معیار زیبایی زنان در کشور های مختلف 12 کشور

زیبایی زن

 

هر زنی قطعاً زیباست. این فرضیه امروزه با فاصله گرفتن فزاینده از استانداردهای پذیرفته شده ی چند دهه قبل ، کاملاً منطقی به نظر می رسد. با این حال ، این به هیچ وجه به این معنا نیست که در هر کشور یا منطقه ای ، نظر کاملاً منحصر به فرد آنها در مورد چگونگی شکل گیری استاندارد زیبایی زنان که در آنجا زندگی می کنند ، ادامه نخواهد داشت ، زیرا ویژگی های محلی در طول قرن ها  شکل گرفته است. بنابراین ، در کشور های مختلف ، استاندارد زیبایی زن کاملاً متفاوت و مخالف یکدیگرند. استانداردهای  زیبایی زن در 12 کشور را مقایسه کنید.

 

1. استاندارد زیبایی زن در ایران شکل بینی 

زیبایی زن

زیبایی و جایگاه یک زن ایرانی ، به اندازه کافی عجیب ، در بینی محصور شده است.  / عکس


طبق نشانه های آماری ، ایران بیشترین درصد جراحی پلاستیک بینی را در کره زمین دارد. زنان  اغلب به خدمات جراح متوسل می شوند. این به این دلیل است که سنت اجازه نمی دهد دختران ایرانی بجز صورت ، بقیه بدن را بیش از حد نشان دهند.

 

2. استاندارد زیبایی زن در مالزی قد و پوست روشن

زیبایی زن

دختران با پوست روشن در مالزی بسیار زیبا در نظر گرفته می شوند.  / عکس


در مالزی ، یکی از استاندارد های زیبایی ، رنگ پوست روشن است. در واقع ، این روند از مدت ها قبل در بیشتر کشورهای آسیایی وجود داشته است. ایده آل ترین پوستی است که سایه آن شبیه رنگ مرواریدهای سفید است.

استاندارد دیگر را می توان قد در نظر گرفت. فقط در اینجا مالزیایی ها با اکثر آسیایی ها که سعی در رسیدن به هیکلی شکننده و برازنده دارند متفاوت هستند. در مالزی ، شکل یک دختر باید متناسب باشد ، اما لاغر نباشد.

 

3. استاندارد زیبایی زن در ژاپن دندان نیش

زیبایی زن

شاید یکی از اصیل ترین استانداردهای زیبایی باشد.  / عکس 

  

ژاپن را می توان با خیال راحت نه تنها کشوری با تعداد زیادی از سنت ها و فن آوری های غیراستاندارد نامید ، بلکه دارای استانداردهای زیبایی عجیبی هستند. بنابراین ، اگر در بیشتر کشورهای غربی یک لبخند ایده آل حاکی از سلامت ،  دندان است ، این ایده برای زنان ژاپنی کاملاً برعکس است.

آنها از جوانی به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند و مایلند دندانهایشان کج و نادرست رشد کرده و به نظر برسد. و برخی به نوعی تقارن را در این می یابند: اگر دو دندان نیش بیرون بیایند ، تصویر "خون آشام" یا yaeba ، که بیشترین محبوبیت را در ژاپن دارد ، به دست می آید که نمادی از زیبایی طبیعی و جوانی به حساب می آید.

 

4. استاندارد زیبایی زن در ایرلند  صورت کک و مکی

زیبایی زن

موهای قرمز با چشمهای روشن و کک و مک استاندارد زیبایی در ایرلند است.  / عکس


یک دختر متوسط ​​ایرلندی ابروهای پرپشت ، پیشانی بلند و لب های نازک دارد و همچنین دارای موهای قرمز روشن است  ، چشم ها و صورت پوشیده از کک و مک است.

علاوه بر این ، در اکثر قریب به اتفاق موارد ، آنها نمی خواهند چیزی را در ظاهر خود تغییر دهند. این به این دلیل است که زیبایی طبیعی در ایرلند ارزش زیادی دارد. بنابراین به چهره با آرایش و طراحی شده قطعاً در آنجا افتخار نمی کنند.

 

5. استاندارد زیبایی زن در کره جنوبی  صورت عروسکی

زیبایی زن

زنان کره ای استانداردهایی کاملاً مشخص برای چهره کامل دارند.  / عکس


معیار برای زن ایده آل در کره جنوبی به خوبی مشخص شده است. علاوه بر این ، در این مورد ، ممکن است اینقدر در مورد رنگ چشم یا مو نباشد - این پارامترهای زیبایی فقط با جراحی پلاستیک بدست می آیند . مسئله این است که زنان کره ای سعی می کنند صورت و بدن خود را متناسب با اشکال و سایه های خاصی متناسب کنند و اغلب به جراحی پلاستیک متوسل می شوند.

به عنوان مثال ، در کره جنوبی ، پوستی روشن بدون نقص ، بینی نوک تیز ، سر کوچک و چشمان براق با نگاهی باز ارزش گذاری می شود. علاوه بر این ، حتی شکل صورت نیز به وضوح مشخص شده است -  باید شبیه قلب باشد: چانه باید باریک باشدو صورت تا پیشانی گسترش یابد.

 

6. استاندارد زیبایی زن در استرالیا بدن ورزشکار و برنزه

1583209938702.jpg

دختران با تناسب اندام ، زیباترین دختران استرالیا هستند.  / عکس

 

استرالیا یک کشور بزرگ است و بنابراین استانداردهای زیبایی زن در قلمرو آن تا حدودی متفاوت است. فقط چند ویژگی متمایز وجود دارد که همه را متحد می کند. ما در مورد یک چهره ورزشی مناسب و متناسب صحبت می کنیم. ورزش در استرالیا بسیار محبوب است و سواحل و جزایر زیادی در این کشور وجود دارد. بنابراین ، زیبا به نظر رسیدن با بیکینی برای زنان استرالیایی بسیار مهم است. ناگفته نماند که با این وضعیت و روندهای عمومی ، برنزه شدن  نیز یکی دیگر از معیارهای زیبایی در استرالیا محسوب می شود. به همین دلیل است که سالهاست که زنان ورزشکار تجسم ایده آل استرالیایی در نظر گرفته می شوند.


7. استاندارد زیبایی زن در لهستان تقارن و تناسب صورت

زیبایی زن

زنان زیبا در لهستانی دارای چهره و قیافه ای متناسب هستند.  / عکس 

 

در لهستان ، دختران نیازی به قد بلند ، چشم شهلا و...ندارند. زنانی زیبا قلمداد می شوند که  در کل متناسب باشند ، یعنی لگن و سینه های کوچک ، کمر باریک و قد متوسط. با این حال ، از ویژگی های صورت متقارن بیشتر استقبال می شود - ناگفته نماند که "تقارن طرفین" کامل غیرممکن است ،  اما در عین حال ، عدم تقارن طبیعی نباید خیلی چشمگیر باشد.

 

8. استاندارد زیبایی زن در فرانسه - حداکثر طبیعی بودن

زیبایی زن

این زنان فرانسوی هستند که بیش از همه طرفدار پذیرفتن خود برای آنچه  هستند.  / عکس


زنان فرانسوی شاید از نظر استانداردهای زیبایی آزادترین باشند.  آنها حداکثر طبیعی بودن را حفظ می کنند ،  نه تنها عملا از مواد آرایشی تزئینی استفاده نمی کنند ، بلکه به ندرت از عطر استفاده می کنند ، بلکه توجه کمی به موهای زائد دارند. برای آنها ، استاندارد زیبایی و سلامتی آرایش نیست ، بلکه پوستی تمیز و درخشان است - برای این منظور ، آنها از کرم ها ، ماسک ها و سرم های خاص چشم پوشی نمی کنند.

