آپارتمان کوچک 8 تا 30 متر مربع

آپارتمان کوچک

به علت گرانی مسکن، تقاضای بیشتری برای طراحی آپارتمان کوچک وجود دارد. طراحی یک آپارتمان کامل در یک اتاق 20 متری مشکل نهایی است. اما طراحان از ترفند و ابزار های مخصوص کار خود برای کاربردی کردن این فضاها ، سبک و به ظاهر جادار استفاده می کنند. اگرچه برخی از این آپارتمان ها برای زندگی دائمی بسیار کوچک هستند ، اما خانه های موقتی را برای کسانی که مایل به کاهش اجاره خود هستند ، ایجاد می کنند.

 

آپارتمان 8 متری در پاریس

آپارتمان 8 متری
آپارتمان 8 متری پاریس


این کوچکترین آپارتمان در لیست است. این آپارتمان فقط 8 متر مربع (86 فوت مربع) مساحت دارد و تقریباً تمام طراحی  درون یک دیواره کمد طراحی شده است که به عنوان اتاق خواب ، کمد ، اتاق ناهار خوری و ... استفاده می شود. آشپزخانه در سمت راست اتاق ، در کنار پنجره قرار دارد و حمام در بین درهای دیوار کمد مخفی است.

 

آپارتمان کوچک 10 متر مربع میکرو آپارتمان زیر 30 متر مربع

آپارتمان کوچک  10 متری
آپارتمان کوچک  10 متری

آپارتمان کمی بزرگتر تنها 10 متر مربع (107.6 متر مربع) مساحت دارد ، اما دارای زیباترین سقفی است که ما تا کنون دیده ایم!

 آپارتمان کوچک  15 متری

 

آپارتمان کوچک  15 متری
آپارتمان کوچک  15 متری


مبل تختخواب شو در طول شب به محل استراحت تبدیل می شود ، در حالی که پیشخوان آشپزخانه به عنوان میز اداری منزل دو برابر می شود. و تمام آن ها فقط در 15 متر مربع (161.4 فوت مربع) از فضا قرار دارد. طراحی درخشان! فضای داخلی این آپارتمان با چوب طبیعی و سایه های بنفش طراحی شده است.


آپارتمان کوچک  15 متری

آپارتمان کوچک  15 متری
آپارتمان کوچک  15 متری


یکی دیگر از آپارتمان های کوچک پر از شگفتی است که  آشپزخانه آن مخفی است که در طبقه همکف ساخته شده است و همچنین اتاق خواب و فضای ناهار خوری را در خود جای داده است.این فضای مرتفع همچنین به عنوان یک فضای اضافی ذخیره سازی نیز انجام می شود و از طریق دریچه ای در کف قابل دسترسی است.

 

میکرو آپارتمان شیک در استکهلم

آپارتمان 17 متری
آپارتمان 17 متری

آپارتمان 17 متری در استکهلم که  فضای داخلی تمام رنگ سفید با استفاده از واحدهای ذخیره سازی برای نمای داخلی تمیز و بهینه شده است.تخت خواب زیر شیروانی بیشتر باعث می شودفضای اضافی برای آشپزی و غذا خوردن و همچنین ناهار خوردن در اتاق نشیمن وجود داشته باشد.

 

میکرو آپارتمان در خارکف ، اوکراین

آپارتمان 18متری
میکرو آپارتمان 18 متری


این آپارتمان میکرو فقط 18 متر ( 193.7 فوت مربع) است ، چیز بیشتری که در باره این آپارتمان می توانیم بگوییم: آپارتمان با داشتن کوچکترین آشپزخانه با یک تختخواب بزرگ ، یک اتاق نشیمن بسیار جادار و فضای انبوه زیادی بهره می برد. به عنوان یک جایزه ، یک آکواریوم داخلی نیز در حمام وجود دارد که طراحی نادری برای آپارتمانهای میکرو است.

میکرو آپارتمان های پانورامیک سان فرانسیسکو

آ

آپارتمان 20 متری
میکرو آپارتمان های 20 متری پانورامیک سان فرانسیسکو

آپارتمان 11 طبقه San Francisco Panoramic واقع در همسایگی SoMa ، اماکن مسکونی معاصر است که دارای امکانات متنوعی است .کوچکترین واحد آن فقط 20 متر مربع (220 فوت مربع) است ، اما طراحی آن کمبود فضا را جبران می کند.

 

آپارتمان کوچک چند منظوره در برلین

آپارتمان 21 متری
میکرو آپارتمان در برلین توسط spamroom & John Paul Coss طراحی شده است. تنها 21 متر مربع مساحت دارد.


میکرو آپارتمان در برلین توسط spamroom & John Paul Coss طراحی شده است. تنها 21 متر مربع (226 فوت مربع) ، این آپارتمان کوچک مسکونی در برلین فضای زیادی برای ذخیره سازی و طراحی نور  برای تقویت نور طبیعی از پنجره ها در نظر گرفته است.
با طراحی اصولی اتاق خواب و فضای اتاق نشیمن و آشپزخانه باز هم به اندازه ی کافی فضای آزاد در اختیار داریم . چوب سبک با فضای داخلی سفید بسیار هماهنگ شده است.

 

آپارتمان 23 متری RedNest در پاریس

آپارتمان 23 متری
آپارتمان 23 متری RedNest در پاریس


RedNest پروژه ای از پل Coudamy از معماری Coudamy است که فقط  22.95 مترمربع( 247 فوت مربع) را در بر می گیرد ، اما به نظر می رسد همه چیز را برای زندگی راحت دارد.بسته بندی شده در یک واحد مبله ، اتاق خواب هر شب و صبح به راحتی باز و بسته می شود. و همچنین اتاق های رختکن و فضای کار به همراه فضای ذخیره سازی زیادی وجود دارد.

 

استودیوی میکرو بلک

آپارتمان 24 متری
آپارتمان 24 متر مربع  آتلیه Rueverte


آپارتمان 24 متر مربع  آتلیه Rueverte این استودیوی 258 فوت مربعی یک دلیل فیزیکی است که نشان می دهد خاکستری تیره و سیاه می توانند در فضاهای کوچک کار کنند.طراحی نمایشی نه تنها از رنگ بلکه به عنوان مبلمان و عناصر طراحی نیز ظهور می یابد و زیبایی و شکوه و عظمت را به وجود می آورد. شایان ذکر است که کف ، سقف و یک دیوار متضاد همه رنگ سفید رنگ دارند.

 

میکرو آپارتمان Carmel Place ، نیویورک

آپارتمان کوچک
میکرو آپارتمان Carmel Place ، نیویورک


Carmel Place در Kips Bay در نیویورک یکی از آپارتمان هایی است که آپارتمان کوچک( واحدهای میکرو) را برای اجاره دارد.کوچکترین واحد فقط 24.5 متر مربع (264 فوت مربع) وجود دارد ، اما می توانید چهره های کابینت ایتالیایی و کفپوش های چوبی را انتظار داشته باشید.

 

آپارتمان کوچک در مونت مارتره

آپارتمان 24 متر مربع
آپارتمان 24 متر مربع در مونت مارتره توسط Swan Architects

این آپارتمان کوچک فرانسوی یکی از آپارتمان هایی است که از تخت خواب  برای صرفه جویی در فضا استفاده نمی کند. در عوض ، با جداسازی  مناطق مختلف را مشخص کند.اتاق خواب با یک قفسه باز از اتاق نشیمن و آشپزخانه جدا شده است. و اگرچه در زمینه حفظ حریم خصوصی کار چندانی نمی کند ، اما تمایز مشخصی بین مناطق بوجود اورده است.

 

آپارتمان شماره ۱۳ مساحت 25 متر مربع 

آپارتمان 25
آپارتمان 25 متری توسط Zucchini

آپارتمان شماره ۱۳ در ایتن لیست 25 متر مربع (269 متر مربع) یک اندازه محبوب برای آپارتمان های کوچک است. در اینجا یک آپارتمان 25 متری  توسط زوکینی برای یک زن در سن پترزبورگ روسیه طراحی شده است.بیشتر کفپوش های آن کاشی کاری شده است ، اما اتاق نشیمن به لطف کف های چوبی سبک و دنج به نظر می رسد. اتاق اصلی که به عنوان اتاق خواب و اتاق نشیمن با یک واحد غذاخوری مجاور سرو می شود به صورت هوشمندانه و واضح با مبلمان منطقه بندی شده است.

 

آپارتمان 25 متر مربع

آپارتمان25 متر مربع
آپارتمان25 متر مربع توسط ویاچسلاو ژوگین و اولگا اورسولنکو


این آپارتمان رؤیایی است. طراح سبک های معاصر  و اسکاندیناوی را ترکیب کرده است.اتاق اصلی یک آشپزخانه / اتاق ناهارخوری / نشیمن با طرح سفید  را در خود جای داده است ، در حالی که راهرو آن با رنگ آبی تیره و اآبی کم رنگ است و حمام با فیروزه نئونی روشن شده است.

 

آپارتمان 25 متر مربعی Zoft Loft در آمستردام

مجموعه هتل به مساحت 25 متر مربع
مجموعه هتل به مساحت 25 متر مربع توسط Concrete Architectural Associates

زوکو آمستردام هتلی است که واحدهای کوچک را برای مسافران فراهم می کند. فضای زندگی کوتاه مدت همه چیز را ممکن کرده است مثل آشپزخانه و حتی حلقه های ژیمناستیک برای تمرین داشته باشد. اما ویژگی اصلی آن یک سیستم لوور است که یک اتاق خواب شیروانی را پنهان می کند. ما احساس می کنیم که این خیلی خوب می تواند یک فضای زندگی دائمی باشد ، بنابراین هوشمندانه طراحی شده است.

 

میکرو آپارتمان کوچک در لهستان

آپارتمان 26 متری
آپارتمان 26 متری Mili Mlodzi Ludzie

Mili Mlodzi Ludzie با بودجه ای معادل 8000 یورو (8،940 دلار) یک آپارتمان مدرن طراحی کرد. در واقعیت به دلیل کمترین طراحی سیاه و سفید ، بسیار گرانتر از آن به نظر می رسد.یکی از مواردی که باعث می شود در میان سایر آپارتمان های کوچک مینیمالیسم برجسته قرار بگیرد ، دکوراسیون دیوار و سقفی است که با کمترین وسایل نورپردازی شده است.

 

آپارتمان 27 متری در سیدنی

آپارتمان 27 متری
استودیوی 27 متر مربعی توسط نیکلاس گورنی

این آپارتمان واقع در Woolloomooloo ، سیدنی بودجه $ 40،000 و مساحت 290.6 فوت مربع دارد. نتیجه؟ فضای آپارتمان قابل تبدیل به فضای زیاد برای کار ، آویزان کردن و ذخیره کردن چیزها.طراح با استفاده از رنگ های مختلف ، هر منطقه را مشخص کرده است. آشپزخانه سیاه خیلی زیاد لازم نیست و اتاق خواب قرمز و کتابخانه زرد روشن، در صورت عدم نیاز در داخل دیوارهای  سفید پنهان می شوند.

 

آپارتمان 27 متری هوشمند در سیدنی

آپارتمان 27 متری
آپارتمان 27 متری توسط معمار برد اسوارتز


یکی دیگر از آپارتمانهای هوشمنددر سیدنی ، کار براد اسوارتز است. این یکی همچنین از دیوارها ی قابل جابجا شدن استفاده می کند.اتاق خواب پشت دیوار کمد پنهان شده است که همچنین یک تلویزیون ، قفسه کتاب را دارد و فضای آن را حداقل و معاصر می کند. و به دلیل استفاده از رنگ سیاه ، آشپزخانه از نظر بصری لوه خاصی دارد.

 

آپارتمان 28 متری

آپارتمان 28 متری
آپارتمان 28 متری

 این آپارتمان با مساحت 28 متر مربع توسط Anastasi Shamisova طراحی و ساخته شده است به لطف طراحی داخلی  ، فریبنده و جادار به نظر می رسد.

استفاده از سطح بازتابی در آپارتمان های کوچک می تواند به ایجاد احساس یزرگ تر بودن آپارتمان  کمک کند .

 

آپارتمان کوچک شیک در لهستان

آپارتمان 29 متری
آپارتمان 29 متری لهستان

به نظر می رسد 312 فوت مربع کاملاً سخاوتمندانه است. هر چه آپارتمان ها به سمت کوچک تر شدن می روند. استاده از  سقف ها که باعث افزایش فضای داخلی می شود،  بیشتر و بیشتر می شود.در این آپارتمان 29 متری ، با راه پله ای مناسب که به عنوان کتابخانه استاده شده است به اتاق خواب می رسیم و فضای اضافی را در اختیار داریم.


آپارتمان 30 متری در سن پترزبورگ

آپارتمان 30 متری
آپارتمان 30 متری در سن پترزبورگ

این آپارتمان دقیقا 30 متر مربع (322 فوت مربع) مساحت دارد. این مکان به گونه ای هوشمندانه طراحی شده است تا هر منطقه زندگی را در مناطق فشرده ای قرار دهد که جدا از بقیه باشد. یک اتاقک چوبی در وسط اتاق ، محل زندگی را از راهرو تقسیم می کند ، در حالی که یک آشپزخانه داخلی و اتاق خواب دارد.

میکرو آپارتمان ها برای اسکان کامل دانشجویان  و فضاهای زندگی موقت ایجاد می کنند ، اما آیا می توانید در آپارتمان کمتر از 25 متر مربع زندگی کنید؟

چگونه چینی ها در آپارتمان ۲ متر مربع زندگی می کنند

متاسفانه ما ایرانی عادت کردیم آت و آشغال زیاد جمع کنیم و همیشه به فضای زیاد نیاز داریم حتی مسافرت هم که می ریم اندازه ویلا یا آپارتمان برامون مهمه! توی سرچ اینترنت دنبال جا برای  2 تا 3 شب  مسافرت بودم  تو نظرات یک هتل آپارتمان (هتل آپارتمان هالیدی پارک رامسر) خواندم مساحت 110 متر مربع! آخه 110 متر رو  کسی که برای گردش و فقط برای خوابیدن می خواد  به چه دردش می خوره!؟ این هتل آپارتمان ها را کوچک بسازین.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید