بازی

شاهکارهای دنیای گیمینگ بخش چهارم

Sid Meier's Civilization IV

(سیارک) بازی ها به دو دسته تقسیم می شود؛ آنهایی که بازی می کنید تا به اتمام برسانید و آنهایی که بازی می کنید تا راضی شوید. سری بازی های تمدن ها در دسته دوم قرار می گیرد و قسمت چهارم این بازی در این میان از اهمیت بخصوصی برخوردار است. هیچ بازی به این اندازه شما را ترغیب نمی کند که برای چند دقیقه دیگر هم که شده پای سیستم بنشینید و یک ترن یا دوره دیگر هم بازی کنید. ممکن است تنها به قصد اینکه سی دقیقه ای بازی کنید پای سیستم بنشینید و در حال انجام بازی چنان از خود بی خود شوید که ناگهان ببینید خورشید در حال طلوع کردن است و این جادویی است که این بازی روی شما پیاده می کند. تمدن های چهار بازی است که آزادی عمل کاملی در اختیار شما می گذارد و هرگونه که دوست داشته باشید می توانید روند بازی را پیش ببرید؛ صلح جویانه، دیپلماتیک، تاکتیکی، خیانت کارانه و ... . بازی به گونه ای طراحی شده است که بنا به شیوه بازی هر گیمر تغییر کرده و این قابلیت را دارد که خود را به طور کامل با شیوه بازی گیمر وفق دهد. نکته دیگری که نباید از قلم بیفتد موسیقی متن فوق العاده بازی تمدن های چهار با نام «Baba Yetu» است که نامزد دریافت جایزه گرمی نیز شده است. با گوش دادن به این موسیقی زیبا می توان تلاش انسانیت برای حرکت رو به جلو را به طور کامل درک کرد و نمی توان از گوش دادن به آن سیر شد. ناگفته نماند با دریافت جایزه گرمی برای این موسیقی متن، تمدن های چهار بدل به تنها بازی ای شد که تاکنون به این مهم دست یافته است.

Half-Life

به محض انتشار این بازی در سال 1998 تمامی کسانی که صنعت بازیسازی را دنبال می کردند، به خوبی درک کردند که با انتشار این بازی، صنعت بازیسازی دچار تغییرات اساسی خواهد شد. استودیوی بازیسازی Valve با انتشار Half-Life نه تنها نشان داد قادر به روایت یک داستان جذاب و واقعی از زاویه دید اول شخص، در یک بازی شوتر است، بلکه ثابت کرد که می تواند برای تمامی بخش های تک نفره دیگر بازیهای شوتری که تاکنون ساخته و منتشر شده اند بدل به یک الگوی لایق شود.

شما در نقش گوردون فری منف وارد مرکز تحقیقات Black Mesa می شوید و شاهد وقایعی خواهید بود که واقعا استادانه روایت شده اند. نکته جالبی که در خصوص بازی وجود دارد این است که برای نشان دادن وقایع مختلف، روند بازی متوقف و برای مثال یک فیلم کوتاه نشان داده نمی شود و به جای این کار، شما همه چیز را از زاویه دید گوردون خواهید دید، گویی خود شما گوردون فری من هستید. تکنیکی که برای روایت داستان بازی استفاده شد به خوبی جواب داد.

نکته دیگر در خصوص بازی دشمنان آن است که طراحی فوق العاده ای دارد. دانشمندانی که با کله هایی خرچنگ مانند بدل به زامبی شده و دیگر سربازان دشمن که رو به روی شما دست به اسلحه می شوند. اسلحه و ادواتی که در بازی استفاده شده اند نیز در نوع خود بی سابقه و بسیار خلاقانه است؛ از تیر و کمان ساده گرفته تا اسلحه های بیولوژیکی که بوسیله آن دشمنان خود را از پا در می آورید. نکته جالبی که در خصوص این بازی وجود دارد این است که در حقیقت داستان بازی از کتاب Stephen King به نام The Mist تأثیر گرفته است (Stephen king کسی است که فیلم هایی چون Shining و یا It از روی رمان های او ساخته شده اند.

Grand Theft Auto V

در این بازی جزئیات به گونه ای طراحی شده است که در هیچ بازی دیگری تا کنون سابقه نداشته است. زمانی که مشغول بازی در لوس سانتوس و شهرهای حومه هستید به قدری احساس آزادی می کنید، که در هیچ بازی اُپن ورد دیگری چنین تجربه ای را نخواهید داشت. یکی از خیابان های شهر را انتخاب کنید، هرکدام را که دوست دارید، با دقت تمام مغازه های بر خیابان را نگاه کنید و متوجه خواهید شد که هرکدام طراحی مخصوص به خود را داشته و با دیگر مغازه های شهر متفاوت است، دقیقاً همانند یک شهر واقعی. به آسفالت کف خیابان نگاه کنید، به خاطر عبور و مرور زیاد ترک خورده است. ممکن است مأموریت های بازی گاهی بیش از حد سینمایی به نظر برسد، اما طراحی دنیای بازی تا حد دیوانه کننده ای واقعی است. بیش از نود میلیون نسخه از این بازی به فروش رسیده است که در نوع خود بی سابقه بوده و نشانگر کیفیت بالای بازی است.

جالب است بدانید که 265 میلیون دلار هزینه ساخت این بازی بوده است و این رقم، بیشترین هزینه ای است که تا کنون صرف ساخت یک بازی شده است و نکته دیگر این که در هفتاد و دو ساعت نخست انتشار این بازی، توانست فروشی یک میلیارد دلاری داشته باشد. تنها با نسخه هایی که توسط افراد مختلف پیش خرید شدند (قبل از عرضه رسمی بازی)، هزینه ساخت بازی در آمد.

Dark Souls

خسته کننده ترین نکته ای که در باره این بازی می توان به آن اشاره کرد، سختی بیش از اندازه آن است. اما چرا این نکته را عنوان می کنیم؟ به این خاطر که این دشواری بیش از اندازه باعث می شود، نقاط مثبت بازی ای که آن را بدل به تأثیر گذار ترین بازی یک دهه اخیر کرده است، از دیدتان پنهان بماند.

برخی نقاط در نقشه بازی به گونه ای طراحی شده اند که شما را به نقطه ای برمی گرداند که پیش از این در آن حضور داشته اید و این گشت و گذار در بازی را تبدیل به یک معما می کند و شما باید آن را حل کنید. درگیری های بازی بسیار دقیق و فوق العاده هیجان انگیز طراحی شده اند و باس های بازی به گونه ای هستند که تا کنون در هیچ بازی دیگری ندیده ایم. نکته دیگر داستان فوق العاده مرموز بازی است که به این سادگی ها هر کسی قادر به فهم و درک آن نخواهد بود.

بله، Dark Souls سرشار از ابهام و رمز و راز است، اما اگر کنجکاوی به خرج داده و در جزئیات بازی دقت کنید، نتیجه آن را خواهید دید.

Red Dead Redemption

اگر در حال مطالعه موارد این لیست هستید و این بازی را هنوز تجربه نکرده اید، پیشنهاد می کنیم حتما یک کپی از این بازی فوق العاده به همراه کنسول مورد نیاز آن تهیه کرده و بازی کنید. بسیاری در سال 2008 و به خاطر انتشار بازی GTA 4 اقدام به خرید کنسول Xbox کردند، اما دلیلی که باعث شد کنسول خود را نگاه دارند و نفروشند، Red Dead Redemption بود. طراحی فضای بازی در بخش تک نفره فوق العاده است و دنیای بازی به قدری بزرگ است که گاهی احساس سردرگمی خوشایندی به شما دست می دهد، در کنار این موضوع، نکته قابل توجه دیگر، بخش چند نفره بازی است که از کیفیتی فوق العاده برخوردار است و در سال 2010 که بازی منتشر شد، بدون شک می توان گفت هیچ بازی دیگری در بخش مولتی پلیر آنلاین به پای آن نمی رسید. البته نباید قدرت بازی هایی چون COD را در آن سال نادیده بگیریم، که هیجان زیادی به همراه داشتند، اما بخش چند نفره RDR تجربه منحصر به فرد و بسیار خلاقانه ای بود.

از آن بازی هایی بود که زمان بازی کردن در پوست خود نمی گنجیدید و فقط منتظر روز بعد بودید که دوستان خود را ببینید و درباره بازی با آنها صحبت کنید. صحبت هایی از این دست: «آیا آن زنی که در ایستگاه قطار بود را نجات دادی؟» «نه، اما کابین قطاری پیدا کردم که هزار تا گربه وحشی را به مقصدی حمل می کرد.» در حقیقت هر گیمری تجربه خوبی از انجام این بازی به دست می آورد و موضوعی برای صحبت درباره غرب وحشی پیدا می کرد و نکته جالب این بود که هر بار که پای کنسول خود می نشستید و بازی می کردید، تجربه جدیدی در بازی به دست می آوردید. تنها نکته منفی درباره این بازی که کمی ناراحت کننده است، موجود نبودن نسخه ای از بازی برای PC و درحقیقت منتشر نشدن آن برای کامپیوترهای شخصی بود.

Half-Life 2

زمانی که به این بازی فکر می کنید، سه چیز در خاطر شما نقش خواهد بست:

اولین نکته شروع بازی است که شما را برای تجربه ای فوق العاده آماده می کند و کم و بیش ذهنیتی در باره اینکه با چه چیزی مواجه خواهید شد در اختیار شما خواهد گذاشت.

دومین نکته ای که به خاطر خواهید آورد، اولین باری است که اسلحه معروف این بازی که با نام Gravity Gun (اسلحه جاذبه ای) شناخته می شود را در دست می گیرید. واقعا نمی توان خلاقیت استودیوی بازیسازی Valve را در سال 2004 که این اسلحه فوق العاده را طراحی کرد، با کلمات توصیف کرد. کشیدن اجسام بوسیله این اسلحه، نگه داشتن آن ها و در نهایت رها کردنشان در زمانی که لازم می دیدید، تجربه بی نظیری بود که تا آن زمان به هیچ وجه سابقه نداشت. سومین چیزی که با فکر کردن به این بازی خاطره انگیز به ذهن می آید، شهر Ravenholm است. شهری معدن مانند و عجیب و غریب که پر از زامبی و کله خرچنگی ها شده  و مکانی ایده آل برای امتحان کردن اسلحه جدیدتان به شمار می رود.

با وجود اینکه دیگر هیچگاه قادر به دانستن پایان داستانی که برای الکس و گوردون اتفاق افتاد نیستیم، چیزی از ارزش های این بازی فوق العاده کم نمی شود.

The Last of Us

بسیاری از گیمرهایی که این بازی فوق العاده را تجربه کرده اند، سه لحظه بخصوص از آن را به خوبی به خاطر دارند و چند وقت یکبار به آن فکر می کنند. اولین لحظه، لحظه ای است که زندگی جوئل در یک آن در فیلم اول بازی تغییر می کند. با دیدن این اینترو متوجه می شوید که Naughty Dog (استودیوی سازنده بازی) داستان فوق العاده ای را برای روایت نوشته و در نظر گرفته است. دومین لحظه، موقعی است که زمانی که کمی از بازی پیش رفته است باید تصمیمی بگیردید تا روند بازی پیش برود، حتی اگر دلتان راضی به گرفتن این تصمیم بخصوص نباشد. در حقیقت شما در طول بازی داستان زندگی جوئل و الی را تجربه می کنید، تجربه ای که به خاطر شخصیت پردازی فوق العاده، داستان عالی و انیمشین خوب بازی، بسیار باور پذیر و حقیقی به نظر می آید و به راحتی می توان به عنوان تجربه ای واقعی با آن ارتباط برقرار کرد. گیم پلی و داستان بازی از ارتباط بی نظیری با یکدیگر برخوردار بوده و به شدت مرتبط با یکدیگر هستند و این چیزی است که در سکانس پایانی بازی در ذهن خواهید داشت. پایان بازی به گونه ای است که فکر کردن در مورد هر گونه پایان دیگر را غیر ممکن کرده و در حقیقت نمی توان پایان دیگری برای بازی متصور بود و این نیز از دیگر نکات مثبت بازی است. نکات جالبی در مورد این بازی وجود دارد که دو مورد از آنها را برای شما ذکر می کنیم: اول اینکه کتاب «The World Without us» نوشته Alan Welsman به عنوان الهام بخشی برای داستان بازی در نظر گرفته شده است. Naughty Dog که استودیوی سازنده بازی است برای نگه داشتن تصویر الی روی جلد و کاور بازی با نقطه نظر های مخالف بسیاری مواجه بود؛ بسیاری بر این باور بودند که وجود عکس یک زن روی کاور یا جلد بازی باعث می شود، تعداد کمتری از نسخه های بازی به فروش برسد.