 

9. استاندارد زیبایی زن در تاجیکستان ابروهای پرپشت و حجیم و پیوسته

زیبایی زن

زیبایی کاملاً غیراستاندارد برای بسیاری ، اما در تاجیکستان معنای خاصی دارد.  / عکس


ابروها در زمان های مختلف و در کشورهای مختلف می توانند از نظر شکل یا تراکم متفاوت باشند. با این حال ، در اکثر آنها به وضوح از هم جدا شده اند. اما در تاجیکستان همه چیز دقیقاً برعکس است. در آنجا ، نه تنها ابروهای پرپشت و حجیم به عنوان استاندارد زیبایی زن در نظر گرفته می شوند - بلکه باید پیوسته باشد.

زنان تاجیک ابروها را نمادی از پاکی و برائت می دانندکه از یک اعتقاد خاص ناشی می شود. می گوید هرچه ابروهای زن به یکدیگر نزدیکتر باشند ، شوهرش نیز به او نزدیکتر خواهد بود. به همین دلیل است که ، با وجود تغییر سریع روند مد ، در تاجیکستان هنوز می توانید زنانی با چنین "ابرو پرپشت و پیوسته" ببینید.

 

10. استاندارد زیبایی زن در کشورهای اسکاندیناوی -داشتن موهای پلاتینی با چشمان آبی

زیبایی زن

 داشتن موهای پلاتینی با چشمان آبی بیشترین محبوبیت را دارد.  / عکس


کشورهای اسکاندیناوی ، به ویژه سوئد ، به دلیل داشتن موهای پلاتینی با چشمان آبی ، در همه جای دنیا مشهور هستند. در واقع ، نوع سبک استاندارد زیبایی زنان در منطقه شمال اروپا است. با این حال ، استانداردهای خاصی در مورد سبک لباس که زن به آن پایبند است ، وجود دارد. این تصویر نباید ارزان به نظر برسد ، بلکه از موارد منحصر به فرد مد تشکیل شده است. در عین حال ، رنگ های روشن نامطلوب هستند ، این امر در مورد آرایش نیز صدق می کند. بنابراین ، سادگی و ظرافت در اسکاندیناوی معیارهایی برای زیبایی محسوب می شوند.

 

11. استاندارد زیبایی زن در عربستان سعودی - تمرکز روی چشم

زیبایی زن

تمام زیبایی دختران در عربستان سعودی در نگاه آنان متمرکز است.  / عکس


زنان عربستان سعودی اهمیت ویژه ای به چشم و نگاه می دهند. در واقع ، این تعجب آور نیست ، زیرا غالباً آنها فرصت ندارند حتی تمام چهره خود را به جهانیان نشان دهند. به همین دلیل دختران در عربستان سعودی وقت زیادی را به آرایش چشم و لوازم جانبی اختصاص می دهند که آنها را تا حد ممکن برجسته می کند.

 

12. استاندارد زیبایی زن در چین - پوست سفید برفی

زیبایی زن

زیباترین زنان در چین دارای  پوست سفید برفی هستند.  / عکس 

 

برای زنان چینی ، مانند اکثر زنان آسیایی ، رنگ پریدگی پوست استاندارد زیبایی است. علاوه بر این ، این استاندارد زیبایی بیش از یک قرن قدمت دارد: از زمان های بسیار قدیم ، رنگ پوست در آنجا با وضعیت اجتماعی همراه بود. مسئله این است که کسانی که مشغول کار بدنی مداوم هستند ، به این معنی که در پایین پله های اجتماعی قرار دارند ، از قرار گرفتن مداوم در معرض آفتاب ، پوست تیره دارند.

قرن ها بعد ، دختران چینی هنوز نمی خواهند حتی در کمترین حالت برنزه شوند ، بنابراین سعی می کنند همه کارها را انجام دهند تا پوستشان سفید برفی شود. اول از همه ، آنها البته از اشعه خورشید دوری می کنند ، و همچنین از کرم ها و محصولات ویژه حاوی مواد سفید کننده و مواد آرایشی تزئینی مناسب استفاده می کنند. علاوه بر این ، در طول آرایش ، آنها اغلب گونه های قرمز را روی استخوان گونه های رنگ پریده می کشند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید