5 لوگو از برندهای معروف دنیا که معانی پنهانی دارند

لوگو

 

لوگوی شرکت یکی از مهمترین عناصر موجودیت و تبلیغ آن است. و ایجاد آن تنها در مورد انتخاب یک تصویر یا فونت جذاب و به یاد ماندنی برای نام برند نیست. اغلب اوقات، معنای خاصی در این تصویر سرمایه گذاری می شود، اما همه معنی آن را نمی دانند. توجه شما را به 5 لوگو از برندهای معروف جهان که مملو از معانی پنهان هستند جلب می کنم.


1.هیوندای

هیوندای

 

در اولین نگاه به لوگوی شرکت خودروسازی کره‌ای هیوندای، بسیاری فکر می‌کنند که فقط حرف اول نام آن را نشان می‌دهد و نه بیشتر. با این حال، در واقعیت، همه چیز بسیار جالب تر است: به نظر می رسد که حرف H نمادی از دست دادن دو نفر است و از یک طرف مشتری که تصمیم به خرید محصول شرکت دارد و از طرف دیگر نماینده شرکت که نیازهای مصرف کننده را برآورده کرده و تصمیم به فروش محصول شرکت دارد را  به تصویر کشیده است.

 

2. آدیداس

آدیداس

لوگو تغییر کرده است، اما سه تا راه راه همیشه سر جای خود هستند.


این جالب است، اما همه حتی نمی دانند که نام فروشگاه زنجیره ای ورزشی افسانه ای آدیداس از طرف بنیانگذار آن، آدولف داسلر شکل گرفته است. اما حتی با لوگو، همه چیز به آن سادگی که در ابتدا به نظر می رسد نیست. انصافاً شایان ذکر است که در طول تاریخ برند چندین بار تغییر کرده است، اما همیشه همان سه تا راه راه را داشته است. و معروف ترین نسخه لوگو این راه راه ها بود که به یک طرف کج می شد و مثلثی را تشکیل می داد که نماد کوه است. به این شکل نمادین، موانعی که همه ورزشکاران با آن روبرو هستند و از آنها عبور می کنند به تصویر کشیده می شود!

3. اپل

 اپل

لوگوی معروف ترین برند با سیب داستانی خنده دار پشت ظاهر خود دارد.

 

چه کسی لوگوی معروف غول فناوری و دیجیتال را که شبیه سیب گاز گرفته شده است، نمی شناسد. اما چرا لوگوی معروف ترین برند اینگونه به نظر می رسد؟ پاسخ به این سوال یک بار توسط راب یانوف داده شد - همان طراح که با آرم اپل آمد: "من یک کیسه کامل سیب خریدم، آنها را در یک کاسه گذاشتم و آنها را به مدت یک هفته کشیدم و سعی کردم جزئیات را ساده کنم. گاز گرفتن میوه بخشی از آزمایش بود و بر حسب تصادف، بایت (bite)یک اصطلاح کامپیوتری بود." یعنی در این مورد، یک بازی بسیار مناسب با کلمات به دست طراح انجام شد، زیرا گاز گرفتن در انگلیسی نیز به عنوان "bite" ترجمه می شود و در عین حال - یک واحد حافظه است که در لوگوی معروف ترین برند منعکس می شود!

4 سونی

سونی

 شکل غیرعادی لوگو، تصادفی انتخاب نشده بود.


یکی از علائم تجاری دیگر غول بزرگ فناوری، سونی وایو، که تحت آن رایانه‌های شخصی فروخته می‌شود، بیش از یک فونت زیبا در قالب یک لوگو نیز دارد. معنای خاص خود را دارد: معلوم می شود که دو حرف اول آن موجی را تشکیل می دهند که نماد سیگنال آنالوگ است و دو حرف آخر از نظر ظاهری شبیه به اعداد 1 و 0 هستند - نمادهای یک سیگنال دیجیتال!

5. آمازون

Amazon

یک لوگو با ظاهری ساده که معنای زیادی دارد.


اگر به آرم آمازون نگاه کنید، به نظر می رسد که آنقدر ساده است که به سادگی نمی تواند حداقل چیزی غیرعادی را در خود پنهان کند. با این حال، این موضوع دور از ذهن است و این اوست که می تواند به درک فلسفه برند کمک کند. بنابراین، فلش زرد فقط یک نشانگر نیست، بلکه به شکل لبخند ساخته شده است: Amazon.com اینگونه می خواهد نشان دهد که هدفش خوشحال کردن هر مشتری است. در عین حال، فلش یک عنصر اتصال دهنده برای حروف A و Z است، گویی نشان می دهد که کاملاً همه چیز را می توان در این فروشگاه پیدا کرد - "از A تا Z".

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید