چگونه از کفپوش لمینت نگهداری کنیم

کفپوش لمینت
هک زندگی: اشتباه در هنگام مراقبت از کفپوش لمینت که می تواند کفپوش را به سرعت خراب کند
    

در نگاه اول به نظر می رسد مراقبت و تمیز کردن لمینت یک کار ساده است. به هر حال ، چه مشکلاتی می تواند با مواد با دوام و بی تکلف داشته باشد؟ با این حال ، بسیاری از موارد آشنا و به ظاهر بی خطر می توانند به پوشش آسیب جدی برسانند.  کفپوش لمینت به سرعت ظاهر جذاب خود را از دست می دهد و بازیابی آن بسیار دشوار است. اشتباهاتی را که هنگام مراقبت از کفپوش لمینت مرتکب می شوید به خاطر بسپارید.

 

1. از بخار شوی با حداکثر توان استفاده نکنید

کفپوش لمینت

اگر از بخار شوی خود به طور منظم در دمای بالا برای تمیز کردن  استفاده می کنید ، کفپوش لمینت شما به سرعت خراب می شود.

 


تمیز کردن با بخار داغ روزانه کف لمینت شما را به سرعت در شرایط نامناسب قرار می دهد. مطمئناً  با یک یا دو بار اتفاقی نخواهد افتاد ، اما نظافت مرتب کفپوش لمینت در دمای بالا منجر به تورم و پوسته پوسته شدن لایه ها می شود. اگر نمی توانید برای تمیز کردن بدون بخار شور کار کنید ، از یک نازل مخصوص ساخته شده از مواد نرم استفاده کنید و حداقل دمای بخار را تنظیم کنید.


2. رطوبت پارچه را برای تمیز کردن کاملا بگیرید

کفپوش لمینت

رطوبت بیش از حد سطح کفپوش لمینت را از بین می برد ، بنابر این  پارچه را حتماً بچلانید / عکس

 

رطوبت بیش از حد برای تمیز کردن کفپوش لمینت باعث خراب شدن آن می شود. در حالی که انواع مختلفی وجود دارد که حتی می توانند در حمام استفاده شوند ، اما رطوبت بیش از حد آب می توانند به درزها آسیب برسانند. در حین تمیز کردن ، رطوبت پارچه  را کاملاً بیرون بگیرید و کف لمینت را با پارچه ای کمی مرطوب پاک کنید. بهتر است از تی شرت های قدیمی و حوله های نخی استفاده کنید. آنها به خوبی فشرده می شوند ، بنابراین مقدار کمی آب روی زمین می ریزد.


3. برای تمیز کردن ، کفپوش لمینت را با مواد شیمیایی قوی نشویید

کفپوش لمینت

از محصولات همراه با آمونیاک استفاده نکنید . / عکس

 

پوشش کف نباید با محصولات حاوی آمونیاک و سایر مواد تهاجمی شسته شود. باعث پوسته پوسته شدن  می شود و لمینت را از بین می برد. خراش ها و ترک های کوچک بوجود می آورد که آب را جمع می کنند و حتی سریعتر خراب می شوند. یک پاک کننده مخصوص لمینت انتخاب کنید که به آرامی از سطح مراقبت کند. به طور کلی ، آب معمولی برای تمیز کردن کافی است.

 

4.برای تمیز کردن کفپوش لمینت   از برس های زبر استفاده نکنید

کفپوش لمینت

برس های زبر می توانند سطح کفپوش لمینت را بخراشند/ عکس


برس با موی سفت باعث خراش کفپوش لمینت می شوند ، بنابراین آنها را از پوشش کف دور کنید. در مورد جاروها نیز مراقب باشید. فقط از گزینه های نرم و مویی استفاده کنید. جاروبرقی را نیز بررسی کنید. پیوست های قابل تغییر حالت "Brushes" دارند. سختی آن را ارزیابی کنید و فقط ایمن ترین روش ها را برای تمیز کردن کنار بگذارید.


5. برای تمیز کردن کفپوش لمینت از پودرهای  ساینده استفاده نکنید

کفپوش لمینت

ذرات پودر ساینده خراش هایی را بر روی سطح پوشش ایجاد می کنند / عکس


ذرات ساینده خراش های کوچکی را روی سطح کفپوش لمینت ایجاد می کنند. علاوه بر ظاهری غیر زیبایی(به خصوص در یک طبقه تاریک) ، آلودگی در این خراش های کوچک جمع می شود. اگر لمینت لکه لجبازی دارد یا نیاز به تمیز کردن گسترده دارد ، از مواد شوینده ملایم لکه بر استفاده کنید. لکه بیش از حد را با یک پارچه نرم بشویید.


6. برای تمیز کردن کفپوش لمینت  وسایل خانه را بدون پد مخصوص روی پایه ها حرکت ندهید

کفپوش لمینت

پدهای پارچه ای یا وسایل بداهه را زیر پایه های مبلمان قرار دهید تا به کفپوش لمینت آسیب نرساند / عکس


انجام تمیزکاری عمومی بدون جابجایی وسایل تقریباً غیرممکن است. با این حال ، نباید میز مبل و صندلی را روی کفپوش لمینت بکشید. آثار ناخوشایند بر روی پوشش باقی می ماند که نمی توان آن را از بین برد. اگر مبلمان سبک است ، آن را بلند کرده و با احتیاط به مکان دیگری منتقل کنید. در مواردی که وسایل داخلی بسیار سنگین هستند ، لنت های نرم را روی پایه ها بچسبانید. (نمدی) با آنها ، مبلمان بدون آسیب رساندن به کفپوش لمینت ، به آرامی روی زمین سر می خورند.


7. برای تمیز کردن ، کفپوش لمینت  را با موم یا روغن مالش ندهید

کفپوش لمینت

فقط مواد طبیعی را می توان با موم یا روغن مالش داد / عکس

کفپوش لمینت ،کف چوبی یا پارکت طبیعی نیست. این ماده مصنوعی است ، بنابراین نیازی به مالش منظم با موم یا روغن ندارد. این فقط باعث بدتر شدن کفپوش لمینت می شود ، زیرا این محصولات سطح جذب کمی دارند و با چربی فقط باعث جذب گرد و غبار می شود. اگر می خواهید سطح را "تازه" کنید ، از یک موم لمینت مخصوص استفاده کنید ، که به عنوان نشانگر فروخته می شود. این به ترمیم خراش ها کمک می کند و ظاهر جذابی به کفپوش لمینت شما می بخشد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید