لرزش دست از علائم چه بیماری هایی است

دست

 پزشک اورژانس ، در مورد آنچه می تواند با لرزش دست همراه باشد صحبت کرد. به گفته وی "این می تواند مکانیسم های عضلانی و عصبی باشد."

لرزش دست از علائم چه بیماری هایی است 

به عنوان مثال ، لرزش دست می تواند یکی از نشانه های اختلال هورمون تیروئید باشد.

- لرزش با کم کاری و پرکاری تیروئید اتفاق می افتد - این یکی از علائم آسیب تیروئید است ، - این متخصص گفت.

کم کاری تیروئید نوعی بیماری است که به دلیل سطح پایین هورمون های تیروئید ایجاد می شود. پرکاری تیروئید بیماری است که برعکس ، توسط هورمونهای تیروئید اضافی در بدن ایجاد می شود. 

 

همچنین دست ها به دلیل استرس شدید عصبی یا جسمی می لرزند.

- دکتر گفت: ممکن است به دلیل مکانیسم خود برانگیختگی در عضلات با برخی از اشکال اختلالات اسید-باز در غشای سلولهای میوسیتی شروع به لرزیدن کنند.

 

پزشکان لرزش های طبیعی (فیزیولوژیکی) و پاتولوژیک را از یکدیگر تشخیص می دهند. به عنوان یک قاعده ، لرزش فیزیولوژیکی واکنشی در برابر فشار بیش از حد و کار زیاد است. به عنوان یک قاعده ، کافی است که استراحت کنید ، آرام شوید و حمله تمام شود.

لرزش پاتولوژیک به عنوان یک علامت همزمان ظاهر می شود. بیماری پارکینسون در صورت لرزیدن اندام حتی در خواب ، گاهی اوقات همراه با سر و شانه ها ، شایع ترین علت است.

 

علاوه بر این ، لرزش دست می تواند ناشی از مولتیپل اسکلروزیس ، آسیب مخچه ، مسمومیت با الکل و زوال عقل باشد. با کاهش سطح قند خون ، لرز در دیابتی ها شروع می شود.

به عنوان یک قاعده برای تشخیص علت لرزش دست ، پس از معاینه اولیه ، درمانگر توصیه می کند با یک متخصص مغز و اعصاب ، متخصص غدد تماس بگیرید ، آزمایشاتی را برای بررسی غده تیروئید انجام دهید و MRI مغز را تجویز کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید