دستور العمل های مادربزرگ های ما که امروزه برای سلامتی خطرناک است

در
دستور العمل های مادربزرگ های ما که امروزه برای سلامتی خطرناک است
خنثی سازی سوزش سر دل با یک محلول سودا(جوش شیرین) یک ایده بد است. اگرچه به نظر می رسد نتیجه عالی است ، من یک جرعه جرعه آب خوردم و اسید هیدروکلریک آب معده با یک محلول قلیایی سودا خنثی شد. تسکین سریع انجام شد. اما ما متوجه نشدیم که با بدن خود وارد بازی خطرناکی شده ایم. بدن سیگنالی دریافت می کند که میزان اسیدیته به شدت کاهش یافته است و قسمت جدیدی از اسید را به ما می دهد ، ما سودا اضافه می کنیم و گاستریت و حتی زخم معده پاداش می گیریم.
 
بهتر است با پزشک مشورت کنید ، او دارو ی مناسب را برای شما انتخاب می کند. و اگر سوزش سر دل به ندرت و اندکی آسیب می زند ، ژله جو دوسر یا پوره سوپ سبزیجات به شما کمک می کند. فرنی برنج بخورید ، شیر بنوشید. با غذا معده را پوشش دهید ، شما را از ناراحتی خلاص می کند.
 
شاید دستور مادر بزرگ "تنفس روی بخار سیب زمینی" تأیید کند که قبل از این مردم قوی تر بودند. آنها می توانستند تحمل کنند. تنفس بخار داغ در دماهای بالا برای همه مخصوصاً کودکانی که ممکن است در هنگام استنشاق ضعف کنند ، منع مصرف دارد. برای این خطر  احتمالی روند التهابی ، سوختگی غشاهای مخاطی حفره دهان ، معابر بینی و دستگاه تنفسی فوقانی ، انسداد مجاری هوایی یا تورم حنجره را دارد.
 
بنابراین با یک متخصص مشورت کنید ، وی یک دستگاه مدرن را برای استنشاق توصیه می کند و هیچ کمتری از محصولات سیب زمینی آب پز نیز ندارد. به درستی از سلامتی خود مراقبت کنید. مواظب خودتان باشید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

باورهای غلط

در

باور اشتباه: غذاهای تند باعث زخم معده می شود ؟


دوستداران سس های  تند، خوشحال باشید زیرا ما اکنون می دانیم که بسیاری از زخم  های معده به علت عفونت با باکتریی به نام هلیکوباکتر پیلوری (H. پیلوری) و یا به دلیل داروهای ضد درد مانند آسپیرین، ایبوپروفن، ناپروکسن بوجود می آید. مواد غذایی  تندبا ایجاد مقدار زیادی از گرما ممکن است برای برخی از افراد دارای زخم معده  تحریک کننده باشد ، اما باعث ایجاد زخم نمی شود.  (سیارک)  

باور اشتباه: چند سال طول می کشد تا آدامس هضم شود ؟


این باور اشتباه که در صورت قورت دادن آدامس ، برای مدت زمان طولانی  به دیواره روده می چسبد، صحت دارد؟ خیر آذامس در  دستگاه گوارش شما حرکت می کند و درست مثل هر چیز دیگری، بعد از چند روز از طریق مدفوع ، دفع می شود.

باور اشتباه: بلند کردن اجسام سنگین باعث فتق می شود؟


بلند کردن اجسام سنگین  یکی از علل فتق می باشد ، اما تنها  دلیل نیست، شما ممکن است از یبوست طولانی مدت و یا سرفه های مزمندچار فتق شویدو یا ضعف عضلات پوشش داخل شکم باعث فتق شود شایع ترین نواحی برای فتق بیشتر در کشاله ران، ناف، و یا قسمت بالایی معده  است.

باور اشتباه: فقط الکل باعث سیروز کبدی می شود.


این درست است که اعتیاد به الکل شایع ترین علت سیروز، وضعیتی که در آن سلول های کبدی سالم، آسیب دیده و جایگزین بافت اسکار می شود . اما علل دیگر، و در موارد زیادتر ، مانند هپاتیت B و C می باشد هر جند که نوشیدن بیش از حد تقریبا همیشه باعث برخی آسیب های  کبدی می شود ، اما  همیشه به سیروز منجر نمی شود.

باور اشتباه:   بعضی از آجیلها  باعث دیورتیکولیت می شوند ؟


در گذشته،  مردم مبتلا به دیورتیکولیت ، که در آن بخش هایی از روده بزرگ ضعیف می شود و بر اثر فشار بیرون زدگی های کیسه مانندی به اندازه تیله از دیواره روده بوجود می آید و در صورتی که این بیرون زدگی ها پاره شوند باعث عفونت و التهاب می شوند را بخاطر مصرف بعضی از مواد غذایی با دانه های کوچک، مانند ذرت، ذرت بو داده، و ...می دانستند و این ترس وجود داشت که قطعاتی از این مواد غذایی در بیرون زدگی های کیسه مانندمحبوس شده و باعث درد می شوند. اما مطالعات جدید نشان می دهدکه در افرادی در رژیم غذاییاز فیبر بالا استفاده می کنند، خطر ابتلا به دیورتیکولیت کمتر است.


باور اشتباه: لوبیا در  بین مواد غذایی بیشترین تولید کننده گاز معده می باشد؟


لوبیا ممکن است تولید نفخ وگاز کند اما فراورده های لبنی باعث تولید نفخ بیشتر از سایر مواد غذایی می باشند مخصوصا با بالا رفتن سن و قادر نبودن به جذب قند شیر (لاکتوز) 

باور اشتباه: افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز لبنیات استفاده نکنند؟


 در افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز ، مقدار مصرف مواد لبنی  که می توانند تحمل کنند متفاوت است. در حالی که یک فرد ممکن است قادر به دریافت یک لیوان شیر نباشد، دیگران ممکن است قادر به نوشیدن تا دو لیوان هم باشند. برخی از افراد می توانید ماست یا بستنی مصرف کنند ، اما بدن آنها لاکتوز موجود در شیر را تحمل نمی کند معمولا این افراد بهتر است از آزمون و خطا برای پیدا کردن فرآورده های لبنی مناسب استفاده نمایند.

باور اشتباه: سیگار کشیدن  باعث تسکین سوزش سر دل می شود؟


در واقع  سیگار کشیدن ممکن است به سوزش معده اضافه کنید. نیکوتین سیگار باعث ضعف دریچه بین مری و معده و برگشت اسید به مری (ریفلاکس) می گردد و رفلکس اسید بیشتر به معنی سوزش سر دل.  (سیارک)  

باور اشتباه: افزایش سن باعث یبوست می شود؟


مردم به احتمال زیاد به یبوست به عنوان  بیماری افراد مسن می اندیشند  اما بدن پیر مقصر نیست. افراد مسن  به احتمال زیاد به اندازه کافی ورزش نمی کنند ، غذا ی کافی نمیخورند و مایعات به اندازه کافی نمی نوشند. (سیارک)  

باور اشتباه: کولونوسکوپی وحشتناک است؟


برای خیلی از مردم انجام کولونوسکوپی مخوف است . اما  این روش، که پزشکان با استفاده از  آن به تشخیص و درمان مشکلات در روده بزرگ و راست روده، می پردازند 30-60 دقیقه طول می کشد، و شما در این زمان با دارو به خواب می روید. روز فبل از کولونوسکوپی ، روده بزرگ  را با کمک از یک رژیم غذایی مایع و نوشیدنی ملین خالی می کنید.

باور اشتباه: سوزش سر دل؟ خواب نشسته?


هیچ پشتوانه پزشکی برای این ادعا که مردم با سوزش سر دل ، برای جلوگیری از برگشت اسید معده باید در تخت بصورت نشسته ، بخواند  وجود ندارد. شما می توانید با بالا بردن سر و سینه خود از 4-6 اینچ با بلوک هایی که زیر پایه های تحت خود می گذارید از برگشت اسید معده جلوگیری نمایید. 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

۱۳۹۷/۷/۱۲این باور که می گن سرکه رو با ماست نخوریم ایا درسته یا غلط؟

در ادامه بخوانید...

امپرازول چیست

در

 

امپرازول چیست

از امپرازول، Omeprazole برای درمان برخی مشکلات معده و مری استفاده می شود (مانند ریفلاکس اسید ، زخم). امپرازول با کاهش مقدار اسیدی که معده شما ایجاد می کند ، کار می کند. این علائم مانند سوزش سر دل ، مشکل در بلع و سرفه مداوم را تسکین می دهد . امپرازول به بهبودی اسیدهای معده و مری کمک می کند ، به جلوگیری از زخم کمک می کند و ممکن است به جلوگیری از سرطان مری کمک کند . Omeprazole متعلق به طبقه ای از داروها است که به عنوان مهار کننده های پمپ پروتون (PPIs) شناخته می شوند.
اگر با امپرازول خود درمانی می کنید و از محصولات بدون نسخه امپرازول برای معالجه  مکرر استفاده می شود (سوزش سر دل 2 یا چند بار در هفته اتفاق می افتد).
 
برای محصولات بدون نسخه ، دستورالعمل های بسته را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید دارو برای شما مناسب است. مواد موجود در برچسب را حتی اگر قبلاً از این محصول استفاده کرده اید ، بررسی کنید. تولید کننده ممکن است مواد را تغییر داده باشد. همچنین ، محصولاتی با نام های تجاری مشابه ممکن است حاوی مواد مختلفی باشند که برای اهداف مختلف در نظر گرفته شده اند. مصرف محصول اشتباه می تواند به شما آسیب برساند.
 

 

نحوه استفاده از امپرازول

اگر پزشک شما امپرازول را برای شما تجویز کرده است ، قبل از شروع مصرف امپرازول و در هر بار خرید دارو ، بروشور اطلاعات دارو را در صورت وجود از داروساز خود بخواهید . اگر از محصول بدون نسخه برای خود درمانی استفاده می کنید ، قبل از مصرف امپرازول ، تمام دستورالعمل های موجود در بسته محصول را بخوانید و دنبال کنید.
 
امپرازول را طبق دستورالعمل، معمولاً یک بار در روز قبل از غذا میل کنید. دوز و طول مدت درمان بستگی به شرایط پزشکی شما و پاسخ به درمان دارد. در كودكان ، مقدار مصرف نیز براساس وزن است . دوز خود را افزایش ندهید و امپرازول را بیشتر از دستورالعمل مصرف نکنید. اگر سوالی دارید ، از پزشک یا داروساز خود سوال کنید.
 
قرص امپرازول، کپسول امپرازول را خرد نکنید ، نشکنید و یا نجوید. با انجام این کار می توانید تمام دارو را به طور همزمان آزاد کرده و خطر عوارض جانبی را افزایش می دهد.
می توان امپرازول را با یا بدون آب بلعید. قرص ها را می توان به طور کامل با آب بلعید.
 
در صورت لزوم ، ممکن است آنتی اسیدها به همراه امپرازول مصرف شوند. اگر شما نیز سوکرالفات مصرف می کنید ، حداقل 30 دقیقه قبل از سوکرالفات امپرازول مصرف کنید.
 
به طور مرتب از امپرازول استفاده کنید تا بیشترین نتیجه را از آن داشته باشید. برای کمک به یادآوری ، هر روز آن را در زمان مشخص بخورید. امپرازول را حتی اگر احساس بهتری دارید ادامه دهیدو در طول درمان معین استفاده کنید. اگر خود درمانی با کالای بدون نسخه انجام می دهید ، بیش از 14 روز آن را مصرف نکنید ، مگر اینکه توسط پزشک شما راهنمایی شوید.
 
در صورت ماندگاری یا بدتر شدن وضعیت به پزشک خود بگویید. اگر خود درمانی می کنید ، به پزشک خود بگویید که آیا سوزش سر دل شما بعد از 14 روز ادامه دارد یا اگر نیاز دارید بیش از هر 4 ماه یک بار از امپرازول استفاده کنید. خطر عوارض جانبی به مرور زمان افزایش می یابد. از پزشک خود بپرسید که چه مدت باید امپرازول را مصرف کنید. اگر فکر می کنید ممکن است مشکل پزشکی جدی داشته باشید ، فوراً کمک پزشکی دریافت کنید.
 

 

اثرات جانبی امپرازول

همچنین به بخش اقدامات احتیاطی مراجعه کنید.
ممکن است سردرد یا درد شکم ایجاد شود . اگر هر یک از این اثرات ادامه دارد یا بدتر می شود ، سریعاً به پزشک یا داروساز خود بگویید .
 
اگر پزشک شما را راهنمایی کرده است که از این محصول استفاده کنید ، به یاد داشته باشید که او تشخیص داده است که فواید امپرازولبرای شما بیشتر از خطر عوارض جانبی امپرازول است. بسیاری از افراد با استفاده از امپرازول عوارض جانبی جدی ندارند.
 
در صورت بروز عوارض جانبی جدی ، به پزشک خود بگویید از جمله: علائم سطح پایین منیزیم خون (مانند ضربان قلب غیر منتظره سریع / کند / نامنظم ، ضعف عضلانی مداوم ، تشنج ) ، علائم لوپوس (مانند بثورات بینی و گونه ها ، درد مفاصل جدید یا بدتر ).
 
امپرازول ممکن است به ندرت باعث یک بیماری شدید روده ( کلستریدیوم سخت -associated اسهال به علت یک نوع باکتری) شود. در صورت بروز هر یک از علائم زیر از داروهای ضد اسهال یا مواد افیونی استفاده نکنید ، زیرا ممکن است این محصولات باعث وخیم تر شدن آنها شود. در صورت ابتلا به بیماری ، فوراً به پزشک خود بگویید: اسهال مداوم ، درد شکم یا معده / گرفتگی ، تب ، خون / مخاط در مدفوع.
 
به ندرت ، مهارکننده های پمپ پروتون (مانند امپرازول ) باعث کمبود ویتامین B12 شده اند. اگر روزانه به مدت طولانی (3 سال یا بیشتر) مصرف شود ، خطر کمبود ویتامین B12 افزایش می یابد. در صورت بروز علائم کمبود ویتامین B12 (مانند ضعف غیرمعمول ، درد گلودرد یا بی حسی / سوزن سوزن شدن دست و پا) سریعاً به پزشک خود بگویید .
 
یک واکنش آلرژیک بسیار جدی به امپرازول نادر است. اما در صورت مشاهده هرگونه علائم یک واکنش آلرژیک جدی ، فوراً کمک پزشکی دریافت کنید ، از جمله: بثورات پوستی ، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو) ، سرگیجه شدید ، مشکل در تنفس ، علائم مشکلات کلیوی (مانند تغییر به مقدار ادرار).
 
این یک لیست کامل از عوارض جانبی احتمالی امپرازول نیست. اگر متوجه تأثیرات دیگری که در بالا ذکر نشده است،شده اید ، با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.
 

 

هشدار در زمان مصرف امپرازول

قبل از مصرف امپرازول ، در صورت حساسیت به پزشک یا داروساز خود بگویید . یا به داروهای مشابه (مانند اسوموپرازول ، لانسوپرازول ، پنتوپرازول ). و یا اگر شما هر گونه دیگر آلرژی دارید به دکتر معالج خود بگویید . این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد ، که می تواند باعث بروز واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.
 
قبل از استفاده از امپرازول ، تاریخچه پزشکی خود را ، به ویژه در مورد: بیماری کبد ، لوپوس ، به پزشک یا داروساز خود بگویید .
 
برخی از علائم در واقع ممکن است نشانه ای از یک وضعیت جدی تر باشد: سوزش سر دل با سبکی سر / عرق کردن / سرگیجه ، قفسه سینه / فک / بازو / درد شانه (به خصوص با تنگی نفس، غیر معمول عرق کردن ) و از دست دادن وزن بدون علت با دکتر مشورت کنید.
 
علاوه بر این ، قبل از خود درمانی با امپرازول ، در صورت وجود هر یک از این علائم بیماری جدی ، فوراً از پزشک معالج کمک بگیرید: مشکل در هنگام بلع غذا ، بلع غذا ، استفراغ خونین ، استفراغ که به نظر می رسد مانند قهوه سیاه باشد ، مدفوع خونین / سیاه ، سوزش سر دل بیش از 3 ماه ، درد مکرر در قفسه سینه ، خس خس مکرر (به خصوص با سوزش سر دل) ، حالت تهوع / استفراغ ، درد معده .
 
مهار کننده های پمپ پروتون (مانند امپرازول) ممکن است خطر شکستگی استخوان ها ، به ویژه با مصرف طولانی تر ، دوزهای بالاتر و در افراد مسن را افزایش دهند. با پزشک یا داروساز خود در مورد راه های جلوگیری از خطر شکستگی استخوان مانند مصرف کلسیم (مانند کلسیم سیترات ) و مکمل های ویتامین D صحبت کنید .
 
ممکن است کودکان نسبت به عوارض جانبی امپرازول به ویژه تب ، سرفه و عفونت های بینی / گلو / مجاری هوایی حساس تر باشند .
 
قبل از جراحی ، در مورد کلیه محصولاتی که استفاده می کنید (از جمله داروهای بدون نسخه ، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید .

 

استفاده از امپرازول در دوران بارداری و شیردهی

در دوران بارداری ، امپرازول فقط در مواردی که به وضوح مورد نیاز باشد ، باید استفاده شود. در مورد خطرات و فواید آن با پزشک خود صحبت کنید.
 
امپرازول وارد شیر مادر می شود. اثرات آن بر روی یک نوزاد شیرخوار ناشناخته است. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

 

تداخل دارویی امپرازول

همچنین بخش نحوه استفاده را ببینید.
 
تداخلات دارویی ممکن است نحوه عملکرد داروها را تغییر دهد یا خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این مقاله شامل تمام فعل و انفعالات احتمالی امپرازول نیست . لیستی از تمام دارو هایی را که استفاده می کنید (از جمله داروهای بدون نسخه و نسخه های گیاهی بدون نسخه و گیاهان دارویی) راتهیه کنید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید . بدون تأیید پزشک ، دوز امپرازول را شروع ، متوقف یا تغییر ندهید.
 
برخی از محصولاتی که ممکن است با امپرازول تداخل داشته باشند عبارتند از: سیلوستازول ، کلوپیدوگرل ، متوترکسات (بخصوص درمان با دوز بالا) و ریفامپین
برخی از محصولات به اسید معده احتیاج دارند تا بدن بتواند به درستی آنها را جذب کند. امپرازول اسید معده را کاهش می دهد ، بنابراین ممکن است عملکرد این محصولات را به خوبی تغییر دهد. برخی از محصولات عبارتند از atazanavir ، erlotinib ، nelfinavir، pazopanib، rilpivirine، ضدقارچ آزول خاص ( ایتراکونازول ، کتوکونازول ، posaconazole)، در میان دیگران .
 
امپرازول بسیار شبیه به اسموپرازول است . در حین استفاده از امپرازول از هیچ دارویی حاوی اسموپرازول استفاده نکنید.
 
امپرازول ممکن است با آزمایشات آزمایشگاهی خاصی تداخل داشته باشد ، احتمالاً باعث نتایج آزمایش کاذب خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که پرسنل آزمایشگاه و تمام پزشکان شما می دانند که از امپرازول استفاده می کنید.

 

مصرف بیش از حد امپرازول

اگر فردی بیش از حد امپرازول مصرف کرده و علائم جدی از قبیل بیهوشی، گیجی یا مشکل تنفس را دارد ، با شماره 115 تماس بگیرید.علائم مصرف بیش از حد دوز ممکن است شامل: سردرگمی ، تعریق غیرمعمول ، تاری دید ، ضربان قلب غیر معمول و سریع باشد.
 

 

نکات مهم در زمان مصرف امپرازول

اگر پزشک شما امپرازول را برای شما تجویز کرده است ، آن را با دیگران به اشتراک نگذارید.
 
اگر امپرازول برای شما تجویز شده است از امپرازول بطور منظم برای مدت طولانی استفاده کنید ، آزمایشات آزمایشگاهی و پزشکی (مانند آزمایش خون منیزیم ، میزان ویتامین B-12) ممکن است بطور دوره ای انجام شود تا پیشرفت شما یا نظارت بر عوارض جانبی امپرازول بررسی شود. تمام نوبت های منظم پزشکی و آزمایشگاهی را انجام دهید.

 

 

فراموش کردن یک نوبت از دوز مصرفی امپرازول

اگر شما یک نوبت را فراموش کرده اید و دوز از دست رفته نزدیک به زمان دوز بعدی باشد، دوز از دست رفته را فراموش کنید و برنامه منظم قبلی را ادامه دهید(مقدار دارو را دوبرابر نكنید)
 

 

نگهداری امپرازول

در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت نگه دارید. در حمام نگهداری نکنید. تمام داروها را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.
داروهای تاریخ مصرف گذشته یا داروهایی که اضافی هستند را در توالت نریزید زیرا بیشتر فاضلاب های شهری بعد از تصفیه برای مزارع و کشتزارها استفاده می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

40 کار ساده ای که می توانید هر روز انجام دهید تا سالمتر شوید

در

بعضی وقتها تغییرات اندک می تواند نتایج اساسی بر زندگی شما بگذارد. در این مطلب این 40 چیز آورده شده است:


1- یک چهارم لیوان آب با آب یک لیموی تازه پس از بیدار شدن بنوشید (نصف لیمو).
2- عرق یریزید، با رفتن به باشگاه ورزشی، سر کار، سونا و یوگا
3- برای 10 تا 20 دقیقه تمرینات با شدت بالا انجام دهید
4- آب سبزیجات سبز و تازه بنوشید (مثل خیار، کلم، کرفس، هویج، لیمو و زنجبیل)
5- اسموتی سبز در صبحانه میل کنید (ساخته شده از موز رسیده، اسفناچ، سیب، زنجبیل و یخ)
6- یک تا دو قاشق چای خوری پودر اسپیرولینا و کلرلا (chlorella)  بخورید
7- از قهوه خوردن صرفنظر کرده و آن را با چای سبز جایگزین کنید. کافئین موجود در قهوه انرژی شما را می گیرد، استرس بدنتان را افزایش می دهد و سلامتی کلی شما را از بین می برد.
8- از غذاهای کاملا گیاهی استفاده کنید. از هر غذای بسته بندی که دارای مواد نگهدارنده و سایر ترکیبات شیمیایی است صرف نظر کنید.
9- طناب بزنید یا از ژاکت پرش استفاده کنید تا سیستم لنفاوی شما تقویت شود.
10- برای حداقل 5 دقیقه تمرکز کنید.
11- یک نفر را بغل کنید. این باعث افزایش آندورفین می شود که از هورمونهای موجد احساس خوب است.
12- تمام وسایل الکترونیکی تان را برای حداقل 1 ساعت از برق بکشید.
13- زمانی را در طبیعت بگذرانید، برای قدم زدن در پارک یا کنار رودخانه.
14- حداقل 2 تا 3 لیوان اب در طول روز بنوشید تا بدنتان اب لازم برای فعالیتهایی که نیاز به آب دارد را داشته باشد.
15- از شکر بالا، ترکیبات غذایی چربی دار مانند کوکی های سنتی، شیر شکلات، چیز کیک و غیره بپرهیزید. این باعث افزایش قند خون و منجر به دیابت و از بین رفتن سلامتیتان می شود.
16- با مادر زمین با تمرین پابرهنه روی علفها یا شن و ماسه راه رفتن ارتباط برقرار کنید .
17- یک سالاد سبز همراه با غذایتان بخورید.
18- نناهارتان را در خارج از اتاقتان در هوای تازه و نور طبیعی بخورید تا پای کامپیوترتان در اتاق.
19- مواد غذایی غنی از فیبر و آنتی اکسیدان عوض اسنک بخورید.
20- از شستشوی دهان برای بهبود وضعیت لثه ها و دندانها استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری از روغن نارگیل بردارید و آن را به مدت 15 تا 20 دقیقه در دهانتان بچرخانید.
21- یوگا یا سایر حرکتهای کششی را برای حداقل 10 دقیقه انجام دهید.
22- به طرز قرار گیری بدنتان بخصوص وقتی که نشسته اید توجه داشته باشید.
23- 1 تا 2 گرم ذغال برای خلاص شدن از شر سموم بدنتان استفاده کنید
24- ماساژ بگیرید(سیارک)
25- از مراقبت کننده های غیر شیمیایی برای جلوگیری از ورود سموم به بدنتان استفاده کنید.
26- راجع  به 5 چیزی در خودتان که به آن افتخار می کنید فکر کنید.
27- به غریبه ها لبخند بزنید. این یک بهبود مثبت به حالتان می دهد.
28- با دیگران بخندید و دیگران را بخندانید.
29- کتابی بخوانید که به شما الهام می دهد.
30- حداقل 30 دقیقه را به فراگیری مهارتی اختصاص دهید که در حرفه یا زندگی شخصیتان تغییر ایجاد می کند.
31- فضای کاری خود را تمیز کنید که به شما قدرت تمرکز بالایی می-دهد.
32- یک فهرست از کارهای عقب افتاده تان بسازید و کاری که بیشتر مقاومت را برایتان ایجاد می کند انجام دهید. این به شما احساس کامل بودن می دهد.
33- یک ساعت زودتر سر کار بیایید تا قبل از آمدن همه و شروع زنگ خوردن تلفنها بخشی از کارها را انجام داده باشید. این باعث می شود که تنش کمتری به شما وارد شود.
34- به آهنگهای کلاسیک گوش دهید. مطالعات نشامن داده است که این باعث بهبود کارایی شناختیتان می شود.
35- با آهنگ مورد علاقه تان برقصید.
36- یک حسابدار درونی استخدام کنید و ببینید که آیا هنوز هیچ انزجار یا ناراحتی ای علیه کسی دارید؟ اگر دارید تصمیم بگیرید که ببخشید.
37- تمرین کنید که وعده هایتان را بصورت متناوب و برای حداقل 14 ساعت بخورید. به این معنا که اگر صبحانه را ساعت 8 خوردید، شامتان را ساعت 6 میل کنید. مطالعات نشان داده است که این موجب تعادل قند خون، جلوگیری از بیماریهای زوال افرین و سوزاندن چربی می شود.
38- روزانه چرت کمتر از 30 دقیقه بزنید.
39- ساعت 5 یا 6 صبح بیدار شوید. این به شما انرژی بیشتر می دهد و شما را در طول روز کارآمدتر می کند.
40- حداقل برای 7 یا 8 ساعت در شبانه روز بخوابید.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا عصبانیت رخ می‌دهد و چه تاثیری روی سلامتی شما دارد؟

در

پیشخدمتی که طرز فکر شما را رد می کند. فرد بی مسئولیتی که در بزرگراه‌ها رانندگی می‌کند بدون اینکه از فلاشر استفاده کند. و پخش صدای شادی که موجب می‌شود تا شما عمیق تر و عمیق تر در جهنم صدای ارسالی قرار گیرید.
جزئی‌ترین اذیت ما را در حالت خشم قرار می دهد. اما آیا تا به حال خواسته اید به این فکر کنید که چرا عصبانی می‌شویم؟ اصلا عصبانیت چیست؟ دکتر چارلز. دی. اسپیلبرگر، استاد تحقیقات روانشناسی دانشگاه فلوریدای جنوبی که به مدت 25 سال روی عصبانیت پژوهش انجام داده می‌گوید: «عصبانیت یک هیجان طبیعی است. در مورد آن چیز غیرطبیعی وجود ندارد.(سیارک)


امکان دارد عصبانیت طبیعی باشد اما روی شما تاثیر فیزیکی می‌گذارد. وقتی در طول ترافیک یا بازی فوتبال کودکان عصبانی می شوید سطح هورمون شما افزایش می‌یابد، تنفس شما سریع می شود، نبض و فشار خون شما افزایش می‌یابد، عرق می کنید و دانش‌آموزانتان متعجب می شوند. اساسا بدن شما آماده است تا کاری بکند. این بخش «مبارزه» از پاسخ «مبارزه یا فرار» است. اسپیلبرگر می‌گوید عصبانیت یک مزیت تکاملی است:‌ «ترس و خشم در حیوانات نیز متداول است چرا که به آنها در مبارزه و ادامه حیات کمک می‌کند.»‌
حال مشکل اینجاست که عصبانیت همیشه هم مفید نیست. بیشتر ما به ایستگاه ببرهای آدم‌خوار در خط DMV نمی‌رویم. تاثیرات فیزیکی عصبانیت روی بدن انسان می‌تواند ماندگار باشد. برخی از تحقیقات، ارتباط بین عصبانیت و فشار خون بالا، افسردگی و بیماری‌های قلبی را نشان می‌دهند. یکی از مطالعات نشان می‌دهد، در افرادی که بیشتر مستعد عصبانیت هستند نسبت به افراد کمتر عصبانی، احتمال سه بار حمله قلبی یا بیماری کشنده عروق کرونر قلب وجود دارد. (سیارک)
بنابراین راه حل چیست؟ آیا باید جلوی خشمتان را بگیرید یا می‌خواهید هر بار عصبانی شوید؟ کارشناسان می‌گویند نه. خواه عصبانیت را در خود پنهان کنید خواه خشمتان بترکد، احساس عصبانیت شدید امکان دارد برخی خطرات را بدنبال داشته باشد.
راه حل این است که خشم خود را بازسازی کنید. اسپیلبرگر می‌گوید اولین گام خود آگاهی است. به خودتان اجازه خشمگین شدن ندهید. به جای آن از خشم خود آگاهی داشته باشید. کنترل نمایید. این تنها روش کشف چیزی است که شما را عصبانی کرده است. (سیارک)
هنگامی که مشکل اصلی را شناسایی کردید، به جای اینکه به طور بی معنی عصبانی شوید، منطقا آن را حل نمائید. اگر نسبت به کسی عصبانی هستید درباره آن با او حرف بزنید اما هرگز پرخاشگری نکنید. اگر شرایط خاصی شما را عصبانی تر می کند یاد بگیرید که چگونه برای آن خود را آماده کرده و یا در آینده از آن بهتر اجتناب نمائید.
نکات مدیریت عصبانیت
• نفس بکشید! دم و بازدم عمیق به دیافراگم شما در زیر استخوان قفسه سینه کمک می‌کند. بعد از یک دقیقه یا بیشتر، بایستی کمی احساس دور شدن تنش را حس کنید. می‌توانید هر زمان که خواستید تمرینات تنفسی را نسبت به قوانین خودتان انجام دهید حتی در طول یک شام عصبانی کننده.
• استراحت کنید. وقتی عصبانیت به سراغتان می‌آید، محل را عوض کنید. در صورت امکان، اتاق را ترک یا پیاده روی انجام دهید.
• عقل خود را بکار گیرید. تا 10 بشمارید. خودتان را در سواحل کارائیب تصور کنید. یا یک کلمه آرامبخش را با خودتان تکرار کنید.
• عصبانیت خود را کاهش دهید. ورزش به دلیل فعالیت بدنی می تواند برای استرس زیاد، به عنوان مسکن باشد. کشش های حرکتی آهسته از جمله یوگا را انجام دهید. (سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

مکمل ها می توانند داروهای ضد افسردگی را اثربخش تر نمایند؟

در

مطالعات اخیر نشان می دهند که مکمل ها به SSRIs جهت درمان افسردگی کمک می نمایند.(سیارک)

برای چندین سال، محققین به دنبال بهترین درمان برای چندین میلیون انسان افسرده بودند.درمان؟دارو؟درمان و دارو؟ تقریبا 12 درصد زنان داروی ضد افسردگی مصرف می نمایند، و در اکثر آن ها به صورت بالینی افسردگی تشخیص داده نشده است.با مصرف سرسام آور 400 درصدی داروی ضد افسردگی از دهه 1990، محققین بیشتر نگران استفاده مناسب داروها، و همچنین نحوه ارتباط این داروها با دیگر مکمل ها، مواد غذایی و نسخه ها بوده اند.

 

(آیا شما نیاز به مکمل فیبر دارید؟پاسخ اینجاست.)مسلما شایع ترین داروی ضد افسردگی مورد استفاده مهار کننده های جذبی سروتونین یا SSRIs می باشد.این داروها معمولا اولین سطح دفاعی در برابر مسائل سلامت روانی از قبیل افسردگی و اضطراب هستند.همچنین ممکن است برای مسائلی از قبیل بی خوابی و PMS نیز تجویز بشوند.SSRIs بیشتر شبیه به آنچه که از نامش پیداست وارد عمل می شود:آن ها به محض اینکه آزاد می شوند مانع باز جذب سرتونین شده، خلق و خوی طبیعی بدن را بالا می برند.همین امر سطح سرتونین را در بدن افزایش می دهد.سرتونین بیشتر= خلق و خوی بهتر.

 

پزشکان از افرادی که SSRIs مصرف می نمایند می خواهند که در خصوص ترکیب این داروها با مکمل های گیاهی و الکل از قبیل مخمر سنت جان هوشیار باشند، زیرا ترکیب این داروها می تواند برخی عوارض منفی داشته باشد.اما، بر عکس،تحقیق دیگر نشان می دهد که برخی مکمل ها ممکن است نقش SSRIs را ارتقاء بدهند.یک مطالعه از دانشگاه ملبورن گزارش می دهد که مکمل های اسید فولیک، امگا 3، ویتامین D، و آدنوزیل متیونین در واقع اثربخشی داروهای ضد افسردگی را به حداکثر می رسانند.

 

آن ها همچنین به همان تاثیرات بالقوه از جانب کراتین، روی، ویتامین C، و تریپتوفان اشاره نمودند، اما افزودند که تحقیق بیشتری جهت تائید یک اتصال مورد نیاز است.بنابراین چرا ترکیبات خاص مکمل-دارو بسیار اثربخش هستند، در حالی که دیگر موارد در واقع بسیار خطرناک می توانند باشند؟یک نظریه در خصوص نحوه ارتباط مکمل ها با سطوح سروتونین می باشد.به عنوان مثال، SAMe، فرم ترکیبی یک ترکیب طبیعی در بدن، منجر به افزایش عملکرد سروتونین شده، مقدار بیشتری را آزاد می سازد.

 

و بسیار شبیه به SSRIs، امگا 3 به کنترل جذب سروتونین می پردازد، بدین معنی که به شما در حفظ سطوح بالاتر سروتونین در بدن کمک می نمایند.یک ایده دوم نشان می دهد که افرادی که از افسردگی رنج می برند در بدن های خود التهاب را افزایش داده اند، و از آنجایی که SAMe و امگا 3 دارای خواص ضد التهابی هستند، می توانند علائم افسردگی را با کاهش این التهاب کاهش بدهند.(خلق و خوی در نوسان شما بیشتر مرتبط با چیزی است که شما می خورید.آیا رژیم غذایی شما را عصبانی می نماید؟)

 

علاوه بر این، مکمل سازی با اسیدهای آمینه از قبیل کراتین و تریپتوفان ممکن است به بدن شما در تولید سروتونین بیشتر کمک می نماید زیرا اسیدهای آمینه پیش ساز تمامی پروتئین هایی هستند که مواد شیمایی عصبی، از جمله سروتونین را می سازند.دلیل مشابه استدلال می نماید که ویتامین های B، C و D همچنین ممکن است به نفع افرادی باشد که از افسردگی رنج می برند، در حالی که ویتامین ها در کمک به تولید سروتونین مهم هستند.

 

در حالی که صرف نظر از خرید یک بطری اسید فولیک، امگا 3،ویتامین D، یا SAMe  تا حدودی نابهنگام است،تحقیق مرتبط با ترکیب این مکمل ها با SSRIs دلگرم کننده می باشد.قبل از آغاز هرگونه رژیم مکمل، با پزشک مشورت نمائید، در حالی که تداخلات دارویی، اثربخشی و دوز باید مدنظر قرار بگیرند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

درمان های خانگی برای آنفلوانزا

در

علائم آنفلوانزا می­تواند سبب دنیایی از بدبختی، از تب و سرفه تا گلو درد، گرفتگی بینی، دردها، و لرزها شود. اما راه­هایی وجو دارند که احساس بهتر داشته باشیم.(سیارک

داروهای ضدویروسی تجویزشده ممکن است بعد از اینکه مدت کوتاهی بعد از مریضی آنرا استفاده کردید علائم آنفولانزا را تسکین دهد. در بسیاری از موارد، با این حال، داروهای خانگی ساده ممکن است همه چیزی باشد که شما برای رهایی از علائم خفیف تا متوسط آنفلوانزا، لازم دارید.

در اینجا 10 درمان طبیعی برای آنفلوآنزا آورده شده است:(سیارک

  1. مایعات فراوان بنوشید: آنفولانزا می­تواند آب بدن شما را بگیرد، خصوصا اگر استفراق یا اسهال داشته باشید. بنابراین مطمئن شوید که مایعات به اندازه کافی بدست می­آورید. بنابراین آب میوه و نوشیدنی­های الکترولیتی. شما ممکن است بخواهید به دور از نوشیدنی­های کافئین­دار باقی بمانید، زیرا کافئین یک ماده ادرارآور است. چای گیاهی با عسل می­توانید باعث تسکین گلو درد شود. اگر شما احساس تهوع دارید، سعی کنید جرعه­های کوچک مایعات را بخورید – قورت دادن ممکن است باعث شود شما بالا بیاورید. چگونه شما می­توانید مطمئن باشید مایع کافی دریافت کرده­ اید؟ ادرار شما باید به رنگ زرد کمرنگ، تقریبا بی­رنگ باشد.

 

  1. مقداری سوپ مزمزه کنید. برای نسل­ها، پدر و مادران دلسوز سوپ مرغ را برای بچه­ ها که سرماخوردگی و آنفولانزا گرفته، تهیه کرده­ اند. اما کار مادر درست بود؟ احتمالا. یک مطالعه منتشر شده در مجله قفسه­ سینه (Chest) نشان داد که سوپ مرغ ممکن است به علائم عفونت­های مجرای تنفسی فوقانی مثل آنفولانزا کمک کند.(سیارک

من باور دارم که سوپ مرغ به علائم کمک می­کند Blackwelder پروفسور پزشکی خانواده  می­گوید. اما همه پزشکان موافق نیستند که شیمی بتنهایی بتواند مزایای آشکار سوپ را توضیح دهد. "هنگامی که شما بر روی یک کاسه سوپ مرغ داغ خم می­شوید و بخار تا بینی شما بالا می­آید، شما احساس بهتری می-کنید.

  1. کدوتنبل باشید(کسی که زیاد می­نشیند). به ندای درونیت گوش کن. اگر به شما می­گوید که ورزش نکنید، پس نکنید. اگر اصرار دارد شما کل روز را در تخت بمانید، پس انجامش بده. برای انجام کارهای روزانه فشار نیاورید حتی در مواجهه با علایم شدید سرماخوردگی یا آنفولانزا. استراحت "راه دیگر برای حمایت از توانایی­های بدن برای مبارزه با عفونت" است.

برای خواب شب هنگام مضایقه نکنید. دوره­های خوب خواب به کار خوب سیستم ایمنی بدن کمک می­کند، بنابراین مهم است که هر شب هست ساعت کامل را بخوابید،" Schaffner می­گوید.

  1. رطوبت. تنفس هوای مرطوب به تسکین گرفتگی بینی و درد گلو درد کمک می­کند. یک استراتژی خوب افراط در دوش پربخار چند بار در روز است -- یا فقط دوش گرفتن و نشستن در حمام برای چند دقیقه، و استنشاق بخار. راه دیگر استفاده از یک بخارساز یا یک مرطوب­کننده است. اغلب آنرا  تمیز کنید تا مطمئن شوید بدون قارچ و کپک است.
  2. یک چادر درست کنید. نیاز به یک راه سریع برای باز کردن راه­های هوایی مسدودشده هستید؟ یک قابلمه آب را به جوش برسانید و آنرا از حرارت دور کنید. با یک حوله سر خود را بپوشانید، چشمان خود را ببندید و بر روی آب در زیر "چادر،" خم شوید، از طریق بینی خود به مدت 30 ثانیه تنفس عمیق داشته باشید .اضافه کردن یک یا دو قطره نعناع یا روغن اوکالیپتوس به آب را برای بالا بردن قدرت شکستن- خلط را توصیه می­کند. این را هرچند دفعه که برای سبک کردن گرفتگی لازم است تکرار کنید.
  3. یک فشار گرم را امتحان کنید. بر روی پیشانی و بینی، یک پارچه گرم راه بسیار خوبی برای کم کردن سردرد یا درد سینوس است.
  4. یک مکنده باشید. قطره سرفه­، قرص­های گلو، و آب­نبات سفت می­تواند بطور شگفت­آوری در کاهش سرفه و گلو درد موثر باشد
  5. غرغره کردن با آب نمک به خلاص شدن از شر خلظ غلیظ که می­تواند در پشت گلو جمع شود، به ویژه پس از اینکه دراز کشیده­اید، کمک می­کند. همچنین می­تواند به کاهش گرفتگی گوش کمک می­کند.
  6. سعی کنید بینی­تان را آبیاری کنید. برای کاهش گرفتگی و ترشحات پشت بینی -- و شاید کاهش خطر ابتلا به عفونت سینوسی - برخی از پزشکان آبیاری بینی را توصیه می­کنند. شما می توانید یک neقوری شستشوی بینی) در فروشگاه­های مواد غذایی بهداشتی و داروخانه­ها بخرید، یا یک بطری فشاری نمک­دار را انتخاب کنید. شما آب نمک را در یک سوراخ بینی ریخته و اجازه دهید از سوی دیگر بیرون آید، مجرای بینی خود را پاکسازی کنید. ­محلول­های نمک­دار از قبل- ساخته شده را خریده و یا آن را با مخلوط کردن نمک و آب استریل یا آب مقطر ولرم درست کنید.
  7. یک پرستار آماده کنید. یک پرستار می­تواند دمای شما را پایین آورده یا گلو دردتان را درمان کند، اما "داشتن کسی که شما را در تخت­تان قرار داده و برای شما مایعات بیاورد بسیار آرامش­بخش است،" Blackwelder می­گوید. اگر یک دوست یا عضو خانواده پیشنهاد کمک به شما را داد، حتی اگر برای ملاقات کوتاه و بازدید شما آمده باشد، قدر آن را بدان – و آنرا قبول کن.(سیارک

 

مترجم itrans.ir  

نظرات و تجربیات خود را در رابطه با این پست با ما به اشتراک بگذارید...

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱What's it take to become a sublime exodenpur of prose like yourself?

در ادامه بخوانید...