10 هک زندگی برای کسانی که نمی خواهند وقت خود را در آشپزخانه صرف کنند

گوشت

همه مردم از پخت و پز لذت نمی برند و آماده نیستند که وقت آزاد خود را در آشپزخانه صرف کنند. sayarak.com برای خانم های خانه دار 12  هک زندگی را ارائه می دهد که این رموز آشپزی به سرعت فرآیند پخت و پز کمک می کند. برای استفاده ازاین فوت و فن  آشپزی نیازی نیست که یک آشپز حرفه ای باشید یا تجهیزات خاصی در آشپزخانه خود داشته باشید.

هک زندگی 1: ماکارونی اگر از قبل خیسانده شود سریعتر آماده می شود

ماکارونی

ماکارونی باید حداقل یک ساعت در آب بماند.

 

پاستا را فقط در یک دقیقه می توان پخت. برای این ، دستگاه های خاصی مورد نیاز نیستند ، زیرا راز اصلی نه در دستگاه ها ، بلکه در آماده سازی صحیح برای فرآیند پخت و پز است. یک قابلمه برداشته و ماکارونی را درون آن بریزید و سپس آن را با آب پر کنید تا کاملاً روی پاستا را بپوشاند.پاستا ها باید حداقل یک ساعت در این حالت بمانند. پس از اتمام زمان ، می توانید مستقیماً به فرآیند پخت و پز ادامه دهید. به محض جوش آمدن آب ، بلافاصله اسپاگتی را از ظرف خارج کرده ، آن را روی بشقاب ها قرار دهید و با سبزیجات تزئین کنید. به هر حال ، به جای آب ، ماکارونی را می توان بلافاصله به سس در حال جوش هم اضافه کرد. پاستا نه تنها در همان 60 ثانیه پخته می شوند ، بلکه طعم غنی نیز پیدا می کنند.


هک زندگی 2: جوش شیرین به کاراملی شدن سریع پیاز کمک می کند

پیاز

اگر جوش شیرین اضافه کنید ، پیازها سریع تر طلایی می شوند.

 

پیازها همیشه مشکلاتی دارند: اگر آنها را روی حرارت کم سرخ کنید خیلی آرام رنگ طلایی پیدا می کنند و اگر «شعله را زیاد کنید» به سرعت می سوزند. برای جلوگیری از هر دو نتیجه ، از جوش شیرین معمولی استفاده کنید. به محض اینکه پیازها شروع به حالت گرفتن و رنگ طلایی می کنند ، کمی جوش شیرین به ظرف اضافه کنید (به میزان یک قاشق چای خوری برای هر کیلوگرم پیاز). پیازها در عرض چند دقیقه کاراملی می شود ، اما نمی سوزد.


هک زندگی 3: برای غذاهای مختلف یکبار آشپزی کنید

مرغ

از گوشت آماده می توان برای انواع ساندویچ استفاده کرد.


اگر ماکارونی در گروه فست فودها قرار بگیرد ، پس از آن برای پختن محصولاتی مانند بوقلمون ، گوشت گوساله زمان زیادی لازم است و بنابراین برای تعطیلات آخر هفته خانوادگی بیشتر از صبحانه قبل از کار مناسب است. با این حال ، اگر مقدار زیادی گوشت را بجوشانید / سرخ کنید / بپزید ، اضافه ها را می توانید در طول هفته استفاده کنید ، به عنوان مثال ، به عنوان آماده سازی میان وعده ها ، ساندویچ ها ، سالادها. تنها چیزی که باید از قبل به آن فکر کنید ، ذخیره سازی است. برای این منظور ظروف مهر و موم شده بردارید - گوشت را درون آنها قرار داده و در یخچال بگذارید. بنابراین ، حفظ طعم اصلی محصول برای مدت طولانی امکان پذیر خواهد بود.


هک زندگی 4: برای سریعتر پوست کردن سیب زمینی از شوک آب یخ  یا نمک استفاده کنید.

سیب زمینی

سیب زمینی ها را به مدت یک ربع در آب نمک بگذارید.


حتی گاهی اوقات یک عمل استاندارد مانند پوست کندن سیب زمینی می تواند به جهنمی تبدیل شود ، به عنوان مثال ، اگر کوچک باشد. در این حالت (و به سادگی ، اگر خیلی تنبل هستید که مطمئنا یک سیب زمینی را به فنا می دهید) ، می توانید از هک زیر استفاده کنید: آب را در یک قابلمه بجوشانید ، غده های شسته شده سیب زمینی جوان را درون آن فرو کنید و 30 ثانیه صبر کنید ، سپس سیب زمینی را به مدت یک دقیقه در یک کاسه آب سرد فرو کنید. به دلیل افت شدید دما ، پوست به خودی خودجوا می شود و فقط باید با انگشتان خود باقی مانده را با دقت بردارید. یک راه دیگر نیز وجود دارد - آب را در ظرف بریزید ، نمک اضافه کنید و سیب زمینی را به مدت 15-20 دقیقه در آن قرار دهید. اثر تقریباً مشابه حالت اول خواهد بود.


هک زندگی 5: برای سریعتر پخته شدن سبزیجات از  آب معدنی استفاده کنید

سبزیجات

سبزیجات را بهتر است با آب معدنی بپزید

 

همه مردم به روش های مختلف سبزیجات را می پزند: کسی آنها را از قبل در آب سرد خیس می کند تا نیترات های خطرناک برای سلامتی را از بین ببرد ، کسی کمی نمک اضافه می کند. با این وجود سریعترین و مفیدترین راه استفاده از آب معدنی است نه آب معمولی. آب معدنی حاوی بی کربنات است که سلولز را در سبزیجات تجزیه می کند ، روند پخت را تسریع می کند ، آنها را نرمتر می کند و رنگ روشن سبزیجات را حفظ می کند.

 

لطفا توجه داشته باشید: آب معدنی حاوی مقدار زیادی عناصر ریز مفید است: آهن ، روی ، ید ، سیلیسیم و غیره. به همین دلیل ، اگر از آن به عنوان مایعی برای پختن سبزیجات استفاده می کنید ، می توانید ایمنی بدن را تقویت کرده و سلامتی را تقویت کنید


هک زندگی 6: گوشت قبل از انجماد باید برش داده شود

گوشت

گوشت را به صورت هر وعده فریز کنید.


اگر گوشت تازه را از فروشگاه خریداری كردید و تصمیم گرفتید فوراً آن را فریز كنید ، آن را به ازای هر پخت به چند قسمت تقسیم كنید. واقعیت این است که تکه های کوچک به طور مساوی تری منجمد می شوند ، سریعتر ذوب می شوند و آب گوشت را بهتر حفظ می کنند. بعلاوه ، لازم نیست منتظر یخ زدگی یک قطعه بزرگ گوشت باشید تا یک قطعه کوچکتر را قطع کنید. در مورد گوشت چرخ کرده نیز همین توصیه به درد شما می خورد: ابتدا آن را در ظروف توزیع کنید و فقط سپس آن را به فریزری کنید. شما مزیت چنین آماده سازی هایی را پس از اولین تهیه ظرف گوشت درک خواهید کرد.


هک زندگی 7: یک سطل آشغال کوچک روی میز داشته باشید

پوست کن

ظرف زباله را می توان به حالت تعلیق درآورد.


وقتی سطل زباله زیر ظرفشویی یا گوشه آشپزخانه است ، هنگام پخت و پز باید مدام به طرف سطل زباله بروید. در نتیجه ، شما نه تنها انرژی صرف آن می کنید ، بلکه زمان را نیز هدر می دهید. یک گزینه بسیار راحت تر ، خرید یک ظرف کوچک است که می تواند مستقیماً روی میز کار قرار گیرد. مواد زائد کوچک مانند پوست سبزیجات را بیندازید و سپس در سطل زباله بریزید. گزینه دیگر ظروف آویز است که می توانند مستقیماً به پیشخوان متصل شوند.


هک زندگی 8 : با قاشق بستنی دانه های سبزیجات را خارج کنید

فلفل

راحت تر است که دانه های فلفل را با یک قاشق خارج کنید

 

آن دسته از افرادی که فلفل دوست دارند به خوبی می دانند که فرآیند جدا کردن دانه ها ممکن است گاهی طولانی شود. یک قاشق مخصوص بستنی می تواند روند تمیز کردن را به میزان قابل توجهی تسریع کند. این لبه های تیز است که به شما کمک می کند دانه ها را به سرعت از سبزیجات پاک کنید. این نه تنها به فلفل ، بلکه همچنین به خیار ، کدو سبز ، کدو تنبل و بسیاری از محصولات دیگر نیز مربوط می شود.


هک زندگی 9 : برای کاهش چربی غذا از یخ استفاده کنید

سوپ

یخ را داخل دستمال بپیچانید و چربی را پاک کنید.


گرچه در ابتدا شما این را نمی خواستید اما بعضی از غذاها خیلی چرب می شوند ، برای رفع اوضاع و صرفه جویی در شام ، یک مکعب یخ برداشته ، آن را در یک حوله کاغذی یا دستمال بپیچید و سپس آن را روی سطح ظرف بچرخانید. واقعیت این است که یخ به عنوان نوعی آهنربا برای چربی عمل می کند. و چربی ، به نوبه خود ، روی دستمال یخ زده و می بندد .با این هک زندگی کالری برنامه ریزی نشده را از غذا دور می کنید.


هک زندگی 10: پیتزا را با آب گرم کنید

پیتزا

آب باعث می شود لبه های پیتزا خشک نشوند.


اگر می خواهید غذا های پخته شده مانند پیتزا ، پای یا کروسان را در مایکروویو قرار دهید ، بلافاصله آن را با یک لیوان آب همراه کنید. باید آن را در مایکروویو کنار ظرف قرار دهید. رطوبتی که با گرم شدن غذا های پخته شده تبخیر می شود از تشکیل لبه های خشک جلوگیری می کند و باعث می شود غذا به اندازه روز پخته شدن نرم و آبدار باشد.


هک زندگی 11: فریز کردن سبزیجات

قالب

سبزیجات را با آب یا روغن در یک قالب یخ منجمد کنید.


سبزیجات تقریباً برای هر غذای اصلی لازم هستند ، زیرا آن را تزئین می کنند ، طعم و عطر بی نظیری به آن می دهند. متأسفانه شوید ، جعفری ، تره فرنگی ، ریحان و سایر نمایندگان "سبزی ها" طراوت خود را بسیار کم حفظ می کنند. با این حال می توانید عمر سبزیجات را بیشتر کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که سبزی ها را به قطعات کوچک خرد کنید ، آنها را در قالب یخ بریزید ، آب یا روغن زیتون اضافه کنید و آنها داخل فریزر بگذارید.  سپس ، هنگامی که نیاز به سبزیجات دارید ، فقط دو عدد از این مکعب ها را به غذای خود اضافه کنید و - غذای معطر آماده است.


هک زندگی 12: آب جوشیده شده را فریز کنید تا یخ شفاف شود

یخ

اگر آب جوشانده برای تهیه یخ استفاده کنید ، مکعب های یخ شفاف می شوند.

 

احتمالاً متوجه شده اید که یخی که در رستوران ها برای خنک کردن نوشیدنی سرو می شود ، کاملاً شفاف است. اما مکعبی که "در خانه" درست می کنید سفید ، ابری و کاملاً غیرشفاف  است. با این حال ، این وضعیت به راحتی قابل اصلاح است: فقط آب را بجوشانید ، و سپس آن را در قالب ها بریزید. با این کار مکعب های یخ شفاف می شوند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید