دیوید کاپرفیلد شعبده بازی که با حقه های خود دنیا را متحیر کرد

کاپرفیلد

 

16 سپتامبر مصادف با 64 سالگرد دیوید کاپرفیلد شعبده باز معروف آمریکایی  است. تقریبا همه با او خاطره داریم(سلبریتی دنیای جادو و جنبل و  شعبده باز ی) . در دهه 1990 نام او سراسر جهان را مانند رعد و برق درنوردید ، دیوید کاپرفیلد تماشاگران را با ترفندهای پیچیده ای که قبلاً هیچ کس انجام نداده بود متعجب کرد.دیوید کاپرفیلد ماهانه 50 اجرا داشت و به ثروتمندترین شعبده باز در جهان تبدیل شد. با این حال ، اخیراً ، او بیشتر در ارتباط با افشاگری  ترفندهایش صحبت می کند ، دیوید کاپرفیلد مدتها پیش تور خود را متوقف کرد. کسی که مجسمه آزادی را ساخت کجا ناپدید شد ، هواپیما و ماشین "Orient Express" ناپدید شدند و آیا این یکی دیگر از ترفندهای او بود - در ادامه بررسی.

 

کاپرفیلددیوید کاپرفیلد در کودکی |  عکس

 

کاپرفیلد

دیوید کاپرفیلد در جوانی |  عکس


نام اصلی وی دیوید ست کوتکین است و دیوید کاپرفیلد نام هنری است که از کار چارلز دیکنز گرفته شده است. او در نیوجرسی در یک خانواده مهاجر یهودی متولد شد ، از اوایل کودکی علاقه به جادو داشت و اولین نمایش های او در مقابل کلیساهای کنیسه محلی بود. اولین معلم دیوید پدربزرگش بود که اغلب نوه خود را با ترفندهای کارت سرگرم می کرد. وی در سن 12 سالگی ترفندهای کافی در زرادخانه خود داشت تا در انجمن جادوگران آمریکا پذیرفته شود.

 

کاپرفیلد

شعبده بازی که با حیله های خود همه دنیا را متحیر کرد |  عکس

 

کاپرفیلد

دیوید کاپرفیلد در جوانی |  عکس

 

برای اولین بار ، دیوید در اواسط دهه 1970 وارد صحنه شد. - سپس یکی از نقش های اصلی در نمایش موزیکال "شعبده باز" به او سپرده شد. به دلیل مشغله در تولید تئاتر ، حتی دانشگاه را رها کرد. چند سال بعد ، او در تلویزیون شروع به کار کرد ، جایی که میزبان برنامه ABC Magic بود و برنامه نویسنده جادوی دیوید کاپرفیلد را تهیه کرد.

 

کاپرفیلد

شعبده بازی در جوانی |  عکس

 

در دهه 1980 دیوید كاپرفیلد كار ایجاد شعبده بازی در مقیاس بزرگ را كه در دامنه آنها چشمگیر بود آغاز كرد و همه جهان را وادار كرد نفس خود را در سینه حبس کنند. او با ناپدید کردن هواپیما یک ترفند چشمگیر ایجاد کرد ، در مقابل تماشاگران ، او به طور موثر "مجسمه آزادی" را در هوا "ناپدید کرد" ، بر فراز گراند کانیون پرواز کرد ، از دیوار چین عبور کرد ، کالسکه اورینت اکسپرس را ناپدید کرد و حدود 100 ترفند مختلف را آماده کرد. یک تیم 300 نفره روی عملکرد او کار می کردند ، از جمله حدود 80 مهندس.

 

کاپرفیلد

شعبده بازی که با حیله های خود همه دنیا را متحیر کرد |  عکس

 

در اوایل دهه 1990 ، دیوید کاپرفیلد هر ماه 50 اجرا داشت و در نتیجه به عنوان یکی از محبوب ترین افراد در جهان شناخته شد ، به عنوان هنرمندی که بیشترین تعداد بلیط را برای اجراهای انفرادی خود فروخت ، وارد کتاب رکوردهای گینس شد و برای این کار حدود 4 میلیارد دلار دریافت کرد.  و به عنوان ثروتمندترین شعبده باز در تمام دوران لقب گرفت.

 

کاپرفیلد

کلودیا شیفر و دیوید کاپرفیلد |  عکس

 

کاپرفیلد در اواسط دهه 1990 نه تنها با کمک ترفندهایی توانست مخاطب را غافلگیر کند. . نام او به لطف رابطه با سوپرمدل کلودیا شیفر بار دیگر به سرخط خبرها آمد. به مدت 6 سال ، آنها در همه جا با هم ظاهر شدند و با کمال میل در مقابل لنزهای عکاسان ژست گرفتند ، تا اینکه مطبوعات متن توافق نامه حاکم بر این عاشقانه صوری بین 2 ستاره  را منتشر کردند: طبق این سند ، سوپرمدل مجبور بود نقش عاشق کاپرفیلد را در ملاعام به تصویر بکشد و هر ساله پاداش خوبی دریافت کند. به لطف این "عاشقانه" پرمخاطب ، هواداران کاپرفیلد افزایش یافته و نمایش های وی در اروپای غربی محبوبیت زیادی کسب کرده اند. اگرچه این زوج ادعا کردند که این سند جعلی است ، اما در سال 1999 آنها اعلام کردند که نامزدی آنها فسخ شده است.

 

کاپرفیلد

کلودیا شیفر و دیوید کاپرفیلد |  عکس

 

در آغاز قرن جدید ، ناگهان معلوم شد که این شعبده باز معروف دیگر چیزی برای متعجب کردن مردم ندارد. اسرار بسیاری از معروف ترین حیله ها فاش شد: جادوی کاپرفیلد خلع سلاح شد و رقیبان با یکدیگر درمورد چگونگی کلاهبردار بزرگ از مردم ساده لوح با یکدیگر رقابت کردند. به عنوان مثال ، مجسمه آزادی ، البته ، در هیچ جایی ناپدید نشد و این ترفند صرفاً به لطف نورپردازی صحیح انجام شد: در تاریکی ، تمام نور اطراف مجسمه خاموش شد و نورافکن ها به سمت مخاطب هدایت شدند. 

 

کاپرفیلد

شعبده بازی که با حیله های خود همه دنیا را متحیر کرد |  عکس

 

کاپرفیلد

دیوید کاپرفیلد شعبده بازی معروف |  عکس

 

مجموعه ای از افشاگری ها و عدم وجود نمایش های جدید دیدنی و جذاب در مقیاس بزرگ ، اعتبار و محبوبیت دیوید کاپرفیلد را به شدت تحت تأثیر قرار داد و در قرن جدید کم کم او را فراموش کردند. نام او به صورت دوره ای در مطبوعات ظاهر می شد ، اما فقط در ارتباط با افشاگری یا دادرسی با اهمیت بالا. یکی از شرکت کنندگان در شیرین کاری خود با ناپدید شدن 13 داوطلب از سالن در سال 2016 شکایتی علیه این شعبده بازی را ارائه داد زیرا وی هنگام اجرای بدلکاری زخمی شده بود. در طول دادگاه ، کاپرفیلد مجبور شد فناوری ترفند را فاش کند: داوطلبان ناپدید نشدند - آنها را در یک راهرو تاریک مخصوص به آشپزخانه و همراهی دستیاران هدایت کردند و سپس به سالن بازگشتند. در طی این انتقال ، یکی از آنها مجروح شد ، در تاریکی لغزیده بود و تصمیم گرفت تا دیوید کاپرفیلد شعبده باز را به دادگاه بکشد.

 

کاپرفیلد

یکی از مشهورترین و موفق ترین شعبده بازان جهان دیوید کاپرفیلد |  عکس

 

کاپرفیلد

شعبده بازی که با حیله های خود همه دنیا را متحیر کرد |  عکس

 

با این حال ، این تأثیر کمی در وضعیت مالی کاپرفیلد داشت - منابع اصلی درآمد او مدتهاست که از عملکرد سرمایه گذاری های خوبی که انجام داده و صاحب مجموعه ای از اشیای عتیقه و املاک لوکس در جزایر گرمسیری است تامین می شود. علاوه بر این ، دیوید با همکاری نویسندگان محبوب ، چندین کتاب منتشر کرده و همچنین موزه شعبده بازی خود را افتتاح کرده است.

 

کاپرفیلد

دیوید کاپرفیلد شعبده بازی معروف |  عکس

 

کاپرفیلد زندگی شخصی خود را با دقت از دید عموم پنهان می کند. فقط مشخص است که او با کلوئه گاسلین مدل که 31 سال از او کوچکتر است رابطه دارد و در سال 2011 آنها صاحب یک فرزند دختر شدند - با این حال این واقعیت توسط خود شعبده بازی تأیید یا رد نشد. او یک پنت هاوس چهار طبقه در مرکز شهر نیویورک دارد ، اما بیشتر وقت خود را با خانواده در جزیره خودش در باهاما می گذراند. این شعبده باز هنوز هم به اجرای خود ادامه می دهد - او در لاس وگاس اجراهایی را ارائه می دهد و هر از چندگاهی در برنامه های  تلویزیونی ظاهر می شود.

 

کاپرفیلد

یکی از مشهورترین و موفق ترین شعبده بازان جهان دیوید کاپرفیلد |  عکس

 

کاپرفیلد

دیوید کاپرفیلد و کلوئه گوسلین |  عکس

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید