چگونه ظروف آلومینیومی را برق بیندازیم

تمیز کردن ظروف آلومینیومی

تمیز کردن و برق انداختن ظروف آلومینیومی ساده ترین و لذت بخش ترین کار نیست ، به خصوص اگر کثیفی طروف از مدت ها قبل باقی مانده و حسابی سخت شده باشد . امروزه به دلایلی ، کمتر کسی به خاطر می آورد که یک ترفند و روش بسیار مؤثر و چند دهه تمیز کردن چنین ظروفی که مادران و مادربزرگهای ما از آن استفاده می کردند وجود دارد. بعد از استفاده از این ترفند ، حتی یک قابلمه قدیمی نیز درخشان خواهد شد!

 

تمیز کردن ظروف آلومینیومی
تابه کثیف

 

بنابراین ، برای تمیز کردن ظروف به روش مادربزرگ ، مقداری آب به اندازه ای که ظرف کثیف کاملا در داخل ظرف در حال جوشیدن غوطه ور شود ،  پوست 10 عددسیب ، 10 قاشق غذاخوری نمک ، 10 عدد پیاز تهیه کنید. سیب و پیاز نیازی به تازه بودن ندارند. حتی اگر از میوه و سبزیجات کمی خراب شده استفاده شود ، هیچ اتفاق بدی رخ نخواهد داد. حتی می توانید پوست سیب را در چند روز بعد از خوردن سیب ها جمع کنید.

 

سیب و پیاز
به پیاز و سیب احتیاج دارید.

 

تمام موارد فوق در یک قابلمه بزرگ بریزید. پیاز و پوست سیب را ریز کنید .  محصولات مخلوط شده را با آب ریخته و نمک مخلوط کنید ، پس از آن تمام ظروف آلومینیومی که نیاز به تمیز کاری دارند را درون قابلمه بگذارید. شایان ذکر است که این روش با پیاز و سیب تا حدودی گران است و بنابراین فقط باید در مواردی که وسایل فلزی کثیف زیادی جمع شده اند ، مورد استفاده قرار گیرد.

 

آب جوش
قابلمه آب زیادی بگیرد.

گاز  را روشن کنید و  صبر کنید تا آب جوش ، دمای زیاد، سیب،پیاز و نمک کار خودشان را انجام می دهند. بعد از گذشت حدود 1 تا 5 ساعت ، تمام ظروف آلومینیومی  باید کاملاً تمیز شده باشند.

 

ظرف تمیز شده
ظروف مانند روز اول می شوند

برخلاف موارد استفاده از مواد شیمیایی خانگی و دستور العمل های موجود با سرکه ، این روش خوب است زیرا برای انسان کاملاً بی ضرر است. پس از عمل تمیز کردن و برق انداختن  ، فقط ظرف ها را یشورید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید