صبحانه سالم بخش دوم

در بخش اول این مقاله (صبحانه سالم بخش اول )نکاتی در مورد فواید صبحانه برای بچه ها بیان شد. در این بخش نیز راهکارهایی برای آماده کردن صبحانه و صرفه جویی در وقت و زمان بیان می شود. تا آخر با ما همراه باشید.

نکاتی برای آماده کردن صبحانه در زمانی که عجله دارید

با کمی برنامه ریزی، تغذیه کردن بچه هایتان با یک صبحانه ی سالم قبل از رفتن به مدرسه نیازی به سحر خیزی بیش از حد ندارد. چندین گام وجود دارد تا شما صبحی معمولی بسازید و اوضاع راحت تر پیش برود و بچه هایتان را تغذیه شده به مدرسه بفرستید.

کارهای اضافی

اگر در آخر هفته ها وقت اضافی دارید، دسته ای از غذاهای صبحانه را بپزید و فریز کنید. در این صورت می توانید فقط آن ها را در طول هفته بیرون بیاورید، در مایکرو ویو قرار دهید و نوش جان کنید. توبی امیدر، نویسنده ی "آمادگی وعده های غذایی هوشمندانه برای مبتدیان" می گوید: برخی از مواد غذایی مورد علاقه اش برای فریز کردن شامل موارد زیر است:

کوفته های تخم مرغ: تخم مرغ را با پنیر و سبزیجات مخلوط کنید و از آن ها کوفته بسازید، سپس آنها را در یخچال یا فریزر ذخیره کنید و در طول هفته از آن ها استفاده کنید.

یک صبحانه 10 دقیقه ای بدون گلوتن 

دستور تهیه یک صبحانه پنیری ساده و خوشمزه 

پنکیک: در هر زمانی که پنکیک درست کردید، چندین پنکیک اضافی درست کنید و آن ها را در فریزر قرار دهید.

 (در دستور پخت پنکیک تان حداقل نصف آرد را با آرد غلات جایگزین کنید تا فیبر موجود در پنکیک افزایش یابد).

یخ ها را در فر توستر یا مایکرو ویو آب کنید، سپس آن را با کره ی دانه ها چرب کنید یا با ماست بپوشانید و میوه های تازه بر روی آن قرار دهید.

پک نوشیدنی ها: نوشیدنی هایی که خودتان درست کرده اید را در پاکت های پلاستیکی در فریزر ذخیره کنید. در صبح برای ساخت یک نوشیدنی سالم، کافی است یکی از آن ها را در مخلوط کن خالی کنید و با مقداری شیر یا ماست ساده مخلوط کنید.

بهترین صبحانه برای دانش آموزان چیست؟ 

۵ اتفاق بد برای دانش آموزانی که صبحانه نمی‌خورند 

آمادگی در شب قبل

امیدر می گوید: من میز صبحانه را می چینم، اگر بخواهم چیزی مانند پنکیک یا کلوچه درست کنم، همه ی مواد خام آن را از پیش آماده می کنم. حتی همه ی ماهیتابه ها و ظروف آشپزی را هم آماده می کنم. اگر من بتوانم به آشپزخانه بروم و بلافاصله شروع به پختن کنم، این کار زمان زیادی را برای من صرفه جویی می کند. ترفند های دیگر شب قبل از صبحانه شامل موارد زیر است:

ساخت جو یک شبه: یک دوم فنجان جو، یک دوم فنجان شیر (لبنیات، دانه یا سویا) و یک دوم فنجان ماست (اگر دوست داشته باشید) را با هم مخلوط کنید و در شیشه های تکی قرار دهید و شب آن را در یخچال قرار دهید. در صبح، فقط آن را هم بزنید و در مایکرو ویو آن را حرارت بدهید.

ده دستور صبحانه سریع و سالم برای افراد پر مشغله 

صبحانه مناسب برای کودکان

چگونه روز خود را با خوردن یک صبحانه سالم به درستی شروع کنیم 

آماده کردن یک سری از چاشنی ها (آجیل، میوه های خشک شده، دانه ها و انواع توت ها): آن ها را در ظروف جداگانه ذخیره کنید. در صبح، کودکان تان می توانند مطابق علاقه خودشان غلات، بلغور جو دوسر یا ماست مورد نظر خود را با هم ترکیب کنند.

میوه ها و سبزیجات تازه را برش بزنید: سبزیجات و میوه های خرد شده یا تکه تکه شده داشته باشید. در این صورت اگر بخواهید غلات، نیمرو تخم مرغ یا پنکیک کره ای را با مواد مغذی مخلوط کنید، زیاد وقت شما را نمی گیرد.

وعده ی غذایی ترکیبی

کیتینگ می گوید: اگر بچه های شما ادعا می کنند از غذاهای صبحانه متنفر هستند، مشکلی نیست، به آن ها اجازه بدهید غذاهای جایگزین را انتخاب کنند.

 از نظر غذایی هیچ دلیلی وجود ندارد که شما در صبحانه به غلات، تخم مرغ و تست نیاز دارید.

با این وجود او پیشنهاد می کند، همیشه از میوه های تازه و یا یخ زده (بدون اضافه کردن شکر) استفاده کنید. بچه ها به اندازه ی کافی میوه نمی خورند و خیلی ساده است که آن ها را با موز یا یک سیب به مدرسه بفرستید. می توانید همراه با میوه یکی از موارد سالم زیر را نیز قرار دهید:

نصف پنیر کبابی با نان گندم سبوس دار.

هوموس و سبزیحات با نان پیتا.

یک بخش کوچک از باقیمانده ی شام دیشب. 

 

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید