این داروی ارزان به کاهش مرگ و میر کروناویروس کمک می کند

دگزامتادون

دانشمندان: دگزامتازون به کاهش مرگ و میر Covid-19 کمک می کند
دانشمندان بریتانیایی می گویند دگزامتازون دارو ی ارزان و مقرون به صرفه می تواند به نجات جان بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا ویروس کمک کند.به گفته محققان ، گنجاندن دگزامتازون در دوره درمان ، خطر مرگ را برای بیماران در تهویه مصنوعی ریه (تهویه مکانیکی) 33٪ و برای بیماران با ECMO (روش اکسیژن رسانی خون) 33٪ کاهش می دهد.

آزمایشات بالینی دگزامتازون در درمان بیماران مبتلا به عفونت کروناویروس بخشی از تلاش گسترده ای است که در سراسر جهان انجام می شود تا مؤثرترین داروهای موجود برای درمان Covid-19 باشد.

به گفته محققان ، اگر از همان ابتدای بیماری همه گیری ، از دگزامتازون در معالجه بیماران "شدید" استفاده می شد ، در انگلیس می توانست تا 5 هزار نفر را نجات دهد.

این دارو ارزان است ، بنابراین اثربخشی آن در تلاش برای زندگی بیماران کورو ویروس به ویژه برای کشورهای فقیر با تعداد زیادی از موارد مرتبط است.

طبق آمار ، 19 از 20 بیمار مبتلا به عفونت کروناویروس نیازی به بستری ندارند. بیشتر بیماران بستری در حال بهبودی هستند و تنها بخش کمی از بیماران به تهویه یا اکسیژن درمانی نیاز دارند.

 

همانطور که در بیانیه دانشمندان آمده است ، دگزامتازون در معالجه بیماران با بیماری جدی اثربخش است.

موفقیت بزرگ در درمان کروناویروس

دگزامتازون قبلاً در فرآیندهای مختلف التهابی استفاده می شود. دانشمندان دریافته اند که این دارو می تواند به حداقل رساندن صدمه به بدن از بیش فعالی سیستم ایمنی بدن در مبارزه با coronavirus کمک کند.بیش فعالی سیستم ایمنی بدن خطرناک است زیرا باعث " طوفان سیتوکین " می شود ، که می تواند منجر به مرگ شود.


در کارآزمایی های بالینی دارو که تحت نظر محققان دانشگاه آکسفورد انجام شد ، حدود 2 هزار بیمار در بیمارستان ها به عنوان بخشی از دوره درمان ، دگزامتازون دریافت کردند.نتایج درمان آنها با نتایج درمانی 4000 بیمار دیگر که تجویز دگزامتازون تجویز نشده بودند ، مقایسه شد.معلوم شد که برای بیماران در تهویه مکانیکی ، خطر مرگ با استفاده از دگزامتازون از 40 به 28 درصد کاهش یافته است ، برای بیماران در ECMO - از 25 به 20 درصد.

 

پروفسور پیتر هوربی ، رئیس تیم دانشگاه آکسفورد می گوید: دگزامتازون بسیار مؤثر است:تاکنون این تنها دارویی است که خطر مرگ را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. این یک موفقیت بزرگ است.


یکی از محققان برجسته ، پروفسور مارتین لوندری ، توضیح می دهد که از 8 بیمار مبتلا به تهویه مکانیکی ، می توان به لطف دگزامتازون و یکی از 20-25 بیمار مبتلا به اکسیژن درمانی نجات داد.

این دوره برای 10 روز درمان طراحی شده است و برای هر بیمار 5 پوند هزینه دارد. برای نجات یک زندگی به طور متوسط ​​35 پوند نیاز دارد. این دارویی است که در سراسر جهان در دسترس است. "

به گفته این دانشمند ، دگزامتازون باید بلافاصله برای بیماران شدید تجویز شود. این متخصص خاطرنشان می کند: برای معالجه یک نوع خفیف بیماری ، معنایی  در استفاده از آن وجود ندارد.

طبق گفته مارتین لندری ، دگزامتازون به بیماران با علائم خفیف Covid-19 کمک نمی کند. دگزامتازون برای کسانی که مشکل تنفسی دارند لازم است.
آزمایشات داروهای از قبل موجود برای درمان Covid-19 از ماه مارس انجام شده است. از جمله آزمایش دارویی علیه مالاریا بود - هیدروکسی کلروکین. تصمیم گرفته شد تا از ترس اینکه خطر مرگ را افزایش دهد ، استفاده از آن را ترک کند و ممکن است بیمار باعث ایجاد بیماری های قلبی شود.


یکی دیگر از داروهای آزمایشگاهی ، Remdesivir ، یک داروی ضد ویروسی است که تصور می شود مدت زمان درمان بیماران مبتلا به Covid-19 را کوتاه کند و به آنها در بهبودی سریعتر و بازگشت به حالت طبیعی کمک می کند.

 

اولین دارو با تاثیر مثبت در مبارزه با Covid-19 است  برخی  از مواد مخدر جدید و گران قیمت است. این یک گلوکوکورتیکواستروئید قدیمی و ارزان است.

و چیزی که باید از آن خوشحال شویم وجود دارد ، زیرا این بدان معنی است که در حال حاضر بیماران در سراسر جهان می توانند از این دارو استفاده کنند. به همین دلیل نتایج اصلی آزمایشات بالینی بلافاصله منتشر شد.


دگزامتازون از اوایل دهه 1960 برای درمان شرایط مختلف از جمله آرتریت روماتوئید و آسم استفاده شده است. تقریبا نیمی از بیماران Covid-19 که نیاز به تهویه ریه دارند ، زنده نمی مانند. بنابراین کاهش 33٪ خطر مرگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

در مراقبت های ویژه ، این دارو به صورت داخل وریدی تجویز می شود ، بیماران کمتر شدید آن را در قرص می گیرند. داروی دیگری که در درمان بیماران مبتلا به Covid-19 اثبات شده است ، Remdesivir ، رمدسیویر است ، یک داروی ضد ویروس که قبلاً برای درمان ابولا استفاده می شده است.نشان داده شده است كه  داروی رمدسیویر (Remdesivir ) با كاهش شروع علائم بيماري از 15 روز به 11 روز مؤثر است.بر خلاف دگزامتازون ، Remdesivir ، رمدسیویر یک داروی جدید با تعداد محدودی از تأمین کنندگان است و قیمت آن هنوز اعلام نشده است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید