تغذیه کودک جدول زمانی از تولد تا یک سالگی

چه هنگام رژیم غذایی کودکان از غذای آبکی به خوردن غذاهایی جامد تغییر می کند، چه وقت آنها قادر به غذا خوردن به تنهایی خواهند بود، و چه هنگام، واقعا کی آنها چنین افتضاحی را متوقف خواهند کرد؟

در اینجا ایده ی تقریبی زمانی که منتظر هستیم که همه چیز جامد و غذاهای کوچک به قاشق و فنجان تبدیل شود، وجود دارد.

تولد تا 4 ماه

غذا خوردن منحصرا با شیر مادر، شیر خشک یا ترکیب هر دو. داشتن توانایی طبیعی داد زدن، مک زدن، بلعیدن و دهان باز کردن.  (آروغ زدن را ذکر نمی کنیم!) به طور غریزی بیشتر مواد  را با انگشتش از دهانش بیرون می کشد.

پرچم قرمز : اگر شما متوجه علائم مشکل در تغذیه مثل نوزاد شما وزن مورد نظر را کسب نمی کند یا در طول غذا خوردن غالبا پشتش غوز می شود، تحریک پذیر می شود، سرفه شدید می کند یا  دچارحالت خفگی می شود ، با پزشک نوزاد خود در ارتباط باشید.(سیارک

4 تا 6 ماه

احتمالا برای غذای جامد آماده است، اگرچه شیر مادر یا شیر خشک هنوز کافی است. علائم آمادگی : وزن تولد او دو برابر می شود و وزنش حداقل 13 پوندیا حدود 6 کیلوگرم می شود. دهانش را هنگامی که قاشق در حال نزدیک شدن را می بیند باز می کند. می تواند دهانش را نزدیک قاشق کند و با موفقیت شروع به استفاده از زبانش برای تکان دادن غذا در دهانش کند. حرکات جویدن را انجام می دهد ولی اغلب هنوز غذا را مک می زند.

قادر به چنگ زدن یک تکه غذا با کف دستش است، تمام 5 انگشتش را دور آن حلقه می کند و آن را (با هدف ناقص) به سمت دهانش می برد. می تواند در صندلی غذا خوری خود درست بنشیند.(سیارک

6 تا 8 ماه

 شروع به خوردن غذای جامد می کند - در ابتدا فقط مقادیر کم. او هنوز تا اولین تولدش نیاز به شیر مادر یا شیر خشک دارد. می تواند شروع به تمرین مهارت های نوشیدن و هماهنگی دست تا دهان - بدون نشت- با استفاده از یک فنجان مخصوص کند.

8 تا 10 ماه

زمان غذاهای کوچک انگشتی! می تواند از انگشت شست و اشاره اش برای برداشتن تکه های کوچک غذا استفاده کند. موفقیت رو به افزایشی با کمک قاشق در خوردن غذا دارد. توانایی های نوشیدن و جویدن بهبود می یابد. شروع به جویدن چرخشی می کند (فک خود را به طور مورب برای بردن غذا به اطراف یا مرکز دهان خود تکان می دهد). خود به خود شروع به کمتر خوردن غذاهای مایع و بیشتر خوردن غذاهای جامد می کند.

10 تا 12 ماه

فنجان و قاشق را نگه می دارد و خودش شروع به غذا خوردن می کند. از لبانش برای کمک به هم محور شدن غذا با قاشق استفاده می کند. هنگامی که گرسنه است به غذا اشاره کرده یا به آن می رسد.

به آنچه که می خورید علاقه نشان می دهد. اگر کودک شما می تواند برای دوره طولانی خودش بنشیند، او ممکن است قادر باشد که به شما در سر میز با استفاده از یک صندلی بالا برنده ملحق شود، اگر چه بسیاری از والدین ترجیح می دهند که کودک خود را در این زمان در صندلی بلند مخصوص غذا خوردن او نگه دارند.  (سیارک

جدول زمانی رشد جنین از 3 هفتگی تا 40 هفتگی

- جدول زمانی اندازه و رشد کودک شما

- جدول زمانی صحبت کردن کودک شما از تولد تا یک سالگی

- جدول زمانی صحبت کردن کودک شما از یک تا هشت سالگی

- جدول زمانی راه رفتن کودک شما از تولد تا یک سالگی

- جدول زمانی راه رفتن کودک شما از یک سالگی تا 5 سالگی

- جدول زمانی اجتماعی بودن کودک شما از بدو تولد تا یک سالگی

- جدول زمانی اجتماعی بودن کودک شما از یک سالگی تا هشت سالگی

 - جدول زمانی تغذیه کودک شما از یک تا سه سالگی

- جدول زمانی دندان در آوردن و افتادن دندان کودک شما 9 ماهگی تا 12 سالگی

- جدول زمانی دندان در آوردن و افتادن دندان کودک شما چهار تا دوازده ماهگی

- جدول زمانی خواب و استراحت کودک شما یک ساله تا هشت ساله

- جدول زمانی خواب و استراحت کودک شما یک تا نه ماهه

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم توسط itrans.ir  

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Zaiyah 7 :

    I stumbled upon this whole secrnhiag for any kind of program that lasts 8 weeks because in almost 8 weeks exactly my mom will be getting married and I want to look good! My legs and butt are a huge trouble area, I have a really small upper body. Hope this will help! Thank you

    1395/12/27 6:33

بیشتر بخوانید