چگونه سائیدگی کف کفش در تشخیص بیماری به ما کمک می کند

آیا می دانستید کفش نامناسب می تواند باعث بیماری های بسیاری شود که نه تنها باعث رنج و عذاب در زمان راه رفتن می شوند، بلکه باعث بیماری درسر و قلب و ... نیز می شوند. به منظور شناسایی مشکلات احتمالی بهداشتی، قبل از زمانی که آنها جدی تر شوند، گاهی اوقات می توانید به کف کفش های خود نگاه کنید، سائیدگی هر قسمت کف کفش می توانند در مورد مشکلات احتمالی صاحب کفش به شما اطلاعات بدهند.
 
ما در  sayarak.com تصمیم گرفتیم تا امکان تشخیص مشکلات احتمالی بهداشتی درست را بر اساس آنچه که در کف کفش هایمان به نظر می رسد را بررسی کنیم.
 

1. سائیدگی در مرکز جلو کفش

 
 
اگر متوجه شوید که سینه تحت پد پا سائیده می شود، این نشان می دهد که تاندون آشیل بار بیش از حد را تحمل می کند. این سائیدگی می تواند به دلیل نقض تکنولوژی در  کفش، عملکرد ورزشی کفش، و یا به دلیل کفش نادرست انتخاب شده باشد. اضافه بار مفاصل بعدها ممکن است به تگزونید آشیل(التهاب و درد تاندون آشیل) منجر شود  .
 

2. سائیدگی در لبه داخلی کفش

  
 
ساییدگی بیش از حد روی لبه داخلی کفش می تواند بدین معنی باشد که شما در طول پیاده روی بیش از اندازه گام های کوتاه برمی دارید و پای خود را روی زمین می کشید، هرچند ممکن است حتی در هنگام حرکت متوجه آن نشوید. اما اگر با متخصص مشورت نکنید، ممکن است تشدید شود. همچنین احتمال brachybasia (گام های کوتاه و کشیدن پاها روی زمین) وجود دارد.این ویژگی در بیماری پاراپلژی دیده می شود.
 

3. سائیدگی تنها در لبه های داخلی و خارجی کف کفش

 
اگر لبه داخلی و لبه بیرونی پاشنه بیشتر سائیده شود، این نشان دهنده pronation بیش از حد پا است ، زمانی که سطح بیرونی آن در داخل و خارج از کفش سائیده می شود نشان می دهد که هنگام پیاده روی بر لبه داخلی پا راه می روید و  این بعدا می تواند منجر به استئوکندروزیس و سایر عوارض در بدن شود.

4. سائیدگی فقط در لبه بیرونی کف کفش

 
هنگام شناسایی آثار سایش بیش از حد در لبه بیرونی آن باید با احتیاط باشید. این ممکن است نشانه ای از توسعه ناهنجاری های قوس پا و در نتیجه بیماری clubfoot باشد.
 

5. سائیدگی  فقط در محل مفصل اتصال انگشتان به پا

 
 
سائیدگی در این قسمت نشان می دهد که شما کفش با پاشنه بسیار بلند پوشیده اید. با توجه  به مطالعات انجام شده، پوشیدن روزانه کفش های ناراحت کننده اما شیک، عامل ایجاد وقوع استئوآرتریت است . با توجه  به نظر ارتوپد ها، کفش مناسب و راحت ترین کفش با پاشنه از 2.5 تا 4 سانتی متر و حداکثر مجاز بلندی پاشنه نباید بیش از 7 سانتیمتر بیشتر باشد.
 

6. سائیدگی در سمت مفصل انگشت شست پا

 
در صورتی که سائیدگی در سمت مفصل انگشت شست پا باشد، این نشانه واضح است که کفش های بیش از حد نوک تیز و باریک می پوشید. پس از همه، در کفش با نوک تیز و پنجه باریک باعث تمایل انگشتان به سمت یکدیگر می شود. این می تواند نه تنها به تغییر شکل تمام پا، بلکه حتی ستون فقرات تاثیر بگذارد. به نوبه خود، مهره های جابجا شده می تواند انتهای عصب را در سراسر بدن و در فرم درد در معده، درد در سر و قلب پاسخ دهد.
 
 
 

7. سائیدگی بین انگشتان

اگر متوجه شدید سائیدگی روی مفصل بین انگشتان است، این ممکن است اولین علامت تغییر شکل انگشتان باشد .پوشیدن کفش های تنگ و یا باریک می تواند به این بیماری منجر شود . و این می تواند نه تنها کفش مد روز، بلکه کفش های کتانی یا چکمه ها را شامل شود، اگر اندازه آنها کوچکتر از پای شما باشد.
 

8. سائیدگی فقط در سمت چپ کفش 

کفش نمی تواند برای همیشه سالم  بماند و به هر حال سائیده می شود. اما مهم است که در کدام مکان این سائیدگی رخ دهد. روی انگشتان پا و پاشنه در کفش شخصی سالم بر برداشته می شود، اما ردیابی ساینده ها فقط در سمت چپ می تواند نشانه ای از صافی کف پا باشد.
در نوجوانی، با توجه به تخت بودن کف پا، وضعیت ضعیف می تواند رخ دهد و اسکولیوز شروع به رشد کند.این مشکل را می توان توسط یک متخصص ارتوپدی حل کرد که به شما توصیه می کند کفی مناسب برای درمان استفاده کنید.
 
شما چه چیزی را دیدید، زمانی که به کفش خود نگاه کردید؟ به اشتراک بگذارید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید