داستان مرد اسکاتلندی که 382 روز غذا نخورد

آنگوس باربییری
آنگوس باربییری همچنان رکورد طولانی ترین روزه داری را در اختیار دارد.در سالهای 1965 تا 1966 او عملا غذا نخورد. این مرد نه تنها پس از این تجربه زنده ماند ، بلکه مشهور شد.

در ژوئیه 1965 ، آنگوس باربییری به دلیل مشکلات افزایش وزن در بیمارستان بستری شد. وزن اسکاتلندی 27 ساله 207 کیلوگرم بود و پزشکان گفتند: اگر او شروع به لاغر شدن نکند ، عمر طولانی نخواهد کرد.

 

آنگوس ، به توصیه پزشکان ، روزه داری کوتاه مدت را آغاز کرد.(به نوعی اعتصاب غذای خشک کرد) وی در یکی از بیمارستانها بستری شد تا پزشکان بتوانند وضعیت او را کنترل کنند. او مصرف غذای جامد را متوقف کرد ، فقط آب معدنی ، قهوه و چای نوشید. در ابتدا ، آنگوس فقط 40 روز روزه گرفت ، اما او امتناع از خوردن غذا را به طرز شگفت انگیزی تحمل كرد و تصمیم گرفت تا رسیدن به وزن طبیعی ادامه دهد.

 

این مرد مرتباً به پزشكانی مراجعه می كرد كه ویتامین های مورد نیاز را تجویز می كردند. در ابتدا به آنگوس فقط  ویتامین C داده شد ، سپس پتاسیم ، مخمر ، مجموعه ویتامین ها و مواد معدنی وارد بدن شد. وی به طور مداوم تحت معاینه قرار گرفت و تنها چیزی که پزشکان را نگران کرد پایین بودن سطح گلوکز در خون بود. سایر مشکلات بهداشتی که معمولاً با چنین رژیم غذایی ناچیز و البته غنی از ویتامین انتظار می رفت ، بوجود نیامد.

 

آنگوس باربییری

تقریباً یک سال پس از شروع روزه ، پزشکان به بیمار غیرمعمول گفتند که با افزودن شیر ، شکر و نمک به نوشیدنی های خود ، مقدار آنها را به تدریج افزایش دهد. در روز 383 روزه ، آنگوس شروع به خوردن غذای جامد کرد.

 

او موفق به کاهش وزن 125 کیلوگرم وزن شد. طی پنج سال آینده ، او هفت کیلوگرم وزن اضافه کرد ، در آینده ، وزن او ثابت بود. آنگوس رکورددار شد و در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. او زندگی خوبی داشت ، صاحب دو فرزند شد و در سال 1990 درگذشت.

یک دلیل خوب وجود دارد که رکورد آنگوس شکسته نشده است. تجربه او برای سلامتی بسیار خطرناک است و تهدید به مرگ است. تلاش برای تکرار چنین روزه داری طولانی کاملاً غیرممکن است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید