لاغری سریع 3 مورد

در

1) روغن نارگیل

چربی ای که می تواند شما را لاغر کند. در مورد مصرف روغن نارگیل و روغن زیتون مطالب بسیاری شنیده ایم. این روغن ها به بدن برای چربی سوزی کمک می کنند. تحقیقات نشان می دهد زنانی که روزانه دو قاشق سوپ خوری روغن نارگیل مصرف می کنند در مدت 12 هفته چربی دور شکمشان کاهش چشم گیری داشته است و بدون بازگشت بوده است.(سیارک)

2 ) انبه ی آفریقایی

 

انبه آفریقایی که اغلب به آن انبه ی وحشی نیز گفته می شود، تحقیقات زیادی روی آن انجام شده است که همگی حاکی از آن بوده است که انبه وحشی به کاهش وزن و لاغری و چربی سوزی بدن کمک می کند. برای مثال در سال 2009 محققان مرکز سلامت دریافتند که داوطلبانی که انبه آفریقایی را هر روز به مدت 10 هفته مصرف کردند روند کاهش وزن و لاغریشان بهبود پیدا کرد، چربی خون، سایز بدن و سطح کلسترول و قند خونشان نیز کاهش چسمگیری داشته است.

لاغری خیلی سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری با درست نوشیدن

40 ماده مفید برای کاهش وزن

بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست بعد از کاهش وزن

3 ) قهوه ی سبز.

به گفته ی فاکس نیوز یک آزمایشگاه تحقیقاتی در فرانسه نتیجه تحقیقات خود را منتشر کرده است که نشان می دهد قهوه سبز دارای تاثیرات کاهش چربی است. یک گروه از داوطلبان هر روز 400 میلی گرم قهوه سبز و گروه دوم دارونما مصرف کردند. بعد از 60 روز داوطلبانی که قهوه سبر مصرف کرده بودند 5.7 درصد وزن اولیه ی خود را از دست داده بودند و گروه دوم تنها 2.8 درصد وزن خود را از دست داده بودند.(سیارک)

7 فعالیت روزانه که به کاهش وزن کمک می کند

9 غذا برای کاهش وزن

رژیم کاهش وزن 15 روزه

 

لاغری سریع تر با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع با جایگزینی مواد غذایی

نظرات

در ادامه بخوانید...

لاغری با درست خوردن 10 مورد

در

 

چه کسی غذا خوردن را دوست ندارد؟ بهترین پیشنهاد برای لاغری و کاهش وزن ، این است که لازم نیست خودرا به گرسنگی کشیدن مجبور کنید یاکالری مصرفیتان را حساب کنید. این قسمت در مورد چه وقت ؟چگونه ؟و چه چیز خوردن برای لاغری مناسب است می باشد. (سیارک)

درواقع این قسمت در مورد فنون و استراتژی لاغری و کاهش وزن با خوردن است. این عملکردها کار مارا بهبود می بخشد بهترین قسمت موضوع این است که می توانید همه آن هارا با هم انجام دهید.

لاغری با درست نوشیدن

40 ماده مفید برای کاهش وزن

بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست بعد از کاهش وزن

1) به طور تقریبی روزانه ۳۰ گرم پروتئین را در وعده های غذایی خود بگنجانید. پروفسور دونالدلایمن دکتر دانشگاه امورتغذیه الینوی آمریکا می گوید: مصرف پروتئین به ساخت ماهیچه ها کمک می کند و حتی استراحت ماهیچه ای باعث سوختن کالری بیشتر می شود. یک همبرگر گوشت خانگی یک تکه سینه مرغ و یا یک فنجان پنیر محلی کم چرب می تواند به طور تقریبی ۳۰ گرم پروتئین داشته باشد.

2) صبحانه بخورید ؛ دریک مقاله منتشر شده توسط مجله آمریکایی علوم بیماری های مُسری دواطلبانی که صبحانه خوردند  ۴ الی ۵ برابر خطر ابتلابه افزایش وزن مفرط در آن ها کاهش یافته بود. صبحانه کامل صبحانه ای است که داری پروتئین کمپلکس کربوهیدرات ها و چربی های سالم باشد و همچنین شامل سوپ جو همراه با پودرگردو و یک فنجان ماست نیز می شود.

3) هر روز دو قاشق سوپ خوری تخم کتان به آبمیوه یا وعده صبحانتان اضافه کنید. این ترکیبات حس شادابی بیشتری به شما می دهد سطح هوشیاری شمارا بالامی برد کتی فرستون متخصص تغذیه گیاهی می گوید: یکی از ساده ترین راه هایی که می توانید برای تسریع لاغری انجام دهید اضافه کردن دو قاشق بذر کتان به وعده غذایتان است. یا آن را با آبمیوه مخلوط کنید حتی می توانید آن را خرد کرده و درون سالادتان بریزید. بذرکتان کربوهیدارت اندکی دارد درعوض سرشار از ویتامین بی، امگا ۳ و اسیدهای چرب است که باعث افزایش سطح هوشیاری  می شود. شمارا سرحال تر و پر انرژی تر نگه می دارد. بذر کتان را از عطاری ها و مغازه های فروش داروی گیاهی می توانید تهیه کنید. بذر کتان به مدت ۶ هفته درون فریزر ماندگاری دارد.

4 ) قبل از شام سالاد سبزیجات بخورید. طی مقاله ای که از پروفسور مایکل کاردل در مجله آکادمی امروز منتشر شد؛ خوردن سالاد قبل از وعده های غذایی باعث کاهش کالری های دریافتی و همچنین باعث سوزاندن کالری در طول روز می شود در طی تحقیقات منتشر شده در مجله اشتها درسال ۲۰۱۲ نشان داده شد که خوردن سالاد سبزیجات در ابتدای وعده غذایی به افزایش ۲۳ درصدی سوخت و ساز در بدن کمک می کند. 

5) با خود سرکارتان ناهار ببرید. در روزنامه دانشگاه رژیم و تغذیه بیان شده است افرادی که در وعده های غذایی خود حتی سرکار زمانی را به ناهارخوردن اختصاص می دهند به طور متوسط ۵ پند بیشترنسبت به دیگران وزن کم می کنند.

6)بعد از ناهار کربوهیدرات مصرف نکنید. باب هارمر یکی از حرفه ای ترین مشاوران لاغری درتلویزیون گفت: یکی از سخت ترین اهدافی که برای لاغری باید دنبال کنید این است که بعد از ناهار کربوهیدرات مصرف نکنید این کار روند کاهش وزن و لاغریتان را سریع تر می کند.(سیارک)

7) بعد از ساعت ۶ بعد از ظهر چیزی نخورید. ما این شعار را برای مدت های طولانی شنیده ایم. با توجه به این ایده محققان دانشگاه برینگتون آزمایشی  انجام دادند که طی آن داوطلبان بعد از ساعت ۶ عصر چیزی نخوردند. نتایج نشان داد افراد داوطلب هر روز ۲۳۸ کالری از دست داده اند یعنی نیم پند در یک هفته که نتیجه ای خارق العاده است.

7 فعالیت روزانه که به کاهش وزن کمک می کند

9 غذا برای کاهش وزن

رژیم کاهش وزن 15 روزه

8) مصرف مواد غذایی گیاهی را افزایش دهید؛ روش ابداعی دکترجان فارمن نویسنده کتاب (ایمنی قوی) برپایه سبزیجات، حبوبات، پیاز، قارچ ها، مغزها و دانه هاست. این مواد غذایی دارای اثر و قدرت بالای ضد سرطان و ضد چربی های ذخیره شده در بدن هستند. این دو باهم در ارتباط اند زیرا هر ماده غذایی که بر ضد ذخیره چربی باشد ضد بافت های غیر عادی سلول ها یا تومور نیز هست. وقتی شما بدنتان را با مواد تغذیه ای سالم سیر می کنید خود به خود بدن تان را به سمت وزن ایده آل هدایت می کنید.

9) برای شام سبزیجات و غذاهای سبک بخورید؛ این روش به خوبی جواب می دهد همچنین سرعت کاهش وزن و لاغری با سرعت یک دست و متناوب پیش می رود و کنترل وزن آسان تر خواهد بود اگر هدفتان کاهش وزن و لاغری سریع است این روش عالیست. همچنین باعث می شود زمان کمتری را در آشپزخانه صرف آشپزی کنید. چقدر سخت بنظر می رسد مرغ درست کنید و بروکلی هارا بخارپز کنید؟ می تواتید تغییراتی کوچک مانند: سس بدون شکر و ادویه جات اضافه کنید. می توانید مزه هارا عوض کنید. شب آینده به سالادتان تکه های مرغ اضافه کنید. 

10)  ۴ الی ۵ وعده غذایی که حاوی ۴۰۰کالری است را جایگزین ۳ وعده غذایی پر کالری کنید. این کار سوخت و ساز بدن شمارا در طول روز نگه می دارد. زمانی که وعده های غذایی خود را کوچک مثلا اندازه کف دست نگه می دارید انرژی بدن شما در تمام روز تأمین می شود این بخشی از روند کاهش وزن و لاغری محسوب می شود.(سیارک)

لاغری با 7 میوه

شش اشتباه عجیب و رایج در رژیم های لاغری

روش تهیه آب سم زدای لاغری

نظرات

در ادامه بخوانید...

لاغری سریع

در


شما تا کنون آموخته اید که لاغری و کاهش وزن  یک نوع استراتژی است. چه استراتژی بهتر از اضافه کردن یک سری مواد غذایی که به شما در روند کاهش وزن و لاغری کمک می کند؟ تنها با اضافه کردن این مواد قرار است به جنگ با چربی های ذخیره شده در بدن خود بروید. اندام خود را به خوبی شکل می دهید، سطح انرژی خود را ارتقا می دهید و تمام روز پرانرژی باقی می مانید.
-  به تخم مرغ، سبزیجات و سوپ خود ادویه اضافه کنید. زردچوبه یک نوع چاشنی غذایی است، زردچوبه به عنوان یک ماده ضد عصبانیت شناخته می شود. عصبانیت پایه و اساس بیشتر بیماری های مزمن مانند افزایش وزن مفرط است، همچنین زردچوبه شکل ساختار چربی ها را عوض کرده و آنها را تبدیل به نوعی می کند که سلول های خونی به آن نیاز دارند. محققان مجله تغذیه اروپایی حدس می زنند که زردچوبه شاید در کنترل و کاهش بیماری های مزمن و افزایش وزن مفرط نقش داشته باشد. زردچوبه با اثر گذاشتن بروی گیرنده های انسولین بر روی کاهش قند خون اثر می گذارد. به یاد داشته باشید که قند خون بالا با بیماری افزایش وزن مفرط در ارتباط است و همچنین قرآیند سوخت و ساز بدن کاهش می یابد. (سیارک)

برای داشتن شکمی تخت از چه مواد غذایی پرهیز کنیم

لاغری موضعی شکم

لاغری با درست خوردن 10 مورد

لاغری با درست نوشیدن

لاغری خیلی سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع تر با جایگزینی مواد غذایی
-  اضافه کردن حبوبات ارگانیک: حبوبات ارگانیک یک خوراک سرشار از پروتئین محصوب می شود. پروتئین موجود در غذاها به آرامی از معده خارج می شود و احساس سیری در فرد برای مدت زمان بیشتری پایدار است و شخص زود به سراغ وعده غذایی بعدی نخواهد رفت. یک فنجان حبوبات پخته، دارای 17 گرم پروتئین، 8 گرم فیبر و 189 کالری می باشد و به تنهایی یک خوراک کامل محصوب می شود. می توانید آن را به صورت گرم یا سرد مصرف کنید، کمی به آن نمک و ادویه اضافه کنید و از خوردنش لذت ببرید. هر رژیم غذایی سالمی به آن نیاز دارد البته در خوردنش زیاده روی نکنید زیرا سطح پروتئین بالایی دارد و باید به اندازه مصرف شود.
-  غذاهایی که خود دارای باکتری های مفید هستند ( پریبیوتیک ) مصرف کنید. شکل های مختلف موز رسیده، کنگرفرنگی، مارچوبه، خوراک جوی دوسر، برنج قهوه ای و کینوآ. طبق تحقیقات مجله نحوه عملکرد غذاها: وقتی پای کاهش وزن و لاغری و سوزاندن چربی های طبیعی در میان است، مواد پریبیوتیک عملکرد خوبی در کاهش وزن و لاغری داشته اند. فیبرهای پریبیوتیک غذاها را قابل هضم تر می کنند همچنین باعث می شوند که چربی های غیر ضروری کمتر جذب شوند.
-  سیب و گلابی اضافه کنید: سیب و گلابی درای پکتین هستند. پکتین باعث کاهش کلسترول خون شده و یبوست را درمان می کند. خوردن یک عدد گلابی یا سیب قبل از هر وعده غذایی باعث کاهش اشتها و جلوگیری از افزایش وزن می شود، دو تا سه ساعت احساس سیری را افزایش داده و باعث می شود فرد انرژی بیشتری را احساس کند.
- گریپ فروت اضافه کنید: تا به حال رژیم گریپ فروت را امتحان کرده اید؟ بعضی تحقیقات بر روی گریپ فروت باعث شده است که او به عنوان یک جنگنده قوی علیه چربی ها به شهرت برسد. تحقیقات کلنیک لس‌‌آنجلس در سال 2004 نشان می دهد خوردن نصف گریپ فروت قبل از هر وعده غذایی به کاهش وزن و لاغری کمک می کند و پایداری انسولین را افزایش می دهد. گریپ فروت چه به صورت کپسول، چه به صورت آبمیوه و چه به صورت خود میوه مورد آزمایش قرار گرفت و بهترین نتیجه در صورت خوردن خود میوه گریپ فروت حاصل شد. به فواید گریپ فروت منبع لیمینویید و لیکوپن نیز اضافه کنید. همچنین گریپ فروت ضد سرطان است. گریپ فروت قرمز در کاهش تری گلیسرید نقش بسزایی دارد نصف یک گریپ فروت فقط 39 کالری دارد.
-  اسفناج و کلم اضافه کنید: دانشمندان دانشگاه لاند سوئد دریافتند که اسفناج در غشا داخلی خود ماده ای به نام تیلاکوئید دارد که 43 درصد در کاهش وزن و لاغری نقش دارد. پروفسور کارلوت ارلسون آلبرتسون، پروفسور زیست شیمی دانشگاه لاند می گوید: ما دریافتیم افرادی که هر صبح قبل از صبحانه موادی مانند: کلم و اسفناج و یا آب آنها را که شامل تیلاکوئید است مصرف کنند، اشتهایشان کاهش می یابد و در تمام طول روز احساس آرامش و رضایت بیشتری خواهند داشت. (سیارک)

لاغری با 7 میوه

شش اشتباه عجیب و رایج در رژیم های لاغری

روش تهیه آب سم زدای لاغری

نظرات

در ادامه بخوانید...

اتفاقاتی که هنگام کاهش وزن در بدن شما رخ میدهد

در

اتفاقاتی که هنگام کاهش وزن در بدن شما رخ میدهد

  1. آب بدن شما کاهش پیدا میکند.

هدف از رژیم غذایی، از دست دادن چربی است، نه آب. بدون توجه به رژیمی که گرفته اید، در حین کاهش وزن مقداری از آب بدن شما کاهش میابد. در واقع به طور معمول همه‌ی ما هنگام شروع یک رژیم غذایی این کاهش وزن را تجربه میکنیم. با توجه به اینکه پس از یک الی دو هفته، سطح تعادل آب بدن کاهش میابد، از سرعت کاهش وزن نیز کاسته میشود. اگر در ابتدا موفقیت بیشتری در کاهش وزن داشتید، دلسرد نشوید و به رژیم خود ادامه دهید. در حال حاضر آب کمتری را از دست میدهید و بدن شما در حال چربی سوزی میباشد.

  1. خواب بهتر

شاید شنیده باشید که ورزش منظم میتواند به بهبود خواب شما کمک کند. اما واقعیت این است که از دست دادن وزن (از طریق رژیم غذایی یا ورزش یا هر دو) اثرات مثبتی بر استراحت شما دارد. محققان "جان هایکنز" اعلام نمودند که کاهش وزن به ویژه کاهش چربی دورر شکم تاثیر مثبتی بر کیفیت خواب، از جمله کیفیت خواب افرادی که مبتلا به اختلالات خواب مانند آینه‌ی خواب، و خستگی روزانه و بی خوابی هستند، دارد. علاوه بر موارد ذکر شده، کاهش وزن میتواند مشکلات خر و پف را از بین برده یا کاهش دهد. این بدان معنی است که اینکار باعث میشود شما و شریک زندگیتان شبهای آرامی داشته باشید.

  1. چربی سوزی

چربیها باید به جایی بروند، اینطور نیست؟ همانطور که وزن کم میکنید چربیهای ذخیره شده در بدنتان نیز تخلیه میشوند، اما همیشه هم اینگونه که فکر میکنید نیست. بر خلاف این باور که چربیها از طریق انرژی و گرمای بیرون از بدن دفع میشوند (طبق آنچه که احتمالا در مدرسه به شما یاد داده اند)، طبق مطالعات انجام گرفته در دانشگاه نیوساث ولز بیشتر چربیها از طریق ریه‌های شما دفع میشوند. شما از طریق تنفس آنها را دفع میکنید. سایر چربیها در مقدار کمتری از طریق عرق، ادرار و سایر مایعات از بدن دفع میشوند.

  1. فشرده شدن سلولهای چربی

بدنتان با تنفس سلولهای چربی را کاهش میدهد، اما این بدان معنی نیست که شما واقعا از سلولهای چربی خلاص میشوید. تعداد آنها ثابت باقی میماند، اما در عوض همانطور که وزن کم میکنید، چربیها به راحتی فشرده میشوند. درحالیکه اینکار ممکن است یک مورد خوب تلقی شود، اما میتواند کاهش وزن مداوم یا حفظ وزن جدید را به چالش بکشد. اینکار بخاطر فشرده شدن سلولها و همچنین سطح هورمون لیپتین انجام میگیرد (لیپتین هورمونی است که از طریق آن متوجه میشوید که سیر هستید یا گرسنه).

وقتی لیپتین کاهش میابد، شما فکر میکنید که گرسنه هستید، بنابراین سیگنالهای گرسنگی به مغزتان فرستاده شده و شکم شروع به غر غر کردن میکند. برای مبارزه با اینکار روی خوردن غذاهای غنی از فیبر و پروتئین تمرکز کنید، زیرا این غذاها به شما کمک میکنند که احساس سیری کنید.   ( سیارک)

  1. زانوها فشار کمتری را تحمل میکنند.

یکی از شایع ترین (به به طور بالقوه جدی ترین) مشکلی که افراد دارای اضافه وزن و چاق دارند وجود درد در مفاصل، به خصوص در زانو، میباشد. این درد نه تنها باعث بروز مشکلات پزشکی شده بلکه میتواند حرکت و ورزش را نیز با مشکل مواجه کند و باعث دردهای مزمن میشود.

در یک مطالعه در سال 2013 مشخص شد که کاهش وزن به طور چشمگیری مقدار فشار روی افراد مبتلا به استئوآرتریت زانو را کاهش میدهد. این بدان معنا است که کاهش وزن علاوه بر مزایایی که دارد، درد را کاهش داده و مفاصل سالم‌تر نیز وزن کمتری را تحمل میکنند.

  1. روابط جنسی بهتر

این امر بدین دلیل نیست که وقتی وزن کم میکنید جذاب‌تر میشوید (اگرچه این هم اشتباه نیست)، بلکه در مقالات متعددی ثابت شده است که به دلیل تغییرات روانشناختی، سلامت جنسی شما بهبود یافته و تمایل و رضایت شما نیز افزایش میابد. این مساله هم در مورد زنان و هم در مورد مردان صدق میکند. مطالعاتی که در کالج پزشکی ایالت پن، در مورد تاثیر آن بر زنان چاق انجام گرفته نشان داد که کاهش وزن طی یک سال تاثیر مثبتی بر میل و تحریک جنسی داشته است. مردان چاق یا دارای اضافه وزن اغلب با سطوح پایین تستسترون مواجه هستند، این مطالعه نشان داد که از دست دادن وزن باعث افزایش سطح این هورمون میشود.

  1. احساس خوشبختی

 هر جلسه‌ از کاهش وزن باعث تقویت روحیه‌ی شما میشود، اما این تمام چیزی نیست که شما هنگام کاهش وزن بدست میاورید. طبق مطالعات انجام گرفته اینکار حتی تاثیر مثبت چشمگیری بر بهبود علائم افسردگی در افراد خاصی را دارد. کاهش وزن تنها درمانی نیست که تصور میکنیم در اثر رژیم غذایی کسب میکنیم، تحقیقات زیادی لازم است تا اثرات پیچیده و کامل آن را بر هورمونها و خلق و خو بررسی کنیم. بدون شکل بین بدن سالم و ذهن خوشحال ارتباط وجود دارد و نقش کاهش وزن در ایجاد این ارتباط بسیار مهم است.

  1. خیلی زود احساس سرما میکنید

شما احتمالا این ایده را شنیده‌اید که افراد چاق همیشه سریعتر گرم میشوند  (به همین دلیل همیشه در محل کار وسایل گرمایشی را کم میکنند) درحالیکه افراد لاغر همیشه احساس سرما میکنند. با اینکه وزن تنها چیزی نیست که تعیین کننده‌ی احساس سرما است، اما این ایده که چربی به عنوان عایق در بدن شما عمل میکند هم خیلی اشتباه نیست. پس از کاهش چند کیلو وزن سطوح چربی شما کاهش یافته و باعث میشود تحملتان در برابر سرما کم شود (چیزی که بلافاصله پس از کاهش وزن آشکار میشود).

هنگام رژیم غذایی ممکن است بخاطر کاهش متابولیسم بدن متوجه این تاثیر شوید، زیرا بدن شما کالری کمتری را سوزانده و گرمای کمتری را تولید میکند.

  1. در خوردن زیاده‌روی نمیکنید

خب شاید این گرایش به طور کامل برطرف نشود، اما هنگامی که یک روش سالم زندگی و مراحل اولیه‌ی بدنتان را بدست میاورید، هر روز سعی میکنید غذاهای سالمتری بخورید. این امر ممکن است به دلیل تغییرات زیاد در بدن شما باشد. اما دو چیز هست که بیشترین تاثیر را روی این تغییرات میگذارند: 1) لذت بردن از مواد غذایی ناخواسته به معنای واقعی اعتیاد آور است. بنابراین با مصرف غذاهای مناسب و مفید این اعتیاد را کنار بگذارید. 2) بدن شما احساس رضایت میکند و به راحتی به رفتار غذا خوردن جدید عادت کرده و به سمت پر خوری هدایت نمیشوید.

به نظر میرسد که شما هنوز هم قصد دارید عادتهای غذا خوردن ناسالم را امتحان کنید، درست است! (و حتی توصیه میشود).

برای تسلیم شدن در برابر این گرایشها اعتدال را رعایت کنید.ترجمه  itrans.ir 

در سیارک بخوانیم:

رژیم کاهش وزن 15 روزه

9 غذا برای کاهش وزن

زمان ایده آل برای ورزش روزانه جهت چربی سوزی بیشتر

7 فعالیت روزانه که به کاهش وزن کمک می کند

بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست بعد از کاهش وزن

6 نکته برای کاهش وزن بعد از زایمان

برای داشتن شکمی تخت از چه مواد غذایی پرهیز کنیم

لاغری موضعی شکم

پنج ماده غذایی عالی برای کاهش وزن

40 ماده مفید برای کاهش وزن

لاغری با غذاهای ترکیبی

نظرات

در ادامه بخوانید...

رژیم لاغری و کاهش وزن با 9 غذا

در

آیا با غذاهای لذیذ هم می توان رژیم لاغری گرفت ؟ اگر این سوال درست باشد ، خیلی خوب است.بدون شک کاهش وزن و رژیم لاغری سریع با این فرمول ساده برابر است. مصرف کالری شما باید از سوخت آن ، کمتر باشد.
طبق گفته ی هضر مانگری ، RD‌، سخنگوی زن در آکادمی تغذیه و برنامه ریزی رژیم غذایی میگوید که  غذاهای خاص به شما کمک کرده تا وزن بدن خود را کاهش دهید زیرا به شما کمک کرده تا سیری طولانی تری داشته و میل خوردن خود را کنترل کنید.
حتی متابولیسم خود را تجدید بهبود ببخشید. پس این فهرست را وقتی می خواهید به سوپرمارکت بروید ، با خود بردارید :
شکلات سیاه ، سس ، آجیل و تخم مرغ ؟ همه در این لیست قرار دارند. این لیست، رژیم برای لاغری و سیر بودن و رضایتمندی من است.

رژیم لاغری

 

1. لوبیا در رژیم لاغری

لوبیا ، ارزان ، سیرکننده و متنوع و منبع عظیم پروتئین است. لوبیا نیز دارای فیبر بالا و دیر هضم است یعنی شما دچار سیری طولانی تری می شوید که جلوی خوردن بیشتر شما را می گیرد.

2. سوپ در رژیم لاغری

وعده ی غذایی خود را با یک پیاله سوپ شروع کرده و به خوردن کمتر ، خاتمه خواهید داد. مهم نیست که سوپ دارایذرات درشت یا ریز باشد چونکه در اصل ، آبکی است. شما در هر وعده می توانید کالری سوپ را در حد 100-150 نگه دارید. تکه های خامه یا کرده در آن نریزید.(سیارک)

3. شکلات سیاه در رژیم لاغری

آیا می توان شکلات را بین وعده های غذایی قرار داد ؟ شکلات سیاه شیری را ، یک تکه یا دو تکه بردارید. در یک بررسی ، به افرادی که عاشق شکلات بودند ، شکلات سیاه داده شد که چند ساعت بعد از مصرف آن نسبت به افرادی که شکلات شیری خورده بودند ، 15% کمتر ، پیتزا میل کردند.

4. پوره ی سبزیجات در رژیم لاغری

شما می توانید در تمام اوقات ، سبزیجات بیشتری به غذای خود اضافه کنید و از غذاهای "گول زننده ی " خود لذت برده و کالری های مصرفی خود را کاهش دهید. وقتی محققان پن استیت ، پوره ی گل کلم و کدو سبز را به پنیر و mac افزدوند ، مردم ظاهرا این غذا را خیلی دوست دارند. ولی 200-350 کالری کمتر مصرف می کنند. این سبزیجات سالم ، حجم کالری کمتری به این غذای خوشمزه اضافه کردند.(سیارک)

5. تخم مرغ و سس در رژیم لاغری

یک صبحانه ی سرشار از پروتئین ، به شما کمک می کند تا دیگر به اسنک ها در طول روز حمله ور نشوید. در بررسی گروهی از زنان چاق ، کسانی که با 35 گرم پروتئین ، روز خود را شروع کرده بودند- یعنی به احتمال زیاد کمی بیش از آن مقدار که شما می خورید – احساس سیری بیشتری خواهید کرد. این زنان صبحانه ی 350 کالری را خوردند که شامل تخم مرغ و پای سس گوشت بود. اثر این صبحانه ی سرشار از پروتئین تا اثر طول کشید در حالی که این زنان خوردنی های قندی و چرب را نسبت به زنانی که غلات برای صبحانه خورده بودند ، کمتر ملچ ملوچ کردند.

6. آجیل در رژیم لاغری

برای یک اسنک مقوی در زمان دوندگی/شلوغی/هلهلکی ، یک مشت کوچک ، بادام ، بادام زمینی ، گردو یا پی کان ( گردوی آمریکایی) با خود داشته باشید. تحقیقات نشان می دهد که وقتی افراد آجیل می جوند ، به طور خودکار در وعده ی بعدی ، غذای کمتری می خورند.

7. سیب در رژیم لاغری

آب سیب و سس سیب را کنار گذاشته و در عوض ، سیب ، گاز بزنید. کل این یک عدد سیب، ذائقه ی شما را به حدی کاهش می دهد که آب سیب یا سس آن اینگونه نیست.
دلیلش این است که میوه ی خام ، دارای فیبر بیشتری است. همچنین ، جویدن ، سیگنال هایی را به مغزتان می فرستد که چیز قابل توجهی خورده شده است.

8. ماست در رژیم لاغری

خواه یونانی ،خواه سنتی ، ماست برای دورکمرتان ، مناسب است.
در بررسی هاروارد ، بیش از 120,000‌نفر به مدت ده سال یا بیشتر دنبال شدند. ماست ، نسبت به همه ی غذاهایی که بررسی شدند ، ارتباط زیادی با کاهش وزن نداشت.
هنوز اثبات نشده که ماست ، وزن را کاهش می دهد ، ولی نسبت به غذاهای دیگر ، دارای اهمیت است.

9. دارابی و گریپ فروت در رژیم لاغری

بله ، دارابی در واقع به شما کمک خواهد کرد تا چندین پوند وزن کم کنید و برای لاغری بسیار موثر است  خصوصا اگر در معرض خطر دیابت باشید.
محققان در کلینیک اسکریپس در سن دییگو دریافتند وقتی افراد چاق نصف یک گریپ فروت را قبل از هر وعده میل کنند ، تقریبا پوند در عرض 12 هفته کم می کنند.
نوشیدن آب گریپ فروت همین اثر را دارد.
ولی آب گریپ فروت دارای خاصیت " چربی سوزی " نیست فقط به افراد کمک می کند تا احساس سیری کنند.
مراقب باشید : شما نمی توانید گریپ فروت یا آب آن را بخورید اگر تحت مراقبت های خاصی هستند ، پس برچسب روی همه ی نسخه های خود را بررسی کنید یا از پزشک خود سوال کنید. گریپ فروت با تعداد زیادی از داروها تداخل دارویی دارد.
طبق گفته ی دانشمند تغذیه ، پروفسور و محقق جوی دابوست ، برگه ی خرید خود را از پروتئین های ناب ، سبزیجات تازه ، میوه و همه ی حبوبات پر کنید. مهمترین چیز ، در زمان کاهش وزن ، تصویر بزرگ چیزی است که می خورید نه غذاهای خاص.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

اسپیرولینا چیست

در
اسپیرولینا چیست

 

اسپیرولینا چیست

اسپیرولینا منبع مواد مغذی كه درساير غذاهاي سبز وجود ندارد می باشد . لينولئيك اسيد، ويتامين و سولفوليپيدها از جمله موادی می باشند که درگیاه اسپیرولینا موجودند. علاوه بر این اسپيرولينا منبع خوبي از بتاكارتن، كاروتنوئيدها، ويتامين ها و عناصر كمياب می باشد. اسپيرولينا حاوي ميزان قابل ملاحظه اي كلروفيل، كارتنوئيدها، ديگر پيگمانهاي گياهي و رنگدانه ها یی كه در گياهان سبزی که پیدا نمی شوند ، می باشد .

ميزان چربي و كربوهيدرات اسپيرولينا كم و  بدون كلسترول است. از اين رو براي استفاده از آن در افرادی که رژيم لاغری دارند به دلیل مواد مغذی بالا و کربوهیدرات و چربی کم بسیار مناسب می باشد. اسپيرولينا  نوعی جلبک سبز  آبي ميكروسكوپي ، مقوي ترين غذاي سبز در جهان برای کاهش وزن و لاغری می باشد. اسپيرولينا به صورت معلق در آب رشد کرده  به دليل  معلق بودن در آب نياز به ساختن ديواره سلولي ندارد. اسپيرولينا با بیش از 60 درصد پروتئين حاوي بيشترين و قابل جذب ترين پروتئين گياهي می باشذ . آمينو اسيدهاي موجود در اسپيرولينا مشابه تخم مرغ هستند و كيفيت آن را سازمان غذا و كشاورزي آمریکا تأييد نموده است.

 

فواید اسپیرولینا

کمک به رفع خستگی مزمن
کمک به تقویت سیستم ایمنی
کمک به افزایش آنابولیسم سلولی و افزایش بافت عضلانی
کمک به حذف رادیکالهای آزاد به علت خواص آنتی اکسیدانی
کمک به کاهش التهاب

سایر اثرات اسپیرولینا:

کمک به دفع مواد زائد و فلزات سنگین
کمک به تنظیم کلسترول
کمک به کنترل قند خون
کمک به ترمیم سلولی و بافتی

کمک به کاهش وزن و لاغری

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

جلبک کلرلا

در
کلرلا چیست

 

کلرلا چیست

کلرلا حدودا به اندازه ای یک گلبول قرمز می باشد ودارای  غشاء سلولی خاصی است که میتواند دی اکسین ، سرب ، جیوه و سایر سموم را به خود جذب کند. آزمایشات نشان می دهد که کلرلا با سرعت و موفقیت سرب را از بدن حیوانات آزمایشگاهی خارج و کلرلا همچنین مواد سرطانزا را به نحوی موثر از بدن دفع می نماید.

کلرلا همانند اسپیرولینا  نوعی جلبک سبز رنگ میکروسکوپی ساکن در آبهای شیرین است که بیشترین مطالعات و مقالات علمی در خصوص آن صورت گرفته و بیشترین مطالعات علمی در جهان به کلرلا اختصاص داده شده است. تقریبا1/5 تا 2 میلیارد سال پیش  کلرلا در کره زمین بوجود آمده است.
کلرلا حاوی مواد مغذی زیادی نطیر پروتئین ، ویتامین ، املاح ، فیبرهای غذایی و مواد آنتی اکسیدان می باشد و به هضم و جذب غذا و کاهش وزن و لاغری کمک می نماید.

 

فواید کلرلا

کاهش کلسترول در خون و کبد
بهبود دیابت
پیشگیری از آترواسکلروز
بهبود زخمهای معده
بهبود کم خونی

 

فوائد سم زدایی کلرلا

 دفع دی اکسین
دفع سم کادمیوم ( از سموم سنگین)
دفع سم جیوه
دفع سم آرسنیک
تاثیر کلرلا ولگاریس بر بهبود یبوست
تاثیر کلرلا ولگاریس بر تقویت سیستم ایمنی ( اثر ضد تومور)
کاهش آثار سموم ناشی از داروهای ضد سرطانی و پرتودرمانی
تقویت مقاومت بدن در برابر عفونت

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...