Bloodborne

Bloodborne به عنوان بازی ای شناخته می شود که ژانر گوتیک و ترسناک را به عنوان پایه و اساس فضا و داستان بازی برگزیده است. در ساعت های ابتدایی بازی مجبور می شوید در کوچه های خلوت و نزدیک کلیساهای ناشناخته قدم بگذارید و به زمزمه های موجوداتی که نیمه گرگ و نیمه انسان هستند گوش دهید، اما به زودی وارد داستان بازی می شوید  و به آناً متوجه می شوید که هزینه ای که صرف خرید بازی کرده اید، ارزشش را داشته است. داستان بازی بسیار جاه طلبانه و فوق العاده است. داستانی از تفاوت های میان مذهب و علم؛ داستانی از تفاوت های میان واقعیت و تخیل و دستانی در باره خدایان احمق و کابوس های نو ظهور. داستان بازی با مهارت تمام و استادانه نوشته شده است. تفاوتی که سعی شده در این بازی نسبت به بازی Dark Souls درنظر گرفته شود، خشونت بیشتر در آن و شخصیت اصلی ای است که عصبانی تر و خشن تر است. استفاده از تک تک مهمات و ادوات و اسلحه هایی که برای بازی طراحی شده است به گونه ای است که گیمر احساس می کند دارد برای بقای زندگی خود می جنگد. طراحی نبردها و درگیری ها فوق العاده است. از نکات جالبی که در مورد این بازی وجود دارد می توان به این مطلب اشاره کرد که جمهوری چک و رومانیا دو کشوری هستند که برای طراحی فضاها و لوکیشن های بازی از معماری شهرهایشان ایده گرفته شده است. نکته بسیار جالب دیگر این است که بیشتر از دو سال زمان گرفته شد تا تنها موسیقی متن بازی آماده شود.ترجمه  itrans.ir 

در سیارک بخوانیم:

شاهکارهای دنیای گیمینگ بخش سوم 

شاهکارهای دنیای گیمینگ بخش دوم 

شاهکارهای دنیای گیمینگ بخش اول 

ترسناک ترین بازی‌های دنیای گیمینگ 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


ایفای نقش بازیگران در این فیلم ریتم دقیق و مشخصی دارد

بهترین فیلم‌های آل پاچینو بخش دوم

ایفای نقش بازیگران در این فیلم ریتم دقیق و مشخصی دارد

از میان خیل بازی هایی که قرار است در سال جاری منتشر شوند

بهترین بازی ها که در سال 2018 عرضه خواهند شد بخش اول

از میان خیل بازی هایی که قرار است در سال جاری منتشر شوند

بازی در درگیری ها و نبرد ها دچار تغییراتی شده و بهتر شده است

20 بهترین بازی در 2018 بخش دوم

بازی در درگیری ها و نبرد ها دچار تغییراتی شده و بهتر شده است

در این مقاله به نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2 می پردازیم.

نقد و بررسی Red Dead Redemption 2

در این مقاله به نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2 می پردازیم.

 به نظر شما کدام سلبریتی، بعد از سالها تغییر نکرده است؟

ستاره های هالیوود زمانی که 20 ساله بودند

 به نظر شما کدام سلبریتی، بعد از سالها تغییر نکرده است؟

تیزر جدید فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت منتشر شد

بازی تاج و تخت از 23 فروردین 98 | تریلر جدید

تیزر جدید فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت منتشر شد

با تمام این تفاسیر می توان گفت نقاط قوت بازی بسیار هستند

20 بهترین بازی در 2018 بخش سوم

با تمام این تفاسیر می توان گفت نقاط قوت بازی بسیار هستند

پدرش، بازیگر با استعداد ریچارد بکینسیل، در سن 31 سالگی درگذشت.

دخترانی که بازیگر بدنیا آمدند

پدرش، بازیگر با استعداد ریچارد بکینسیل، در سن 31 سالگی درگذشت.

امینه گولشه بازیگر و مدل زیبای ترکیه با مسوت اوزیل هافبک تیم آرسنال

عکس زیباترین دختر ترکیه

امینه گولشه بازیگر و مدل زیبای ترکیه با مسوت اوزیل هافبک تیم آرسنال

با وجود ماجراهای عاشقانه بی شمار، مارلین دیتریش تنها یک بار ازدواج کرد

مارلین دیتریش 50 سال شهرت 20 سال انزوا

با وجود ماجراهای عاشقانه بی شمار، مارلین دیتریش تنها یک بار ازدواج کرد

 تغییر بزرگ دیگری که در این قسمت از بازی شاهد آن بودیم، دگرگونی گیم پلی بازی در خصوص درگیری های آن بود

نمایش دموی قابل بازی Assassin's Creed Odyssey در گیمز کام 2018

تغییر بزرگ دیگری که در این قسمت از بازی شاهد آن بودیم، دگرگونی گیم پلی بازی در خصوص درگیری های آن ب...

 بازی برای کنسول ها و نیز کامپیوتر های شخصی در نظر گرفته شده است

دموی قابل بازی سکیرو: سایه ها دو بار می میرند در نمایشگاه گیمز کام 2018

بازی برای کنسول ها و نیز کامپیوتر های شخصی در نظر گرفته شده است

نکته دیگری که در خصوص بازی وجود دارد و ذکر آن خالی از لطف نیست، تغییرات جزئی است که در روایت داستان بازی به وجود آمده است.

آخرین اطلاعات از نسخه بازسازی شده Resident Evil 2

نکته دیگری که در خصوص بازی وجود دارد و ذکر آن خالی از لطف نیست، تغییرات جزئی است که در روایت داستان ...

این هفته همه چیز به کام سونی و پلی استیشن است

چارت پرفروش ترین بازیهای این هفته در بریتانیا

این هفته همه چیز به کام سونی و پلی استیشن است

کارشناسان و سیاستمداران زیادی بازیهای ویدئویی خشن را مقصر حوادث مرگبار و تیراندازیهای آمریکا می دانند

بازیهای ویدئویی یا قوانین خرید و فروش سلاح ، کدام یک مقصر خشونت جامعه آمریکایی هستند(بخش اول)

کارشناسان و سیاستمداران زیادی بازیهای ویدئویی خشن را مقصر حوادث مرگبار و تیراندازیهای آمریکا می دانن...

کدام بازی های در این صنعت، زمانی که منتشر شدند، فراتر از انتظار بوده و بسیار پیشرفته تر از بازیهای هم عصر خود بودند؟

شاهکارهای دنیای گیمینگ بخش اول

کدام بازی های در این صنعت، زمانی که منتشر شدند، فراتر از انتظار بوده و بسیار پیشرفته تر از بازیهای ه...

شاید باور کردنش سخت باشد ولی همزمان با انتشار بازیهایی مثل gta و کال آف دیوتی آمار جنایت های خشونت بار در آمریکا کاهش یافت

بازیهای ویدئویی یا قوانین خرید و فروش سلاح ، کدام یک مقصر خشونت جامعه آمریکایی هستند (بخش دوم)

شاید باور کردنش سخت باشد ولی همزمان با انتشار بازیهایی مثل gta و کال آف دیوتی آمار جنایت های خشونت ب...

در این مطلب می‌خواهیم شما را با 5 بازی سگا برای اندروید که از محبوبیت بالایی در میان کاربران برخوردارند، آشنا کنیم. همراه ما باشید.

معرفی 5 بازی برتر سگا برای اندروید

در این مطلب می‌خواهیم شما را با 5 بازی سگا برای اندروید که از محبوبیت بالایی در میان کاربران برخوردا...

با به پایان رسیدن سال 2017، لیستی از بهترین بازی های گوگل پلی منتشر شد. در این مطلب شما را با محبوب‌ترین بازی‌های اندرویدی آشنا می‌کنیم.

معرفی بهترین بازی های گوگل پلی در سال میلادی که گذشت

با به پایان رسیدن سال 2017، لیستی از بهترین بازی های گوگل پلی منتشر شد. در این مطلب شما را با محبوب‌...

 در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین بازی های سال 2017 برای کنسول های پلی استیشن، نینتندو سوییچ و ایکس باکس بپردازیم.

بهترین بازی های سال 2017 برای کنسول های ایکس باکس، پلی استیشن و نینتندو سوییچ

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین بازی های سال 2017 برای کنسول های پلی استیشن، نینتندو سوییچ و...

معرفی جدیدترین بازی های اندروید

10 بازی جدید و زیبای این هفته دنیای اندروید

معرفی جدیدترین بازی های اندروید

 پس از گذشت چند روز از آغاز ماه فوریه، شرکت ژاپنی سونی فهرست پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2018 فروشگاه پلی استیشن استور را به اشتراک گذاشت.

پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2018 فروشگاه پلی استیشن

پس از گذشت چند روز از آغاز ماه فوریه، شرکت ژاپنی سونی فهرست پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2018 فر...

موسسه آماری NPD به تازگی فهرست پرفروش ترین بازی های ماه دسامبر 2017 و پرفروش ترین بازی های سال 2017 ایالات متحده آمریکا را منتشر کرد.

پرفروش ترین بازی های ماه دسامبر 2017 اعلام شد

موسسه آماری NPD به تازگی فهرست پرفروش ترین بازی های ماه دسامبر 2017 و پرفروش ترین بازی های سال 2017 ...

 پس از انتشار لیست پرفروش ترین و محبوب ترین بازی های سال 2017 فروشگاه استیم، اخیرا با اتمام رای گیری کاربران، نتایج و برندگان Steam Awards 2017 اعلام شد.

برندگان Steam Awards 2017 اعلام شد

پس از انتشار لیست پرفروش ترین و محبوب ترین بازی های سال 2017 فروشگاه استیم، اخیرا با اتمام رای گیری...

رسانه کلیک - با آغاز سال نو میلادی، شرکت مشهور «والو» به صورت رسمی فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های سال 2017 فروشگاه استیم را منتشر کرد.

پرفروش ترین بازی های سال 2017 فروشگاه استیم

رسانه کلیک - با آغاز سال نو میلادی، شرکت مشهور «والو» به صورت رسمی فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ...

بازی The Dwarves

بازی The Dwarves

بازی The Dwarves

درآمد حاصل از این بخش شرکت مذکور رشد خوبی داشته است

فروش بازی Grand Theft Auto V از 90 میلیون نسخه گذشت!

درآمد حاصل از این بخش شرکت مذکور رشد خوبی داشته است

رسانه کلیک - چندی پیش شرکت «راک استار گیمز» بروزرسان جدید بازی GTA Online را با محتویات کریسمس، سال میلادی نو و حال و هوای برفی در اختیار بازیکنان قرار داد.

بارش برف در بازی GTA Online؛ بروزرسان جدید را دریافت کنید

رسانه کلیک - چندی پیش شرکت «راک استار گیمز» بروزرسان جدید بازی GTA Online را با محتویات کریسمس، سال ...

پس از مدت ها انتظار، بالاخره استودیوی بازی سازی راک استار، تریلری از بازی جدید خود، «Read Dead Redemption 2» به نمایش گذاشت

اطلاعات جدید در باره Red Dead Redemption 2

پس از مدت ها انتظار، بالاخره استودیوی بازی سازی راک استار، تریلری از بازی جدید خود، «Read Dead Redem...

Mad Box گفته قویترین کنسول بازی خواهد بود

Mad Box قویترین کنسول بازی

Mad Box گفته قویترین کنسول بازی خواهد بود

 طبق روال همیشه، موسسه آماری NPD به تازگی فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2018 در ایالات متحده آمریکا را منتشر کرد.

با 20 بازی پرفروش ماه ژانویه 2018 آشنا شوید

طبق روال همیشه، موسسه آماری NPD به تازگی فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2018 در ایالات...

 بر اساس جدیدترین گزارش مالی شرکت ژاپنی نینتندو، فروش نینتندو سوییچ در سراسر جهان به بیش از 14.8 میلیون دستگاه رسیده است.

فروش نینتندو سوییچ به بیش از 14.8 میلیون دستگاه رسید

بر اساس جدیدترین گزارش مالی شرکت ژاپنی نینتندو، فروش نینتندو سوییچ در سراسر جهان به بیش از 14.8 میل...

شیگرو میاموتو، خالق بازی مشهور سوپرماریو علاقه‌ای به استخدام گیمرها در نینتندو ندارد و بیشتر به دنبال طراحانی است که مهارت‌های مختلفی داشته‌ باشند.

راز موفقیت خالق بازی سوپر ماریو/ گیمرها را استخدام نمی کنم!

شیگرو میاموتو، خالق بازی مشهور سوپرماریو علاقه‌ای به استخدام گیمرها در نینتندو ندارد و بیشتر به دنبا...

یکی از انتخاب‌های جالب نینتندو در کنسول جدید خود سوییچ، استفاده از کارت‌های حافظه به عنوان کارتریج بازی است. این کار موجب آن شده تا اندازه کنسول تا حد زیادی کاهش پیدا کند و با توجه به آن‌که نینتندو سوییچ کنسولی همراه است، وزن و اندازه آن اهمیت ویژه‌ای دارد. اما مشکل روش موردنظر این بوده که برخلاف دیسک‌های بلوری به‌کار رفته در دیگر کنسول‌ها، کارت‌های حافظه با محدودیت جدی در فضای ذخیره‌سازی روبرو هستند.

احتمال تاخیر در عرضه کارت‌ حافظه‌های ۶۴ گیگابایتی نینتندو سوییچ تا سال ۲۰۱۹

یکی از انتخاب‌های جالب نینتندو در کنسول جدید خود سوییچ، استفاده از کارت‌های حافظه به عنوان کارتریج ب...