات موریل سدیم یک ماده شبیه شوینده ها است که محصولات پاک کننده حاوی آن کف میکنند. درست است این محصول روغن، خاک و آرایش را بخوبی از بین میبرد، اما یک مشکل اساسی وجود دارد وان این است که پوست شما را تحریک و خشک میکند. "jaliman.MD"  متخصص و نویسنده قوانین پوست مینویسد عوامل پاک کننده قوی روغن های طبیعی پوست را از بین برده و پوست را سفت و خشک و ملتهب میسازد.
استفاده از پاک کننده های ملایم: مشخص شده است مواد شستشو کننده صورت که حاوی ماده decyl polyglucoside (یک پاک کننده ملایم پوست) هستند، یک پاک کننده مناسب بوده و خشکی پوست را در حالت تعادل حفظ میکنند.بریدن پوست مرده: پوسته های روی ناخن ظاهر خوبی ندارند اما نقش مهمی در حفاظت از ناخن دارند. پوسته های ناخن از ناخن محافظت کرده و نقش عمده ای در سلامت آن دارند. "دانسترن" متخصص پوست از نیویورک میگوید بریدن پوسته های ناخن بشدت به ناخن اسیب رسانده و آنها را در معرض عفونت قرار میدهد. بجای برش پوسته ها میتوانید از یک لیف حمام استفاده کنید. این روش مناسبترین وسیله برای صاف کردن پوسته ها میباشد. بدین طریق پوسته ها صاف شده و بریده نمیشوند. بعد از دوش گرفتن ناخن ها و پوسته های روی آن نرم بوده و بهترین زمان برای صاف کردن آنها میباشد.استفاده از تونرهای آغشته برای درمان اکنه: تونرهای سنتی آغشته به الکل پوست را خشک میکنند. زنان بزرگسال باید توجه داشته باشند تونرها جوشها و چربی های اکنه را از بین میبرند اما رطوبت پوست را گرفته و به خشکی پوست شدت میبخشند. از مرطوب کننده های فاقد روغن استفاده کنید. Hydration جایگزین خوبی برای تونر ها میباشد که منافذ پوست را مسدود نمیکند. مشخص شده است که مرطوب کننده های بدون روغن برای برطرف کردن آکنه خیلی مناسب تر هستند. مرطوب کننده های بدون روغن Neutrogena را با انواع و اقسام کرم های ضد افتاب امتحان کنید. بعد از تمیز کردن از یک تونر غیر الکلی با هیدراتاسیون کم (مانند تونر تازه گل رز) استفاده کنید.سشوارهای ضعیف را نخرید: خیلی از افراد به دنبال سشوار هایی با قدرت کم هستند و این یک خطر جدی برای مو میباشد. چون برای خشک کردن موها  با سشوار های خشک کننده معمولی به زمان بیشتری نیاز داریم و در نتیجه موها بمدت زیادی در معرض حرارت قرار گرفته و بیشتر اسیب میبینند.
از خشک کن های تورمالین استفاده کنید: تورمالین یون های منفی را انتشار میدهد که بسرعت مولکول های آب را شکسته و خیلی سریعتر از خشک کن های معمولی موها را خشک و در نتیجه موها کمتر در معرض حرارت قرار میگیرند.

چگونه متخصص پوست آرایش شما را پاک می کند؟

آموزش تکنیک های آرایش ترمیمی صورت (کانتورینگ)

چگونه بینی بزرگ خود را با آرایش کوچک کنیمتمیز کردن صورت با پوست گردو:  این تمیز کننده که از ساییده شدن پوست گردو تهیه شده بسیار خشن بوده و موجب عفونت و التهاب سطح پوست میگردد. بجای تمیز کننده حاوی پوست گردو از لایه بردار اسید گلبوکولیک استفاده کنید. این اسید به ارامی ماده روی سلول های پوست را حل کرده و از بین میبرد. و نیازی به پاک کننده های خشن نمی باشد.اسپری ریشه مومی: محصولات پوشش دهنده موقت از مومی ساخته شده اند که به شدت به موها نفوذ کرده و ضمن صدمه به موها رنگ آنها را تغیر میدهد. براحتی میتوانید پودر ریشه را بجای اسپری ریشه جایگزین کنید. فقط کافی است از محصولات بدون موم رنگ کننده مو استفاده کنید. پودرهای رنگ جایگزین خوبی برای اسپری ریشه مومی است. (سیارک)رژ لب با ماندگاری زیاد: رژ لب ها بمدت زیاد روی لب ها باقی مانده و روی لب خشک میشوند. طوری که رنگ رژ مات شده و ناهنجار بنظر میرسد، دقیقا آنطور که شما نمیخواهید. بجای استفاده از رژ لب، لبهایتان را براق کنید. لب های چرب جذاب تر از رژ لب بوده و شما با آن راحت تر هستید.سرم ضد فر حاوی سیلیکون: استفاده از محصولات موی حاوی سیلیکون موها را صاف و براق میکند اما آنها مواد شیمیایی دارند که در دراز مدت به ریشه مو آسیب میرسانند. بجای سرم سیلیکون از روغن موی براق کننده استفاده کنید. بدین ترتیب موها براق، مرطوب و زیبا بنظر میرسند. در صورت تمایل میتوانید. از روغن مخصوص Loreal استفاده کنید.(سیارک)لاک ناخن حاوی فرمالدئید:

این ماده شیمیایی مضر ساختار ناخن را تغییر میدهد. انعطاف پذیری ناخن را کاهش و شکنندگی ان را افزایش میدهد. از همه مهمتر وزارت بهداشت فرمالدئید را به عنوان یک ماده سرطان زا معرفی کرده است. قابل توجه است که افرادی هنوز هم محصولات حاوی فرمالدئید را برای درمان ناخن تبلیغ میکنند. بجای لاک ناخن از محصولات بدون فرمالدئید و بی ضرر مانند تولوئن و فتالان استفاده کنید. منبع:msn.com

شما از چه محصولات آرایشی استفاده می کنید؟ تجربیات خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. (سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید