معیار زیبایی زنان در کشور های مختلف 12 کشور

زیبایی زن

 

هر زنی قطعاً زیباست. این فرضیه امروزه با فاصله گرفتن فزاینده از استانداردهای پذیرفته شده ی چند دهه قبل ، کاملاً منطقی به نظر می رسد. با این حال ، این به هیچ وجه به این معنا نیست که در هر کشور یا منطقه ای ، نظر کاملاً منحصر به فرد آنها  و ملاک زیبایی زنان   در مورد چگونگی شکل گیری استاندارد زیبایی زنان که در آنجا زندگی می کنند ، ادامه نخواهد داشت ، زیرا ویژگی های محلی در طول قرن ها  شکل گرفته است. بنابراین ، در کشور های مختلف ، استاندارد زیبایی زن کاملاً متفاوت و مخالف یکدیگرند.  معیارهای زیبایی در کشور های مختلف  و استانداردهای  زیبایی زن در 12 کشور را مقایسه کنید.

 

1. معیار زیبایی در ایران 

شکل بینی

زیبایی زن

زیبایی و جایگاه یک زن ایرانی ، به اندازه کافی عجیب ، در بینی خلاصه شده است.  / عکس

معیار های زیبایی در ایران
طبق نشانه های آماری ، ایران بیشترین درصد جراحی پلاستیک بینی را در کره زمین دارد. زنان  اغلب به خدمات جراح متوسل می شوند. این به این دلیل است که سنت اجازه نمی دهد دختران ایرانی بجز صورت ، بقیه بدن را بیش از حد نشان دهند.

ملاک زیبایی در ایران

تمدن ایرانی - کهن و بسیار پر جنب و جوش - در پیدایش خود همیشه فرقه ای از زیبایی طبیعت ، زیبایی هنر و انسان بوده است. و همه می فهمند که یک مرد مانند یک پرنده نیست (بین پرندگان،  پرنده نر زیباتر است) یک زن همیشه زیباتر است :)

معیار زیبایی زنان ایران
شاعران بزرگ فارسی ، زنان را با یک گل رز زیبا و افتخار آمیز مقایسه کردند. چشمان آنها با گل نرگس و سینه آنها با میوه های انار مقایسه شده است.
خوانندگان با صدای شیرین رودخانه ها آهنگهای بلوری را در پای آنها ریختند.
جنگجویان قدرتمند ، پادشاهان بزرگ با اکراه - اما سر خود را در برابر آنها خم کردند.
زنان ایرانی ارزشش را داشتند.
استاندارد های زیبایی ایران 

 اول ، پوست: صورتی سفید.
دوم ، مو: سیاه مثل شب و مجعد. با فرهای زیبایی که قلب را جذب می کنند.
سوم ،از  ویژگی های صورت: بینی صاف است 
معیار زیبایی زنان در ایران چشم است

زیبایی زنان ایرانی از نظر خارجی ها

چشمهای حالت دار به شکل بادام زیبا (قهوه ای مخصوصاً مورد استقبال قرار گرفت). یک خط فراموش نشدنی از ابروها که مانند یک کمان محکم به چشم می خورد.
خال در غیر منتظره ترین مکان :). (کدام برای شما بیشتر است؟)

از استاندارد زیبایی در ایران  شکل قفسه سینه ی با شکوه و قوی است. و سینه ها - همانطور که اشاره کردم ، به شکل میوه های انار زیبا هستند ... 
- با خارهایی مانند گل رز.(منظور به هر کس اجازه دسترسی ندهد)

 

2. استاندارد زیبایی زن در مالزی قد و پوست روشن

زیبایی زن

دختران با پوست روشن در مالزی بسیار زیبا در نظر گرفته می شوند.  / عکس


در مالزی ، یکی از استاندارد های زیبایی ، رنگ پوست روشن است. در واقع ، این روند از مدت ها قبل در بیشتر کشورهای آسیایی وجود داشته است. ایده آل ترین پوستی است که سایه آن شبیه رنگ مرواریدهای سفید است.

استاندارد دیگر را می توان قد در نظر گرفت. فقط در اینجا مالزیایی ها با اکثر آسیایی ها که سعی در رسیدن به هیکلی شکننده و برازنده دارند متفاوت هستند. در مالزی ، شکل یک دختر باید متناسب باشد ، اما لاغر نباشد.

 

3. استاندارد زیبایی زن در ژاپن دندان نیش

معیار زیبایی در ژاپن

زیبایی زن

دندان های کج شاید یکی از اصیل ترین معیار زیبایی ژاپن  باشد.  / عکس 

  معیار زیبایی در ژاپن

ژاپن را می توان با خیال راحت نه تنها کشوری با تعداد زیادی از سنت ها و فن آوری های غیراستاندارد نامید ، بلکه دارای استانداردهای زیبایی عجیبی هستند. بنابراین ، اگر در بیشتر کشورهای غربی یک لبخند ایده آل حاکی از سلامت ،  دندان است ، این ایده برای زنان ژاپنی کاملاً برعکس است.

آنها از جوانی به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند و مایلند دندانهایشان کج و نادرست رشد کرده و به نظر برسد. و برخی به نوعی تقارن را در این می یابند: اگر دو دندان نیش بیرون بیایند ، تصویر "خون آشام" یا yaeba ، که بیشترین محبوبیت را در ژاپن دارد ، به دست می آید که نمادی از زیبایی طبیعی و جوانی به حساب می آید.

 

4. استاندارد زیبایی زن در ایرلند  صورت کک و مکی

زیبایی زن

موهای قرمز با چشمهای روشن و کک و مک استاندارد زیبایی در ایرلند است.  / عکس


یک دختر متوسط ​​ایرلندی ابروهای پرپشت ، پیشانی بلند و لب های نازک دارد و همچنین دارای موهای قرمز روشن است  ، چشم ها و صورت پوشیده از کک و مک است.

علاوه بر این ، در اکثر قریب به اتفاق موارد ، آنها نمی خواهند چیزی را در ظاهر خود تغییر دهند. این به این دلیل است که زیبایی طبیعی در ایرلند ارزش زیادی دارد. بنابراین به چهره با آرایش و طراحی شده قطعاً در آنجا افتخار نمی کنند.

 

5. استاندارد زیبایی زن در کره جنوبی  صورت عروسکی

استاندارد های زیبایی کره جنوبی

زیبایی زن

زنان کره ای استانداردهایی کاملاً مشخص برای چهره کامل دارند.  / عکس

دختر ایده آل کره ای ها  
معیار زیبایی در کره جنوبی  به خوبی مشخص شده است. علاوه بر این ، در این مورد ، ممکن است اینقدر در مورد رنگ چشم یا مو نباشد - این پارامترهای زیبایی فقط با جراحی پلاستیک بدست می آیند . مسئله این است که زنان کره ای سعی می کنند صورت و بدن خود را متناسب با اشکال و سایه های خاصی متناسب کنند و اغلب به جراحی پلاستیک متوسل می شوند.

از  معیار های زیبایی در کره جنوبی به عنوان مثال  ، پوستی صاف  روشن بدون نقص ، بینی نوک تیز ، سر کوچک و چشمان براق با نگاهی باز ارزش گذاری می شود. علاوه بر این ، معیار زیبایی شکل صورت نیز به وضوح مشخص شده است -  باید شبیه قلب باشد: چانه باید باریک باشدو صورت تا پیشانی گسترش یابد.

 

6. استاندارد زیبایی زن در استرالیا بدن ورزشکار و برنزه

1583209938702.jpg

دختران با تناسب اندام ، زیباترین دختران استرالیا هستند.  / عکس

 

استرالیا یک کشور بزرگ است و بنابراین استانداردهای زیبایی زن در قلمرو آن تا حدودی متفاوت است. فقط چند ویژگی متمایز وجود دارد که همه را متحد می کند. ما در مورد یک چهره ورزشی مناسب و متناسب صحبت می کنیم. ورزش در استرالیا بسیار محبوب است و سواحل و جزایر زیادی در این کشور وجود دارد. بنابراین ، زیبا به نظر رسیدن با بیکینی برای زنان استرالیایی بسیار مهم است. ناگفته نماند که با این وضعیت و روندهای عمومی ، برنزه شدن  نیز یکی دیگر از معیارهای زیبایی در استرالیا محسوب می شود. به همین دلیل است که سالهاست که زنان ورزشکار تجسم ایده آل استرالیایی در نظر گرفته می شوند.


7. استاندارد زیبایی زن در لهستان تقارن و تناسب صورت

زیبایی زن

زنان زیبا در لهستانی دارای چهره و قیافه ای متناسب هستند.  / عکس 

 

در لهستان ، دختران نیازی به قد بلند ، چشم شهلا و...ندارند. زنانی زیبا قلمداد می شوند که  در کل متناسب باشند ، یعنی لگن و سینه های کوچک ، کمر باریک و قد متوسط. با این حال ، از ویژگی های صورت متقارن بیشتر استقبال می شود - ناگفته نماند که "تقارن طرفین" کامل غیرممکن است ،  اما در عین حال ، عدم تقارن طبیعی نباید خیلی چشمگیر باشد.

 

8. استاندارد زیبایی زن در فرانسه - حداکثر طبیعی بودن

زیبایی زن

این زنان فرانسوی هستند که بیش از همه طرفدار پذیرفتن خود برای آنچه  هستند.  / عکس


زنان فرانسوی شاید از نظر استانداردهای زیبایی آزادترین باشند.  آنها حداکثر طبیعی بودن را حفظ می کنند ،  نه تنها عملا از مواد آرایشی تزئینی استفاده نمی کنند ، بلکه به ندرت از عطر استفاده می کنند ، بلکه توجه کمی به موهای زائد دارند. برای آنها ، استاندارد زیبایی و سلامتی آرایش نیست ، بلکه پوستی تمیز و درخشان است - برای این منظور ، آنها از کرم ها ، ماسک ها و سرم های خاص چشم پوشی نمی کنند.

 

9. استاندارد زیبایی زن در تاجیکستان ابروهای پرپشت و حجیم و پیوسته

زیبایی زن

زیبایی زنان کشور تاجیکستان  برای بسیاری کاملاً غیراستاندارد است  ، اما در تاجیکستان معنای خاصی دارد. 


ابروها در زمان های مختلف و در کشورهای مختلف می توانند از نظر شکل یا تراکم متفاوت باشند. با این حال ، در اکثر آنها به وضوح از هم جدا شده اند. اما در تاجیکستان همه چیز دقیقاً برعکس است. در آنجا ، نه تنها ابروهای پرپشت و حجیم به عنوان استاندارد زیبایی زن در نظر گرفته می شوند - بلکه باید پیوسته باشد.

عکس زیباترین زنان تاجیکستان با ابروهای پیوسته دیده می شود که ابروهای پرپشت و حجیم در تاجیکستان معیار زیبایی است .زنان تاجیک ابروها را نمادی از پاکی و برائت می دانندکه از یک اعتقاد خاص ناشی می شود. می گوید هرچه ابروهای زن به یکدیگر نزدیکتر باشند ، شوهرش نیز به او نزدیکتر خواهد بود. به همین دلیل است که ، با وجود تغییر سریع روند مد ، در تاجیکستان هنوز می توانید زنانی با چنین "ابرو پرپشت و پیوسته" ببینید.

 

10. استاندارد زیبایی زن در کشورهای اسکاندیناوی -داشتن موهای پلاتینی با چشمان آبی

زیبایی زن

 داشتن موهای پلاتینی با چشمان آبی بیشترین محبوبیت را دارد.  / عکس


کشورهای اسکاندیناوی ، به ویژه سوئد ، به دلیل داشتن موهای پلاتینی با چشمان آبی ، در همه جای دنیا مشهور هستند. در واقع ، نوع سبک استاندارد زیبایی زنان در منطقه شمال اروپا است. با این حال ، استانداردهای خاصی در مورد سبک لباس که زن به آن پایبند است ، وجود دارد. این تصویر نباید ارزان به نظر برسد ، بلکه از موارد منحصر به فرد مد تشکیل شده است. در عین حال ، رنگ های روشن نامطلوب هستند ، این امر در مورد آرایش نیز صدق می کند. بنابراین ، سادگی و ظرافت در اسکاندیناوی معیارهایی برای زیبایی محسوب می شوند.

 

11. استاندارد زیبایی زن در عربستان سعودی - تمرکز روی چشم

زیبایی زن

چهره زنان عربستان : تمام زیبایی دختران در عربستان سعودی در جشم های آنان متمرکز است.  / عکس


زنان عربستان سعودی اهمیت ویژه ای به چشم و نگاه می دهند. در واقع ، این تعجب آور نیست ، زیرا غالباً آنها فرصت ندارند حتی تمام چهره خود را به جهانیان نشان دهند. به همین دلیل دختران در عربستان سعودی وقت زیادی را به آرایش چشم و لوازم جانبی اختصاص می دهند که آنها را تا حد ممکن برجسته می کند.

 

12. معیار زیبایی در چین  - پوست سفید برفی

زیبایی زن

زیباترین زنان در چین دارای  پوست سفید برفی هستند.  / عکس 

معیار زیبایی در چین

برای زنان چینی ، مانند اکثر زنان آسیایی ، رنگ پریدگی پوست استاندارد زیبایی است. علاوه بر این ، این استاندارد زیبایی بیش از یک قرن قدمت دارد: از زمان های بسیار قدیم ، رنگ پوست در آنجا با وضعیت اجتماعی همراه بود. مسئله این است که کسانی که مشغول کار بدنی مداوم هستند ، به این معنی که در پایین پله های اجتماعی قرار دارند ، از قرار گرفتن مداوم در معرض آفتاب ، پوست تیره دارند.

قرن ها بعد ، دختران چینی هنوز نمی خواهند حتی در کمترین حالت برنزه شوند ، بنابراین سعی می کنند همه کارها را انجام دهند تا پوستشان سفید برفی شود. اول از همه ، آنها البته از اشعه خورشید دوری می کنند ، و همچنین از کرم ها و محصولات ویژه حاوی مواد سفید کننده و مواد آرایشی تزئینی مناسب استفاده می کنند. علاوه بر این ، در طول آرایش ، آنها اغلب گونه های قرمز را روی استخوان گونه های رنگ پریده می کشند.

معیار زیبایی در ترکیه

6015d284d59126900b8e54b8c9142470.1000x1000.jpg

 

حرمسراهای سلاطین ترکیه مملو از زیبایی های زرق و برق دار بود ، اما  ملاک زیبایی در ترکیه   آن دوران دور تا حدودی متفاوت از ایده های مدرن بود.
هر کشوری قوانین زنانه مخصوص به خود را دارد: خصوصیات زنان تایلندی  و کره ای پوست خود را سفید می کنند و سعی می کنند چشمان خود را به روشی اروپایی درشت کنند ، زنان برزیلی و استرالیایی در بیکینی خیره کننده به نظر می رسند ، زنان بریتانیایی و فرانسوی از طبیعی بودن حمایت می کنند. و ترکیه چطور؟ 

ظاهر کلاسیک

حرمسراهای سلاطین ترکیه مملو از زیبایی های زرق و برق دار بود ، اما ایده های زیبایی در آن دوران دور تا حدودی متفاوت از ایده های مدرن بود. چقدر ؟خودتان قضاوت کنید: به عنوان مثال ، در قرن سیزدهم ، صاحب کف دست ، پا و گوش های کوچک ، سوراخ های بینی باریک ، پیشانی پهن ، موهای ضخیم تیره ، ابرو و مژه ، لب ها و گونه های قرمز مایل به قرمز ، بینی کشیده ، سینه و باسن برجسته به عنوان استاندارد در نظر گرفته شد. صیغه ها با سفیدکاری پوست را روشن کردند ، چشمهایشان را خمار و  موهای زائد بدن را از بین بردند.
عدم تقارن صورت و لاغری بیش از حد از علائم بیماری محسوب می شد و ابرو های در هم آمیخته یکسان در مورد تقوای معشوقه  صحبت می کردند.


شکل اندام

اگر می توان به کلیشه ها اعتقاد داشت ، ترک ها هنوز زنانی را با فرم هایی تپل ترجیح می دهند. بله ، واقعاً هیچ فرقه لاغری در اینجا وجود ندارد ، اما امروزه خانم ها  سعی می کنند لاغر باشند. و اوه ، چقدر دشوار است ، با توجه به محبوبیت غذاهای خانوادگی در ترکیه با میزهای پر از پیش غذا ، انواع کباب ها و شیرینی هایی مانند لذت ترکیه و باقلوا. اگرچه مردان ، ما باید به آنها حق بدهیم ، هیچ الزامات سختگیرانه ای را مطرح نمی کنند: در اینجا ، مانند همه جهان ، کسی دختران لاغر را دوست دارد ، و کسی پیراشکی.

آرایش

تا همین اواخر ، زنان ترک یا اصلاً  آرایش نمی کردند ، یا برعکس ، بسیار بسیار غلیظ آرایش می کردند. امروزه آرایش معتدل رواج دارد (اگرچه رژ لب قرمز هنوز هم از احترام بالایی برخوردار است). مطالعات نشان داده است که زنان محلی هزینه بسیار کمتری نسبت به اروپایی ها برای لوازم آرایشی هزینه می کنند ، اما این به دلیل بی توجهی به ظاهر آنها نیست ، بلکه محبوبیت محصولات مراقبت از منزل است که قرن ها ثابت شده است.به عنوان مثال ، روغن سیاه دانه به مقابله با آکنه و شیر ترش به مقابله با موهای چرب کمک می کند.

مدل مو

بیشتر زنان ترکیه به طور طبیعی جنس مو های تیره ، ضخیم و فر دارند ، به این معنی که طبق قوانین نامفهوم منطق زنان ، آنها سرسختانه آنها را صاف و رنگ روشن می کنند. در هر گوشه سالن های آرایشگری وجود دارد و استادان بیشتر مردانی هستند که حرفه ای واقعی هستند و فقط با کمک سشوار و برس می توانند فرهای شیطانی را به رشته های صاف و براق تبدیل کنند.


صافی پوست

اپیلاسیون موم و قند زدن با آب ، شکر نیشکر و روغنهای گیاهی از شر پوشش مو های اضافی بر روی بدن خلاص می شود. و ابروهای پیوسته در حال حاضر به رنگ مو هستند ،  زنان ترک آنها را با کمک نخ اصلاح می کنند.از زمان های قدیم شناخته شده است ، تکنیک نخ نیاز به استقامت (این دردناک است) ، همراه با مهارت (و دشوار) دارد ، اما موها به سرعت برداشته می شوند و به آرامی دوباره رشد می کنند.

 

طراحی ناخن

در طراحی ناخن ، زنان ترک سایه های پاستلی را ترجیح نمی دهند - فقط رنگهای رسا و اشباع شده: قرمز مایل به گیلاسی و شرابی. پیدا کردن یک سالن خوب چندان آسان نیست و اگر خوش شانس باشید که استادی را می شناسید که می داند چگونه مانیکور فرانسوی ، اکستنشن و طراحی پیچیده را انجام دهد ، خانم های جوان تماس های خود را مخفی نگه داشته و آنها را فقط به دوست دخترهای نزدیک خود منتقل می کنند.


فردیت

برخی از مردان خانم های محلی ، واقعاً به زنان خارجی ها نگاه می کنند و به ایرادات هموطنان خود اشاره می کنند: به عنوان مثال ، قد کوتاه و شکل کلی گلابی شکل ، لب های نازک و گونه های مبهم.  ساکنان ترکیه مدرن از نسل اقوام مختلف هستند ، از عشایر آسیای میانه و آلتایی گرفته تا یونانی ها ، قفقازی ها و اسلاوهای شرقی. آنها همچنین بسیار متفاوت هستند: سایه های مختلف مو و پوست ، شکل چشم ، قد متوسط ​​و رنگ چهره. و این فوق العاده است ، زیرا مهم نیست که چگونه سعی می کنید با استانداردهای آن از مد در حال تغییر پیروی کنید ، زیبایی ، قبل از هر چیز ، در فردیت است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید