چگونه ابرو های زیبا داشته باشیم

در
زن
 
ابرو های زیبا  ،   ابرو های پرپشت فرد را به عنوان استاندارد زیبایی معرفی نمی کند اما باعث می شود جوان تر به نظر برسد. به بازیگران ، خوانندگان و سیاستمداران محبوب ، زنان و مردان نگاه کنید: همه آنها ابرو های زیبا  ,  ابرو های پرپشت دارند. در این مقاله ، شما یاد می گیرید که چگونه ابرو های خود را پرپشت کنید ، روند جهانی در زمینه ابرو چیست و چگونه می توانید شکل و ضخامت ابرو ها را با استفاده از روش های خانگی اصلاح کنید.
 

چرا ابرو های نازک تأثیر بدی ایجاد می کنند؟

ابرو های نازک ،  کمرنگ ، به عنوان یک قاعده ، در نتیجه بیماری های مختلف (درماتیت سبورئیک ، اگزما ، بیماری تیروئید و غیره) ، نشانه کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مهم یا ژنتیک ضعیف ، و همچنین نتیجه دستکاری های آرایشی نسنجیده و آسیب زا است.
 

ابرو های پهن یا باریک مد است؟

ابرو های باریک در دهه اخیر رواج داشته و این مدل با ابرو های پهن و پرپشت جایگزین شده است. ابرو های پهن چقدر جذاب به نظر می رسند؟ اگر ضخیم ، براق و زیبا شکل داشته باشند بسیار جذاب هستند. در سوالات برتر جستجو ، موضوع این است که چگونه ابرو های خود را ضخیم تر ، تیره و سالم تر کنیم ، همچنین نحوه ایجاد فرم مناسب برای ابرو ها چیست؟
 
مطمئناً همه موافق نیستند که ابرو های پرپشت و ضخیم استاندارد زیبایی هستند. بسیاری از دختران ابرو هایی با عرض و ضخامت متوسط ​​را ترجیح می دهند. با این حال ، باید اعتراف کنیم که ابرو های کاملاً ضخیم و پهن ، چه طبیعی باشند ، چه با مداد آرایشی رنگ آمیزی شوند ، چه کشیده باشند ، یا با کمک آرایش دائمی تتو شوند ، واقعاً خارق العاده به نظر می رسند!
 
فقط به عکس برخی از افراد مشهور با ابرو های بسیار ضخیم نگاه کنید. عکس های مدل ها و بازیگران محبوب را ببینید: کایرا نایتلی ، اشلی اولسن ، اما واتسون ، کارا دلوین و هیلاری رودا.
 

اگر ابرو های شما به طور طبیعی ضخیم و پهن هستند؟

زنان

خبر خوب برای دختران با ابرو های پرپشت . با مراقبت مناسب ، به ابرو های خود شکلی مدرن ، نه تنها از ابرو های طبیعی شرمنده نخواهید شد ، بلکه حتی می توانید در میان اطرافیانتان که فقط رویای رشد ابرو های پرپشت را دارند باعث حسادت شوید!
 

ابرو های عالی!ابرو های زیبا: چگونه می توان به آن دست یافت؟

آیا می خواهید ابرو های کامل داشته باشید؟ به آنها شکل دهید. همانطور که در عکس می بینید ، ابرو های همه افراد مشهور نه تنها پهن و ضخیم است ، بلکه به زیبایی طراحی و رنگ شده است. دختر یا زنی با ابرو های پرپشت و نامرتب به نظر شیک و جذاب نخواهد رسید. حتی مردان با ابرو های پرپشت نیز باید از شکل ابرو خود مراقبت کنند.
 

ابرو های پرپشت  در مردان

مردان نسبت به زنان به ابرو های ضخیم و پرپشت  تمایل دارند ، اگرچه موارد استثنایی نیز  وجود دارد اما ابرو های ضخیم مردانانه تر به نظر می رسد . اگر شما مرد هستید و ابرو های شما به طور طبیعی خیلی ضخیم نیستند ، خواندن نکات این مقاله برای شما مفید خواهد بود و سعی در بهبود ظاهر ابرو های خود دارید. بالاخره کی گفته مراقبت از ابرو فقط مختص زنان است؟
 
سعی کنید برای آرایش ابرو های خود وقت پیدا کنید. ابرو های بی نظم و پر پشت و مویی که از همه جهات بیرون زده اند ، نمی توانند به شکل طبیعی خود باقی بمانند ، زیرا نه تنها زنان را جذب نمی کند ، بلکه باعث دفع آنها می شود و تصور می کند حالت نامرتبی دارید. حداقل موهای خیلی بلند و ناهموار را بردارید و با ژل مخصوص ابرو ، ابرو های خود را حالت دهید.
 

چگونه ابرو های خود را پرپشت کنیم؟

زن

روش های زیادی برای بهبود وضعیت ابرو های شما وجود دارد و همچنین با روش های آرایشی مدرن به آنها ظاهری به روزتر می دهد. در زیر روش های اصلی را بررسی خواهیم کرد. چگونه می توان ابرو را رشد داد؟ با استفاده از ابزارهای زیر ابرو های پرپشتی ایجاد کنید:
 
ژل های رشد ابرو ، سرم ها ، کرم ها یا روغن های مخصوص.
اگر هنوز در مورد توانایی ژل ، سرم و روغن در بهبود وضعیت ابرو ها ، ترمیم موهای آسیب دیده و فعال شدن رشد موهای جدید شک دارید ، فقط آنها را امتحان کنید. به زودی مشاهده خواهید کرد که تأثیر این ها قابل توجه است.
 
این محصولات معمولاً به منظور تقویت رشد ابرو های طبیعی ، حاوی مواد سالم و عصاره های گیاهی که فرآیندهای متابولیکی را تحریک می کنند ، به طور ویژه تولید می شوند. اتفاقاً بیشتر آنها کار بسیار خوبی در بهبود وضعیت مژه ها انجام می دهند.
 

درمان های خانگی برای رشد ابرو

زن

ده ها دستور خانگی برای ابرو های پرپشت و پر وجود دارد. با این حال ، مثل همیشه در دستور العمل های خانگی ، شما نباید انتظار تأثیر سریع از آنها را داشته باشید. برای یک اثر چشمگیر زمان بر است. علاوه بر این ، بسیاری از دستور العمل های خانگی به طور طبیعی فاقد نتایج اثبات شده بالینی هستند و براساس تجربیات وبلاگ نویسان و پیروان آنها که این دستور العمل ها را امتحان کرده اند ، ساخته شده است. در زیر لیستی از محبوب ترین درمان های خانگی برای بهبود ابرو آورده شده است:
 

روغن زیتون برای ابرو

روغن زیتون یک رتبه برتر از داروهای خانگی برای رشد مژه و  ابرو ها است.بدون این روغن محبوب تصفیه نشده درمان های خانگی کامل نیست. روغن زیتون نه تنها با مواد موثری پر شده است که به طور چشمگیری رشد ابرو ها را تحت تأثیر قرار می دهند ، بلکه حاوی ویتامین E بسیار ضروری برای ابرو ها است که با تیرگی و شکنندگی موها مبارزه می کند. مالیدن روزانه روغن زیتون به ابرو ها بدون شک وضعیت ابرو ها را بهبود می بخشد و ماساژ باعث افزایش گردش خون و فرایندهای متابولیکی در ناحیه ابرو می شود. فراموش نکنید که روغن باید در یخچال نگهداری شود ، در دمای اتاق به سرعت خواص دارویی خود را از دست می دهد.
 

نحوه استفاده از روغن زیتون برای رشد ابرو

روزانه ، عصرها ، چند قطره روغن زیتون را که از قبل با دست گرم شده  ، بر روی قسمت ابرو بمالید و آن را به مدت 5 دقیقه در پوست و موها ماساژ دهید. روغن را یک شب بگذارید ، صبح ها ابرو های خود را با آب گرم بشویید. این روش را روزانه برای نتایج قابل مشاهده تکرار کنید. همچنین می توانید کمی عسل به روغن زیتون اضافه کنید که تأثیر تحریک شدیدی روی فولیکول های موی ابرو دارد.
 

روغن کرچک یا روغن ابرو

روغن اوسما ، روغن کرچک یا به اصطلاح روغن usma دارای اثر ضد باکتری و ضد قارچ است ، حاوی ویتامین E ، مواد معدنی ، پروتئین ها و اسیدهای چرب امگا 6 و امگا 9 سالم است. همه اینها برای رشد مو ضروری است.
 

نحوه استفاده از روغن اوسما ، روغن کرچک برای رشد ابرو

ابرو های خود را تمیز کنید. یک پنبه را به روغن usma آغشته کرده و به ابرو های خود بمالید. ابرو های خود را به مدت 3-5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید ، سپس آن را یک شب روی ابرو های خود بگذارید. صبح  ابرو های خود را با آب گرم تمیز کنید.
 

آب پیاز برای رشد ابرو

آب پیاز غالباً به عنوان یک عامل موثر در رشد ابرو ذکر می شود. معروف است که پیاز با تقویت رشد سریع مو باعث تقویت فولیکول های ابرو می شود. علاوه بر این ، حاوی گوگرد است که باعث افزایش تولید کلاژن می شود ، که به سلامت پوست و مو کمک می کند.
 

نحوه استفاده از آب پیاز برای رشد ابرو

آب  یک پیاز تازه را بگیرید ، یک پنبه را مرطوب کرده و آب را به ابرو های خود بمالید. آب پیاز را حدود 15 دقیقه بگذارید و سپس آن را با آب سرد بشویید.
 

آب آلوئه برای رشد ابرو

آب آلوئه ورا دارای ترکیبات شیمیایی مشابه کراتین است ، باعث جوان سازی مو با مواد مغذی موجود در آن می شود و به موها قابلیت ارتجاعی بیشتری می دهد و از شکستگی آن جلوگیری می کند. آب آلوئه ورا سرشار از پروتئین و اسیدهای چرب است ، که مطمئناً اثر سفت کننده ای روی ابرو های شما خواهد داشت.
 

نحوه استفاده از آب آلوئه ورا برای رشد ابرو

چند قطره آب از برگ گیاه آلوئه ورا فشرده ، آن را به یک پنبه آغشته کنید یا موهای ابرو را با آب مسواک بزنید. بگذارید 30 دقیقه بماند. شستشو با آب گرم.
 

سایر محصولات محبوب رشد ابرو

محصولات زیر نتایج خوبی را نشان می دهد: روغن نارگیل؛ روغن بادام + ویتامین E؛ زرده تخم مرغ؛ شیر.
 

راه های دیگر برای بهبود وضعیت ابرو ها

زن

اقدامات دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای بهبود وضعیت ابرو ها و موثرتر نشان دادن آنها انجام دهید. بنابراین:

1. رژیم خود را تغییر دهید ابرو های شما ضخیم تر خواهد شد

داشتن یک رژیم غذایی سالم نه فقط به موهای شما بلکه به  ابرو ها کمک می کند تا قویتر و براق شوند. آنچه می خورید نیز تأثیر بسزایی در میزان ریزش و رویش مجدد مو دارد. اگر از رژیم غذایی خود مقداری مواد مغذی دریافت نکنید ، موهای شما از جمله ابرو ها و مژه ها دچار کمبود می شوند.

محصولات مفید برای بهبود وضعیت ابرو ها 

غذاهای زیر و ریز مغذی ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید:
اسیدهای چرب ضروری (امگا 3).
آنها قادر به بهبود وضعیت نه تنها مو ، بلکه ناخن و پوست نیز هستند. موجود در ماهی های چرب ، مانند ماهی آزاد ، ماهی خال مخالی ، ماهی تن ، دانه های کتان ، گردو ، بادام.
بیوتین (ویتامین H ) ، ویتامین های B6 ، B12 و اسید فولیک.
این ویتامین ها به طور قابل توجهی بر وضعیت مو تأثیر می گذارند. ویتامین B6 را می توان از موز و سیب زمینی و همچنین اسفناج دریافت کرد. ویتامین B12 در طیور ، لبنیات و ماهی یافت می شود ، در حالی که بیوتین را می توان از زرده تخم مرغ ، جگر یا مخمر بدست آورد. اسید فولیک در لوبیا ، عدس ، مرکبات ، گوجه فرنگی و سایر سبزیجات و میوه های تازه یافت می شود.
پروتئین
برای اطمینان از وجود كراتین کافی در موهایتان ، به مقدار كافی پروتئین یا پروتئین در غذایی كه می خورید نیاز دارید. گوشت ، ماهی یا لبنیات با پروتئین بالا را حداقل یک بار در روز در رژیم غذایی خود بگنجانید.
مولتی ویتامین ها.
برخی از مواد معدنی کمیاب مانند آهن ، روی و منیزیم تأثیر محسوسی بر روی موها دارند. اطمینان حاصل کنید که این ویتامین ها در مولتی ویتامین روزانه شما وجود دارند.
 

2. ابرو ها را روزانه ماساژ دهید و شانه بزنید

شانه زدن برس زدن و ماساژ ابرو باعث افزایش گردش خون در ناحیه رشد ابرو می شود و به دلیل دریافت مواد مغذی به داخل بدن می تواند تغذیه فولیکول های مو را بهبود بخشد.
 
برای ماساژ دادن ابرو ها ، چند قطره روغن گیاهی یا سرم مغذی بین انگشتان خود گرم کنید و به ابرو های خود بمالید. چشمانت را ببند ابرو های خود را با حرکات دایره ای و ملایم در جهت رشد ابرو ماساژ دهید.
 
برای برس زدن ابرو ها ، برس ابرو یا شانه را گرفته و به آرامی ابرو های خود را در جهت رشد مو مسواک بزنید. برای جلوه ای مضاعف ، می توانید کمی روغن تصفیه نشده به قلم مو بمالید و ابرو های خود را با روغن شانه کنید.
 

3. از لایه بردار ابرو استفاده کنید.

لایه برداری از ابرو به شما امکان می دهد پوست مرده را از ناحیه ابرو برداشته و در نتیجه میکروسیرکولاسیون خون و تغذیه فولیکول های مو را افزایش دهید. لایه برداری ابرو را می توان با استفاده از ابزارهای مکانیکی مانند اسفنج یا برس و همچنین اسکراب مخصوص ابرو مانند ژل اسکراب بادام هنا اکسپرس انجام داد .
 

4. از کرم ابرو  و لوسیون های پوستی استفاده کنید

کرم ها و لوسیون های صورت تمایل به مسدود کردن منافذ ابرو دارند. در حالی که کرم را به صورت خود می مالید ، دور قسمت ابرو را دور بزنید. برای مراقبت از ابرو ، محصولات خاصی وجود دارد که در بالا ذکر شد.
 

5. ابرو های خود را مرطوب کنید

ابرو های خشک ممکن است آسیب پذیر باشند ، به راحتی بشکنند ، نازک شوند و حتی بیفتند. سرم ها یا روغن های مخصوص ابرو به کنترل سطح رطوبت ابرو کمک می کنند. مرطوب کنندگی باعث ارتجاع بیشتر پوست ابرو و جلوگیری از شوره سر می شود.
 

6. در آرایش و رنگ آمیزی ابرو زیاده روی نکنید

آرایش زیاد می تواند باعث نازک شدن ابرو شود. هنگام انتخاب مداد ابرو یا ماده رنگ آمیزی ، از ایمنی و ضد حساسیت آنها اطمینان حاصل کنید. در فواصل زمانی توصیه شده ابرو های خود را رنگ کنید.
 

7. برداشتن ابرو را متوقف کنید

چگونه می توان ابرو ها را برداشت؟ اگر می خواهید ابرو های پرپشت تری داشته باشید ، این موضوع دیگر در دستور کار نیست. برداشتن ابرو را متوقف کنید ، مگر اینکه نیاز به تغییر شکل جزئی داشته باشید. کندن مداوم فولیکول های مو را از بین می برد و رشد ابرو ها را متوقف می کند.
 

چگونه می توان در یک هفته ابرو ها را پرپشت کرد

گر نکات بالا را برای آرایش ابرو های طبیعی بخوانید ، مطمئناً متوجه شده اید که قول رشد ابرو های پرپشت در طول شب یا یک هفته غیرواقعی به نظر می رسد. برای رسیدن به یک نتیجه قابل توجه ، حداقل یک دوره 3-4 هفته ای لازم است. اگر می خواهید سریعتر نتیجه بگیرید ، به آرایش ابرو ، کشیدن ابرو یا تتو متوسل شوید.

 

نظرات

۱۴۰۱/۲/۳ابروهای صابونی این در درجه اول در مورد تکنیک حالت دادن به ابرو است که به شما امکان می دهد جلوه ابروهای مرتب یا "ابروهای اسکوز" را به دست آورید. ما در مورد حجم بافت صحبت می کنیم که به لطف آن ابروها ضخیم تر به نظر می رسند . برای به دست آوردن چنین نتیجه ای، حتی هنرمندان آرایش گاهی اوقات به یک هک زندگی با صابون خشک متوسل می شوند: آنها یک برس گرد آغشته به آب را به صابون ابرو می مالند و سپس ابروهای خود را با آن شانه می کنند. صابون موها را می پوشاند و به آنها حجم می دهد و در عین حال شکل را اصلاح می کند - بدتر از ژل های قابل اعتماد نیست.

۱۴۰۱/۲/۳طبق قوانین، ابروها می توانند تنها 1-2 تن تیره تر / روشن تر از مو باشند. بسیاری از مردم هنگام تلاش برای دنبال کردن روندها از این غفلت می کنند. ما قبلاً عادت کرده ایم که در بیشتر دختران ابروهای متضاد برجسته را ببینیم. در این فصل، آرایشگران خواستار تغییر رویکرد هستند. چرا ابروهایتان را تیره کنید اگر نیاز فوری به آن نیست؟ آنها نباید بیش از حد از سایر ویژگی های صورت متمایز شوند. به عنوان مثال، به دختران بلوند روشن توصیه می شود که سایه های نسبتاً روشن انتخاب کنند - نه برای اصلاح فرم ابروها، بلکه برای اینکه ظاهری مرتب و آراسته به آنها بدهند.

۱۴۰۱/۲/۳زیباترین ابرو از نظر مردان .....در سال 2022، ظاهر طبیعی همچنان مد خواهد بود. ابروها در این مورد رنگ نمی شوند - فقط آنها را با یک برس گرد با یک ژل بی رنگ شانه کنید که به اصلاح شکل کمک می کند. این را امتحان کنید و خودتان را محدود کنید. ممکن است نیازی به اصلاح رنگ نباشد.

۱۴۰۱/۲/۳ ابروهای براش خورده یکی از مطمئن ترین راه ها برای بزرگ کردن بصری ابروها این است که آنها را با یک برس گرد حالت دهید تا موها به سمت بالا هدایت شوند.شما اثر مطلوب تراکم و سهل انگاری جزئی را دریافت خواهید کرد که امروزه مترادف با طبیعی بودن در نظر گرفته می شود.

۱۴۰۱/۲/۳ابروهای سفید شده این روند، بر خلاف موارد ذکر شده در بالا، برای هر دختری مناسب نیست. با این وجود، این اولین فصل نیست که ابرو سفید شده در نمایش ها خود را اعلام می کند. جیسون وو، سیس مرجان، ریک اونز - در نمایشگاه های این برندها، مدل ها با ابروهای سفید شده در کت واک راه می رفتند. این تکنیک به هنرمندان میکاپ اجازه می دهد تا چهره را به "بوم خالی" تبدیل کنند تا روی آن رنگ و بافت را آزمایش کنند.

۱۴۰۱/۲/۴زیباترین ابرو از نظر مردان ........ابرو "SCOUSE" - چیست؟ اینها ابروهای پهن و ضخیم به شکل طبیعی هستند. گاهی اوقات در مورد ابروهای اسکوز می گویند که آنها مانند ابروهای پسران هستند. از نظر شکل و عرض کمی خشن.

۱۴۰۱/۲/۴ابروهای پهن و ضخیم به شکل طبیعی نباید یک هشت چشمگیر یا نوک های مصنوعی داشته باشند - این یک داستان کاملاً متفاوت است که برعکس روند جدید ما را از آن دور می کند. به جای خطوط منظم - نامنظمی جزئی(مثل ابروی گلشیفته)؛ او به روش خودش جذاب است و این دقیقا همان چیزی است که بسیاری از دخترانی که در حال حاضر از یک روند جدید مانند این پیروی می کنند.

۱۴۰۱/۲/۴ماساژ یک روش شناخته شده برای تحریک رشد مو است. نکته این است که ماساژ میکروسیرکولاسیون را بهبود می بخشد. همراه با هجوم خون، پوست و فولیکول های مو اکسیژن و مواد ضروری بیشتری از آن دریافت می کنند: ویتامین ها و عناصر کمیاب. در حین شستن می توان یک ماساژ سبک پوست در ناحیه ابرو انجام داد. اگر تمرین روزانه باشد خیلی زود نتیجه را خواهید دید.

در ادامه بخوانید...

ویتامین ها و مواد مغذی لازم برای سلامت مو

در

زیبایی از درون  انسان نشات می گیرد، اگرچه روش ها و کار طراحان مد بسیار خوب است، ولی یک رژیم سالم سرشار از مواد مغذی ، کلید اصلی پرورش سری با موهای زیباست.دو کاشناس متخصص برتر پوست و متخصص تغذیه بهترین غذاها را برای سلامتی مو توصیه می کنند:(سیارک)

پروبیوتیک

مزیت : محکم شدن مو ، شکنندگی کمتر

سلامتی مو و در کل سلامتی شما ارتباط زیادی به گوارش دارد. بنابراین بالا بردن پروبیوتیک در شما یک عامل مهم است. طبق گفته ی اسنایدر " فولیکول مو مواد مغذی را جذب می کند و اگر بدنتان مسدود باشد [گوارش خوبی نداشته باشد ] ، مانع این کار می شود" .

روش عملکرد آن :  طبق گفته ی اسنایدر ، پروبیوتیک ، شکلی از باکتری زنده است که بخش اصلی جهان طبیعی است و برای زندگی ما ، نقش حیاتی دارد. آنها به رشد باکتری های خوب در بدن کمک می کنند در حالی که از رشد میکروارکانیسم های مضر جلوگیری می کنند. این کار اثر زیادی روی گوارش و جذب مواد مغذی شما دارد.

مواد خوراکی : کارشناسان با اطمینان می گویند که با یک مکمل پروبیوتیک مثل پروبیوتیک های دیتاکس زیبایی اسنایدر کیمبرلی ، می توان به گوارش کمک کرد. "SBO ها [ارگانیسم هایی با پایه ی خاک ] در این محصول نه تنها به حذف باکتری های مضر کمک می کنند بلکه راه را برای رشد باکتری های مفید باز می کنند" . اگر مکملی مورد  سلیقه ی شما قرار نباشد ، غذاهایی مثل ماست ، کفیر ، میسو ، تمپه یا خمیر ترش   را در رژیم خود بگنجانید که سرشار از پروبیوتیک هستند.

پروتئين


مزیت: رشد مو


ابتدا خبر بد: هیچ غذایی نیست که با خوردن آن رشد موهای شما سریع تر شود. فوسکو توضیح می دهد که "نرخ رشد مو با بسیاری از عوامل از جمله سن، وضعیت هورمونی، ژنتیک، بیماری و تغذیه تعیین می شود". خبر خوب؟ مواد مغذی مهمی وجود دارد که برای حفظ رشد سالم موهای شما لازم است و پروتئین سنگ بنای مهم سلامت موهای است.
چگونه کار می کند: پروتئین یک جزء ساختاری مو است. او می گوید "پروتئین باعث می شود تا 90 درصد از فیبر مو ساخته شده و در فولیکول مو شروع به کار کند". و این برای رشد مو ضروری است. حتی اگر هیچ چیزی نیست که بتواند به روند(فرایند رشد) سرعت ببخشد ، اما چیزهایی وجود دارد که شما می توانید انجام دهید تا سرعت آن کم شود ، و مصرف ناکافی پروتئین یکی از آنها است." هنگامی که شما پروتئین می خورید، بدن آن را به اسیدهای آمینه تجزیه می کند که برای سلامت مو ضروری است. بدون پروتئین کافی در رژیم غذایی ، شما ممکن است ضیف بودن مو، شکنندگی مو، شکستگی مو، و ریختن مو را تجربه کنید.
چه کاری انجام دهید: یک صفحه از یک کتاب آشپزی قدیمی(Paleo) را داشته باشید. گنجاندن پروتئین به وعده های غذایی به صورت روزانه ا آسان است. سعی کنید از مواد غذایی مانند تخم مرغ، گوشت بدون چربی، عدس، لوبیا و پنیر استفاده کنید. برای دیدن بهبودی دو هفته منتظر بمانید و برای حداکثر بهرمندی حداقل سه ماه آن را رعایت کنید.(سیارک)

 


اسیدهای چرب امگا 3


مزیت: پوست سر سالم


پوست سر شما یک فرمت از پوست صورت شماست اما از نظر تراکم تعداد فولیکول های مو و غدد چربی متفاوت است. شایع ترین شکایتی که اکثر مردم از پوست سردارند شوره سر و یا پوسته پوسته شدن است. فوسکو می گوید "خوردن غذاهای چرب که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند یک مکمل عالی برای سلامتی پوست سر و مو به ویژه برای افرادی که از درمان های دیگر مانند رنگ مو استفاده می کنند".
چگونه کار می کند: یک پوست سر سالم برای موهای ضخیم، لوکس لازم است و اسیدهای چرب ضروری به تغذیه پوست سر شما کمک خواهند کرد. به علاوه، کیفیت چربی سطوح روغن بر روی پوست سر شما را متعادل نگه می دارد و از خشکی آن جلوگیری می کند.
چه کاری انجام دهید: دنبال غذاهایی بگردید که امگا 3 خود را به رخ می کشند مانند ماهی تن و ماهی آزاد، و یا تخم چیا، بذر کتان، گردو، سبزیجات تیره، و یا شیر شاهدانه به سالاد روزانه اضافه کنید. شما شروع به دیدن بهبودی پس ازگذشت دو هفته می کنید. نیاز به نتایج فوری؟ از شامپو و خنک کننده هایی محتوی Pyrithione روی استفاده نمایید. فوسکو اظهار می دارد که " این یک مرطوب کننده و درمان برای پوست سراست و به طور موثر رشد بیش از حد مخمر که باعث شوره سرمی شود را کنترل می کند". امتحان کنید: شامپو و کاندیشنر پاک کننده ی کامل پوست سر ، که حاوی روی پریتیون است اما ، احساس، و یا بوی آزمایشگاهی آن مانند برخی از فرمولاسیون های ضد شوره سر به نظر نمی آید.

 

آب 


مزیت: کنترل بیشتر،وز شدن کمتر


این جای تعجب نیست که آب بدن و موهای شما را از داخل به خارج آبرسانی می کند. اسنایدر توضیح می دهد "از آنجا که بدن شما نخست از اندام ها و بافت های حیاتی خو د مراقبت می کند ، با مصرف محدود آب ، موهای شما می تواند به مراتب زودتر از بقیه بدن شما دچار کم آبی شوند". "آب همچنین به دفع سموم از بدن کمک می کند که می تواند از رشد سالم موهای شما جلوگیری کنند."
چگونه کار می کند: درست مثل زمانی که ماهیچه های شما در طول تمرین دچار کم آبی هستند و به درستی نمی توانند کالری بسوزانند ، موهای شما نیز بدون هیدراتاسیون(آب) نمی توانند ضخیم و سالم رشد کنند. اسنایدر می گوید: "کمبود آب نیز می تواند به مسائل پوست سر مانند شوره سر منجر شود، و می تواند رشد مو را کند کند زیرا رطوبت به اندازه کافی در ریشه مو که به رشد سالم موهای جدید اجازه می دهد، وجود ندارد".
چه کاری انجام دهید: نوشیدن آب بیشتر! به همین سادگی. اسنایدر پیشنهاد می دهد که ازخوردن قهوه صبحانه بگذرید و روز خود را با آب گرم و لیمو شروع کنید. او می گوید "این یک تزریق در هیدراتاسیون(آب رسانی)است که بعد از ساعتها آب نخوردن در طول شب است". شما همچنین می توانید مصرف آب خود را به شکل قابل ملاحظه ای با خوردن میوه ها و سبزیجات آبکی مانند هندوانه، خیار، گوجه فرنگی، کرفس افزایش دهد. هر چیز کمی نیز کمک می کند. (هر چه که خوار آید روزی به کار آید).(سیارک)

ویتامین B کمپلکس 


مزیت: سلامت مو


بیوتین (ویتامین B8 و B12) به طور گسترده ای برای حفظ موهای سالم شناخته شده است، اما بیوتین تنها ویتامینی نیست که از رشد مو پشتیبانی می کند. همه انواع ویتامین های B با میزبانی مواد مغذی دیگر که فولیکول مو را در سطح سلولی پشتیبانی می کنند،مهم هستند.
چگونه کار می کند: ویتامین B کمپلکس شامل تمام ویتامین های گروه B است. خوردن همه آنها را در یک باربه آنها اجازه می دهد تا با همکاری همدیگر کارکنند و این به بهتر کار کارکردن سایر مواد مغذی مصرفی (مانند پروتئین ها و چربی) کمک خواهد کرد. فوسکو می گوید: "ویتامین های گروه B برای کمک به سوخت و ساز بدن چربی و پروتئین برای موهای خوب و براق هم عامل(کوفاکتور) هستند. آنها ذاتا ساختار محصولاتی که شما برای موهای سالم و عملکرد غدد چربی سالم نیاز دارید، را می سازند." به عبارت دیگر، چربی ها و پروتئین هنوز هم موهای شما را تغذیه می کنند، اما ویتامین های پیچیده B آن را موثر تر خواهند کرد.
چه کاری انجام دهیم: فوسکو می گوید: ساده ترین راه برای دریافت تمام ویتامین های B ، یک مکمل ویتامین B کمپلکس است. این راه سریعتر، آسان تر، و گاهی اوقات موثر تر از ترکیب کردن آنها با رژیم غذایی است به این دلیل که شما لازم نیست غذایی آماده ، پخت و یا منجمد کنید. اما اگر شما نمی توانید یا نمی خواهید ازیک مکمل استفاده کنید، مقدار زیادی از سبزیجات برگ سبز، سخت پوستان، و پنیر به وعده های غذایی خود برای دریافت یک دوز سالم از تمام ویتامین های B اضافه کنید.

ترجمه توسط itrans.ir

نظر شما در مورد این پست چیست؟با ما به اشتراک بگذارید...

نظرات

در ادامه بخوانید...

مکمل ها می توانند داروهای ضد افسردگی را اثربخش تر نمایند؟

در

مطالعات اخیر نشان می دهند که مکمل ها به SSRIs جهت درمان افسردگی کمک می نمایند.(سیارک)

برای چندین سال، محققین به دنبال بهترین درمان برای چندین میلیون انسان افسرده بودند.درمان؟دارو؟درمان و دارو؟ تقریبا 12 درصد زنان داروی ضد افسردگی مصرف می نمایند، و در اکثر آن ها به صورت بالینی افسردگی تشخیص داده نشده است.با مصرف سرسام آور 400 درصدی داروی ضد افسردگی از دهه 1990، محققین بیشتر نگران استفاده مناسب داروها، و همچنین نحوه ارتباط این داروها با دیگر مکمل ها، مواد غذایی و نسخه ها بوده اند.

 

(آیا شما نیاز به مکمل فیبر دارید؟پاسخ اینجاست.)مسلما شایع ترین داروی ضد افسردگی مورد استفاده مهار کننده های جذبی سروتونین یا SSRIs می باشد.این داروها معمولا اولین سطح دفاعی در برابر مسائل سلامت روانی از قبیل افسردگی و اضطراب هستند.همچنین ممکن است برای مسائلی از قبیل بی خوابی و PMS نیز تجویز بشوند.SSRIs بیشتر شبیه به آنچه که از نامش پیداست وارد عمل می شود:آن ها به محض اینکه آزاد می شوند مانع باز جذب سرتونین شده، خلق و خوی طبیعی بدن را بالا می برند.همین امر سطح سرتونین را در بدن افزایش می دهد.سرتونین بیشتر= خلق و خوی بهتر.

 

پزشکان از افرادی که SSRIs مصرف می نمایند می خواهند که در خصوص ترکیب این داروها با مکمل های گیاهی و الکل از قبیل مخمر سنت جان هوشیار باشند، زیرا ترکیب این داروها می تواند برخی عوارض منفی داشته باشد.اما، بر عکس،تحقیق دیگر نشان می دهد که برخی مکمل ها ممکن است نقش SSRIs را ارتقاء بدهند.یک مطالعه از دانشگاه ملبورن گزارش می دهد که مکمل های اسید فولیک، امگا 3، ویتامین D، و آدنوزیل متیونین در واقع اثربخشی داروهای ضد افسردگی را به حداکثر می رسانند.

 

آن ها همچنین به همان تاثیرات بالقوه از جانب کراتین، روی، ویتامین C، و تریپتوفان اشاره نمودند، اما افزودند که تحقیق بیشتری جهت تائید یک اتصال مورد نیاز است.بنابراین چرا ترکیبات خاص مکمل-دارو بسیار اثربخش هستند، در حالی که دیگر موارد در واقع بسیار خطرناک می توانند باشند؟یک نظریه در خصوص نحوه ارتباط مکمل ها با سطوح سروتونین می باشد.به عنوان مثال، SAMe، فرم ترکیبی یک ترکیب طبیعی در بدن، منجر به افزایش عملکرد سروتونین شده، مقدار بیشتری را آزاد می سازد.

 

و بسیار شبیه به SSRIs، امگا 3 به کنترل جذب سروتونین می پردازد، بدین معنی که به شما در حفظ سطوح بالاتر سروتونین در بدن کمک می نمایند.یک ایده دوم نشان می دهد که افرادی که از افسردگی رنج می برند در بدن های خود التهاب را افزایش داده اند، و از آنجایی که SAMe و امگا 3 دارای خواص ضد التهابی هستند، می توانند علائم افسردگی را با کاهش این التهاب کاهش بدهند.(خلق و خوی در نوسان شما بیشتر مرتبط با چیزی است که شما می خورید.آیا رژیم غذایی شما را عصبانی می نماید؟)

 

علاوه بر این، مکمل سازی با اسیدهای آمینه از قبیل کراتین و تریپتوفان ممکن است به بدن شما در تولید سروتونین بیشتر کمک می نماید زیرا اسیدهای آمینه پیش ساز تمامی پروتئین هایی هستند که مواد شیمایی عصبی، از جمله سروتونین را می سازند.دلیل مشابه استدلال می نماید که ویتامین های B، C و D همچنین ممکن است به نفع افرادی باشد که از افسردگی رنج می برند، در حالی که ویتامین ها در کمک به تولید سروتونین مهم هستند.

 

در حالی که صرف نظر از خرید یک بطری اسید فولیک، امگا 3،ویتامین D، یا SAMe  تا حدودی نابهنگام است،تحقیق مرتبط با ترکیب این مکمل ها با SSRIs دلگرم کننده می باشد.قبل از آغاز هرگونه رژیم مکمل، با پزشک مشورت نمائید، در حالی که تداخلات دارویی، اثربخشی و دوز باید مدنظر قرار بگیرند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

جدول کلسیم مصرفی توصیه شده در روز بر اساس سن

در

کلسیم : منبع ناکافی کلسیم در طول عمر به توسعه پوکی استخوان کمک می کند. مطالعات منتشر شده زیادی نشان می دهند که کلسیم مصرفی پایین در تغذیه به نظر می رسد که در ارتباط با حجم استخوان کم، از دست رفتن سریع استخوان و نرخ بالای شکستگی باشد. بررسی های تغذیه ملی نشان می دهد که بیشتر افراد کمتر از نصف مقدار کلسیم توصیه شده برای ساخت و سالم نگهداری استخوان ها مصرف می کنند.

منبع غذایی کلسیم شامل محصولات لبنی کم چرب، مانند شیر، ماست، پنیر، و بستنی؛ سبزیجات علفی سبز تیره مانند بروکلی، کلم سبز، نوعی کلم چینی و اسفناج؛ ساردین ها و سالمون های استخوانی؛ توفو؛ بادام ها؛ و غذاهای غنی شده با کلسیم مانند آبمیوه پرتقال، غلات و نان ها هستند.

بسته به اینکه شما روزانه چه مقدار کلسیم از غذا دریافت می کنید، شما ممکن است نیاز به مصرف مکمل کلسیم داشته باشید. نیاز به کلسیم در طول عمر یک شخص تغییر می کند. نیاز بدن به کلسیم در طول کودکی و نوجوانی، زمانی که اسکلت به سرعت در حال رشد است و در طول بارداری و شیردهی، بیشتر است.

زنان یائسه و مردان مسن تر نیز نیاز به مصرف کلسیم بیشتری دارند. همچنین با افزایش سن بدن شما در جذب کلسیم و دیگر مواد مغذی کم کاراییتر می شود. بزرگسالان مسن تر نیز بیشتر تمایل به داشتن مشکلات پزشکی مزمن و استفاده از داروهایی دارند که ممکن است جذب کلسیم را مختل کند.

کلسیم مصرفی توصیه شده

گروه رده سنی

میلی گرم/روز

منبع : هیئت غذا و تغذیه، موسسه پزشکی، آکادمی ملی علوم، 2010

نوزاد 0 تا 6 ماه

200

نوزاد 6 تا 12 ماه

260

1 تا 3 ساله

700

4 تا 8 ساله

1000

9 تا 13 ساله

1300

14 تا 18 ساله

1300

19 تا 30 ساله

1000

31 تا 50 ساله

1000

51 تا 70 ساله – مرد

1000

51 تا 70 ساله – زن

1200

70 ساله

1200

14 تا 18 ساله، باردار/شیرده

1300

19 تا 50 ساله، باردار/شیرده

1000

ویتامین دی: ویتامین دی نقش مهمی در جذب کلسیم و سلامت استخوان بازی می کند. منابع غذایی ویتامین دی شامل زرده تخم مرغ، ماهی آب شور و جگر است. بسیاری از افراد ویتامین دی کافی به طور طبیعی به دست می آورند؛ با این حال، مطالعان نشان می دهد که تولید ویتامین دی در افراد مسن، در افرادی که خانه نشین هستند و در کل برای همه در طول زمستان کاهش می یابد. بزرگسالان باید روزانه تا 70 سالگی ویتامین دی مصرفیشان 600IU (واحد بین المللی) باشد. مردان و زنان بالای 70 سال باید مصرف روزانه را به 800IU افزایش دهند. (سیارک)

- علائم پوکی استخوان

- راه های تشخیص پوکی استخوان

- راه های درمان پوکی استخوان

یشگیری از سقوط در مردان و زنان مبتلا به پوکی استخوان

داروهایی که باعث از دست رفتن استخوان می شوند

 - بررسی اجمالی پوکی استخوان ارثی 

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱I came, I read this article, I codnqereu.

در ادامه بخوانید...

5 روش جهت استفاده از مسواک برای داشتن موی بهتر

در

به روز نگه داشتن تمامی ابزار زیبایی می تواند گران و خسته کننده باشد.برای همه ما این امکان وجود ندارد.خوشبختانه، ابزاری وجود دارد که ما در حال حاضر در جعبه پزشکی خود داریم: مسواک.سخت کوش ترین، روان ترین، و گمنام ترین قهرمان در خصوص لوزام آرایشی، وسیله ای خاص و گران قیمت نیست؛این وسیله مسواک است.یک مسواک ساده، با زبری متوسط تنها چیزی است که همیشه نیاز است، و با مو و ابروی شما رمز و راز بسیاری دارد، دندان های شما ممکن است تا حدودی حسادت کنند.(سیارک)

صاف کننده ها

اسپری مو یا اسپری براق کننده را بر روی مو اسپری نموده و این موها را بر روی خط مو صاف نمائید.برای ایجاد درخشش عالی است.

استفاده از شامپو خشک

شامپوی خشک برای جذب روغن و دادن ظاهری آراسته به مو بدون شستن آن عالی است.به جای اسپری آن بر روی کل سر، تنها مقداری را به ریشه بزندی، و از مسواک جهت شانه نمودن دانه ها استفاده کنید.

تقویت نمودن ریشه

بین رنگ نمودن مو- چه در خانه یا در سالن- بسته تقویت نمودن ریشه روش عالی جهت حفظ رشد جدید  ریشه است.پس از استفاده از قلم تقویت کننده، مانند ColorMark، از مسواک جهت پخش نمودن آن در سرتاسر مو استفاده نمائید، مطمئن بشوید که به صورت مساوی و دقیق پخش شده است.

پرپشت نمودن مو

اگر می خواهید تاج مو حجم بیشتری داشته باشد، از مسواک جهت به عقب شانه نمودن استفاده کرده و مو را به صورت کامل پوش بدهید.موی زبر، کوچک تر و نازک تر از شانه، نتیجه ظریف تری را در بر دارد.همین سبک را با اسپری مو انجام بدهید.(سیارک)

ابروهای سست به هم ریخته

قبل از برداشتن یا استفاده از پودر ابرو، مسواک را در سرتاسر ابرو جهت آراستن آن ها استفاده نمائید.مقداری ژل ابروی شفاف به موهای زبر بمالید.(سیارک)

 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات خود را در مورد اثربخشی این پست با ما به اشتراک بگذارید....

نظرات

در ادامه بخوانید...

خواص هندوانه

در

خواص هندوانه

- بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در هندوانه موجود است.

-  هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A می باشد.

-  هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی ‌اکسیدان کاروتن است که لیکوپن نامیده می‌شود. این آنتی‌ اکسیدان‌ها در بدن حرکت کرده و رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند. رادیکال‌های آزاد موادی در بدن هستند که می‌توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند. این مواد می‌توانند کلسترول را اکسید کرده و باعث شود که به دیواره رگ‌‌های خونی چسبیده و موجب ضخیم‌تر شدن آن شود و این عمل می‌تواند منجر به سکته قلبی شود. لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به هندوانه می‌دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می‌کند.

-  جالب است بدانید که هندوانه watermelon تنها میوه‌‌ای است که نسبت به میوه‌ها و سبزی‌جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن است. (سیارک

- هندوانه میوه‌‌ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می‌کنیم.

-  هندوانه همچنین سرشار از ویتامین‌های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می‌کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است. این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً 90 درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش‌ترین میوه‌‌ها دسته‌ بندی می‌شود.

 

- هندوانه خاصیت خنک‌کنندگی خاصی دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین بوده که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می‌شود، مصرف می‌کند.(سیارک

- آنتی‌اکسیدان‌ها به کاهش شدت آسم کمک می‌کنند. همچنین خطر سرطان روده، آسم، بیماری قلبی، آرتروز هماتوئید و سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.

-  هندوانه منبع خوبی از تیامین، پتاسیم و منیزیم است که از بدن در برابر بیماری‌های مختلفی محافظت می‌کنند.

- هندوانه فاقد چربی است اما به تولید انرژی کمک می‌کند. دربرابر زوال ماکولا هم محافظ خوبی محسوب می‌شود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا مولتی‌ویتامین‌ها مؤثرند

در

 (سیارک)  : شکی نیست که کمبود طولانی‌مدت ویتامین‌های خاص می‌تواند منجر به بیماری و اختلالات عملکردی در دستگاه‌های بدن می‌شود.برای برخی از افراد در گروه‌های در معرض خطر بیماری، مکمل‌های خاص ثابت‌شده و به‌واسطه انجام تحقیقات کافی برای اطمینان خاطر از اتفاق آراء مورد تأیید قرارگرفته است.
این مکمل‌ها شامل:
• اسیدفولیک برای همه زنانی که در فکر برنامه‌ریزی برای بارداری هستند و همچنین زنان باردار تا هفته دوازدهم بارداری.
• ویتامین D مناسب برای زنان باردار یا شیرده، کودکانی در گروه سنی بین شش ماه تا پنج سال، افراد 65 ساله و بالاتر و برای افرادی که برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید محدودیت دارند.
• ویتامین‌های A، C و D برای کودکان بین شش ماه تا چهار سال توصیه می‌شود، به‌ویژه کسانی که از رژیم غذایی متنوعی استفاده نمی‌کنند نظیر کودکان بدغذا.  (سیارک
علاوه بر این، همچنین وجود شواهد منطقی دال بر این است که میوه‌ها و سبزی‌ها مصرفی ما، حاوی مقدار معینی از ویتامین‌ها و مواد معدنی که قبلاً دارای آن بودند نیستند.
در زمان‌های پیش مواد غذایی، کشاورزی، و آنتی‌بیوتیک‌های فرآوری شده، به نظر می‌رسد که اجداد ما همه آنچه را که نیاز داشتند از رژیم غذایی خود و گذراندن وقت در بطن طبیعت یعنی قرار گرفتن در معرض نور خورشید، دریا و خاک دریافت می‌کردند.
همچنین اعتقاد بر این است که انسان‌ها به مصرف یک رژیم غذایی با کالری بالاتر نسبت به مقدار مصرفی توصیه‌شده برای میانگین افراد امروزی گرایش داشته‌اند.
در زمان پارینه‌سنگی، انسان‌ها به‌طور متوسط روزانه بین 3-4،000kcal مصرف می‌کرده‌اند، و درنتیجه، مصرف در یک رژیم غذایی ویتامین‌ها و مواد معدنی بالاتری را جذب می‌کردند.
به‌طور طبیعی، ما دیگر رمان خود را در طی روز صرف شکار و جمع‌آوری مواد غذایی نمی‌کنیم و بنابراین نیاز به کالری کمتری داریم و درنتیجه الزاماً باید مواد غذایی کمتری را مصرف کنیم.
پیامد این روند؟ دریافت کمتر ریزمغذی‌ها.
علاوه بر این، افرادی که مواد غذایی مصرفی خود را از طریق گرفتن رژیم غذایی محدود می‌کنند، ممکن است درصدد دریافت مقدار مجاز روزانه توصیه‌شده از مواد مغذی حیاتی باشند. رژیم‌های غذایی گیاهی، برای مثال، حاوی مقادیر کافی از ویتامین B12 نیستند و درنتیجه ممکن است احساس خستگی و ضعف کنند، مگر آن‌که مکمل‌های ویتامین B12 را مصرف کنند.
کسانی که کالری یا کربوهیدرات‌های مصرفی خود را با پیروی از رژیم‌های غذایی مانند رژیم اتکینز و یا یک رژیم غذایی کتو (Keto) محدود می‌کنند، احتمالاً مواد مغذی را در زمان حذف سبزی‌ها نشاسته‌ای و غلات سبوس‌دار به مقدار کافی دریافت نمی‌کنند.
بنابراین آیا تغذیه ما باید مانند تغذیه انسان غارنشین باشد؟
در رابطه با این موضوع مشکی وجود دارد. حتی خاکی که مواد غذایی ما در آن کشت و پرورش می‌یابد در شرایط امروزی تغییر کرده است.
صرف‌نظر از اینکه ما چه مواد غذایی را برای خوردن انتخاب می‌کنیم و حتی اگر انتخاب‌های ما برای سلامت مفید باشند؛ اکثریت ما کنترل کم و یا هیچ‌گونه کنترلی بر چگونگی و مکان پرورش و نگهداری مواد غذایی خود نداریم.
روش‌های کشاورزی به‌شدت میزان مواد مغذی موجود در خاک و به‌نوبه خود در مواد غذایی ما را کاهش داده است.
در این نشست در سال 1992، مشخص شد که سطوح مواد مغذی در مواد غذایی ما به‌اندازه 85٪ در طی قرن گذشته کاهش‌یافته است.
به‌عنوان‌مثال، گفته می‌شود که ما باید مواد غذایی غنی از ویتامین A مانند هویج، سیب‌زمینی شیرین و کدو بخوریم - اما این گیاهان تنها پیش ماده ویتامین A، کاروتنوئیدها را برای ما فراهم می‌کنند.
در واقع به‌منظور استفاده از عناصر ریزمغذی، ما نیاز به مصرف مواد غذایی دارای ویتامین A واقعی داریم- آن دسته از غذاهایی که حاوی رتینول هستند، نه بتا کاروتن.
راه‌حل - یک قرص مگا؟
بنابراین، شاید حتی به‌منظور آسودگی خاطر ، خوردن "یک قرص مگا" که تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی غیر دریافتی ما از غذاها را تحت پوشش قرار دهد و تأمین کند، عاقلانه به نظر می‌رسد.
اما متأسفانه – راه‌حل مناسبی به نظر نمی‌رسد. (سیارک
در این مطالعه، محققان با گزینش تصادفی نزدیک به 6000 پزشکان مرد را موظف به مصرف روزانه یک مولتی‌ویتامین و یا یک قرص پلاسبو کردند.
در طی بازه زمانی 12 سال، مردان، گروهی از آزمون‌های کارایی فردی را از طریق تلفن به‌منظور بررسی حافظه‌شان دریافت کردند.
84 درصد از شرکت‌کنندگان ادعا کردند که هرروز قرص خود را مصرف کرده‌اند و طبق نتایج به‌دست‌آمده، هیچ تفاوتی در خصوص مشکلات حافظه در دو گروه موردمطالعه آشکار نشد.
محقق و نویسنده مطالعه، ژاکلین اوبراین می‌گوید:"این‌که به چه روشی ما این مسئله را مورد تجزیه قراردادیم مهم نیست، درهرصورت مصرف این داروها بی‌اثر بود".

نیازهای متفاوت
حتی اگر مولتی‌ویتامینی واقعاً به‌صورت کپسول وجود داشت، هنوز هم این برخلاف این حقیقت است که: بدن‌های ما به‌طورکلی نیازهای مختلفی دارند و ایجاد تعادل در مکمل‌های اضافی موردنیاز ما به‌طور طبیعی متفاوت خواهد بود.
برای مثال، سطوح استرس میزان نیاز بدن ما به برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و سطح استرس بالاتر می‌تواند موجب تحلیل و کاهش ریزمغذی‌های موجود در بدن شود.
ویتامین D درواقع هورمونی که بدن ما تولید می‌کند، و کورتیزول (همچنین به‌عنوان "هورمون استرس" شناخته می‌شود) می‌تواند نمود و عملکرد ویتامین D را مهار کند و بنابراین بدن ما قادر به استفاده از آن نخواهد بود.
ویتامین C نیز می‌تواند با افزایش سطوح استرس تحت تأثیر قرار گیرد. در هنگام داشتن استرس بیش‌ازحد، ما نیاز به ویتامین C بیشتری جهت حفظ سطح قند خون طبیعی و عملکرد سیستم ایمنی بدن داریم.
ما می‌دانیم، در زمان عدم تأمین مقدار کافی ریزمغذی‌های اساسی در بدن چه عواقبی خواهد داشت - اما واقعاً در زمان مصرف بیش‌ازحد این ویتامین‌ها و مواد معدنی چه اتفاقی در بدن شما رخ می‌دهد؟ (سیارک

مصرف بیش‌ازحد یک ماده مفید
ویتامین A
در این مطالعه به اثبات رسیده است که مصرف بیش‌ازحد ویتامین A به شکل بتا کاروتن، موجب افزایش احتمال ابتلا به سرطان ریه در افراد سیگاری می‌شود.

در یک مطالعه جداگانه، مکمل ویتامین آ خطر ابتلا به سرطان ریه را تا 28 درصد افزایش داد که بی‌درنگ موجب شد تا کارشناسان به مطالعه اولیه پایان دهند.
ویتامین E
درحالی‌که مزایای آنتی‌اکسیدانی ویتامین E شامل: کاهش رادیکال‌های آزاد و کند شدن روند پیری سلول‌های بدن شما می‌شود، همچنین مطالعات برای آشکار کردن خطرات احتمالی مصرف بیش‌ازحد ویتامین E صورت گرفته است.
این مطالعه نشان داد که مقادیر بیش‌ازحد ویتامین E، خطر ابتلا به بیماران نارسایی قلبی افزایش می‌دهد.
مطالعه دیگری نشان داد که مکمل ویتامین E همبستگی مثبتی با افزایش میزان مرگ‌ومیر دارد.
درنهایت، این مطالعه انجام‌شده بر روی شرکت‌کنندگان مرد گزارش داد که مصرف بیش‌ازحد از مکمل ویتامین E به‌طور قابل‌توجهی، خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می‌داد.
کلسیم
معمولاً شنیده‌ایم که ما باید از مکمل کلسیم برای ساختن استخوان‌های قوی‌تر استفاده کنیم، اما با توجه به این مطالعه، احتمالاً توصیه‌های کاملاً نادرستی را دریافت کرده‌ایم.
مطالعه موردبحث نشان داده است که شرکت‌کنندگان مصرف‌کننده مکمل‌های کلسیم، افزایش خطر شکستگی لگن را نشان دادند. علاوه بر این، این مطالعه در میان سه پژوهش مرتبط دیگر به اثبات رسانده است که بیمارانی که از مکمل‌های کلسیم استفاده می‌کردند در معرض خطر بیشتر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی قرار داشتند.
این موارد تنها موارد مصرف نادرست است.
وجود بیش از حد روی در بدن به کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن مرتبط است.
وجود منگنز بیش‌ازحد به اختلالات عضلانی و عصبی در افراد مسن مرتبط است.
نیاسین بیش‌ازحد (B3) باوجود آسیب سلولی در ارتباط است.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است. 

نظرات

در ادامه بخوانید...