سکوت به ذخیره و بهبود حافظه کمک می کند

سکوت به ذخیره و بهبود حافظه کمک می کند
محققان در مورد مزایای سکوت برای سلامتی صحبت می کنند. ثابت شده که افراد قطعا باید چنین سبک زندگی را برای خود در پیش بگیرد.
200 سال پیش صدای زیادی در جهان وجود نداشت. در جهان مدرن در همه جا، صداهای مختلفی وجود دارد که در بهترین حالت بر سلامت تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، فرد از بی خوابی، و همچنین بیماری های قلبی و عروقی رنج می برد.
 
متخصصان مغز و اعصاب توضیح می دهند که سکوت می تواند به عملکرد مغز و بدن کمک کند. اما دقیقا چگونه با سکوت ، بهبود حافظه اتفاق می افتد؟
 
در سکوت، سلول های بدن با نیروی بیشتری فعال می شوند و بنابراین شروع به رشد می کنند. دانشمندان مشاهده کرده اند که چگونه صداهای مختلف موش ها را تحت تاثیر قرار می دهند. معلوم شد که جوندگانی که در سکوت بودند رشد سلول های مغز چندین بار افزایش یافت.
 
علاوه بر سکوت، بهبود حافظه است. کارشناسان نشان داده اند که مغز انسان به صداهای مختلف بسیار حساس است. بنابراین، به سرعت اطلاعات دریافت شده را ضبط می کند. بله، به همان دلیل، اغلب آهنگ در گوش ما تکرار می شود.
 
متخصصان مغز و اعصاب می گویند که استراحت منظم در سکوت، حتی اگر نیم ساعت یا یک ساعت باشد به مغز کمک می کند و تاثیر خوبی بر عملکرد و حافظه آن دارد . توصیه می شود که بیماران  این نوع استراحت را نادیده نگیرند، این امر به حفظ وضوح ذهن و حافظه در زمان پیری کمک می کند. علاوه بر این، اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را بخاطر داشته باشید یا چیزی یاد بگیرید، بهتر است این کار را نیز در سکوت انجام دهید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید