زیبا ترین بنای یادبود نوازنده افسانه ای راک در سراسر جهان 12 مورد

موسیقی راک

 

موسیقی راک در طول تاریخ وجود خود نام های بسیاری به جهان داده است. البته همه آنها به افسانه تبدیل نشده اند ، اما مواردی وجود دارد که حتی پس از دهه ها در قلب مردم باقی مانده است. آنها هنوز به آهنگهایشان گوش می دهند ، کاورها را روی آنها ضبط می کنند ، و آنها را به عنوان یک الگو قرار می دهند. می توان گفت که این موسیقی ابدی است و راک واقعاً زنده است. به منظور ادای احترام به یاد و خاطره این نوازندگان ، ماندگاری ، ابراز عشق و شناخت در سراسر کشور ، یادبودهای این افراد برجسته در دنیای موسیقی در سراسر جهان برپا می شود.

 

بیتلز

میلیون ها نفر هنوز هم موسیقی های مشهور جهان راک انگلیسی از لیورپول را که بیش از شصت سال پیش تأسیس شده است ، گوش می دهند. این آهنگ ها کلاسیک شده اند ، احتمالاً هرگز ارتباط خود را از دست نخواهند داد. اعضای طلایی این گروه عبارتند از: جان لنون ، پل مک کارتنی ، رینگو استار و جورج هریسون. در تمام مدت وجود این گروه ، سیزده آلبوم استودیویی منتشر شده است که شامل بیش از دویست ترانه است.

عشق به این گروه راک بی پایان است. این توسط بناهای تاریخی متعددی در سراسر جهان ثابت می شود و موارد دیگری نیز وجود دارد که نه به یک گروه کامل ، بلکه به رهبران فردی آن اختصاص یافته است. مجسمه ها و بناهای تاریخی را می توان در بریتانیا ، آلمان ، هلند ، اسکاتلند ، اسپانیا ، فرانسه ، آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر یافت.

 

طبیعتاً بیشترین تعداد بناهای یادبود اختصاص یافته به این گروه در محل زندگی خود در لیورپول است. شاید محبوب ترین مجسمه ای باشد که این چهار نفر خارق العاده در حال عبور از خیابان هستند. اتفاقاً ، این مجسمه  ، شش سال پیش ساخته شده است. اسپانسر Cavern Club بود ، جایی که بیتلز کار خیره کننده خود را آغاز کرد. اکنون این ترکیب مجسمه سازی یکی از محبوب ترین نقاط سلفی در شهر است. همچنین مجسمه هایی که نمای یک هتل لیورپول را تزئین می کنند مورد توجه هستند.

 

بیتلز

معروف ترین بنای یادبود اختصاص یافته به گروه "بیتلز" در لیورپول برپا شد

 

در  جماهیر شوروی سابق نیز تعداد کافی بنای تاریخی برای این گروه وجود دارد. اولین مورد در سال 2006 در شهر دونتسک اوکراین ، نزدیک ورودی کافه فست فود دانشجویی "لیورپول" نصب شد.

 

بیتلز

اولین بنای یادبود این گروه افسانه ای ، در شوروی سابق ، در دونتسک نصب شد

 

از سال 2007 ، یک بنای یادبود برنز نیز در قزاقستان ، در کوه Kok-Tobe ساخته شده است. و در سال 2008 در بلاروس ، کارگران شرکت اتومبیل سازی Gomel ، شاید غیرمعمول ترین بنای یادبود این گروه را نصب کردند که باعث لبخند رهگذران می شود. در روسیه ، بناهای تاریخی در یکاترینبورگ ، کوگالیم و سایر شهرها برپا شده اند.

 

فردی مرکوری

فردی مرکوری (نام اصلی خواننده Farrukh Bulsar است) خواننده گروه راک  Queen است. او را به حق می توان افسانه ای از موسیقی راک دانست. آهنگ هایی که توسط فردی مرکوری اجرا می شود هنوز تا ته قلب احساس می شود. برخی سعی می کنند آهنگ های او را بازخوانی کنند ، اما تعداد کمی موفق می شوند. تصنیف راک وی "Bohemian Rhapsody"  به عنوان بهترین آهنگ هزاره در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد .

 

اولین بنای یادبود فردی مرکوری در سوئیس ، در شهر مونترو نصب شد. در اینجا نوازنده آخرین سال خود را ، به اصطلاح ، سالهای کار را صرف ضبط آلبوم آخر خود کرد. این بنای تاریخی پنج سال پس از مرگ افسانه سنگ ساخته شد. مجسمه ساز تمام تلاش خود را انجام داد ، بنابراین به دقت شخصیت و ویژگی های چهره خواننده را منعکس کرد. این بنای یادبود با پول اعضای سابق گروه و والدین خواننده ساخته شده است.

 

فردی مرکوری

بنای یادبود فردی مرکوری در شهر مونترو

 

به هر حال ، این بنای یادبود در ابتدا قرار بود در لندن ، در شهری که او به یک ستاره تبدیل شد ، نصب شود و آخرین سالهای زندگی خود را نیز زندگی کند. اما مقامات لندن با اختصاص تنها یک پارکینگ در حیاط پشتی کالج هنر ، نمی توانستند مکان مناسبی برای این بنای تاریخی ارائه دهند. ناامید شده از گزینه پیشنهادی مقامات انگلیسی ، نوازندگان این گروه نمی خواستند در چنین مکان ناخوشایندی خاطره خواننده افسانه ای خود را زنده کنند. بنابراین ، تصمیم گرفته شد که آن را در سوئیس نصب کنند.

با این حال ، در سال 2003 ، مجسمه ای از فردی مرکوری در لندن ، نزدیک ورودی "تئاتر " نصب شد ، جایی که در آن زمان نمایش "ما شما را لرزاندیم " اما در سال 2014 ، این اجرا دیگر به صحنه نرفت ، بنابراین آنها تصمیم گرفتند که مجسمه را بردارند.

 

بعداً معلوم شد که راجر تیلور ، درامر گروه کوئین ، تصمیم گرفت مجسمه  را به جای دیگر ببرد. اکنون برای هفتمین سال است که این مجسمه عظیم تقریباً هشت متری در حال تزئین باغ موسیقی است. بودن مجسمه کسی را اذیت نمی کند ،  برعکس چشم را خشنود می کند. راجر تیلور فکر می کند که فردی کاملاً از چنین مکانی بدش نمی آید و آن را بسیار خنده دار می داند.

 

یک مجسمه برنزی دیگر ، به ارتفاع حدود پنج متر ، در سال 2011 در مرکز لیورپول ساخته شد که زمان آن همزمان با اکران موزیکال "We Will Rock You" است. روسیه همچنین کار فردی مرکوری را نادیده نگرفت ، زیرا نسخه خود را از نوازنده در Nevsky Prospekt در سن پترزبورگ ، نزدیک میخانه راک نصب کرد.

 

فردی مرکوری

فردی قدیمی به نظر می رسد مانند زندگی در بنای یادبود در سن پترزبورگ است

الویس پریسلی

الویس پریسلی خواننده و بازیگر آمریکایی است. با وجود این واقعیت که او اولین مجری راک اند رول نبود ، الویس پریسلی موفق شد این سبک را به موج جدیدی از محبوبیت برساند. او واقعاً "سلطان راک اند رول" شد. بناهای تاریخی بسیاری به احترام وی برپا داشته اند ، اما دو مورد از آنها دارای اصیل ترین و مشهورترین آثار در سراسر جهان هستند.

 

الویس پریسلی اولین بار در سال 1980 در ایالات متحده آمریکا ، در شهر ممفیس در خیابان بیل جاودانه شد. طرفداران الویس پریسلی از این بنای یادبود خوشحال شدند و به معنای واقعی کلمه سعی کردند آن از مجسمه چیزی به عنوان سوغاتی بردارند. یا دکمه ها کنده می شد  ، یا سیم های گیتار ، که اتفاقاً واقعی بودند. بنابراین تصمیم گرفته شد که یک نسخه برنز تهیه و در مرکز تنسی نصب شود.

