چگونه از حمله کوسه جان سالم به در ببریم

کوسه ها معروف ترین حیوانات درنده ی شناخته شده روی سیاره زمین هستند. انسان ها صدها سال در کنار آنها زندگی کرده است ، اما هنوز نمی تواند رفتار آنها را به طور کامل درک کند. چرا کوسه ها به مردم حمله می کنند؟ چه چیزی می تواند آنها را مجذوب  کند یا بترساند؟

احتمال قربانی شدن توسط حمله این درنده چقدر است؟

کوسه ها یکی از کامل ترین موجودات سیاره ما هستند. اجداد کوسه های جدید حدود 400 میلیون سال پیش ظاهر شدند و با موفقیت از همه بلایای طبیعی و رقابت با سایر گونه ها جان سالم به در بردند. امروزه کوسه ها استاد واقعی اعماق آب هستند ، هر ملاقات با آنها شخص را به حق از دادن سلطان طبیعت به انسان به شک میاندازد.

 

کوسه

 

شناگران باید از پوشیدن لباس هایی با رنگ های متضاد و جواهرات براق خودداری کنند. طبق نشنال جئوگرافیک ، کوسه ها بیشتر به رنگ های زرد و نارنجی جلب می شوند و جواهرات شما را می توان به عنوان فلس های ماهی های کوچک درک کرد.

 

کوسه

 

کوسه ها توسط اشیا در حال حرکت فعال جذب می شوند ، بنابراین در صورت خطر بهتر است سعی کنید از هیجان غیر ضروری و پاشیده شدن آب خودداری کنید.

 

کوسه

 

اگر می بینید که ماهی ها و لاک پشت هایی که قبل از آن به آرامی در حال شنا در اطراف شما بودند ، سرعت شنا ی آنها تغییر کرد ، این ممکن است نشانه نزدیک شدن کوسه ها باشد.

 

کوسه

 

کوسه ها تمایل به حمله به شناگران تنها دارند ، بنابراین بهتر است از افراد دیگر در آب فاصله نگیرید. حتی اگر کوسه تصمیم به حمله بگیرد ، کمک به موقع می تواند جان قربانی را نجات دهد.

 

کوسه

 

احتمال حمله کوسه به یک نفر (برای کسانی که به سواحل می روند) 1 در 11.5 میلیون نفر است. سالانه فقط 100 مورد حمله توسط این شکارچیان وجود دارد و این تعداد در دهه گذشته در همان سطح باقی مانده است.

 

کوسه

 

بیش از 80 درصد قربانیان کوسه زنده مانده اند. این به این دلیل است که کوسه ها اغلب به اشتباه به مردم حمله می کنند و آنها را به عنوان شیر دریایی اشتباه می گیرند. آنها پس از یک لقمه متوجه اشتباه خود شده و قربانی خود را رها می کنند.

 

کوسه

 

آسیب پذیرترین قسمت های بدن کوسه ، آبشش ، بینی و چشم است. نجات غریقان باتجربه توصیه می کنند هنگام حمله سعی در حمله به این مناطق داشته باشند ، اما تأیید آزمایشی این روش تا حدودی دشوار است.

 

150719125338-03-wsl-shark-attack-mfanning-2-jpg.jpg

کوسه ها حس بویایی فوق العاده پیشرفته ای دارند. آنها نه تنها در فاصله چند کیلومتری بوی خون را تشخیص می دهند ، بلکه جهت و سمت منبع خون را نیز به وضوح تعیین می کنند. بنابراین ، در مکان هایی که احتمالاً شکارچیان ظاهر می شوند ، شنا و غواصی با خراش و زخم غیر قابل قبول است. اگر آنها قبلاً در آب به دست آمده اند ، یک ضرورت فوری ، برای بیرون آمدن از آب است.

 

کوسه

کوسه ها معمولاً از تاکتیک های زیر استفاده می کنند. ابتدا یکحمله به قربانی می شود و سپس با آرامش منتظر از دست دادن قدرت قربانی هستند و بعد شروع به غذا خوردن می کنند. بنابراین ، تلاش های قربانی برای تظاهر به مرده بودن نتیجه کاملاً معکوسی را در پی دارد.

 

کوسه

هنگام ملاقات با کوسه ، فرد می تواند از دلفین ها ، پشتیبانی غیر منتظره ای دریافت کند. چندین مورد ثبت شده که دلفین ها با حلقه زدن دور شناگران ، آنها را محاصره  و در حمله یک شکارچی دخالت می کردند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید