ادویه هایی که با التهاب مبارزه می کنند

ادویه

گیاهان و ادویه ها نه تنها طعم خاصی به غذاها می دهند ، بلکه به بدن نیز کمک می کنند تا به طور طبیعی با التهاب مبارزه کند.

زردچوبه

زردچوبه یک ادویه سنتی برای بیشتر غذاها است. مدت هاست که برای مبارزه با عفونت ها ، سرماخوردگی و بیماری های کبدی استفاده می شود. زرچوبه یکی از قدرتمندترین داروهای ضد التهاب است. طبق برخی گزارش ها ، زردچوبه قادر به مبارزه حتی سرطان است. معمولا توصیه می شود زردچوبه را به همراه فلفل سیاه به ظروف اضافه کنید - تا اثر آن را تقویت کند.

دارچین

بسیاری از افراد دارچین را به دلیل عطر و بوی آن دوست دارند و اغلب به دسرها ، غلات ، اسموتی ها و نوشیدنی ها اضافه می کنند. از جمله خواص دیگر دارچین ، عملکرد مغز را تقویت کرده و هضم غذا را تحریک می کند.

فلفل

فلفل کاین حاوی کپسایسینوئیدهاست ، که به آن قویترین خاصیت ضد التهابی می دهد. فلفل به تسکین علائم ورم مفاصل ، کاهش سردرد ، جلوگیری از لخته شدن خون ، تحریک پاکسازی بدن و بهبود هضم غذا کمک می کند.

زنجبیل
زنجبیل که بهار امسال به عنوان محبوب ترین در میان ادویه جات و ترشی جات تبدیل شده است ، اثر ضد التهابی قدرتمند دارد. همچنین حالت تهوع و استفراغ را به ویژه در دوران بارداری از بین می برد. این بیماری قادر است سرماخوردگی را به سرعت درمان کرده و گلو درد را تسکین دهد.

میخک

میخک دارای یک اثر ضد باکتری و ضد التهاب قدرتمند است. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. به طور گسترده ای به صورت شستشو استفاده می شود.

مریم گلی

 

رزماری نه تنها خاصیت ضد التهابی دارد بلکه باعث بهبود حافظه ، تحریک هضم و تسکین درد عضلات می شود. خوب است به سبزیجات اضافه کنید.

 

مریم گلی یا سیج (sage) قادر به آرام کردن گرفتگی قاعدگی ، رفع ناراحتی دستگاه گوارش و بهبود گردش خون است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • OOOВалок_Харлам 134 :

    پنج گیاه و ادویه برای محافظت در برابر بیماری های زمستانی پنج گیاه و ادویه که به سیستم ایمنی بدن برای محافظت در برابر بیماری های فصلی کمک می کند. مریم گلی. اسانس مریم گلی دارای اثر ضد باکتری و ضد عفونی کننده است. دارای اثر ضد التهابی، ضد عفونی کننده، قابض، ضد درد، خلط آور، ادرارآور، بهبود حافظه است. رزماری. حافظه و خلق و خو را بهبود می بخشد، التهاب، درد را کاهش می دهد، گردش خون و سیستم ایمنی را تحریک می کند و سموم را دفع می کند. دارچین. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، دارای خواص ضد التهابی و هموستاتیک است، حافظه را بهبود می بخشد و به مبارزه با بیماری آلزایمر کمک می کند. همچنین میل به قند و سطح قند خون را کاهش می دهد. نعناع. ضد عفونی کننده قوی. دم کرده برگ نعناع برای عصبی شدن، افزایش اضطراب، کمک به اختلالات خواب، بی خوابی موثر است. اکیناسه برای سرماخوردگی، دندان درد، زخم، زخم و تبخال استفاده می شود. عاملی که باعث تحریک و شبیه سازی ایمنی می شود. این سرمایه ها بسیار قدرتمند هستند. از آنها غافل نشوید، با کمترین دوز شروع کنید. قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنید.

    1400/9/16 18:56

بیشتر بخوانید