 

الویس پریسلی

بنای یادبود الویس پریسلی در ممفیس

 

همچنین ، یک بنای یادبود سرگرم کننده در اورشلیم در نزدیکی کافه الویس ، که متعلق به یکی از طرفداران پرشور خلاقیت پریسلی است ، برپا شده است. تقریباً همه کسانی که به اورشلیم سفر می کنند از این جاذبه گردشگری بازدید می کنند. در اینجا ، تمام دکورها به الویس اختصاص یافته است: یک مجسمه ، بشقاب ها ، عکس ها ، مدل ها و غیره. در ورودی کافه ، دو مجسمه پریسلی وجود دارد. اولی متال است ، جایی که خواننده با گیتار روی پایه سنگی به تصویر کشیده می شود و دومی طلا است ، جایی که الویس به رهبری آن می پردازد. برای جلوگیری از آسیب رساندن به مجسمه ها ، شخص خاصی در کافه وجود دارد که از آنها محافظت می کند.

 

الویس پریسلی

بسیاری از کسانی که عازم اورشلیم هستند سعی می کنند حداقل برای مدتی کوتاه در کافه الویس توقف کنند.

رونی دیو

رونی دیو (با نام واقعی رونالد جیمز پاداونا) خواننده ، نوازنده و ترانه سرا راک آمریکایی است. رونی را بیشتر به عنوان خواننده این گروه های راک می شناسند: "Rainbow" ، "Black Sabbath" و البته "Dio". لقب "دیو" ، که به معنی "خدا" است ، او برای صدای فوق العاده زیبا و قوی خود دریافت کرد.

بنای یادبود راکی ​​دیو افسانه ای یکی از مشهورترین بناهای تاریخی ستاره های راک است. این مکان در بلغارستان ، در پارک مرکزی شهر کاوارنا واقع شده است. به هر حال ، آغازگر نصب این شاهکار شهردار شهر بود - یک تحسین پرشور موسیقی سنگین. با پیشنهاد وی ، این شهر به مرکزی برای طرفداران کنسرت ها و جشنواره های راک تبدیل شده است.

 

رونی دیو

یک بنای تاریخی بسیار جالب توسط رونی دیو در کاوارنا برپا شد

 

این بنای تاریخی دو متری کمتر از شش ماه پس از مرگ افسانه برپا شده است. به نظر می رسد دیو بر روی این بنای تاریخی از سنگی که از کف دریا بلند شده و رشد می کند. سازندگان این مجسمه بیش از دو ماه کار پر زحمت انجام دادند. بودجه این پروژه از طریق کمک های طرفداران بلغارستان تأمین شده است. چنین محبتی به بلغاری ها با این واقعیت نیز توجیه می شود که رونی یکی از اولین افسانه های راک بود که به کاوارنا سفر کرد. سپس بارها و بارها با کنسرت های جدید به آنجا بازگشت.

 

بن اسکات

بن اسکات نوازنده راک استرالیایی ، از نژاد اسکاتلندی ، پیشگام گروه محبوب راک AC / DC است. در سال 2004 ، طبق یک مجله بریتانیایی ، این خواننده صدا در صدر لیست "صد بهترین خوانندگان برجسته تمام دوران" قرار گرفت. مشهورترین بناهای تاریخی این هنرمند راک در استرالیا و اسکاتلند واقع شده است.

در استرالیا ، در قبرستان Fremantle ، جایی که اسکات دفن شده است ، یک مجسمه برنز ، درست در زیر دو متر ، نصب شد. بر روی این بنای یادبود ، نوازنده با ژست صحنه ای مشخص از Bon به تصویر کشیده شد. بودجه این بنای یادبود از محل کمک های طرفداران گروه AC / DC جمع آوری شد.

 


در سال 2016 ، یک یادبود در میهن اسکات ، اسکاتلند ساخته شد و طرفداران  این گروه نیز بودجه ای را برای آن جمع کردند. مجسمه برنزی در شهر کریمویر نصب شده است ، جایی که این نوازنده سالهای اول زندگی خود را در آنجا گذرانده است. جبهه جلویی در اندازه کامل به تصویر کشیده شده است ، جلیقه جین مورد علاقه خود را ، شلوارهای تنگ و با ساز بگ پايپ يا نی اسكاتلندی  زیر بغلش به عنوان نمادی از موسیقی اسکاتلندی به تن کرده است.

 

بن اسکات

در اسکاتلند ، آنها تصمیم گرفتند که بت خود را با ساز بگ پايپ يا نی اسكاتلندی  به تصویر بکشند

ویکتور تسوی

البته ، نمی توان نوازنده راک  و بت کل اتحاد جماهیر شوروی را نادیده گرفت - ویکتور روبرتوویچ تسوی ، تکنواز گروه فرقه "کینو". آلبوم "گروه خون" به معنای واقعی کلمه بلافاصله پس از انتشار قلب شنوندگان را جلب کرد. آهنگ های او از هر حیاطی شنیده می شد. حتی  آپارتمان نشین ها هم نمی توانست این کارها را انجام ندهند. جوانان از بت خود تقلید کردند. آنها رفتار او را داشتند ، مانند او لباس می پوشیدند ، و به طور کلی سعی می کردند در همه چیز یکسان باشند.

 

آخرین دو سال زندگی او مملو از تورهایی بود در شوروی و خارج از کشور ، به عنوان مثال ، در فرانسه ، دانمارک ، ایتالیا و دیگر کشورها گذاشت . متأسفانه ، در اوج زندگی و حرفه خود ، خواننده تصادف کرد. در بیست و هشت سالگی ، بت میلیون ها نفر درگذشت. مدت ها بود که طرفداران نمی توانستند این خبر وحشتناک را باور کنند. پس از مرگش ، هنوز شهرت او فروکش نکرد و نسل جدید ترانه های او را می شناسند و دوستشان دارند. بسیاری از هنرمندان کاورهای این آهنگ ها را ضبط می کنند و در کارائوکه عملا حتی یک مهمانی نمی تواند بدون بازدید از گروه "کینو" کار کند.

 

ویکتور تسوی

این بنای تاریخی از سن پترزبورگ به اوکلووکا ، منطقه نووگورود منتقل شد

 

جای تعجب نیست که به پاس ادای احترام به افسانه راک ، تا امروز بناهای یادبود برپا شده ، خیابان ها نامگذاری شده و نقاشی های دیواری نقاشی شده است. در زادگاه این خواننده ، سن پترزبورگ ، بنای یادبودی در نزدیکی سینما آرورا برپا شد. اما از آنجا که این یک پروژه  ، با مقامات پایتخت فرهنگی هماهنگ نبود ، بنای یادبود باید برداشته می شد. این مجسمه شش سال بعد در منطقه نووگورود نصب شد.

 

ویکتور تسوی

یک بنای تاریخی غیرمعمول از ویکتور تسوی در بارناول برپا شد

 

در بارناول ، نزدیک آکادمی آموزشی آلتای ، یازده سال پیش یک بنای یادبود جالب از تسوی نصب شد. این کار توسط یک تاجر و طرفدار نیمه وقت کارهای ویکتور تسوئی آغاز شد. با تأسف فراوان ، به دلیل به تعویق افتادن مداوم افتتاحیه بنای یادبود ، تاجر زنده نماند تا این لحظه مورد انتظار را ببیند. این مجسمه یک تخته استیل است ، جایی که تسوی را تا کمر نشان می دهد ، گیتار مورد علاقه خود را در دست دارد ، و در کنار او نیمی از خورشید قرار دارد - نمادی که برای همه طرفداران گروه راک فرقه "کینو" شناخته شده است.

 

ویکتور تسوی

بنای یادبود اصلی میدانی را به نام ویکتور تسوی تزئین می کند

 

شاید اصلی ترین بنای یادبود در سال 2017 در قزاقستان (شهر کاراگاندا) ، در پارک به نام ویکتور تسوی ساخته شود. این معمار کاور آلبوم محبوب "A Star Called The Sun" را پایه گذاری کرد. این بنای یادبود از فلز به شکل یک شابلون ساخته شده است که نمایانگر کسوف خورشید است که در داخل آن چهره ویکتور تسوئی حک شده است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید